Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Na vyzdvihnutie Vami objednaného tovaru sú naše pobočky otvorené podľa otváracej doby pobočky.
Mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na doručení všetkých objednávok intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Pečujte o sebe (ucho) Eko

Ako vybrať make-up

Zobraziť katalóg

Ako vybrať make-up, ktorý vašu pleť zdokonalí a bude na nej vyzerať prirodzene? Je potrebné zamerať sa na niekoľko dôležitých faktorov, akými sú podtón či typ vašej pleti. A ako vybrať odtieň make-upu? Aký typ make-up sa hodí pre vašu pleť? Ako vybrať make-up cez internet? Náš sprievodca vám pomôže vybrať ten správny make-up pre vás.

Make-up zjednocuje pleť, prekrýva jej nedostatky a ochraňuje ju. Aby vyzeral na vašej pokožke čo najprirodzenejšie, je potrebné jeho výber nepodceniť a zamerať sa na niekoľko dôležitých faktorov, akými sú napríklad odtieň či typ vašej pleti. Aký make-up pre vás bude ten najlepší a ako si ho vybrať?

Jak vybrat mape-up

Pred výberom make-upu si odpovedzte na tieto otázky:

 1. Aký máte typ a podtón pleti?

 2. Akú kryciu schopnosť make-upu potrebujete?

 3. Vyberáte make-up na zimu či na leto?

Podľa čoho vyberať make-up

Typ pleti a make-up

Hlavnou úlohou make-upu je pleť skrášliť a zdokonaliť. Avšak každý druh make-upu má svoje špecifické vlastnosti a aby pokožka vyzerala skvele, je potrebné pri výbere make-upu v prvom rade zohľadniť typ pleti. Rovnako tak, ako keď si vyberáte pleťový krém.

 • Make-up na normálnu pleť

Normálna pleť nemusí bojovať so žiadnymi významnejšími problémami, a vďaka tomu si jej nositeľky môžu na tvár vybrať takmer čokoľvek. Od BB krému cez krémové a púdrové make-upy. Avšak to neznamená, že to môžu preháňať. Aj pre normálnu pleť platí, že najkrajšia je prirodzenosť, a teda vyberajte make-up na normálnu pleť, ktorý zanechá vašu pleť vláčnu a jemnú.

 • Make-up na mastnú pleť

Majiteľky mastnej prípadne problematickej pleti potrebujú nemastný make-up, ktorý vstrebáva prebytočný maz a neupcháva póry. Mal by obsahovať aktívne látky bojujúce proti nedokonalostiam a pleť by mal zjemniť a zmatnieť. Rozhodne sa vyhnite hutným make-upom a jednotlivé nedokonalosti radšej zakryte korektorom. Voľte make-up s ľahkou konzistenciou, ktorý sa jednoducho a rovnomerne rozotiera. Odporúčame make-up neparfumovaný.

 • Make-up na suchú pleť

Suchá pleť vylučuje menej mazu a často vyzerá trochu zašednutá a bez života. Ženy so suchou pleťou mnohokrát trápia šupinky, ktoré môže nevhodne zvolený make-up ešte zvýrazniť. Suchá pleť potrebuje dodať hydratáciu a trochu premastiť. Voľte teda mastnejší make-up ideálne s obsahom minerálnych látok, ktoré sa o pleť starajú. Pokiaľ trpíte nedokonalosťami pleti, vyberte make-up nanajvýš so stredným krytím. Na suchú pleť odporúčame make-up, ktorý má rozjasňujúci efekt. Suchá a mdlá pokožka to jedine uvíta.

 • Make-up na dehydrovanú pleť

Často sa stáva, že zamieňame pleť dehydrovanú za pleť suchú. Ide však o dva rôzne typy pleti s odlišnými potrebami. Kým suchá pleť potrebuje jemne premastiť, dehydrovanej pleti chýba predovšetkým hydratácia. Dehydrovaná pleť sa neprejavuje tvorbou šupiniek, ale povädnutosťou a stratou elasticity. Odporúčame teda ľahké hydratačné a nemastné make-upy, ktoré dehydrovanej pleti doplnia vodu a rozjasnia ju.

 • Make-up na zmiešanú pleť

Zmiešaná pleť je vlastne kombináciou dvoch typov pleti. Zatiaľ čo niektoré časti tváre sú suché, iné majú sklon k nadmernej tvorbe mazu (tzv. T-zóna – čelo, nos a brada). Starostlivosť o takú pokožku je náročnejšia, a preto aj make-up voľte vždy určený výhradne na zmiešanú pleť. Pokiaľ máte zmiešanú pleť, potrebujete predovšetkým make-up, ktorý zjednotí farebný tón pleti, zmenší viditeľnosť pórov a dodá matný lesk.

 • Make-up na citlivú pleť

Problém s citlivou pokožkou má veľké percento žien, a preto väčšina kozmetických produktov vychádza práve z tohto typu pleti. Ženy s citlivou pleťou po nanesení nevhodného make-upu môžu pozorovať začervenanie, pnutia, pálenia. Make-up vhodný na citlivú pleť by mal byť veľmi jemnej textúry, hypoalergénny a rozhodne neparfumovaný. Výhodou je ak je aj hydratačný.

 • Make-up na veľmi svetlú pleť

Ženy s veľmi svetlou pleťou sa často stretávajú s problémom, že nemôžu zohnať make-up, ktorý by im predovšetkým farebne vyhovoval. Pravdou je, že nie všetky značky make-upu vyrábajú tak svetlý odtieň, aby ženám typu Snehulienka vyhovoval. V tomto ohľade môžeme vrelo odporučiť make-upy ázijských značiek (napr. Shiseido) so širokou ponukou svetlých odtieňov make-upov. Odporúčať môžeme aj použitie BB krému, ktorý na tvári pôsobí prirodzenejšie ako make-up a tiež tónu vašej pleti sa lepšie prispôsobí.

 • Make-up na zrelú pleť

Make-up na staršiu pleť a make-up na zrelú pleť by mal mať omladzujúci a rozjasňujúci efekt a mal by obsahovať protivráskové zložky, ktoré bojujú proti starnutiu pleti. Dôležité je, že make-up na vrásky by nikdy nemal byť nanášaný bez podkladovej bázy. Podkladová báza vyhladí povrch pleti, zjemní linky aj vrásky a zabráni tomu, aby sa make-up vryl do záhybov kože, čím by vrásky ešte viac zviditeľnil.


TIP: Pri make-upe na zrelú pleť platí viac ako inokedy, že „menej je niekedy viac“. Preto make-up na staršiu pleť nanášajte vždy len ľahko, aby ste dosiahli zjednotenie pleti a rozžiarili tvár, prípadne aby ste zakryli jemné žilky či pigmentové škvrny.

 • Make-up pre mužov

Nielen ženy, ale aj muži by niekedy radi zakryli kožné nedostatky. Ale bežný dámsky make-up pre nich nie je vhodný. Keďže sa mužská pokožka od ženskej líši, aj make-up pre mužov má odlišné zloženie. Predovšetkým pokožku toľko netónuje, avšak dobre kryje nedostatky pleti. Make-up pre mužov tak pomáha aj pánom ku skvelému vzhľadu a vyššiemu sebavedomiu.

 • Make-up pre deti

Či už sa to rodičom páči alebo nie, malé dievčatká si často rady hrajú pred zrkadlom a chceli by skúsiť všetko, čo používa ich mamička. Avšak kozmetické prípravky pre dospelé ženy nie sú pre malé dievčatká vhodné. Predovšetkým preto, že koža detí je priepustnejšia a citlivejšia k rôznym chemickým látkam.

Dobrou alternatívou make-upu pre deti môžu byť detské šminky a maľovátka, ktoré nielenže sa dajú ľahko z tváre odstrániť, ale predovšetkým sú pre deti zdravotne nezávadné. Make-up pre dievčatká je vhodný pre deti od 6 rokov a často splní sen nejednej malej princeznej.

Váš vek

Svoj vek pri výbere make-upu určite zohľadnite. Na mladšiu pleť sa hodia tónovacie a BB krémy, ktoré spájajú výhody krému a make-upu, a pleť tak nezaťažujú. Starnúca pleť ocení ľahké, vyživujúce a hydratačné make-upy s vyšším krycím faktorom, ktoré zamaskujú známky starnutia. Vhodnou alternatívou sú tónovacie CC krémy pre ženy po tridsiatke aj DD krémy určené na zrelú pleť.

Účinok make-upu

Rozmyslite si, aký efekt od make-upu očakávate. Účinok make-upu by mal vychádzať z potrieb vašej pleti.

 • Tónovací make-up je ideálny pre mladé dievčatá. Iba zjednotí odtieň pleti a nikto nespozná, že ho máte.

 • Zmatňujúci make-up je vhodný na zmiešanú až mastnú pleť. Po nanesení sa zmení v jemný púder a zbaví pleť nežiaduceho lesku. Zvyčajne už nie je potrebný púder.

 • Krycí make-up použite, ak potrebujete naozaj korekciu väčšej nedokonalosti pleti. Ale s krycím make-upom opatrne, aby farbený rozdiel medzi tvárou a krkom nebol výrazný. Aj pri krycom make-upe sa odporúča jednotlivé nedokonalosti najskôr upraviť korektorom a až potom v jemnej vrstve naniesť krycí make-up.

 • Rozjasňujúci make-up obsahuje farebné pigmenty, ktoré odrážajú svetlo, a vyživujúci vitamín E. Oceníte ho v prípade, že vaša pleť pôsobí unavene.

 • Hydratačný make-up je vhodný na každý typ pleti. Zvlhčujúce účinky ocení každá pokožka tváre, najmä dehydrovaná.

 • Vyhladzujúci make-up vypína pokožku a vyhladzuje vrásky. Hodí sa na zrelú a staršiu pleť. Tvár spevňuje a opticky rozjasňuje, výsledkom je jej svieži a mladistvý vzhľad.

Odtieň make-upu

Aby make-up pôsobil na vašej tvári prirodzene, musí sa čo najviac podobať farbe vašej pleti. Zatiaľ čo pri ostatnej dekoratívnej kozmetike stojí za to experimentovať, make-up by vám mal vždy dokonale sedieť a pokiaľ nájdete ten pravý, máte vyhrané. Odtieň make-upu totiž rozhoduje o úspechu celého vášho líčenia. Vyberáme ho v prvom rade podľa podtónu pleti a skúšame ho na správnom mieste pokožky a pokiaľ možno na dennom svetle. A keďže je výber odtieňa make-upu často najväčším orieškom, téme, ako správne vybrať odtieň make-upu venujeme celú samostatnú kapitolu (pozri nižšie).

Ako vybrať odtieň make-upu

Odtiene make-upov

Odtiene make-upov rozdeľujeme do troch hlavných skupín: teplé (Warm), studené (Cold) a neutrálne (Neutral). Ďalej potom jednotlivé make-upy týchto troch podtónov hrajú rôznymi odtieňmi. Make-upy teplého podtónu majú žltý, zlatistý niekedy oranžový odtieň. Make-up so studeným podtónom býva sfarbený do ružova, niekedy môže pôsobiť farbou „porcelánovou“. Neutrálne make-upy sa skladajú zo všetkých rôznych odtieňov a vytvárajú neutrálnu kombináciu.

Preto, aby ste si dokázali správne vybrať, musíte predovšetkým vedieť, do akej z troch hlavných skupín vaša pleť patrí – či máte pleť s podtónom teplým, studeným či neutrálnym. Ak si totiž zvolíte make-up z opačnej skupiny, budete vyzerať nezdravo, unavene, neprirodzene. Make-up so žltým podtónom bude na chladnej pleti pôsobiť žlto-zeleno. A make-up s ružovým podtónom bude na teplej pleti vyzerať šedivo-ružovo.


Poznámka: Už viete, že vo všeobecnosti možno na teplú pleť odporučiť make-up so žltým podtónom, make-up so zlatým podtónom, prípadne make-up s oranžovým podtónom a že make-up s ružovým podtónom pekne splynie s chladnou pleťou. Pokiaľ vám ale nejaký odtieň bude pripadať nepekný a neprirodzený už od pohľadu, napríklad bude až nezmyselne oranžový, je dosť pravdepodobné, že tak bude pôsobiť aj na pokožke.

Ako spoznať odtieň make-upu (NÁVOD)

Odtieň make-upu vyberáme podľa podtónu pleti. Je to tón, ktorý presvitá pod povrchom vašej pleti, a ktorý zostáva rovnaký, aj keď sa mení odtieň pleti napríklad po opálení. Je teda dôležité pred výberom make-upu si ujasniť, aký podtón vaša pleť má – teplý, studený, alebo neutrálny. Podtón pleti najľahšie určíte podľa farby žíl na vašom zápästí. Dobrým merítkom môžu byť tiež zlaté a strieborné šperky.

 • Teplý podtón pleti – vaše žilky na zápästie sú sfarbené skôr do zelena. Rovnako tak aj pokiaľ vám pristanú viac zlaté šperky, ste teplý typ. Vhodný pre vás bude make-up s označením W (Warm). Ide make-upy so žltým až zlatistým podtónom, prípadne podtónom do oranžova.

 • Studený podtón pleti – vaše žilky na zápästí sú modré alebo fialové a skvele vám sadnú strieborné šperky. Vyberajte make-upy s označením C (Cold) – ide o odtiene porcelánové či ružovkasté.

 • Neutrálny podtón pleti – niektoré z vás môžu mať žilky sfarbené do zelenomodrej farby a pristane vám ako zlato, tak aj striebro. Vaša pleť nemá ani ružový ani žltý nádych. V tom prípade máte pravdepodobne neutrálny tón pleti a samotná pokožka býva často olivová. Voľte make-up s označením N (Neutral), prípadne siahnite skôr po teplom podtóne.

Ďalším dôležitým krokom pri správnom výbere odtieňa make-upu je miesto na pokožke, kde mejkap skúšate. Make-up netestujte ani na zápästie ani na chrbte ruky, ako to často môžete pozorovať u ostatných. Make-up skúšajte vždy na hrane tváre, presnejšie povedané, na hrane spodnej čeľuste, kde je prechod medzi tvárou a krkom alebo na dekolte pod kľúčnou kosťou. Na toto miesto naneste dlhé prúžky vytipovaných odtieňov vedľa seba a posúďte, ktorý sedí k vašej pleti najlepšie.

Make-up skúšajte, pokiaľ možno na dennom svetle. Umelé osvetlenie v drogériách skutočný odtieň make-upu skresľuje. Pokiaľ to ide, vyžiadajte si vzorky z vášho užšieho výberu make-upov a vyskúšajte si ich doma na dennom svetle.

Ako vybrať odtieň make-upu cez internet

Možno vás láka široká ponuka make-upov na internete rovnako tak, ako ceny, ktoré sú často na e-shopoch priaznivejšie, však bojíte sa nakupovať bez toho, aby ste si make-up ohmatali či vyskúšali. Ale úspešný nákup make-upu cez internet nie je až taká veda, ako sa môže zdať.

Určenie vášho podtónu pleti je polovica úspechu. Viete už, či máte vyberať make-up s teplým podtónom (W), studeným podtónom (C), či neutrálnym podtónom (N). Nasleduje vybrať správny odtieň make-upu. Máme pre vás pár tipov, ako vybrať odtieň make-upu cez internet, aby vám vyhovoval.

 • Ak máte čas zájsť do drogérie, vytipujte si produkty, ktoré vám sedia a budú pre vás tie pravé.

 • Venujte dostatočnú pozornosť presnému názvu make-upu. Výrobcovia sa snažia svojim zákazníčkam výber make-upu čo najviac uľahčiť, preto názov make-upu priamo vyjadruje, na akú pleť je určený. V názve sa tak mnohokrát objavuje označenie W (Warm), C (Cold) alebo N (Neutral) doplnené špecifikáciou ako napríklad Golden (zlatá) alebo Rose (ružová). Veľmi prehľadne má svoje odtiene make-upu označené napríklad značka L’Oréal Paris, kedy make-up s označením „W Golden Beige“ alebo „W Golden Ivory“ je vhodný na pleť s teplým podtónom, make-up s označením „C Rose Beige“ alebo „C Rose Ivory“ sa hodí na pleť so studeným podtónom a make-up s označením „N Beige“ alebo „N Ivory“ je určený na pleť s neutrálnym podtónom.

 • Sledujte rôzne články a recenzie (napr. Vyskúšali sme pre vás) alebo blogerky a ich recenzie výrobkov na internete. Ich tipy a postrehy môžu byť pre vás užitočné.

 • Využite sprievodcu výberom make-upu, ktorý jednotlivé kozmetické značky na svojich internetových stránkach mnohokrát poskytujú. Niektorí výrobcovia dekoratívnej kozmetiky majú tento návod pekne spracovaný a krok po kroku vás tak privedie k make-upu, ktorý by mal vašej pleti vyhovovať najviac. Príkladom môže byť napríklad značka Maybelline.

 • Dnešná doba smartfónov poskytuje možnosť využitia najrôznejších aplikácií, ktoré vám napovedia, ako vybrať make-up. Ide o jednoduché riešenie, kedy vám aplikácia pomocou fotky pomôže vybrať vhodný odtieň make-upu. Avšak berte do úvahy, že výsledné odporúčanie je len orientačné. Spoľahlivosť jednotlivých aplikácií sa líši. Rovnako tak aj fotoaparát každého mobilu má inú optiku, kalibráciu a taktiež každá fotka je urobená v inom svetle. Aplikácií na make-up a dekoratívnu kozmetiku, ktoré si môžete stiahnuť do svojho smartfónu, sa ponúka hneď niekoľko.

Typy make-upov

Tekutý make-up

Tekutý make-up

 • Make-up vhodný na všetky typy pleti
 • Veľmi dobre roztierateľný
 • Všetky stupne krytia
 • Často s ochranou proti UV žiareniu

Tekutý make-up je najčastejšie používaný typ make-upu. Je dostupný v malej fľaštičke či tube s dávkovačom. Je obľúbený, pretože sa ľahko nanáša a veľmi dobre roztiera. Vyznačuje sa výbornou krycou schopnosťou. Tekutý make-up je k dispozícii na rôzne typy pleti.

Penový make-up

Penový make-up

 • Make-up vhodný na normálnu, mastnú alebo staršiu pleť
 • Ľahká, našľahaná konzistencia
 • Ľahko sa rozotiera a dobre priľne k pokožke
 • Menšie krycie schopnosti

Penový make-up sa vyznačuje ľahkou a ľahko roztierateľnou textúrou. Jeho hlavnou výhodou je jemná našľahaná konzistencia, ktorá dokonale priľne k pokožke. Pracuje sa s ním príjemne, pretože sa ľahko rozotiera a na pokožke pôsobí veľmi prirodzene. Vyhovuje rôznym typom pleti – normálnej aj mastnejšej. Možno ho vrelo odporučiť aj na staršiu pleť bez výrazných pigmentových škvŕn.

Krémový make-up

Krémový make-up

 • Make-up vhodný na suchú pleť
 • Hutnejšia a mastnejšia konzistencia
 • Pleť dobre chráni a hydratuje
 • Odporúča sa s použitím podkladového krému

Hutnejší a ťažší typ make-upu vhodný predovšetkým na suchú pleť, ktorá potrebuje olejovitejšiu konzistenciu. Na ostatné typy pleti je krémový make-up trochu mastnejší. Vytvára silnejší filter a má dobré krycie vlastnosti. Pleť chráni a hydratuje. Pod krémový make-up sa odporúča použitie dobre vstrebateľného podkladového krému. A na dlhšiu trvanlivosť make-upu je vhodné tvár prepudrovať.

Kompaktný make-up

Kompaktný make-up

 • Make-up vhodný na normálnu až mastnejšiu pleť
 • Hutnejšia, tuhá konzistencia
 • Zmatňujúce účinky, zároveň kryje drobné nedostatky
 • Ideálne do kabelky

Kompaktný make-up kombinuje púder a make-up v elegantnom balení s praktickým zrkadielkom. Má tuhú konzistenciu. Spája vlastnosti púdru, ktorý zmatnie pleť a fixuje make-up a zároveň pleť zjednocuje a kryje drobné nedostatky. Hodí sa na normálnu až mastnejšiu pleť s drobnými nedokonalosťami. Naopak, nemožno ho odporučiť na suchú pokožku, pretože by mohol zvýrazniť prípadné šupinky či vrásky. Vďaka malým rozmerom a výbavou zrkadla sa hodí do kabelky či na cesty.

Púdrový make-up

Púdrový make-up

 • Pleť zmatnie a zjednotí odtieň pokožky
 • Často s obsahom minerálnych látok
 • Malé krycie schopnosti
 • Vhodný na zmatnenie mastnej pleti

Púdrový make-up máva sypkú, práškovú konzistenciu a na pleť sa zapracováva štetcom. Je vhodný na zjednotenie tónu pleti a zmatnenie. Pleť nevysušuje a často býva s obsahom minerálnych látok. Má menšie krycie schopnosti. Minerálne púdrové make-upy sa obzvlášť hodia pre ženy, ktoré majú problém vybrať si vhodný odtieň tekutého make-upu. Obsahujú totiž veľké množstvo pigmentov a po nanesení krásne splynú s farbou pokožky a zjednotia jej odtieň. Púdrový make-up je ideálny pre majiteľky normálnej pleti, ktorá nepotrebuje veľa líčiť. Je vhodný aj na mastnú pleť, aby pleť vyzerala sviežo a matne.

BB krém

BB krém

 • Vhodný pre ženy a dievčatá s menšími nedokonalosťami pleti
 • Ľahká, pomerne riedka textúra
 • Pleť zjednotí a rozžiari
 • Redukuje rozšírené póry

BB krém je skratkou anglického slovného spojenia Blemish Balm (voľný preklad je krém na chyby pleti). BB krém je spojením podkladového krému a ľahkého make-upu, ktorý dokáže kryť drobné nedokonalosti pleti, ako rozšírené póry či menšie pupienky. Ide o akýsi tónovací krém. Má ľahkú, pomerne riedku konzistenciu. S pokožkou dobre splynie a pleť potom pôsobí prirodzeným a čistým dojmom. BB krémy poskytujú účinnú ochranu pred UV žiarením a sú ideálne na leto, kedy môžu úplne nahradiť aj make-up. BB krémy sú dostupné na všetky typy pleti.

CC krém

CC krém

 • Farebne zjednocujúci krém
 • Vhodný pre ženy po tridsiatke
 • Hydratuje a rozjasňuje
 • Pleť vyhladí a zakryje prvé vrásky

Pod označením CC krém sa schováva anglické Color Control a jeho hlavnou úlohou je zjednotiť farebný tón pleti. Na rozdiel od BB krému obsahuje CC krém viac farebných pigmentov a lepšie hydratuje. Líši sa aj svojou textúrou, pretože CC krémy sú vodovejšie a nemajú takmer žiadny krycí efekt. Nehodia sa teda na pleť s akné. Avšak sú skvelou voľbou, ak vás trápi začervenaná alebo farebne nejednotná pokožka. Okrem zjednotenie pleti dokáže CC krém vyhladiť a zakryť prvé vrásky a odporúča sa ženám po 30. Poskytuje UV ochranu a dobre sa hodí aj ako podkladová báza pod make-up.

DD krém

DD krém

 • Ideálne na zrelú a starnúcu pleť
 • Kryje nedokonalosti pleti, pleť chráni, hydratuje, spomaľuje tvorbu nových vrások
 • Prirodzene vyhladí a vypne pleť
 • Veľmi ľahká konzistencia

Označenie DD krém pochádza z anglického Daily Defense. DD krém teda predstavuje akýsi denný ochranný krém. Je určený na zrelú a starnúcu pleť. Jeho hlavnou úlohou je pokožku chrániť pred škodlivými vplyvmi (napríklad smogom), hydratovať, skryť nedostatky, spomaliť tvorbu vrások a omladzovať. DD krém zjednotí farebný tón pleti, redukuje rozšírené póry aj výskyt čiernych bodiek, pleť vyhladí a rozžiari. Nájdete ho v niekoľkých odtieňoch, a je dobrou voľbou, ak chcete bojovať aktívne proti starnutiu pleti a zároveň pôsobiť prirodzene.

Najznámejšie kozmetické značky

L'Oréal Paris

L'Oréal Paris patrí medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie kozmetické značky. Ponúka širokú škálu produktov od skvele padnúceho make-upu cez nepreberné množstvo odtieňov dekoratívnej kozmetiky až po profesionálnu starostlivosť o vlasy. L'Oréal Paris zabezpečí váš perfektný look či už pri dennom líčení alebo na slávnostnú príležitosť. Pretože Vy za to stojíte.

Maybelline New York

Dekoratívna kozmetika Maybelline New York sa vypracovala medzi beauty značky číslo jedna, a to nielen v Amerike. Maybelline svojimi výrobkami udáva trend na sezónne farebné škály v tých najhorúcejších odtieňoch každého ročného obdobia. Make-up inšpirovaný mestským životným štýlom má v ženách posilniť pocit ich vlastnej hodnoty a krásy a zdôrazniť ich individualitu.

Dermacol

Česká značka Dermacol už viac ako 50 rokov zdokonaľuje pleť a stará sa o krásu žien. Make-up značky Dermacol si už v šesťdesiatych rokoch obľúbili aj hollywoodske hviezdy a dodnes je Dermacol synonymom pre dokonalý make-up v Slovenskej republike i na celom svete.

Nuxe

Nadšenie pre rastliny a prírodnú kozmetiku stálo na počiatkoch kozmetickej jednotky vo Francúzsku – značky Nuxe. Prírodnú kozmetiku bez parabénov, umelých farbív, minerálnych olejov a zložiek živočíšneho pôvodu (s výnimkou včelích produktov) ocenia určite nielen majiteľky citlivej pleti. A nielen špičkové produkty z oblasti starostlivosti o pleť a vlasy, ale aj vysoko kvalitnú dekoratívnu kozmetiku značky Nuxe si obľúbili ženy po celom svete.

Estée Lauder

Každá žena môže byť krásna – presvedčenie zakladateľky rovnomennej značky Estée Lauder sa stalo skutočnosťou vďaka jej unikátnym, vysoko účinným a luxusným produktom. Jedinečnosť prípravkov Estée Lauder spočíva v obsahu mnohých unikátnych a vzácnych ingrediencií, ako sú napríklad koloidné zlato či kryštáliky drahých kameňov.

BOURJOIS

Bourjois predstavuje krásu s francúzskym prízvukom – preslávený parížsky štýl a elegancia idú ruka v ruke s inováciami, ktoré zjednodušujú ženám ich každodenné skrášlenie. Ikonické riasenky, dokonalé make-upy či široká paleta očných tieňov a rúžov vám pomôžu vyjadriť svoj osobitý štýl a jedinečnosť.

Vichy

Značka Vichy obhájila v roku 2018 už tretíkrát za sebou víťazstvo Najdôveryhodnejšej značky v kategórii dermokozmetiky v Slovenskej republike. Tajomstvom bohatstva a efektivity prípravkov Vichy je práve termálna voda. Bola stvorená v nedotknutej prírode chránenej oblasti Auvergne, priamo v srdci Francúzska a nie je ju možné priemyselne reprodukovať. Je súčasťou všetkých prípravkov značky Vichy a obohacuje ich o 15 vzácnych a blahodarných minerálov pre pleť a telo.

La Roche-Posay

Značka La Roche-Posay vyvíja prípravky starostlivosti o pleť s termálnou vodou z La Roche-Posay, ktorá pôsobí ako prírodný antioxidant. Jedinečná koncentrácia selénu upokojuje a zjemňuje pleť a vďaka klinicky preukázaným účinkom je La Roche-Posay európskym centrom termálnej dermatológie. Prípravky La Roche-Posay sú svojím minimalistickým zložením s vysokou koncentráciou účinných látok určené na citlivú pleť. Sú bez parabénových konzervantov, bez parfumu a sú hypoalergénne.

Weleda

Prírodná kozmetika pýšiaca sa certifikáciou NATRUE rozmaznáva svojich zákazníkov už od roku 1921 vysoko kvalitnými a čisto prírodnými produktmi. V duchu svojho motta „V súlade s človekom i prírodou“ Weleda pomáha svojimi prípravkami obnovovať a udržiavať zdravie, fyzickú i psychickú pohodu a v neposlednom rade aj prirodzenú krásu.

Ako vybrať make-up: Často kladené otázky

Čo je to podkladová báza a prečo ju používať

Podkladová báza hrá významnú úlohu pri nanášaní make-upu. Pleť totiž zjednotí a vyhladí, predĺži trvanlivosť make-upu a zaistí jeho bezchybný vzhľad. Aj podkladovú bázu vyberajte podľa typu vašej pleti. Mastná pleť vyžaduje matnejší podklad, zatiaľ čo na ostatné typy pleti odporúčame rozjasňujúci podklad.


TIP: Ak vám dôjde podkladová báza pod make-up, dobre ju nahradí aj BB krém či CC krém, ktorý potom v lete pre svoju ľahkú textúru skvele nahradí aj make-up.

Ako správne nanášať make-up

Make-up nanášajte na dobre vyčistenú pleť a pred použitím na tvár aplikujte najskôr pleťový krém denný alebo hydratačný, prípadne pleťové sérum. Make-up tak lepšie priľne k pleti a bude pôsobiť sviežejším dojmom. Pokiaľ chcete, aby pokožka bola ešte hladšia, naneste na krém ešte podkladovú bázu, ktorá perfektne vyhladí povrch pokožky a zároveň predĺži trvanlivosť líčenia. Drobné nedostatky potom zamaskujte korektorom, ktorý možno naniesť pred make-upom alebo aj po ňom.

Make-up nanášajte od stredu tváre smerom ku krajom. Precízny buďte hlavne okolo vlasov, obočia a očí. Naneste make-up tiež na uši, krk aj dekolt a rozotrite dostratena. Nanášanie make-upu je možné pomocou štetcov na make-up alebo špongiou (z chrbta ruky). S množstvom nanášaného prípravku to nepreháňajte. Pre prirodzený vzhľad pleti naneste najskôr tenkú vrstvu, ktorá zjednotí jej odtieň. Tvár môžete nakoniec jemne prepudrovať púdrom.

Make-up na zimu a make-up na leto

V horúcich letných dňoch doprajte pleti ľahký make-up, ktorý dovolí pokožke dýchať. Môžete tiež skúsiť vymeniť klasický make-up za BB krém alebo CC krém s UV ochranou. V lete tiež možno budete potrebovať o odtieň tmavší make-up ako cez zimu.

Zimné obdobie je ideálne na hutnejšie a výživnejšie krémové make-upy. Ochránia pleť pred mrazom a vetrom. Pokiaľ ortuť teplomera klesne pod nulu, vymeňte hydratačný make-up za make-up bez obsahu vody.

Škodí make-up pleti?

Mnoho žien si ešte stále myslí, že make-up upcháva póry, znemožňuje pleti dýchať a prispieva tak k vzniku akné. Dnešné prípravky však obsahujú mnoho aktívnych zložiek, ktoré pokožke neškodia, naopak jej často prospievajú. Predovšetkým pleť chránia pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, napríklad vetrom či škodlivým UV žiarením, zároveň ju však aj spoľahlivo hydratujú a vyživujú.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Tieto webové stránky v rámci poskytovania služieb používajú súbory cookies, používaním stránok súhlasíte s ich využívaním. Viac informácií Rozumiem