Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Ako vybrať multifunkčný vysávač

Zobraziť katalóg

Multifunkčné vysávače zvládnu mokré i suché vysávanie, niektoré aj šampónovanie kobercov alebo parné čistenie. Tieto vysávače sú vhodné najmä tam, kde sú rôzne typy podláh. Majú ale aj mnoho ďalších funkcií, ktoré vám uľahčia upratovanie celej domácnosti. Poďme sa teda pozrieť, ako vybrať vhodný viacúčelový vysávač priamo pre vaše potreby.

Ako vybrať vreckový vysávač

Tipy pri výbere viacúčelového vysávača

  1. Premyslite si, či chcete viacúčelový vysávač vreckový či bezvreckový.

  2. Funkcie vyberajte podľa typu podláh, ktoré u vás prevažujú. Pri kobercoch využijete funkciu šampónovania a hĺbkové čistenie. Pri tvrdých podlahách sa vám bude hodiť funkcia vytierania.

  3. Zamyslite sa nad tým, ako široko chcete multifunkčný vysávač využiť. Ak len v byte, alebo tiež v garáži či v dielni.

  4. Do domácnosti s alergikom sú vhodné vysávače s kvalitnou filtráciou, ktorú zabezpečuje HEPA filter a vodný filter.

  5. Pokiaľ máte doma chlpatých domácich miláčikov, v ponuke nájdete aj viacúčelové vysávače so špeciálnym príslušenstvom na jednoduché a účinné odstraňovanie zvieracích chlpov.

Parametre viacúčelových vysávačov

Príkon motora

Niekedy sa môže príkon pliesť s výkonom, ale ide o dva odlišné parametre.

Príkon viacúčelového vysávača vyjadruje, akú má vysávač spotrebu elektrickej energie. Čím vyšší príkon, tým vyššia je aj energetická náročnosť spotrebiča. Príkon viacúčelového vysávača začína na hodnotách okolo 1 000 W, ale stretnete sa aj s príkonom až 2 200 W. Ale pozor, vysoký príkon nie vždy zaručuje dobrú výkonnosť vysávača, a naopak malý príkon nevylučuje dobrý sací výkon.


Pozn.: Podľa nariadenia EÚ môžu od 1. 9. 2017 výrobcovia dodávať na trh len vysávače s príkonom maximálne 900 wattov. Avšak toto obmedzenie sa netýka vysávačov priemyselných, robotických, tyčových, vonkajších a vysávačov na mokré a suché vysávanie. Teda pri viacúčelových vysávačoch sa celkom bežne stretnete s príkonom vyšším 1 000 W.

Výkon multifunkčného vysávača

Výkon vysávača prezrádza, akú saciu silu vysávač má, teda ako ľahko a rýchlo si poradí s najrôznejšími typmi nečistôt na rôznych typoch povrchov. Všeobecne možno povedať, že sací výkon predstavuje 1/5 až 1/3 príkonu, ale sacia sila vysávača závisí aj od mnohých ďalších faktorov, akými sú konštrukcia vysávača, efektívnosť motora, tvar trubice, kvalita tesnenia a filtrácia. Sací výkon viacúčelových vysávačov je všeobecne menší ako pri klasických podlahových vysávačoch, ale mal by dosahovať hodnoty aspoň 250 W, ideálne však okolo 300 W.

Typ filtrácie

Filtrácia je základom každého vysávača a jej kvalita má významný vplyv na jeho účinnosť aj životnosť.

Každý vysávač má niekoľko stupňov filtrácie. V základe ale musí obsahovať vstupný filter, ktorý chráni motor, vrecko alebo nádobu na zadržanie nečistôt a výstupný filter, ktorý by mal prefiltrovať posledné častice prachu a alergénov a vyfukovať už len čistý vzduch. Výstupný filter je preto najdôležitejší.

Rozlišujeme niekoľko typov filtrov, ktorými môže byť viacúčelový vysávač vybavený:

  • Mikrofilter

Ide o základný typ filtra vyrábaný z tkaniny alebo z molitanu. Mikrofilter sa najčastejšie používa ako vstupný, motorový filter, ktorý chráni motor pred nečistotami, ale uplatňuje sa aj ako filter výstupný.

  • EPA a HEPA filter

Ide o certifikované a najspoľahlivejšie filtre vzduchových častíc. EPA a HEPA filtre zachytia aj ten najjemnejší prach, peľ a ďalšie mikročastice. Ak máte v domácnosti alergikov, sú pre nich tieto typy filtrov najvhodnejšie.

Za označením EPA či HEPA nasleduje číslo označujúce danú triedu. Čím vyššie číslo, tým vyššia účinnosť. Skôr sa pri vysávačoch používalo len označenie HEPA s číslom 10 až 13. Dnes už podľa novej klasifikácie filtrov znie ich názvy EPA E10 až E12 a HEPA H13, ktorý má účinnosť až 99,95 % zachytených častíc.

Filtre môžu byť umývateľné alebo neumývateľné.

Umývateľné filtre sa lepšie udržujú, pretože ich jednoducho opláchnete pod tečúcou vodou, čím ľahko odstránite viditeľné nečistoty. Malé častice vo vnútri filtrov sa napriek tomu zafixujú. Umytý filter nechajte pred ďalším použitím dôkladne vyschnúť. Inak riskujete zničenie filtra alebo dokonca aj zničenie motora.

Neumývateľný filter by ste mali čistiť mechanicky (omiesť metličkou alebo vyklepať) alebo vyfúkať vzduchom, čo sa neodporúča alergickým osobám.

Životnosť umývateľného a neumývateľného filtra je podobná. Pri bezvreckových vysávačoch sa odporúča výmena filtra aspoň raz za pol roka alebo aj skôr podľa miery zanesenia.


Pozn.: Nezabudnite sa informovať o dostupnosti filtrov k vybranému typu bezvreckového vysávača ešte pred kúpou konkrétneho modelu.

  • Vodný filter

Vodný filter preháňa vzduch cez nádobu s vodou. Nasiaknuté nečistoty sa zachytávajú do vody v nádržke vysávača. Po vyluxovaní vodu vylejete a nádobu umyte. Veľkou výhodou vysávačov s vodným filtrom je celkom iste veľmi nízka alebo takmer nulová prašnosť.


Pozn.: Aj vysávače s vodným filtrom potrebujú kvalitný výstupný filter, pretože nie všetky vodné filtre zadržia alergény, s ktorými by si potom mal poradiť HEPA filter.

Typ zbernej nádoby

Podľa typu zbernej nádoby rozlišujeme vreckové a bezvreckové (cyklónové) viacúčelové vysávača.

  • Vreckové multifunkčné vysávače

Vreckové viacúčelové vysávače disponujú prachovým vreckom, ktorý je potrebné meniť. Vrecko pôsobí ako jeden z niekoľkých filtrov vysávača, takže zvyšuje účinnosť filtrácie. Pri mokrom vysávaní je potrebné vysávač prepnúť na vodný filter alebo inštalovať separačnú priehradku, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu prístroja.

  • Bezvreckové (cyklónové) multifunkčné vysávače

Bezvreckové vysávače využívajú tzv. cyklónový efekt, kedy v dôsledku odstredivej sily dochádza k oddeleniu väčších a menších nečistôt z nasatého vzduchu. Pri bezvreckových vysávačoch je úplne zásadná jeho kvalitná konštrukcia, aby odstredivý cyklónový efekt mohol byť funkčný. Cyklónová technológia sa za predpokladu správnej a pravidelnej údržby vysávača môže pochváliť stabilným sacím výkonom, ktorý pri vreckových vysávačoch môže byť znižovaný plnosťou prachového vrecka.


TIP: Pri bezvreckových vysávačoch si všímajte spôsob stiahnutia a vyprázdňovania nádoby na nečistoty. Malo by byť rýchle a hlavne hygienické. Nemali by ste prísť do styku s vyluxovanou špinou.

Objem vrecka alebo zbernej nádoby

Pokiaľ sa budeme baviť o objeme, musíme brať do úvahy, že viacúčelový vysávač sa skladá z viacerých nádob na rôzne účely.

  • Objem nádoby na nečistoty

Objem nádoby na nečistoty, teda objem prachového vrecka či zbernej nádoby, by sa mal odvíjať od veľkosti a miery znečistenia vysávanej plochy. Vyberajte podľa toho, ako často a na akú veľkú plochu budete vysávač využívať. Na domáce použitie môžeme odporučiť tieto parametre.

Pri ploche do 50 m2 postačí 2 – 2,9 l vrecko/nádoba. S týmto objemom (alebo menším) sa stretnete často pri tyčových viacúčelových vysávačoch a malých multifunkčných vysávačoch.

Pre byt s veľkosťou 50 až 150 m2 voľte vrecko/nádobu s objemom 3 až 4 l.

Na luxovanie veľkých priestorov s rozlohou nad 150 m2 by sme odporučili 5 l a viac.

Pri viacúčelových vysávačoch vhodných na využitie aj v garážach alebo v dielni je žiaduce veľký objem zbernej nádoby, tj. 10 – 30 litrov. Je však potrebné počítať aj s veľkým a ťažkým spotrebičom.

  • Objem nádoby na čistú vodu

Viacúčelové vysávače s vodnou filtráciou disponujú dvomi nádobami na vodu. Jedna nádoba je zberná na nasávanie nečistôt. Tu platí odporúčanie uvedené vyššie.

Druhá nádoba je s čistou vodou, do ktorej môžete pridať tiež vhodný čistiaci prostriedok pri využití funkcie šampónovania. Táto nádoba musí byť dostatočne objemná, aby ste nemuseli v priebehu upratovania vodu neustále dolievať. Objem 1 – 2 litra je vhodný na malé plochy alebo na čistenie jednotlivých škvŕn na koberci. Objem okolo 3 litrov je vhodný na bežne veľkú domácnosť, samozrejme záleží od miery znečistenia. Pokiaľ vysávač disponuje nádobou na čistiaci koncentrát s objemom 4 litre a viac, zvládne naraz vyčistiť aj koberce s veľkou ploche. Počítajte ale s vyššou hmotnosťou takého vysávača.


Pozn.: Pri niektorých modeloch môže byť zásobník na umývací koncentrát oddelene a vysávač si ho potom dávkuje sám (týka sa to predovšetkým funkcie umývania okien).

Dĺžka prívodného kábla

Dlhý kábel vám ušetrí námahu s častým prepájaním vysávača do zásuviek. Preto ak máte väčšie priestory, určite venujte tomuto parametru pozornosť. Dĺžka kábla viacúčelových vysávačov začína na 5 metroch, ale odporúčame minimálne dĺžku 6 – 7 metrov.

Akčný rádius

Akčný rádius udáva vzdialenosť, do ktorej vysávačom dosiahnete pri vysávaní od elektrickej zásuvky. Je teda súčtom dĺžok prívodného kábla, vzdialenosti vstupu prívodnej šnúry od sacieho vstupu vysávača, dĺžky sacej hubice a trubice. Pri sčítaní sa predpokladá uchopenie rukoväte v bežnej výške. Akčný rádius viacúčelových vysávačov sa pohybuje od 7 do 11 metrov.

Hmotnosť viacúčelového vysávača

Hmotnosť vysávača hrá významnú úlohu na celkový komfort upratovania. Váha týchto typov vysávačov sa pohybuje medzi 3 – 10 kilogramami. Pokiaľ chcete vysávače iba na využitie v domácnosti, postačí vám model kompaktnejších rozmerov. Na využitie aj v dielni či iných technických priestoroch sa nevyhnete vysokej váhe tohto prístroja.


TIP: Zaujímavou voľbou na jednoduché a pohodlné použitie v domácnosti môžu byť tyčové multifunkčné vysávače, ktoré sú ideálne do menších a stredne veľkých domácností.

Hlučnosť vysávača

Hodnoty hlučnosti sa udávajú v decibeloch a viacúčelové vysávače sú všeobecne trochu hlučnejšie. Tie najtichšie viacúčelové vysávače majú okolo 60 dB, čo sa dá prirovnať k bežnému ľudskému rozhovoru. Vysávače s úrovňou hluku do 76 dB sa nachádza ešte v tzv. komfortnej zóne. Vysávač s hlučnosťou 76 – 85 dB možno označiť za hlučný, ale v týchto hodnotách sa pohybuje väčšina vysávačov. Vysávač s úrovňou hluku nad 85 dB je už veľmi hlučný.

Materiál a ergonómia trubice

Trubica by sa pri vysávaní nemala prehýbať, takže sa radšej vyhnite plastovým variantom a dajte prednosť trubici z ocele alebo antikoru. Výhodou je teleskopický výsuv, na nastavenie podľa vašej výšky. Teleskopický výsuv by sa mal dať dobre zafixovať, aby nedochádzalo počas upratovania k zasúvaniu tyče.

Funkcia viacúčelových vysávačov

Mokré vysávanie

Mokré vysávanie využíva vodu alebo paru, ktoré zaschnuté alebo zažrané nečistoty navlhčia, aby išli následne lepšie vysať. Mokré vysávanie vám umožní upratať vašu domácnosť ešte dôkladnejšie. Vysávače s možnosťou mokrého vysávania sú schopné vysávať aj tekutiny.

Parné čistenie

Parné čistenie je ideálne na odstránenie usadenej špiny, mastnoty i vodného kameňa. Horúca para je ideálnym spôsobom, ako z povrchov odstrániť tiež alergény a roztoče. Para je nielen účinná, ale aj šetrná. Vysávač s funkciou parného čistenia musí mať zabudovaný bojler, ktorý vodu nahrieva.

Šampónovanie

Šampónovanie vám umožní hĺbkové čistenie kobercov a čalúneného nábytku. Do nádoby na čistú vodu pridáte čistiaci prostriedok a za pomoci sacej sily vysávača, špeciálnych nadstavcov a čistiaceho prostriedku dôkladne vyčistíte aj odolnú špinu a prach.


TIP: Odsledujte si, či je možné čistiaci roztok dopĺňať bez nutnosti demontáže vysávača a či vysávač disponuje integrovaným čerpadlom, ktorý sa postará o správne a účinné dávkovanie čistiaceho roztoku.

Vytieranie podláh

Viacúčelový vysávač s možnosťou vytierania podláh vám podlahu vysaje, vytrie a niekedy dokonca aj vysuší, a to v jedinom kroku.

Umývanie okien

Niektoré multifunkčné vysávače zvládnu tiež umývanie okien. Musia byť k tomu vybavené vhodným príslušenstvom. Do špeciálnej nádoby nalejete umývací prostriedok s dávkovačom. Vďaka teleskopickej trubici, špeciálnej hubici a dávkovaču je umývanie okien týmto spôsobom oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Funkcia fúkania (fukár)

Pomocou funkcie fúkania si upracete bez námahy napríklad lístie na záhrade, alebo si ľahko nafúknete matrace. Funkcia fúkania vám pomôže tiež pri čistení upchatého odpadu.

Príslušenstvo a vybavenie multifunkčných vysávačov

Príslušenstvo

Pri výbere viacúčelového vysávača je dôležité si zistiť, akým príslušenstvom je tento vysávač vybavený, prípadne aké príslušenstvo sa dá dodatočne dokúpiť. Špeciálne nadstavce vám uľahčia rôzne druhy upratovania a môžu pomôcť aj pri upratovaní vozidiel alebo garáží.

  • Turbokefa   sa perfektne hodí na upratovanie aj hlboko usadených nečistôt, zvieracích chlpov a vlasov. Vysávač môže obsahovať veľkú aj malú turbokefu, aby ste ju mohli využiť na jednoduché odstránenie chlpov tak z koberca, tak i z nábytku.

  • Šampónovacia hubica je potrebná na hĺbkové čistenie kobercov. Môže byť veľká (na koberce) alebo malá (na čalúnený nábytok).

  • Nadstavec na fúkanie spoločne s invertným chodom využijete na upratovanie lístia na záhrade alebo s ním hravo nafúknete gumovú matrac alebo čln.


TIP: Aby ste mali príslušenstvo vášho vysávača vždy v dosahu, je výhodou, keď sú jednotlivé hubice uchytené na tele vysávača. Nebudete tak musieť odbiehať od práce a hľadať jednotlivé komponenty potrebné na vysávanie.

Mäkčené kolieska

Pokiaľ máte v byte plávajúcu podlahu alebo parkety, je vhodný vysávač s mäkčenými kolieskami, ktoré sú dobrou prevenciou proti poškriabaniu tvrdých podláh.

Regulácia výkonu

Vysávač by mal mať možnosť regulácie výkonu. Vďaka tomu tak môžete lepšie vysávať koberce, tvrdé podlahy alebo tiež napríklad závesy bez toho, aby došlo k ich vcucnutiu. Ideálne je umiestnenie regulácia na rukoväti trubice.

Typy viacúčelových vysávačov

Viacúčelové tyčové vysávače 

Multifunkčné tyčové vysávače

  • Jednoduché používanie a manipulácia
  • Jednoduchá obsluha a údržba
  • Vhodné do menších domácností

Tento viacúčelový vysávač je skvelou voľbou na dôkladné čistenie podláh a kobercov v menšej domácnosti. Zvládne suché aj mokré vysávanie a niektoré tyčové viacúčelové vysávače dokonca umožňujú hĺbkové čistenie kobercov. Tieto modely vyššej triedy zabezpečia dôkladné mokré čistenie podláh alebo kobercov v jednom kroku, ale existujú aj také, ktoré umožňujú len kombináciu vysávania a vytierania tvrdých podláh. Medzi multifunkčnými tyčovými vysávačmi nájdete aj modely so zabudovaným ručným vysávačom. To uľahčuje čistenie nábytku, pohoviek a ťažko prístupných miest. 

Výhody a nevýhody
  • Kompaktný a stohovateľný 
  • Jednoduchá obsluha a manipulácia
  • Dôkladné čistenie podlahy jedným ťahom
  • Niektoré modely v kombinácii s parným mopom
  • Niektoré modely v kombinácii s ručným vysávačom
  • Malý objem nádoby na čistú a špinavú vodu
  • Nevhodné na veľké plochy
Vysávače na čistenie kobercov 

Vysávače na čistenie kobercov

  • Vysáva a čistí koberce s nízkym a vysokým vlasom
  • Používa čistiaci roztok
  • Roztok rozpúšťa nečistoty, ktoré potom povysávate

Vysávač na koberce je skvelý nástroj, ktorý takmer bez námahy vyčistí vaše koberce do hĺbky. Vysávač najprv aplikuje čistiaci roztok, ktorý rozpustí aj veľmi odolné škvrny a nečistoty. Potom špinavú tekutinu z koberca vysajete. Jednotlivé modely sa líšia počtom ponúkaných funkcií. Vyberajte s ohľadom na typ povrchu, na ktorý je vysávač primárne určený. Niektoré stroje v tejto kategórii nie sú vhodné na všetky typy povrchov.

Výhody a nevýhody
  • Mokré a suché vysávanie
  • Možno šampónovať alebo čistiť parou (ideálne pre alergikov)
  • Niektoré modely ponúkajú mnoho užitočných funkcií
  • Zdravé príslušenstvo
  • Náročnejšie na údržbu
  • Niektoré modely nie sú vhodné na všetky typy povrchov
Vysávače na mokré a suché vysávanie 

Vysávače na mokré a suché vysávanie

  • Majú dvojitú funkciu, ktorá výrazne uľahčuje čistenie
  • Šetria váš čas a peniaze
  • Vyberte si medzi tyčovým vysávačom a bežným vysávačom

S týmto typom vysávača môžete vysávať koberce mokrým aj suchým spôsobom. Dodáva sa s handričkou z mikrovlákna, takže s ňou môžete aj vytierať podlahu. Rozliate tekutiny vyčistíte bez problémov. Na viacero úloh potrebujete len jeden viacúčelový stroj, čím ušetríte nielen čas, ale aj miesto. Môžete si vybrať z dvoch typov dizajnu. Tyčový vysávač je kompaktný a môže byť napájaný batériou, takže sa ľahko ovláda, ale je vhodný skôr na upratovanie menších a stredne veľkých domácností. Tradičný vysávač je robustnejší a má väčšiu zbernú nádobu. Je preto vhodný na čistenie väčších bytov, domov alebo kancelárskych priestorov.

Výhody a nevýhody
  • Môžu vysávať aj rozliate tekutiny
  • Zvyčajne sú bez vrecka
  • Šetria čas a miesto
  • Majú stabilný sací výkon
  • Po vysávaní musíte zbernú nádobu vždy vyprázdniť a vyčistiť
  • Sú hlučnejšie
Tepovače 

Tepovače

  • Mokré a suché hĺbkové čistenie kobercov
  • Vhodné na čistenie matracov, sedačiek a čalúnenie

Viacúčelový vysávač, ktorý je určený na suché aj mokré vysávanie kobercov. Tepovaču sa hovorí tiež extraktor. Dokáže z kobercov odstrániť hlboko usadené nečistoty. S jeho pomocou sa zbavíte nebezpečných baktérií a alergénov, ale tiež škvŕn od vína alebo moču. Využijete ho na čistenie matracov, sedačiek, autosedačiek a čalúnenia. Koberce a čalúnenie by ste mali tepovať minimálne dvakrát ročne.

Výhody a nevýhody
  • Mokré aj suché vysávanie
  • Možnosť šampónovania
  • Jednotlivé modely disponujú rôznymi funkciami
  • Bohaté príslušenstvo
  • Vyžaduje pravidelnú údržbu
  • Vyššia hlasitosť

Často kladené otázky

V čom spočíva údržba viacúčelového vysávača?

Aby vám multifunkčný vysávač dobre slúžil, nesmiete zabúdať na jeho pravidelnú údržbu.

  • Je potrebná pravidelná výmena filtrov. Pri vreckovom vysávači sa odporúča výmena raz za rok a pri bezvreckovom vysávači raz za pol roka. Avšak pri väčšej záťaži vysávača skráťte túto dobu na polovicu. Pokiaľ je vysávač vybavený umývateľným filtrom, je jeho údržba jednoduchšia. Môžete ho očistiť pod tečúcou vodou. Ale pozor, životnosť filtra tým nepredlžuje.

  • Pri vreckovom vysávači nezabudnite meniť prachové vrecko, aby nedošlo k zníženiu sacieho výkonu vysávača. Pri bezvreckových vysávačov je potrebné nádobu na nečistoty po každom vysávaní vysypať a umyť. Podľa pokynov výrobcu treba čas od času ošetriť tesnenie.

  • Podobné opatrenia platia pre vodný filter, kedy je potrebné špinavú vodu ihneď po dokončení čistenia vyliať a nádobu umyť, aby nedošlo k tvorbe a šíreniu plesní a baktérií.

Aký je rozdiel medzi mokrým vysávaním, vysávaním tekutín a vodným filtrom?

Mokré vysávanie niekedy znamená, že vysávačom môžete okrem suchých nečistôt povysávať tiež tekutiny. Výrobca to musí výslovne v popise produktu uvádzať, pretože inak by mohlo dôjsť k poškodeniu prístroja.

Mokrým vysávaním je niekedy označované aj luxovanie pomocou vysávača s vodným filtrom, tj. vysávate suché nečistoty, ktoré sú nasaté do nádoby s vodou, a tak nedochádza k ich následnému víreniu. Prach a špinu jednoducho a bezpečne po dokončení upratovania vylejete.

Tretím prípadom je mokré vysávanie, ktorým je myslené, že vysávač čistený koberec alebo pohovku zároveň aj navlhčí, prípadne našampónuje a potom vytepuje.

Pokiaľ vysávač v sebe skrýva všetky tieto tri možnosti, mohlo by to vyzerať nasledovne: So špeciálne vybaveným vysávačom vykonáte klasické suché vysávanie s odvodom nečistôt do vodného filtra, potom vysajete rozliatu tekutinu na zemi a na záver vyčistíte hĺbkovo za pomoci vody či pary zašlý koberec.

Aký je rozdiel v životnosti umývateľného a neumývateľného filtra?

Žiadny. Životnosť majú približne rovnakú. Rozdiel je len v spôsobe čistenia. Umývateľný filter sa lepšie udržuje. Jednoducho ho prepláchnete pod tečúcou vodou, čím ho zbavíte nečistôt. Po dôkladnom usušení ho môžete vrátiť späť do vysávača. Neumývateľný filter je potrebné vyklepať alebo omiesť metličkou, čo je úplne nevhodné pre alergikov.

Pri vreckovom vysávači sa odporúča výmena výstupného filtra minimálne raz ročne, pri bezvreckovom vysávači raz za pol roka.

Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií