Dvojročná záruka teraz aj pre firmy AlzaBoxy Q1

Ledger Bitcoin Wallet Nano S

Zobraziť katalóg
Ledger Bitcoin Wallet Nano S
4,7 114 hodnotení
Hardvérová peňaženka šifrovací, ľahké použitie na Windows, OS X, Linux, BIP39 / BIP44, micro USB
Kód:  TREZBIT6 Produktové číslo:  LEDGER Stránky výrobcu

Ledger Bitcoin Wallet Nano S


Premýšľate, ako ochrániť svoje Bitcoiny a hľadáte vhodné riešenie pre ich uloženie? Ledger Nano S je šifrovací trezor pre Bitcoin, Ethereum a Altcoins založený na pokročilých bezpečnostných prvkoch, ktoré ochránia vaše virtuálne bohatstvo a zabezpečia digitálne platby. Trezor ľahko pripojíte k akémukoľvek počítaču s USB konektorom a vďaka OLED displeju v kombinácii s bočným tlačidlom, ktorým budete potvrdzovať každú transakciu, bude vykonávanie všetkých pohybov s menou maximálne bezpečné. 


Kľúčové vlastnosti Ledger Nano S

  • Podpora viacerých mien - Bitcoin, Litecoin, Athereum a Altcoins
  • Integrovaný displej - kontrola transakcií na displeji a ich potvrdzovanie tlačidlom
  • Bezpečný - dôverné dáta sú vždy vysoko chránená a zablokované PIN kódom
  • Sprievodné aplikácie - používajte pohodlne aplikácie alebo vytvárajte svoje vlastné
  • FIDO Certified U2F - podpora štandardu FIDO Universal Second Factor
  • Záloha a obnovenie - vaše účty sú zálohované. Potom je možné ľahko obnoviť na akomkoľvek zariadení Ledger

Jednoduchá správa niekoľkých mien

S Ledger Nano S môžete spravovať nielen Bitcoiny, ale aj iné meny pomocou sprievodných aplikácií. Ľahko tak budete môcť prijímať platby, kontrolovať svoje účty pre každú menu na rovnakom zariadení. Tento trezor takisto podporuje štandard FIDO Universal Second Factor, ktorý zjednodušuje overovanie na kompatibilných online službách ako sú napr. Gmail, Dashlane, Dropbox alebo GitHub.


Vysoká ochrana vášho účtu

Ak ste vlastníkom niektorej virtuálnej meny, tak určite viete, že jedna z najdôležitejších vecí je bezpečnosť. Preto Ledger Nano S zaručuje, že všetky dôverné informácie, prístup k finančným prostriedkom alebo prístupové kľúče nebudú nikdy prístupné a budú dôkladne izolované vnútri hardvéru v state-of-the-art Secure Element a navyše zablokované PIN kódom.


Duálna architektúra

Ledger Nano S je založený na duálnej architektúre čipu (ST31 - SMT32, úroveň certifikácie CC EAL5+). Integrita firmvéru je zaistená šifrovacou atestáciou. Inicializácia alebo obnova konfigurácie sa plne realizuje v zabezpečenom prostredí trezoru a všetky dáta nie sú nikdy vystavené tretím stranám.


Obsah balenia

  • Ledger Nano S
  • USB kábel
  • Užívateľský manuál
  • Návod pre obnovenie
  • Príslušenstvo
 

Parametre a špecifikácia

Farba
Čierna, Strieborná Hotovo!
Šírka
98 mm Hotovo!
Výška
18 mm Hotovo!
Dĺžka
9 mm Hotovo!
Hmotnosť
16,2 g Hotovo!

Farba

Farba
Čierna, Strieborná Hotovo!

Rozmery a hmotnosť

Šírka
98 mm Hotovo!
Výška
18 mm Hotovo!
Dĺžka
9 mm Hotovo!
Hmotnosť
16,2 g Hotovo!
Poznámka:

Chcete sa o svete kryptomien dozvedieť viac? Bitcoin | Ako platiť bitcoinom | Bitcoin vs. Bitcoin Cash | Lightning Network | Čo je Blockchain | Satoshi Nakamoto | Ako na ťažbu kryptomeny | Kryptomenové forky | Ripple | Vertcoin | Ethereum | Litecoin | Ethlargement | Zencash | Dash | STORJ | Coinmarketcap | Neo | Cardano .


» Všetky zabezpečené USB kľúče, USB kľúče so šifrovaním a uzamykateľné USB kľúče

Tento výrobok nie je samostatne funkčným celkom a môže vyžadovať odbornú montáž.

Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Dobrý deň. Kedy bude Nano Ledger S znovu v predaji ??? Ďakujem

Proč se lidi ptáte na takové kraviny? Pokud si tyhle věci ani neumíte napsat do Google tak se do krypta nepouštějte. Mimochodem vzkaz pro alza experty řešení každého problému není na reklamačním oddělení, ale na googlu

Šmuckoidní alza samozřejmě cenovka 2 tisíce, když v Black Friday sale na oficiálních stránkách stojí 55 euro. Objednáno z ledgerwallet.com, dojde za cca 10 dní, cena i s poštovným z UK nižší než tady. Alza = jeden velký fór.

Dobrý deň, viete prosím Vás aspoň približný termín naskladnenia ?

ako je mozne, ze na stranke produktu pise, ze dnes zakupilo 38 zakaznikov, ked sa tovar neda kupit? odosle mi objednavku a o minutu mi pride stornovana, ze tovar sa neda zakupit, pretoze je dlhodobo nedostupny?!

Dobrý den, dodáváte zboží zabalené v krabičce přelepené speciální ochrannou páskou od výrobce?

Da sa pouzivat aj v Android zariadeniach?

Dobrý den, je možná předobjednávka ?

Dobrý den, Je Ledger nano S 100% v originálním, nikdy nerozbaleném balení? Je Alza oficialním distributorem? V případě vrácení rozbaleného zboží to Alza řeší jak? Zabalí znovu do fólie a prodá? Děkuji za odpověď. Jan

Dobry den. Mam Ledger Nano S cca 2 rok... Vsimol som si ze display zacal svietit velmi slabo. Nastavil som maximalnu svietivost ale text je viditelny iba ked stiahnem zaluzie. Neviem presne kedy sa to udialo ale pri zakupeni a pouzivani svietil vyrazne silnejsie. Viete co s tym? Mam cakat ze to uplne zhasne? Dakujem.

123...
Diskusia a poradňa k Ledger Bitcoin Wallet Nano S
Ďalšie informácie

Vynález menom Bitcoin (Recenzia)

Česká firma Braiins (správcovia Slush Pool a vývojári ťažobného softvér) si nedávno založili vlastné vydavateľstvo Braiins Publishing. Prinášame recenziu na prvú publikáciu: Vynález jménem Bitcoin od rusko-amerického autora Yana Pritzkera.

História Bitcointalku a highlighty jeho diskusií

Bitcointalk, legendárne internetové diskusné fórum, na ktorom prebiehali bežné konverzácie bitcoinových OGs, ale aj zásadné debaty o budúcom vývoji samotného bitcoinového protokolu, výber jeho ikonického loga aj špekulácie o tom, či bude Bitcoin raz nahradený inou, lepšou alternatívou. V článku sa dozviete, aké najzaujímavejšie highlighty sa v ňom skrývajú.

Bitcoinový halving a model Stock to flow

Bitcoinový halving je za dverami a komunitou zmietajú špekulácie o vplyve na cenu. V článku si vysvetlíme, čo halving vlastne znamená, aká je monetárna ekonómia Bitcoinu a rozoberieme si často citovaný model Stock to flow.

Hardvérové peňaženky – alebo, ľudia, updatujte!

Hoci neexistuje bezpečnejší spôsob, ako uchovávať svoje drahocenné kryptomeny, než pomocou tzv. hardvérových peňaženiek, ako sú Trezor T či Ledger Nano S, stále sa objavujú nové cesty a spôsoby, ako vás o nich môže niekto pripraviť. Ako sa chrániť? Vieme, ako na to.

SAFE Network (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Projekt sľubujúci decentralizovaný internet

Ako by vyzeral internet, kde by naše dáta neboli neustále pod kontrolou tretích strán a kde by sme si mohli užiť ozajstné súkromie? Odpoveď ponúka ambiciózny projekt SAFE Network s digitálnymi tokenmi MaidSafeCoin (MAID) a SafeCoin (SFE).

#HCPP20 – Hackers Congress Paralelní Polis (REPORTÁŽ): správy z digitálnej totality

Cez víkend 2. až 4. 10. 2020 prebehol v Paralelní polis už siedmy hackerský kongres #HCPP20 s podtitulom Digitálna totalita. Kongres bol veľmi odlišný od tých minulých: fyzicky sa ho zúčastnila zhruba polovica ľudí oproti minulým rokom, zato pribudla možnosť zúčastniť sa kongresu virtuálne. Mnoho prednášajúcich sa pripájalo vzdialene, pretože v súčasnej situácii cestovať buď nemohli, alebo by im hrozili komplikácie pri ceste do Českej republiky či pri návrate.

Bitcoin a ekológia (NÁZOR): Na čo aktivisti zabúdajú

Je Bitcoin príčinou budúcej ekologickej katastrofy? Nahradí ho kryptomena s nižšou spotrebou energie? Používa sa na ťažbu Bitcoinu len špinavá energia? Čítajte v našom článku!

Hardvérové peňaženky – Ako bezpečne uchovávať bitcoin a ďalšie kryptomeny?

Ako vlastniť kryptomeny a neprísť o ne? Odpoveďou je hardwarová peňaženenka. Ako funguje, aké sú jej výhody a ako sa líši od iných druhov peňaženiek? To sa dozviete v dnešnom článku. 

Ripple (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Digitálna mena ripple sa s neustále rastúcou trhovou hodnotou derie medzi najpopulárnejšie virtuálne meny sveta. Napriek tomu je potrebné na ňu nazerať diametrálne odlišne než napríklad na bitcoin alebo ethereum. Čo je ripple, prečo vyvoláva v kryptokomunite toľko kontroverzií a aký je jeho aktuálny kurz? Dočítate sa v našom článku!

V Alze zaplatíte aj Bitcoinmi

Bitcoin sa v posledných rokoch teší vzrastajúcej obľube. Aj preto sme sa na Alze rozhodli vyjsť v ústrety početným žiadostiam zákazníkov a podporujeme možnosť hradiť nákupy nielen touto virtuálnou menou. Chcete vedieť viac?

Ako na Bitcoin Privacy pomocou OXT – časť 1/4

Súkromie transakcií pri používaní Bitcoinu nie je jednoduchá záležitosť. Bitcoin nie je anonymný, ale len pseudoanonymný. Čo to znamená a čo z toho môžeme vyvodiť? Na čo si dávať pozor a ako sa nepopáliť? Nasledujúcim štvordielnym rýchlokurzom vás prevedie Ergo, hlavný bitcoinový stopár projektu OXT Research od Samourai Wallet. Na konci kurzu budete mať základné znalosti, ktoré vám pomôžu chrániť vaše súkromie pri používaní Bitcoinu.

Ako na Bitcoin Privacy pomocou OXT – časť 2/4

Súkromie transakcií pri používaní Bitcoinu nie je jednoduchá záležitosť. Bitcoin nie je anonymný, ale len pseudoanonymný. Čo to znamená a čo z toho môžeme vyvodiť? Na čo si dávať pozor a ako sa nepopáliť? Nasledujúcim štvordielnym rýchlokurzom vás prevedie Ergo, hlavný bitcoinový stopár projektu OXT Research od Samourai Wallet. Na konci kurzu budete mať základné znalosti, ktoré vám pomôžu chrániť vaše súkromie pri používaní Bitcoinu.

Ako používať Bitcoin anonymne?

Ako si zachovať súkromie pri platení Bitcoinom? Prinášame praktické tipy a triky. Prečo je právo na súkromie jedným z najdôležitejších ľudských práv a malo by sa zachovať? Prečítajte si náš článok!

Dash (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Kryptomena sľubujúca rýchle transakcie a anonymitu.

Kryptomena Dash za dobu svojej existencie už niekoľkokrát zmenila svoj názov, ale dnes ju bezpečne poznajú všetci fanúšikovia digitálnych platidiel. Stabilitou a rýchlosťou zvláda konkurovať napríklad aj LItecoinu, pričom navyše ešte umožňuje zachovať plnú anonymitu odosielateľa transakcií. Čo je to Dash, ako funguje a aká kontroverzia sa s ním spája? Čítajte v našom článku!

Peňažné aspekty Bitcoinu a Etherea

Existuje šanca, že sa Bitcoin alebo Ethereum stanú globálnymi peniazmi? Čo všetko je potrebné na to, aby sa kryptomeny mohli takými globálnymi (a neštátnymi) peniazmi stať? Nielen na tieto otázky nájdete odpoveď v našom článku!

ETHlargement – pilulka, ktorá zvýši hashrate o 40 %

Oplatí sa ťažiť? Pokiaľ máte ten správny lekársky predpis od OhGodACompany, návratnosť ťažobného rigu to drasticky zmení. Vývojári totiž po inštalácii softvéru ETHlargement sľubujú zvýšenie hashrate o 40 %. Aká je pravda? Zistíte v článku.

Kryptomenové forky (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Kryptomenový fork – to je pojem, s ktorým sa v poslednej dobe stretávame čoraz častejšie. Celá problematika forkov je však pomerne zložitá a často zostáva nepochopená. Ako prebieha rozdelenie blockchainu? Čo je to hard fork? A čo soft fork? A aký je medzi nimi rozdiel? V našom článku sa prehľadne a zrozumiteľne dozviete všetko, čo chcete o vetvení kryptomien vedieť!

NEO (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Platforma zameraná na inteligentné kontrakty

Platforma NEO je v mnohom veľmi podobná populárnej kryptomene a sieti Ethereum. Zároveň však ponúka odlišné technologické riešenia, na ktorých základoch by v budúcnosti mohla stáť moderná svetová ekonomika. Prečo by sme projektu NEO mali venovať pozornosť? Dozviete sa v našom článku!

NFT – technológia nielen pre svet umenia

Nad skratkou NFT si posledných pár rokov láme hlavu množstvo bitcoinových a kryptomenových nadšencov. Aj keď je to trochu na zamyslenie, v roku 2021 sa stala „slovom roka” a hojne ju začali riešiť aj ľudia úplne mimo krypto sveta. Čo presne teda stojí za týmto tajomným výrazom? Kde sa NFT vzali a prečo sú tak populárne? A môžu mať budúcnosť v každodennej realite bežného, alebo aj virtuálneho sveta?

Phoenix – Lightning Network vo vrecku, ľahko a prehľadne (NÁVOD)

Platobná sieť známa ako Lightning Network, ktorá funguje ako druhá vrstva bitcoinového protokolu, je tu s nami už viac ako dva roky. Lenže ako to všeobecne s vývojom zložitých a robustných systémov býva, trvá dlhšiu dobu, než sa vydajú tou správnou cestou, a to sa týka nielen technických riešení, ale aj používateľskej prívetivosti. Spoločnosť ACINQ je jedným z popredných inovátorov v tejto oblasti a na konci roka 2019 sa rozhodla dať svetu darček v podobe peňaženky Phoenix – LN peňaženky druhej generácie.

Proof of Work a proof of Stake (VŠETKO, ČO VIEME)

Algoritmy konsenzu predstavujú srdce technológie v pozadí kryptomien. Často môžeme počuť, že kryptomeny priniesli inováciu v podobe blockchainu. Určite ste tiež počuli o ťažbe kryptomien. Vďaka čomu však funguje samotný blockchain? Ako do toho zapadá ťažba a aké k nej existujú alternatívy? To si priblížime v tomto článku.

Bitcoin explorer (VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ)

Čo to je vlastne ten bitcoinový či inokedy nazývaný blockchainový explorer? Na čo slúži a prečo by mal základy používania exploreru vedieť každý používateľ? Aké sú najčastejšie bitcoin explorery a v čom sa líšia? A to najdôležitejšie, ako taký blockchain explorer používať správne, bez toho aby ste sa strelili do nohy? Viac v dnešnom článku.

Na Alze teraz zaplatíte bitcoinom aj cez Lightning Network

Na Alza.sk držíme krok s najnovšími technológiami a snažíme sa zákazníkom umožniť nakupovanie ako z budúcnosti. Začiatkom roku 2022 sme dali nový rozmer aj online platbám, teraz v našom eshope zaplatíte bitcoinom aj cez Lightning Network! Poďte sa pozrieť, ako to všetko funguje.

Prečo je Proof of Stake menej bezpečný ako Proof of Work?

Poslednú dobu sa zdá, že PoS získava na popularite. Na oko vyzerá ako užitočná optimalizácia, no je menej bezpečný ako Proof of Work. Tento článok si kladie za cieľ vysvetliť ako Proof of Stake (ne)funguje, aké má problémy a aké má výhody. Okrem toho sa pozrieme na to, prečo sú vôbec kryptopeniaze nadizajnovné tak, ako sú nadizajnované a prečo na bezpečnosti záleží.

RGB alebo smart contracty na Bitcoine

Bitcoin je vnímaný ako ten starý dobrý blockchain vynikajúci v ohľadoch bezpečnosti či decentralizácie. Chvíľami sa až môže zdať, že budúcnosť smeruje iba k divokej tokenizácii všetkého možného na alternatívnych blockchainoch. Zdanie však často klamú. Čo keby sa aj Bitcoin mohol stať plnohodnotnou „smart contract platformou“? A ako do toho všetkého zapadá projekt RGB?

Sparrow Wallet – Najlepšia bitcoinová peňaženka pre desktop? (NÁVOD)

Na správne a bezpečné používanie bitcoinu sú potrebné dômyselné nástroje, ktorými disponuje len veľmi málo peňaženiek. Sparrow Wallet je aktuálne a bezpochyby najlepšou desktopovou on-chain peňaženkou, ktorá je nabitá funkciami riešiacimi problémami plynúcimi z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nielen to, peňaženka má perfektné UI a UX a stále sa posúva smerom dopredu. V dnešnom článku nájdete kompletný a detailný návod, ako na to.

História Cypherpunku

Zaujíma vás hnutie Cypherpunks? Chcete sa dozvedieť o tom, čo viedlo k stvoreniu Bitcoinu a aké osobnosti sa o to zaslúžili? Nie sú vám cudzie pojmy ako suverenita, súkromie, filozofia, anarchia, novátorstvo? Všetko začalo v sedemdesiatych rokoch a cez súčasnosť sa tento motýlí efekt dozaista bude prenášať a formovať ešte ďalšie dlhé roky. Čítajte ďalej a nahliadnite do zákulisia kryhy dozviete sa oveľa viac.

Bitcoin a časové preferencie

Prečo majú niektorí ľudia krátky horizont rozhodovania? Aký vplyv na rozhodovanie v čase majú inflačné peniaze; a aký naopak deflačné peniaze? Časové preferencie sú jednou z najzaujímavejších oblastí pri skúmaní ľudského konania. A sú aj veľmi užitočné na ceste k pochopeniu hodnoty Bitcoinu.

Free Open Source Software ako cesta k slobode

Už takmer 40 rokov prebieha boj o slobodu softvéru a hlavne slobodu, ktorú dáva svojim používateľom. Hlavný rozmach nastal s operačným systémom GNU/Linux, avšak dnes využíva alebo dokonca vyvíja slobodný softvér čoraz viac veľkých firiem vrátane Googlu, Microsoftu alebo Facebooku. Slobodný softvér nám dáva možnosť spoločne inovovať. A iste vás neprekvapí, že aj Bitcoin Core klient je slobodný softvér. Poďme si viac povedať o tom, prečo je slobodný softvér dôležitý a čo z tej slobody vyplýva pre bežných používateľov.

Historie Cypherpunku (2. část)

Zajímá vás hnutí Cypherpunks? Chcete se dozvědět, co vedlo ke stvoření Bitcoinu a jaké osobnosti se o to zasloužily? Nejsou vám cizí pojmy jako suverenita, soukromí, filozofie, anarchie, inovátorství? Vše začalo v sedmdesátých letech a skrz současnost se tento motýlí efekt dozajisté bude přenášet a formovat ještě další dlouhé roky. Čtěte dále, nahlédněte do zákulisí této tajemné hry a dozvíte se mnohem více. 

Kto je Satoshi Nakamoto? Pátrame po tvorcovi Bitcoinu.

Pokiaľ hľadáte iba jednu stručnú odpoveď na otázku „Kto je Satoshi Nakamoto?“, tak tú v našom článku pravdepodobne nenájdete. Môžeme sa však spoločne vydať na krátke pátranie po tvorcovi najznámejšej kryptomeny, bitcoin. Pozrieme sa bližšie na hlavných „podozrivých“, rozoberieme si rôzne okolnosti a zistíme, ako a prečo Bitcoin vôbec vznikol!

MimbleWimble a kryptomeny Grin a Beam (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Na začiatku roka 2019 boli spustené kryptomeny Grin a Beam. Tieto kryptomeny používajú na svoje fungovanie protokol MimbleWimble, ktorý umožňuje kryptomenám posielať anonymné transakcie a zároveň mať dobrú škálovateľnosť. Ako MimbleWimble funguje? Prečo je dôležité mať súkromie? Aké sú rozdiely medzi Beamom a Grinom? A ako sa im darí v porovnaní s konkurenciou?

Mýty a fakty okolo Bitcoinu

Dnes sa pozrieme na niekoľko často opakovaných mýtov, ktoré sa objavujú v súvislosti s Bitcoinom. Je pravda, že Bitcoin slúži takmer výhradne kriminálnikom? Je Bitcoin anonymný? Predstavuje ťažba bitcoinu riziko pre našu planétu?

RoninDojo (RECENZIA): Backend pre vašu Samourai Wallet s pomocou maliny

Keď sa vývojári Samourai Wallet rozhodli vydať do sveta svoj backend server zvaný Dojo s možnosťou pripojiť svoju Samourai Wallet, bol to veľký krok. Niekoľko odvážlivcov ale videlo potenciál tohto nástroja a rozhodli sa ho využiť. Čo keby bolo možné tento server prevádzkovať za minimálnych obstarávacích a prevádzkových nákladov, 24 hodín denne a so správou tak jednoduchou, že ju zvládne aj mierne pokročilý používateľ? Predstavujeme RoninDojo – projekt, ktorý cieli na prevádzkovanie Samourai Dojo na Raspberry Pi.

Transakčné poplatky a minimálna veľkosť UTXO

S rastúcou cenovkou bitcoinu sa vám môže stať, že niektoré zostatky v bitcoinovej peňaženke nebude možné utratiť. Dôvodom je veľkosť transakčného poplatku, ktorý môže dosiahnuť desiatok percent utratenej čiastky, či ju dokonca presiahnuť. Ako je to možné? Je načase sa zoznámiť s problematikou UTXO, a čo pre vás znamená v bitcoinovej praxi.

Bitcoin a monetárna história (PODROBNE)

História peňazí nám dáva jasnú lekciu: nezverujte peniaze centrálnej autorite. Moc nad definíciou a tvorbou peňazí je príliš lákavá a skôr či neskôr bude zneužitá. Bitcoin predstavuje výstup z historického kolotoča neustálych redefinícií peňazí a zľahčovania mincí – ak neurobíme chyby, pred ktorými nás história varuje.

BlueWallet – Bitcoinová peňaženka na všetko

Hľadáte jednoduchú intuitívnu mobilnú peňaženku pre bitcoin, ktorá za váš rieši čo najviac starostí? Chcete otestovať výhody Lightning Network? Alebo ste jednoducho len nováčik v Bitcoine hľadajúci finančné súkromie a nezávislosť? Čítajte ďalej, pretože BlueWallet má riešenie pre všetkých.

Decentralizovaná P2P burza Bisq – Ako správne nakúpiť a predať bitcoin? (NÁVOD)

Ako správne kúpiť a predať Bitcoin bezpečne a bez nutnosti tretej strany? Decentralizovaná peer-to-peer burza Bisq je odpoveďou a riešením na nespočetné množstvo závažných problémov, ktoré so sebou prináša bežný spôsob obchodovania na centralizovaných burzách. Kompletný návod vrátane detailného rozboru celej problematiky.

Gaming na blockchaine, alebo komu patria herné svety?

Herný obsah nie je váš. Vaše postavy, výbava a úspechy patria prevádzkovateľovi hry. Ale čo keby ste boli ozajstnými a jedinými vlastníkmi práve vy? A čo in-game ekonomika? Čo keby mohla naozaj fungovať a goldy mali reálnu a udržateľnú hodnotu? Nielen to sľubujú kryptomeny a blockchain v hernom odvetví.

Libra – kryptomenový projekt spoločnosti Facebook

Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, Facebook, prichádza s vlastným „kryptomenovým“ a výrazne centralizovaným projektom, ktorý nesie názov Libra. V článku sme rozobrali ambície projektu a do detailu preskúmali povahu digitálnej meny Libra coin!

Bitcoin – história a budúcnosť

O kryptomenách sa hovorí ako o hračke geekov. Opak je pravdou! Prečo kryptomeny vznikli? Kto položil ich základy? A majú reálne využitie?

Čo je ťažba bitcoinu a spôsobuje naozaj ekologickú katastrofu?

Bitcoin je na svete už viac ako 10 rokov, ale stále o ňom panuje veľa nepresností a dezinformácií, najmä pokiaľ ide o oblasť ťažby.

Od počiatku ZenCash až k platforme Horizen! (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

V dnešnom článku sme sa zamerali na unikátny projekt ZenCash (dnes Horizen). Ako sami vývojári zdôrazňujú, nejde len o ďalšiu kryptomenu, ale skôr o rozšíriteľnú privátnu platformu na báze blockchainu, ktorá výrazne presahuje rámec obyčajných transakcií. V čom tkvie unikátnosť a prečo si ZenCash zaslúži vašu pozornosť? Čítajte v našom článku!

RSK: Bitcoinový smart contract sidechain (VŠETKO, ČO VIEME)

Cieľom RSK je prepojiť bezpečnosť a hodnotu Bitcoinu s možnosťami ethereových smart contractov. Ako RSK funguje, na čo slúži, ako je momentálne použiteľný a ako to vyzerá s DeFi projektom Money on Chain?

LNP/BP – lightningové a bitcoinové protokoly

Lightning Network je relatívne nový a rapídne sa rozvíjajúca systém, ktorý sľubuje lacné, rýchle a súkromné platby na Bitcoine. Je už nejakú dobu v prevádzke, veľa ľudí ho používa denne. Je to ale všetko? Čo ak je to iba špička nejakého technologického ľadovca? Čo keď to, čo leží pod povrchom, má šancu výrazne ovplyvniť niektoré časti internetu, ako ho poznáme? Znie to bláznivo? Možno áno, ale vydržte čítať ešte chvíľu.

Samourai Wallet – Bitcoin peňaženka so súkromím na steroidoch

Súkromie je nielen ľudské právo, ale hlavne boj. Finančné súkromie? Možno v sci-fi filme. Našťastie je tu ale Samourai Wallet, bitcoinová peňaženka s náložou funkcií, ktorá posúva tie najlepšie peniaze, aké kedy ľudstvo vymyslelo a úplne iný level.

Rakúska škola ekonómie: čo má spoločné s Bitcoinom?

Rakúska škola býva medzi priaznivcami Bitcoinu často skloňovaná. Najznámejší propagátori ako Saifedean Ammous či Stephan Liver sa k „Rakúšanom“ sami radi hlásia. Aké sú hlavné myšlienky rakúskej školy a čo má vlastne spoločné s Bitcoinom?

Umbrela – Bitcoin full node s Lightningom aj pre úplných amatérov (NÁVOD)

Používať Bitcoin znamená používať svoj vlastný full node. Bez výnimky a bez diskusie. Ale to už viete. Otázkou je, ako to urobiť čo najjednoduchšie, bez bolestí hlavy a tak, aby to zvládol naozaj každý. Odpoveďou na zdanlivo zložitú otázku sa zdá byť Umbrel, bitcoinový full node stack, ktorý stojí za samostatný článok. Navyše je plne open-source a úplne zadarmo.

BIP – Technologické vylepšenia Bitcoinu

Bitcoin je často nazývaný dinosaurom medzi kryptomenami. Máme tu dnes predsa kopu lepších a novších krypto projektov s pokročilejšou technológiou. Svet kryptomien je extrémne dynamický a exponenciálne rastúci. Anonymnejšie alebo rýchlejšie kryptomeny s novými funkciami vznikajú neustále. Stáva sa teda Bitcoin dinosaurom na smetisku dejín? 

Defi: Finančný systém 2.0 (VŠETKO, ČO VIEME)

Počuli ste v poslednej dobe o DeFi a neviete, čo presne si pod tým termínom predstaviť? Ide o Buzzword či rozšírenie funkcií kryptomien ako Ethereum a Bitcoin? Prinášame vysvetlenie a analýzu decentralizovaných financií a najvýraznejších projektov, ich funkcií a rizík.

Kryptomeny kurzy – Zoznam najdôležitejších kryptomien

Základné informácie o najznámejších kryptomenách. Aktuálne kurzy Bitcoinu, Litecoinu, Ripple a mnohých ďalších! Aké sú výhody a nevýhody kryptomien z Top15? Čítajte nás článok!

Liquid Network: privátny sidechain, alebo raj gamingu a NFT na Bitcoine?

Riešenia pre DeFi, gaming alebo NFTéčka na Bitcoine začínajú byť čím ďalej tým viac relevantné vďaka stále sa zdokonaľujúcim projektom, ktoré sa snažia dohnať a zahanbiť dianie na Ethereu. Jedným z nich je aj Liquid Network. Ten sa v poslednej dobe zviezol práve na vlne popularity fenoménov blockchainových hier a NFTéčiek. Aké má tento sidechain parametre, čo všetko na ňom môže fungovať a bude Liquid Network tou správnou cestou pre budúci rozvoj smart kontraktov na Bitcoine?

The Lightning Conference 2019 (REPORTÁŽ)

Prvá The Lightning Conference sa konala v bývalej armádnej pekárni v srdci Berlína  a bola skutočne unikátnou udalosťou. Na konferencii sa neschádzali len vývojári, no tiež nadšenci, popularizátori a krypto celebrity. Podujatie nabité obrovským množstvom prednášajúcich a účastníkov z celého sveta, ktorému vládla unikátna atmosféra. Takúto atmosféru nájdete len na výnimočných akciách a práve s pocitom výnimočnosti som z tejto konferencie aj odchádzal. Poďme sa pozrieť bližšie na jej priebeh, osobnosti, nové myšlienky a highlighty. 

Bitcoin: Odluka peňazí a štátu

Štátne peniaze sú posledným veľkým nástrojom štátu na ovládanie spoločnosti. História je voči štátnej moci nad inštitúciami neúprosná: štát v priebehu storočia prichádza o cirkev, médiá, vzdelanie aj ekonomiku. Aké neštátne peniaze v budúcnosti prevládnu a prečo práve Bitcoin?

Bitcoinový mesačník: čo hýbalo svetom kryptomien v marci?

Nepravidelné novinky zo sveta Bitcoinu, miningu a zľahka ďalších kryptomien z dielne našej obsahovej redakcie. Čítajte viac v našom článku!

Ethereum Classic (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Ethereum Classic (ETC) patrí medzi kryptomeny s veľmi nádejnou budúcnosťou. Zakladá si predovšetkým na decentralizovanom charaktere a nemennosti, čo sú vlastnosti, ktoré v tak veľkej miere neponúka ani jeho oveľa známejší potomok – Ethereum (ETH). Aké sú ďalšie kľúčové vlastnosti ETC? V našom článku sa dozviete všetko, čo chcete o kryptomene Ethereum Classic vedieť!

Maker DAO (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Decentralizovaná banka na blockchaine

Maker DAO je bezpochyby jedným z neinteresantnejších projektov v prostredí kryptomien, ktorý vôbec kedy vznikol. Ako môže fungovať decentralizovaná banka na báze blockchainu? Aké možnosti ponúkajú v prostredí Maker DAO dnes už staré známe smart kontrakty? Nielen to sa dozviete v našom článku!

Prečo vôbec potrebujeme kryptomeny?

Fenomén kryptomien je tu s nami už niekoľko rokov. V poslednej dobe o nich počúvame hlavne v negatívnom kontexte – najmä kvôli predčasnému poklesu kurzu. Aj preto stojí za to si pripomenúť – prečo kryptomeny vlastne potrebujeme a chceme? Dokázal by Bitcoin v súčasnosti fungovať ako globálne platidlo pre všetkých obyvateľov našej planéty? A prečo je dôležité mať v zálohe alternatívu a tiež zdravú konkurenciu pre štátne peniaze a platobné systémy? Nielen na tieto otázky nájdete odpovede v našom článku!

Stable coins (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Kryptomena so stabilnou hodnotou – stable coin – býva označovaná za svätý grál kryptomien. Aké sú prístupy a reálne príklady? Prečo nie je decentralizované prevádzkovanie stable coinu jednoduchou záležitosťou? Dočítate sa v článku.

Stealthcoin (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Čierny kôň medzi kryptomenami?

Alternatív k Bitcoinu nájdeme dnes mnoho, avšak kryptomien, ktoré by boli koncipované s takým dôrazom na zabezpečenie a anonymitu ako Stealthcoin, existuje len málo. Ako sa Stealhtcoin ťaží a kde ho môžete nakúpiť či ukladať? V našom článku sa dozviete všetko, čo chcete o Stealthcoine vedieť!

Bitcoinové vekslovanie

Vekslovanie sa v poslednej dobe stáva stále obľúbenejšou praktikou pri nakladaní s bitcoinmi, ale aj kryptomenami všeobecne. Nie je však ničím novým pod slnkom, vlastne tu bolo vždy, a navyše ide o spôsob, ako sa k bitcoinom dostať tou správnou cestou – bez zbytočných prostredníkov a dohľadu regulátorov. V článku sa dozviete, čo si pod bitcoinovým vekslovaním predstaviť a prečo ho vyskúšať.

PIVX (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Rýchla, anonymná kryptomena.

PIVX je pomerne mladá kryptomena, ktorá však už dnes ponúka veľa pre používateľov atraktívnych vlastností. Ide predovšetkým o vysokú úroveň anonymity a okamžité potvrdzovanie vykonaných transakcií. Ako si PIVX viedol v porovnaní s ďalšími anonymnými kryptomenami? A na akých základoch je vlastne tento ambiciózny projekt postavený? V našom článku sa dozviete všetko, čo chcete o projekte PIVX vedieť!

Cardano (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Kryptomena s veľkým potenciálom, ale aj rizikami

Platforma Cardano je starostlivo vyvíjaná už od roku 2015. Sami vývojári ju označujú za platformu tretej generácie, ktorá dokáže efektívne vyriešiť väčšinu nedostatkov dnešných krypotmien. V čom presne sa ale táto nádejná krypotmena líši od ostatných altcoinov? Dočítate sa v našom článku!?

Ako funguje ťažba bitcoinu a ako ťažiť profitabilne? (NÁVOD)

O Bitcoine a kryptomrnách dnes počúvame prakticky denne. Viete ale, ako vlastne ťažba bitcoinov funguje? V našom článku uvedieme všetko na pravú mieru! Je možné, aby Bitcoin niekto ovládol? Ako ťažiť s profitom? A ako vôbec začať ťažiť?

Ako na ťažbu kryptomien so Simplemining.net (NÁVOD)

Či už čítate, počujete alebo si myslíte čokoľvek, zlatá digitálna horúčka pokračuje. Vytrvalo rastúca cena bitcoinu či litecoinu to len potvrdzuje. Ťažiť sa preto bude s vami, aj bez vás. V našom článku odpovieme na najčastejšiu otázku v súvislosti s virtuálnymi menami – ako vlastne začať s ťažbou. Rýchlo, jednoducho, lacno a bezbolestne.

Čo to je Bitcoin full node? (ZÁKLADY BITCOINU)

Zverili by ste spravovanie stavu svojich financií úplne cudziemu človeku? Samozrejme, že nie. Nezverujte mu ani spravovanie stavu svojich bitcoinov. Kúpte si vlastnú vreckovú švajčiarsku banku a o transakciách v sieti sa presvedčte sami. Viac o Bitcoin full node v dnešnom článku.

Čo je to vlastne ten blockchain?

Termín blockchain je v posledných troch rokoch trochu nadužívaný, obzvlášť na konferenciách plných ľudí v na mieru šitých oblekoch o ňom počujete na každom rohu. Čo to ten blockchain ale vlastne je? Na akých princípoch funguje? A aké je jeho skutočné využitie? V našom článku sa s pomocou jednoduchej analógie pokúsime vysvetliť, čo sa naozaj skrýva za touto revolučnou technológiou!

#HCPP18: Hackers Congress Paralelná Polis 2018 Prague (REPORTÁŽ)

Prinášame vám podrobnú reportáž z Hackers Congress Paralelná Polis 2018 (#HCPP18), ktorý prebehol v Prahe – Holešoviciach, čo by kameňom dohodil od centrály Alza.cz! Táto popredná svetová akcia združujúca priaznivcov slobody, decentralizácie a technologických inovácií prebiehala celé 3 dni a zúčastnilo sa jej viac ako 50 prednášajúcich. My sme si samozrejme nenechali nič ujsť!

ICO (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ). Čo je prvotná ponuka kryptomeny?

Ak sa aktívne zaujímate o kryptomeny, pravdepodobne sa často stretávate s anglickým spojením Initial Coin Offering, alebo ešte častejšie so skratkou ICO. Čo ale to záhadné ICO vlastne je? Aké riziká sa spájajú s investíciami do najrôznejších ICO projektov? A ako z niekoľkých základných informácií poznať, že ide o solídnu ICO ponuku? Nielen to sa dozviete v našom článku!

Ako zarábať peniaze hraním hier na PC

V poslednom čase sa kryptosvetom šíri naratív P2E čiže Play to Earn, čiže zarábate si tým, že hráte hru. Doteraz to bolo umožnené iba vybranému kruhu špičkových profesionálnych hráčov. Buď prispievali ako influenceri/youtuberi, alebo obišli pravidlá a predávali časti hry ostatným, ako napríklad čínski farmári zlatky v najhranejšom MMORPG World of Warcraft. „Blockchain mení gaming priemysel. Hráči už za svoj čas chcú niečo dostať, chcú vlastniť a obchodovať s hernými aktívami a očakávajú, že budú odmenení za zlepšujúce sa zručnosti v hre,“ vyhlásil Ben Cousens z Lakestar. 

NEM (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Blockchainové riešenie pre každého.

Platforma NEM mieri po vzore Etherea ďaleko za hranice bežných kryptomien a sprístupňuje blockchainové riešenie ako jednotlivcom bez znalostí o programovaní, tak aj medzinárodným spoločnostiam. Čo stojí za úspechom NEM, ako prebieha „ťažba“  kryptomeny XEM a čo všetko dokáže takzvané Smart Assets? V našom článku sa dozviete všetko, čo chcete o NEM vedieť!

Monero (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – kryptomena, ktorá ponúka úplnú anonymitu.

Kryptomena Monero si zakladá predovšetkým na anonymite a súkromí. Využíva na to nespočetné množstvo pokročilých krypto-technológií, ktoré ju zároveň odlišujú od väčšiny konkurenčných digitálnych platidiel. Ako tieto technológie fungujú a prečo je Monero tak rozdielne od Bitcoinu? Dozviete sa v našom článku!

Basic Attention Token: Kryptomena sľubujúca revolúciu na trhu reklamy

Decentralizovaný reklamný systém Basic Attention Token (BAT) s vlastným prehliadačom Brave zameraným na súkromie funguje už od mája 2017. V súčasnosti ho každý mesiac využíva vyše 4 milióny používateľov po celom svete. Čím je BAT toľko výnimočný? Kto za týmto ambicióznym projektom vlastne stojí? Nielen na tieto otázky nájdete odpoveď v našom článku!

Bitcoin po vyťažení 21. milióntej mince

21 miliónov mincí a nikdy viac. Modla, o ktorej už ste pravdepodobne počuli, pokiaľ o Bitcoine nečítate prvýkrát. So zastropovanou zásobou mincí to ale nie je také úplne jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Pokiaľ vás zaujíma, kedy a ako bude vyťažený „posledný“ bitcoin alebo akým výzvam môže sieť kvôli fixnému ekonomickému modelu v budúcnosti čeliť, vrhnite sa priamo do textu nižšie.

Dogecoin (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ) – Kryptomena s nádychom recesie!

Už ste počuli o kryptomene, ktorú neberie nikto vážne? Dogecoin možno vznikol ako obyčajný vtip, napriek tomu sa dnes teší obrovskej popularite. Ako Dogecoin vznikal? Aká je jeho trhová cena? Ako môže vyzerať blízka budúcnosť? Ako Dogecoin ťažiť? A akú vybrať peňaženku? Nielen to sa dočítate v našom článku!

Ethereum (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Po bitcoine je dnes druhou najpopulárnejšou virtuálnou menou ethereum. Zaujíma vás, čo je ethereum? V čom sa líši od bitcoinu? Pomôžeme vám pochopiť koncept celej ethereum siete, vieme, ako sa ethereum ťaží a poradíme, ako používať krypto peňaženky! V našom článku sa dozviete všetko, čo chcete o ethereu vedieť.

RoninDojo Tanto (RECENZIA A NÁVOD): nevyhnutná výbava každého bitcoinera

Bežné používanie Bitcoinu má jednu zásadnú chybu na kráse. Tou je mizerné transakčné súkromie, ktoré sa zatiaľ na úrovni protokolu nepodarilo veľmi vylepšiť. A len vďaka vývojárom, ktorí sa rozhodli tento problém vyriešiť po svojom, existuje mobilná peňaženka Samourai Wallet. Tá je doslova nabitá radom fičúr, ktoré mnoho problémov so súkromím riešia rôznymi spôsobmi. RoninDojo Tanto je full nodový mini-PC vybavený výkonným hardvérom a kompletným Samourai Wallet ekosystémom. Ten umožňuje využívať Bitcoin bez obáv tak, ako to Satoshi Nakamoto pôvodne zamýšľal.

Ako na ťažbu kryptomien s HiveOS (NÁVOD)

Ak spravujete väčší počet ťažobných rigov, nezaobídete sa bez kvalitného, spoľahlivého a prehľadného softvéru, akým HiveOS bezpochyby je. V nasledujúcom návode vám ukážeme, kde HiveOS stiahnuť, a ďalej ako ho nainštalovať a správne nastaviť, aby ste mohli začať ťažiť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Lightning Network (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Bitcoin vytvoril natívnu internetovú digitálnu decentralizovanú vzácnosť. Je to protokol, vďaka ktorému môžeme mať niečo, čo je digitálne, ale nedá sa skopírovať kópiou bitov, ktoré tvoria danú informáciu. A navyše vzniká decentralizovaným spôsobom. Je to prvý projekt, ktorý má všetky spomínané vlastnosti - absenciu centrálnej autority, vzácnosť a je to natívny internetový protokol. Samotný Bitcoin však nie je veľmi dobrá platobná sieť z viacerých pohľadov. Každú transakciu overujú všetky uzly siete. Bitcoinový “timechain” (resp. “blockchain”) je veľmi neefektívna decentralizovaná databáza, ktorá má práve jednu unikátnu vlastnosť - umožňuje vytvoriť decentralizovanú kryptomenu. Práve na riešenie efektivity, rýchlosti a ceny transakcie vznikla sieť Lightning. A ako bonus má lepšie súkromie ako verejná databáza Bitcoinu.

Bitcoin (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Cena a popularita Bitcoinu stále rastie. Zaujíma vás, ako celý koncept tejto kryptomeny funguje? Vieme, ako Bitcoiny ťažiť a získať, ako Bitcoiny ukladať na Bitcoinovú peňaženku, ako s nimi platiť a tiež vám poradíme, ako zistiť aktuálny Bitcoin kurz v EUR.

Recenzie Ledger Bitcoin Wallet Nano S
Príslušenstvo pre Ledger Bitcoin Wallet Nano S Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Ledger Nano S. Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte Ledger Bitcoin Wallet Nano S. Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Ledger Bitcoin Wallet Nano S. Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: Ledger Nano S Bitcoin Wallet.
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií