Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Najpredávanejšie - Audioknihy

0
Značky a parametre
ALBATROS (17)
Anag (1)
Audiostory (19)
AVIK (2)
B4Upublishing (1)
BizBooks (2)
CN Invest a.s. (1)
Cooboo (2)
CPress (2)
Eddica (9)
Epocha (2)
Fragment (5)
Hemisfery (5)
Indeart (1)
Jan Melvil Publishing (13)
Kristian (2)
LudvikRichardNoBook (2)
Lumeni (1)
ManagementPress (1)
MartinProdajINSIGHT (3)
Mediaempire (2)
Meriglobe (3)
Mladá fronta (1)
MladaFronta (3)
Motto (11)
ObchodniAnglictina (1)
OneHotBook (100)
Panteon (4)
Paseka (1)
Paulinky (1)
Plus (6)
PoslechovaAnglictina (13)
Prah (2)
ProgresGuru (11)
Publixing (8)
Radioservis (57)
SixFresh (2)
Slamova (1)
Socha (2)
Supraphon (7)
Synergie (5)
Tebenas (3)
Tympanum (127)
Walker&Volf (12)
XYZ (10)
Autor
Vlastimil Vondruška (28)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Jo Nesbo (13)
* 29. marca 1960, Oslo – „Jo Nesbo sa môže stať ďalším Munchom alebo Ibsenom... a či existuje na svete spravodlivosť, bude raz Harry Hole rovnako slávny ako Harry Potter...“ hovorí CNN. Jo Nesbo, kráľ severskej krimi, je súčasný nórsky spisovateľ a hudobník. Za svoje romány získal množstvo literárnych ocenení, jeho knihy boli preložené do 35 jazykov a vyšli v 140 krajinách. Narodil sa do rodiny knihovníčky a vášnivého čitateľa. Od detstva ho okrem futbalu zaujímala aj hra na gitaru a rocková hudba. Spoločne s mladším bratom založili kapelu Di Derry a dobyli nórsku rockovú scénu s rekordným počtom predaných albumov a až 180 odohranými koncertami ročne. Písaniu sa začal naplno venovať až v roku 1997, kedy mu vyšiel prvý detektívny román Netopier (Flaggermusmannen), v ktorom prvýkrát predstavil postavu veľmi osobitého a svojrázneho kriminalistu Harryho Hola. Kniha okamžite zožala obrovský úspech a jej autor za ňu dostal cenu Rivertonprisen za najlepší literárny počin s kriminálnou tematikou. Ohlas vzbudili aj ďalšie knihy zo série s detektívom Harrym Holom – Šváby (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram ( Marekors), Spasiteľ (Frelseren), Snehuliak (Snomannen), Leopard (Panserhjerte), Prízrak (Gjenferd) a Polícia (2013). Mladších čitateľov si získal humornou sériou kníh s hlavným hrdinom doktorom Proktorom: Doktor Proktor a prdiaci prášok (2007). Originálne a vtipne ilustrované príbehy sú plné humoru, fantázie a bláznivých situácií, ktoré zaujali deti a mládež na celom svete.
Kolektív autorov (9)
Peter May (9)
(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland) Peter May je škótsky spisovateľ, obľúbený televízny scenárista a novinár, ktorý momentálne žije aj tvorí vo Francúzsku. Keď v dvadsiatich siedmich rokoch vydal prvý román The Reporter (1978), bol požiadaný, aby ho prepísal do podoby scenára pre seriál BBC. Od tej doby sa venuje televíznej tvorbe. Má na konte viac ako tisíc položiek vrátane seriálov The Standard a Machair. V poslednej dobe obohacuje svet literatúry strhujúcimi krimi románmi a trilermi, ktoré sú populárne na celom svete a pri ktorých tŕnie napätím nejeden čitateľ. Súčasným svetovým bestsellerom je kriminálna trilógia Ostrov Lewis. Prvý román z trilógie odohrávajúci sa v Mayovom rodnom Škótsku nesie názov Skala (podľa originálu The Blackhouse) a vyšiel v roku 2009. Po vydaní v septembri 2011 figuroval osem týždňov na britskom rebríčku bestsellerov, bol prezentovaný v prestížnom Richard and Judy Book Club, zvíťazil v ankete o najobľúbenejšiu knihu jesene 2011 a BBC plánuje natočiť jeho filmovú verziu. V septembri 2012 vyšiel druhý diel s názvom Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v januári 2013 záverečný diel trilógie – Šachové figúrky (The Chessmen). Knihy sa neustále držia v rebríčkoch a sú nadšene prijímané svetovou tlačou, recenzné ohlasy plné superlatívov vychádzajú v najprestížnejších denníkoch a ich literárnych prílohách.
Dominik Dán (7)
Agatha Christie (7)
Andrzej Sapkowski (6)
(* 21. 6. 1948, Poľsko) Andrzej Sapkowski je poľský spisovateľ, známy predovšetkým ako tvorca poviedok a románovej série o zaklínačovi Geraltovi z Rivie a princeznej Ciri. Ako jeden z najpopulárnejších autorov slovanskej fantasy je veľmi obľúbený aj v Českej republike, na Slovensku, v Rusku, Nemecku, Portugalsku, vo Francúzsku, Švajčiarsku aj Španielsku. Jeho príbehy sa stali predlohou pre filmové aj seriálové spracovanie, ale na ich základe vznikla aj veľmi rozšírená RPG hra pre PC a konzoly. V roku 1999 vyšli nové preložené geraltovské poviedky Zaklínač I - Posledné želanie, ktoré sa skladajú z príbehov zo Strieborného meča, Večného ohňa, Meča osudu, doplnené kompletné poviedkou Hlas rozumu a priloženou čiernobielou mapou sveta podľa Stanislava Komárka. Neskôr vyšlo aj pokračovanie - Zaklínač II. - Meč osudu, Zaklínač III. - Krv elfov, Zaklínač IV. - Čas opovrhnutia, Zaklínač V. - Krst ohňom, Zaklínač VI. - Veža lastovičky a Zaklínač VII. - Pani jazera. Jedným z posledných titulov je samostatný román s názvom Zaklínač - Búrková sezóna (2014), v ktorom sa autor opätovne navracia k svojmu najpopulárnejšiemu hrdinovi - zaklínačovi Geraltovi.
Stephen King (6)
(* 21. september 1947, Portland, Maine) Stephen Edwin King je popredný americký spisovateľ a jeden z čitateľsky najvyhľadávanejších autorov hororov a temných fantasy príbehov súčasnosti. Svojich čitateľov ohromuje už od konca 70. rokov, na konte má už vyše 40 knižných titulov a neustále si získava nových priaznivcov. Je držiteľom mnohých významných ocenení a na motívy jeho románov bola natočené celé množstvo kultových snímok a televíznych seriálov. Na filmových adaptáciách sa často podieľali známi herci a režiséri, ako napríklad Stanley Kubrick alebo Frank Darabont, ktorí dodali Kingovým mrazivo tajomným a dramatickým príbehom ojedinelú atmosférou. Medzi najúspešnejšie filmové snímky možno uviesť napríklad Carrie, Osvietenie, Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa a veľa ďalších. Sám Stephen King si vyskúšal prácu režiséra aj epizódneho herca. Okrem obľúbenej knižnej fantasy série Temná veža (The Dark Tower) a knižných bestsellerov, ako sú Prekliatie Salemu, Cintorín zvieratiek alebo Misery, sa veľkého úspechu dočkal aj novší titul Doktor spánok (2013, česky 2014 ), ktorý je priamym pokračovaním románu Osvietenie.
Dan Brown (6)
* 22. júna 1964 Exeter, New Hampshire – Dan Brown sa narodil roku 1964 v Exeteri v štáte New Hampshire. Vyštudoval na tamojšej univerzite a niekoľko rokov sa pokúšal uchytiť sa v Los Angeles ako skladateľ. Keď neuspel, vrátil sa do rodného mesta, nejaký čas vyučoval na univerzite angličtinu, ale vzápätí ho zlákala profesia spisovateľa. V roku 1996 vydal svoju prvotinu Digitálna pevnosť (Digital Fortress) z prostredia tajných služieb. O tri roky neskôr slávil úspech s románom Anjeli a démoni (Angels and Demons), v ktorom sa prvýkrát objavila postava harvardského profesora Roberta Langdona, a v roku 2001 nasledovala Klamári (Deception Point). V roku 2003 sa však z autora relatívne úspešných thrillerov stal podľa výsledkov ankety časopisu Time jeden z najvplyvnejších ľudí na svete a z jeho ďalšieho románu celosvetový fenomén. Da Vinciho kód (The Da Vinci Code, Argo vydalo aj v odlišnom preklade pod názvom Da Vinciho kód) zaznamenala nevídaný úspech. Veľmi úspešný bol aj ďalší triler s hlavným hrdinom Robertom Langdonom – Stratený symbol (The Lost Symbol) a Inferno (Inferno).
George R. R. Martin (6)
(* 20. september 1948 v Bayonne, New Jersey) George Raymond Richard Martin je známy americký spisovateľ čitateľsky úspešných románových sérií a noviel, ktoré patria do žánru sci-fi a fantasy. Za svoje knihy získal spisovateľské ocenenia Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award. Kult priaznivcov okolo spisovateľa Georgea RR Martina sa utvoril predovšetkým po vydaní prvých dielov epickej ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), podľa ktorej bol následne natočený divácky populárny seriál káblovej televízie HBO. Sám autor sa podieľa aj na scenároch. Doposiaľ nedokončená sága zahŕňa diely - Hra o tróny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Stret kráľov, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Búrka mečov, 2002 (A Storm of Swords , 2000), Hostina pre vrany, 2006 (a Feast for Crows, 2005) a Tanec s drakmi, 2012 (a Dance with Dragons, 2011). Nový diel ponesie názov Víchry zimy (The Winds of Winter), ale zatiaľ je uverejnených len niekoľko kapitol. Napínavá sága si získava čitateľov aj divákov na celom svete. Podobne ako v prípade slávnych drám Williama Shakespeara tu figurujú hlavní hrdinovia s tragickými osudmi, láska je vždy vopred odsúdená na zánik a do rozporu sa dostáva tvrdá pravda a milosrdné klamstvo. Je tiež autorom noviel o rytieroch a obľúbených poviedkových zbierok, ako napríklad Pieseň pre Lyu , 2002 (a Song for Lya, 1976), Spevy hviezd a tieňov, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytier Siedmich kráľovstiev (a Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých ďalších.
Rôzni autori (6)
Don Miguel Ruiz (5)
Jeff Kinney (5)
Lars Kepler (5)
Za umeleckým pseudonymom Lars Kepler sa skrýva manželská dvojica známych švédskych autorov, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Obaja milujú napätie a trilery, preto sa rozhodli spoločne venovať tomuto žánru a rozvinúť ho o nové prvky a zápletky. Pod pseudonymom napísali prvý detektívny román. Ich identita mala byť skrytá, aby si ich čitatelia nespájali s predchádzajúcou tvorbou. Po obrovskom úspechu prvej knihy bola dvojica autorov odhalená a teraz pokračuje v tvorbe ďalších detektívnych príbehov. Manželia v súčasnosti žijú v Štokholme a vychovávajú spolu tri dcéry. V roku 2009 bola vydaná prvá kriminálna detektívka s názvom Hypnotizér (Hypnotisören), ktorá sa ihneď stala svetovým bestsellerom a predala sa do viac ako tridsiatich krajín. V tejto knihe bola prvýkrát predstavená hlavná postava záhadného švédskeho vyšetrovateľa s fínskymi predkami, Joona Linnu. Priaznivci chladnej severskej krimi ocenia aj ďalšie, doteraz vydané knihy, ako sú Paganiniho zmluva (Paganinikontraktet), Svedkyňa ohňa (Eldvittnet) a Piesočný muž (Sandmannen). Príbehy sa opierajú o záhadná tajomstvo, napínavé kriminálne zápletky a nejedného čitateľa zaujme aj nemilosrdné severské prostredie.
Lucie Meisnerová (5)
kolektív autorov (5)
Bernard Minier (4)
Astrid Lindgrenová (4)
Jussi Adler-Olsen (4)
* 2. augusta 1950, KodaňJussi Adler-Olsen je dánsky novinár, redaktor, nakladateľ a autor kriminálnych príbehov zo severského prostredia. Jeho knihy sú v súčasnosti čitateľsky veľmi úspešné a často ich spája tematika psychických porúch a medzinárodných konšpiračných teórií. Detstvo prežil ako syn popredného sexuológa a psychiatra v oficiálnych rezidenciách lekárov v niekoľkých psychiatrických liečebniach po celom Dánsku. Táto životná skúsenosť silne ovplyvnila jeho románovú tvorbu. Autorovo špecifické zmýšľanie, zmysel pre humor, nadhľad a irónia sú bezpochyby hlavné príčiny čitateľského úspechu a svetového záujmu. Knižná prvotina Alfabethuset (Abecedný dom, 1997) sa ihneď stala bestsellerom. Nadviazali na ňu romány Og hun takkede guderne (A ďakovala bohom, 2003) a Washingtonský dekrét (2006, česky 2014). Popularitu si získal aj rozsiahlou detektívnou ságou o kodanskom policajnom oddelení Q na čele s hrdinom Carlom Morckom: Žena v klietke (2011), Zabijaci (2012) Odkaz vo fľaši (2013), a i.
Karel Čapek (4)

Nová hodnota

Roman Baroš (4)
Vilma Kadlečková (4)
(* 27. mája 1971, Praha) Vilma Kadlečková je popredná česká autorka scifi a fantasy próz, priaznivkyňa československého fandomu a spoluautorkou hry Dračí doupě. Pracovala aj ako redaktorka v nakladateľstve Harlequin a z domova vykonáva pozíciu prekladateľky. Za svoje literárne dielo dostala niekoľko ocenení, ako je napríklad cena O najlepšiu fantasy, O stříbřitělesklý halmochron, Huňáč zelený, Cena Karla Čapka a pod. Od 90. rokov sa venovala scifi sérii Legendy o Argenitu, ktorá zavedie čitateľa do budúcej histórie vesmíru, kde sa vyskytuje unikátny nerast s psychotronickým schopnosťami – Argenit. Po tomto cykle sa autorka na nejakú dobu odmlčala a s vydávaním opäť začala až od roku 2007. V súčasnosti vychádza nová scifi pentalógia s názvom Mycélium. Prvý diel, Mycélium I: Jantárové oči (2013), mapuje nový svet na planéte Osse, kde sa začala využívať tamojšia myceliálna technológia. Ďalej vyšlo čitateľsky úspešné pokračovanie Mycelium II: Led pod kůží (2013), Mycelium III: Pád do temnot (2014) a Mycelium IV: Vidění (2014).
Frederick Forsyth (3)
David Michie (3)
David Michie je medzinárodne uznávaný spisovateľ a autor niekoľkých svetových bestsellerov, v ktorých sa zaoberá predovšetkým tematikou ľudskej empatie, duševnej harmónie, meditovania a budhizmu. Jeho knihy boli preložené do 25 jazykov a vyšli už vo viac ako 30 rôznych krajinách. Narodil sa v Zimbabwe, žil 10 rokov v Londýne a v súčasnosti býva so svojou ženou v Austrálii. Posledných päť rokov sa venoval aj organizovaniu duchovných a meditačných seminárov na univerzitách a v neziskových organizáciách, ktoré pravidelne navštevuje pestrá škála záujemcov. Je aj kľúčovým rečníkom na mnohých národných konferenciách, ako je napríklad Happiness & Its Causes Conference v Sydney a Australian Meditation Conference v Melbourne. Vyšlo o ňom množstvo pôsobivých článkov v hlavných novinách a časopisoch, napríklad v The Times of India, The Daily Telegraph alebo The Australian. V Českej republike vyšiel v roku 2013 román Dalajlámovo mačka, v ktorom je vykreslený každodenný život mačky žijúcej v blízkosti duchovného vodcu. Príbeh je plný humorných situácií, životných múdrostí a čitateľov zábavnou formou zoznamuje so základnými myšlienkami budhizmu. Na úspech tejto knihy autor neskôr nadviazal voľným pokračovaním pôvabného rozprávania mačky Jeho Svätosti Dalajlámu, ktoré nesie názov Dalajlámova mačka a umenia priasť (česky 2014). Taktiež je autorom mnohých meditatívnych kníh. Jednou z nich je aj publikácia Ponáhľaj sa a medituj (česky 2014), ktorá informuje laikov o základných princípoch budhizmu a zábavnou formou poučuje o meditácii.
David Walliams (3)
Eddica (3)
Evžen Boček (3)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
Fredrik Backman (3)
Jiří Žáček (3)
Jonas Jonasson (3)
* 6. júla 1961, Švédsko – Jonas Jonasson je švédsky novinár a spisovateľ. Úspech zaznamenal predovšetkým ako autor humoristických románov. Jeho románová prvotina o vynaliezavom dôchodcovia Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) bola preložená do 40 jazykov a v roku 2010 sa stala najpredávanejšou knihou vo Švédsku. Získal za ňu množstvo literárnych ocenení a na jej motívy bola natočená divácky úspešná rovnomenná snímka. „Rozhodne ma ovplyvnil Švejk. Keď na neho príde, nemôžete určite povedať, či to bol najhlúpejší človek prvej svetovej vojny, alebo či bol jediný, kto rozumel, o čo vtedy šlo. To isté sa dá povedať o Allanovi“ – Jonas Jonasson. Podobný čitateľský ohlas získala aj jeho druhá kniha – Analfabetka, ktorá vedela počítať (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román sa opäť točí okolo postavy nevšednej hlavnej hrdinky, konkrétne černošského dievčaťa Nombeko Mayeki, je plný neočakávaných momentov a situačného humoru s prvkami irónie.
Jonathan Lynn (3)
Josef Veselý (3)
Michal Viewegh (3)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Roald Dahl (3)
Stieg Larsson (3)
(* 15. august 1954, Skelleftea - 9. novembra 2004, Štokholm) Stieg Larsson bol švédsky novinár, spisovateľ a významný odporca pravicového extrémizmu. V roku 2008 sa umiestnil na rebríčku ako druhý najpredávanejší autor beletrie na svete. Jeho tvorba bola ocenená množstvom literárnych cien. Za svoj život stihol napísať len tri detektívne romány, ktoré boli publikované až po jeho smrti, pretože písal len pre svoje potešenie a odreagovanie. Jednotlivé diely trilógie Milénium sa ihneď stali bestsellery. Sú to Muži, ktorí nenávidia ženy (Män som hatar kvinnor, 2005), Dievča, ktoré sa hralo s ohňom (Flickan som lekte med Elden, 2006) a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda (Luftslottet som sprängdes, 2007). Kriminálne romány sa taktiež stali inšpiráciou pre vznik rovnomenných filmových snímok, ktoré zaznamenali divácky úspech.
Dominik Landsman (3)
Michaela Klevisová (3)
Ransom Riggs (3)
Dmitry Glukhovsky (2)
Hendrik Groen (2)
Jan Neruda (2)
Ladislav Zibura (2)
Paulo Coelho (2)
(* 24. augusta 1947, Rio de Janeiro) Paulo Coelho je známy brazílsky autor psychologických románov a zároveň jeden z najčítanejších spisovateľov posledných desaťročí. V roku 2002 sa stal členom Brazílskej literárnej akadémie. Jeho knihy krajinách v 168 krajinách sveta a je možné si ich prečítať až v 73 jazykoch. Skôr než sa stal spisovateľom, pracoval ako dramatik, novinár, televízny scenárista a piesňový textár brazílskych spevákov. Ako mladý musel čeliť ťažkému životnému osudu a svoju cestu za úspechom potom včlenil aj do niektorých svojich príbehov. Najúspešnejším knižnom bestsellerom Paula Coelha je bezpochyby román Alchymista (1998, česky 1999), vďaka ktorému bol Coelho zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako autor najprekladanejšej knihy. Významným dielom je aj autobiografický príbeh o neobyčajnej ceste katolíckeho pútnika do Santiaga de Compostela s názvom Pútnik - Mágov denník (1987, česky 2002), kde sa Coelho inšpiroval vlastnými zážitkami z duchovnej púti. V súčasnosti vychádza román Nevera (česky 2014) o mladej redaktorke Linde, ktorá sa pod vplyvom sexuálneho žiadostivosti odhodlá k manželskej zrade.
Adina Mandlová (2)
Alois Jirásek (2)
Anthony Rupert Jay (2)
Dan Miller (2)
David Lagercrantz (2)
E. L. James (2)
František Kotleta (2)
(* 1981, Bruntál) František Kotleta je súčasný český spisovateľ a predstaviteľ sci-fi literatúry. O jeho skutočnej existencii sa však vedú najrôznejšie teórie a spory. Kotletov autorský štýl je veľmi podobný tvorbe Jiřího Kulhánka, ku ktorému je často prirovnávaný. Svojich čitateľov si získal trilógiou s názvom Bratstvo krvi o upírovi Janovi Bezzemkovi. Ten musí čeliť invázii z vesmíru a postaviť sa Kartanom, ktorí sa rozhodli ovládnuť planétu Zem a jej obyvateľov zotročiť. Priaznivcov kontroverznej fantastiky zaujme aj dvojdielnym románom Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy sú plné napätia, zbraní, kontaktných súbojov a nechýba v nich ani erotika a vytie vlkolakov.
Franz Kafka (2)
George Orwell (2)
Georges Simenon (2)
Henning Mankell (2)
* 3. február 1948, Stockholm – „Aj keď môj otec zomrel skôr, kým bol vydaný môj prvý román, vedel som, že vo mňa veril, a bol si istý, že budem mať úspech ako spisovateľ.“ Henning Mankell je popredný švédsky spisovateľ a úspešný autor populárnych detektívnych románov, divadelných hier a príbehov pre deti. Na svojom účte má viac ako 40 miliónov kusov predaných kníh, ktoré boli preložené až do 41 rôznych jazykov. V roku 2008 sa stal deviatym najpredávanejším autorom na svete. V roku 1973 debutoval románom Bergsprängaren (Ostreľovač skál) o robotníckom hnutí vo Švédsku. V tomto roku prvýkrát odcestoval do Mozambiku, kde v súčasnosti striedavo žije a pracuje ako riaditeľ divadla Teatro Avenida. Veľký literárny prielom pre Henninga Mankella nastal v roku 1990, kedy po prvýkrát vyšiel jeho kriminálny román Vrahovia bez tváre (Mördare utan ansikte) na čele s novým hrdinom, policajným superintendantom Kurtom Wallanderom. Táto kniha získala ocenenie Akadémie švédskych autorov detektívnej literatúry a ešte toho istého roku aj cenu Švédskej akadémie pre kriminálnu literatúru Sklenený kľúč za najlepšiu škandinávsku detektívku. Mankell následne pokračoval v sérii úspešných detektívnych príbehov aj s hlavnou postavou, slávnym Kurtom Wallanderom.
Ingrid Masárová (2)
J. R. R. Tolkien (2)
(* 3. januára 1892 - 2. septembra 1973) John Ronald Reuel Tolkien je považovaný za zakladateľa žánru modernej fantasy. Kultový anglický spisovateľ bol významným jazykovedcom, znalcom starej angličtiny, severštiny a zároveň profesorom na Univerzite v Oxforde. V roku 1972 získal od kráľovnej Alžbety II. Rád britského impéria. Od roku 1916 pracoval na svojom celoživotnom diele, mytologickom cykle Kniha stratených príbehov, neskôr nazvanom Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien ho vydal až po smrti svojho otca. Knižný debut o mýtickej krajine uviedol v roku 1937 pod názvom Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čitatelia boli prvýkrát oboznámení s úplne svojbytným fantazijným svetom, ktorý mal vybudovaný vlastnú históriu, mytológiu, jazyk aj hierarchiu jednotlivých ríš. Na nebývalý úspech naviazal trilógiou Pán prsteňov, ktorá sa skladá z dielov - Spoločenstvo Prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa. Syn Christopher Tolkien sa ďalej podieľal na vydaní tragických povestí z pera jeho otca, ktoré nesú názov Húrinovy děti. Tolkienove knihy sa dočkali aj sfilmovania, na ktorom sa podieľal novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z týchto titulov ponúkame aj ako audioknihy - Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa a Hobit: Neočakávaná cesta.
Jack London (2)
James Herriot (2)
Jaroslav Hašek (2)
Ladislav Špaček (2)
Leo Babauta (2)
Lev Nikolajevič Tolstoj (2)
Ludvík Richard (2)
Mika Waltari (2)
Miloš Kratochvíl (2)
Miroslav Žamboch (2)
(* 13. januára 1972 Hranice) Miroslav Žamboch je súčasný český autor, ktorý sa venuje prevažne fantasy literatúre a science fiction. ,,Milujem príbehy. Existujú dobré a zlé príbehy, žiadne iné delenie nie je podstatné. “ Jeho prozaickou prvotinou je poviedka Zpověď válečníka (1995), s ktorou vyhral v súťaži O najlepšiu fantasy, a s ktorou okamžite získal priazeň českých čitateľov. Poviedka je inšpirovaná jednou z piesní skupiny Lucie. Napísal aj niekoľko rozsiahlych knižných sérií, ako napríklad Líheň, Koniáš, Bakly - Bez slitování, Agent John Francis Kovář (Prokletí legendy: Dámská hra) či Agent X-Hawk 01. Často ide o napínavé romány, novely a poviedkové cykly, v ktorých vystupujú známi hrdinovia, ale objavujú sa aj nové postavy a charaktery. Naraziť môžete aj na upírov, vlkolakov, čarodejníkov, ale aj tajných agentov a nemilosrdných zabijakov. Ponorte sa do príbehov plných napätia, akcie, nečakaných momentov, tajomstiev a zbraní.
Peter Mayle (2)
Robert Galbraith (2)
(* 31. júla 1965 v Yate) Pod umeleckým pseudonymom Robert Galbraith sa neskrýva nikto iný ako autorka slávnej ságy o Harrym Potterovi, Joanne Rowlingová. Britská spisovateľka je aj autorkou novely pre dospelých – Prázdne miesto (The Casual Vacancy, 2012). Séria kníh o čarodejníckom hrdinovi priniesla Rowlingovej nečakaný úspech. Romány získali množstvo ocenení a predalo sa ich viac ako 400 miliónov kópií. Podľa novín The Sunday Times bola Rowlingová v roku 2008 označená ako 12. najbohatšia žena v Británii. V súčasnosti sa venuje aj charitatívnej činnosti a aktívne podporuje niekoľko charitatívnych organizácií. Pod pseudonymom Robert Galbraith vyšiel v roku 2013 (po česky 2014) napínavý detektívny román Volanie Kukučky (The Cuckoo's Calling), ktorý je zároveň prvým dielom plánovanej krimi série o súkromnom detektívovi a vojnovom veteránovi z Afganistanu, Cormoran Strikeovi, ktorého si často najímajú žiarliví zbohatlíci. Hlavný hrdina sa tak dostáva do sveta luxusu, bohatých mužov, krásnych žien, kde mu však samotnému veľakrát hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Pokračovanie s anglickým názvom The Silkworm by malo vyjsť v českom preklade v roku 2015.
Sir Artur Conan Doyle (2)
Sophie Hannah (2)
Umberto Eco (2)
Vladimír John (2)
Paula Hawkins (2)
Martin Prodaj (2)
Samuel Bjork (2)
Astrid Lingrenová (2)
Ben Aaronovitch (2)
Cressida Cowellová (2)
Deepak Chopra (2)
B. A. Paris (2)
Austin Kleon (2)
S. K. Tremayne (2)
Amor Towles (1)
Andrew Gross (1)
Arthur Conan Doyle (1)
Dan Lyons (1)
Felix Holzmann (1)
Jan Pivec (1)
Jiří Březina (1)
Karel Klostermann (1)
Karen Cleveland (1)
Ladislav Pešek (1)
Laura Markhamová (1)
Monika Stehlíková (1)
Rachel Abbottová (1)
Tomáš Baránek (1)
Tomáš Macek (1)
Volker Kutscher (1)
Will Bowen (1)
Agatha Christie® (1)
Alexandra Potter (1)
Alexander Dumas (1)
Antoine de Saint-Exupéry (1)
Antony Rupert Jay (1)
Arnošt Goldflam (1)
Betty Macdonaldová (1)
Betty MacDonaldová (1)
Blanka Kubešová (1)
Bohumil Hrabal (1)
(* 28. marca 1914, Brno – 3. februára 1997, Praha) Bohumil Hrabal bol významným českým prozaikom, ktorého tvorba patrí predovšetkým do druhej polovice 20. storočia. Za svoje knihy získal množstvo národných aj medzinárodných prestížnych ocenení. Jeho diela sa hojne prekladajú do cudzích jazykov, ale mali aj zásadný vplyv na rozvoj českej prózy. Jeho knihy sa dočkali aj filmového spracovania, vznikol tak napríklad kultový snímok Jiřího Menzela – Ostro sledované vlaky (1965), ktorý získal Oscara za cudzojazyčný film. Ďalej bol natočený film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či napríklad tragikomédia Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Do literatúry vstúpil ako básnik koncom 30. rokov, postupne však preorientoval svoju tvorbu smerom k próze a najmä v 60. rokoch sa stal jednou z najvýraznejších osobností. Hrabalové príbehy sa vyznačujú značnou rôznorodosťou, experimentmi a premenlivosťou. Ocitajú sa často na pomedzí medzi realitou a imagináciou, groteskou a skepsou. Hrabal často čerpal zo svojho života a rozprávania strýka Pepina. Prvou realistickou prózou bez interpunkcie sa stala poviedka Jarmilka, ktorá bola napísaná už v roku 1952, ale vydanie sa dočkala až roku 1992. Hrabal debutoval rokom 1956 textom s názvom Hovory lidí, ďalej bol vydaný poviedkový súbor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou vetou napísal experimentálny text Taneční hodiny pre starších a pokročilých (1964). Je aj autorom tragikomickej novely zasadenej do okupačného obdobia – Ostro sledované vlaky (1965) a niekoľkých veľmi cenených spomienkových próz – Postřižiny (1976), Svadby v domě (1987), Slávnosti sněženek (1978). Životnú dráhu čašníka a hoteliéra zachytil v románe Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Príbeh starého samotára, robotníka v zberni papierov, vystihol v meditatívnej próze Příliš hlučná samota (1980). Napísal aj meditatívne esejistickú novelu Něžný Barbar (1981) o priateľstve bohémov Vladimíra Boudníka, spisovateľa Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.
Brad Stone (1)
Daniel Defoe (1)
David Heinemeier Hansson (1)
David Laňka (1)
Denise Mina (1)
(* 1966, Škótsko) Denise Mina je známa autorka kriminálnych románov. Za svoje detektívne prózy získala niekoľko prestížnych ocenení a niektoré sa dočkali aj filmového spracovania. Takisto sa podieľala na známych komiksoch, ako je napríklad Hellblazer. Veľmi populárne sú nielen jej poviedky a komiksové úpravy, ale aj kriminálne série, ktoré zvyčajne spája postava hlavného detektíva. Kritika pozitívne hodnotí napríklad ságu s vyšetrovateľkou Alex Morrowovou z Glasgow. Prvý diel s názvom Stále polnoc (česky 2014) rozpráva o záhadnom únose a napadnutí jednej škótskej rodiny. Za kriminálny triler Koniec osej sezóny (česky 2013) získala škótska autorka v roku 2011 cenu za najlepšiu preloženú detektívku od Švédskej akadémie autorov detektívok (The Martin Beck Award) a ďalej ocenenie za najlepšiu britskú detektívku roka 2012. V treťom pokračovaní Bohovia a beštie (2014 ) pátra vyšetrovateľka Alex Morrowová po dobre ozbrojenom lupičovi.
Dick Francis (1)
Dolores Redondo (1)
Douglas Adams (1)
E.A.Poe (1)
E.L. James (1)
Edgar Allan Poe (1)
(* 19. januára 1809, Boston, USA – 7. októbra 1849, Baltimore, USA) Edgar Allan Poe bol americký prozaik a básnik. Písal fantastické a mystické príbehy a je považovaný za zakladateľa detektívneho a hororového žánru. V jeho tvorbe môžeme uvidieť aj prvky sci-fi. Po smrti matky a otcovom odchode sa trojročného Edgara ujala rodina Allanovcov, po ktorých prijal meno. Poe vyštudoval literatúru a už počas štúdia mal problémy s alkoholom, dlhmi a depresiami. Poe bol nevyrovnaná osobnosť, v dôsledku čoho sa stretával s problémami v práci. Bol však inteligentný a zdvorilý. Zaoberal sa okrem iného aj mysticizmom, čo sa prejavilo v jeho diele. Poe je autorom mnohých poviedok a básní. Jeho dielo inšpirovalo množstvo neskorších autorov, napríklad Arthura Conana Doyla. Autorovým životným dielom a majstrovským kúskom je báseň Havran. Je o samotárskom mužovi, ktorý prežíva muky z horúčky a spomienok na mŕtve dievča Lenoru. Vydáva aj hororovú poviedku Zánik domu Usher a svoju najslávnejšiu prózu, Jama a kyvadlo (audiokniha), o človeku odsúdenom inkvizíciou na smrť za kacírstvo. V knihe Zlatý Skarabeus Poe ukazuje, že veľa zdanlivo nevysvetliteľných náhod hraničiacich až s mágiou môže mať prosté logické a racionálne vysvetlenie. Edgar Allan Poe bol 3. októbra 1849 nájdený opitý na jednom baltimorskom chodníku. Okamžite bol prevezený do nemocnice, kde však po 4 dňoch zomrel na prekrvenie mozgu. V našej ponuke nájdete aj veľa audiokníh s dielmi E. A. Poea.
Edmond Rostand (1)
Eduard Petiška (1)
Erben Václav (1)
Ernest Hemingway (1)
Esther a Jerry Hicks (1)
Forrest Carter (1)
František Němec (1)
František Nepil (1)
Galina Miklínová (1)
Gillian Flynn (1)
Haruki Murakami (1)
Hermann Hesse (1)
Honoré de Balzac (1)
Charles Dickens (1)
Christopher McDougall (1)
Ivanka Devátá (1)
J. R. R. Tolkien (1)
(* 3. januára 1892 - 2. septembra 1973) John Ronald Reuel Tolkien je považovaný za zakladateľa žánru modernej fantasy. Kultový anglický spisovateľ bol významným jazykovedcom, znalcom starej angličtiny, severštiny a zároveň profesorom na Univerzite v Oxforde. V roku 1972 získal od kráľovnej Alžbety II. Rád britského impéria. Od roku 1916 pracoval na svojom celoživotnom diele, mytologickom cykle Kniha stratených príbehov, neskôr nazvanom Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien ho vydal až po smrti svojho otca. Knižný debut o mýtickej krajine uviedol v roku 1937 pod názvom Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čitatelia boli prvýkrát oboznámení s úplne svojbytným fantazijným svetom, ktorý mal vybudovaný vlastnú históriu, mytológiu, jazyk aj hierarchiu jednotlivých ríš. Na nebývalý úspech naviazal trilógiou Pán prsteňov, ktorá sa skladá z dielov - Spoločenstvo Prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa. Syn Christopher Tolkien sa ďalej podieľal na vydaní tragických povestí z pera jeho otca, ktoré nesú názov Húrinovy děti. Tolkienove knihy sa dočkali aj sfilmovania, na ktorom sa podieľal novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z týchto titulov ponúkame aj ako audioknihy - Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa a Hobit: Neočakávaná cesta.
Jáchym Topol (1)
Jan Potměšil (1)
Jan Skácel (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jason Fried (1)
Jay Elliot (1)
Jean Giono (1)
Jeremy Clarkson (1)
(* 11. apríla 1960, Anglicko) Jeremy Charles Robert Clarkson, známy predovšetkým ako Jeremy Clarkson, je populárny britský hlásateľ, žurnalista, spisovateľ a moderátor televíznej relácie Top Gear, ktorý uvádza spoločne s Richardom Hammond a Jamesom Mayom. Motoristická relácia Top Gear sa začala vysielať už v roku 1978, v súčasnosti je jednou z najviac sledovaných šou na stanici BBC Two. Vysiela sa vo viac ako 170 krajinách sveta a pravidelne sa na ňu pozerá asi 350 miliónov divákov. Preto nie je divu, že sa z televízneho programu stal divácky fenomén. Sám Jeremy Clarkson za jeho moderovania získal prestížne ocenenie National Television Adward. Kultová show sa tiež stala inšpiráciou pre knihy Na plný plyn (2011), Lata s Top Gear (2014), Zabudni na brzdy (2014) a i. Tieto a ďalšie publikácie vynikajú humornými aj politicky nekorektnými úvahami a samozrejme originálnymi recenziami o automobiloch.
Jindřich Plachta (1)
Jindřiška Nováková (1)
Jiří Šrámek (1)
Jiří W. Procházka (1)
John Galsworthy (1)
John Irving (1)
John Ronald Reuel Tolkien (1)
Josef Čapek (1)
Josef Hausmann (1)
Josef Pecinovský (1)
Josef Rakoncaj (1)
Josef Škvorecký (1)
Josef Věromír Pleva (1)
Jules Verne (1)
Julius Košnář (1)
Karel Hynek Mácha (1)
Karel Poláček (1)
Kateřina Tučková (1)
* 31. októbra 1980, Brno. Kateřina Tučková je súčasnou autorkou prózy, odborných statí a nezávislou kurátorkou. Bola nominovaná na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a dostala čitateľskú cenu Magnesia Litera za rok 2010. Vyštudovala dejiny umenia a český jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity, momentálne pôsobí ako doktorandka Ústavu pre dejiny umenia Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2004 založila projekt s názvom ARSkontakt, ktorého účelom je podpora mladých a začínajúcich maliarov. Ako spisovateľka prvýkrát vystúpila na verejnosť s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Veľký ohlas čitateľov aj kritiky však získal až jej román o odsune Nemcov s názvom Vyhnání Gerty Schnirch (2009), v ktorom sa inšpirovala hospodárskym životom a pokojnou juhomoravskou krajinou, už poznala zo svojho detstva. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012) , v ktorom sa znova obracia k českej histórii a približuje príbeh dávnych žítkovských liečiteliek s mimoriadnymi schopnosťami.
Klára Smolíková (1)
Kolektív (1)
Ladislav Fuks (1)
Lao C´ (1)
Leopold Weisel (1)
Lewis Carroll (1)
Luboš Xaver Veselý (1)
Lyndsay Fayeová (1)
Marek Janáč (1)
Marie Mihulová (1)
Mark Twain (1)
Martina Drijverová (1)
Martina Formanová (1)
(* 9. januára 1966, Brno) Martina Formanová je manželkou oskarového režiséra Miloša Formana a úspešnou českou scenáristkou a spisovateľkou. S Milošom Formanom sa zoznámila v rámci konzultácie svojej diplomovej práce. Chvíľu sa živila aj ako modelka a udržiavala partnerský vzťah so spevákom Karolom Gottom. Svoj prvý román s názvom Skladatelka voňavého prádla vydala v roku 2002. Inšpirovala sa predovšetkým svojím životom a mužmi, ktorí do neho vstúpili. Príbeh je otvorenou spoveďou plnou humoru, sebairónie a nadhľadu. Kniha sa ihneď stala bestsellerom. V roku 2009 vychádza román Ten Sen, ktorý je opäť strhujúcim príbehom s autobiografickými prvkami, v ktorom je autenticky popísaná strmá cesta autorky zo životným snom. Úspešným románom sa stala kniha Nevěra po americku (2011), ktorá približuje dramatický milostný vzťah dvoch manželských párov z New Yorku. Po desiatich rokoch od vydania knižnej prvotiny Skladatelka voňavého prádla sa na pultoch kníhkupectiev objavilo voľné pokračovanie s názvom Snědla dětem sladkosti (2012). Martina Formanová sa tu opäť venuje spoločenskej a milostnej tematike a opisuje svoj každodenný život v cudzej krajine. V roku 2014 sa potom autorka pokúsila zaznamenať životný príbeh českej modelky a herečky Pavlíny Pořízkovej v knihe Případ Pavlína.
Mary Shelleyová (1)
Michael Bond (1)
Michail Afanasjevič Bulgakov (1)
Milan Svoboda (1)
Miloň Jasanský (1)
Nikolaj Vasiljevič Gogol (1)
Olivier Truc (1)
Otfried Preussler (1)
Pavel Šrut (1)
Peter Kopa (1)
Petr Šabach (1)
Petra Neomillnerová (1)
Petra Soukupová (1)
(* 1982, Československo) Petra Soukupová je českou spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou. Na filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe úspešne absolvovala scenáristiku a dramaturgiu. Potom sa stala scenáristkou divácky populárneho sitcomu Comeback (2008 – 2010) a od roku 2011 pôsobí ako dramaturgička v seriáli Ulice. Do literatúry vstúpila prvou knihou s názvom K moři (2007), za ktorú dostala Cenu Jiřího Ortena 2008 pre mladých literátov. Ďalším úspešným počinom sa stal triptych rozsiahlych poviedok Zmizet (2009), ktorý bol následne ocenený prestížnou Magnesia litera za rok 2010. K poviedke Na nakrátko vytvorila aj úspešný scenár, ktorý získal Cenu Sazky za nerealizovaný scenár. Na pultoch českých kníhkupectiev sa ďalej objavil titul Marta v roce vetřelce (2011) a prvá próza určená mladším čitateľom – Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci marca 2015 sa pripravuje vydanie ďalšieho románu s názvom Pod sněhem.
Robert B. Cialdini (1)
Robert Fabian (1)
Robert Louis Stevenson (1)
Rudyard Kipling (1)
Stanisław Lem (1)
Svatopluk Čech (1)
Štěpán Kopřiva (1)
(* 13. 3. 1971, Praha) Štěpán Kopřiva je český scenárista, režisér a autor komiksových libriet, ktoré sú žánrovo na pomedzí medzi fantasy, hororom a trilerom. Po úspešnom ukončení štúdií na Strednej škole polygrafickej v Prahe napísal niekoľko drobných próz a románov . Za poviedku Dutý plamen dostal v roku 1996 cenu Karla Čapka. Ďalej napísal niekoľko filmových scenárov, ako napríklad pre filmy Byl jsem mladistvým intelektuálem, Choking Hazard aj pre český televízny seriál Místo nahoře. Je jedným zo spoluzakladateľov populárneho komiksového časopisu a nakladateľstva CREW, ktoré sa špecializuje predovšetkým na tvorbu pre dospelých. Audio vydavateľstvo Walker & Volf s. r. o., vydalo 24. júna 2014 jedno z najbrutálnejších diel českej fantastiky, dnes už kultový horor Asfalt (2009) od mága českej hororovej literárnej scény Štefana Žihľavy. Brutálne-satirický horor ASFALT bol najprv vydaný ako rozsiahly román, pre veľkú popularitu sa však dočkal hovoreného spracovania a bol rozdelený na dve audioknihy – Asfalt I. Poslední tři týdny a Asfalt II. Efektivní brutalita. V roku 2014 vyšiel aj krvilačný román s názvom Aktivní kovy, ktorý rozpráva príbeh bývalého superzabijáka galaktickej armády.
Thomas Mann (1)
Timur Vermes (1)
Václav Cibula (1)
Václav Vladivoj Tomek (1)
Victor Hugo (1)
Vladimír Procházka (1)
Vladimír Svitáček (1)
Vladislav Vančura (1)
Vojtěch Steklač (1)
Walter Isaacson (1)
William L. Simon (1)
William Saroyan (1)
Zdeněk Jirotka (1)
Zdeněk Svěrák (1)
(* 28. marca 1936, Praha) Zdeněk Svěrák je popredný český dramatik, scenárista, herec a autor piesňových textov. Napísal aj niekoľko knižiek pre deti a humorných poviedok pre dospelých. Po štúdiách na Vysokej škole pedagogickej sa venoval práci v Československom rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde tiež prvýkrát stretol Jaroslava Uhlířa, s ktorým dodnes spolupracuje. V roku 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pre ktoré Svěrák napísal prvú hru s názvom Akt, a potom vytvoril autorskú dvojicu s Ladislavom Smoljakom. Okrem hier, napísali aj niekoľko filmových scenárov, napríklad pre filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a iné. V niektorých filmových záberoch sa objavovali aj ako herci. V 80. rokoch Svěrák spolupracoval s režisérom Vítom Olmerom. Na začiatku 90. rokov vytváral scenáre pre svojho syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikli tak veľmi známe a populárne snímky ako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slávny film Kolja, ktorý okrem iných ocenení získal Oscara za najlepší neanglicky hovorený film roka 1996. Okrem scenárov je autorom textov mnohých obľúbených a preslávených piesní, v ktorých tiež spieva. Oceňovaná je aj jeho tvorba pre deti a mládež. Napísal niekoľko rozprávok a podieľal sa na vzniku večerníčka Radovany a radovánky. Pre dospelých napísal niekoľko kníh drobné prózy s názvami Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), ktoré sú plné jemného a inteligentného humoru.
Petr Stančík (1)
Alice Clayton (1)
Martin Kučera (1)
Jiřina Slámová (1)
Caroline Kepnes (1)
Henri Charriére (1)
PaedDr. Martin Prodaj (1)
Stephen Clarke (1)
Zuzana Holasová (1)
Timothy Ferriss (1)
Josef Bernard Prokop (1)
B. M. Horská (1)
Andy Weir (1)
Frank Herbert (1)
Sun-C (1)
Ashlee Vance (1)
Robert Arp (1)
Sandra Vebrová (1)
Marie Doležalová (1)
Bernard Cornwell (1)
Ash Maurya (1)
Miguel de Cervantes Saavedra (1)
Radka Třeštíková (1)
Ray Bradbury (1)
Patricia Highsmithová (1)
Philip K. Dick (1)
Soňa Štroblová (1)
Zuzana Hubeňáková (1)
Lee Child (1)
John Vladimír (1)
Pavel Šenkapoun (1)
Alex Grecian (1)
Arthur C. Clarke (1)
Stephen Williams (1)
Barbara Emrysová (1)
Jeff Lindsay (1)
Emil Hakl (1)
Jaroslav Kalfař (1)
Robert A. Heinlein (1)
Anita Moorjani (1)
Petr Ludwig (1)
Jacob a Wilhelm Grimmoví (1)
Cal Newport (1)
David Allen (1)
Carol Dwecková (1)
Chris Voss (1)
Roger Zelazny (1)
Robert Vlach (1)
Miroslav Macek (1)
John Wyndham (1)
Světlana Alexijevičová (1)
Mark Haddon (1)
Phil Knight (1)
Steven Pressfield (1)
Jan Budař (1)
Dale Carnegie (1)
Jim DeFelice (1)
Scott McEwen (1)
Chris Kyle (1)
Michael Dobbs (1)
P. D. Jamesová (1)
Vít Prokůpek (1)
Jan Drnek (1)
Franck Thilliez (1)
Alan a Barbara Peasovi (1)
Friedrich Nietzsche (1)
Michael Ende (1)
Anthony Ryan (1)
Rich Roll (1)
Josef Haslinger (1)
Simon Loyd (1)
Barbora Hu (1)
Paolo Cognetti (1)
Robert Merle (1)
Jan Mühlfeit (1)
Melina Costi (1)
Daniel Goleman (1)
Pelham Grenville Wodehouse (1)
Neil Gaiman (1)
Terry Pratchett (1)
Erich Maria Remarque (1)
Alena Mornštajnová (1)
Joseph Heller (1)
Andrea Maria Schenkelová (1)
Tanya Stewnerová (1)
Simon Sinek (1)
Dallas Hartwig (1)
Melissa Hartwigová (1)
Peter C. Brown (1)
Henry L. Roediger III (1)
Mark A. McDaniel (1)
Robin Cook (1)
Tove Janssonová (1)
Arkadij Strugackij (1)
Boris Strugackij (1)
Aldous Huxley (1)
Jeff VanderMeer (1)
Sarah Perryová (1)
Vojtěch Matocha (1)
Heinz-Peter Röhr (1)
pplk. Vlastimil Kožnar (1)
plk. Dr. Karel Richter (1)
Interpret
Jan Hyhlík (30)
Miroslav Táborský (14)
Igor Bareš (13)
David Novotný (13)
Jana Stryková (11)
Lukáš Hlavica (11)
Pavel Soukup (9)
Kolektiv autorů (9)
Martin Stránský (9)
Pavel Rímský (8)
Jiří Lábus (7)
Jiří Žák (7)
Marián Geišberg (7)
Martin Finger (7)
Valérie Zawadská (7)
Aleš Procházka (7)
Jan Vlasák (7)
Jiří Dvořák (7)
Josef Somr (7)
Marek Holý (7)
Martin Myšička (7)
Rôzni interpréti (7)
Růžena Merunková (7)
Jaromír Meduna (6)
Vasil Fridrich (6)
František Dočkal (6)
Hynek Čermák (6)
Jaroslav Plesl (6)
Jiří Ornest (6)
Tereza Bebarová (5)
Viktor Preiss (5)
Filip Švarc (5)
Jan Vondráček (5)
Jan Zadražil (5)
Josef Vinklář (5)
kolektív autorov (5)
Ladislav Mrkvička (5)
Martin Růžek (5)
Hana Maciuchová (4)
Jitka Ježková (4)
Klára Issová (4)
Luděk Munzar (4)
Vladislav Beneš (4)
Eduard Cupák (4)
František Němec (4)
Jan Meduna (4)
Kristýna Frejová (4)
Kristýna Kociánová (4)
Martin Zahálka (4)
Oldřich Kaiser (4)
Otakar Brousek st. (4)
Petra Špalková (4)
Václav Kopta (4)
Václav Vydra (4)
Viktor Dvořák (4)
Vladimír Čech (4)
Borek Kapitančik (3)
Václav Neužil (3)
Aleš Zbořil (3)
Arnošt Goldflam (3)
Dana Pešková (3)
Eddica (3)
Gustav Bubník (3)
Ilja Racek (3)
Ivana Jirešová (3)
Jan Hartl (3)
Jan Kolařík (3)
Jiří Klem (3)
Josef Abrhám (3)
Josef Veselý (3)
Klára Sedláčková-Oltová (3)
Ladislav Frej (3)
Libuše Šafránková (3)
Martin Sláma (3)
Michal Zelenka (3)
Miloš Hlavica (3)
Miroslav Horníček (3)
Oldřich Vlach (3)
Otakar Brousek ml. (3)
Pavel Nový (3)
Petr Pelzer (3)
Radovan Lukavský (3)
Renata Volfová (3)
Simona Babčáková (3)
Stanislav Zindulka (3)
Veronika Khek Kubařová (3)
Zdeněk Velen (3)
Petr Hanák (3)
Antonín Kaška (2)
Dana Černá (2)
Daniel Bambas (2)
Jan Pivec (2)
Jan Teplý (2)
Jana Hlaváčová (2)
Jiří Samek (2)
Kajetán Písařovic (2)
Ladislav Zibura (2)
Alena Vránová (2)
Alexej Pyško (2)
Alois Švehlík (2)
Apolena Veldová (2)
Barbora Hrzánová (2)
Bohdan Tůma (2)
Bořivoj Navrátil (2)
Dana Syslová (2)
Daniela Kolářová (2)
Eva Novotná (2)
Filip Sychra (2)
František Drefler (2)
František Filipovský (2)
Helena Dvořáková (2)
Iva Valešová (2)
Ivan Řezáč (2)
Ivan Trojan (2)
Jana Plodková (2)
Jana Plodková a Martin Myšička (2)
Jaroslav Doleček (2)
Jaroslav Dušek (2)
Jaroslava Adamová (2)
Jiří Štědroň (2)
Jiří Vyorálek (2)
Jitka Škápíková (2)
Josef Červinka (2)
Kryštof Hádek (2)
Ladislav Špaček (2)
Lenka Krobotová (2)
Lenka Vlasáková (2)
Luboš Ondráček (2)
Lucie Pernetová (2)
Ludvík Richard (2)
Marcela Nohýnková (2)
Marek Eben (2)
Marie Tomsová (2)
Martha Issová (2)
Martin Prodaj (2)
Martina Hudečková (2)
Matouš Ruml (2)
Michal Pavlata (2)
Michal Švarc (2)
Miloš Nedbal (2)
Norbert Lichý (2)
Petr Haničinec (2)
Petr Kostka (2)
Petr Oliva (2)
Renata Honzovičová Volfová (2)
Richard Honzovič (2)
Rudolf Hrušínský (2)
Rudolf Pellar a ďalší. (2)
Simona Peková (2)
Simona Stašová (2)
Stella Zázvorková (2)
Taťjana Medvecká (2)
Tomáš Kobr (2)
Věra Slunéčková (2)
Veronika Kubařová (2)
Vladimír Brabec (2)
Vladimír Hauser (2)
Vojtěch Dyk (2)
Zdeněk Svěrák (2)
Marek Lambora (2)
Martina Krátká (2)
Petr Vršek (2)
Petr Theodor Pidrman (2)
Regina Řandová (2)
Ondřej Halámek (2)
Tereza Dočkalová (2)
Martin Siničák (2)
Alexej Pyško a Eva Josefíková (1)
Andrea Elsnerová (1)
Felix Holzmann (1)
František Budín (1)
František Staněk a Jitka Bediová (1)
Jakub Saic (1)
Jan Kanyza (1)
Jan Šťastný (1)
Jiří Adamíra (1)
Kamila Šmejkalová (1)
Kateřina Horáčková Mendlová (1)
Ladislav Pešek (1)
Ondřej Novák (1)
Otakar Brousek (1)
Pavla Maršálková (1)
Simona Postlerová (1)
Vendula Fialová (1)
Veronika Freimanová (1)
Vladimír Ráž (1)
Zdeněk Řehoř (1)
Zuzana Slavíková (1)
Neuvedené (1)
Aleš Slanina (1)
Alfréd Strejček (1)
Antonín Hardt (1)
Antonín Molčík (1)
Artur Šviha (1)
Barbora Poláková (1)
Blanka Bohdanová (1)
Blanka Waleská (1)
Boris Rösner (1)
Carmen Mayerová (1)
Clara Sedláčková Oltová (1)
Čestmír Řanda (1)
Dalimil flap (1)
Dana Batulková (1)
Dana Syslová a mnohí ďalší (1)
Daniel Rous (1)
Daniel Šváb (1)
Daniela Choděrová (1)
David Matásek (1)
David Prachař (1)
Drahomíra Fialková (1)
Eduard Dubský (1)
Eva Kodešová (1)
Filip Čapka (1)
František Derfler (1)
František Filipovský a ďalší (1)
František Smolík (1)
George Knot (1)
George Prager (1)
George Stack (1)
Hana Kofránková (1)
Hauser Vladimír (1)
Helena Dytrtová (1)
Helena Friedrichová (1)
Helena Štáchová (1)
Henry Hinke (1)
Ilja Kreslík (1)
Ilja Prachař (1)
Ilona Svobodová (1)
Ilona Vaňková (1)
Irena Jeřábková (1)
Irena Kačírková (1)
Iva Pazderková (1)
Ivan Gübel (1)
Ivan Lupták (1)
Ivanka Devátá (1)
Iveta Dušková (1)
Jakub Dvořák (1)
Jakub Hejdánek (1)
Jakub Zedníček (1)
Jan Brožek (1)
Jan Budař (1)
Jan Čenský (1)
Jan Dolanský (1)
Jan Potměšil (1)
Jan Werich (1)
Jana Andresíková (1)
Jana Drbohlavová (1)
Jana Drbohlavová a ďalší (1)
Jana Hermachová (1)
Jana Paulová (1)
Jana Preissová (1)
Jarmila Krulišová (1)
Jaroslav Achab Haidler (1)
Jaroslav Kodeš (1)
Jaroslav Konečný (1)
Jaroslav Ludvík (1)
Jaroslav Moučka (1)
Jaroslav Ples (1)
Jaroslav Satoranský (1)
Jaroslava Pokorná (1)
Jiří Adamíra a ďalší (1)
Jiří Bartoška (1)
Jiří Holý (1)
Jiří Hromada (1)
Jiří Hromada Dramaturgie: Jiří Vondráček (1)
Jiří Lábus a Jaroslava Kretschmerová (1)
Jiří Langmajer (1)
Jiří Luhan (1)
Jiří Mach (1)
Jiří Plachý (1)
Jiří Prager (1)
Jiří Schmitzer (1)
Jiří Suchý (1)
Jiří Šrámek (1)
Jiří Štěpnička (1)
Jiří Zavřel (1)
Jiřina Slámová (1)
Jitka Čvančarová (1)
Josef Hausmann (1)
Josef Kemr (1)
Josef Krška (1)
Josef Langmiler (1)
Josef Nechutný a ďalší. (1)
Karel Kratochvíl (1)
Kateřina Janečková (1)
Klára Jerneková (1)
Klára Melíšková (1)
Kristian Pekar (1)
Kristýna Podzimková (1)
Ladislav Boháč (1)
Ladislav Frey (1)
Ladislav Kazda (1)
Ladislav Lakomý (1)
Lenka Loubalová (1)
Libuše Švormová (1)
Ljuba Krbová (1)
Lubomír Lipský (1)
Luboš Šplíchal a ďalší. (1)
Lucie F. Šternerová (1)
Lucie Juřičková (1)
Ludvík Král (1)
Lukáš Hlavica a ďalší (1)
Lukáš Janota (1)
Lukáš Kantor (1)
Lukáš Příkazký (1)
Magda Hauserová (1)
Magdaléna Borová (1)
Marek Janáč (1)
Marie Doležalová (1)
Marie Marešová (1)
Marie Vášová (1)
Martin Dejdar (1)
Martin Havelka (1)
Martin Sobotka (1)
Matěj Hádek (1)
Matthew Nechvátal (1)
Michaela Tomešová (1)
Milan Friedl (1)
Milan Němec (1)
Milan Rybák (1)
Milan Stehlík (1)
Milena Steinmasslová (1)
Miloň Čepelka (1)
Miloslav Mejzlík (1)
Miloš Kirschner (1)
Miloš Kopecký (1)
Miluše Šplechtová (1)
Miriam Kantorková (1)
Miroslav Vladyka (1)
Nelly Gaierová (1)
Oldřich Janovský (1)
Oldřich Navrátil (1)
Olga Želenská (1)
Ondřej Vetchý (1)
Otakar Scrimgeour ml. (1)
PaedDr. Martin Prodaj (1)
Pavel Batěk (1)
Pavel Rímský a Vladislav Beneš (1)
Pavel Rímský Stryková (1)
Pavla Beretová (1)
Pavol Michalka (1)
Pet Hotmar (1)
Peter Halíček (1)
Petr Březina (1)
Petr Ctvrtnícek (1)
Petr Hotmar (1)
Petr Kubes (1)
Petr Lněnička (1)
Petr Nárožný (1)
Petr Pavlovský (1)
Petr Šplíchal (1)
Petra Výtvarová Krausová (1)
Radek Holub (1)
Radek Novotný (1)
Radoslav Brzobohatý (1)
réžia Karel Weinlich (1)
Réžia: Markéta Jahodová (1)
Robert Jícha (1)
Rodený hovorca (1)
Rozita Erbanová (1)
Rudolf Deyl ml. (1)
Rudolf Hrušínský st. (1)
Sandra Nováková (1)
Sára Saudková (1)
Soběslav Sejk (1)
Soňa Štroblová (1)
Svatopluk Beneš (1)
Taťána Fischerová (1)
Tatiana Vilhelmová (1)
Tomáš Juřička (1)
Tomáš Longa (1)
Tomáš Pergl (1)
Tomáš Sagher (1)
Tomáš Šolc (1)
Tomáš Töpfer a ďalší (1)
Václav Postránecký (1)
Václav Vydra st. (1)
Vanda Hybnerová (1)
Věra Vojtková (1)
Vilma Cibulková (1)
Vítězslav Kryške (1)
Vladimír Javorský (1)
Vlastimil Hašek (1)
Vojtěch Blahuta (1)
Zbyšek Horák (1)
Zdeněk Bureš (1)
Zdeněk Dítě a ďalší (1)
Zdenek Hess (1)
Zdeněk Junák (1)
Zdeňka Sajfertová (1)
Zdeňka Tichá (1)
Zdeňka Žádníková Volencová (1)
Jana Pidrmanová (1)
Jaromír Dulava (1)
Miroslav Táborský a Jiří Hromada (1)
Anna Linhartová (1)
Jaromír Nosek (1)
Michal Balcar (1)
Andrea Černá (1)
Lucie Polišenská (1)
Jaromíra Mílová (1)
Petr Jeništa (1)
Dana Novák Pešková (1)
Petr Tlustý (1)
Barbora Nesvadbová (1)
Kryštof Nohýnek (1)
Jitka Moučková (1)
Kateřina Veselá (1)
Vítek Martinec (1)
Dušan Sitek (1)
Tomáš Havlínek (1)
Renata Rychlá (1)
Lukáš Křišťan (1)
Josefína Bianca Štěpánková a Alberto Tošner (1)
Kateřina Jebavá (1)
Miroslav Krobot (1)
Marta Issová (1)
Eva Nevrlá (1)
Martin Písařík (1)
Kateřina Mendlová Horáčková (1)
Libuše Mohelská (1)
Adina Mandlová (1)
Josef Škvorecký (1)
Dĺžka
1 h
94 h

Kategórie
Audioknihy (452)
Zahraničná literatúra (222)
Detektívky, thrillery (130)
Česká literatura (107)
Fantasy a sci-fi (58)
Osobný rozvoj (50)
Humor, satira a komédia (44)
Dejiny a história (43)
Nová hodnota (33)
Výuka cudzých jazykov (31)
Spoločenská próza (29)
Klasické diela (26)
Pro děti (20)
Pre mládež (20)
Spomienky a biografie (19)
Životná filozofia, náboženstvo (16)
Poviedky (13)
Dobrodružné romány (12)
Horory a mystika (9)
Divadlo, rozhlas, televízia (6)
Ekonomika a biznis (6)
Populárne náučná (5)
Literatúra faktu a publicistika (4)
Poézia (2)
Audiosprievodcovia (1)
Z filmu (1)
Ostatné (1)
Erotické (1)
Séria
Zaklínač (audio) (5)
Detektiv Joona Linna (audio) (5)
Martin Servaz (audio) (4)
Mycelium (audio) (4)
Husitská epopej (audio) (3)
Josef Bergman (audio) (3)
Naše Mesto (audio) (3)
Cormoran Strike audio (2)
Na ostřích čepelí (2)
Letopisy královské komory (audio) (2)
SPAD (audio) (2)
Hendrik Groen (audio) (2)
Deníček moderního fotra (audio) (2)
Jistě, pane ministře (audio) (2)
Peter Grant (audio) (2)
Provence (audio) (2)
Carl Morck (audio) (1)
Husitská epopej (audio) (1)
Doktor Proktor audio (1)
Stín krkavce (audio) (1)
Hříšní lidé Království českého (audio) (1)
Metro (audio) (1)
Jack Reacher (audio) (1)
Hříšní lidé Království českého (audio) (1)
Úžasná Zeměplocha (audio) (1)
Jižní Zóna (audio) (1)
Policajt Tomáš Volf (audio) (1)
Krv na snehu (1)
Jazyk
česky (469)
slovensky (15)
Zobraziť položky
484 položiek
 
 
 
 
 
 
Počátek
Audiokniha MP3 - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - Dan Brown, čte Martin Sláma, 19 hod. 28min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A753
Němčina do ucha
Audiokniha MP3 Různí autoři, čte Různí interpreti, 13 hod. 6min.

€15,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI103
Angličtina do ucha 1 - začiatočníci
Audiokniha MP3 Eddica, číta Eddica, 11 hod. 44min.

€15,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI097
Angličtina pre všetkých 1
Audiokniha MP3 Lucie Meisnerová, Roman Baroš, čte Glen Ilacqua, Jozef Kuriľák, 6 hod. 20min.

€14,35
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI167
Píseň krve
Audiokniha MP3 - Opojný hymnus epické fantasy, první díl ze série Stín krkavce. - Anthony Ryan, čte Ivan Lupták, Pavel Soukup, 25 hod. 58min.

€13,57
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A744
Jak sbalit ženu 2.0
Audiokniha MP3 - Praktická příručka technologie lovu je přepracovanou verzí bestselleru. - Tomáš Baránek, čte Borek Kapitančik, 16 hod. 22min.

€11,59
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A967
Metro 2033
Audiokniha MP3 - Světový apokalyptický bestseller ze spletitého labyrintu moskevského metra. - Dmitry Glukhovsky, čte Filip Čapka, 17 hod. 33min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A146
Aktivně – Angličtina na každý den
Audiokniha MP3 Různí autoři, čte Různí interpreti, 6 hod. 5min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ523
Ztracený symbol
Audiokniha MP3 - Třetí strhující příběh se symbologem Robertem Langdonem. - Dan Brown, čte Hana Rychetníková, 20 hod. 31min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI078
Anihilace
Audiokniha MP3 - První díl neobyčejné fantasy trilogie Jižní Zóna, získal prestižní cenu Nebula a Cenu Shirley Jacksonové, nominováno na cenu Locuse a World Fantasy Award. - Jeff VanderMeer, čte Pavla Beretová, 7 hod. 26min.

€10,46
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A916
Hlava XXII
Audiokniha MP3 - Klasický protiválečný román plný satiry a tragikomických situací. - Joseph Heller, čte Vladimír Hauser,

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A825
Stopařův průvodce Galaxií
Audiokniha MP3 - Kultovní parodie na sci-fi v podání excelentního Vojtěcha Dyka. - Douglas Adams, čte Vojtěch Dyk, 6 hod. 20min.

Tento týždeň zakúpilo 10 zákazníkov
€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA124
Promlčení
Audiokniha MP3 - První díl detektivní série od držitele ceny za nejlepší českou detektivku. - Jiří Březina, čte Jakub Saic, 6 hod. 37min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A945
Rázová vlna
Audiokniha MP3 - Závěr akční postapokalyptické trilogie Spad. - František Kotleta, čte Borek Kapitančik, 8 hod. 32min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A775
SPAD
Audiokniha MP3 - Postapokalyptický román mistra akční fantastiky - František Kotleta, čte Borek Kapitančík, 8 hod. 35min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A514
Umění války
Audiokniha MP3 - proslulé pojednání mistra Suna nejen o válečném umění. - Sun-C, čte Pavel Rimský, 1 hod. 30min.

€5,80
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A170
Angličtina v pohode 2
Audiokniha MP3 Lucie Meisnerová, Roman Baroš, Ingrid Masárová, čte Zuzana Šebestová, Daniel Kováč, Colleen Grisham, Steven Stromp, 1 hod. 4min.

€2,69
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI173
Angličtina v pohode 1
Audiokniha MP3 Lucie Meisnerová, Roman Baroš, Ingrid Masárová, čte Zuzana Šebestová, Daniel Kováč, Colleen Grisham, Steven Stromp, 53min.

€2,69
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI169
Ako zarobiť 500 USD predajom fyzických produktov na Amazone
Audiokniha MP3 PaedDr. Martin Prodaj, čte PaedDr. Martin Prodaj, 56min.

€18,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ967
Hra o trůny 3 - Bouře mečů
Audiokniha MP3 George R. R. Martin, čte František Dočkal, 63 hod. 14min.

€15,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ677
Angličtina do ucha 2 - mírně pokročilí
Audiokniha MP3 Eddica, čte Eddica, 12 hod. 30min.

€15,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI098
Mokrá ryba
Audiokniha MP3 - Grandiózní román, skvělá detektivka, ale i dokonalá dobová freska. - Volker Kutscher, čte Jan Teplý, 17 hod. 12min.

€14,35
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A966
Pan Mercedes
Audiokniha MP3 - Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí. Kdo je v téhle hře kočka a kdo je myš? - Stephen King, čte Jan Kanyza, Kajetán Písařovic, 17 hod. 11min.

€14,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A965
Perfektný prvý dojem - 3 sekundy rozhodnú
Audiokniha MP3 Martin Prodaj, čte Martin Prodaj, 53min.

€14,77
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ886

Najpredávanejšie - Audioknihy

Alza MediaAko sa naučiť cudzí jazyk? Pomôžu audioknihy Radi by ste sa naučili cudzí jazyk, ale nemáte čas pravidelne navštevovať odborné kurzy? Riešenie ponúkajú...
Americký spisovateľ Dan Brown napísal pre fanúšikov historických thrillerov ďalšiu knihu o dobrodružstve...
Zoznámte sa s pánom Stevensom, majordómom zo staroanglického panstva lorda Darlingtona. Svoj život pred...
Prežite čitateľské hody na Veľký knižný štvrtok 2017 Jedna zo zásadných udalostí knižného trhu prinesie 16. marca všetkým milovníkom kvalitného čítania 14...
Viac článkov

Zadajte názov tovaru

Poznámka:


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB9
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi