Levé ucho Alza dny Pravé ucho Alza dny

Digitálny žiak: Získajte pre svojho žiaka 350 € na nové zariadenie

Využite príspevok na Alza.sk a získajte navyše 20 € na príslušenstvo.

20 € navyše na nákup príslušenstva

Ako získať digitálny príspevok na počítač alebo tablet?

 • Zaregistrujte se

  Najneskôr do 30. 9. 2023*
  vyplňte registračný formulár na stránkach projektu.

 • Potvrzující email

  Pokiaľ splníte podmienky príspevku, tak dostanete SMS kód a potvrdzujúci e-mail.

 • Poukaz a uplatnění

  Prezrite si ponuku notebookov a tabletov, ktoré spĺňajú podmienky projektu Digitálny žiak a taktiež skladové zásoby vo vami zvolenej predajni.

 • Potvrzující sms a doklady totožnosti

  Navštívte našu predajňu a majte pri sebe doklady aj SMS kód na uplatnenie zľavy 350 €. V predajni Vám pomôžeme s výberom a inštaláciou zariadenia.

* ZMENA! Všetky oprávnené skupiny žiakov, vrátane terajších žiakov prvých ročníkov stredných škôl a žiakov piateho ročníka 8-ročných študijných odborov, môžu požiadať o príspevok do 30. 09. 2023.

Digitálny žiak a Alza.sk: získajte bonus 20 €

Prečo sa oplatí riešiť Digitálneho žiaka na Alza.sk? Okrem toho, že od nás získate poukaz 20 € na nákup príslušenstva a zľavu 16% na službu Záruka okamžitej výmeny, budete mať na výber zo stoviek notebookov a tabletov. Rovnako máme hneď 12 skvele zásobovaných predajní, kde vám s celým nákupom pomôže skúsený predajca.

Príslušenstvo
20 € navyše na nákup príslušenstva
Ihneď po ukončení nákupu zariadenia z programu Digitálny žiak vám na e-mail príde poukaz na nákup príslušenstva k notebookom a tabletom v hodnote 20 EUR. Tento poukaz môžete použiť na ďalší nákup v predajni alebo online do 31. 12. 2023. Vzťahuje sa na nové produkty skladom na Alza.sk.

Digitálny žiak a registrácia: ako na to?

Samotná registrácia je jednoduchá a v podstate spočíva vo vyplnení kontaktných údajov. Následne však dôjde k posúdeniu nároku na príspevok 350 €. Na pridelenie príspevku musí vaše dieťa patriť do vybranej cieľovej skupiny, ktoré nájdete na stránkach projektu. Pre všetky oprávnené skupiny žiakov je termín registrácie do 30. 09. 2023. Príspevok vo výške 350 € sa bude dať následne uplatniť až do 31. októbra 2023. Detailný postup je nasledujúci:

 1. Zaregistrujte sa na webe DigitalnyZiak.sk

  Vyplňte registračný formulár a zadajte všetky potrebné údaje na stránke projektu. Pre všetky oprávnené skupiny žiakov je termín registrácie do 30. 09. 2023.

 2. Spracovanie žiadosti

  Dôjde k spracovaniu žiadosti a overeniu údajov.

 3. SMS správa

  O výsledku vám dorazí SMS správa na telefónne číslo uvedené pri registrácii.

 4. Teraz môžete ísť do našej predajne

  V prípade schválenia príspevku 350 € sa môžete kedykoľvek vydať do našej predajne, kde vám s výberom ideálneho zariadenia poradí skúsený predajca. Aktuálne skladové zásoby notebookov, ktoré sú zaradené do akcie, nájdete v našej kategórii Digitálny žiak, kde si môžete s pomocou ľavého menu filtrovať podľa konkrétnej predajne.

 5. Uplatnite poukaz 350 €

  Pri nákupe dôjde k overeniu údajov z registračného formulára. Preto je nutné, aby sa nákupu fyzicky zúčastnil aj zákonný zástupca, ktorý vykonával registráciu. V prípade, že boli pri registrácii uvedený obaja zákonní zástupcovia, postačí aby sa na predajňu dostavil len jeden z nich, účasť oboch nie je nutná. Príspevok môžete uplatniť do 31. októbra 2023.

Digitálny žiak: často kladené otázky

Kto má na príspevok nárok?
Národný projekt Príspevok na digitálnych žiakov pre SR (Digitálny žiak) predpokladá skupinu približne 152 000 oprávnených používateľov. Ide predovšetkým o štyri skupiny žiakov:
 • žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
 • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
 • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)
 • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre rok 2022/2023) vrátane žiakov piateho ročníka 8-ročných študijných odborov stredných škôl

Okruh oprávnených žiadateľov vyššie je v súlade s podmienkami v znení k 1. 6. 2023. Aktuálne a záväzné podmienky nájdete na webe Digitalnyziak.sk.
Je oprávneným používateľom príspevku aj žiak školy na Slovensku, ktorý však nie je občanom Slovenskej republiky?
Žiak nemusí byť občanom Slovenskej republiky. Výnimkou sú však žiaci, ktorí sú osobami požívajúcimi dočasnú ochranu podľa vykonávacieho rozhodnutia Rady (EÚ) 2022/382 v spojení so zákonom č. 480/2001 Zb. o azyle a o zmene a doplnení niektorých zákonov (t. z. odídenci z Ukrajiny). Títo žiaci nie sú oprávnenou skupinou používateľov a Digitálna koalícia pre túto cieľovú skupinu oprávnených používateľov pripravuje samostatný projekt.
Dokedy je možné o príspevok žiadať a uplatniť ho?
ZMENA! Všetky oprávnené skupiny žiakov (po novom aj teraší žiaci prvých ročníkov stredných škôl a žiaci piateho ročníka 8-ročných šudijných odborov) môžu podávať žiadosť do 30. septembra 2023. Príspevok je možné po schválení žiadosti uplatniť v ktoromkoľvek z dostupných zúčastnených predajných miest do 31. októbra 2023.
Je potrebné k registrácii priložiť nejaké dokumenty a certifikáty?
Nie, nie je. Údaje všetkých zapísaných žiakov a ich zákonných zástupcov v jednotlivých štátnych matrikách bude overovať priamo realizátor projektu. V prvom rade je však nutné vyplniť registračný formulár na www.digitalnyziak.sk, kde následne dôjde k overeniu zadaných údajov v štátnych registroch. Výsledok bude zákonnému zástupcovi oznámený prostredníctvom SMS správy zaslanej na telefónne číslo uvedené pri registrácii.
Na aké zariadenia sa vzťahuje príspevok 350 €?
V zásade si môžete zaobstarať úplne ľubovoľný notebook alebo tablet s klávesnicou, ktoré boli vyrobené v roku 2022 a neskôr. Výška príspevku neobmedzuje cenu zakúpeného vybavenia. Používateľ digitálneho príspevku/zákonný zástupca si môže zaobstarať vybavenie a príslušenstvo nad rámec technickej špecifikácie a hodnoty príspevku na vlastné náklady. Teda pokojne je možné zakúpiť aj herný notebook alebo najnovší iPad so zľavou 350 €.

Minimálne HW požiadavky:
- Zariadenie musí byť vyrobené po roku 2022 (vrátane)
- Minimálne rozlíšenie displeja 1 366 × 768 pixelov
- Zariadenie musí mať nainštalovaný užívateľsky jednoduchý operačný systém
- Aspoň jeden fyzický port na pripojenie príslušenstva
- Fyzická klávesnica so slovenským rozložením (pri tabletoch pripojiteľná bezdrôtovo alebo fyzickými portami zariadenia)
- Možnosť ovládať kurzor (dotykom, touchpadom, myšou)
- Zabudovaná kamera, mikrofón a reproduktory
- Pripojenie k WiFi
- Možnosť sa pripojiť k mobilným dátovým službám (SIM slot, modem)

Zariadenia, na ktoré je možné čerpať príspevok, sú vyššie definované podľa podmienok ku dňu 1. 6. 2023. Záväzné a aktuálne podmienky sú k dispozícii na webe Digitalnyziak.sk.
Aké sú podmienky na prípadnú reklamáciu/vrátenie digitálneho zariadenia?
Reklamácia zariadenia zakúpeného s využitím digitálneho príspevku prebieha v štandardnom režime. Zákazník je povinný predložiť predajcovi všetky doklady potvrdzujúce nákup zariadenia. V prípade, že je zariadenie neopraviteľné, vymení ho predajca za rovnaký alebo vyšší model s príplatkom. V súlade s obchodnými podmienkami jednotlivých predajcov je tiež stanovená lehota na prípadné vrátenie alebo výmenu zakúpeného tovaru. Na zariadenia zakúpené s využitím digitálneho príspevku platí v tomto prípade rovnaký režim ako na akciový tovar, t. z. tovar je možné vymeniť a vrátiť, ale predajca zákazníkovi fyzicky vráti iba čiastku zaplatenú nad rámec príspevku. Pokiaľ sa zákazník rozhodne nevyužiť príspevok na mieste na nákup iného zariadenia, o príspevok príde.

Neviete si rady?

Pokiaľ ste nenašli odpoveď na vaše otázky, tak nám napíšte na [email protected].


Podeľte sa s priateľmi

Zaujala vás ponuka? Tak prečo si to nechávať pre seba.
Urobte svojim priateľom radosť!

Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií