PET AD homeoffice

LG G3 – kandidát na najlepší smartfón

Zobraziť katalóg
LG G3 – kandidát na najlepší smartfón
0

Vlajková loď LG

Spoločnosť LG to myslí so súbojom o najlepší chytrý telefón úplne vážne. Aby tiež nie. V novom modeli s označením G3 sa totiž mieša mnoho inovatívnych funkcií, ktoré podčiarkuje elegantne vykonané telo prístroja.

Parametrovo LG G3 poráža konkurenciu v mnohých ohľadoch. Hlavným trhákom mal byť ultra jemný displej a laserové zaostrovanie fotoaparátu. Špekulácie lákali aj na kovové telo, ktoré je ale nakoniec plastové so špeciálnou povrchovou úpravou pripomínajúcou kov.

Alza pre vás LG G3 otestovala pri bežnom používaní. Splní LG G3 svojim sľubom a zmetie všetku konkurenciu? To sa dozviete v tejto recenzii.

Spracovanie

Prvá vec, ktorá na LG G3 zaujme, je jednoznačne displej. Rámiky okolo neho sú neuveriteľne malé, takže hoci má displej uhlopriečku 5,5 palca, telefón nie je nijako veľký. Vďaka zaoblenej zadnej strane sa telefón príjemne drží v ruke, na rozdiel od Sony Xperia Z.

Na prvý pohľad vyzerá telefón kovovo, ale pri bližšom skúmaní vyjde najavo, že ide len o plast so špeciálnou povrchovou úpravou. Na druhú stranu, vďaka použitým materiálom nie je telefón príliš ťažký, ani nepríjemne studený. Trochu na škodu môže byť fakt, že telefón nie je vodotesný. V tomto ohľade majú TOP modely ostatných výrobcov navrch.

Zvláštnosťou vlajkových lodí LG je umiestnenie hardvérových ovládacích tlačidiel - všetky sú na zadnej strane zariadenia. Zo začiatku môže toto umiestnenie pôsobiť zvláštne a nevhodne, ale prvých pár minút používania ukázalo, že je to pohodlné umiestnenie. Pri bežnom používaní sú prsty neustále v blízkosti týchto tlačidiel. Môže sa stať, že zo zvyku hľadáte tlačidlá po stranách zariadenia, ale to sa po pár dňoch používania zmenilo. Umiestnenie na zadnej strane bolo rovnako prirodzené, ako na bočnej alebo hornej strane.

Displej

Pre rozsvietenie obrazovky stačí poklepať na displej. Medzi poklepaním a rozsvietením je síce drobná odozva, ale tá nebráni bežnému používaniu. Displej má rozlíšenie Quad HD (2560x1440), čo je poznať predovšetkým pri zobrazovaní textu, alebo prehrávanívidea. Takto vysoké rozlíšenie na uhlopriečke 5,5 palcov vytvára jemnosť 534 dpi.

Pri porovnaní zobrazenia displeja s HTC One (M7), ktorý má jemnosť 468 dpi možno potvrdiť, že hoci obe hodnoty vysoko presahujú 300 dpi (u telefónov všeobecne uznávaná hranica, nad ktorou už ľudské oko nedokáže rozlíšiť jednotlivé pixely pri bežnom používaní). Určitý rozdiel nájsť môžete, ale nie je príliš výrazný – krivky textu sú nepatrne jemnejšie a video je ostrejšie.

Vďaka technológii IPS nie sú žiadne problémy s čitateľnosťou na slnku. Aj cez veľkú uhlopriečku a rozlíšenie, by displej nemal nadmerne zaťažovať batériu, vďaka úsporným technológiám, ktoré priebežne menia obnovovaciu frekvenciu displeja. Napríklad ju zníži, ak sa zobrazuje statický obraz, ako je potrebný text.

Fotoaparát a reproduktor

Veľkou novinkou je použitie laseru v spolupráci s fotoaparátom. Laser meria vzdialenosť snímaného objektu a priebežne mení zaostrenie. Rýchlosť zaostrovania je skutočne neuveriteľná. Ak dáte ruku do záberu, telefón prakticky okamžite zaostrí na vašu ruku. Príjemne potešila prítomnosť duálneho LED blesku, ktorý pomáha vyváženiu bielej farby tým, že zvolí vhodnú farbu blesku, v závislosti na snímanej scéne.

Fotoaparát prekvapil pri porovnaní s Sony Xperia Z1, ktorej fotoaparát patrí na vrchol medzi telefónmi so systémom Android. Za bežných svetelných podmienok bola kvalita fotoaparátu porovnateľná, ale napríklad na protisvetle boli fotky LG G3 prekreslenejšie.


LG G3 si zaslúži pochvalu za veľmi vydarený reproduktor. Zvuk z neho vychádzal veľmi hlasný a relatívne neskreslený. Na najvyššom stupni zvuk z telefónu pôsobil dokonca až nepríjemne hlasno. Je obdivuhodné, že ani tak nedošlo k viditeľnému zhoršeniu kvality.

Softvér

Príjemne zapôsobil aj zvolený dizajn, ktorý v systémových aplikáciách zladil farbu notifikačnej lišty s hornou lištou aplikácie. Okrem štandardných aplikácií ako je kalendár, kalkulačka, hodiny a FM rádio, vybavilo LG telefón aj aplikáciou pre záznam zvuku a tiež aplikáciou pre písanie poznámok, do ktorých je možné aj kresliť. Na tak veľkej obrazovke by sa už dal pohodlne využiť aj stylus.

Príjemne prekvapila prítomnosť Správcu súborov, čo bohužiaľ stále nie je u všetkých výrobcov štandardom. Aplikácia počasie je po grafickej stránke veľmi vydarená. Ponúka zvlášť podrobnú predpoveď na dnes a predpoveď na nasledujúce 4 dni.

Mediálne aplikácie ako Galéria, Videá aj Hudba ničím neprekvapia. Prehrávanú hudbu možno ovládať z uzamknutej obrazovky aj z notifikačný lišty. Notifikačná lišta obsahuje mnoho ovládacích prvkov, ktoré sa posúvajú horizontálne.

Upravený prehliadač od LG obsahuje štandardné ovládacie prvky a sám schováva ovládací panel, aby využil čo najväčšiu plochu obrazovky, čo už je našťastie v súčasnosti štandard. Úpravám sa nevyhlo ani nastavenie, ktoré v prvých minútach môže užívateľom zvyknutým na východzie radenie systému Android pripadať neprehľadné, po zbežnej prehliadke sa ale každý ľahko zorientuje.

Veľkým kladom nadstavby od LG je možnosť spustenia aplikácie v plávajúcom okne, alebo hneď dve aplikácie vedľa seba. Plávajúcemu oknu je možné meniť veľkosť a dokonca aj transparentnosť. Dve aplikácie vedľa seba dávajú zmysel predovšetkým v režime na šírku. Aplikácie nemusia zaberať rovnako miesto, môžete ich ľubovoľne zväčšovať aj zmenšovať.

Verdikt

Celkovo telefón pôsobí veľmi vydareným dojmom. V súčasnej dobe sa jednoznačne jedná o jeden z najlepších smartfónov na trhu, ktorý len veľmi ťažko hľadá konkurenciu. Výbavou patrí na vrchol, len trochu zamrzí absencia zvýšenej odolnosti, ktorou disponujú vlajkové lode Samsungu a Sony.

Špekulovať sa dá nad plastovým telom, ktoré má jednoznačne svoje výhody aj nevýhody. LG aspoň dalo telefónu luxusný vzhľad, špeciálnou povrchovou úpravou pripomínajúcou kov. Fotoaparát nemá medzi smartfónmi žiadnu konkurenciu, aspoň čo sa týka rýchlosti zaostrovania. Samotné fotky celkom určite patria k nadpriemeru – nesklamú vás, ale profesionálni fotografi radšej dajú prednosť skutočnému fotoaparátu.

O firme LG
Sídlo firmySoul, Južná Kórea
Založená1947
Webové stránkywww.lg.com
LG G3
Procesor4× 2,5 GHz
RAM3 GB
Veľkosť displeja5,5"
Rozlíšenie displeja2560 × 1440 px
Operačný systémAndroid 4.4
Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií