Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Humor a satira

0

Najpredávanejšie

1.
Všechno je jinak! Ihneď k čítaniu
Elektronická kniha - Laskavý a moudrý humor - autor Gilles Legardinier, 384 stran
€1,91

2.
Ve třiceti (poprvé) single Ihneď k čítaniu
Elektronická kniha - Když se vám manžel přizná, že je gay, musíte se ve třiceti znovu naučit randit! Kniha rozhodně pobaví všechny čtenářky Bridget Jonesové! - autor Lisa Daily, 336 stran
€7,36

3.
Bude to bolet, doktore? Ihneď k čítaniu
Elektronická kniha - Kniha, která vás přesvědčí, že humor a bolest patří k sobě. Tajné deníky mladého lékaře. - autor Adam Kay, 240 stran
€7,70

Ďalšie najpredávanejšie
Značky a parametre

Odporúčame

Argo
(76)
Druhé město
(11)
Panteon
(5)

Ostatné značky

65. pole (1)
Academia (5)
ALBATROS (1)
Albatros Media Slovakia (7)
Alpress (3)
ANAHITA s.r.o. (1)
Baronet (2)
BETA - Dobrovský (1)
BizBooks (4)
Blinkr s.r.o. (1)
Brána (3)
Budeč (2)
Carpe Diem (5)
Computer Press (1)
Cosmopolis (7)
CPress (3)
Creatio o.s. (1)
Daniel Veselý (1)
Dokořán (7)
Domino (4)
Druska Books (4)
E-knihy hned (1)
E-knihy jedou (9)
En Face (3)
Epocha (9)
Eroika (1)
EUROKONZERT s.r.o. (3)
Extra Média (1)
Fortuna Libri (2)
Fortuna Libri SK (5)
Fragment (4)
Freetim(e)publishing (6)
Galén (4)
Grada (24)
Hölzelová Eva (3)
Host (12)
Hudební e-Knihkupectví (1)
Indeart (16)
Ing. Pavel Kohout (3)
JHuslík (3)
Jonathan Livingston (10)
Jota (26)
Kamil Sikora (1)
KKnihy.cz (1)
KNIHA ZLIN (2)
Kniha Zlín (3)
Krásné nakladatelství (3)
Lama - Monika S. Benešová (3)
LEDA spol. s r.o. (3)
Liberální institut (1)
Lukáš Vik (4)
MAGDALEM s.r.o. (1)
Machart (2)
Marenčin PT (2)
Martin Koláček - E-knihy jedou (29)
Martin Koláček – E-knihy jedou (2)
Metafora, s.r.o. (1)
Milan Nedvěd (1)
Mladá fronta (29)
Moba (6)
Monika S. Benešová - Lama (4)
Motto (32)
Mystery Press (1)
Mystery Press s.r.o. (1)
Nakladatel Backstage Books (1)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (10)
Nakladatelství ČAS (3)
Nakladatelství Růže (1)
Nová vlna (3)
Oftis (12)
Olympia (2)
Ondřej Hejma (1)
Opravdu Skvělé Nakladatelství (1)
OTOČ (1)
Palmknihy (5)
Paseka (7)
Pavel Dobrovský – BETA s.r.o. (1)
Petr Vyhlídka (1)
Petra Švecová - V letu (2)
Petrklíč (2)
Petrov (2)
Pistorius a Olšanská s.r.o. (3)
Plot (3)
Plus (17)
Pragoline (5)
Práh (1)
Radioservis, a.s. (2)
Reneco (3)
Stephen Fisher (2)
Talpress (2)
Teodor Pravický (2)
Tribun EU (3)
Triton (2)
Tz-One (2)
Vakát (3)
Verbis (1)
Větrné mlýny s.r.o. (2)
Viking (7)
Volvox Globator (5)
Vyšehrad (11)
XYZ (33)
Youngbooks.cz (1)
Autor
M. M. Cabicar (14)
Halina Pawlowská (12)
(* 21. marca 1955, Praha) Halina Pawlowská je česká spisovateľka, publicistka, moderátorka, scenáristka a vydavateľka. Má dve deti, vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na FAMU. V roku 1988 začala pracovať v redakcii zábavy v Československej televízii, neskôr sa venovala novinám a publicistike. Verejnosti je známa okrem iného ako moderátorka televíznych relácií z 90. rokov Zanzibar a V žite (neskôr Raž). Celkom 7 rokov viedla spoločenský týždenník Story a potom založila vlastný časopis Šťastný Jim. Napísala aj niekoľko filmových scenárov, ktoré boli neskôr sfilmované (Vráť sa do hrobu!, Vďaka za každé nové ráno - v oboch spomínaných filmoch sa objavila v malých rolách). V roku 1994 dostala Českého leva práve za scenár k filmu Vďaka za každé nové ráno a potom dvakrát po sebe získala televízne ocenenie TýTý Program roka za Banánové rybičky vysielané Českou televíziou. Populárna relácia o tom, ako prežiť rôzne životné situácie, si môžete vychutnať aj v knižnom vydaní (Banánové rybičky, Banánové chybičky - pokračovanie). Od Haliny Pawlowskej si môžete prečítať napríklad knihy Vďaka za každé nové ráno (1994), Nech zošalie láskou (1995 ), Ako byť šťastný (1996), Hrochy neplačú (1996), Záhada žltých žabiek (2005). Z novšej tvorby Veľká žena z východu (2011), Strašná nádhera (2012).
C.D. Payne (8)
(* 5. júla 1949 Akron, Ohio) C. D. Payne je americký spisovateľ a jeden z popredných predstaviteľov absurdného humoru. Preslávil sa najmä sériou kníh o fiktívnom mladíkovi Nickovi Twispovi, ktorá nesie názov Mládí v hajzlu. „Vždy som bol považovaný za vtipkára, ktorý ľudí rozosmieva, a s tým pokračujem celý život. Od doby, kedy som vedel, že budem spisovateľ, som vedel tiež, že budem humorista,“ tvrdí Payne. Príbehy predčasne vyspelého pubertiaka Nicka Twispa si okamžite zamiloval celý svet. Hlavný hrdina zažíva nečakané životné situácie a dobrodružné eskapády, len aby sa zbavil svojho panictva a získal priazeň ženy svojho srdca. Dosiahnuť ciele mu však zabraňuje úžasná schopnosť zapletať sa do ťažkostí všetkého druhu. Je to hlavne otvorený humor, ktorý baví a dojíma čitateľov všetkých vekových generácií. Len C. D. Payne dokáže tak dokonale vykresliť svet detskej naivity, a pritom poukázať na stereotypný život dospelých.
Helen Fieldingová (8)
Simon Brett (8)
Alice Claytonová (7)
(* USA) Alice Clayton je populárnou americkou autorkou milostných románov pre ženy. Jej príbehy sú plné humoru, sexappealu a vzrušenia. Za román s názvom Nabíjač získala ocenenie Goodreads Awards 2013 za 2. miesto v kategórii Najvtipnejšia kniha roka. Debutovala v roku 2010 románom Kdopak je ta zrzka? (česky 2013). Predtým sa venovala práci v kozmetickom priemysle, kde pôsobila ako kozmetička, maskérka a školiteľka. Spisovateľskej kariére dala šancu až vo svojich tridsiatich troch rokoch. Na svoju prvotinu nadviazala čitateľsky úspešným pokračovaním – Zrzka se odhaluje (česky 2014). Od roku 2014 vychádza v Čechách ďalšia milostná séria, v ktorej je vykreslený divoký vzťah Caroline a Simona. Prvý diel s príznačným názvom Nabíječ (česky 2014) je doslova „plný humoru a kuchynského vyčíňania“. Toho istého roku sa na pulty českých kníhkupectiev dostal druhý diel, ktorý nesie názov Roštěnka. V ňom sa čitateľky dozvedia, ako sa vzťah oboch hlavných hrdinov vyvíja a aké ťažkosti sa im postavia do cesty.
Charles Bukowski (7)
(* 16. Augusta 1920, Nemecko – 10. marca 1994, USA) Charles Bukowski, pôvodným menom Heinrich Karl Bukowski, bol americký spisovateľ a básnik, ktorý rád šokoval spoločnosť otvoreným vulgárnym vyjadrovaním a kontroverznou tematikou. Bukowského rozsiahla tvorba bola často inšpirovaná vlastným životom a vzťahmi s najrôznejšími ženami, ktoré sám poznal. Písal aj o sexe a alkohole s dôrazom na všadeprítomné šialenstvo. Jeho jedinečný štýl spočíval v priamočiarom až naturalistickom vyjadrovaní. Popisoval chudobu, hladovanie a samopašný život ľudí pohybujúcich sa na okraji spoločnosti, vďaka čomu nastavil dokonalý obraz najnižšej vrstvy americkej spoločnosti. Prvý román s názvom Na pošte (Post Office, 1971) sa dočkal veľkého čitateľského ohlasu a čoskoro bol preložený do 15 jazykov. Medzi ďalšie populárne diela patria napríklad román Ženský (1978, česky 1995), Šunkový nářez (1982, česky 1995), Hollywood (1989, česky 1992). Obľúbené boli aj poviedkové súbory, ako napríklad Zápisky starého prasáka (Notes of a Dirty Old Man, Essex House 1969, česky 1998), Všechny řitě světa i ta má (1973, česky 1991), v tomto dielo okrem iného opísal vlastnú operáciu hemoroidov.
Ivanka Devátá (7)
Stephen Clarke (7)
Richard Crha (7)
Jeremy Clarkson (6)
(* 11. apríla 1960, Anglicko) Jeremy Charles Robert Clarkson, známy predovšetkým ako Jeremy Clarkson, je populárny britský hlásateľ, žurnalista, spisovateľ a moderátor televíznej relácie Top Gear, ktorý uvádza spoločne s Richardom Hammond a Jamesom Mayom. Motoristická relácia Top Gear sa začala vysielať už v roku 1978, v súčasnosti je jednou z najviac sledovaných šou na stanici BBC Two. Vysiela sa vo viac ako 170 krajinách sveta a pravidelne sa na ňu pozerá asi 350 miliónov divákov. Preto nie je divu, že sa z televízneho programu stal divácky fenomén. Sám Jeremy Clarkson za jeho moderovania získal prestížne ocenenie National Television Adward. Kultová show sa tiež stala inšpiráciou pre knihy Na plný plyn (2011), Lata s Top Gear (2014), Zabudni na brzdy (2014) a i. Tieto a ďalšie publikácie vynikajú humornými aj politicky nekorektnými úvahami a samozrejme originálnymi recenziami o automobiloch.
Michael Kernbach (6)
Břetislav Uhlář (6)
Miroslav Sehnal (6)
David Walliams (5)
Emma Chaseová (5)
Erlend Loe (5)
Ivan Kraus (5)
Jonas Jonasson (5)
* 6. júla 1961, Švédsko – Jonas Jonasson je švédsky novinár a spisovateľ. Úspech zaznamenal predovšetkým ako autor humoristických románov. Jeho románová prvotina o vynaliezavom dôchodcovia Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) bola preložená do 40 jazykov a v roku 2010 sa stala najpredávanejšou knihou vo Švédsku. Získal za ňu množstvo literárnych ocenení a na jej motívy bola natočená divácky úspešná rovnomenná snímka. „Rozhodne ma ovplyvnil Švejk. Keď na neho príde, nemôžete určite povedať, či to bol najhlúpejší človek prvej svetovej vojny, alebo či bol jediný, kto rozumel, o čo vtedy šlo. To isté sa dá povedať o Allanovi“ – Jonas Jonasson. Podobný čitateľský ohlas získala aj jeho druhá kniha – Analfabetka, ktorá vedela počítať (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román sa opäť točí okolo postavy nevšednej hlavnej hrdinky, konkrétne černošského dievčaťa Nombeko Mayeki, je plný neočakávaných momentov a situačného humoru s prvkami irónie.
Miloslav Švandrlík (5)
Minna Lindgrenová (5)
Tatiana Kejvalová (5)
Tom Robbins (5)
Zdeněk Svěrák (5)
(* 28. marca 1936, Praha) Zdeněk Svěrák je popredný český dramatik, scenárista, herec a autor piesňových textov. Napísal aj niekoľko knižiek pre deti a humorných poviedok pre dospelých. Po štúdiách na Vysokej škole pedagogickej sa venoval práci v Československom rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde tiež prvýkrát stretol Jaroslava Uhlířa, s ktorým dodnes spolupracuje. V roku 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pre ktoré Svěrák napísal prvú hru s názvom Akt, a potom vytvoril autorskú dvojicu s Ladislavom Smoljakom. Okrem hier, napísali aj niekoľko filmových scenárov, napríklad pre filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a iné. V niektorých filmových záberoch sa objavovali aj ako herci. V 80. rokoch Svěrák spolupracoval s režisérom Vítom Olmerom. Na začiatku 90. rokov vytváral scenáre pre svojho syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikli tak veľmi známe a populárne snímky ako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slávny film Kolja, ktorý okrem iných ocenení získal Oscara za najlepší neanglicky hovorený film roka 1996. Okrem scenárov je autorom textov mnohých obľúbených a preslávených piesní, v ktorých tiež spieva. Oceňovaná je aj jeho tvorba pre deti a mládež. Napísal niekoľko rozprávok a podieľal sa na vzniku večerníčka Radovany a radovánky. Pre dospelých napísal niekoľko kníh drobné prózy s názvami Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), ktoré sú plné jemného a inteligentného humoru.
Douglas Adams (4)
Evžen Boček (4)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
Fredrik Backman (4)
Hendrik Groen (4)
Irena Dousková (4)
Jerome Klapka Jerome (4)
Pelham Grenville Wodehouse (4)
Robert Fulghum (4)
Betty MacDonaldová (3)
Catharina Ingelman-Sundbergová (3)
Donald Westlake (3)
Doug Naylor (3)
Eva Hölzelová (3)
Ignát Herrmann (3)
Irena Fuchsová (3)
Iva Hüttnerová (3)
Ivan Mládek (3)
Jan Vodňanský (3)
Josef Hausmann (3)
Joseph Heller (3)
Ladislav Zibura (3)
M. Cabicar M. (3)
Michal Viewegh (3)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Miroslav Stoniš (3)
Pavel Šach (3)
Peter M. Jolin (3)
Peter Mayle (3)
Rob Grant (3)
Robert Brinda (3)
Antonín Charouzek (3)
Curvekiller (3)
Achjo Bitch (2)
Ann Hangely (2)
Barbara Nesvadbová (2)
C. D. Payne (2)
Danka Šárková (2)
Eva Brabcová (2)
František Ringo Čech (2)
Ing. Pavel Kohout (2)
J. B. Morrison (2)
Jan Karonová (2)
Jana Javorská (2)
Jiří Glet (2)
Jiří Traxler (2)
Jiří Winter-Neprakta (2)
Jonas Karlsson (2)
Kateřina Doležalová (2)
Kyril Bonfiglioli (2)
Ladislav Muška (2)
Martin Bergl (2)
Miloš Čermák (2)
Miroslav Jandovský (2)
Miroslav Kočí (2)
Patrick Taylor (2)
Patrick Zandl (2)
Peter Gitzinger (2)
Petr Šabach (2)
(* 23. augusta 1951, Praha) Petr Šabach je známy český prozaik, autor humoristických poviedok a noviel. Jeho knihy sa stali predlohou pre filmové spracovanie, medzi ktoré patria divácky veľmi úspešné snímky – Pelíšky (podľa knihy Hovno hoří, 1998), Pupendo (Opilé banány, 2003), U mě dobrý (poviedka Mr. Class z knihy Jak potopit Austrálii 2008) či Občanský průkaz (2010). V roku 1993 vznikol podľa poviedky Šakalí léta rovnomenný filmový muzikál, na ktorom sa ako režisér podieľal Jan Hřebejk. Po úspešnom absolvovaní štúdia na Filozofickej fakulte UK začal svoju literárnu tvorbu vydaním poviedkového súboru Jak potopit Austrálii (1986). Roku 1994 vychádza populárna zbierka poviedok Hovno Hoří, ktorá obsahuje tri prozaické texty. Do obdobia socializmu 60. rokov je tiež zasadený autobiograficky motivovaný príbeh s názvom Opilé banány. Podobného nostalgického razenia je aj humorná próza Občanský průkaz, ktorá približuje dobu normalizácie. Ďalej boli vydané Tři vánoční povídky (2007), súbor drobných próz s hudobnou tematikou Škoda lásky (2009), zbierka šiestich humorných textov S jedním uchem naveselo (2011) či rozhľadená novela o dvoch starých priateľoch s názvom Máslem dolů (2012).
René Melichar (2)
Romain Puértolas (2)
Sophie Hénaff (2)
Stanislav Hoferek (2)
Steve Fisher (2)
Václav Vlk (2)
Vlastimil Vondruška (2)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Wendy Northcuttová (2)
Z. M. Chotutický (2)
jaz (2)
Saki (2)
Bič Boží (2)
Bohuslav Vaněk-Úvalský (2)
Catharina Ingelmanová-Sundbergová (2)
Dana Hlavatá (2)
Evžen Vítkovský (2)
Jan Zlatohlávek (2)
Milan Hrala (2)
Miroslav Kala (2)
R. K. Mimozemšťan (2)
Stanislav Hlaváč (2)
Minna Lingrenová (2)
Teodor Pravický (2)
Adam Chromý (1)
Adam Kay (1)
Adam Mansbach (1)
Adéla Bartlová (1)
Alexander Boldizar (1)
Alexandra Potter (1)
Alice Kopřivová (1)
Ally Carterová (1)
Amanda Quick (1)
Amy Schumerová (1)
Anna McPartlinová (1)
Anthony Bourdain (1)
Bc. Martin Koláček (1)
Benjamin Parzybok (1)
Berenika Kohoutová (1)
Blanka Čechová (1)
Boris Hybner (1)
Brooke Davisová (1)
Caitlin Moranová (1)
Carole Radziwillová (1)
Clare Bennettová (1)
Cora Carmacková (1)
Curtis Sittenfeldová (1)
Dan Lyons (1)
Dan Rhodes (1)
Daniel Wallace (1)
Daniela Kovářová (1)
Darynda Jonesová (1)
Dave Barry (1)
David Foenkinos (1)
David Hrbek (1)
David Sedaris (1)
Dawn Frenchová (1)
Edward St Aubyn (1)
Elizabeth McKenzieová (1)
Emil Hakl (1)
(* 25. marca 1958, Praha) Emil Hakl je umelecký pseudonym Jana Beneša, autora českej poézie, poviedkových súborov, noviel a románov. Na konzervatóriu Jaroslava Ježka úspešne absolvoval odbor Tvorba textu a dva roky sa venoval štúdiu dramatického odboru. Vystriedal množstvo najrôznejších profesií, bol zamestnaný napríklad ako aranžér, knihovník, strojník, zvukár, reklamný textár, literárny redaktor, novinár a časopisecký editor. Do literatúry vstúpil v 80. rokoch ako básnik a dramatik. V roku 1988 sa stal jedným zo zakladateľov voľného literárneho združenia Moderní analfabet, ktoré sa podieľalo na organizácii autorských vystúpení. Próze sa venuje od roku 1998. V roku 2003 získal prestížne ocenenie Magnesia Litera za novelu s názvom O rodičích a dětech, ktorá sa v roku 2008 dočkala aj rovnomenného filmového spracovania a bola preložená do niekoľkých jazykov. V tom istom roku bol vydaný čitateľsky úspešný román Let čarodějnice. Nasledujúca kniha s názvom Pravidla směšného chování (2010) sa umiestnila na 2. mieste v ankete Kniha roka Lidových novín 2010, ďalej bola ocenená Cenou Josefa Škvoreckého a získala nomináciu na cenu Magnesia Litera v kategórii próza. Emil Hakl je aj autorom románu Intimní schránka Sabriny Black (2011). Za novelu Skutčná událost (2013) dostal svoju druhú cenu Magnesia Litera za najlepšiu prózu. Zatiaľ posledným počinom sa stal súbor 11 poviedok s názvom Hovězí kostky (2014).
Emil Malý (1)
Fausto Brizzi (1)
Fazil Iskander (1)
Felix Boom (1)
Frances Mayesová (1)
František Jílek (1)
Franz-Olivier Giesbert (1)
Geoff Dyer (1)
Gill Sims (1)
Gilles Legardinier (1)
Graeme Simsion (1)
Homer Hickam (1)
Ian Frazier (1)
Ing. Pavel Houser (1)
Irena Kopecká (1)
Isaac Marion (1)
Ivan Krejčí (1)
Jan Flaška (1)
Jan Otčenášek (1)
Jan Poláček (1)
Jan Růžička (1)
Jan Stern (1)
Jan Weiler (1)
Jaroslav Hašek (1)
Jenny Nowak (1)
Jenny Stallard (1)
Jimmy Rice (1)
Jindřich František Bobák (1)
Jiří Jilík (1)
Jiří Kamen (1)
Jiří Klobouk (1)
Jiří Kocián (1)
Jiří Kratochvil (1)
Jiří Tomek (1)
Jiří Urban (1)
Jiří Vaněk (1)
John Cleese (1)
John Lennon (1)
Josef Bílek (1)
Joshua Ferris (1)
Jude Deveraux (1)
Julie Halpernová (1)
Karel Havlíček Borovský (1)
Karel Kyncl (1)
Karel Poláček (1)
Karolína Rellig (1)
Kathy Letteová (1)
Kjersti A. Skomsvoldová (1)
kolektív autorov (1)
Ladislav Fuks (1)
Ladislav Kovář (1)
Ladislav Szalai (1)
Lenka Macháčková (1)
Lisa Daily (1)
Louis Armand (1)
Lubomír Lichý (1)
Luboš Klech (1)
Luboš Panda (1)
Luboš Pavel (1)
Lucy Vineová (1)
Luisa Binder (1)
Máirtín Ó Cadhain (1)
Maria Sempleová (1)
Marie Doležalová (1)
Marie Rejfová (1)
Mark Gatiss (1)
Mark Lowery (1)
Mark Twain (1)
Markéta Jindrová (1)
Marta Kučíková (1)
Martin Čáp (1)
Martin Moravec (1)
Martin Úbl (1)
Martin Váša (1)
Matthew Norman (1)
Michael Honig (1)
Michael Třeštík (1)
Michail Bulgakov (1)
Michal Tesař (1)
Miika Nousiainen (1)
Mike Rossiter (1)
Miloš Urban (1)
(* 4. októbra 1967, Sokolov) Miloš Urban je popredný český spisovateľ, redaktor a prekladateľ. Napísal niekoľko úspešných románov, noviel a poviedok, ktoré boli preložené do nemčiny, španielčiny, holandčiny, maďarčiny, ruštiny a taliančiny. Je známy aj ako autor divadelných hier. Po štúdiách na Filozofickej fakulte UK v Prahe sa venoval práci redaktora v nakladateľstve Mladá fronta a od roku 2001 bol zamestnaný ako šéfredaktor v nakladateľstve Argo. V jeho prózach sa odrážajú prvky anglického literárneho štýlu, sám študoval angličtinu a niekoľko rokov žil v Spojenom kráľovstve. V roku 2001 získal za „zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za najlepšiu knihu roka v kategórii próza. Na predchádzajúci literárny úspech nadviazal o rok neskôr politickou publikáciou Paměti poslance parlamentu s podtitulom Sexyromán. Prestížne ocenenie Magnesia Litera si odniesol aj za knihu Stín katedrály (2005). Toho istého roku vyšlo voľné pokračovanie románu Stín katedrálys názvom Santiniho jazyk, v ktorom autor pátra po tajomstve univerzálnej vety. V roku 2006 prichádza na pulty kníhkupectiev titul Pole a palisáda, ktorý prináša novú, rýdzo autorskú verziu povesti o Libuši a Přemyslovi. Do Prahy pred koncom 19. storočia privedie čitateľov román Lord Mord (2008), v ktorom je sledovaný osud ľahkomyseľného, zhýralého a schudobneného grófa Arca. Táto kniha sa umiestnila na 3. mieste v kategórii Krásna literatúra súťaže Najkrajšie české knihy roku 2008. Román Boletus Arcanus (2011) rozpráva príbeh mladého nakladateľského redaktora Gregora Martyho, ktorý bojoval s podivuhodnou drogou a skoro nad ňou zvíťazil. V roku 2012 vyšiel román z doby konca Rakúska-Uhorska s názvom Praga Piccola (2012) a jednou z posledných kníh Miloša Urbana je aj noir príbeh Přišla z moře (2014), ktorý je koncipovaný ako odpoveď súčasným krvavým krimitrilerom.
Miroslav Horníček (1)
Miroslav Macek (1)
Miroslav Schee (1)
Miroslav Šilar (1)
Müllan Öllmann (1)
Nina Stibbeová (1)
Oliver Burian (1)
Olivier Bourdeaut (1)
Ondřej Hejma (1)
Ondřej Šebesta (1)
Ota Filip (1)
Otilie K. Grezlová (1)
Patrick Ryan (1)
Patrik Linhart (1)
Pavel Batel (1)
Pavel Brycz (1)
Pavel Frýbort (1)
Pavel Kohout (1)
Pavel Tomeš (1)
Pavel Torch (1)
Petr Feldstein (1)
Petr Soukup (1)
Petr Urban (1)
Petr Vyhlídka (1)
Petra Dvořáková (1)
Petra Nachtmanová (1)
Phaedra Patricková (1)
Philip Roth (1)
Radim Keith (1)
Radka Hartmanová (1)
Raphael Montes (1)
Régis Franc (1)
Richard Bach (1)
Richard Crha (1)
Richard Porter (1)
Samantha Vérantová (1)
Sebastian Faulks (1)
Sophie de Villenoisy (1)
Stefan Ulrich (1)
Stephen Fisher (1)
Steven Erikson (1)
Sue Townsendová (1)
Svatopluk Ondra (1)
Svatopluk Václav Vobejda (1)
Štěpán Kučera (1)
Tereza Melišová (1)
Timur Vermes (1)
Tracy Bloomová (1)
Umberto Eco (1)
Václav Klaus ml. (1)
Václav Klein (1)
Václav Kučera (1)
Václav Uher (1)
Vendula Pačesová (1)
Vladimír Zajíc (1)
Vladislav Vančura (1)
Wolf Haas (1)
Yvonne Hassl (1)
Zdeněk Antonín Jirotka (1)
Zdeněk Rosenbaum (1)
Zita Marinovová (1)
Fan Vavřincová (1)
Matt Beaumont (1)
Stanislav Štěpánek (1)
Božena Klímová (1)
Božena Svobodová (1)
Čestmír Kapřík (1)
Damrong Pinkoon (1)
Dušan Marušák (1)
Eva Nedvědová (1)
Filip Fuchs (1)
Fredrik Backman (1)
Guillaume Bouchet (1)
Horst Kocour Haslbauer (1)
Hugleikur Dagsson (1)
Ilja Hurník (1)
Ivan Svoboda (1)
Jan Hanzl (1)
Jan Kostrhun (1)
Jan Matěj Krnínský (1)
Jarka Sedláčková (1)
Jaroslav Kopecký (1)
Jiří Votoček (1)
Jon Oystein Flink (1)
Josef Mucha (1)
Kamil Sikora (1)
Karel Hynie (1)
Ladislav Červenka (1)
Ladislav Dvořák (1)
Lev Blatný (1)
Libuše Burger (1)
Lubomír Teprt (1)
Marcella Marboe (1)
Marek Kettner (1)
Mark B. Mills (1)
Mgr. Igor Slouka (1)
Milan Kocmánek (1)
Milan Lasica (1)
Miloš Hoznauer (1)
Natalie Young (1)
Oldřich Dudek (1)
Ondřej Horák (1)
Ondřej Illnar (1)
Pat Carlin (1)
Pavel Nešpor (1)
Petr Skalka (1)
Popelka Biliánová (1)
Radhika Sanghaniová (1)
Ruda Pudl (1)
Silvia Zuccová (1)
Sophie Ranaldová (1)
Svatopluk Čech (1)
Šťastný Ernest (1)
Tereza Kazan (1)
Vít Kaláb (1)
Vojtěch Rakous (1)
William Makepeace Thackeray (1)
Zdenek Červenka (1)
Luděk Wellart (1)
Bitch Achjo (1)
Bradley Somer (1)
Michael Palin (1)
Andrej Astvacaturov (1)
Charlie Human (1)
Ondřej Vaculík (1)
Viktor Pelevin (1)
Ingvar Ambjornsen (1)
Jarka Vrbová (1)
Libuše Palková (1)
Vu Trong Phung (1)
Vladimíra Černajová (1)
Gabriela Falcová (1)
Lucie Hušková (1)
Jade Changová (1)
Dana Gringel (1)
Alexandra Reinwarthová (1)
Karel Rašín (1)
Petr Motýl (1)
Martin Pánek (1)
Petr Turoň (1)
Rachel Willson-Broyles (1)
Jazyk
Anglicky (2)
cs (238)
česky (340)
slovensky (19)
Ocenenie
Magnesia Litera (1)
Počet strán
0 strán
1 072 strán

Rok vydania
1996
2018

Séria
Hodinové ságy (6)
Merde (6)
Zapletený (5)
Nabíječ (4)
Červený trpaslík (4)
Aristokratka (4)
Babičky (4)
Bridget Jones (4)
Dítě školkou povinné (3)
1 000 vecí, čo ma serie (3)
Harry Trottel (3)
Šovinismus (3)
Ryšavka (3)
Doppler (3)
3x 100 hororov (3)
Irish Country (2)
Všecko bylo trochu jinak (2)
Zločinecký gang penzistov (2)
Zabrisky, tá druhá spermia (2)
Mládek do kapsy (2)
Stopárov sprievodca Galaxiou (2)
Dirk Gently (2)
Don Tillman (1)
Graham Universe (1)
Jarmark marnosti (1)
Mitfordská sága (1)
Zamaty (1)
Ze života pokleslé aristokratické rodiny (1)
Mládí v hajzlu (1)
Príbehy na ležadlo (1)
Josefína Divíšková (1)
V tajných službách (1)
Lúzri (1)
Typ
E-kniha (2)
Zobraziť položky
599 položiek
Ľudová voľba
Deník praštěné 4cátnice
Elektronická kniha - autor Yvonne Hassl, 501 stran

€3,07
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK20588
Zlatá stredná cesta
Zrzka všem učaruje
Elektronická kniha ze série Zrzka, autor Alice Claytonová, 200 stran

€6,18
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK14980
Pre náročných
Bude to bolet, doktore?
Elektronická kniha - Kniha, která vás přesvědčí, že humor a bolest patří k sobě. Tajné deníky mladého lékaře. - autor Adam Kay, 240 stran

Tento týždeň zakúpilo 11 zákazníkov
€7,70
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK26731
Babička pozdravuje a omlouvá se
Elektronická kniha - Zábavný a napínavý příběh od autora bestselleru Muž jménem Ove - autor Fredrik Backman, 424 stran

€7,34
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK11979
Aristokratka na koni
Elektronická kniha - Jedna z nejoblíbenějších a nejvtipnějších českých knižních sérií Aristokratka pokračuje... - autor Evžen Boček, 170 stran

€6,18
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK15389
Poslední aristokratka
Elektronická kniha - Nejhumornější kniha roku 2012 - autor Evžen Boček, 250 stran

€6,23
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK3719
Tajný deník Hendrika Groena
Elektronická kniha Mezinárodní humorný fenomén, který je však mnohem víc, než jen komedií - autor Hendrik Groen, 392 stran

€7,74
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK21765
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
Elektronická kniha - Mladý poutník Ladislav Zibura se vydal pěšky probádat Kavkaz. Očekával nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkla z nohou... - autor Ladislav Zibura, 312 stran

€7,36
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25324
Dědina
Elektronická kniha - Lehce humorný příběh jedné současné vesnice od úspěšné české autorky. Svižné vyprávění formanovského střihu, které však není cynické; nikoho nesoudí a co je podstatné — nenudí. - autor Petra Dvořáková, 248 stran

€7,74
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK26284
Jen aby, řekla moje žena
Elektronická kniha - autor Michael Třeštík, 152 stran

€4,63
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25167
Všechno je jinak!
Elektronická kniha - Laskavý a moudrý humor - autor Gilles Legardinier, 384 stran

€1,91
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK13268
Aristokratka ve varu
Elektronická kniha - Pokračování Poslední aristokratky, jedné z nejvtipnějších českých knih poslední doby - autor Evžen Boček, 118 stran

€5,83
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK5663
Z hovna bič
Elektronická kniha - autor C.D. Payne, 288 stran

€6,96
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25023
Doppler
Elektronická kniha - Absurdní i vtipný příběh o lidské osamělosti, o soukromém protestu proti společnosti, proti bezduchému konzumu, proti tomu, co se považuje za správné - autor Loe Erlend, 166 stran

€5,02
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK21341
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Elektronická kniha - Švédský Forrest Gump mixovaný s Járou Cimrmanem. Fenomenálně zábavné - autor Jonas Jonasson, 400 stran

€7,34
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK3536
Tady byla Britt-Marie
Elektronická kniha - Humorný román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté - autor Fredrik Backman, 367 stran

€7,74
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK18470
Muž jménem Ove
Elektronická kniha - Povzbudivý příběh, který vás rozpláče i rozesměje - autor Fredrik Backman, 336 stran

€7,34
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK13265
Babičky: Den zkázy
Elektronická kniha - autor Minna Lindgrenová, 280 stran

€5,80
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK19914
Losing It
Elektronická kniha - autor Cora Carmacková, 248 stran

Losing It - Cora Carmacková
-65%
-65% €7,21
€2,53
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK12624
Italské jednohubky
Elektronická kniha - autor Marta Kučíková, 169 stran

€7,34
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK24607
Na odpis
Elektronická kniha - Nesmírně zábavné líčení tragikomické srážky pragmatického profesionála s firemní kulturou startupů a zároveň čtivý průvodce temnými stránkami internetového vizionářství, v němž jde často více o peníze než o revoluční nápady. - autor Dan Lyons, 304 stran

€7,74
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK24665
Poprask v sýrové uličce
Elektronická kniha - Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí - Robert Fulghum, 158 stran

€6,53
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK18997
Babička drsňačka
Elektronická kniha - autor David Walliams, 250 stran

€5,76
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EKK0076
Mužský šovinismus pro pokročilé
Elektronická kniha ze série Šovinismus, autor Josef Hausmann, 72 stran

€1,91
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK0729
e-knihySaturnin se vrací a v plnej paráde Pokiaľ máte chuť na oficiálne pokračovanie humorných príhod svojrázneho sluhu Saturnina, kúpte si novinku...
Pripravili sme pre vás výber knižných noviniek na rok 2017. Najočakávanejšia novinka je Žízeň od Joa Nesba...
Jedna zo zásadných udalostí knižného trhu prinesie 16. marca všetkým milovníkom kvalitného čítania 14...

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 10 hodinami kúpila Miroslava, Dolný Kubín 1
Pred 10 hodinami kúpila Miroslava, Dolný Kubín 1
Pred 1 dňom kúpila firma, Bratislava - Staré Mesto
Pred 1 dňom kúpila firma, Bratislava - Staré Mesto
Pred 2 dni kúpila Ivana, Nitra
 
Všechno je jinak! Ihneď k čítaniu
€1,91Pred 2 dni kúpila Ivana, Nitra
 
Všechno je jinak! Ihneď k čítaniu
€1,91Pred 5 dni kúpil Oto, Poprad
 
Všechno je jinak! Ihneď k čítaniu
€1,91Pred 5 dni kúpila Jana, Rovinka
 
Zahrada lží Ihneď k čítaniu
€6,96Pred 5 dni kúpila firma, Bratislava
Pred 6 dni kúpil Václav, Bratislava - Petržalka
 
Všechno je jinak! Ihneď k čítaniu
€1,91Pred 6 dni kúpil Václav, Bratislava - Petržalka
 
Morová rána Ihneď k čítaniu
€5,76Pred 6 dni kúpila firma, Bratislava - Staré Mesto

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi