Dark Souls III

Zobraziť katalóg
15x
0
Hra
Platforma
Edícia
Cena od
€45,90
Cena od bez DPH
€38,25
Novinka! Nedeľné objednávky doručíme už dnes alebo v pondelok (Ako si vyberiete:)
Skladom podľa variantu
Nakupujte jedným klikom bez nutnosti opakovane vyberať dopravu a platbu
Pridať do zoznamu
Záruka 24 mesiacov Kód:  Hranad0077
Helpdesk Vytlačiť
Dark Souls III od€45,90 Skladom podľa variantu
4,9
Hodnotilo 15 užívateľov
5 14x
4 1x
3 0x
2 0x
1 0x
20+ zákazníkov už zakúpilo
100 % zákazníkov odporúča

Dark Souls III

89%

Dark Souls III je ďalšou kapitolou séria, ktorá rozpútala ozajstné šialenstvo. Pripravte sa znovu vstúpiť do nehostinného sveta, kde je aj tá najmenšia chyba potrestaná neodvratnou smrťou.

vypnuté
Lokace budou opět temné a plné zmaru, stejně, jako celková atmosféra

Lokácie budú opäť temné a plné zmaru, rovnako, ako celková atmosféra.

vypnuté
Hratelnost zůstane věrná kořenům série - což znamená hodně různorodé výbavy, ale rovněž i magie, kterou si pomůžete proti silnějším potvorám

Hrateľnosť zostane verná koreňom série - čo znamená veľa rôznorodé výbavy, ale tiež aj mágie, ktorú si pomôžete proti silnejším potvorám.

vypnuté
Posluhovači temnôt baží po vašej smrti

Posluhovači temnôt baží po vašej smrti

Z hlbín hmlových slují na vás budú vybiehať krvilačné stvory neľudských tvarov. Vy, ako hlavný hrdina sa budete musieť presekať tucty nepriateľov a splniť nepreberné množstvo zložitých úloh. Na ceste k záchrane sveta pred smrtiacou apokalypsou budete skúšať po všetkých stránkach.

vypnuté
Pod taktovkou legendy

Pod taktovkou legendy

Tretí diel je vyvíjaný opäť pod patronátom samotného otca séria - Hidetaka Miyazakiho, takže sa môžete tešiť na skutočný Dark Souls zážitok so všetkým. To so sebou prináša množstvo smrťou, pokladov, ale aj vychytaný hernej mechaniky, kedy sa vám môže nečakane otvoriť cesta ďalej, či do cesty postaviť brutálne obtiažna zrúda.

vypnuté
Bojujte s rozmyslom

Bojujte s rozmyslom

Teraz budete môcť používať tzv. stance - bojové postoje, čiže špeciálne schopnosti, vďaka ktorým budete môcť svojim nepriateľom zasadzovať viac fatálnejšie zranenia. Vami spôsobené poškodenie tak nebude závisieť iba na nájdené výbave, ale na vašom celkovom spôsobu boja, čo sa bude hodiť v nejednej ťažkej situácii.

vypnuté
Detailní grafika vytvoří úchvatný a jaksepatří temný fantasy svět, v němž pocítíte každé máchnutí zbraně

Detailná grafika vytvorí úchvatný a ako sa patrí temný fantasy svet, v ktorom pocítite každej mávnutie zbrane.

vypnuté
Místy se pokocháte i gotickými scenériemi

Miestami sa pokocháte aj gotickými scenériami.

vypnuté
Buďte neustále v strehu

Buďte neustále v strehu

Ako budete prechádzať svetom, budete stretávať rôznorodá monštrá, z ktorých väčšina sa vás na vašej púti za záchranou nevinných bude snažiť zabiť. Dôležité je preto vždy prispôsobiť svoju stratégiu boja novým hrozbám, pričom niektoré z príšer v priebehu jedného súboja môžu až niekoľkokrát prejsť do iných fáz. Dark Souls III tak zostáva napínavým zážitkom, v ktorom nikdy neviete, čo sa stane nabudúce.

Odporúčané HW požiadavky
operačný systém
Windows 7/8 / 8.1 64-bitové
procesor
Intel Core i7 - 2600 - 3,4 GHz / AMD FX 8150 - 3,6 GHz
grafika
AMD Radeon HD 7850
DirectX
11.0
RAM
8 GB
HDD
50 GB
Minimálne HW požiadavky
operačný systém
Windows 7 / 8.1 / 10 64-bitové
procesor
Intel Core i5 2500 - 3,1 GHz / AMD A8 3870 - 3,6 GHz
grafika
NVIDIA GTX 750 / AMD Radeon HD 6870
DirectX
11.0
RAM
8 GB
HDD
50 GB

Ak ste v posledných rokoch ochutnali niektorú z hier From Software, potom dobre viete, že tomu pocitu sa nič iného nevyrovná. Iste, za tú dobu vzniklo množstvo napodobenín, často až neuveriteľne "vykrádajúcich" mechaniky či estetiku originálu. Ale nikto nevie vyčarovať rozľahlý svet plný melancholicky temnej fantasy, groteskne fascinujúcich monštier a krištáľovo čisté hrateľnosti s takou bravúrou, ako Hidetaka Miyazaki. Stačí prvej sekundy dusivo depresívneho intra a prvé kroky neľútostným údolím smrti, aby sa vám zježili vlasy na zátylku, naskočila husia koža a prebudila sa vo vás duše kovaného hráča, plne zaujatého, sústredeného a odhodlaného vydobyť si každý krok naprieč touhle zdrvujúcu skúškou pozornosti a zručnosti .

Fanúšikovia nemôžu tento kúsok vynechať a nováčikovia by ho mali aspoň skúsiť.

Keďže veľa nezasvätených stále podlieha dojmu, že "kúzlo" týchto hier vychádza len z ich vysokej obtiažnosti, nedá mi to a musím aj v tejto recenzii pripomenúť, že to tak nie je. Iste, nováčik môže ľahko umierať na každom kroku a smrti sú často bleskové a prekvapivé. Avšak existuje celý rad hier, ktoré sú v skutočnosti oveľa ťažšie (niektoré hardcore plošinovky ale napríklad aj obľúbené strieľačky, nastavené na najvyššiu obtiažnosť). Obtiažnosť v Soulborne hrách nevzniká silou alebo počtom nepriateľov, ale dôslednosťou a komplexnosťou herného sveta. Ak budete postupovať dostatočne opatrne, všímať si rôznych náznakov v prostredí, držať štít v pohotovosti a vyhýbať sa temným kútom, veľmi pravdepodobne prejdete veľkú časť hry bezo smrti. Aj legendárny bossovia sa často dajú pozorovať "z opačného kúta miestnosti", než prekuknete ich schopnosti a odvážite sa vyraziť do boja. Celé je to jednoducho o správnom prístupe - v tomto prípade opatrnom a vnímavom.

vypnuté
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Zároveň je pravda, že DS3 servíruje a stupňuje svoje nároky na hráča oveľa pozvoľnejšie a rovnomernejšie, ako predchádzajúce hry. Neznamená to, že by hra na začiatku bola príliš ľahká (doslova pár krokov od štartu čaká bonusový miniboss a ešte stále platí, že najobyčajnejšie nepriateľ vás raz za čas prekvapí zdrvujúcim špeciálnym útokom). Ale nie sú tu žiadne náhle skoky v obtiažnosti, ktoré by vás donútili sa zastaviť alebo vrátiť a pracovať na zvýšenie štatistík alebo vylepšenia arzenálu. Dokonca aj bossovia, akokoľvek sú epičtí a pestrí (oproti DS2 je tu menej humanoidných nepriateľ a viac všelijakých zvieracích monštier), sa dajú relatívne ľahko porovnať, pokiaľ ide o obtiažnosť. Samozrejme tam je vzostupná tendencia, pokiaľ ide o čoraz vyššiu silu a agresívnejší útoky, však nenájdete tu nejakú vyčnievajúce šialenosť typu Ornstein a Smough. To ale neznamená, že vás bossovia nebudú prekvapovať a decimovať, obzvlášť v druhej fáze každého súboja, kedy už sú zranení a nahnevaní. Podobne ako vo zvyšku hry, aj medzi bossmi nájdete niekoľko úplne geniálnych, zbrusu nových nápadov.

vypnuté
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Každá lokácia má navyše svoju tému, ktoré sa odráža nielen v prostredí, ale aj v nepriateľoch a taktikách. Okrem návratu celého radu klasik (ľudožravé truhly, baziliskové a desiatky ďalších obľúbencov) je tu celý zástup nových protivníkov s nečakaným správaním. A samozrejme plno pascí, od zamaskované jamy v ceste cez nášľapné kuše vo stenách až po nevinnú dieru v strope, z ktorej sa vám "za krk" vysype desať monštier, akonáhle pod ňou prejdete. Pointa ale je, že sa téma každej lokácie dá vysledovať, výzbroj i taktika prispôsobiť a každá pasca ide pri pozornom prezeraní uvidieť dopredu (spomeňte si na to, až sa nadšene rozbehnete za kryštálovým jašterom a niečo nemilého vás prekvapí, týchto momentov je v hre neúrekom ). Vo výsledku je hra síce pestrá a nikdy neodpustí nedostatok opatrnosti, ale ako celok mi pripadala o niečo jednoduchšie a prístupnejšie, než minulé diely série - bez toho, aby pritom stratila čokoľvek zo svojho smrtiaceho kúzla.

Za zmienku rozhodne stojí technická stránka veci. DS3 beží na rovnakej technológii ako Bloodborne. Obzvlášť pre konzolisti tak pôjde o prvé Souls hru, ktorá vyzerá takto dobre. Horizonty rozľahlej a čarokrásnej krajiny sú úchvatnejšie, zástupy nepriateľov početnejšie a odlesky na zbroji alebo divokej svetelné efekty kúziel realistickejšie. Osobitná pozornosť sa dostalo kožušine niektorých protivníkov alebo pulzujícímu slizu alebo chápadlám niektorých monštier. Ak sa boss oháňa zapáleným mečom v jednej ruke a zmrazeným mečom (z ktorého sa drobí led a sneží) v druhej ruke, je to naozaj mimoriadna podívaná. Tma je často naozaj tak temná, že musíte miesto štítu vziať do ruky lúke. Tiež všetky prostredia sú citeľne rozsiahlejšie, ale zároveň detailnejšie a pestrejšie. Takto pôvabnou Souls hru ste skrátka ešte nehrali. Síce to nie je Cry Engine ani Snowdrop Engine, ale každučký kúsok tu bol tak starostlivo vymyslený a realizovaný s takou dávkou fantázie a starostlivosť o detail, že vás dokonale očarí. Bohužiaľ konzoly platia za tú nádheru 30 fps (oproti 60 na PC) a keď ide do tuhého (napodiv ani nie pri veľkých súbojoch, ale skôr pri prechodoch medzi niektorými oblasťami), tak klesnú aj nižšie (Xbox viac a horšie, než PlayStation).

vypnuté
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Autori nezaprú svoje narastajúce skúsenosti nielen uhladenejší krivkou obtiažnosti a vyšperkovaným audiovizuálnym spracovaním, ale tiež vyladenosť mechanik aj lepšie prezentovaným príbehom. Základné pravidlá zostala v platnosti - vybavenie i schopnosti svojej postavy nakupujete za duše zabitých nepriateľov. Ak zomriete, nazbierané nevyužité duša zostanú ležať pri vašej mŕtvoly a máte jednu príležitosť je získať znova. V boji si strážite životy a výdrž, ale tiež novo sústredenosť, čo je v praxi mana (výdrž rozhoduje, koľko zvládnete uštedriť alebo odraziť úderov, sústredenosť určuje, koľko použijete kúziel alebo špeciálnych útokov so zbraňami). Štatistiky sú o niečo prehlednejšie než v DS2 (celé slová miesto skratiek). Špeciálne údery a zručnosti so zbraňami (i štíty) sú jednou z hlavných noviniek a aj keď nie sú nutné pre prejdení hry, dodávajú súbojom šťavu a navyše môžu byť rovnako užitočné, ako pôsobivé. Súboje sú často rýchlejšie a hektickejšie, než sme zo Souls hier zvyknutí (pripomínajú miestami Bloodborne). A náhodné invázia ostatných živých hráčov (v offline režime simulovanej NPC postavami) do hry stále vnášajú prvok totálnej nepredvídateľná.

vypnuté
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Vaša postava môže opäť začať s pred-chystaným povolaním a vybavením, ale postupne sa špecializovať na čokoľvek budete chcieť. Niekomu sa najlepšie hrá s vrtkou postavou, vybavenú ľahkými zbraňami aj zbrojí, schopnú bleskové kanonády útokov aj úskokov. Iný zase preferuje ťažkú ??výzbroj, kde je každý pohyb aj úder pomalý, ale zásadné. Obe skupiny samozrejme využijú aj štít, či už ľahký alebo ťažký. Nechýba ani mágia, od pyromancie cez klasické kúzla a zázraky až po hexy. Hrať s iným vybavením a schopnosťami je tak zábavné, že málokomu bude stačiť jediný priechod hrou (navyše sú tu minimálne tri rôzne konce). Naozaj skúsení hráči by mohli prvý priechod dať tak za 30 hodín, ale pre väčšinu to bude aspoň 50. Nováčikovia sa ťažko dostanú pod 100. Prostredie je z veľkej časti logicky pospájané, ako v DS1, ale zároveň sa môžete medzi jednotlivými tábory / ohňu teleportovať , ako v DS2. A po vzore Demon's Souls či Bloodborne je tu oddelená domovská základňa, ktorá je tentoraz oveľa zaujímavejšie vďaka väčšiemu prevádzky prichádzajúcich a odchádzajúcich NPC s rôznymi zámermi a agendami.

Pre kovaného fanúšika Soulborne hier je hodnotenie DS3 pomerne sťažené tým, že veľa vecí už videl a robil v minulosti. DS3 nadväzuje na predchádzajúce diely v sérii oveľa doslovnejšie a otvorenejšie, než akákoľvek hra pred ňou. Vďaka tomu tu nájdete miesta aj postavy, ktoré dôverne poznáte - rovnako ako zbrane a kúzla, ktoré ste už používali. Na jednu stranu je skvelé sa vrátiť k svojim obľúbeným veciam, ale na druhú stranu by som možno radšej uvítal niečo celkom nové - Bloodborne bola vďaka novému svetu oveľa mysterióznější aj desivejšie a vďaka novým mechanikám i herne zaujímavejšie. DS3 je v poradí už štvrtá Souls hra a niektoré veci sa na môj vkus opakujú už príliš (hoci sú stále rovnako dokonalé). Napriek tomu je ale v hre dostatok nové na všetkých frontoch, aby aj skúsený veterán dostal ono príjemné mrazenie v chrbte, keď sa zdvihnutým štítom vchádza za roh do temného zákutia, plného podozrivých zvukov alebo provokatívneho ticha. Máločo je tak desivé, ako keď v temnom kúte miestnosti rozoznáte podivnú netvora, zírající na vás, ale stojaci nehybne na mieste. Prejdete okolo nej a stále si vás nevšíma. Ujde niekoľko krokov, otočíte sa... a stojí priamo za vami. Chcete vykríknuť úľakom alebo niečo urobiť, ale už je neskoro. YOU Died. Ako som písal na začiatku: žiadna iná hra vám nedá nič podobné. Bola by chyba si to nechať utiecť.

Recenziu poskytol server Eurogamer.cz

Ste na túto hru naozaj pripravení?

vyberte si z našej ponuky herných počítačov a notebookov

Parametre a špecifikácia
Platforma
PC - škatuľa, PS4 - škatuľa, Xbox One - škatuľa Hotovo!
Edícia
Základná, Deluxe, Ultimate Hotovo!
Žáner
Akciový, RPG Hotovo!
Lokalizácia
Anglická, Nemecká, Ruská, norská, Španielska, Talianska, portugalsky, Francúzska Hotovo!
Typ lokalizácie
Kompletný Hotovo!
Hodnotenie PEGI
Vekové obmedzenie
16 rokov, 18 rokov Hotovo!
Závadnosť obsahu
Strach, Násilie, Online Hotovo!
Platforma
Platforma
Xbox ONE Hotovo!
Ostatné
Ostatné
Multiplayer Hotovo!
Typ novinky
Typ novinky
Hra pre konzolu, Hra pre PC Hotovo!
Minimálne požiadavky
Rada procesoru
Intel Core i3 2100 Hotovo!
Frekvencia procesoru
3,1 GHz (3,1 GHz) Hotovo!
Grafická karta
AMD Radeon HD 7950, NVIDIA GeForce GTX 750 Hotovo!
Verzia Direct X
DirectX 11 Hotovo!
Pamäť RAM
4 GB Hotovo!
Potrebný priestor
25 GB Hotovo!
Operačný systém
Windows 10, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit Hotovo!
Doporučené požiadavky
Rada procesoru
Intel Core i7 3770 Hotovo!
Frekvencia procesoru
3,4 GHz Hotovo!
Grafická karta
NVIDIA GeForce GTX 960, AMD Radeon R9 270 Hotovo!
Verzia Direct X
DirectX 11 Hotovo!
Pamäť RAM
8 GB Hotovo!
Potrebný priestor
25 GB Hotovo!
Operačný systém
Windows 10, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit Hotovo!
Viac parametrov

Warner Bros je americká mediálna spoločnosť, ktorá produkuje najmä filmy, hudbu a počítačové hry. Založená bola v roku 1924 štyrmi bratmi (preto jej pôvodný názov znel Warner brothers). Svoju činnosť realizuje najmä prostredníctvom dcérskych spoločností. Medzi tie najvýznamnejšie patrí DC Enterteinment (komiksy so Supermanom či Batmanom) alebo New Line Cinema (Pán prsteňov a Hobbit). Sama je ovládaná spoločnosťou Time Warner. Medzi komerčne najúspešnejšie počiny skupiny Warner Bros patrí séria Temný rytier, Harry Potter alebo Pán prsteňa.


Online chat

Vážený zákazník, ak máte otázky k službe, môžete ich s nami vyriešiť online. V prípade že chcete chat využiť prihláste sa prosím.

Varianty Dark Souls III

€45,90 - €64,90

Dark Souls III: The Fire Fades Edition (GOTY) Hra pre PC tretí záverečný diel, obsahuje oba vydané dodatky
Kúpiť €45,90
Na sklade > 5 ks
 
Dark Souls III Apocalypse Edition - Xbox One Hra pre konzolu
Kúpiť €45,90
Posledný kus na sklade
 
Dark Souls III: The Fire Fades Edition (GOTY) - PS4 Hra pre konzolu – tretí, záverečný diel, obsahuje obidva vydané dodatky
Kúpiť €54,90
Na sklade > 5 ks
 
Dark Souls III – Xbox One Hra pre konzolu
Kúpiť €64,90
Na sklade 3 ks
 

Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter. Bežná cena znamená výrobcom/dodávateľom odporúčaná koncová cena.

Máte otázku? Vyhľadajte si odpoveď.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když si objednám krabicovou verzi Dark Souls III: The Fire Fades Edition, jestli obsahuje DVD pro instalaci, jak je uvedeno na ilustračním obrázku u této hry, nebo jestli obsahuje pouze key pro aktivaci na Steam? Jde mi hlavně o to, že nemám mechaniku, tak jestli je potřeba při hraní hry mít DVD v mechanice... Předem děkuji za odpověď.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?
Položiť otázku
Fórum Dark Souls III
4,9
Hodnotilo 15 užívateľov
5 14x
4 1x
3 0x
2 0x
1 0x
20+ zákazníkov už zakúpilo
100 % zákazníkov odporúča
Vladimír, Lhota pod Libčany 20.4.2016
Opět skvělá hra pro fandy Hardcore RPGGrafika a optimalizace se od minulých dílů hodně zlepšilaMusím také pochválit soundtrack, který je hlavně u bossů skvělí Light reflection musím mít nastavený na low, jinak mě hra spadne po obživení u bonefireu
Zákazník 24.4.2016
Pecka
Super hra Nic
Jan, Praha 5 13.9.2017
super hra, ale chvilku trva, nez se do toho clovek dostanenebezpecne navykova :Dv podstate temer dokonala hardcorovka. koho tento typ her bavi, tak 100% must have obcas "hloupa" kamera pri soubojikonzolove ovladani, nikdo se ani neobtezoval predelat xboxove oznaceni tlacitek in game na klavesyale vcelku zadne zasadni nedostatky
Kryštof 2.5.2016
Super hra se skvělou optimalizacíMnoho zbraní, tkže si každý příjde na svéGrafika o dost lepší než v předchozích dark souls 3 Žádné
Marek, Nemčice 27.7.2017
Jednoducho Dark Souls...
Václav, Praha 10 - Kolovraty 19.4.2016
nádherná grafika rozmanitý svět vysoká obtížnost zůstala úžasný hudební doprovod pro někoho až moc vysoká obtížnost
Klára, Příbram 8.7.2016
Dark Souls jsem předtím nehrála, ale po koupi tohoto dílu si to nemohu vynachválit!
Firma, Praha 16.4.2016
pecka jak BloodBorne
Jan, Zeleneč 25.5.2016
Po Bloodbornu konečně další nářez z dílny From Software. RPG v nádherném prostředí, plné bizardních nepřátel.
Skvělé RPG prvkyVýborná hratelnostAtmosféraBossové Žádné
Petr, Mělník 27.5.2016
ObtížnostHratelnostMožnostiGrafikaPřepady i v offline móduHra nedá nic zadarmoJe to prostě pecková hra, která zabaví na celé dny Fix 30fpsHra není nekonečná... ;)
12
 
Recenzia Dark Souls III
Príslušenstvo pre Dark Souls III
Pomôžte ostatným pri výbere
Napísať recenziu

Odkaz k produktu na stránkach výrobcu: Zadajte odkaz recenzie produktu

Poznámka:

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB4