PET PET

Samsung Galaxy S20 FE (RECENZIA): high-end model za dobrú cenu

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Matěj Toul

Najnovším modelom z dielní Samsungu nie je nič menšie než Samsung Galaxy S20 FE. Už štvrtý zástupca dvadsiatkovej série kórejského velikána nesie označenie Fan Edition, pretože je údajne vyladený presne podľa potrieb a želania fanúšikov. Do rúk sa mi dostal model 4G, konkrétne vo variante 6/128 GB, a v recenzii som sa podrobne pozrel, čo môže ponúknuť.

Samsung Galaxy S20 FE, úvod

Samsung Galaxy S20 FE (RECENZIA) – OBSAH

  1. Balenie Galaxy S20 FE je úplne priemerné
  2. Samsung Galaxy S20 FE sa dizajnom blíži k vlajkovému Notu
  3. Testovaný model má síce Exynos, avšak príjemne prekvapil
  4. Fotoaparát má svoje rezervy, na každodenné využitie stačí
  5. Veľká batéria S20 FE vystačí takmer na dva dni
  6. Rozhranie OneUI skrátka stále nie je to pravé orechové
  7. Ako vyzerá rozhranie Samsung Galaxy S20 FE?
  8. Samsung Galaxy S20 FE – verdikt recenzie
  9. Čo sme o Samsung Galaxy S20 FE napísali skôr

Balenie Galaxy S20 FE je úplne priemerné

Začnime tak, ako by ste začali aj vy, teda rozbalením telefónu. Krabička samotná je, povedzme, minimalistická – nijako nezaujme, ale ani neurazí. Prvé, na čo v balení narazíte, je balíček s bežnými papiermi, ktorý na zadnej strane nesie tiež „otváradlo“ na sloty na SIM/SD karty. Pod ním je už samotný mobilný telefón. V krabičke ďalej nájdeme kábel a nabíjací adaptér. Ten je mimochodom iba 15 W, aj keď S20 FE podporuje až 25 W nabíjania. Adaptér na rýchlonabíjanie si teda musíte prípadne dokúpiť.

Samsung Galaxy S20 FE, krabička
Krabička Samsungu Galaxy S20 FE je veľmi skromná ako vizuálne, tak obsahom.

Samsung Galaxy S20 FE sa dizajnom blíži k vlajkovému Notu

Hoci S20 FE nesie názov vlajkovej série S, dizajnom oveľa viac pripomína ďalšiu vlajkovú sériu Samsung – Note 20. To vôbec nie je na škodu, smartfón vyzerá na pohľad veľmi pekne. Zaoblený, kovový rám lemuje veľký 6,5“ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Ten v hornej časti priestreluje punch-hole notch, ktorý osobne nemám veľmi v obľube, avšak tu je fotoaparát naozaj malý a notch tak displej takmer nenarušuje.

Samsung Galaxy S20 FE, notch Samsung Galaxy S20 FE, rámček
Punch-hole notch pri S20 FE je pomerne nenápadný. Kovový rámček, ktorý celý mobilný telefón lemuje, je rozšírený aj na ovládacie tlačidlá.

Čo do veľkosti mi ale prišiel možno až príliš veľký. Väčšiu zobrazovaciu plochu S20 FE som ocenil pri sledovaní videí, ale pri ovládaní jednou rukou musím palec už veľmi krútiť, aby som dosiahol až hore, a to aj cez moju pomerne veľkú ruku.

Samsung Galaxy S20 FE v ruke
Samsung Galaxy S20 FE padne dobre do ruky, ale na pohodlné ovládanie jednou rukou nie je úplne vhodný, obzvlášť pokiaľ máte menšiu dlaň.

Pokiaľ sa presunieme k zadnej strane telefónu, ako prvý zaujme fotomodul na trojitú kameru a LED blesk. Práve ten ako by vzhľadom z oka vypadol Samsungu Galaxy Note 20. Po bližšom preskúmaní a hlavne po dotyku zistíte, že došlo aj k zmene materiálu. Chrbát Galaxy S20 FE je totiž plastový. To ma najprv trochu sklamalo, ale po chvíľke používania potešilo, že plastová zadná strana je prekvapivo príjemná na držanie a telefónu ušetrila aj pár gramov. Z hľadiska materiálu teda tak 50/50. Do kariet telefónu ale hrá certifikát IP68, ktorý zaisťuje vodoodolnosť až do hĺbky 1,5 metra.

Samsung Galaxy S20 FE, fotomodul
Fotomodul pri Samsung Galaxy S20 FE akoby z oka vypadol súrodencovi Note 20.
i Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZIA): špičková výbava v luxusnom tele

Testovaný model má síce Exynos, avšak príjemne prekvapil

O výkone vlajkovej lode asi nie je čo diskutovať. Hoci variant 5G ponúka Qualcomm Snapdragon 865, ja som testoval variant LTE, ktorý poháňa Exynos 990. Výsledky boli ale naozaj skvelé. Exynos 990 je najlepším procesorom, čo vyšiel z dielní Samsungu, a hoci nie je tak výkonný ako špičkový Snapdragon, jeho výkon rozhodne nie je zanedbateľný. Žiadna aplikácia ani hra na smartphone nie je prekážkou. Čo sa týka pamäte, testovaný model ponúka 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska. Mne to vcelku stačí, avšak o vyššej verzii 8/256 GB by som zrejme chvíľu uvažoval.

Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 1 Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 2 Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 3
Samsung Galaxy S20 FE zaberá v AnTuTu až prekvapivo vysokú priečku.

Samsung Galaxy S20 FE som prehnal tiež v programe AnTuTu. Priemerné skóre S20 FE je niečo okolo 500 tisíc, avšak pri mojich testoch sa mi podarilo dostať sa na oveľa uspokojivejšie hodnoty. Celkové skóre 531 201 posadilo testovaný model na 13. pozíciu v rebríčku Androidov. To je mimochodom tesne nad priemernými hodnotami Samsungu Galaxy S20+ (Exynos 990), ktorý pritom v pomyselnej hierarchii stojí nad S20 FE.

Tu by sme sa tiež mohli vrátiť k už spomínanému displeju, konkrétne jeho obnovovacej frekvencii. Displej je 120 Hz, čo v kombinácii s veľmi slušným výkonom nahráva predovšetkým mobilným hráčom a po otvorení Galaxy Store je jasné, že presne tam Samsung mieri. Ako prvý na vás totiž vyskočí (ne)chválne preslávený Fortnite, spolu s kopou ďalších hier.

Fotoaparát má svoje rezervy, na každodenné využitie stačí

Keď sa pozrieme na špecifikácie fotoaparátu Samsung Galaxy S20 FE, papierovo netrhá rekordy. Ale nenechajte sa zmiasť číslami – FE fotí úžasne. Na test fotoaparátu som sa vcelku tešil. Smartfón má trojitý fotoaparát. Na hlavnej šošovke je rozlíšenie 12 Mpx so svetelnosťou f/1,8 a dopĺňa ho dvojica širokouhlého senzora (12 Mpx, f/2,2) a teleobjektívu (8 Mpx, f/2,4). Ten navyše ponúka trojnásobný optický a až tridsaťnásobný digitálny zoom. Optický vyzerá nádherne, digitálny vyzerá tak, ako by ste čakali. Rád som bol aj za optickú stabilizáciu na hlavnej šošovke, ktorá bola neoceniteľná ako pri fotografovaní, tak pri natáčaní videí.

i Tieto a ďalšie fotky nájdete v plnej kvalite na Google Disku.
Samsung Galaxy S20 FE, hlavný Samsung Galaxy S20 FE, širokouhlý Samsung Galaxy S20 FE, zoom
Samsung Galaxy S20 FE ponúka vyladené trio. Zľava – hlavný, širokouhlý, 3× zoom
Samsung Galaxy S20 FE, hlavný 2 Samsung Galaxy S20 FE, širokouhlý 2 Samsung Galaxy S20 FE, zoom 2
Teleobjektív mierne zaostáva vo farebnom podaní, stále ale za svetla exceluje. Zľava – hlavný, širokouhlý, 3× zoom

Trojica šošoviek na Samsungu Galaxy S20 FE je naozaj skvelá. Okrem trochu horšieho farebného podania pri priblížených záberoch nemám čo vytknúť. Na hlavnej kamere tiež nájdete veľa pôsobivých aj menej pôsobivých vychytávok. Na poli tých menej zaujímavých je to napríklad 30× digitálny zoom, avšak medzi veľmi zaujímavé by som zaradil nočný režim. Ten robí naozaj divy a stopercentne by to bola jedna z vecí, ktorých využitie by u mňa bolo na dennom poriadku.

Ďalšou vychytávkou je napríklad režim Single Take, podobný Live Photo pri iPhonoch. Zachytíte sériu snímok a softvér vám urobí video, zrýchlené video, spomalené video, fotku, a to s rôznymi filtrami. Všetko v rámci telefónu ako jeden súbor, mimo neho ako sériu súborov.

Samsung Galaxy S20 FE, digitálny zoom Samsung Galaxy S20 FE, nočná foto Samsung Galaxy S20 FE, nočný režim
Fotoaparát S20 FE ponúka množstvo dodatočných funkcií. Zľava – 30× digitálny zoom, fotografie bez nočného režimu, s nočným režimom.

Predná kamera Samsungu Galaxy S20 FE má rozlíšenie 32 Mpx, ale neponúka nič nevídané. Klasické beauty filtre, AI kameru atď. V aplikácii fotoaparátu nájdete aj tlačidlo na „širokouhlý režim“, ktorý ale obraz oddiali maximálne na 0,95×.

Kde hrá optická stabilizácia obrovskú úlohu, je hlavne natáčanie videí. Môžete natáčať v klasickom režime (pozri video hore) alebo v superstabilnom režime (pozri video dole), ktorý k optickej stabilizácii pripojí ešte elektronickú. Superstabilný režim ma pri Galaxy S20 FE silne sklamal. Zatiaľ čo rozdiel v stabilite takmer nespoznáte, zábery s ním vyzerajú strašne umelo a nekvalitne. Preto by som radšej zostal pri klasickom režime. Pri natáčaní môžete plynulo prechádzať medzi hlavnou a ultraširokou šošovkou a teleobjektívom. Avšak pozor, OIS je len na hlavnej šošovke. (PS: Nezabudnite si pri videách nastaviť najvyššiu kvalitu.)

Čerešničkou na torte, ktorú som pri videách objavil, je skôr hračka než reálne užitočná funkcia, avšak o to zábavnejšia. Ide o to, že môžete v reálnom čase v rámci rozšírenej reality kresliť a zároveň natáčať. Je na vás, kam vás kreativita s touto možnosťou zavedie.

Veľká batéria S20 FE vystačí takmer na dva dni

Čo sa na Samsungu Galaxy S20 FE musí oceniť, je nepochybne batéria. Kapacita 4 500 mAh znie už papierovo veľmi pekne a v praxi funguje ešte lepšie. Vydrží totiž nabitá takmer celé dva dni, čo je veľmi dobrá hodnota. Klasický deň pre mňa činí cca 2 hodiny počúvania hudby na Spotify cez Bluetooth slúchadlá a tak 3 hodiny na sociálnych sieťach ako Instagram alebo YouTube. Ďalej samozrejme občasné fotenie, volanie atď. Po prvom dni testovania zostalo večer smartfónu okolo 55 %, druhý deň bol náročnejší. Asi o piatej popoludní smartphonu už dochádzal dych. Nabíjanie samotné potom trvá hodinu a pol s pribalenou 15 W nabíjačkou. Zakúpenie 25 W adaptéra by som preto vrelo odporučil.

Rozhranie OneUI skrátka stále nie je to pravé orechové

Galaxy S20 FE beží v základe na Androide 10, pričom aktualizácia na najnovší Android 11 je sľúbená a podľa všetkého má prísť veľmi skoro. Android tu rozširuje nadstavba OneUI 2.5, ktorá ale za mňa pôsobí trochu nešťastne. Prostredie Samsungov si zo strany výrobcu prešlo „evolúciou“ už niekoľkokrát, ale príde mi, že Samsung skrátka nechce opustiť komfortnú zónu a svoj ikonický dizajn. To je samozrejme super, ale pravdou zostáva, že rozhranie Samsung bolo jedným z prvých prostredí dotykových telefónov vôbec.

Po stránke softvéru všetko beží skvele – plynulé prechody, prehľadný zoznam aplikácií z čistého Androidu aj ucelené nastavenie. Dizajn je ale celkovo kostrbatý a TouchWiz z roku 2015 pripomínajúci. Neskôr mi napadlo, že by problém mohli čiastočne vyriešiť menšie ikonky a je tomu tak – OneUI ponúka 4 možnosti rozloženia ikon na homescreene, pričom základná je 4×5, moja preferovaná je 5×5. S trochou úprav možno OneUI vylepšiť.

i

Čiastočne za to možno môže môj pragmatický prístup – jednoducho chcem mať vždy, všade a o všetkom prehľad. Trendom pri Android nadstavbách ako napríklad MIUI alebo OxygenOS, ale aj napríklad v prípade iOS pri iPhonoch, je presne to. Zobraziť používateľovi čo najviac informácií, zároveň však prehľadne a neinvazívne. V týchto nadstavbách preto často nájdete napríklad veľa priehľadných prvkov (ovládací panel, vyhľadávanie,...) A niektoré časti rozhrania sa dokonca vykresľujú na kraji displeja vedľa čohokoľvek, čo práve robíte, takže skrátka vidíte, čokoľvek potrebujete, a pritom nemusíte vypnúť video alebo prestať písať e-mail. Takých výsad sa vám pri OneUI nedostane.

Veľkú úlohu hrá tiež intuitívnosť rozhrania, kde som v prípade OneUI bol trochu na vážkach. Na jednej strane mi prišli napríklad kategórie v nastavení neprehľadné (tri rôzne kategórie týkajúce sa displeja, dve rôzne kategórie týkajúce sa zabezpečenia atď.), a často som preto musel použiť vyhľadávanie, aby som sa dostal, kam potrebujem. Na druhej strane ale vyhľadávanie v OneUI funguje lepšie ako pri väčšine ostatných nadstavieb – vyhľadávajú totiž všade. Či už v aplikáciách, súboroch, nastavení, alebo aj na webe. Rozhranie je skrátka jedna z najviac subjektívnych súčastí telefónu a prístup ku všetkému prostredníctvom vyhľadávacie pole namiesto intuitívnych tlačidiel mne osobne nevyhovuje a príde mi vcelku zastarané. Niekomu inému ale na druhej strane môže sedieť viac.

Ako vyzerá rozhranie Samsung Galaxy S20 FE?

Samsung Galaxy S20 FE, lockscreen Samsung Galaxy S20 FE, homescreen
Vľavo: Lockscreen Samsung Galaxy S20 FE; vpravo: Homescreen Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE, Aplikácia fotoaparátu Samsung Galaxy S20 FE, Single Take Samsung Galaxy S20 FE, Single Take 2
Vľavo: Aplikácia fotoaparátu; vpravo: Režim Single Take
Samsung Galaxy S20 FE, Galaxy Store Samsung Galaxy S20 FE, seznam aplikací
Vľavo: Galaxy Store; vpravo: Zoznam aplikácií ako v čistom Androide
Samsung Galaxy S20 FE, Nastavenie Samsung Galaxy S20 FE, Ovládacie centrum
Vľavo: Nastavenie Samsung Galaxy S20 FE; vpravo: Ovládací panel
Samsung Galaxy S20 FE, Hodiny Samsung Galaxy S20 FE, kalendár
V%lavo: hodiny; vpravo: kalendár

Samsung Galaxy S20 FE – verdikt recenzie

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE

Smartfóny

Samsung Galaxy S20 FE je nepochybne veľmi zaujímavým zástupcom série S20. Prichádza s mierne zrezanou cenovkou, pričom si stále ponecháva výsady vlajkového modelu. Na pohľad pekný mobilný telefón so skvelým displejom a prekvapivým výkonom sa ale rozhodne nezaobišiel bez ústupkov najmä v oblasti materiálu a fotoaparátu.

Klady

  • Na pohľad krásny 120 Hz AMOLED displej
  • Dizajn pôsobí exkluzívne
  • Certifikát IP68
  • Špičkový výkon vlajkovej lode
  • Veľká batéria vydrží aj necelé dva dni
  • Za ideálnych podmienok perfektná kamera
  • Veľmi pôsobivý nočný režim
  • Optická stabilizácia
  • Skvelý pomer ceny a kvality

Zápory

  • Plastový chrbát (hoci dobre urobený)
  • Elektronická stabilizácia ponúka nízku kvalitu
  • V základe zastaralo vyzerajúce rozhranie
  • Za rýchlonabíjanie si priplatíte
i Mohlo by vás zaujímať

Vyzerá to, že Samsung na prosby fanúšikov počuje a v podobe modelu Samsung Galaxy S20 FE na trh dodáva po všetkých stránkach veľmi slušný mobil, ktorý svoje nedostatky vyvažuje príjemnejšou cenovkou. Ak ste fanúšikmi Samsungu a už dlho ste nesiahli po novom modeli, FE môže byť silnou voľbou.

Čo sme o Samsung Galaxy S20 FE napísali skôr

• Autor: Redakcia

Mobilné telefóny Samsung Galaxy S20 sa predstavili vo februári 2020 a teraz kórejský gigant pridal do radu štvrtého zástupcu, Samsung Galaxy S20 FE vrátane jeho 5G variantu S20 FE 5G. A kam novinku zaradiť do rodiny S20? Podľa niektorých parametrov a fyzických rozmerov medzi modely S20 a S20+, stojí ale menej ako základná S20. Poďme sa na S20 FE bližšie pozrieť.

Samsung Galaxy S20 FE – OBSAH

  1. Samsung Galaxy S20 FE ponúkne veľkosť displeja na pomedzí S20 a S20+
  2. Samsung Galaxy S20 FE: cena
  3. Samsung Galaxy S20 FE poháňa aj Snapdragon 865
  4. Až na výnimku rovnaký fotoaparát
  5. Samsung Galaxy S20 FE pohľadom zahraničných recenzií

Samsung Galaxy S20 FE ponúkne veľkosť displeja na pomedzí S20 a S20+

Modely Galaxy S20 sa verejnosti predstavili už na začiatku roka, a tak si možno Samsung povedal, že než sa objaví ďalšia generácia, trochu svoj existujúci vrcholný rad omladia. Pridal do neho model Galaxy S20 FE so 6,5" displejom a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Naopak rozlíšenie pokleslo na Full HD+, teda 2 400 × 1 080 pixelov, a rámčeky okolo displeja sú o niečo širšie. Samsung Galaxy S20 FE sa tak zaradí medzi modely S20 a S20+. A to veľkosťou displeja aj samotnou konštrukciou. Naopak cenou mieri nižšie:

  • Samsung Galaxy S20 FE 128 GB: 649 EUR
Samsung Galaxy S20 FE Samsung Galaxy S20 FE
Modrá a zelená sú teraz populárne. V týchto odtieňoch sa bude predávať aj Samsung Galaxy S20 FE.

    Samsung Galaxy FE ponúkne aj Snapdragon 865

    Ako možno z cenového porovnania spoznať, Samsung Galaxy S20 FE sa bude vyrábať s pamäťou buď 128, pričom možnosť použitia pamäťovej karty zostala. Operačná pamäť ale klesla na 6 GB, čo je skôr hodnota strednej triedy. Na druhej strane Samsung Galaxy S20 FE patrí viac do strednej či vyššej strednej triedy ako medzi top modely na vrchol ponuky.

    i Samsung Galaxy S20 (PREVIEW): beštie s dychberúcimi parametrami

    To bol tiež zrejme zámer výrobcu – cenovo dostupnejším modelom, ktorý ponúkne stále peknú výbavu, prilákať používateľov, ktorí sa obzerájú po modeloch z nižších poschodí ponuky.

    Medzi onú „peknú výbavu“ rozhodne patria aj čipset Exynos 990 a predovšetkým potom Snapdragon 865, ktorý je na našom trhu v telefóne Samsung prakticky raritou.

    Samsung Galaxy S20 FE Samsung Galaxy S20 FE
    Samsung Galaxy S20 FE v ďalších farbách.

    Zákazníkov iste bude zaujímať aj zväčšená kapacita batérie na hodnotu 4 500 mAh, ktorá by mala aj vzhľadom na nižšie rozlíšenie obrazovky pridať cenné minúty či hodiny k dobru. Samozrejme USB-C a 25 W drôtové a 15 W bezdrôtové nabíjanie zostalo.

    Pre porovnanie sa pozrite na nasledujúcu tabuľku.

    Parametre/Model Samsung Galaxy S20 FE Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy S20 Ultra
    Uhlopriečka displeja 6,5" 6,2" 6,7" 6,9"
    Rozlíšenie 2 400 × 1 080 px (Full HD) 3 200 × 1 440 px, 20:9, 563 ppi 3 200 × 1 440 px, 20:9, 525 ppi 3 200 × 1 440 px, 20:9, 511 ppi
    Typ displeja a ďalšie parametre Super AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O
    Procesor Exynos 990 (Snapdragon 865) Exynos 990 Exynos 990 Exynos 990
    Operačná pamäť RAM 6 GB 8/12 GB 8/12 GB 12/16 GB
    Interné úložisko 128 GB, microSDXC až 1 TB 128/256 GB, microSDXC až 1 TB 128/256/512 GB, microSDXC až 1 TB 128/256/512 GB, microSDXC až 1 TB
    Operačný systém Android 10 Android 10 Android 10 Android 10
    Zadný fotoaparát hlavný: 12 Mpx (f/1,8), OIS
    širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2)
    teleobjektív: 8 Mpx (f/2,4)
    hlavný: 12 Mpx (f/1,8), OIS
    širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2)
    teleobjektív: 64 Mpx (f/2,0)
    hlavný: 12 Mpx (f/1,8), OIS
    širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2)
    teleobjektív: 64 Mpx (f/2,0)
    hlavný: 108 Mpx (f/1,8), OIS
    širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2)
    teleobjektív: 48 Mpx (f/3,5)
    Optický/hybridný zoom 3×/30× 3×/30× 3×/30× 10×/100×
    Predný fotoaparát 32 Mpx, AF 10 Mpx (f/2,2), AF 10 Mpx (f/2,2), AF 40 Mpx (f/2,2), AF
    Podpora sietí 5G
    Akumulátor 4 500 mAh 4 000 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
    Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie 25 W/15 W 25 W/15 W 25 W/15 W 45 W/15 W
    Stupeň krytia IP68 IP68 IP68 IP68
    Rozmery 159,8 × 74,5 × 8,4 mm 151,7 × 69,1 × 7,9 mm 161,9 × 73,7 × 7,8 mm 166,9 × 76,0 × 8,8 mm
    Hmotnosť 190 g 163 g 186 g 220 g
    Cena od 649 € od 898,90 € od 998,90 € od 1 348,90 €
    *Ceny sú platné k 23. 9. 2020

    Až na výnimku rovnaký fotoaparát

    Z hľadiska dizajnu variant FE akoby z oka vypadol pôvodnému modelu Galaxy S20, a to vrátane vzhľadu fotomodulu. Parametrovo sa už ale mobilné telefóny líšia. Kým Samsung Galaxy S20 ponúka trojitý fotoaparát s 12 Mpx (f/1,8) objektívom, 12 Mpx (f/2,2) širokouhlou šošovkou a 64 Mpx (f/2) teleobjektívom, pri FE výrobca trochu ubral. Na hlavnej (f/1,8) a širokouhlej (f/2,2) šošovke síce 12 Mpx zostáva, teleobjektív (f/2,4) si ale do mixu odnáša rozlíšenie len 8 Mpx. 3× optický a 30× digitálny zoom a optická stabilizácia však zostali.

    i Samsung Galaxy Note20 (PREVIEW): nadupané vlajkové lode s mierne odlišným dizajnom

    Priestrel v hornej strane displeja na druhej strane poskytuje selfie kamerku s rozlíšením 32 Mpx a svetelnosťou f/2,2 – tu ide teda o zlepšenie v porovnaní so zimnými modelmi.

    Samsung Galaxy S20 FE
    Samsung Galaxy S20 FE.

    Dostupnosť Samsung Galaxy S20 FE

    Predobjednávky telefónu Samsung Galaxy S20 FE prebiehajú od 23. 9. a potrvajú do 1. októbra 23.59 hodín. V tomto termíne teda môžete predobjednávať s tým, že k telefónu dostanete bonus (viac v infoboxe pod úvodným odstavcom). 2. októbra potom začne štandardný predaj. Od tohto dátumu už teda nemožno nárokovať bonus k telefónu.

    i Mohlo by vás zaujímať

    Samsung Galaxy S20 FE je ľahkým omladením „es dvadsiatkového“ radu a odpoveďou výrobcu na dopyt po dobre vybavených, ale o niečo lacnejších modeloch. Pokiaľ sa vám novinka zapáčila, teraz máte zhruba týždeň na to si ju predobjednať a získať aj bonus.

    Vytlačiť
    P-DC1-WEB14
    Zavoláme Vám a odborne poradime
    +421 2 5710 1800
    Otázka na objednávku
    Otázka na tovar
    Prosím, zadajte svoj telefón:
    Zavolajte mi
    Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
    Viac informácií Menej informácií