Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Aktuálna rýchlosť doručenia Alza predajne Alzaboxy AlzaExpress Najvýhodnejšie dodanie Partnerské odber. miesta Slovenská pošta
dnes alebo zajtra dnes alebo zajtra 1 – 2 dni 1 – 2 dni 1 – 2 dni 1 – 2 dni

Česká literatúra

0

Najpredávanejšie

1.
Pozitivní leader Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 - Bývalý prezident evropského Microsoftu shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí. - Jan Mühlfeit, Melina Costi, čte Aleš Zbořil
€7,74

2.
Nitranská brána smrti Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík
€11,63

3.
Tajemství Tudorovců Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 z cyklu historických detektivek Letopisy královské komory. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík
€9,68

Ďalšie najpredávanejšie
451 položiek
Značky a parametre
5Guests (1)
ALBATROS (27)
AlzaMedia (1)
AUDIOS.CZ (1)
Audiostory (30)
AVIK (9)
BizBooks (3)
CPress (1)
Creatio (11)
Eddica (3)
Edice České televize (1)
EDICECT (2)
Edika (1)
Epocha (4)
EvaKalivodovaStichova (2)
Fragment (5)
Indeart (1)
Jan Melvil Publishing (3)
JanOpatril (1)
JorgeZorro (1)
Kanopa (1)
Kristian (3)
ManagementPress (1)
Mandalia (1)
Meriglobe (8)
MladaFronta (9)
Motto (8)
Mystery Film (1)
NovaRelaxace (2)
NuArt (1)
OneHotBook (51)
Otoc (1)
Paulinky (1)
Prah (1)
ProgresGuru (2)
Radioservis (67)
SixFresh (11)
Slamova (3)
Socha (7)
Supraphon (65)
Svobodný přístav (1)
Tebenas (15)
T-SoftEternity (1)
Tympanum (59)
VetrneMlyny (1)
Vyšehrad (2)
Walker&Volf (11)
XYZ (9)
Autor
Vlastimil Vondruška (44)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Karel Čapek (12)

Nová hodnota

Luboš Xaver Veselý (10)
Josef Bernard Prokop (8)
Martina Drijverová (7)
Kolektív autorov (7)
Michal Viewegh (7)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Vladimír John (7)
Dominik Landsman (6)
Josef Veselý (6)
Petra Soukupová (6)
(* 1982, Československo) Petra Soukupová je českou spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou. Na filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe úspešne absolvovala scenáristiku a dramaturgiu. Potom sa stala scenáristkou divácky populárneho sitcomu Comeback (2008 – 2010) a od roku 2011 pôsobí ako dramaturgička v seriáli Ulice. Do literatúry vstúpila prvou knihou s názvom K moři (2007), za ktorú dostala Cenu Jiřího Ortena 2008 pre mladých literátov. Ďalším úspešným počinom sa stal triptych rozsiahlych poviedok Zmizet (2009), ktorý bol následne ocenený prestížnou Magnesia litera za rok 2010. K poviedke Na nakrátko vytvorila aj úspešný scenár, ktorý získal Cenu Sazky za nerealizovaný scenár. Na pultoch českých kníhkupectiev sa ďalej objavil titul Marta v roce vetřelce (2011) a prvá próza určená mladším čitateľom – Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci marca 2015 sa pripravuje vydanie ďalšieho románu s názvom Pod sněhem.
Jan Neruda (5)
Jaroslav Hašek (5)
Ladislav Špaček (5)
Bohumil Hrabal (5)
(* 28. marca 1914, Brno – 3. februára 1997, Praha) Bohumil Hrabal bol významným českým prozaikom, ktorého tvorba patrí predovšetkým do druhej polovice 20. storočia. Za svoje knihy získal množstvo národných aj medzinárodných prestížnych ocenení. Jeho diela sa hojne prekladajú do cudzích jazykov, ale mali aj zásadný vplyv na rozvoj českej prózy. Jeho knihy sa dočkali aj filmového spracovania, vznikol tak napríklad kultový snímok Jiřího Menzela – Ostro sledované vlaky (1965), ktorý získal Oscara za cudzojazyčný film. Ďalej bol natočený film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či napríklad tragikomédia Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Do literatúry vstúpil ako básnik koncom 30. rokov, postupne však preorientoval svoju tvorbu smerom k próze a najmä v 60. rokoch sa stal jednou z najvýraznejších osobností. Hrabalové príbehy sa vyznačujú značnou rôznorodosťou, experimentmi a premenlivosťou. Ocitajú sa často na pomedzí medzi realitou a imagináciou, groteskou a skepsou. Hrabal často čerpal zo svojho života a rozprávania strýka Pepina. Prvou realistickou prózou bez interpunkcie sa stala poviedka Jarmilka, ktorá bola napísaná už v roku 1952, ale vydanie sa dočkala až roku 1992. Hrabal debutoval rokom 1956 textom s názvom Hovory lidí, ďalej bol vydaný poviedkový súbor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou vetou napísal experimentálny text Taneční hodiny pre starších a pokročilých (1964). Je aj autorom tragikomickej novely zasadenej do okupačného obdobia – Ostro sledované vlaky (1965) a niekoľkých veľmi cenených spomienkových próz – Postřižiny (1976), Svadby v domě (1987), Slávnosti sněženek (1978). Životnú dráhu čašníka a hoteliéra zachytil v románe Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Príbeh starého samotára, robotníka v zberni papierov, vystihol v meditatívnej próze Příliš hlučná samota (1980). Napísal aj meditatívne esejistickú novelu Něžný Barbar (1981) o priateľstve bohémov Vladimíra Boudníka, spisovateľa Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.
Evžen Boček (5)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
Ivana Peroutková (5)
Božena Němcová (4)
František Kotleta (4)
(* 1981, Bruntál) František Kotleta je súčasný český spisovateľ a predstaviteľ sci-fi literatúry. O jeho skutočnej existencii sa však vedú najrôznejšie teórie a spory. Kotletov autorský štýl je veľmi podobný tvorbe Jiřího Kulhánka, ku ktorému je často prirovnávaný. Svojich čitateľov si získal trilógiou s názvom Bratstvo krvi o upírovi Janovi Bezzemkovi. Ten musí čeliť invázii z vesmíru a postaviť sa Kartanom, ktorí sa rozhodli ovládnuť planétu Zem a jej obyvateľov zotročiť. Priaznivcov kontroverznej fantastiky zaujme aj dvojdielnym románom Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy sú plné napätia, zbraní, kontaktných súbojov a nechýba v nich ani erotika a vytie vlkolakov.
Renata Fučíková (4)
Vladimír Straka (4)
Jiří Anderle (4)
Ladislav Fuks (4)
Luboš Pavel (4)
Miroslav Žamboch (4)
(* 13. januára 1972 Hranice) Miroslav Žamboch je súčasný český autor, ktorý sa venuje prevažne fantasy literatúre a science fiction. ,,Milujem príbehy. Existujú dobré a zlé príbehy, žiadne iné delenie nie je podstatné. “ Jeho prozaickou prvotinou je poviedka Zpověď válečníka (1995), s ktorou vyhral v súťaži O najlepšiu fantasy, a s ktorou okamžite získal priazeň českých čitateľov. Poviedka je inšpirovaná jednou z piesní skupiny Lucie. Napísal aj niekoľko rozsiahlych knižných sérií, ako napríklad Líheň, Koniáš, Bakly - Bez slitování, Agent John Francis Kovář (Prokletí legendy: Dámská hra) či Agent X-Hawk 01. Často ide o napínavé romány, novely a poviedkové cykly, v ktorých vystupujú známi hrdinovia, ale objavujú sa aj nové postavy a charaktery. Naraziť môžete aj na upírov, vlkolakov, čarodejníkov, ale aj tajných agentov a nemilosrdných zabijakov. Ponorte sa do príbehov plných napätia, akcie, nečakaných momentov, tajomstiev a zbraní.
Vilma Kadlečková (4)
(* 27. mája 1971, Praha) Vilma Kadlečková je popredná česká autorka scifi a fantasy próz, priaznivkyňa československého fandomu a spoluautorkou hry Dračí doupě. Pracovala aj ako redaktorka v nakladateľstve Harlequin a z domova vykonáva pozíciu prekladateľky. Za svoje literárne dielo dostala niekoľko ocenení, ako je napríklad cena O najlepšiu fantasy, O stříbřitělesklý halmochron, Huňáč zelený, Cena Karla Čapka a pod. Od 90. rokov sa venovala scifi sérii Legendy o Argenitu, ktorá zavedie čitateľa do budúcej histórie vesmíru, kde sa vyskytuje unikátny nerast s psychotronickým schopnosťami – Argenit. Po tomto cykle sa autorka na nejakú dobu odmlčala a s vydávaním opäť začala až od roku 2007. V súčasnosti vychádza nová scifi pentalógia s názvom Mycélium. Prvý diel, Mycélium I: Jantárové oči (2013), mapuje nový svet na planéte Osse, kde sa začala využívať tamojšia myceliálna technológia. Ďalej vyšlo čitateľsky úspešné pokračovanie Mycelium II: Led pod kůží (2013), Mycelium III: Pád do temnot (2014) a Mycelium IV: Vidění (2014).
Michaela Klevisová (4)
Alena Mornštajnová (3)
Jan Kučera (3)
Milan Navrátil (3)
Miloš Kirschner (3)
Miroslav Macek (3)
Vladimír Kovářík (3)
Arnošt Goldflam (3)
Eduard Petiška (3)
František Nepil (3)
Jiří Šrámek (3)
Jiří W. Procházka (3)
Kateřina Tučková (3)
* 31. októbra 1980, Brno. Kateřina Tučková je súčasnou autorkou prózy, odborných statí a nezávislou kurátorkou. Bola nominovaná na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a dostala čitateľskú cenu Magnesia Litera za rok 2010. Vyštudovala dejiny umenia a český jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity, momentálne pôsobí ako doktorandka Ústavu pre dejiny umenia Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2004 založila projekt s názvom ARSkontakt, ktorého účelom je podpora mladých a začínajúcich maliarov. Ako spisovateľka prvýkrát vystúpila na verejnosť s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Veľký ohlas čitateľov aj kritiky však získal až jej román o odsune Nemcov s názvom Vyhnání Gerty Schnirch (2009), v ktorom sa inšpirovala hospodárskym životom a pokojnou juhomoravskou krajinou, už poznala zo svojho detstva. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012) , v ktorom sa znova obracia k českej histórii a približuje príbeh dávnych žítkovských liečiteliek s mimoriadnymi schopnosťami.
Ota Pavel (3)
Vladimír Hulpach (3)
Jiřina Slámová (3)
pplk. Vlastimil Kožnar (3)
plk. Dr. Karel Richter (3)
Arnošt Lustig (2)
Daniela Krolupperová (2)
David Laňka (2)
Hana Whitton (2)
Ilja Kučera ml. (2)
Ivan Kraus (2)
Jaroslav Foglar (2)
Jaroslav Rudiš (2)
Jaroslav Žák (2)
Josef Čapek (2)
Josef Štefan Kubín (2)
Karel Hynek Mácha (2)
Karel Klostermann (2)
Ladislav Heryán (2)
Ladislav Zibura (2)
Marta Davouze (2)
Pavel Kosatík (2)
Alois Jirásek (2)
Barbara Nesvadbová (2)
Irena Obermannová (2)
Iva Procházková (2)
Ivanka Devátá (2)
Jiří Hájíček (2)
(* 11. 9. 1967, České Budějovice) Jiří Hájíček je český básnik a prozaik. Najprv písal poéziu, koncom 80. rokov vystúpil v relácii Mirka Kovaříka a od konca 90. rokov sa venoval len realistickej próze, ktorú situoval skôr na vidiek, konkrétne do juhočeského prostredia. Jeho prvým literárnym vstupom bola zbierka poviedok s názvom Snídaně na refýži (1998 ). V roku 2001 vyšiel román Zloději zelených koní a o rok neskôr románový titul Dobrodruzi hlavního proudu. K poviedkam sa na čas vrátil, keď v roku 2004 vydal súbor dvanástich kratších próz, ktorý niesol názov Dřevěný nůž. O historickú reflexiu českých dejín sa pokúsil v románe Selský baroko (2005), za ktorý získal prestížnu cenu Magnesia Litera za prózu. Knihou roka sa stal román Rybí krev (2012) ocenený taktiež Magnesiou Literou. Román čitateľov zavedie na juhočeský vidiek, tentoraz však do obdobia na prelome 80. a 90. rokov 20. storočia. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je súbor sedemnástich poviedok, ktoré vznikali v rozpätí rokov 1995 – 2014 a nesú názov Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (2014 ). Dejiskom je opäť juhočeské vidiecke prostredie. Hrdinami sa stávajú tamojší obyvatelia, spätí s miestnou tradíciou a prírodou.
Klára Smolíková (2)
Luděk Munzar (2)
Markéta Čekanová (2)
Michal Gulyáš (2)
Miroslav Horníček (2)
Robert Fabian (2)
Roman Svoboda (2)
Zdeněk Jirotka (2)
Eva Kalivodová Štichová (2)
Květa Legátová (2)
Petr Stančík (2)
Eduard Fiker (2)
Marie Doležalová (2)
Zuzana Hubeňáková (2)
Lenka Horňáková-Civade (2)
Jiří Štědroň (2)
Robert Vlach (2)
Agatha Christie (1)
Achille Gregor (1)
Alan Piskač (1)
Alena Ježková (1)
Antonín Zhoř (1)
Arnošt Vašíček (1)
Barbora Šťastná (1)
Eliška Hašková Coolidge (1)
Eva Košlerová (1)
Eva Spoustová (1)
Felix Holzmann (1)
Fráňa Šrámek (1)
František Derfler (1)
František Hrubín (1)
František Ringo Čech (1)
František Zacharník (1)
Frederick Forsyth (1)
Helena Beránková (1)
Ivan Martin Jirous (1)
J.V. Frič (1)
Jan Burian (1)
Jan Čarek (1)
Jan Drda (1)
Jan Kozák (1)
Jan Onder (1)
Jan Opatřil (1)
Jan Pivec (1)
Jaroslav Seifert (1)
Jaroslav Vrchlický (1)
Jiří Březina (1)
Jiří Karásek ze Lvovic (1)
Jiří Sovák (1)
Jiří Středa (1)
Jiří Suchý (1)
Jiří Tušl (1)
Josef Hora (1)
Josef Lada (1)
Josef Landergott (1)
Josef Smrčka (1)
Karel Fridrich (1)
Karel Havlíček Borovský (1)
Koutná Libuše (1)
Ladislav Pešek (1)
Lamka Josef (1)
Lamková Hana (1)
Leoš Janáček (1)
Luboš Homola (1)
Magdalena Šebestová (1)
Margit Slimáková (1)
Martin C. Putna (1)
Martin Krsek (1)
Martin Rajniš (1)
Martin Vajčner (1)
Michal Kolář (1)
Michal Macháček (1)
Milan Kundera (1)
Miloslav Švandrlík (1)
Miloš Urban (1)
(* 4. októbra 1967, Sokolov) Miloš Urban je popredný český spisovateľ, redaktor a prekladateľ. Napísal niekoľko úspešných románov, noviel a poviedok, ktoré boli preložené do nemčiny, španielčiny, holandčiny, maďarčiny, ruštiny a taliančiny. Je známy aj ako autor divadelných hier. Po štúdiách na Filozofickej fakulte UK v Prahe sa venoval práci redaktora v nakladateľstve Mladá fronta a od roku 2001 bol zamestnaný ako šéfredaktor v nakladateľstve Argo. V jeho prózach sa odrážajú prvky anglického literárneho štýlu, sám študoval angličtinu a niekoľko rokov žil v Spojenom kráľovstve. V roku 2001 získal za „zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za najlepšiu knihu roka v kategórii próza. Na predchádzajúci literárny úspech nadviazal o rok neskôr politickou publikáciou Paměti poslance parlamentu s podtitulom Sexyromán. Prestížne ocenenie Magnesia Litera si odniesol aj za knihu Stín katedrály (2005). Toho istého roku vyšlo voľné pokračovanie románu Stín katedrálys názvom Santiniho jazyk, v ktorom autor pátra po tajomstve univerzálnej vety. V roku 2006 prichádza na pulty kníhkupectiev titul Pole a palisáda, ktorý prináša novú, rýdzo autorskú verziu povesti o Libuši a Přemyslovi. Do Prahy pred koncom 19. storočia privedie čitateľov román Lord Mord (2008), v ktorom je sledovaný osud ľahkomyseľného, zhýralého a schudobneného grófa Arca. Táto kniha sa umiestnila na 3. mieste v kategórii Krásna literatúra súťaže Najkrajšie české knihy roku 2008. Román Boletus Arcanus (2011) rozpráva príbeh mladého nakladateľského redaktora Gregora Martyho, ktorý bojoval s podivuhodnou drogou a skoro nad ňou zvíťazil. V roku 2012 vyšiel román z doby konca Rakúska-Uhorska s názvom Praga Piccola (2012) a jednou z posledných kníh Miloša Urbana je aj noir príbeh Přišla z moře (2014), ktorý je koncipovaný ako odpoveď súčasným krvavým krimitrilerom.
Miroslava Mašková (1)
Monika Stehlíková (1)
Ota Kars (1)
Ota Ksándr (1)
Pavel Taussig (1)
Radkin Honzák (1)
Rudolf Deyl (1)
Rudolf Křesťan (1)
Rudolf Těsnohlídek (1)
stredoveká poézia (1)
Tomáš Baránek (1)
Tomáš Macek (1)
Václav Hons (1)
Vítězslav Nezval (1)
Vlasta Burian (1)
Vlastimil Třešňák (1)
Zdena Frýbová (1)
Zdeněk Řezníček (1)
Zdeněk Zelenka (1)
Zuzana Onderová (1)
Adina Mandlová (1)
Alita Zaurak (1)
Blanka Kubešová (1)
Bohumil Bezouška (1)
Daniela Fischerová (1)
David Haták (1)
Eda Kriseová (1)
Emil Vachek (1)
Erben Václav (1)
Eva Mastníková (1)
František Němec (1)
František Novotný (1)
František Tomáš Bratránek (1)
George R. R. Martin (1)
(* 20. september 1948 v Bayonne, New Jersey) George Raymond Richard Martin je známy americký spisovateľ čitateľsky úspešných románových sérií a noviel, ktoré patria do žánru sci-fi a fantasy. Za svoje knihy získal spisovateľské ocenenia Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award. Kult priaznivcov okolo spisovateľa Georgea RR Martina sa utvoril predovšetkým po vydaní prvých dielov epickej ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), podľa ktorej bol následne natočený divácky populárny seriál káblovej televízie HBO. Sám autor sa podieľa aj na scenároch. Doposiaľ nedokončená sága zahŕňa diely - Hra o tróny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Stret kráľov, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Búrka mečov, 2002 (A Storm of Swords , 2000), Hostina pre vrany, 2006 (a Feast for Crows, 2005) a Tanec s drakmi, 2012 (a Dance with Dragons, 2011). Nový diel ponesie názov Víchry zimy (The Winds of Winter), ale zatiaľ je uverejnených len niekoľko kapitol. Napínavá sága si získava čitateľov aj divákov na celom svete. Podobne ako v prípade slávnych drám Williama Shakespeara tu figurujú hlavní hrdinovia s tragickými osudmi, láska je vždy vopred odsúdená na zánik a do rozporu sa dostáva tvrdá pravda a milosrdné klamstvo. Je tiež autorom noviel o rytieroch a obľúbených poviedkových zbierok, ako napríklad Pieseň pre Lyu , 2002 (a Song for Lya, 1976), Spevy hviezd a tieňov, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytier Siedmich kráľovstiev (a Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých ďalších.
Halina Pawlowská (1)
(* 21. marca 1955, Praha) Halina Pawlowská je česká spisovateľka, publicistka, moderátorka, scenáristka a vydavateľka. Má dve deti, vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na FAMU. V roku 1988 začala pracovať v redakcii zábavy v Československej televízii, neskôr sa venovala novinám a publicistike. Verejnosti je známa okrem iného ako moderátorka televíznych relácií z 90. rokov Zanzibar a V žite (neskôr Raž). Celkom 7 rokov viedla spoločenský týždenník Story a potom založila vlastný časopis Šťastný Jim. Napísala aj niekoľko filmových scenárov, ktoré boli neskôr sfilmované (Vráť sa do hrobu!, Vďaka za každé nové ráno - v oboch spomínaných filmoch sa objavila v malých rolách). V roku 1994 dostala Českého leva práve za scenár k filmu Vďaka za každé nové ráno a potom dvakrát po sebe získala televízne ocenenie TýTý Program roka za Banánové rybičky vysielané Českou televíziou. Populárna relácia o tom, ako prežiť rôzne životné situácie, si môžete vychutnať aj v knižnom vydaní (Banánové rybičky, Banánové chybičky - pokračovanie). Od Haliny Pawlowskej si môžete prečítať napríklad knihy Vďaka za každé nové ráno (1994), Nech zošalie láskou (1995 ), Ako byť šťastný (1996), Hrochy neplačú (1996), Záhada žltých žabiek (2005). Z novšej tvorby Veľká žena z východu (2011), Strašná nádhera (2012).
Hans Christian Andersen (1)
Helena Rytířová (1)
Hlaváčová Jana (1)
Horníček Miroslav (1)
Chalíl Džibrán (1)
Ivan Klíma (1)
J. R. Stříbrňák (1)
Jáchym Topol (1)
Jan Hus (1)
Jan Karafiát (1)
Jan Novák (1)
Jan Procházka (1)
Jan Šmíd (1)
Jaroslav Havlíček (1)
Jiří Boudník (1)
Jiří Šulc (1)
Jiří Žáček (1)
Josef Kainar (1)
Josef Kajetán Tyl (1)
Josef Pecinovský (1)
Josef Rakoncaj (1)
Josef Škvorecký (1)
Julius Košnář (1)
Karel Jaromír Erben (1)
Karel Poláček (1)
Ladislav Mikeš Pařízek (1)
Leopold Weisel (1)
Luděk Sobota (1)
Ludvík Aškenazy (1)
Marie Hrušková (1)
Martina Formanová (1)
(* 9. januára 1966, Brno) Martina Formanová je manželkou oskarového režiséra Miloša Formana a úspešnou českou scenáristkou a spisovateľkou. S Milošom Formanom sa zoznámila v rámci konzultácie svojej diplomovej práce. Chvíľu sa živila aj ako modelka a udržiavala partnerský vzťah so spevákom Karolom Gottom. Svoj prvý román s názvom Skladatelka voňavého prádla vydala v roku 2002. Inšpirovala sa predovšetkým svojím životom a mužmi, ktorí do neho vstúpili. Príbeh je otvorenou spoveďou plnou humoru, sebairónie a nadhľadu. Kniha sa ihneď stala bestsellerom. V roku 2009 vychádza román Ten Sen, ktorý je opäť strhujúcim príbehom s autobiografickými prvkami, v ktorom je autenticky popísaná strmá cesta autorky zo životným snom. Úspešným románom sa stala kniha Nevěra po americku (2011), ktorá približuje dramatický milostný vzťah dvoch manželských párov z New Yorku. Po desiatich rokoch od vydania knižnej prvotiny Skladatelka voňavého prádla sa na pultoch kníhkupectiev objavilo voľné pokračovanie s názvom Snědla dětem sladkosti (2012). Martina Formanová sa tu opäť venuje spoločenskej a milostnej tematike a opisuje svoj každodenný život v cudzej krajine. V roku 2014 sa potom autorka pokúsila zaznamenať životný príbeh českej modelky a herečky Pavlíny Pořízkovej v knihe Případ Pavlína.
Michal Vaněček (1)
Miloň Jasanský (1)
Miloš Kratochvíl (1)
Miroslav Oplt (1)
Munzar Luděk (1)
Ondřej Suchý (1)
Pavel Kohout (1)
Pavel Nauman (1)
Peter Mayle (1)
Petr Jánský (1)
Petr Šabach (1)
Rudolf Klekner (1)
Rôzni autori (1)
Stanisław Lem (1)
Štěpán Kopřiva (1)
(* 13. 3. 1971, Praha) Štěpán Kopřiva je český scenárista, režisér a autor komiksových libriet, ktoré sú žánrovo na pomedzí medzi fantasy, hororom a trilerom. Po úspešnom ukončení štúdií na Strednej škole polygrafickej v Prahe napísal niekoľko drobných próz a románov . Za poviedku Dutý plamen dostal v roku 1996 cenu Karla Čapka. Ďalej napísal niekoľko filmových scenárov, ako napríklad pre filmy Byl jsem mladistvým intelektuálem, Choking Hazard aj pre český televízny seriál Místo nahoře. Je jedným zo spoluzakladateľov populárneho komiksového časopisu a nakladateľstva CREW, ktoré sa špecializuje predovšetkým na tvorbu pre dospelých. Audio vydavateľstvo Walker & Volf s. r. o., vydalo 24. júna 2014 jedno z najbrutálnejších diel českej fantastiky, dnes už kultový horor Asfalt (2009) od mága českej hororovej literárnej scény Štefana Žihľavy. Brutálne-satirický horor ASFALT bol najprv vydaný ako rozsiahly román, pre veľkú popularitu sa však dočkal hovoreného spracovania a bol rozdelený na dve audioknihy – Asfalt I. Poslední tři týdny a Asfalt II. Efektivní brutalita. V roku 2014 vyšiel aj krvilačný román s názvom Aktivní kovy, ktorý rozpráva príbeh bývalého superzabijáka galaktickej armády.
Václav Cibula (1)
Václav Čtvrtek (1)
Václav Havel (1)
Václav Vladivoj Tomek (1)
Vilém Mrštík (1)
Viola Fischerová (1)
Vladimír Šoltys (1)
Vladislav Vančura (1)
Zbyněk Ungr (1)
Zdeněk Svěrák (1)
(* 28. marca 1936, Praha) Zdeněk Svěrák je popredný český dramatik, scenárista, herec a autor piesňových textov. Napísal aj niekoľko knižiek pre deti a humorných poviedok pre dospelých. Po štúdiách na Vysokej škole pedagogickej sa venoval práci v Československom rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde tiež prvýkrát stretol Jaroslava Uhlířa, s ktorým dodnes spolupracuje. V roku 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pre ktoré Svěrák napísal prvú hru s názvom Akt, a potom vytvoril autorskú dvojicu s Ladislavom Smoljakom. Okrem hier, napísali aj niekoľko filmových scenárov, napríklad pre filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a iné. V niektorých filmových záberoch sa objavovali aj ako herci. V 80. rokoch Svěrák spolupracoval s režisérom Vítom Olmerom. Na začiatku 90. rokov vytváral scenáre pre svojho syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikli tak veľmi známe a populárne snímky ako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slávny film Kolja, ktorý okrem iných ocenení získal Oscara za najlepší neanglicky hovorený film roka 1996. Okrem scenárov je autorom textov mnohých obľúbených a preslávených piesní, v ktorých tiež spieva. Oceňovaná je aj jeho tvorba pre deti a mládež. Napísal niekoľko rozprávok a podieľal sa na vzniku večerníčka Radovany a radovánky. Pre dospelých napísal niekoľko kníh drobné prózy s názvami Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), ktoré sú plné jemného a inteligentného humoru.
Zdeněk Zajiček (1)
Zdeněk Zajíček (1)
Hana Parkánová-Whitton (1)
Ivona Březinová (1)
Zuzana Holasová (1)
Tereza Janišová (1)
Aneta a Luboš Pavlovi (1)
Veronika Bednářová (1)
Markéta Vydrová (1)
Václav Šorel (1)
Michal Sýkora (1)
Radka Třeštíková (1)
Pavel Tomeš (1)
Jiří Marek (1)
Soňa Štroblová (1)
Josef Mareš (1)
Petr Žitavský (1)
Ota Durynský (1)
John Vladimír (1)
Jiří Stránský (1)
Zuzana Kovaříková (1)
Eliška Junková (1)
Emil Hakl (1)
Milena Durková (1)
Jaroslav Kalfař (1)
Markéta Hejkalová (1)
Petr Jarchovský (1)
Hana Frejková (1)
Iva Pekárková (1)
Jan Budař (1)
Richard Pachman (1)
Vít Prokůpek (1)
Jan Drnek (1)
Stanislav Chromčák (1)
Josef Haslinger (1)
Kateřina Maďarková (1)
Barbora Hu (1)
Fan Vavřincová (1)
Jan Mühlfeit (1)
Melina Costi (1)
Renáta Fučíková (1)
Jitka Neradová (1)
Jaroslav Šikl (1)
Martin Urza (1)
Vojtěch Matocha (1)
Vladimír Mišík (1)
Interpret
Jan Hyhlík (34)
Jiří Dvořák (13)
Miroslav Táborský (11)
Luboš Pavel (10)
Lukáš Hlavica (10)
Valérie Zawadská (10)
Arnošt Goldflam (9)
David Novotný (8)
Igor Dostálek (8)
Jaroslav Plesl (8)
Josef Veselý (8)
Luboš Xaver Veselý (8)
Jan Kolařík (7)
Jiří Lábus (7)
Marek Holý (7)
Martha Issová (7)
František Derfler (7)
Jiří Štědroň (7)
Vladimír Krátký (7)
Antonín Kaška (6)
Helena Štáchová (6)
Jaromír Meduna (6)
Miloš Kirschner (6)
Oldřich Kaiser (6)
Tereza Bebarová (6)
Alexej Pyško (6)
Iva Valešová (6)
Václav Knop (6)
Andrea Elsnerová (5)
Filip Švarc (5)
Hana Maciuchová (5)
Igor Bareš (5)
Jan Meduna (5)
Jan Vlasák (5)
Jana Stryková (5)
Josef Somr (5)
Luděk Munzar (5)
Naďa Konvalinková (5)
Otakar Brousek (5)
Helena Dvořáková (5)
Kristýna Kociánová (5)
Lenka Vlasáková (5)
Zdeněk Velen (5)
Borek Kapitančik (4)
Daniela Kolářová (4)
Jan Hartl (4)
Jan Vondráček (4)
Jitka Ježková (4)
Jitka Molavcová (4)
Karel Höger (4)
Klára Issová (4)
Ladislav Špaček (4)
Martina Krátká (4)
Miroslav Doležal (4)
Pavel Tesař (4)
Simona Postlerová (4)
Veronika Khek Kubařová (4)
Vladislav Beneš (4)
David Prachař (4)
Jiří Anderle (4)
Jiří Klem (4)
Kristýna Frejová (4)
Michal Pavlata (4)
Rôzni interpréti (4)
Veronika Kubařová (4)
Aleš Procházka (3)
Andrea Černá (3)
Gabriela Vránová (3)
Jaromír Dulava (3)
Lucie Pernetová (3)
Martin Myšička (3)
Martin Stránský (3)
Pavel Rímský (3)
Pavel Soukup (3)
Václav Vydra (3)
Viktor Preiss (3)
Zdeněk Štěpánek (3)
Dana Pešková (3)
Jiří Šrámek (3)
Jiřina Slámová (3)
Petra Špalková (3)
Simona Babčáková (3)
Dana Batulková (2)
Dana Černá (2)
Dana Syslová (2)
Hynek Čermák (2)
Ilona Czsáková (2)
Ivan Kraus (2)
Ivan Trojan (2)
Ivana Valešová (2)
Jan Pivec (2)
Jan Přeučil (2)
Jan Šťastný (2)
Jiří Sovák (2)
Jiřina Jirásková (2)
Josef Beyvl (2)
Kamil Halbich (2)
Ladislav Heryán (2)
Ladislav Zibura (2)
Libuše Šafránková (2)
Martin Finger (2)
Martin Růžek (2)
Martin Zahálka (2)
Miroslav Černý (2)
Otakar Brousek ml. (2)
Otakar Brousek st. (2)
Petr Ctvrtnícek (2)
Petr Haničinec (2)
Petr Hořejš (2)
Růžena Merunková (2)
Sandra Nováková (2)
Taťjana Medvecká (2)
Vasil Fridrich (2)
Vlasta Fabiánová (2)
Zdeněk Hodr (2)
Zuzana Slavíková (2)
Alois Švehlík (2)
Bára Hrzánová (2)
Barbara Nesvadbová (2)
Berenika Kohoutová (2)
Bohumil Bezouška (2)
D. Choděrová (2)
Eva Kalivodová Štichová (2)
Ivanka Devátá (2)
Jan Dolanský (2)
Jana Plodková (2)
Jiří Menzel (2)
Jiří Ornest (2)
Jitka Škápíková (2)
Linda Rybová (2)
Magdaléna Borová (2)
Marek Eben (2)
Marie Doležalová (2)
Martin Bohadlo (2)
Michal Gulyáš (2)
Milena Steinmasslová (2)
Miroslav Horníček (2)
Miroslav Vladyka (2)
Ondřej Vetchý (2)
Petr Lněnička (2)
Petra Jarošová (2)
Roman Svoboda (2)
Roman Štolpa (2)
Rudolf Pellar (2)
Simona Vrbická (2)
Tomáš Šolc (2)
Vilma Cibulková (2)
Zdeněk Maryška (2)
Zdeněk Svěrák (2)
Jana Pidrmanová (2)
Jiří Adamec (2)
Jon Keeble (2)
Ilona Csáková (2)
Petr Hanák (2)
Jan Cina (2)
Alan Piskač (1)
Aleš Háma (1)
Antonie Talacková (1)
Antonín Holoubek (1)
Arnošt Kalous (1)
Barbora Hrzánová (1)
Barbora Mošnová (1)
Bohumil Klepl (1)
Čestmír Řanda (1)
David Vlček (1)
Dismanov rozhlasový detský súbor (1)
Eva Josefíková (1)
Felix Holzmann (1)
František Budín (1)
František Ringo Čech (1)
Hana Hegerová (1)
Hana Houbová (1)
Ivan Lupták (1)
Jakub Saic (1)
Jan Burian (1)
Jan Kačer (1)
Jan Kanyza (1)
Jan Onder (1)
Jan Opatřil (1)
Jan Potměšil (1)
Jan Werich (1)
Jan Zadražil (1)
Jana Boušková (1)
Jana Hermachová (1)
Jana Hlaváčová (1)
Jana Mařasová (1)
Jana Nováková (1)
Jana Pidrmanová a Filip Švarc (1)
Jana Preissová (1)
Jarmila Májová (1)
Jaroslav Kepka (1)
Jaroslav Moučka (1)
Jaroslav Seifert (1)
Jaroslav Vlach (1)
Jenovéfa Boková (1)
Jiří Bartoška (1)
Jiří Cízler (1)
Jiří Hromada (1)
Jiří Karásek ze Lvovic (1)
Jiří Samek (1)
Jiří Suchý (1)
Jiří Šašek (1)
Jiří Žák (1)
Jiřina Bohdalová (1)
Jiřina Šejbalová (1)
Jitka Sedláčková (1)
Jitka Smutná (1)
Josef Haukvic (1)
Josef Kaluža (1)
Josef Smrčka (1)
Josef Větrovec (1)
Kamila Šmejkalová (1)
Karel Effa (1)
Klára Sedláčková (1)
Klára Suchá (1)
Kristýna Boková (1)
Kryštof Rímský (1)
Ladislav Frej (1)
Ladislav Pešek (1)
Lenka Krobotová (1)
Leoš Jirsák (1)
Ljuba Skořepová (1)
Lucie Juřičková (1)
Ludmila Roubíková (1)
Ludmila Stambolijeva (1)
Lukáš Pavlásek (1)
Lukáš Příkazký (1)
Lumíra Přichystalová (1)
Marie Ludvíková (1)
Marta Issová (1)
Marta Kučírková (1)
Martin C. Putna (1)
Martin Matejka (1)
Martin Pechlát (1)
Martin Vajčner (1)
Martin Veliký (1)
Martin Zahálka a Jiří Hromada (1)
Matěj Převrátil (1)
Michaela Maurerová (1)
Mikuláš Převrátil (1)
Miloš Hlavica (1)
Miroslav Krobot (1)
Miroslav Masopust (1)
Miroslava Mašková (1)
Oldřich Musil (1)
Oldřich Navrátil (1)
Oldřich Nový (1)
Oldřich Vlach (1)
Ondřej Novák (1)
Pavel Batěk (1)
Pavel Neškudla (1)
Pavel Pavlovský (1)
Pavla Maršálková (1)
Petr Gelnar (1)
Petr Hromádka (1)
Petr Jeništa (1)
Petr Nárožný (1)
Petra Součková (1)
Radek Banga (1)
Radek Holub (1)
Radkin Honzák (1)
René Hájek (1)
Rudolf Deyl (1)
Rudolf Hrušínský (1)
Rudolf Křesťan (1)
Růžena Nasková (1)
Saša Rašilov (1)
Soběslav Sejk (1)
Tereza Dočkalová (1)
Tomáš Jirman (1)
Václav Kaňkovský (1)
Václav Neužil (1)
Václav Vondráček (1)
Václav Voska (1)
Vendula Fialová (1)
Vilém Besser (1)
Vladimír Ráž (1)
Vlasta Burian (1)
Vlasta Chramostová (1)
Walérie Zawadská (1)
Zbyšek Horák (1)
Zdeněk Junák (1)
Zdeněk Mahdal (1)
Zdeněk Řehoř (1)
Zdeňka Žádníková Volencová (1)
Zuzana Onderová (1)
A. Strejček (1)
Aleš Zbořil (1)
Alita Zaurak (1)
B.Hrzánová (1)
Barbora Munzarová (1)
Barbora Poláková (1)
Braňo Holiček (1)
Ctirad Götz (1)
Filip Sychra (1)
František Němec (1)
František Nepil (1)
František Novotný (1)
František Smolík (1)
H.Vagnerová (1)
Halina Pawlowská (1)
Hana Kofránková (1)
Hana Maciuchová a Viktor Preiss (1)
Hauser Vladimír (1)
Helena Dytrtová (1)
Helena Friedrichová (1)
Hlaváčová Jana (1)
Horníček Miroslav (1)
I.Máchová (1)
Igor Bare (1)
Iva Pazderková (1)
Ivan Řezáč (1)
Ivan Říha (1)
Ivana Jirešová (1)
Ivana Machalová (1)
Iveta Dušková (1)
J. Meduna (1)
J.Doležalová (1)
J.Köhler (1)
J.Lábus (1)
J.Paulová (1)
Jakub Slach (1)
Jan Budař (1)
Jarmila Skopalová (1)
Jaromír Hanzlík a další. (1)
Jaroslav A. Haidler (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jaroslav Satoranský (1)
Jaroslava Kretschmerová (1)
Jaroslava Obermaierová (1)
Jiří Knot (1)
Jiří Krampol (1)
Jiří Schmitzer (1)
Jiří Wimmer (1)
Josef Abrhám (1)
Josef Nechutný (1)
Josef Pejchal (1)
Josef Velda (1)
K. Hádek (1)
Kamil Halblich (1)
Kateřina Janečková (1)
Klára Melíšková (1)
Kristýna Podzimková (1)
Ladislav Mrkvička (1)
Lenka Loubalová (1)
Lenka Veliká (1)
Libuše Švormová (1)
Lucie F. Šternerová (1)
Luděk Sobota (1)
Ludvíci (1)
Ludvík Král (1)
Magda Hauserová (1)
Marie Drahokoupilová (1)
Martin Myšička a ďalší (1)
Martina Hudečková (1)
Matouš Ruml (1)
Michaela Tomešová (1)
Mimi Irena Goldflamová (1)
Miroslav Donutil (1)
Miroslav Hanuš (1)
Munzar Luděk (1)
Oldřich Vízner (1)
Olga Želenská (1)
Ondřej Suchý (1)
Otto-Antonín Goldflam (1)
Pavel Kohout (1)
Pavel Rímský a Vladislav Beneš (1)
Pavel Tomeš (1)
Pavel Trávníček (1)
Pavel Zedníček (1)
Pavla Beretová (1)
Pavol Smolárik (1)
Petr Jánský (1)
Petr Kubes (1)
Petr Rajchert (1)
Petr Stach (1)
Petr Štěpán (1)
R.Holub (1)
R.Visnerová (1)
Soňa Štroblová (1)
š Ivana Plíhalová a ďalší. (1)
Šárka Vaculíková (1)
Tomaš Černý (1)
Tomáš Verner (1)
Václav Postránecký (1)
Václav Rašilov (1)
Vanda Hybnerová (1)
Věra Kubánková (1)
Viktor Dvořák (1)
Vladimír Brabec (1)
Vlastimil Brodský (1)
Zdeňka Sajfertová (1)
Zdeňka Volencová Žádníková (1)
Zorka Kostková (1)
Arnošt Lustig (1)
Milan Štaindler (1)
Alexandra Gilbreath (1)
Steven Hartley (1)
David Punčochář (1)
Tomáš Jeřábek (1)
Robert Jašków (1)
Radúz Mácha (1)
Robert Vano (1)
Jan Saudek (1)
Antonín Panenka (1)
Wayne Forester (1)
Marco Clark (1)
Simon Schaztberger (1)
Michal Balcar (1)
Petr Vršek (1)
Lucie Polišenská (1)
Jaromíra Mílová (1)
Jaroslav Pejčoch (1)
Gabriela Míčová (1)
Ivana Uhlířová (1)
Hana Frejková (1)
Karolína Heřmanová (1)
Irena Kristeková (1)
Markéta Jahodová (1)
Kryštof Nohýnek (1)
Richard Pachman (1)
Vítek Martinec (1)
Marta Falvey Sovová (1)
Dušan Sitek (1)
Aleš Vrzák (1)
Jaromír Ostrý (1)
Filip Kubíček (1)
Jan Köhler (1)
Luboš Pavel a Adéla Vaníčková (1)
Michaela Řeřichová (1)
Milan Navrátil (1)
Vladimír Kovářík (1)
Zdeněk Kalhous (1)
Alena Vlasáková (1)
Adina Mandlová (1)
Josef Škvorecký (1)
Dĺžka
1 h
139 h

Kategórie
Česká literatura (451)
Audioknihy (421)
Dejiny a história (81)
Nová hodnota (55)
Detektívky, thrillery (54)
Pro děti (53)
Spomienky a biografie (48)
Humor, satira a komédia (46)
Spoločenská próza (35)
Osobný rozvoj (27)
Poviedky (27)
Fantasy a sci-fi (25)
Pre mládež (17)
Divadlo, rozhlas, televízia (16)
Klasické diela (16)
Dobrodružné romány (12)
Populárne náučná (11)
Poézia (10)
Životná filozofia, náboženstvo (9)
Literatúra faktu a publicistika (7)
Horory a mystika (5)
Ekonomika a biznis (3)
Zahraničná literatúra (3)
Ostatné (2)
Audiosprievodcovia (1)
Školská a predškolská výuka (1)
Séria
Husitská epopej (audio) (5)
O Aničke (audio) (5)
Luxemburská pentalógia (audio) (5)
Mycelium (audio) (4)
Josef Bergman (audio) (4)
Hříšní lidé Království českého (audio) (4)
Letopisy královské komory (audio) (3)
SPAD (audio) (3)
Deníček moderního fotra (audio) (3)
Aristokratka (audio) (3)
Na ostřích čepelí (2)
Policajt Tomáš Volf (audio) (1)
Jazyk
Anglicky (1)
česky (450)
Zobraziť položky
Deníček moderního fotra
Audiokniha MP3 - Sympaticky drsňácká a vtipná výpověď současného muže od vítěze ankety Bloger roku 2015. - Dominik Landsman, čte Filip Švarc, 5 hod. 58min.

Ideálny darček pre ocka
Deníček moderního fotra
-50%
-50% €8,90
€4,45
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A002
Deníček moderního fotra 2
Audiokniha MP3 Dominik Landsman, čte Filip Švarc, 5 hod. 48min.

€8,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A187
Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové
Audiokniha MP3 - Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Známý podnikatel a konzultant vám poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst. - Robert Vlach, čte Petr Hanák, 29 hod. 57min.

Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové
-30%
-30% €19,40
€13,58
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A624
Pozitivní leader
Audiokniha MP3 - Bývalý prezident evropského Microsoftu shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí. - Jan Mühlfeit, Melina Costi, čte Aleš Zbořil, 11 hod. 59min.

Ideálny darček pre ocka
€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A770
Husitská epopej II
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království, 27 hod. 29min.

€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A220
Poslední aristokratka
Audiokniha MP3 - Humoristický příběh o emigrantské rodině, která v restituci získá zchátralé rodové sídlo. - Evžen Boček, čte Veronika Kubařová, 6 hod. 31min.

Poslední aristokratka
-50%
-50% €9,68
€4,84
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ586
Rázová vlna
Audiokniha MP3 - Závěr akční postapokalyptické trilogie Spad. - František Kotleta, čte Borek Kapitančik, 8 hod. 32min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A775
Zmizela v mlze
Audiokniha MP3 – severská krimi v českom spracovaní od držiteľky ocenenia za najlepšiu českú detektívku. – Michaela Klevisová, číta Kristýna Kociánová, 11 hod. 21min.

Ideálny darček pre sestru
Zmizela v mlze
-50%
-50% €8,52
€4,26
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A888
Kafe a cigárko
Audiokniha MP3 Marie Doležalová, čte Marie Doležalová, 6 hod. 27min.

Kafe a cigárko
-50%
-50% €11,63
€5,82
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A258
Tajemství abatyše z Assisi
Audiokniha MP3 z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, 12 hod. 36min.

Tajemství abatyše z Assisi
-50%
-50% €11,63
€5,82
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A773
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
Audiokniha MP3 - Mladý poutník se vydá pěšky probádat Kavkaz. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z nohou. - Ladislav Zibura, čte Ladislav Zibura, 9 hod. 50min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A943
Karel IV. - Tajný deník
Audiokniha MP3 - První díl trilogie o životě a vládě českého krále a římského císaře. - Josef Bernard Prokop, čte Jiří Dvořák, 13 hod. 39min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A037
Lovci
Audiokniha MP3 - Akční sci-fi Františka Kotlety ve stylu debutové legendární trilogie Bratrstvo krve. - František Kotleta, čte Josef Kaluža, 7 hod. 41min.

Lovci
Nové
€8,75
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B146
Husitská epopej III
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Oblíbená historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království, 28 hod.

€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A295
Aristokratka ve varu
Audiokniha MP3 Evžen Boček, čte Veronika Kubařová, 3 hod. 38min.

€8,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ949
Nitranská brána smrti
Audiokniha MP3 z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, 12 hod. 4min.

Nitranská brána smrti
Nové
€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B195
Husitská epopej I
Audiokniha MP3 - Nejčtenější současný český autor. Velkolepá sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království., 26 hod. 30min.

Tento týždeň zakúpilo 11 zákazníkov
€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A075
Aristokratka na koni
Audiokniha MP3 Evžen Boček, čte Veronika Khek Kubařová, 3 hod. 48min.

€9,30
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A314
Husitská epopej IV
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, 28 hod. 37min.

€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A477
Nepohřbený rytíř
Audiokniha MP3 - Zahajující díl kriminální řady, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. - Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc., čte Jan Hyhlík, 5 hod. 1min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A662
Husitská epopej V.
Audiokniha MP3 - Audioverze pátého dílu velkolepé historické ságy. - Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc., čte Jan Hyhlík, 28 hod. 11min.

€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A659
Deníček moderního páru
Audiokniha MP3 Zuzana Hubeňáková, Dominik Landsman, čte Filip Švarc, Jana Pidrmanová, 6 hod. 37min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A354
Prašina
Audiokniha MP3 - Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh. - Vojtěch Matocha, čte Matouš Ruml, 8 hod. 8min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A919
Osudy dobrého vojáka Švejka
Audiokniha MP3 - Kompletní Švejk Jana Wericha. - Jaroslav Hašek, čte Jan Werich,Jiřina Šejbalová, 16 hod. 32min.

Tento týždeň zakúpilo 23 zákazníkov
Osudy dobrého vojáka Švejka
-50%
-50% €11,63
€5,82
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B051

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 14 hodinami kúpila Lucia, Bratislava
 
Kroky vraha Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€3,88Pred 16 hodinami kúpil Anton, Košice
 
Mariňáci I Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€3,88Pred 16 hodinami kúpila firma, Čierny Balog
 
Mycelium II: Led pod kůží Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,63Pred 19 hodinami kúpil Karol, Banská Bystrica
Pred 19 hodinami kúpil Dalibor, Ostrava
 
Tajemství Tudorovců Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 1 dňom kúpila Zuzana, Bratislava - Ružinov
 
Robin Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€7,36Pred 1 dňom kúpila Andrea, Košice - Juh
Pred 1 dňom kúpil Tomáš, Ružomberok 1
 
Deníček moderního fotra Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€4,45Pred 1 dňom kúpil Tomáš, Ružomberok 1
 
Zmizela v mlze Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€4,26Pred 1 dňom kúpil Lukáš, Bratislava - Petržalka
 
Pozitivní leader Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€7,74Pred 2 dni kúpil Martin, Malacky
 
Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 2 dni kúpila firma, Šaľa 1
 
Osudy dobrého vojáka Švejka Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€5,82
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi