AlzaBoxy Q1 Aplikace

Rose pod palbou

Zobraziť katalóg
Rose pod palbou E-kniha, Česky
Elektronická kniha
2016, Česky, 328 strán - Kniha zo série Krycí jméno Verity
8,50 €
Do košíka Nakupujte jedným klikom bez nutnosti opakovane vyberať dopravu a platbu
Pridať do zoznamu
Kód:  EK20104 ISBN: 978-80-754-4209-3
Rose pod palbou 8,50 € Ihneď k čítaniu
Do košíka

Rose pod palbou

Příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války


Rose Justiceová, mladá pilotka Pomocných leteckých sborů, je při letu z Paříže do Anglie v létě 1944 chycena nacisty a poslána do Ravensbrücku, nechvalně proslulého ženského koncentračního tábora. V děsivém vězení se Rose potkává s nezapomenutelnou skupinou žen, s Francouzkou, která před válkou psala uznávané detektivky a jejíž židovský manžel a tři syni byli zabiti, s houževnatou dívkou, na níž dělali nacisti hrůzné lékařské pokusy, nebo Ruskou, která lítala se sovětskou stíhačkou. A v přátelství s těmito ženami hledá Rose naději a sílu na přežití. Bude to ale Rose stačit, aby dokázala čelit tomu, co jí osud přichystal?

Ve volném pokračování Krycího jména Verity vypráví Elizabeth Weinová další příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války. NEBUDU DĚLAT POTÍŽE. BUDU V POŘÁDKU. POKUD NÁM NĚKDY DAJÍ NĚCO K PITÍ, BUDU V POŘÁDKU.

Víte, termín koncentrační tábor zní ve francouzštině dost podobně. Camp de concentration. Dokonce i v němčině. Konzentrationslager. Ale přestože jsem tem slovům rozuměla, nic pro mě ještě neznamenala. Skutečně ne. Stejně tak jako jméno toho místa. Ravensbrück. Zírala jsem na vysoké betonové zdi týčící se nad hlavami čtyř set shromážděných Francouzek a na kilometry a kilometry elektrického ostnatého drátu a svírala svůj batoh s oficiálním dopisem od Luftwaffe. Tu dívku vedle mě věznili devět měsíců a pořád byla naživu. Naše vojska už prakticky přešla Siegfriedovu linii. Říkala jsem si, že to nemůže trvat dlouho. Elizabeth Weinová studovala na americké univerzitě Yale a také ve Filadelfii. Svůj první román začala psát již v patnácti letech a od té doby píše historické příběhy pro mládež. Jejích prvních pět knih se odehrává v době krále Artuše. Elizabeth má jeden zvláštní koníček – ráda létá. Sama získala pilotní průkaz a tato její slabost se odrazila v další skupině jejích románu, do níž patří i tato kniha.

Ukážky na stiahnutie:

Email (Kindle účet): Ako nastaviť Kindle pre posielanie kníh
Pri ďalšiom nákupe zaslať knihu automaticky
Email (PocketBook účet): Ako nastaviť PocketBook
Pri ďalšom nákupe zaslať knihu automaticky Ako nastaviť PocketBook

Parametre a špecifikácia

Porovnať
Viac parametrov
V diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky.
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií