Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Očakávané novinky

0
Značky a parametre

Odporúčame

Host
(13)

Ostatné značky

Akropolis (1)
Argo (4)
Domino (7)
Druhé město (2)
Epocha (2)
Jota (1)
Kalich (1)
Kniha Zlín (1)
Labyrint (1)
Metafora (1)
Mladá fronta (3)
Motto (1)
OMEGA (1)
Panteon (1)
Portál (1)
Práh (1)
Prostor (1)
Autor
Aleš Palán (1)
Antonio G. Iturbe (1)
Arne Dahl (1)
(* 11. 1. 1963, Švédsko) Jan Arnaldo, známy pod umeleckým pseudonymom Arne Dahl, je populárny švédsky spisovateľ a novinár. Preslávil sa ako autor severskej krimi a jeho knihy sa dočkali aj veľmi úspešného televízneho spracovania. Za svoju tvorbu získal niekoľko významných ocenení, ako napríklad cenu Deutscher Krimi Preis, The Swedish Crime Writing Award či Best Swedish Crime Novel Award. Jeho trilery boli preložené najmenej do 10 jazykov. Od roku 2009 začala v českom preklade vychádzať kriminálna séria, v ktorej čele stojí elitný vyšetrovací tím Paula Hjelmema a Kerstin Holmovej. V prvom diele s názvom Misterioso (2009) odhaľuje pátrací tím vraždu troch obchodníkov, ktorí boli po starostlivom rituále popravení dvoma výstrelmi do hlavy. Pokračovanie Zlá krv (česky 2010) zavedie stockholmskú vyšetrovaciu skupinu do Ameriky, kde musí vypátrať sériového vraha, ktorý trýzni svoje obete bolestivým rituálom. Na pultoch kníhkupectiev sa ďalej objavili diely tejto úspešnej ságy trilerov s názvami – Až na vrchol hory (2013), Európske blues (2013) a Veľké vody (2014).
Elena Ferrante (1)
Eric Rickstad (1)
Evžen Boček (1)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
František Kotleta (1)
(* 1981, Bruntál) František Kotleta je súčasný český spisovateľ a predstaviteľ sci-fi literatúry. O jeho skutočnej existencii sa však vedú najrôznejšie teórie a spory. Kotletov autorský štýl je veľmi podobný tvorbe Jiřího Kulhánka, ku ktorému je často prirovnávaný. Svojich čitateľov si získal trilógiou s názvom Bratstvo krvi o upírovi Janovi Bezzemkovi. Ten musí čeliť invázii z vesmíru a postaviť sa Kartanom, ktorí sa rozhodli ovládnuť planétu Zem a jej obyvateľov zotročiť. Priaznivcov kontroverznej fantastiky zaujme aj dvojdielnym románom Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy sú plné napätia, zbraní, kontaktných súbojov a nechýba v nich ani erotika a vytie vlkolakov.
George R. R. Martin (1)
(* 20. september 1948 v Bayonne, New Jersey) George Raymond Richard Martin je známy americký spisovateľ čitateľsky úspešných románových sérií a noviel, ktoré patria do žánru sci-fi a fantasy. Za svoje knihy získal spisovateľské ocenenia Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award. Kult priaznivcov okolo spisovateľa Georgea RR Martina sa utvoril predovšetkým po vydaní prvých dielov epickej ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), podľa ktorej bol následne natočený divácky populárny seriál káblovej televízie HBO. Sám autor sa podieľa aj na scenároch. Doposiaľ nedokončená sága zahŕňa diely - Hra o tróny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Stret kráľov, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Búrka mečov, 2002 (A Storm of Swords , 2000), Hostina pre vrany, 2006 (a Feast for Crows, 2005) a Tanec s drakmi, 2012 (a Dance with Dragons, 2011). Nový diel ponesie názov Víchry zimy (The Winds of Winter), ale zatiaľ je uverejnených len niekoľko kapitol. Napínavá sága si získava čitateľov aj divákov na celom svete. Podobne ako v prípade slávnych drám Williama Shakespeara tu figurujú hlavní hrdinovia s tragickými osudmi, láska je vždy vopred odsúdená na zánik a do rozporu sa dostáva tvrdá pravda a milosrdné klamstvo. Je tiež autorom noviel o rytieroch a obľúbených poviedkových zbierok, ako napríklad Pieseň pre Lyu , 2002 (a Song for Lya, 1976), Spevy hviezd a tieňov, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytier Siedmich kráľovstiev (a Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých ďalších.
Graham Masterton (1)
Jeffery Deaver (1)
Jo Nesbo (1)
* 29. marca 1960, Oslo – „Jo Nesbo sa môže stať ďalším Munchom alebo Ibsenom... a či existuje na svete spravodlivosť, bude raz Harry Hole rovnako slávny ako Harry Potter...“ hovorí CNN. Jo Nesbo, kráľ severskej krimi, je súčasný nórsky spisovateľ a hudobník. Za svoje romány získal množstvo literárnych ocenení, jeho knihy boli preložené do 35 jazykov a vyšli v 140 krajinách. Narodil sa do rodiny knihovníčky a vášnivého čitateľa. Od detstva ho okrem futbalu zaujímala aj hra na gitaru a rocková hudba. Spoločne s mladším bratom založili kapelu Di Derry a dobyli nórsku rockovú scénu s rekordným počtom predaných albumov a až 180 odohranými koncertami ročne. Písaniu sa začal naplno venovať až v roku 1997, kedy mu vyšiel prvý detektívny román Netopier (Flaggermusmannen), v ktorom prvýkrát predstavil postavu veľmi osobitého a svojrázneho kriminalistu Harryho Hola. Kniha okamžite zožala obrovský úspech a jej autor za ňu dostal cenu Rivertonprisen za najlepší literárny počin s kriminálnou tematikou. Ohlas vzbudili aj ďalšie knihy zo série s detektívom Harrym Holom – Šváby (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram ( Marekors), Spasiteľ (Frelseren), Snehuliak (Snomannen), Leopard (Panserhjerte), Prízrak (Gjenferd) a Polícia (2013). Mladších čitateľov si získal humornou sériou kníh s hlavným hrdinom doktorom Proktorom: Doktor Proktor a prdiaci prášok (2007). Originálne a vtipne ilustrované príbehy sú plné humoru, fantázie a bláznivých situácií, ktoré zaujali deti a mládež na celom svete.
John Sandford (1)
Jonas Jonasson (1)
* 6. júla 1961, Švédsko – Jonas Jonasson je švédsky novinár a spisovateľ. Úspech zaznamenal predovšetkým ako autor humoristických románov. Jeho románová prvotina o vynaliezavom dôchodcovia Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) bola preložená do 40 jazykov a v roku 2010 sa stala najpredávanejšou knihou vo Švédsku. Získal za ňu množstvo literárnych ocenení a na jej motívy bola natočená divácky úspešná rovnomenná snímka. „Rozhodne ma ovplyvnil Švejk. Keď na neho príde, nemôžete určite povedať, či to bol najhlúpejší človek prvej svetovej vojny, alebo či bol jediný, kto rozumel, o čo vtedy šlo. To isté sa dá povedať o Allanovi“ – Jonas Jonasson. Podobný čitateľský ohlas získala aj jeho druhá kniha – Analfabetka, ktorá vedela počítať (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román sa opäť točí okolo postavy nevšednej hlavnej hrdinky, konkrétne černošského dievčaťa Nombeko Mayeki, je plný neočakávaných momentov a situačného humoru s prvkami irónie.
Lisa Jackson (1)
M. R. Carey (1)
Marie Svatošová (1)
Paul Finch (1)
Peter F. Hamilton (1)
Peter May (1)
(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland) Peter May je škótsky spisovateľ, obľúbený televízny scenárista a novinár, ktorý momentálne žije aj tvorí vo Francúzsku. Keď v dvadsiatich siedmich rokoch vydal prvý román The Reporter (1978), bol požiadaný, aby ho prepísal do podoby scenára pre seriál BBC. Od tej doby sa venuje televíznej tvorbe. Má na konte viac ako tisíc položiek vrátane seriálov The Standard a Machair. V poslednej dobe obohacuje svet literatúry strhujúcimi krimi románmi a trilermi, ktoré sú populárne na celom svete a pri ktorých tŕnie napätím nejeden čitateľ. Súčasným svetovým bestsellerom je kriminálna trilógia Ostrov Lewis. Prvý román z trilógie odohrávajúci sa v Mayovom rodnom Škótsku nesie názov Skala (podľa originálu The Blackhouse) a vyšiel v roku 2009. Po vydaní v septembri 2011 figuroval osem týždňov na britskom rebríčku bestsellerov, bol prezentovaný v prestížnom Richard and Judy Book Club, zvíťazil v ankete o najobľúbenejšiu knihu jesene 2011 a BBC plánuje natočiť jeho filmovú verziu. V septembri 2012 vyšiel druhý diel s názvom Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v januári 2013 záverečný diel trilógie – Šachové figúrky (The Chessmen). Knihy sa neustále držia v rebríčkoch a sú nadšene prijímané svetovou tlačou, recenzné ohlasy plné superlatívov vychádzajú v najprestížnejších denníkoch a ich literárnych prílohách.
Radka Denemarková (1)
(* 14. marca 1968, Kutná Hora) Radka Denemarková je česká autorka, nemecká prekladateľka, scenáristka a dramaturgička v pražskom Divadle Na zábradlí. Externe pôsobí aj ako vyučujúca tvorivého písania na Literárnej akadémii Josefa Škvoreckého. Jej knihy boli doteraz preložené do 17 jazykov. Debutovala v roku 2005 románom A já pořád kdo to tluče. Ide o groteskný príbeh dvoch ľudí, ktorý sa odohráva na doskách divadla. Za druhú prozaickú knihu s názvom Peníze od Hitlera získala v roku 2006 cenu Magnesia Litera za prózu. Groteskne ponurý román rozpráva o osude Gity Lauschmanovwj, ktorá sa vrátila z koncentračného tábora. V Poľsku bola táto kniha nominovaná na cenu Angelus (2009), v Nemecku získala Usedomskú literárnu cenu (2011) a Cenu Georga Dehia (2012). V roku 2014 vyšla kniha Příspěvek k dějinám radosti, v ktorej je tematizovaná ťažká téma znásilnenia. Ide opäť o groteskný román s hlbokým podtextom, ktorý vierohodne zaznamenáva nepriazeň ľudského osudu.
Radka Třeštíková (1)
S. J. Bolton (1)
Sarah Pinboroughová (1)
Keith Hansonová; Kevin Hanson; Luke Humphrey (1)
Fredrik Backman (1)
Ryan Gattis (1)
Dennis E. Taylor (1)
Steve Toltz (1)
Ctein (1)
J. D. Barker (1)
Tom Hanks (1)
Remigiusz Mróz (1)
Zdenka Sokolíčková (1)
Vendula Borůvková (1)
Nnedi Okoraforová (1)
Rachel Willson-Broyles (1)
Ondřej Hübl (1)
Abby Geniová (1)
Milan Jenčík (1)
Hildur Knútsdóttir (1)
Jazyk
česky (43)
Počet strán
240 strán
800 strán

Rok vydania
2017
2019

Séria
Harry Hole (1)
Akta Enzo (1)
Katie Maguireová (1)
Aristokratka (1)
Bobiverzum (1)
Tomáš Kosek (1)
Typ
E-kniha (26)
Zobraziť položky
43 položiek
Mise Saturn
Elektronická kniha - Mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteinai. - autor John Sandford Ctein, 488 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame september 2018
Objednávací kód: EK26192
Poslední tango v Havaně
Elektronická kniha - Další volné pokračování jednoho z nejprodávanějších titulů Františka Kotlety, a to knihy Příliš dlouhá swingers party. - autor František Kotleta, 300 stran

Predpoklad. cena
€7,34
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK27744
Veselí
Elektronická kniha - autor Radka Třeštíková, 424 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame 13. septembra 2018
Objednávací kód: EK27799
Stoletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
Elektronická kniha - Chytré, zábavné a nezapomenutelné pokračování mezinárodního bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. - autor Jonas Jonasson, Rachel Willson-Broyles

Predpoklad. cena
€8,52
Strážiť
Očakávame september 2018
Objednávací kód: EK27733
Potřetí
Elektronická kniha - Třetí případ Sama Bergera a Molly Bloomové. Mrazivý thriller o podstatě zla a dobra. - autor Arne Dahl, 300 stran

Predpoklad. cena
€8,90
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK25607
Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
Elektronická kniha - Pokračování oblíbené a vtipné české knižní série Aristokratka. - autor Evžen Boček

Predpoklad. cena
€6,18
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27773
Nůž /název se může ještě změnit/
Elektronická kniha - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo

Predpoklad. cena
€9,68
Strážiť
Očakávame jún 2019
Objednávací kód: EK27678
Pohřbení
Elektronická kniha – Šestý díl krimi série s komisařkou Katie Maguirovou – ze série Katie Maguirová, autor Graham Masterton, 400 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK26940
Pandořina hvězda
Elektronická kniha - autor Peter F. Hamilton, 800 stran

Predpoklad. cena
€11,63
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK21747
My proti vám
Elektronická kniha – Volné pokračování úspěšného románu Medvědín – autor Fredrik Backman, 440 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame september 2018
Objednávací kód: EK26942
Ostrý řez
Elektronická kniha – Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová v dalším díle úspěšné série pátrají po vrahovi šťastných snoubenců – ze série Lincoln Rhyme, autor Jeffery Deaver, 600 stran

Ostrý řez - Jeffery Deaver
-49%
-49% €13,57 Predpoklad. cena
€6,96
Strážiť
Dátum vydania: 17. októbra 2018
Objednávací kód: EK26919
Už teď jsi mrtvá
Elektronická kniha – Pohodový let balónem se změní v krvavou noční můru a jediná přeživší musí bojovat o svůj život v napínavém thrilleru – autor S. J. Bolton, 500 stran

Už teď jsi mrtvá - S. J. Bolton
-46%
-46% €13,57 Predpoklad. cena
€7,34
Strážiť
Dátum vydania: 30. októbra 2018
Objednávací kód: EK26920
Za oponou války
Elektronická kniha - autor Jakub Szántó

Predpoklad. cena
€15,52
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27793
Tekutý písek
Elektronická kniha - Kniha, díky níž si uvědomíte, jaké máte v životě stěstí. - autor Steve Toltz

Predpoklad. cena
€9,68
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK25561
Tíživá láska
Elektronická kniha - Strhující debut populární italské spisovatelky a autorky tetralogie Geniální přítelkyně - autor Elena Ferrante

Predpoklad. cena
€11,63
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27798
Tiché lži
Elektronická kniha - Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s propracovaným psychologickým thrillerem o třech ženách a jejich tajemstvích - autor Sarah Pinborough

Predpoklad. cena
€11,63
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27795
Strážci světla
Elektronická kniha - Farallonským ostrovům se říká „ostrovy mrtvých“ — každý, kdo na ně zavítá, se musí smířit s tím, že už se možná nevrátí. - autor Abby Geniová

Predpoklad. cena
€11,63
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27775
Hodiny z olova
Elektronická kniha - Rozsáhlý román inspirovaný autorčinými pobyty v Číně. - autor Radka Denemarková, 300 stran

Predpoklad. cena
€9,68
Strážiť
Očakávame marec 2019
Objednávací kód: EK25455
Hod mrtvou labutí
Elektronická kniha - autor Ondřej Hübl

Predpoklad. cena
€9,68
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27774
Oheň a krev
Elektronická kniha - Novinka od autora Hry o trůny. Historie rodu Targaryenů, dračích vládců, kterým se podařilo sjednotit Sedm království. - autor George R. R. Martin

Predpoklad. cena
€13,57
Strážiť
Očakávame november 2018
Objednávací kód: EK26397
Stávám se sám sebou
Elektronická kniha - Irvin D. Yalom celý život strávil zkoumáním života druhých lidí, ve svých vzpomínkách obrací terapeutické oko na sebe samého - autor Irvin D. Yalom

Predpoklad. cena
€17,46
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27794
Neboj se vrátit domů: Marie Svatošová v rozhovoru s Alešem Palánem
Elektronická kniha - Kniha rozhovorů se zakladatelkou hospicového hnutí v ČR. - autor Aleš Palán, Marie Svatošová

Predpoklad. cena
€11,63
Strážiť
Očakávame október 2018
Objednávací kód: EK27776
Chlapec na mostě
Elektronická kniha – Návrat do krvelačného světa románu Všemi dary obdarovaná – autor M. R. Carey, 360 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame august 2018
Objednávací kód: EK26943
Sejf
Elektronická kniha – Noirový thriller z LA, v němž nic není takové, jak se na první pohled zdá – autor Ryan Gattis, 360 stran

Predpoklad. cena
€7,74
Strážiť
Očakávame september 2018
Objednávací kód: EK26941
e-knihyŽízeň od Joa Nesba a ďalšie knižné novinky na rok 2017 Pripravili sme pre vás výber knižných noviniek na rok 2017. Najočakávanejšia novinka je Žízeň od Joa Nesba...
Jedna zo zásadných udalostí knižného trhu prinesie 16. marca všetkým milovníkom kvalitného čítania 14...

Zadajte názov tovaru

Poznámka:


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB19
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi