Naše predajne zostávajú otvorené a obslúžime všetkých zákazníkov. Viac informácií o aktuálnych opatreniach nájdete tu.

Vánoční trháky DR kategorie

Bazény

Bazény nadzemné sú skvelou investíciou prevažne v horúcich letných dňoch. Nielen, že sa v nich osviežite, ale tiež si užijete veľa zábavy s celou rodinou. Vonkajší bazén využijete na záhrade alebo terase, vírivku možno umiestniť aj do interiéru. K dispozícii je niekoľko typov, pozrite sa, aké záhradné bazény sú v ponuke.

Pokračovať

Hľadáte umiestnenia na nadzemný bazén? Dbajte na tieto 4 veci

Pokiaľ hľadáte umiestnenie na nadzemný bazén, myslite na niekoľko základných vecí. Mali by ste mať priestor nielen na bazén, ale aj na umiestnenie čerpadla, filtrácie, rebríka a ďalšieho príslušenstva. Čo ďalšie by ste mali brať do úvahy?

 1. Cesta k bazénu by mala byť vedená predovšetkým priamo z domu, alebo aspoň tak, aby ste videli na deti.
 2. Exteriérové doplnky zaberajú na záhrade tiež priestor, a tak dbajte na to, aby neboli príliš blízko bazéna.
 3. Slnečné lúče by mali dopadať priamo na bazén, aby ste mali dlho svetlo a mohli sa opaľovať.
 4. Vzdialenosť stromov/kríkov by mala byť čo najdlhšia, aby ste nemali záhradný bazén plný listov a zbytočný tieň.

Pevný bazén nadzemný s konštrukciou verzus nafukovací variant – aké sú rozdiely?

Chcete si na leto zaobstarať bazén na záhradu a neviete, ktorý pre vás bude ten správny? V ponuke nájdete pevné bazény nadzemné s konštrukciou aj nafukovacie varianty – aké sú rozdiely?

Nafukovacie záhradné bazény predstavujú lacný, ale postačujúci variant

Nafukovacie záhradné bazény rýchlo a jednoducho nafúknete a potom zase zložíte a uskladníte. Bazény na záhradu využijú nielen deti, ale aj dospelí. Vaše ratolesti môže zaujať aj bazén pre deti, ktorý je vyrobený v tvare rôznych zvieratiek, ako je napríklad plameniak alebo korytnačka. Čo patrí medzi výhody a nevýhody?

 • Ide o lacný variant.
 • Montáž je veľmi jednoduchá.
 • Sú maximálne skladné.
 • Oblé hrany zaisťujú bezpečnosť.
 • Využijete ich na terase aj záhrade.
 • Možno ich ľahšie poškodiť.
 • Musíte ich mimo sezónu uskladniť.

Kvalitné bazény nadzemné s konštrukciou sú vhodné pre celú rodinu

Kvalitné bazény nadzemné s konštrukciou disponujú pevnou kovovou alebo oceľovou konštrukciou, ktorá zaisťuje ich stabilitu. V ponuke najčastejšie nájdete modely, ktorých steny sú vyrobené z laminovanej fólie vystuženej tkaninou. Sú typické tiež tým, že majú po celom obvode stále rovnaké rozmery a nezužujú sa.

 • Pevný a odolný rám zaisťuje stabilitu.
 • Ponúkajú veľmi jednoduchú montáž.
 • Vydržia vám niekoľko dlhých rokov.
 • Sú kvalitnejšie ako nafukovacie bazény.
 • Fungujú ako celoročné nadzemné bazény.
 • Musia stáť napevno na vopred vybranom mieste.

Nafukovací domáci bazén nadzemný
Nafukovacie bazény nadzemné

Nadzemný bazén s konštrukciou
Nadzemné bazény s konštrukciou

(Polo)zapustené bazény sú vhodné na plávanie a na veľké záhrady

K dispozícii sú aj polozapustené bazény, ktoré sú celoročné, a nemusíte ich teda cez zimu uskladňovať. Zapustené bazény sú vhodné na väčšiu záhradu a ušetria vám prácu so skladaním alebo nafukovaním jeho okrajov.

i

K ďalším typom patria plechové bazény

Plechové bazény nemajú iba oceľovú konštrukciu, ale majú celé steny zhotovené z oceľového plechu s antikoróznou úpravou, teda sú veľmi odolné aj proti poveternostným podmienkam. Plechový bazén je opatrený aj bazénovou fóliou proti mrazu.

Aký môže mať záhradný bazén tvar?

Záhradný bazén môže mať niekoľko tvarov, z ktorých medzi najobľúbenejšie patria kruh, obdĺžnik alebo ovál.

 • Kruhové bazény nadzemné sú najčastejším a najobľúbenejším variantom. Využijete ich na štvorcových záhradách a máte k dispozícii mnoho veľkostí od malých detských až po veľké domáce bazény pre celú rodinu.
 • Obdĺžnikové bazény nadzemné sú vhodné pre celú rodinu. Nájdu uplatnenie na pozdĺžnych záhradách či terasách. Obdĺžnikový vonkajší bazén zaobstaráte ako nafukovací alebo s konštrukciou.
 • Oválne nadzemné bazény s väčším rozmerom môžu slúžiť aj ako plavecký bazén. Sú vhodné pre celú rodinu a vybrať si ich môžete v nafukovacom či pevnom vyhotovení.

Nafukovací nadzemný bazén kruh
Bazén nadzemný – kruh

Nadzemný bazén obdĺžnik
Bazén nadzemný – obdĺžnik

Nadzemný bazén ovál
Bazén nadzemný – ovál

Chcete urobiť radosť aj vášmu štvornohému maznáčikovi? Navštívte kategóriu bazény pre psov, kde nájdete nejeden kvalitný bazén pre psa aj menší model pre mačky.

Hĺbka, objem, materiál a rozmery alebo základné parametre na bazény nadzemné

Pri výbere sa zamerajte aj na základné parametre, ako je hĺbka, objem, materiál a rozmery – pre predstavu, také 3 m bazény nadzemné by mali byť v dnešnej dobe na komfortné plávanie štandardom.

 • Hĺbka nadzemných bazénov sa bežne pohybuje okolo 1 – 1,5 m, čo je vhodná výška na plávanie. Pre menšie deti vám postačí menšia hĺbka, avšak myslite na to, že onedlho vyrastú.
 • Rozmery závisia od toho, či plánujete v bazéne aspoň trochu plávať alebo sa len osviežiť. Kruhový bazén by mal mať priemer aspoň 3,5 m, obdĺžnikový/oválny potom rozmery aspoň 6 × 3 m (prípadne 2,5 × 4,5 m).
 • Objem bazéna na rekreačné a rodinné kúpanie sa pohybuje od 4 000 do cca 9 000 litrov s tým, že čím väčší bude objem vody, tým komfortnejšie plávanie a viac priestoru pri kúpaní vás čaká.
 • Materiál na výrobu predovšetkým detských nadzemných bazénov je guma, a potom rôzne PVC fólie. Obľúbeným variantom sú kvalitné bazény nadzemné drevené, ktoré slúžia ako celoročné.

Zaujímajú vás vzhľadovo luxusné nadzemné bazény? Ratan je skvelým materiálom, ktorý urobí vonkajší bazén tiež perfektným doplnkom celej záhrady.

Čistá a kvalitná voda – záhradné bazény môžu mať 2 typy filtrácie

Bazénové filtrácie slúžia na pravidelné čistenie vody od rôznych nečistôt a zároveň zvyšujú kvalitu vody. Niektoré vonkajšie bazény obsahujú filtráciu v balení, pri iných je potrebné ju zakúpiť zvlášť. K dispozícii sú dva druhy filtrácie, a to kartušová a piesková. Ďalej si môžete vybrať aj filtračné vložky, skimmery a hadice.

 1. Bazén s pieskovou filtráciou filtruje vodu cez pieskovú kremičitú náplň, ktorá zachytí nečistoty a čistú vodu vracia späť. Znižuje spotrebu bazénovej chémie, je ekonomickejší a menej náročný na údržbu.
 2. Bazén s kartušovou filtráciou zahŕňa čerpadlo a kartušovú vložku, ktorá zachytáva všetky nečistoty, a teda je nutné ho veľmi často čistiť. Je cenovo dostupnejší, avšak kvalita filtrovania nie je na príliš vysokej úrovni.

Nadzemný bazén s filtráciou už v balení vám ušetrí starosti

Nadzemný bazén s filtráciou obsahuje už v balení kartušovú alebo pieskovú filtráciu. Pomocou filtrácie zostane voda vo vnútri dlho čistá a zvýši svoju kvalitu. Kartušová filtrácia je dodávaná s výkonom zodpovedajúcim malým objemom, avšak pre lepší výsledok možno dokúpiť aj pieskovú filtráciu, ktorá je vhodná do väčších bazénov.

Vybrali ste vhodný bazén nadzemný? Ďalším krokom je správna inštalácia

Pokiaľ ste už vybrali správny bazén nadzemný, ďalším krokom je správna inštalácia. Každý domáci bazén disponuje podrobnými inštrukciami, ako postupovať – všeobecne sa však držte týchto pokynov.

 • Terén slúžiaci na postavenie bazéna musí byť vyrovnaný. Dorovnať povrch môžete udupanou zeminou či pieskom.
 • Odstráňte všetky ostré predmety, ktoré by mohli poškodiť bazén – najlepšie je umiestniť pod neho podložku.
 • Bazén nadzemný nechajte aspoň jednu hodinu po postavení ležať, aby stihol materiál zmäknúť a zvyknúť si na povrch.
 • Pripravte si filtráciu a bazén otočte tak, aby boli všetky otvory na pripojenie správne natočené.
 • Potom už vonkajší bazén napustite podľa toho, či ide o nafukovací bazén alebo nadzemný bazén s rámovou konštrukciou. Nezabúdajte, že rámové bazény (bazény s konštrukciou) musia stáť na rovnej podkladovej ploche.

Vonkajší bazén nie je to pravé, čo hľadáte? Kúpte si vírivku

Ak hľadáte miesto na osvieženie či relaxáciu, ale vonkajší bazén nie je to pravé, kúpte si vírivku.

Vírivky nájdu uplatnenie aj mimo sezónu

Nafukovacie vírivky sú skvelým relaxačným pomocníkom nielen v zime, ale aj v letných dňoch. Veľmi ľahko ich nafúknete a kedykoľvek zase zložíte. Možno ich umiestniť na záhradu či terasu, ale aj do interiéru. K dispozícii sú so štvorcovým, kruhovým alebo oválnym pôdorysom a sú vyrábané pre 2 – 6 osôb.

 • Vírivky pre 2 majú väčšinou oválny pôdorys a menší objem okolo cca 600 litrov.
 • Vírivky pre 4 sú štvorcového alebo kruhového tvaru, ich objem je väčšinou od 600 do 800 litrov.
 • Vírivky pre 5 a viac osôb majú objem 800 litrov a viac, priemer potom okolo 1,85 až 2 metrov.

i

Vírivky aj nafukovacie nadzemné bazény patria medzi samonosné bazény. To znamená, že stačí iba nafúknuť horný okraj bazéna a napustiť vodu – bazénová fólia sa napne sama podľa objemu vody a samonosný bazén sa tak postaví doslova sám.

Bazén záhradný – Nafukovacia vírivka
Nafukovacia vírivka

Bazén – Solárna sprcha
Solárna sprcha

Príslušenstvo a doplnky na bazény na záhradu – aké si vybrať?

Príslušenstvo na bazény na záhradu vám spríjemnia a uľahčia pobyt v bazéne, udržia vodu čistú alebo zlepšia jej kvalitu. Nájdete tu napríklad schodíky, krycie plachty, vysávače, osvetlenie, pumpy alebo člny a ležadlá.

Solárne sprchy sú ekologickým variantom sprchovania

Ekologické solárne sprchy nájdu využitie na každej záhrade a slúžia na osprchovanie sa pred alebo po použití bazéna, aby nedošlo k znečisteniu vody. Kedykoľvek ich môžete tiež využiť na osvieženie počas horúceho počasia.

 • Telo solárnej sprchy slúži ako zásobník vody, ktorý sa ohrieva pomocou slnečných lúčov.
 • Jednoducho k nej pripojíte hadicu s prívodom vody a behom chvíle máte vodu ohriatu.

Nákupom to však nekončí – o všetky vonkajšie bazény sa musíte starať

Vonkajšie bazény potrebujú stálu údržbu. Mechanické nečistoty ľahko odstránite sieťkou alebo vysávačom, avšak na čistotu vody je dôležitá bazénová chémia. Tá chráni vodu pred nežiaducimi riasami, dezinfikuje a stabilizuje pH vody a jej tvrdosť. Zaobstarať si môžete testery na meranie pH, hodnoty kyslíka alebo zásaditosť.

Chcete niečo málo ušetriť, ale zaujali vás nadzemné bazény? Akcia je perfektnou príležitosťou, kde nakúpite skvelé kúsky za výhodné ceny.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Vírivka , okrúhla s priemerom 2.16 m, objem 1098 l, 170 dýz
740,90 €

2.
NetSpa IZY SPA Na sklade > 5 ks
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.25 m, kartušová filtrácia, objem 650 l, 100 dýz
387,90 €

3.
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.96 m, objem 795 l, 140 dýz
654,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
118 položiek
Ľudová voľba
MARIMEX Florida TEHLA 3.66 × 0.99 m bez príslušenstva
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 0.99 m, bez filtrácie

201,90 € bez DPH 168,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARBA202C
Zlatá stredná cesta
NetSpa IZY SPA
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.25 m, kartušová filtrácia, objem 650 l, 100 dýz

310,32 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
387,90 € bez DPH 323,25 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR257902
Pre náročných
Intex Bazén vírivý nafukovací Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe 6 – Intex 28442
Vírivka , okrúhla s priemerom 2.16 m, objem 1098 l, 170 dýz

740,90 € bez DPH 617,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA181
NetSpa BOHEMIAN
Vírivka nafukovacia, štvorcový pôdorys, rozmery 1.58×1.58 m, kartušová filtrácia, objem 650 l, 100 dýz

326,32 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
407,90 € bez DPH 339,92 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HHO014a
NetSpa ASPEN
Vírivka nafukovacia, štvorcový pôdorys, rozmery 1.68×1.68 m, kartušová filtrácia, objem 700 l, 110 dýz

423,92 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
529,90 € bez DPH 441,58 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HHO008
MARIMEX Bazén Tampa 3,66 × 0,91 m RATAN
Bazén nafukovací, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 0.91 m, bez filtrácie

85,90 € bez DPH 71,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA0035
Belatrix Luxury 125
Vírivka , štvorcový pôdorys, rozmery 1.55×1.55 m, kartušová filtrácia, objem 600 l, 130 dýz

551,90 € bez DPH 459,92 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GOA0003
MARIMEX Florida RATAN 3,66 × 0,99 m bez príslušenstva
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 0.99 m, bez filtrácie

219,90 € bez DPH 183,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARBA202R
MARIMEX Florida 3,05x0,76m bez filtrácie
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.05 m, výška bazéna 0.76 m, bez filtrácie

103,90 € bez DPH 86,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARBA001
MARIMEX Florida 3.05 x 0.91m RATAN
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.05 m, výška bazéna 0.91 m, bez filtrácie

148,90 € bez DPH 124,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA037
BESTWAY Lay-Z-Spa Hawaii AirJet 1.80 m × 1.80 m × 71 cm
Vírivka nafukovacia, štvorcový pôdorys, rozmery 1.8×1.8 m, kartušová filtrácia, objem 840 l, 120 dýz

410,32 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
512,90 € bez DPH 427,42 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: BEWAY01i5
MARIMEX Tampa 3,66 × 0,91 m bez filtrácie
Bazén nafukovací, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 0.91 m, bez filtrácie

79,90 € bez DPH 66,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARBA019
BESTWAY Lay-Z-Spa Miami AirJet 1,80 m × 66 cm
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.8 m, kartušová filtrácia, objem 800 l, 81 dýz

415,12 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
518,90 € bez DPH 432,42 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BEWAY01h8
Belatrix Sorrento 150
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 2.08 m, kartušová filtrácia, objem 1200 l, 130 dýz

636,90 € bez DPH 530,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GOA0003c
MARIMEX Florida 3.66 × 1.22 m RATAN
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 1.22 m, bez filtrácie

278,90 € bez DPH 232,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA038
MARIMEX Bazén Florida 3,66 ×1,22 m
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.66 m, výška bazéna 1.22 m, bez filtrácie

255,90 € bez DPH 213,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA0030
NetSpa MONTANA L
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.75 m, kartušová filtrácia, objem 700 l, 110 dýz

463,92 € so zľavovým kódom  DARCEKY20
579,90 € bez DPH 483,25 €
Kúpiť
Vianočné trháky
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HHO009
Belatrix Sorrento 115
Vírivka nafukovacia, štvorcový pôdorys, hĺbka 0.65 m, rozmery 1.55×1.55 m, kartušová filtrácia, objem 600 l, 130 dýz

551,90 € bez DPH 459,92 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GOA0003a
MARIMEX Florida RATAN 4.57 × 1.32 m
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 4.57 m, výška bazéna 1.32 m, bez filtrácie

443,90 € bez DPH 369,92 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA039
Belatrix Sorrento 140
Vírivka nafukovacia, štvorcový pôdorys, rozmery 1.85×1.85 m, kartušová filtrácia, objem 930 l, 130 dýz

636,90 € bez DPH 530,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GOA0003b
Intex Bazén vírivý nafukovací Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe 4 – Intex 28440
Vírivka nafukovacia, okrúhla s priemerom 1.96 m, objem 795 l, 140 dýz

654,90 € bez DPH 545,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA180
MARIMEX Bazén pre psov skladací 100cm
Bazén nafukovací, výška bazéna 0.3 m, bez filtrácie

38,90 € bez DPH 32,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA046
MARIMEX Florida 3,05 × 0,91 m KAMEŇ
Bazén s konštrukciou, okrúhly s priemerom 3.05 m, výška bazéna 0.91 m, bez filtrácie

169,90 € bez DPH 141,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA116
MARIMEX Tampa 1,83 × 0,51 m PLAMENIAK
Bazén nafukovací, okrúhly s priemerom 1.83 m, výška bazéna 0.51 m, bez filtrácie

26,90 € bez DPH 22,42 €
Kúpiť
Môžete mať ihneď na predajni Nitra
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MARSA113

Bazény

tipy a trikyZáhradný kalendár: December na záhrade Záhrada si zaslúži starostlivosť aj v zime. Predovšetkým okrasné stromčeky treba chrániť pred polámaním a...
iFixit, to je služba, databáza aj komunita zároveň. Používatelia majú prístup k tisíckam návodov a...
Koniec sezóny je tu a záhrada ešte naposledy v tomto roku hýri farbami. Stromy strácajú farebné lístie...
hobbyTavná pištoľ uspokojí kreatívne túžby a pomôže aj v domácnosti Tavná pištoľ je praktická pomôcka do domácnosti – skrýva sa v nej však aj veľa možností kreatívneho...
Chatárčenie a chalupárčenie je v posledných rokoch opäť v kurze a ponúka veľa možností, ako uplatniť svoje...
Starostlivosť o bazén a vírivku je dôležitá. Len v čistom a dobre ošetrenom bazéne si kúpanie skutočne...
Viac článkov Všetky články

Bazény

V kategórii Bazény máme práve teraz na Alza.sk celkom 119 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné bazény Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie bazény Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie bazény Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii bazény recenzie

Tisíce produktov ihneď k odberu na našich pobočkách.

Výhodný prenájom elektroniky bez prevádzkových problémov.

Rozbalený, zánovný a použitý tovar

Nakúp tovar s viacerými ľuďmi a získajte ohromnú zľavu.

Tovar za lepšie ceny a nadštandardné služby pre firmy


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi