Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Česká literatúra

0

Najpredávanejšie

1.
Dovolená s moderním fotrem Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 - Když jste moderní fotr, že ani s letní dovolenou to není žádné terno. - Dominik Landsman, čte Jana Pidrmanová a Filip Švarc
€9,68

2.
Poslední cantilena Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík
€9,68

3.
Deníček moderního fotra 2 Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 Dominik Landsman, čte Filip Švarc
€8,90

Ďalšie najpredávanejšie
410 položiek
Značky a parametre
5Guests (1)
ALBATROS (26)
AlzaMedia (1)
AUDIOS.CZ (1)
AudioStory (30)
AVIK (7)
BizBooks (2)
CPress (1)
Creatio (11)
Eddica (2)
Edice České televize (1)
EDICECT (1)
Edika (1)
Epocha (3)
EvaKalivodovaStichova (2)
Fragment (5)
Indeart (1)
Jan Melvil Publishing (3)
JanOpatril (1)
JorgeZorro (1)
Kanopa (1)
Kristian (2)
Kristián (1)
ManagementPress (1)
Mandalia (1)
Meriglobe (8)
Mladá fronta (1)
MladaFronta (7)
Motto (8)
NovaRelaxace (2)
NuArt (1)
One Hot Book (3)
OneHotBook (43)
Otoc (1)
Paulinky (1)
Prah (1)
ProgresGuru (2)
Radioservis (62)
SixFresh (11)
Slamova (3)
Socha (7)
Supraphon (47)
Svobodný přístav (1)
Tebenas (15)
T-SoftEternity (1)
Tympanum (58)
VetrneMlyny (1)
Walker&Volf (11)
XYZ (8)
Autor
Vlastimil Vondruška (42)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Karel Čapek (10)

Nová hodnota

Luboš Xaver Veselý (10)
Josef Bernard Prokop (8)
Kolektív autorov (7)
Michal Viewegh (7)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Vladimír John (7)
Martina Drijverová (6)
Josef Veselý (6)
Petra Soukupová (6)
(* 1982, Československo) Petra Soukupová je českou spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou. Na filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe úspešne absolvovala scenáristiku a dramaturgiu. Potom sa stala scenáristkou divácky populárneho sitcomu Comeback (2008 – 2010) a od roku 2011 pôsobí ako dramaturgička v seriáli Ulice. Do literatúry vstúpila prvou knihou s názvom K moři (2007), za ktorú dostala Cenu Jiřího Ortena 2008 pre mladých literátov. Ďalším úspešným počinom sa stal triptych rozsiahlych poviedok Zmizet (2009), ktorý bol následne ocenený prestížnou Magnesia litera za rok 2010. K poviedke Na nakrátko vytvorila aj úspešný scenár, ktorý získal Cenu Sazky za nerealizovaný scenár. Na pultoch českých kníhkupectiev sa ďalej objavil titul Marta v roce vetřelce (2011) a prvá próza určená mladším čitateľom – Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci marca 2015 sa pripravuje vydanie ďalšieho románu s názvom Pod sněhem.
Dominik Landsman (5)
Jaroslav Hašek (5)
Bohumil Hrabal (5)
(* 28. marca 1914, Brno – 3. februára 1997, Praha) Bohumil Hrabal bol významným českým prozaikom, ktorého tvorba patrí predovšetkým do druhej polovice 20. storočia. Za svoje knihy získal množstvo národných aj medzinárodných prestížnych ocenení. Jeho diela sa hojne prekladajú do cudzích jazykov, ale mali aj zásadný vplyv na rozvoj českej prózy. Jeho knihy sa dočkali aj filmového spracovania, vznikol tak napríklad kultový snímok Jiřího Menzela – Ostro sledované vlaky (1965), ktorý získal Oscara za cudzojazyčný film. Ďalej bol natočený film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či napríklad tragikomédia Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Do literatúry vstúpil ako básnik koncom 30. rokov, postupne však preorientoval svoju tvorbu smerom k próze a najmä v 60. rokoch sa stal jednou z najvýraznejších osobností. Hrabalové príbehy sa vyznačujú značnou rôznorodosťou, experimentmi a premenlivosťou. Ocitajú sa často na pomedzí medzi realitou a imagináciou, groteskou a skepsou. Hrabal často čerpal zo svojho života a rozprávania strýka Pepina. Prvou realistickou prózou bez interpunkcie sa stala poviedka Jarmilka, ktorá bola napísaná už v roku 1952, ale vydanie sa dočkala až roku 1992. Hrabal debutoval rokom 1956 textom s názvom Hovory lidí, ďalej bol vydaný poviedkový súbor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou vetou napísal experimentálny text Taneční hodiny pre starších a pokročilých (1964). Je aj autorom tragikomickej novely zasadenej do okupačného obdobia – Ostro sledované vlaky (1965) a niekoľkých veľmi cenených spomienkových próz – Postřižiny (1976), Svadby v domě (1987), Slávnosti sněženek (1978). Životnú dráhu čašníka a hoteliéra zachytil v románe Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Príbeh starého samotára, robotníka v zberni papierov, vystihol v meditatívnej próze Příliš hlučná samota (1980). Napísal aj meditatívne esejistickú novelu Něžný Barbar (1981) o priateľstve bohémov Vladimíra Boudníka, spisovateľa Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.
Ivana Peroutková (5)
Ladislav Špaček (5)
Renata Fučíková (4)
Evžen Boček (4)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
Jiří Anderle (4)
Ladislav Fuks (4)
Luboš Pavel (4)
Miroslav Žamboch (4)
(* 13. januára 1972 Hranice) Miroslav Žamboch je súčasný český autor, ktorý sa venuje prevažne fantasy literatúre a science fiction. ,,Milujem príbehy. Existujú dobré a zlé príbehy, žiadne iné delenie nie je podstatné. “ Jeho prozaickou prvotinou je poviedka Zpověď válečníka (1995), s ktorou vyhral v súťaži O najlepšiu fantasy, a s ktorou okamžite získal priazeň českých čitateľov. Poviedka je inšpirovaná jednou z piesní skupiny Lucie. Napísal aj niekoľko rozsiahlych knižných sérií, ako napríklad Líheň, Koniáš, Bakly - Bez slitování, Agent John Francis Kovář (Prokletí legendy: Dámská hra) či Agent X-Hawk 01. Často ide o napínavé romány, novely a poviedkové cykly, v ktorých vystupujú známi hrdinovia, ale objavujú sa aj nové postavy a charaktery. Naraziť môžete aj na upírov, vlkolakov, čarodejníkov, ale aj tajných agentov a nemilosrdných zabijakov. Ponorte sa do príbehov plných napätia, akcie, nečakaných momentov, tajomstiev a zbraní.
Vilma Kadlečková (4)
(* 27. mája 1971, Praha) Vilma Kadlečková je popredná česká autorka scifi a fantasy próz, priaznivkyňa československého fandomu a spoluautorkou hry Dračí doupě. Pracovala aj ako redaktorka v nakladateľstve Harlequin a z domova vykonáva pozíciu prekladateľky. Za svoje literárne dielo dostala niekoľko ocenení, ako je napríklad cena O najlepšiu fantasy, O stříbřitělesklý halmochron, Huňáč zelený, Cena Karla Čapka a pod. Od 90. rokov sa venovala scifi sérii Legendy o Argenitu, ktorá zavedie čitateľa do budúcej histórie vesmíru, kde sa vyskytuje unikátny nerast s psychotronickým schopnosťami – Argenit. Po tomto cykle sa autorka na nejakú dobu odmlčala a s vydávaním opäť začala až od roku 2007. V súčasnosti vychádza nová scifi pentalógia s názvom Mycélium. Prvý diel, Mycélium I: Jantárové oči (2013), mapuje nový svet na planéte Osse, kde sa začala využívať tamojšia myceliálna technológia. Ďalej vyšlo čitateľsky úspešné pokračovanie Mycelium II: Led pod kůží (2013), Mycelium III: Pád do temnot (2014) a Mycelium IV: Vidění (2014).
Michaela Klevisová (4)
Jan Kučera (3)
Jan Neruda (3)
Milan Navrátil (3)
Miloš Kirschner (3)
Vladimír Kovářík (3)
Vladimír Straka (3)
Arnošt Goldflam (3)
Eduard Petiška (3)
František Kotleta (3)
(* 1981, Bruntál) František Kotleta je súčasný český spisovateľ a predstaviteľ sci-fi literatúry. O jeho skutočnej existencii sa však vedú najrôznejšie teórie a spory. Kotletov autorský štýl je veľmi podobný tvorbe Jiřího Kulhánka, ku ktorému je často prirovnávaný. Svojich čitateľov si získal trilógiou s názvom Bratstvo krvi o upírovi Janovi Bezzemkovi. Ten musí čeliť invázii z vesmíru a postaviť sa Kartanom, ktorí sa rozhodli ovládnuť planétu Zem a jej obyvateľov zotročiť. Priaznivcov kontroverznej fantastiky zaujme aj dvojdielnym románom Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy sú plné napätia, zbraní, kontaktných súbojov a nechýba v nich ani erotika a vytie vlkolakov.
František Nepil (3)
Jiří Šrámek (3)
Jiří W. Procházka (3)
Kateřina Tučková (3)
* 31. októbra 1980, Brno. Kateřina Tučková je súčasnou autorkou prózy, odborných statí a nezávislou kurátorkou. Bola nominovaná na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a dostala čitateľskú cenu Magnesia Litera za rok 2010. Vyštudovala dejiny umenia a český jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity, momentálne pôsobí ako doktorandka Ústavu pre dejiny umenia Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2004 založila projekt s názvom ARSkontakt, ktorého účelom je podpora mladých a začínajúcich maliarov. Ako spisovateľka prvýkrát vystúpila na verejnosť s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Veľký ohlas čitateľov aj kritiky však získal až jej román o odsune Nemcov s názvom Vyhnání Gerty Schnirch (2009), v ktorom sa inšpirovala hospodárskym životom a pokojnou juhomoravskou krajinou, už poznala zo svojho detstva. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012) , v ktorom sa znova obracia k českej histórii a približuje príbeh dávnych žítkovských liečiteliek s mimoriadnymi schopnosťami.
Ota Pavel (3)
Vladimír Hulpach (3)
Jiřina Slámová (3)
pplk. Vlastimil Kožnar (3)
plk. Dr. Karel Richter (3)
Arnošt Lustig (2)
Božena Němcová (2)
Daniela Krolupperová (2)
David Laňka (2)
Ilja Kučera ml. (2)
Ivan Kraus (2)
Jaroslav Žák (2)
Josef Štefan Kubín (2)
Ladislav Heryán (2)
Ladislav Zibura (2)
Marta Davouze (2)
Pavel Kosatík (2)
Alois Jirásek (2)
Barbara Nesvadbová (2)
Irena Obermannová (2)
Iva Procházková (2)
Ivanka Devátá (2)
Jiří Hájíček (2)
(* 11. 9. 1967, České Budějovice) Jiří Hájíček je český básnik a prozaik. Najprv písal poéziu, koncom 80. rokov vystúpil v relácii Mirka Kovaříka a od konca 90. rokov sa venoval len realistickej próze, ktorú situoval skôr na vidiek, konkrétne do juhočeského prostredia. Jeho prvým literárnym vstupom bola zbierka poviedok s názvom Snídaně na refýži (1998 ). V roku 2001 vyšiel román Zloději zelených koní a o rok neskôr románový titul Dobrodruzi hlavního proudu. K poviedkam sa na čas vrátil, keď v roku 2004 vydal súbor dvanástich kratších próz, ktorý niesol názov Dřevěný nůž. O historickú reflexiu českých dejín sa pokúsil v románe Selský baroko (2005), za ktorý získal prestížnu cenu Magnesia Litera za prózu. Knihou roka sa stal román Rybí krev (2012) ocenený taktiež Magnesiou Literou. Román čitateľov zavedie na juhočeský vidiek, tentoraz však do obdobia na prelome 80. a 90. rokov 20. storočia. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je súbor sedemnástich poviedok, ktoré vznikali v rozpätí rokov 1995 – 2014 a nesú názov Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (2014 ). Dejiskom je opäť juhočeské vidiecke prostredie. Hrdinami sa stávajú tamojší obyvatelia, spätí s miestnou tradíciou a prírodou.
Klára Smolíková (2)
Luděk Munzar (2)
Markéta Čekanová (2)
Michal Gulyáš (2)
Miroslav Horníček (2)
Robert Fabian (2)
Roman Svoboda (2)
Zdeněk Jirotka (2)
Eva Kalivodová Štichová (2)
Květa Legátová (2)
Petr Stančík (2)
Eduard Fiker (2)
Marie Doležalová (2)
Zuzana Hubeňáková (2)
Lenka Horňáková-Civade (2)
Jiří Štědroň (2)
Robert Vlach (2)
Miroslav Macek (2)
Alena Mornštajnová (2)
Alena Ježková (1)
Barbora Šťastná (1)
Eva Spoustová (1)
Felix Holzmann (1)
Fráňa Šrámek (1)
František Hrubín (1)
František Ringo Čech (1)
František Zacharník (1)
Frederick Forsyth (1)
Helena Beránková (1)
J.V. Frič (1)
Jan Burian (1)
Jan Drda (1)
Jan Kozák (1)
Jan Opatřil (1)
Jan Pivec (1)
Jaroslav Foglar (1)
Jaroslav Vrchlický (1)
Jiří Březina (1)
Jiří Sovák (1)
Josef Čapek (1)
Karel Fridrich (1)
Karel Havlíček Borovský (1)
Karel Klostermann (1)
Koutná Libuše (1)
Ladislav Pešek (1)
Lamka Josef (1)
Lamková Hana (1)
Michal Kolář (1)
Michal Macháček (1)
Miloslav Švandrlík (1)
Miloš Urban (1)
(* 4. októbra 1967, Sokolov) Miloš Urban je popredný český spisovateľ, redaktor a prekladateľ. Napísal niekoľko úspešných románov, noviel a poviedok, ktoré boli preložené do nemčiny, španielčiny, holandčiny, maďarčiny, ruštiny a taliančiny. Je známy aj ako autor divadelných hier. Po štúdiách na Filozofickej fakulte UK v Prahe sa venoval práci redaktora v nakladateľstve Mladá fronta a od roku 2001 bol zamestnaný ako šéfredaktor v nakladateľstve Argo. V jeho prózach sa odrážajú prvky anglického literárneho štýlu, sám študoval angličtinu a niekoľko rokov žil v Spojenom kráľovstve. V roku 2001 získal za „zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za najlepšiu knihu roka v kategórii próza. Na predchádzajúci literárny úspech nadviazal o rok neskôr politickou publikáciou Paměti poslance parlamentu s podtitulom Sexyromán. Prestížne ocenenie Magnesia Litera si odniesol aj za knihu Stín katedrály (2005). Toho istého roku vyšlo voľné pokračovanie románu Stín katedrálys názvom Santiniho jazyk, v ktorom autor pátra po tajomstve univerzálnej vety. V roku 2006 prichádza na pulty kníhkupectiev titul Pole a palisáda, ktorý prináša novú, rýdzo autorskú verziu povesti o Libuši a Přemyslovi. Do Prahy pred koncom 19. storočia privedie čitateľov román Lord Mord (2008), v ktorom je sledovaný osud ľahkomyseľného, zhýralého a schudobneného grófa Arca. Táto kniha sa umiestnila na 3. mieste v kategórii Krásna literatúra súťaže Najkrajšie české knihy roku 2008. Román Boletus Arcanus (2011) rozpráva príbeh mladého nakladateľského redaktora Gregora Martyho, ktorý bojoval s podivuhodnou drogou a skoro nad ňou zvíťazil. V roku 2012 vyšiel román z doby konca Rakúska-Uhorska s názvom Praga Piccola (2012) a jednou z posledných kníh Miloša Urbana je aj noir príbeh Přišla z moře (2014), ktorý je koncipovaný ako odpoveď súčasným krvavým krimitrilerom.
Miroslava Mašková (1)
Monika Stehlíková (1)
Ota Ksándr (1)
Pavel Taussig (1)
Radkin Honzák (1)
Rudolf Deyl (1)
Rudolf Těsnohlídek (1)
stredoveká poézia (1)
Tomáš Baránek (1)
Tomáš Macek (1)
Vlastimil Třešňák (1)
Zdena Frýbová (1)
Zdeněk Řezníček (1)
Zdeněk Zelenka (1)
Adina Mandlová (1)
Agatha Christie (1)
Alita Zaurak (1)
Blanka Kubešová (1)
Bohumil Bezouška (1)
Daniela Fischerová (1)
David Haták (1)
Eda Kriseová (1)
Emil Vachek (1)
Erben Václav (1)
Eva Mastníková (1)
František Němec (1)
František Novotný (1)
František Tomáš Bratránek (1)
George R. R. Martin (1)
(* 20. september 1948 v Bayonne, New Jersey) George Raymond Richard Martin je známy americký spisovateľ čitateľsky úspešných románových sérií a noviel, ktoré patria do žánru sci-fi a fantasy. Za svoje knihy získal spisovateľské ocenenia Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award. Kult priaznivcov okolo spisovateľa Georgea RR Martina sa utvoril predovšetkým po vydaní prvých dielov epickej ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), podľa ktorej bol následne natočený divácky populárny seriál káblovej televízie HBO. Sám autor sa podieľa aj na scenároch. Doposiaľ nedokončená sága zahŕňa diely - Hra o tróny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Stret kráľov, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Búrka mečov, 2002 (A Storm of Swords , 2000), Hostina pre vrany, 2006 (a Feast for Crows, 2005) a Tanec s drakmi, 2012 (a Dance with Dragons, 2011). Nový diel ponesie názov Víchry zimy (The Winds of Winter), ale zatiaľ je uverejnených len niekoľko kapitol. Napínavá sága si získava čitateľov aj divákov na celom svete. Podobne ako v prípade slávnych drám Williama Shakespeara tu figurujú hlavní hrdinovia s tragickými osudmi, láska je vždy vopred odsúdená na zánik a do rozporu sa dostáva tvrdá pravda a milosrdné klamstvo. Je tiež autorom noviel o rytieroch a obľúbených poviedkových zbierok, ako napríklad Pieseň pre Lyu , 2002 (a Song for Lya, 1976), Spevy hviezd a tieňov, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytier Siedmich kráľovstiev (a Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých ďalších.
Halina Pawlowská (1)
(* 21. marca 1955, Praha) Halina Pawlowská je česká spisovateľka, publicistka, moderátorka, scenáristka a vydavateľka. Má dve deti, vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na FAMU. V roku 1988 začala pracovať v redakcii zábavy v Československej televízii, neskôr sa venovala novinám a publicistike. Verejnosti je známa okrem iného ako moderátorka televíznych relácií z 90. rokov Zanzibar a V žite (neskôr Raž). Celkom 7 rokov viedla spoločenský týždenník Story a potom založila vlastný časopis Šťastný Jim. Napísala aj niekoľko filmových scenárov, ktoré boli neskôr sfilmované (Vráť sa do hrobu!, Vďaka za každé nové ráno - v oboch spomínaných filmoch sa objavila v malých rolách). V roku 1994 dostala Českého leva práve za scenár k filmu Vďaka za každé nové ráno a potom dvakrát po sebe získala televízne ocenenie TýTý Program roka za Banánové rybičky vysielané Českou televíziou. Populárna relácia o tom, ako prežiť rôzne životné situácie, si môžete vychutnať aj v knižnom vydaní (Banánové rybičky, Banánové chybičky - pokračovanie). Od Haliny Pawlowskej si môžete prečítať napríklad knihy Vďaka za každé nové ráno (1994), Nech zošalie láskou (1995 ), Ako byť šťastný (1996), Hrochy neplačú (1996), Záhada žltých žabiek (2005). Z novšej tvorby Veľká žena z východu (2011), Strašná nádhera (2012).
Hans Christian Andersen (1)
Helena Rytířová (1)
Hlaváčová Jana (1)
Horníček Miroslav (1)
Chalíl Džibrán (1)
Ivan Klíma (1)
J. R. Stříbrňák (1)
Jáchym Topol (1)
Jan Hus (1)
Jan Karafiát (1)
Jan Novák (1)
Jan Procházka (1)
Jan Šmíd (1)
Jaroslav Havlíček (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jiří Boudník (1)
Jiří Šulc (1)
Jiří Žáček (1)
Josef Kainar (1)
Josef Kajetán Tyl (1)
Josef Pecinovský (1)
Josef Rakoncaj (1)
Josef Škvorecký (1)
Julius Košnář (1)
Karel Hynek Mácha (1)
Karel Jaromír Erben (1)
Karel Poláček (1)
Ladislav Mikeš Pařízek (1)
Leopold Weisel (1)
Luděk Sobota (1)
Ludvík Aškenazy (1)
Marie Hrušková (1)
Martina Formanová (1)
(* 9. januára 1966, Brno) Martina Formanová je manželkou oskarového režiséra Miloša Formana a úspešnou českou scenáristkou a spisovateľkou. S Milošom Formanom sa zoznámila v rámci konzultácie svojej diplomovej práce. Chvíľu sa živila aj ako modelka a udržiavala partnerský vzťah so spevákom Karolom Gottom. Svoj prvý román s názvom Skladatelka voňavého prádla vydala v roku 2002. Inšpirovala sa predovšetkým svojím životom a mužmi, ktorí do neho vstúpili. Príbeh je otvorenou spoveďou plnou humoru, sebairónie a nadhľadu. Kniha sa ihneď stala bestsellerom. V roku 2009 vychádza román Ten Sen, ktorý je opäť strhujúcim príbehom s autobiografickými prvkami, v ktorom je autenticky popísaná strmá cesta autorky zo životným snom. Úspešným románom sa stala kniha Nevěra po americku (2011), ktorá približuje dramatický milostný vzťah dvoch manželských párov z New Yorku. Po desiatich rokoch od vydania knižnej prvotiny Skladatelka voňavého prádla sa na pultoch kníhkupectiev objavilo voľné pokračovanie s názvom Snědla dětem sladkosti (2012). Martina Formanová sa tu opäť venuje spoločenskej a milostnej tematike a opisuje svoj každodenný život v cudzej krajine. V roku 2014 sa potom autorka pokúsila zaznamenať životný príbeh českej modelky a herečky Pavlíny Pořízkovej v knihe Případ Pavlína.
Michal Vaněček (1)
Miloň Jasanský (1)
Miloš Kratochvíl (1)
Miroslav Oplt (1)
Munzar Luděk (1)
Ondřej Suchý (1)
Pavel Kohout (1)
Pavel Nauman (1)
Peter Mayle (1)
Petr Jánský (1)
Petr Šabach (1)
Rudolf Klekner (1)
Rudolf Křesťan (1)
Rôzni autori (1)
Stanisław Lem (1)
Štěpán Kopřiva (1)
(* 13. 3. 1971, Praha) Štěpán Kopřiva je český scenárista, režisér a autor komiksových libriet, ktoré sú žánrovo na pomedzí medzi fantasy, hororom a trilerom. Po úspešnom ukončení štúdií na Strednej škole polygrafickej v Prahe napísal niekoľko drobných próz a románov . Za poviedku Dutý plamen dostal v roku 1996 cenu Karla Čapka. Ďalej napísal niekoľko filmových scenárov, ako napríklad pre filmy Byl jsem mladistvým intelektuálem, Choking Hazard aj pre český televízny seriál Místo nahoře. Je jedným zo spoluzakladateľov populárneho komiksového časopisu a nakladateľstva CREW, ktoré sa špecializuje predovšetkým na tvorbu pre dospelých. Audio vydavateľstvo Walker & Volf s. r. o., vydalo 24. júna 2014 jedno z najbrutálnejších diel českej fantastiky, dnes už kultový horor Asfalt (2009) od mága českej hororovej literárnej scény Štefana Žihľavy. Brutálne-satirický horor ASFALT bol najprv vydaný ako rozsiahly román, pre veľkú popularitu sa však dočkal hovoreného spracovania a bol rozdelený na dve audioknihy – Asfalt I. Poslední tři týdny a Asfalt II. Efektivní brutalita. V roku 2014 vyšiel aj krvilačný román s názvom Aktivní kovy, ktorý rozpráva príbeh bývalého superzabijáka galaktickej armády.
Václav Cibula (1)
Václav Čtvrtek (1)
Václav Havel (1)
Václav Vladivoj Tomek (1)
Vilém Mrštík (1)
Viola Fischerová (1)
Vladimír Šoltys (1)
Vladislav Vančura (1)
Zbyněk Ungr (1)
Zdeněk Svěrák (1)
(* 28. marca 1936, Praha) Zdeněk Svěrák je popredný český dramatik, scenárista, herec a autor piesňových textov. Napísal aj niekoľko knižiek pre deti a humorných poviedok pre dospelých. Po štúdiách na Vysokej škole pedagogickej sa venoval práci v Československom rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde tiež prvýkrát stretol Jaroslava Uhlířa, s ktorým dodnes spolupracuje. V roku 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pre ktoré Svěrák napísal prvú hru s názvom Akt, a potom vytvoril autorskú dvojicu s Ladislavom Smoljakom. Okrem hier, napísali aj niekoľko filmových scenárov, napríklad pre filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a iné. V niektorých filmových záberoch sa objavovali aj ako herci. V 80. rokoch Svěrák spolupracoval s režisérom Vítom Olmerom. Na začiatku 90. rokov vytváral scenáre pre svojho syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikli tak veľmi známe a populárne snímky ako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slávny film Kolja, ktorý okrem iných ocenení získal Oscara za najlepší neanglicky hovorený film roka 1996. Okrem scenárov je autorom textov mnohých obľúbených a preslávených piesní, v ktorých tiež spieva. Oceňovaná je aj jeho tvorba pre deti a mládež. Napísal niekoľko rozprávok a podieľal sa na vzniku večerníčka Radovany a radovánky. Pre dospelých napísal niekoľko kníh drobné prózy s názvami Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), ktoré sú plné jemného a inteligentného humoru.
Zdeněk Zajiček (1)
Zdeněk Zajíček (1)
Hana Parkánová-Whitton (1)
Ivona Březinová (1)
Zuzana Holasová (1)
Tereza Janišová (1)
Aneta a Luboš Pavlovi (1)
Veronika Bednářová (1)
Markéta Vydrová (1)
Václav Šorel (1)
Michal Sýkora (1)
Radka Třeštíková (1)
Pavel Tomeš (1)
Jiří Marek (1)
Soňa Štroblová (1)
Josef Mareš (1)
Petr Žitavský (1)
Ota Durynský (1)
John Vladimír (1)
Jiří Stránský (1)
Zuzana Kovaříková (1)
Eliška Junková (1)
Emil Hakl (1)
Milena Durková (1)
Jaroslav Kalfař (1)
Markéta Hejkalová (1)
Petr Jarchovský (1)
Hana Frejková (1)
Iva Pekárková (1)
Hana Whitton (1)
Jan Budař (1)
Richard Pachman (1)
Vít Prokůpek (1)
Jan Drnek (1)
Stanislav Chromčák (1)
Josef Haslinger (1)
Kateřina Maďarková (1)
Barbora Hu (1)
Fan Vavřincová (1)
Jan Mühlfeit (1)
Melina Costi (1)
Renáta Fučíková (1)
Jitka Neradová (1)
Jaroslav Šikl (1)
Martin Urza (1)
Vojtěch Matocha (1)
Vladimír Mišík (1)
Eliška Hašková Coolidge (1)
Bianca Bellová (1)
Ota Kars (1)
Martin Rajniš (1)
Magdalena Šebestová (1)
Interpret
Jan Hyhlík (32)
Jiří Dvořák (12)
Miroslav Táborský (11)
Luboš Pavel (10)
Lukáš Hlavica (10)
Valérie Zawadská (9)
Arnošt Goldflam (8)
David Novotný (8)
Luboš Xaver Veselý (8)
Jan Kolařík (7)
Jaroslav Plesl (7)
Jiří Lábus (7)
František Derfler (7)
Igor Dostálek (7)
Jiří Štědroň (7)
Josef Veselý (7)
Martha Issová (7)
Vladimír Krátký (7)
Jaromír Meduna (6)
Marek Holý (6)
Oldřich Kaiser (6)
Tereza Bebarová (6)
Alexej Pyško (6)
Iva Valešová (6)
Václav Knop (6)
Hana Maciuchová (5)
Helena Štáchová (5)
Jan Meduna (5)
Luděk Munzar (5)
Miloš Kirschner (5)
Helena Dvořáková (5)
Jan Vlasák (5)
Jana Stryková (5)
Josef Somr (5)
Kristýna Kociánová (5)
Lenka Vlasáková (5)
Zdeněk Velen (5)
Borek Kapitančik (4)
Jan Hartl (4)
Jitka Ježková (4)
Jitka Molavcová (4)
Karel Höger (4)
Klára Issová (4)
Martina Krátká (4)
Miroslav Doležal (4)
Naďa Konvalinková (4)
Simona Postlerová (4)
Vladislav Beneš (4)
David Prachař (4)
Filip Švarc (4)
Jan Vondráček (4)
Jiří Anderle (4)
Jiří Klem (4)
Kristýna Frejová (4)
Michal Pavlata (4)
Rôzni interpréti (4)
Veronika Kubařová (4)
Aleš Procházka (3)
Andrea Elsnerová (3)
Daniela Kolářová (3)
Igor Bareš (3)
Martin Myšička (3)
Otakar Brousek (3)
Pavel Tesař (3)
Veronika Khek Kubařová (3)
Viktor Preiss (3)
Dana Pešková (3)
Gabriela Vránová (3)
Jiří Šrámek (3)
Jiřina Slámová (3)
Ladislav Špaček (3)
Martin Stránský (3)
Petra Špalková (3)
Simona Babčáková (3)
Antonín Kaška (2)
Dana Černá (2)
Hynek Čermák (2)
Ilona Czsáková (2)
Ivan Trojan (2)
Jan Pivec (2)
Jan Šťastný (2)
Jiří Sovák (2)
Ladislav Heryán (2)
Ladislav Zibura (2)
Lucie Pernetová (2)
Martin Finger (2)
Martin Růžek (2)
Miroslav Černý (2)
Pavel Rímský (2)
Pavel Soukup (2)
Taťjana Medvecká (2)
Vasil Fridrich (2)
Vlasta Fabiánová (2)
Zdeněk Hodr (2)
Zuzana Slavíková (2)
Alois Švehlík (2)
Bára Hrzánová (2)
Barbara Nesvadbová (2)
Berenika Kohoutová (2)
Bohumil Bezouška (2)
D. Choděrová (2)
Dana Syslová (2)
Eva Kalivodová Štichová (2)
Ivanka Devátá (2)
Jan Dolanský (2)
Jana Plodková (2)
Jiří Menzel (2)
Jiří Ornest (2)
Jitka Škápíková (2)
Linda Rybová (2)
Magdaléna Borová (2)
Marek Eben (2)
Marie Doležalová (2)
Martin Bohadlo (2)
Martin Zahálka (2)
Michal Gulyáš (2)
Milena Steinmasslová (2)
Miroslav Horníček (2)
Miroslav Vladyka (2)
Ondřej Vetchý (2)
Otakar Brousek st. (2)
Petr Lněnička (2)
Petra Jarošová (2)
Roman Svoboda (2)
Roman Štolpa (2)
Rudolf Pellar (2)
Simona Vrbická (2)
Tomáš Šolc (2)
Václav Vydra (2)
Vilma Cibulková (2)
Zdeněk Maryška (2)
Zdeněk Svěrák (2)
Jana Pidrmanová (2)
Jiří Adamec (2)
Jaromír Dulava (2)
Jon Keeble (2)
Ilona Csáková (2)
Petr Hanák (2)
Jan Cina (2)
Barbora Hrzánová (1)
Bohumil Klepl (1)
Felix Holzmann (1)
František Budín (1)
František Ringo Čech (1)
Hana Hegerová (1)
Ivan Kraus (1)
Jakub Saic (1)
Jan Burian (1)
Jan Kačer (1)
Jan Kanyza (1)
Jan Opatřil (1)
Jan Potměšil (1)
Jan Přeučil (1)
Jan Werich (1)
Jana Hermachová (1)
Jana Hlaváčová (1)
Jana Nováková (1)
Jana Pidrmanová a Filip Švarc (1)
Jenovéfa Boková (1)
Jiří Samek (1)
Jiří Šašek (1)
Jiří Žák (1)
Jiřina Bohdalová (1)
Jiřina Jirásková (1)
Jiřina Šejbalová (1)
Josef Beyvl (1)
Josef Haukvic (1)
Josef Větrovec (1)
Kamil Halbich (1)
Kamila Šmejkalová (1)
Kristýna Boková (1)
Kryštof Rímský (1)
Ladislav Frej (1)
Ladislav Pešek (1)
Lenka Krobotová (1)
Leoš Jirsák (1)
Marie Ludvíková (1)
Marta Issová (1)
Marta Kučírková (1)
Martin Matejka (1)
Martin Veliký (1)
Michaela Maurerová (1)
Miloš Hlavica (1)
Miroslav Krobot (1)
Miroslava Mašková (1)
Pavel Batěk (1)
Pavel Pavlovský (1)
Pavla Maršálková (1)
Petr Nárožný (1)
Radkin Honzák (1)
René Hájek (1)
Rudolf Deyl (1)
Rudolf Hrušínský (1)
Růžena Nasková (1)
Sandra Nováková (1)
Tereza Dočkalová (1)
Václav Neužil (1)
Václav Vondráček (1)
Vendula Fialová (1)
Vladimír Ráž (1)
Zbyšek Horák (1)
Zdeněk Junák (1)
Zdeněk Mahdal (1)
Zdeněk Řehoř (1)
Zdeněk Štěpánek (1)
Zdeňka Žádníková Volencová (1)
A. Strejček (1)
Aleš Zbořil (1)
Alita Zaurak (1)
B.Hrzánová (1)
Barbora Munzarová (1)
Barbora Poláková (1)
Braňo Holiček (1)
Ctirad Götz (1)
Dana Batulková (1)
Filip Sychra (1)
František Němec (1)
František Nepil (1)
František Novotný (1)
František Smolík (1)
H.Vagnerová (1)
Halina Pawlowská (1)
Hana Kofránková (1)
Hana Maciuchová a Viktor Preiss (1)
Hauser Vladimír (1)
Helena Dytrtová (1)
Helena Friedrichová (1)
Hlaváčová Jana (1)
Horníček Miroslav (1)
I.Máchová (1)
Igor Bare (1)
Iva Pazderková (1)
Ivan Lupták (1)
Ivan Řezáč (1)
Ivan Říha (1)
Ivana Jirešová (1)
Ivana Machalová (1)
Ivana Valešová (1)
Iveta Dušková (1)
J. Meduna (1)
J.Doležalová (1)
J.Köhler (1)
J.Lábus (1)
J.Paulová (1)
Jakub Slach (1)
Jan Budař (1)
Jan Zadražil (1)
Jarmila Skopalová (1)
Jaromír Hanzlík a další. (1)
Jaroslav A. Haidler (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jaroslav Satoranský (1)
Jaroslava Kretschmerová (1)
Jaroslava Obermaierová (1)
Jiří Knot (1)
Jiří Krampol (1)
Jiří Schmitzer (1)
Jiří Wimmer (1)
Jitka Smutná (Kitty) (1)
Josef Abrhám (1)
Josef Nechutný (1)
Josef Pejchal (1)
Josef Velda (1)
K. Hádek (1)
Kamil Halblich (1)
Kateřina Janečková (1)
Klára Melíšková (1)
Klára Sedláčková (1)
Kristýna Podzimková (1)
Ladislav Mrkvička (1)
Lenka Loubalová (1)
Lenka Veliká (1)
Libuše Šafránková (1)
Libuše Švormová (1)
Lucie F. Šternerová (1)
Lucie Juřičková (1)
Luděk Sobota (1)
Ludvíci (1)
Ludvík Král (1)
Lukáš Příkazký (1)
Magda Hauserová (1)
Marie Drahokoupilová (1)
Martin Myšička a ďalší (1)
Martina Hudečková (1)
Matěj Převrátil (1)
Matouš Ruml (1)
Michaela Tomešová (1)
Mimi Irena Goldflamová (1)
Miroslav Donutil (1)
Miroslav Hanuš (1)
Munzar Luděk (1)
Oldřich Vízner (1)
Oldřich Vlach (1)
Olga Želenská (1)
Ondřej Suchý (1)
Otakar Brousek ml. (1)
Otto-Antonín Goldflam (1)
Pavel Kohout (1)
Pavel Rímský a Vladislav Beneš (1)
Pavel Tomeš (1)
Pavel Trávníček (1)
Pavel Zedníček (1)
Pavla Beretová (1)
Pavol Smolárik (1)
Petr Ctvrtnícek (1)
Petr Haničinec (1)
Petr Jánský (1)
Petr Kubes (1)
Petr Rajchert (1)
Petr Stach (1)
Petr Štěpán (1)
R.Holub (1)
R.Visnerová (1)
Radek Holub (1)
Soběslav Sejk (1)
Soňa Štroblová (1)
š Ivana Plíhalová a ďalší. (1)
Šárka Vaculíková (1)
Tomaš Černý (1)
Tomáš Verner (1)
Václav Postránecký (1)
Václav Rašilov (1)
Vanda Hybnerová (1)
Věra Kubánková (1)
Viktor Dvořák (1)
Vladimír Brabec (1)
Vlastimil Brodský (1)
Zdeňka Sajfertová (1)
Zdeňka Volencová Žádníková (1)
Zorka Kostková (1)
Arnošt Lustig (1)
Milan Štaindler (1)
Alexandra Gilbreath (1)
Steven Hartley (1)
David Punčochář (1)
Tomáš Jeřábek (1)
Robert Jašków (1)
Radúz Mácha (1)
Robert Vano (1)
Jan Saudek (1)
Antonín Panenka (1)
Wayne Forester (1)
Marco Clark (1)
Simon Schaztberger (1)
Martin Pechlát (1)
Michal Balcar (1)
Petr Vršek (1)
Andrea Černá (1)
Lucie Polišenská (1)
Jaromíra Mílová (1)
Petr Jeništa (1)
Jaroslav Pejčoch (1)
Gabriela Míčová (1)
Ivana Uhlířová (1)
Hana Frejková (1)
Karolína Heřmanová (1)
Irena Kristeková (1)
Markéta Jahodová (1)
Kryštof Nohýnek (1)
Richard Pachman (1)
Vítek Martinec (1)
Marta Falvey Sovová (1)
Dušan Sitek (1)
Aleš Vrzák (1)
Jaromír Ostrý (1)
Petr Hořejš (1)
Filip Kubíček (1)
Jan Köhler (1)
Eva Josefíková (1)
Luboš Pavel a Adéla Vaníčková (1)
Michaela Řeřichová (1)
Milan Navrátil (1)
Vladimír Kovářík (1)
Zdeněk Kalhous (1)
Alena Vlasáková (1)
Adina Mandlová (1)
Josef Škvorecký (1)
Tereza Hofová (1)
Sandra Riedlová (1)
Aleš Háma (1)
Dĺžka
1 h
139 h

Ocenenie
Magnesia Litera (1)
Kategórie
Česká literatura (410)
Audioknihy (373)
Dejiny a história (74)
Detektívky, thrillery (51)
Nová hodnota (50)
Pro děti (46)
Spomienky a biografie (45)
Humor, satira a komédia (43)
Spoločenská próza (34)
Poviedky (27)
Osobný rozvoj (26)
Fantasy a sci-fi (24)
Pre mládež (16)
Divadlo, rozhlas, televízia (12)
Klasické diela (12)
Populárne náučná (10)
Dobrodružné romány (9)
Životná filozofia, náboženstvo (8)
Literatúra faktu a publicistika (7)
Poézia (5)
Horory a mystika (4)
Zahraničná literatúra (3)
Ekonomika a biznis (3)
Ostatné (2)
Audiosprievodcovia (1)
Školská a predškolská výuka (1)
Séria
O Aničke (audio) (5)
Luxemburská pentalógia (audio) (5)
Husitská epopej (audio) (4)
Mycelium (audio) (4)
Josef Bergman (audio) (4)
SPAD (audio) (3)
Hříšní lidé Království českého (audio) (3)
Na ostřích čepelí (2)
Letopisy královské komory (audio) (2)
Deníček moderního fotra (audio) (2)
Policajt Tomáš Volf (audio) (1)
Jazyk
Anglicky (1)
česky (400)
česky (9)
Zobraziť položky
S pozdravem Jiří Sovák
Audiokniha MP3 Jiří Sovák, čte Jiří Sovák, 41min.

S pozdravem Jiří Sovák
Nové
€3,85
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B050
Deníček moderního fotra
Audiokniha MP3 - Sympaticky drsňácká a vtipná výpověď současného muže od vítěze ankety Bloger roku 2015. - Dominik Landsman, čte Filip Švarc, 5 hod. 58min.

€8,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A002
Husitská epopej VI
Audiokniha MP3 – šiesty diel ságy o udalostiach slávnej aj pohnutej doby 15. storočia v Českom kráľovstve. – Vlastimil Vondruška, číta Jan Hyhlík, 28 hod. 23min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A877
Poločas rozpadu
Audiokniha MP3 - volné pokračování postapokalyptického bestselleru SPAD. - František Kotleta, čte Borek Kapitančik, 8 hod. 18min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A572
SPAD
Audiokniha MP3 - Postapokalyptický román mistra akční fantastiky - František Kotleta, čte Borek Kapitančík, 8 hod. 35min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A514
Pozitivní leader
Audiokniha MP3 - Bývalý prezident evropského Microsoftu shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí. - Jan Mühlfeit, Melina Costi, čte Aleš Zbořil, 11 hod. 59min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A770
Rázová vlna
Audiokniha MP3 - Závěr akční postapokalyptické trilogie Spad. - František Kotleta, čte Borek Kapitančik, 8 hod. 32min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A775
Dovolená s moderním fotrem
Audiokniha MP3 - Když jste moderní fotr, že ani s letní dovolenou to není žádné terno. - Dominik Landsman, čte Jana Pidrmanová a Filip Švarc, 4 hod. 34min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B001
Kroky vraha
Audiokniha MP3 - Krimi s inspektorem Josefem Bergmanem od dvojnásobné držitelky ocenění za nejlepší detektivku roku. - Michaela Klevisová, čte Kristýna Kociánová, 13 hod.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A391
Husitská epopej III
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Oblíbená historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království, 28 hod.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A295
Deníček moderního fotra 2
Audiokniha MP3 Dominik Landsman, čte Filip Švarc, 5 hod. 48min.

€8,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A187
Na ostřích čepelí II.
Audiokniha MP3 Miroslav Žamboch, čte Zdeněk Velen. Monumentální závěr jednoho z největších příběhů české fantasy, 11 hod. 2min.

€6,96
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A423
Zmizela v mlze
Audiokniha MP3 – severská krimi v českom spracovaní od držiteľky ocenenia za najlepšiu českú detektívku. – Michaela Klevisová, číta Kristýna Kociánová, 11 hod. 21min.

€8,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A888
Mycelium III: Pád do temnot
Audiokniha MP3 Vilma Kadlečková, čte Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Klára Issová, Kristýna Frejová, Valerie Zawadská, Dana Pešková, Martina Krátká, Jan Vlasák, Michal Balcar, Petr Vršek, Andrea Černá, 20 hod. 54min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A499
Mycelium IV: Vidění
Audiokniha MP3 Vilma Kadlečková, čte Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Klára Issová, Kristýna Frejová, Valérie Zawadská, Marek Holý, Dana Pešková, Jan Vlasák, Lucie Polišenská, Martin Zahálka, Jaromíra Mílová, 21 hod. 47min.

€13,19
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A500
Husitská epopej I
Audiokniha MP3 - Nejčtenější současný český autor. Velkolepá sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království., 26 hod. 30min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A075
Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové
Audiokniha MP3 - Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Známý podnikatel a konzultant vám poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst. - Robert Vlach, čte Petr Hanák, 29 hod. 57min.

€27,18
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A624
Saturnin
Audiokniha MP3 Zdeněk Jirotka, čte Jiří Samek, 3 hod. 59min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ417
Vzpoura mozků
Audiokniha MP3 Václav Šorel, čte Aleš Procházka, 5 hod. 50min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A240
Deníček moderního páru
Audiokniha MP3 Zuzana Hubeňáková, Dominik Landsman, čte Filip Švarc, Jana Pidrmanová, 6 hod. 37min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A354
Na ostřích čepelí I.
Audiokniha MP3 Miroslav Žamboch, čte Zdeněk Velen, 11 hod. 11min.

€6,96
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A352
Husitská epopej II
Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království, 27 hod. 29min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A220
Hana
Audiokniha MP3 - Skvěle hodnocený román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. - Alena Mornštajnová, čte Lenka Vlasáková, Tereza Dočkalová, 9 hod. 19min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A895
Aristokratka ve varu
Audiokniha MP3 Evžen Boček, čte Veronika Kubařová, 3 hod. 38min.

€8,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ949

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 4 hodinami kúpil Marek, Trnava 8
 
Jáchymovští démoni Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 1 dňom kúpila firma, Banská Bystrica
 
Prašina Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€7,74Pred 1 dňom kúpil Samuel, Banská Bystrica 1
 
SPAD Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€7,74Pred 1 dňom kúpil Tomáš, Viničné
 
Mariňáci II. Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€7,74Pred 3 dni kúpila firma, KOSICE
Pred 3 dni kúpil Ľuboš, Trenčín
 
Husitská epopej VI Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,63Pred 3 dni kúpila Iveta, Bratislava - Čunovo
Pred 3 dni kúpil Peter, Sirník
 
Dovolená s moderním fotrem Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 4 dni kúpila firma, Prešov
 
Poslední cantilena Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 4 dni kúpila firma, Liptovský Mikuláš
 
K2 8611 metrů Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,28Pred 4 dni kúpil Martin, Bratislava
 
Poslední cantilena Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€9,68Pred 5 dni kúpil Daniel, Košice
 
Příběhy českých knížat a králů Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€8,90
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB5
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi