Knihy

Knihy sú ideálnou voľbou, ako tráviť voľný čas. Okrem toho, že si perfektne oddýchnete od všedných starostí, rozšírite si svoju slovnú zásobu a zlepšíte svoje vyjadrovanie aj obzory. Naše internetové kníhkupectvo ponúka všetko od knižky pre deti cez náučnú literatúru až po nádherné romány. Z čoho konkrétne môžete vyberať? Prečítajte si viac. 

Pokračovať

5 dôvodov, prečo je dobré pravidelne čítať knihy

Knihy neslúžia iba na vyplnenie voľného času – môžu vám ponúknuť oveľa viac, než si myslíte.

 1. Kniha vám perfektne rozširuje slovnú zásobu, vďaka čomu sa budete vyjadrovať ešte lepšie.
 2. Všetko, čo čítate, vám prináša nové informácie a znalosti, ktoré sa vám môžu kedykoľvek hodiť.
 3. Knižka zlepšuje pamäť, pretože vás núti zapamätať si rôzne postavy, ich príbehy, históriu a podobne.
 4. Knihy a časopisy udržujú mozog aktívny a zabraňujú strate jeho energie, čím dochádza k mentálnej stimulácii.
 5. Vďaka čítaniu sa zlepší vaše analytické myslenie, budete viac sústredení a zlepší sa vám písomný prejav.

Naše internetové kníhkupectvo je rýchle a prehľadné

Všetky knihy na jednom mieste? Žiadny problém. Internetové kníhkupectvo je jednoducho skvelé – okrem knižky si u nás navyše môžete zaobstarať aj niečo ďalšie. Všetky žánre a tituly sú tu prehľadne a pokope a nemusíte tak zložito hľadať dobrú knihu v klasickom kníhkupectve. Pozrite si naše knihy online – rýchlo a pohodlne.

Už nemusíte hľadať kníhkupectvo vo vašom meste, knihy zaobstaráte aj pohodlnejšie

Alza online kníhkupectvo ponúka všetky známe aj menej známe tituly, medzi ktorými môžete pomocou filtra ľahko nájsť to, čo hľadáte. Vďaka tomu, že máme pobočky a Alzaboxy rozmiestnené po celej Slovenskej republike (Bratislava, Žilina, Banská Bystrica,…) a odber je hocikedy možný ihneď, môžete vyberať knihy z pohodlia vášho domova.

Chcete sa presvedčiť, že aj vo vašom meste si môžete knihy ihneď osobne vyzdvihnúť? Pozrite sa na zoznam všetkých predajní a alzaboxov.

Knihy pre deti sú dôležité už od narodenia

Knihy pre deti a mládež sú pre detský vývoj veľmi dôležité, a to aj v prípade, že im ich iba predčítate. Knižka pre bábätká v podobe leporela alebo látkových knižiek upevňuje puto s rodičom a rozvíjajú detské zmysly. Detská knižka pre staršie ratolesti potom rozvíja kreativitu, trpezlivosť a predstavivosť.

Otevřená kniha

Knižka pre najmenšie aj staršie deti zahŕňa beletriu, rozprávky a básničky, dobrodružstvá a detektívky, gamebooky, náučnú literatúru, fantasy, sci-fi a horory, romány a poviedky, ale aj napríklad komiksy.

Kniha pre dievčatá

Kniha pre dievčatá je v ponuke od klasických rozprávok s princeznami až po tie, ktoré pomôžu dievčatám k lepšiemu sebapoznaniu a objavovaniu sveta. Dievčatá tiež milujú kreatívne tvorenie, a tak v ponuke nájdete ako omaľovánky, tak rôzne kreatívne zošity. Pri výbere rozlišujte predovšetkým vek slečny, od ktorého sa odvíjajú témy kníh.


Kniha pre chlapcov

Kniha pre chlapcov môže zahŕňať superhrdinov, autá alebo zvieratá. Väčší chlapci majú radi rôzne príbehy detí prežívajúcich najrôznejšie dobrodružstvá alebo knihy, kde sa dozvedia, ako fungujú veci okolo. Mnoho chlapcov tiež nepohrdne komiksmi, ktoré sa dostávajú čoraz viac do popredia literatúry.


i

Čakáte potomka a chcete si zaznamenávať dôležité okamihy už v období tehotenstva? Potom by sa vám mohla páčiť kniha pre bábätko, kam si môžete začať vkladať už ultrazvukové fotky a pokračovať potom s jednotlivými míľnikmi v živote vášho bábätka.

Knihy pre tínedžerov

Knihy pre tínedžerov dávajú ich čitateľom pocit, že im niekto rozumie, čo je v období dospievania veľmi dôležité. Nájdete tu teda predovšetkým knižky o rôznych problémoch mládeže, ako sú napríklad drogy alebo iné závislosti, priateľstvo alebo láska. Mnoho tínedžerov pomocou kníh uteká od reality, kde sú ,,všetci proti nim".


Radi sa vzdelávate a získavate nové informácie? Kniha je správnym nástrojom

Pokiaľ sa radi vzdelávate v rôznych odboroch a chcete získavať stále nové informácie, je pre vás náučná, odborná alebo cudzojazyčná kniha tým najvhodnejším riešením.

 • Náučné a odborné knihy vám rozšíria obzory, a to naprieč rôznymi kultúrami, prírodou, literatúrou, informačnými technológiami, náboženstvom, umením, históriou, podnikaním alebo celým svetom.
 • Cudzojazyčné knihy slúžia predovšetkým na trénovanie cudzieho jazyka. Môžete si tak prečítať nielen slovenské knihy, ale aj obľúbený titul v angličtine, španielčine, nemčine, ruštine alebo napríklad taliančine.

Medzi obľúbené knihy patria knihy pre domácich majstrov, milovníkov varenia i cestovania

Obľúbené knihy sú aj knihy pre domácich majstrov, milovníkov varenia a cestovania alebo zástancov zdravého životného štýlu.

 • Hobby knihy sú ideálne pre všetkých domácich majstrov, ktorí radi chovajú zvieratá, športujú, rybárčia, modelujú, fotografujú, šijú alebo milujú hudbu. V tejto kategórii si príde na svoje ktokoľvek, kto má svoj obľúbený koníček.
 • Kuchárky ocení každý milovník varenia. V ponuke nájdete kuchárky týkajúce sa zdravej kuchyne, grilovania mäsa, pečenia dezertov, ale aj napríklad knihy o slovenskej alebo medzinárodnej kuchyni.
 • Zdravie a životný štýl zahŕňa publikácie týkajúce sa predovšetkým medicíny, športov, rôznych vzťahov, výchovy detí, kozmetiky alebo zdravého spôsobu života. Zdravie je to najdôležitejšie, a tak je dôležité sa oň starať.
 • Sprievodca a cestovanie vám nielen uľahčí cestovanie, ale tiež vás zavedie na také miesta, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Okrem sprievodcov tu nájdete aj faktografické cestopisy, mapy alebo plány miest.

i

Chcete mať pokope svoje najobľúbenejšie recepty? Skvelým tipom je kniha na recepty, kde môžete mať zapísané všetky svoje obľúbené pokrmy vrátane postupu a doby varenia alebo pečenia.

Ktorá kniha vám umožní zaslúžený odpočinok?

Kniha nemusí poskytovať len užitočné informácie, ale môže tiež slúžiť na uvoľnenie, odpočinok a relax.

 • Beletria je krásna literatúra, ktorá zahŕňa všetko od poviedok a básní cez romány, detektívky, horory alebo thrillery až po biografiu, cestopisy alebo diela podľa skutočnej udalosti.
 • Knižky pre ženy predstavujú väčšinou „červenú knižnicu“, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie. V  ponuke však nie sú len knižky romantické, ale aj historické, humorné alebo erotické knihy.
 • Komiksy sú diela, v ktorých je dej rozprávaný predovšetkým podľa kresieb, ktoré sú z menšej časti doplnené o krátky text. V ponuke nájdete napríklad superhrdinovské, detské, slovenské aj náučné komiksy.

Pre milovníkov elektroniky sú v ponuke e-knihy

Elektronické knihy alebo skrátene e-knihy sú ideálne pre všetkých, ktorí milujú modernú elektroniku a chcú mať všetky knihy na jednom mieste. Výhodou je, že si ich môžete stiahnuť prakticky kedykoľvek, keď máte chuť čítať niečo nové. E-knihy si môžete prečítať vo svojich mobilných telefónoch alebo e-book čítačkách.

Ako sa dá ešte vybrať dobrá kniha? Pozrite sa na 3 naj

Pokiaľ vás nezaujíma konkrétna kniha, môžete sa pozrieť na bestsellery, knižné novinky alebo obľúbených autorov.

Najpredávanejšie knihy alias bestsellery

Bestsellery sú tituly, ktoré vo svete získali prestížne ocenenie a patria medzi najpredávanejšie knihy, a to väčšinou z oblasti beletrie. Ide tiež o nový štýl orientácie v kníhkupectve, ktorý uľahčuje predaj diel.

Najnovšie knihy

Najnovšie knihy sú ideálne pre všetkých vášnivých čitateľov, ktorí čakajú na vydanie knižných noviniek, aby mohli obohatiť svoju knižnicu o ďalší zaujímavý kúsok. Výborné tituly však boli napísané aj v priebehu posledných rokov.

Najobľúbenejšie knihy

Obľúbený autor mohol napísať viac ako jednu publikáciu, a tak sa môžete pozrieť priamo na jeho tvorbu a získať všetky jeho tituly, ktoré zatiaľ napísal. Môžete tu objaviť aj najobľúbenejšie knihy podľa iných zákazníkov.

Ktoré tituly odporúča naše online kníhkupectvo?

Odporúčame na čítanie najzaujímavejšie novinky aj ostrieľané tituly, ktoré sú napísané slávnymi autormi a novými objavmi. Vieme, že každá kniha je jedinečná a každý má rád niečo iné, a tak si v našom online kníhkupectve prídu na svoje ako fanúšikovia romantiky, sci-fi, detektívok, fantasy, tak aj odbornej náučnej literatúry.

Hľadáte perfektný darček? Kniha vždy poteší

Darčeková kniha je ideálnym darčekom pre každého. Nepoznáte obľúbený žáner obdarovaného? Nevadí. Perfektná je napríklad spomienková kniha, kam zaznamenávate všetky spoločné okamihy pomocou fotografií alebo textu. U zákazníkov je tiež veľmi obľúbená kniha o narodení dieťaťa, ktorá uchováva najkrajšie spomienky.

Zháňate lacné knihy? Potom si u nás zoraďte tovar od najlacnejšieho, navštívte náš bazár, alebo preskúmajte skvelé knižky za babku v našom výpredaji.

Naše internetové kníhkupectvo ponúka aj diáre a kalendáre

Diáre a kalendáre neodmysliteľne patria do každého, nielen internetového kníhkupectva. Okrem toho, že si s nimi naplánujete všetky schôdzky a úlohy, môžete týchto pomocníkov využiť na svoje myšlienky alebo kreatívne nápady. K dispozícii je denný, týždenný alebo školský diár, motivačný diár, vreckový diár alebo stolné kalendáre s najrôznejšími motívmi.

i

Viete, ako sa tvoria knihy? Z čoho sa konkrétne skladajú?

Knihy sú potlačené zlepené/zošité zväzky listov. Viete ale, ako sa tvorí kniha? Knižný blok je uložený do ochranného krytu – predsádky. Kniha ďalej obsahuje kapitálku (zakrýva medzeru medzi blokom a doskami), chrbát, dosky, poťah a úplne nakoniec prebal podporujúci predaj. 

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Hračka pre najmenších pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia
14,90 €

2.
Tajomný závoj Na sklade 1 ks
Kniha - Detektívny román. Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Nový detektívny román Dominika Dána. - autor Dominik Dán, 352 stran, slovensky, pevná s přebalem lesklá
-12 %
11,90 €
10,44 €

3.
Knižnička – Prvé čiernobiele knižky pre bábätko Na sklade > 10 ks a na predajni Nitra
Kniha - autor Stella Baggott, 40 stran, slovensky, Prostorové pohádky, leporela
7,82 €

Ďalšie najpredávanejšie
1 807 položiek
Kontrastná edukatívna knižka SENSORY
Hračka pre najmenších pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

14,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAmm00203
Knižka pre najmenších Severný pól
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

15,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif16229
Jak poznat psí duši
Kniha – 2016, česky, brožovaná, bez prebalu, matná - autor Rudolf Desenský, česky, brožovaná bez prebalu matná

12,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: PANrk0006
Knižka pískacia Moje prvé zvieratká
Hračka pre najmenších pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

4,60 €
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif14073
Vtech Moja prvá spievanková knižka SK
Didaktická hračka pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 6 mesiacov

23,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAa8666
Lamaze - Moja prvá knižka
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 6 mesiacov

10,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: QBM005z
Problém tří těles: První díl trilogie Vzpomínka na Zemi
Kniha - Problém tří těles je nejoceňovanější sci-fi současnosti a mezinárodní bestseller. První díl trilogie s rozmachem Duny a stejnou dávkou akce jako Den nezávislosti. - Autor Liou Cch'-sin, 447 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá

12,59 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: FKP0264980
Knižka s aktivitami What Does Paul Wear
Hračka pre najmenších pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 6 mesiacov

Cenová bomba
9,40 € Ušetríte 5,49 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAbz10963
Taf Toys Knížka 3v1 pre najmenších
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

18,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: HRAif3713
Mých 100 slovíček
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 1,5 roka

40,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif16467
Kniha pěti kruhů: Go Rin No Šo
Kniha – autor Mijamoto Musaši, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

8,34 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: FKP114773
Najedzte sa do štíhlosti 1
Kniha - autor Antónia Mačingová, 176 strán, slovensky, pevná bez prebalu lesklá

Cenová bomba
8,79 € Ušetríte 2,91 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: FKP183657
Vtech knižka – U nás na farme
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od 3 mesiacov

Zľavnené -14 %
17,90 € 20,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif11878
Knižka pre hru na brušku
Kniha pre deti vhodná pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

19,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: HRAif16228
Kde raky spievajú
Kniha - autor Delia Owens, 300 stran, slovensky, Pevná bez přebalu lesklá

14,56 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: FKP0294926
Ako sa obliekajú princezné Módna prehliadka
Kniha - 32 stran, slovensky, Brožovaná bez přebalu lesklá

4,62 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: FKP0332316
Cirkadiánní kód
Kniha - Využijte přirozený rytmus svého těla pro zdraví, výkon a zhubnutí. Kniha je pro každého, kdo nepřestává pracovat na svém zdraví. Na své si ale přijdou i zkušení lifehackeři a biohackeři mnoha vyznání. To proto, že pravidelný rytmus spojuje vše do jednoho dokonale sehraného soukolí. - autor Satchin Panda, 350 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá

18,25 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: FKP0337454
101 psích trikov Vydanie pre deti: Zábavné hry a aktivity pre malých cvičiteľov psov
Kniha – autor Kyra Sundance, 192 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá

8,62 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: FKP185836
Sex, Disco, Revoluce!
Kniha - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časy. Sex, Disco, Revoluce. V tomhle všem jsem si vedl velmi dobře. Možná, že jsem byl přímo nejlepší! - 448 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

19,56 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: FKP0305430
Moderní česká cukrařina
Kniha - Pečte a inspirujte se recepty uznávaného mistra cukráře, kterého můžete znát z pořadu Peče celá země. - autor Josef Maršálek, 192 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá - autor Josef Maršálek, 192 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

13,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: FKP0322309
Bohyňa Zitkov
Kniha - autorka Kateřina Tučková, 456 strán, česky, brožovaná bez lesklého krytu

13,03 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: FKP137397
Rappa kniha pískacia s vnútornou potlačou, 2 dr.
Hračka pre najmenších pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

3,79 €
Môžete mať ihneď na predajni Prešov
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAjd0044
Šikmý kostel
Kniha - Příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

15,20 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: FKP0322300
Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy
Kniha - Ruth Sheppard, 176 stran, slovensky, pevná s přebalem lesklá

Cenová bomba
14,66 € Ušetríte 3,25 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: FKP0376308

Knihy

e-knihyČo čítať? Knižné novinky a tipy 2022 Prinášame vám výber knižných noviniek, ktoré podľa nás stoja za to. Tipy na knihy zahŕňajú niekoľko žánrov,...
„Ten chlapec bude slávny. V našom svete nebude jediné dieťa, ktoré by nepoznalo jeho meno,“ vyhlási v prvej...
Pre každého správneho fanúšika fantasy je povinnosťou výlet do fiktívneho sveta Stredozeme, za ktorým stojí...
Jakub NěmecZaklínač – Veľkolepá knižná séria Andrzeja Sapkowského Zaklínač, Geralt z Rivie, Biely vlk, Gwynbleidd, mäsiar z Blavikenu. Mnoho mien a označení pre jednu knižnú...
Možnosti milostného románu není další dílo z červené knihovny, ale autobiografická zpověď spisovatele Jana...
Bestseller Tatér z Osvětimi tentokrát pokračuje knihou Cilčina cesta, jež zachycuje skutečné události z...
Viac článkov Všetky články

Knihy

V kategórii Knihy máme práve teraz na Alza.sk celkom 1806 produktov.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné knihy Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie knihy Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie knihy Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii knihy recenzie

P-DC1-WEB28
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií