Ponuka práce v oddeleníObsahová redakcia

{positionCount,plural, few {undefined voľné miesta} other {undefined voľných miest}}

Produktové texty, obrázky, videá, články, kód aj grafika. To všetko prechádza pod rukami nášho tímu. A to v piatich rôznych jazykoch.

Fotografia zamestnancov oddelenia Obsahová redakcia

Obsahová správa katalógu produktov

Ladíme náš web, aby zákazníci vždy našli všetko, čo potrebujú. Spravujeme katalóg produktov, zakladáme parametre, pridávame obrázky a plníme web ďalším obsahom. Nie sme ale superhrdinovia, so všetkým nám pomáhajú desiatky externistov. A čo je najlepšie – našu prácu je hneď vidieť.

SEO a analytika

SEO je naše prostredné meno. Analyzujeme rôzne časti webu, spracovávame analýzy kľúčových slov a optimalizujeme naše stránky pre vyhľadávače. Na oslavy rastu pozícií vo vyhľadávačoch pozývame Pandu aj Penguina a každý nový používateľ nám robí radosť.

Správa vendorského obsahu

Každý máme na starosť určitých obchodných partnerov, teda značky, a ladíme spolu s nimi obsah, ktorý sa u nás na Alze zobrazuje. Jednotlivé úpravy ale zásadne nerobíme kvôli pekným očiam našich dodávateľov, ale sú podporené analýzami, ktoré v tíme spracovávame.

Preklady

Slovenčina, angličtina, nemčina, maďarčina – náš tím preloží všetko, na čo si len spomenieš. Staráme sa o obsah na zahraničných doménach a spolupracujeme pri tom s desiatkami externistov. A ako bonus sa pri spolupráci vzájomne učíme jazyky. #legjobb

Grafika a kódovanie

Sme partia, ktorá si nielenže sama všetko nakreslí, ale zároveň rovno uvedie do života vďaka HTML/CSS. Keď u nás na webe teda narazíte na akýkoľvek kreatívny obsah, veľmi pravdepodobne je to naša práca. A navyše, ako jediní z celej redakcie máme vlastnú kanceláriu.

Porovnávače

Šesť krajín, vyše dvadsať rôznych cenových porovnávačov. Nezľakneme sa automatizácie feedov, bidovacích robotov, ani správy miliónových rozpočtov. Neustále vymýšľame, ako sa zviditeľniť v ďalších krajinách tak, aby všetky čísla svietili nazeleno a ROI nám veselo rástla.

Toto sme my

Je nás veľa, tak predstavíme aspoň niektorých z nás.

 • jakub Kalina

  Jakub Kalina

  Vedúci obsahovej redakcie

  Jakub riadi obsahovú redakciu, pod ktorú spadajú segmentoví špecialisti, lokalizačný tím, SEO špecialisti a menší tím grafikov/kodérov. Voľný čas venuje v posledných rokoch prevažne rodine, ale rodičovské skúsenosti zúročuje aj v práci pri krotení mladých a nadšených kolegov. Priemerný vek je totiž u nás iba 26 rokov.

 • Ondřej Chaloupecký

  Ondřej Chaloupecký

  Tímlíder Content špecialistov

  Milovník zmien, ktorý rád prijíma nové výzvy. Automatizuje, čo sa dá, napriek tomu ale dobre vie, že bez šikovných ľudí sa vo svojom tíme content špecialistov nezaobíde. Všetky stroje a nástroje totiž treba stále múdro riadiť a vylepšovať. Dobrú náladu a pozitívnu energiu Ondra čerpá predovšetkým vo flexibilnom pracovnom čase, preto ho vídame v práci často až popoludní.

 • Klára Kouřimská

  Klára Kouřimská

  Tímlíder SEO špecialistov

  Perfekcionistka, ktorá sa so svojím tímom SEO špecialistov nevzdá, kým všetky naše stránky nebudú na prvých pozíciách vo vyhľadávačoch aj cenových porovnávačoch. Pracovné nadšenie vyvažuje množstvom zjedenej Kinder čokolády, čo potom kompenzuje vo voľnom čase, kedy hrá volejbal a cestuje naprieč Afrikou.

 • Marek Říha

  Marek Říha

  Tímlíder grafikov/kodérov

  Detailista, ktorý spozoruje každý nevzhľadný pixel a nikdy sa neuspokojí so súčasným stavom veci. Vedie malý tím grafikov/kodérov, ktorý ale tvorí samé veľké veci. Jeho večne usmievavá a ochotná tvár sa však mení okamihom spustenia FIFY alebo Counter-Strike. Vôbec totiž nevie prehrávať.

 • Jakub Lučan

  Jakub Lučan

  Tímlíder externistov

  Legenda všetkých nováčikov. Málokedy ho niekto zbadá, pritom ale koriguje desiatky externistov, zvláda všetko naraz a zásadne načas. So svojím tímom píše produktové popisy, ladí parametre a je vždy tam, kde je potrebná ďalšia pomocná ruka. A to aj vo voľnom čase, kedy hľadá parťákov na hranie VR hier.

 • Jozef Grela

  Jozef Grela

  Tímlíder Content SK špecialistov

  Hlavný mozog nášho slovenského webu, ktorého život sa v Alze aktuálne točí okolo nastavovania procesov a posúvania prekladov do ďalších jazykov. Vedie skupinu talentovaných korektorov a optimalizátorov obsahu, vo voľnom čase svoj tím miestami „zneužíva“ aj na kreatívne chvíle poézie a hranie Super Mario hier.

 • Liběna Kubíková

  Liběna Kubíková

  Content SEO špecialistka

  Umelecky založená duša, ktorá miluje hudbu, cestovanie a dobré jedlo. V práci sa však podieľa na mnohých nových projektoch, a tak zasnený pohľad vymieňa za ten nadšený, pretože všetko, pri čom sa môže učiť novým veciam, ju neskutočne baví. Okrem toho ešte spravuje obsah a ladí SEO v ženskej časti drogérie a kozmetiky.

 • Adam Holeček

  Adam Holeček

  Tímlíder Vendor špecialistov

  Nadšenec, ktorý krotí Google Analytics a snaží sa spočítať prínos všetkého obsahu, ktorý so svojím tímom pre jednotlivé značky vytvára. Neexistujú pre neho veci, ktoré nezvládne, iba tie, ktoré sa zatiaľ nenaučil. Možno preto tiež borí štatistiky množstva vypitej kávy na osobu.

8 670 napísaných popisov produktov za mesiac

106 300 vyplnených parametrov za mesiac

100 napísaných článkov za mesiac

40 zrecenzovaných produktov za mesiac

20 MIO roztriedených kľúčových slov

1 200 odohraných hier stolného futbalu za rok

Projekty, na ktoré sme pyšní

 • AI – Umelá inteligencia

  Prečo? Komplexný článok, ktorý zodpovie všetko o problematike AI. Na kľúčové slovo „umelá inteligencia“ vyskakuje v TOP 3 vo vyhľadávačoch Google a Bing.

 • Pre zdravie

  Prečo? Zdravie máme všetci len jedno a Alzák dobre vie, že zákazník chce mať všetko prehľadne na jednom mieste.

 • Herná zóna

  Prečo? Uvedomujeme si, že každý sortiment má svoju cieľovú skupinu, ktorej obsah na stránkach musíme prispôsobiť.

 • Televízory LG

  Prečo? Chceme zákazníkom uľahčiť výber a hneď im poradiť, podľa čoho majú vyberať. Predstaviť im dôležité technológie, aby sa hneď na prvej stránke mohli rozhodnúť, čo naozaj chcú.

 • Automatický robot nad feedmi

  Máme tisícky produktov, ktoré by sme vo viac než 20 cenových porovnávačoch museli spravovať ručne. Vyvinuli sme tak automatického robota, ktorý rieši optimalizáciu za nás.

 • KAKS

  Klasifikačné analýzy kľúčových slov sú základom každej našej práce. Potrebujeme poznať, čo používatelia hľadajú, aby sme sa mohli efektívne rozhodovať, ako sa majú pomenovať naše kategórie alebo akým obsahom plniť náš web.

Prečo u nás pracovať?

 • Je nás síce už 30, ale na nič sa nehráme, fungujeme ako jeden tím.
 • Vždy nájdeš parťáka. Na nový projekt aj na kamarátsky pokec alebo futbal.
 • Máme tu športových nadšencov, gaming masterov,
  nespútaných umelcov aj typických ajťákov.
 • Učíme sa jeden od druhého. A stále je čo pilovať, ver nám.
 • Radi sa stretneme pri spoločných raňajkách alebo na večierku. Hlavne, že tam je jedlo.
 • Svoju prácu môžeš hneď vidieť na webe. Takže aby všetci videli, aký si borec,
  môžeš to do minúty nazdieľať na Facebook. Ale jasné, že to nerobíme.

Naskočte k nám

Nevybrali ste si, alebo chcete pozíciu šitú na mieru? Dajte o sebe vedieť a pošlite nám svoj životopis.

(Pdf, Docx, Doc, Html, Ods, Zip, Rar)

Správca os. údajov je Alza.cz a. s., IČO 27082440 a Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť Alza.sk s. r. o., IČO 36562939. Vaše os. údaje spracovávame na to, aby sme danú pozíciu (a prípadne aj inú pozíciu) obsadili vhodným kandidátom. Vami poskytované osobné údaje (vr. CV) sú potrebné na rozhodnutie o uzavretí prípadnej pracovnej zmluvy (právny základ spracovania).

Kam ďalej?