Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Nejvýhodnější doručení domů Partnerská odběrná místa Česká pošta
dnes nebo zítra dnes nebo zítra 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny
Black Friday je zpět a s ním až 80% slevy! Nepropásněte ideální čas na nákup, nyní navíc s dopravou zdarma!

Dobrodružné romány

0

Najpredávanejšie

1.
Stráže! Stráže! Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 ze série Úžasná zeměplocha - Terry Pratchett, čte Jan Zadražil
€13,19

2.
Na západní frontě klid Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 - Audioknižní verze klasického protiválečného románu. - Erich Maria Remarque, čte Jaroslav Plesl
€11,63

3.
Muž, který už nezavolal Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 - Prožili spolu sedm nádherných dnů, a pak zmizel. Jaké tajemství skrývá?. - Rosie Walsh, čte Nikola Votočková, Petr Gelnar
€11,63

Ďalšie najpredávanejšie
43 položiek
Značky a parametre
ALBATROS (4)
Audiostory (4)
Epocha (1)
Motto (3)
OneHotBook (8)
Paulinky (1)
Radioservis (12)
Tebenas (1)
Tympanum (9)
Autor
Jules Verne (3)
Daniel Defoe (2)
Jaroslav Foglar (2)
Terry Pratchett (2)
J. R. R. Tolkien (2)
(* 3. januára 1892 - 2. septembra 1973) John Ronald Reuel Tolkien je považovaný za zakladateľa žánru modernej fantasy. Kultový anglický spisovateľ bol významným jazykovedcom, znalcom starej angličtiny, severštiny a zároveň profesorom na Univerzite v Oxforde. V roku 1972 získal od kráľovnej Alžbety II. Rád britského impéria. Od roku 1916 pracoval na svojom celoživotnom diele, mytologickom cykle Kniha stratených príbehov, neskôr nazvanom Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien ho vydal až po smrti svojho otca. Knižný debut o mýtickej krajine uviedol v roku 1937 pod názvom Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čitatelia boli prvýkrát oboznámení s úplne svojbytným fantazijným svetom, ktorý mal vybudovaný vlastnú históriu, mytológiu, jazyk aj hierarchiu jednotlivých ríš. Na nebývalý úspech naviazal trilógiou Pán prsteňov, ktorá sa skladá z dielov - Spoločenstvo Prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa. Syn Christopher Tolkien sa ďalej podieľal na vydaní tragických povestí z pera jeho otca, ktoré nesú názov Húrinovy děti. Tolkienove knihy sa dočkali aj sfilmovania, na ktorom sa podieľal novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z týchto titulov ponúkame aj ako audioknihy - Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa a Hobit: Neočakávaná cesta.
Vladimír Hulpach (2)
Agnes Martin-Lugand (1)
Alena Mornštajnová (1)
Arnošt Lustig (1)
Asa Larsson (1)
Cressida Cowellová (1)
Dan Simmons (1)
František Kotleta (1)
(* 1981, Bruntál) František Kotleta je súčasný český spisovateľ a predstaviteľ sci-fi literatúry. O jeho skutočnej existencii sa však vedú najrôznejšie teórie a spory. Kotletov autorský štýl je veľmi podobný tvorbe Jiřího Kulhánka, ku ktorému je často prirovnávaný. Svojich čitateľov si získal trilógiou s názvom Bratstvo krvi o upírovi Janovi Bezzemkovi. Ten musí čeliť invázii z vesmíru a postaviť sa Kartanom, ktorí sa rozhodli ovládnuť planétu Zem a jej obyvateľov zotročiť. Priaznivcov kontroverznej fantastiky zaujme aj dvojdielnym románom Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy sú plné napätia, zbraní, kontaktných súbojov a nechýba v nich ani erotika a vytie vlkolakov.
Franz-Olivier Giesbert (1)
Charles Martin (1)
Chloe Benjaminová (1)
Ilja Kučera ml. (1)
James M. Barrie (1)
John Green (1)
Paulo Coelho (1)
(* 24. augusta 1947, Rio de Janeiro) Paulo Coelho je známy brazílsky autor psychologických románov a zároveň jeden z najčítanejších spisovateľov posledných desaťročí. V roku 2002 sa stal členom Brazílskej literárnej akadémie. Jeho knihy krajinách v 168 krajinách sveta a je možné si ich prečítať až v 73 jazykoch. Skôr než sa stal spisovateľom, pracoval ako dramatik, novinár, televízny scenárista a piesňový textár brazílskych spevákov. Ako mladý musel čeliť ťažkému životnému osudu a svoju cestu za úspechom potom včlenil aj do niektorých svojich príbehov. Najúspešnejším knižnom bestsellerom Paula Coelha je bezpochyby román Alchymista (1998, česky 1999), vďaka ktorému bol Coelho zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako autor najprekladanejšej knihy. Významným dielom je aj autobiografický príbeh o neobyčajnej ceste katolíckeho pútnika do Santiaga de Compostela s názvom Pútnik - Mágov denník (1987, česky 2002), kde sa Coelho inšpiroval vlastnými zážitkami z duchovnej púti. V súčasnosti vychádza román Nevera (česky 2014) o mladej redaktorke Linde, ktorá sa pod vplyvom sexuálneho žiadostivosti odhodlá k manželskej zrade.
Rosie Walsh (1)
Vlastimil Vondruška (1)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Wilkie Collins (1)
Adolf Branald (1)
Arnošt Goldflam (1)
Charles Dickens (1)
Jack London (1)
John Ronald Reuel Tolkien (1)
Josef Věromír Pleva (1)
Mark Twain (1)
Ondřej Neff (1)
(* 26. apríla 1945, Praha) Ondřej Neff je český spisovateľ science-fiction, novinár a vydavateľ internetového denníka Neviditeľný pes a Webzine venovaného digitálnej fotografii DigiNeff. Je synom spisovateľa Vladimíra Neffa. Vyštudoval Fakultu sociálnych vied Univerzity Karlovej, kde získal titul PhDr. Pôsobil v Československom rozhlase a na rôznych miestach aj ako fotograf, šéfredaktor (časopis Ikarie) alebo napríklad redaktor denníka Mladá fronta DNES. Ondřej Neff je všestranný autor v oblasti publicistiky a kultúry a jednou z najvýraznejších osobností českej science-fiction. Jeho prvé knihy boli venované najmä mládeži. K žánru sci-fi sa dostal cez svojho obľúbeného autora Julesa Verna, o ktorom napísal aj monografiu Podivuhodný svět Julesa Vernea. Najúspešnejším Neffovým románom je Tma, katastrofická fantázia, ktorá získala v roku 1998 ocenenie Akadémie science fiction, fantasy a hororu. Autor v nej vykresľuje spoločenské katastrofy, ktoré by nastali, keby v jednom okamihu na celom svete prestal fungovať elektrický prúd. Z ďalších jeho sci-fi menujme napríklad Jádro pudla, Čtvrtý den až na věky, trilogie Milénium (Milénium – Země ohrožená, 1. díl), Zepelín na Měsíci, Bůh, s. r. o., Hvězda mého života alebo napríklad Rekvalifikační kurz.
Otfried Preussler (1)
Peter Kopa (1)
Zuzana Holasová (1)
Herman Melville (1)
Erich Maria Remarque (1)
Vojtěch Matocha (1)
Interpret
Aleš Procházka (4)
David Novotný (4)
Lukáš Hlavica (3)
Ilja Racek (3)
Arnošt Goldflam (2)
Dana Syslová (2)
Daniel Rous (2)
Eva Josefíková (2)
Jan Vondráček (2)
Miroslav Táborský (2)
Michal Pavlata (2)
Alena Vránová (1)
Antonie Talacková (1)
Antonín Holoubek (1)
Barbora Sadílková (1)
Dana Batulková (1)
Dana Černá (1)
Gabriela Vránová (1)
Ivan Lupták (1)
Ivan Trojan (1)
Jan Hartl (1)
Jan Meduna (1)
Jan Vlasák (1)
Jan Zadražil (1)
Jaromír Dulava (1)
Jaroslav Plesl (1)
Jaroslava Adamová (1)
Jiří Bartoška (1)
Jiří Dvořák (1)
Jiří Hromada (1)
Jiří Lábus (1)
Jitka Molavcová (1)
Josef Kaluža (1)
Josef Somr (1)
Klára Suchá (1)
Kryštof Hádek (1)
Lukáš Příkazký (1)
Marek Holý (1)
Martin Stránský (1)
Matěj Převrátil (1)
Matěj Viták (1)
Michaela Baladová (1)
Miloslav König (1)
Miloslav Mejzlík (1)
Miroslav Středa (1)
Monika Švábová (1)
Nikola Votočková (1)
Otakar Brousek ml. (1)
Otakar Brousek st. (1)
Pavel Neškudla (1)
Pavel Pavlovský (1)
Pavel Soukup (1)
Pavel Tesař (1)
Petr Ctvrtnícek (1)
Petr Gelnar (1)
Petr Jeništa (1)
Robert Mikluš (1)
Sylva Talpová (1)
Tereza Dočkalová (1)
Václav Neužil (1)
Vanda Švarcová (1)
Věra Vlčková (1)
Viktor Preiss (1)
Viktorie Hrachovcová (1)
Vladislav Beneš (1)
Zbyšek Horák (1)
Zuzana Slavíková (1)
A. Strejček (1)
Alfréd Strejček (1)
Alois Švehlík (1)
Bohdan Tůma (1)
Boris Rösner (1)
Filip Svoboda (1)
Ivan Řezáč (1)
Jan Rosák (1)
Jaroslava Kretschmerová (1)
Jiří Klem (1)
Jiří Knot (1)
Jiří Plachý (1)
Jiří Schmitzer (1)
Jiří Štěpnička (1)
Josef Polášek (1)
Lenka Veliká (1)
Ljuba Krbová (1)
Lucie Cerníková (1)
Magda Hauserová (1)
Martin Bohadlo (1)
Martin Sobotka (1)
Martin Štěpánek (1)
Matěj Hádek (1)
Matouš Ruml (1)
Miloš Vávra (1)
Mimi Irena Goldflamová (1)
Ota Jirák (1)
Otto-Antonín Goldflam (1)
Pavel Nový (1)
Petr Hotmar (1)
Petr Šplíchal (1)
Radovan Lukavský (1)
Tomáš Pergl (1)
Tomáš Töpfer a ďalší (1)
Zdeněk Maryška (1)
Luboš Veselý (1)
Martin Písařík (1)
Dĺžka
1 h
12 h

Kategórie
Dobrodružné romány (43)
Audioknihy (41)
Zahraničná literatúra (24)
Česká literatura (12)
Fantasy a sci-fi (9)
Pre mládež (9)
Spoločenská próza (7)
Dejiny a história (5)
Pro děti (4)
Detektívky, thrillery (3)
Klasické diela (3)
Horory a mystika (1)
Séria
Úžasná Zeměplocha (audio) (2)
PAX (audio) (1)
Jazyk
česky (43)
Zobraziť položky
Prašina
Audiokniha MP3 - Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh. - Vojtěch Matocha, čte Matouš Ruml, 8 hod. 8min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A919
Na západní frontě klid
Audiokniha MP3 - Audioknižní verze klasického protiválečného románu. - Erich Maria Remarque, čte Jaroslav Plesl, 6 hod. 15min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A910
Stráže! Stráže!
Audiokniha MP3 ze série Úžasná zeměplocha - Terry Pratchett, čte Jan Zadražil, 13 hod. 50min.

Stráže! Stráže!
Nové
€13,19
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B155
Lovci
Audiokniha MP3 - Akční sci-fi Františka Kotlety ve stylu debutové legendární trilogie Bratrstvo krve. - František Kotleta, čte Josef Kaluža, 7 hod. 41min.

Lovci
Nové
€8,75
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B146
Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
Audiokniha MP3 – prvá časť kultovej fantasy trilógie, autor: John R.R. Tolkien, číta: Aleš Procházka, 21 hod. 24min.

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
-50%
-50% €11,63
€5,82
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ254
Robinson Crusoe
Audiokniha MP3 - Audioverze slavného románu upravená pro současné dětské publikum. - Daniel Defoe, čte Zbyšek Horák, 9 hod. 53min.

Tento týždeň zakúpilo 12 zákazníkov
Robinson Crusoe
-50%
-50% €3,85
€1,92
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B008
Robinson Crusoe
Audiokniha MP3 Daniel Defoe, Josef Věromír Pleva, čte Miloslav Mejzlík, 5 hod. 46min.

Robinson Crusoe
-45%
-45% €10,56
€5,80
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA117
Pán prstenů: Návrat krále
Audiokniha MP3 John Ronald Reuel Tolkien, čte Aleš Procházka, 17 hod. 44min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ421
Čarodějky na cestách
Audiokniha MP3 ze série Úžasná zeměplocha - Terry Pratchett, čte Zuzana Slavíková, 14 hod. 26min.

Čarodějky na cestách
Nové
€13,19
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B156
Pán prstenů: Dvě věže
Audiokniha MP3 John R. R. Tolkien, čte Aleš Procházka, 20 hod. 4min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ339
Věštba
Audiokniha MP3 - Strhující příběh o moci osudu a volby, o kouzlu vyprávění, podstatě víry a síle rodinných pout. - Chloe Benjaminová, čte Tereza Dočkalová, 11 hod. 36min.

Věštba
Nové
€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B121
Bílá velryba
Audiokniha MP3 Herman Melville, čte Miroslav Středa, 6 hod. 52min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A614
Muž, který už nezavolal
Audiokniha MP3 - Prožili spolu sedm nádherných dnů, a pak zmizel. Jaké tajemství skrývá?. - Rosie Walsh, čte Nikola Votočková, Petr Gelnar, 11 hod. 55min.

Muž, který už nezavolal
Nové
€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B198
Trhačka zubů
Audiokniha MP3 - Barvité paměti neobyčejné zubařky, která se nebála nikoho a ničeho. - Franz-Olivier Giesbert, čte Sylva Talpová, 12 hod. 23min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B061
Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna
Audiokniha MP3 Mark Twain, čte Alena Vránová, Jaroslava Adamová, Jiří Bartoška, Jiří Klem, Martin Sobotka, Matěj Hádek, Pavel Soukup, Petr Hotmar, Radovan Lukavský, Tomáš Töpfer a další, 5 hod. 26min.

€8,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA824
Bílý tesák
Audiokniha MP3 Jack London, čte Bohdan Tůma, 9 hod. 23min.

€5,80
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A611
Hora mezi námi
Audiokniha MP3 - Strhující příběh o lásce a o přežití. Co kdyby váš život závisel na cizím člověku? - Charles Martin, čte Marek Holý, 11 hod. 7min.

Hora mezi námi
Nové
€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B151
Hotýlek
Audiokniha MP3 Alena Mornštajnová, čte Jaromír Dulava, 9 hod. 56min.

Hotýlek
Nové
€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B202
Čarodějův učeň
Audiokniha MP3 Otfried Preussler, čte Lukáš Hlavica, 6 hod. 15min.

€16,30
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA131
Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští
Audiokniha MP3 Zuzana Holasová, čte Magda Hauserová, 5 hod.

€4,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A006
Terror
Audiokniha MP3 - Arktická výprava se mění v zoufalý boj o přežití… tajemný a nelítostný netvor nemá slitování! - Dan Simmons, čte Martin Stránský, Vladislav Beneš, David Novotný, Ivan Lupták, Jan Vlasák, Jiří Hromada, Robert Mikluš, Daniel Rous, Miloslav König, Petr Jeništa, Lukáš Příkazký, 35 hod. 50min.

Terror
Nové
€27,18
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B205
Petr Pan
Audiokniha MP3 - Kouzelný příběh o chlapci, který se nikdy nestal dospělým. - James M. Barrie, čte Lukáš Hlavica, Matěj Převrátil, Viktorie Hrachovcová, Antonie Talacková, Otakar Brousek ml., Antonín Holoubek, Matěj Viták, Klára Suchá, Barbora Sadílková, 6 hod. 28min.

Petr Pan
Nové
€10,46
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B122
Bratrstvo křišťálu
Audiokniha MP3 - Dobrodružný historický román s detektivní zápletkou. - Vlastimil Vondruška, čte Eva Josefíková, 6 hod. 52min.

Bratrstvo křišťálu
Nové
€10,46
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B127
Chata v Jezerní kotlině
Audiokniha MP3 - Příběh o velkém chlapeckém přátelství. - Jaroslav Foglar, čte Pavel Neškudla, 6 hod. 26min.

Chata v Jezerní kotlině
Nové
€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B178

Horúce novinky týždňa

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 10 hodinami kúpila Natália, Cerová
 
Stráže! Stráže! Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€13,19Pred 2 dni kúpila firma, Bratislava
 
Na západní frontě klid Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,63Pred 2 dni kúpil Juraj, Košice - Staré Mesto
 
Robinson Crusoe Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€1,92Pred 2 dni kúpila Iveta, Bratislava - Čunovo
 
Věštba Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,63Pred 6 dni kúpila Gabriela, Košice
 
Muž, který už nezavolal Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€11,63
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi