Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Ingyenes hazhozszallitas most azonnal! Ne hagyd ki, így a karácsonyi ajándékok is olcsóbbak!

Sci-fi filmy

0

Najpredávanejšie

1.
Valerian a město tisíce planet Ihneď prehrateľné online
Film k online zhlédnutí
€2,69

2.
Criminal: V hlavě zločince Ihneď prehrateľné online
Film k online zhlédnutí
€2,69

36 položiek
Značky a parametre

Odporúčame

AQS MagicBox
(8)
Státní fond kinematografie
(13)

Ostatné značky

AeroFilms (3)
Biograf Jan Svěrák (1)
BioIllusion (1)
Bohemia MP (4)
CinemArt (1)
Film Europe (1)
Světový archiv (1)
Urania (3)
Kvalita
SD (432p) (7)
SD (576p) (12)
Full HD (1080p) (17)
Rok vydania
1927
2017

Scénar
Miloš Macourek (4)
Oldřich Lipský (4)
Jiří Brdečka (2)
Luc Besson (2)
Robert Rodriguez (2)
Ari Folman (1)
Daniela Fischerová (1)
František Ringo Čech (1)
Jan Fleischer (1)
Jindřich Polák (1)
Jiří Just (1)
Josef Nesvadba (1)
Jules Verne (1)
Juraj Herz (1)
Lars von Trier (1)
Miloš Cajthaml (1)
Miroslav Vaic (1)
Nathan Parker (1)
Petr Novotný (1)
Václav Vorlíček (1)
Věra Chytilová (1)
Vladimír Klapka (1)
Zdeněk Svěrák (1)
Robert Mark Kamen (1)
David Twohy (1)
Lumír Holčák (1)
Kornél Mundruczó (1)
Thea von Harbou (1)
John Gatins (1)
Jan Svěrák (1)
Steven Gomez (1)
Santiago Amigorena (1)
Juan Diego Solanas (1)
Timo Vuorensola (1)
Johanna Sinisalo (1)
Michael Kalesniko (1)
Ben Ripley (1)
Andrej Gavrilov (1)
George A. Romero (1)
Ray Wright (1)
Scott Kosar (1)
Douglas Cook (1)
David Weisberg (1)
Peter Chelsom (1)
Tinker Lindsay (1)
Allan Loeb (1)
T.J. Fixman (1)
Kevin Munroe (1)
Gerry Swallow (1)
Kata Wéber (1)
Kryštof Hanzlík (1)
Titulky
České (18)
Anglické (1)
Bez titulkov (3)
žáner
Sci-fi (36)
Komédie (14)
Akčné a dobrodružné (11)
Drama (9)
Thrillery (5)
Horory (4)
Mysteriózny (4)
Rodinný (4)
Artové filmy (3)
Romantický (3)
Animované (2)
Fantasy (2)
Kriminálny (2)
Akčné (1)
Podľa skutočnej udalosti (1)
Poviedkový (1)
Psychologické (1)
Vojnový (1)
Oldřich Lipský (4)
(4. júla 1924, Pelhřimov – 19. októbra 1986, Praha) Oldřich Lipský bol veľmi významným českým režisérom a scenáristom. Už počas vojny pôsobil v ochotníckom divadle. Po skončení druhej svetovej vojny sa presťahoval do Prahy, kde študoval právo a filozofiu, ale po čase dal prednosť umeniu a začal sa viac venovať divadlu a filmu. Ako herec sa predstavil napríklad v snímkach Řeka čaruje (1945) a Červená ještěrka (1948). Svoj prvý film natočil v roku 1954, a to veľmi obľúbenú komédiu Cirkus bude! V tomto diele si zahralo množstvo popredných československých hercov a skvelých artistov. Cirkus ho veľmi oslovil, a tak natočil ďalšie filmy, ako sú Limonádový Joe (1964), Čtyři vraždy stačí drahoušku (1970), Slaměný klobouk (1971), Adéla ještě nevečeřela (1977), Tajemství hradu v Karpatech (1981) alebo Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969). Začal spolupracovať aj s legendárnou českou dvojicou, a to so Zdeňkom Svěrákom a Ladislavom Smoljakom. Vznikli tak diela, ako napríklad Jáchyme hoď ho do stroje (1974), Marečku podejte mi pero (1976), Ať žijí duchové! (1977) či Tři veteráni (1983).
Václav Vorlíček (2)
Luc Besson (2)
(* 18. marca 1959, Paríž, Francúzsko) Luc Besson, celým menom Luc Paul Maurice Besson, je francúzsky scenárista, režisér, strihač, producent a herec. V 80. rokoch debutoval krátkometrážnou snímkou L'Avant dernier a potom nakrútil celovečerný sci-fi film Posledná bitka (1983). V oboch filmoch si zahral Bessonov dvorný herec Jean Reno. Priazeň divákov si získal drámou Magická hlbočina (1988), v ktorej práve Jean Reno dostal výraznejší priestor. Obsadil ho aj do strhujúceho trileru Leon (1994) o 12-ročnom dievčati, ktoré výrazne ovplyvní život profesionálneho zabijaka. Besson sa následne presadil aj v Hollywoode, napríklad sci-fi snímkou Piaty element (1997), kde sa v hlavnej úlohe predstavil Bruce Willis a Milla Jovovich. V súčasnosti natočil a napísal scenár ku kriminálnej komédii Mafiánovci (2013). Snímka bola natočená podľa knižnej predlohy Tonina Benacquistu a v hlavných úlohách sa popri Roberta De Nira objaví aj Michelle Pfeiffer.
Robert Rodriguez (2)
Ari Folman (1)
(* 17. decembra 1962, Haifa, Izrael) Ari Folman je izraelským filmovým režisérom, scenáristom a skladateľom filmovej hudby. Je považovaný za jedného z najvýraznejších a najoceňovanejších režisérov v Izraeli. V roku 1982 bol ako vojak izraelských obranných síl svedkom masakru v Sabre a Šatíle. Tento zážitok sa stal neskôr námetom pre film Valčík s Bašírom (2008). Po dokončení vojenskej služby v polovici 80. rokov sa vydal na cesty a vyštudoval film. V roku 1991 natočil dokument Comfortably Numb. S celovečerným filmom Svätá Klára (1995) podľa románu Pavla Kohouta získal Zvláštnu cenu poroty na MFF Karlovy Vary. Medzi jeho ďalšie snímky patria Made in Israel (2001) alebo sci-fi snímka Futurologický kongres (2013), natočená podľa románu spisovateľa Stanislava Lema.
Ariel Vromen (1)
David Twohy (1)
(* 18. 10. 1955, Los Angeles) David Twohy je americký režisér a scenárista, ktorý vyštudoval rozhlas, televíziu a film na Štátnej kalifornskej univerzite v Long Beach. Preslávil sa hlavne ako scenárista sci-fi filmov, ale jeho najznámejšie dielo bude pravdepodobne filmový hit Utečenec s Harrisonom Fordem. Ako jeho ďalšie veľmi známe dielo je určite film Čiernočierna tma (Pich Black), v ktorom sa preslávil herec Vin Diesel. Hlavná postava Riddick sa objavil aj v pokračovaní Riddick: Kronika temna (2004) a Riddick z roku 2013. Jeho ďalšie významné diela sú napríklad Hlubina s Matthew Davisom či A Perfect Getaway s Millou Jovovich a Timothym Olyphantom.
Drahomíra Reňáková-Králová (1)
Duncan Jones (1)
Jan Kačer (1)
Jan Prokop (1)
Jan Svěrák (1)
Jindřich Polák (1)
Juraj Herz (1)
Kornél Mundruczó (1)
Lars von Trier (1)
(* 30. apríla 1956, Kodaň) Lars von Trier je dánsky režisér a scenárista, ktorý je známy predovšetkým svojím nekonvenčným poňatím a extravagantnými témami. Už počas štúdií na dánskej Národnej filmovej škole natočil niekoľko krátkometrážnych študentských snímok, ktoré dostali ceny za najlepšie filmy na festivale v Mníchove. Za svoj prvý film Prvok zločinu (1984) získal v Cannes cenu za techniku, nomináciu na Zlatú palmu a niekoľko ocenení v Dánsku. V roku 1992 sa rozhodol spolu s producentom Petrom Aalbakom Jensenom založiť vlastnú produkčnú spoločnosť Zentropa Entertainment za účelom dosiahnutia finančnej nezávislosti a tvorivej slobody. Je tiež predstaviteľom hnutia Dogme 95, ktoré si kladie za cieľ návrat k jednoduchosti. Pretože je veľký experimentátor, rád jednotlivé body svojho hnutia porušuje. Spoločnosť aj filmovú kritiku šokoval napríklad snímkou Idioti (1998), psychologickým hororom Antikrist (2009) aj sci-fi drámou Melancholia (2011). Široký záujem médií aj verejnosti si získal dvojdielnou drámou Nymfomanka (2013), ktorá otvorene popisuje ženskú sexualitu a ľudské vzťahy.
Ludvík Ráža (1)
Miloš Zábranský (1)
Petr Šícha (1)
Petr Šícha sa narodil v roku 1954. Je synom herečky Niny Jiránkovej. Sám je režisérom a občasným hercom. Jeho režijný debut pochádza z roku 1987 - Priatelia Bermudského trojuholníka. Išlo o originálny počin skladajúci sa z trojice mysterióznych poviedok. V hlavných úlohách sa tu objavili Dagmar Veškrnová-Havlová, Milan Steindler či Ondřej Vetchý. Jeho najznámejší film Bastardi (2010) sa snaží nastaviť zrkadlo českému praktickému školstvu. Medzi divákmi si tento kontroverzný počin získal veľkú obľubu najmä snahou o vyhnutie sa klišé a dôrazom na maximálnu vernosť. Pozornosti sa dočkala aj jeho komédia Školský výlet z roku 2012. Tu sa partia spolužiakov vydala na pobyt do kúpeľov, čo sa nevyhlo mnohých peripetiám, vtipným situáciám, ale aj prvým láskam a osobným drámam. Vo filme účinkovali napr. Sandra Nováková či Lubomír Lipský. Autorom scenára k filmu je kritikmi s obľubou komentovaný Tomáš Magnusek, s ktorým spolupracoval Petr Šícha aj pri realizácii filmu Bastardi.
Václav Křístek (1)
Věra Chytilová (1)
Věra Chytilová bola klenotom nielen českého filmu. Narodila sa v roku 1929 v Ostrave. Opustila nás vo veku 85 rokov v roku 2014. Pôsobila ako režisérka, scenáristka, herečka a svoje vedomosti odovzdávala ako profesorka na FAMU. V roku 2000 získala cenu Český lev za dlhoročný umelecký prínos českému filmu. Už od počiatku jej tvorby provokovala. Vo svojich filmoch rada používala motív vyostrených etických dilem. Vždy sa snažila vyjadriť svoje názory a dosiahnuť svoje ciele. Režisér Jan Schmidt o nej povedal: „...pokiaľ išlo o to presadiť sa a nebáť, bola Věra Chytilová majster“. Nezľakla sa ani komunizmu, kedy neváhala riskovať. Širšej verejnosti sa prvýkrát ukázala vo filme Císařův pekař a pekařův císař (1951) v jednej z vedľajších rolí. Svoj prvý profesionálny film z pozície režisérky (Pytel blech) natočila v roku 1962. Za svoj dlhý život stihla natočiť celé množstvo výnimočných filmov – za všetky napríklad Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), ), Vyhnání z ráje (2001), Pasti, pasti, pastičky (1998), Kopytem sem, kopytem tam (1988), Ovoce stromů rajských jíme (1969) či Sedmikrásky (1966). Svoju stopu zanechala aj ako dokumentaristka – už v roku 1978 vo svojom dokumentárnom filme Čas je neúprosný sa zaoberala témou ľudského starnutia.
Miloslav Šmídmajer (1)
Miloslav Šmídmajer sa narodil roku 1959. Pôsobí ako producent, režisér a scenárista. V roku 1983 vyštudoval bohemistiku a germanistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Je zakladateľom produkčných spoločností PLUTO film & video a BIO ILLUSION. Miloslav Šmídmajer nie je však len úspešným manažérom. Českej kinematografii prispel aj mnohými počinmi z kresla režiséra. V tomto smere bol jeho prvým dielom celovečerný dokument "Drž se toho snu" (1990) o živote Miloša Formana. Išlo o úspešný debut, ako možno doložiť pozitívnymi reakciami z radov divákov a kritikov. A práve dokumentárne filmy sa stali aj hlavným ťažiskom jeho ďalšej tvorby. K dnešnému dňu ich má na svojom konte už takmer dvadsať. Medzi jeho obľúbené témy patria životy významných osobností. Podarilo sa mu tak už verne a zároveň nekonvenčne zachytiť život celému množstvu výrazných celebrít – napríklad aj Lucie Bílej. Práve s ňou spolupracoval aj pri svojom prvom nedokumentárnom diele – muzikáli Johanka z Arku (2003). Aj tu zabodoval, a preto o pár rokov neskôr natočil rozprávku Peklo s princeznou (2009) a najmä originálnu komédiu Probudím se včera (2012) s Jiřím Mádlom. V súčasnosti pripravuje komédii Celebrity, v ktorej dozaista potvrdí svoju reputáciu vynikajúceho režiséra.
Fritz Lang (1)
Steven Gomez (1)
Juan Diego Solanas (1)
Timo Vuorensola (1)
Sarika Andreasjan (1)
Breck Eisner (1)
Drake Doremus (1)
Dean Israelite (1)
Peter Chelsom (1)
Kevin Munroe (1)
Jericca Cleland (1)
Kryštof Hanzlík (1)
Jiří Sovák (4)
Gary Oldman (3)
(* 21. marca 1958 v New Cross, Londýn, Anglicko, Veľká Británia) Gary Oldman sa narodil v jednej z chudobných štvrtí Londýna. Matka ho vychovávala sama, pretože otec rodinu skoro po narodení Garyho opustil. Svoju hereckú kariéru začal na divadelných doskách, kde bol veľmi obľúbený nielen u divákov, ale aj u kritikov. Netrvalo dlho a čoskoro už začal dostávať ponuky na filmové úlohy, ktoré mu pomohli na ceste k úspechu. Medzi filmy, v ktorých sa na začiatku kariéry objavil, patria napríklad dráma Meantime, hudobná snímka Sid a Nancy alebo film Nastražte uši. Spočiatku sa do povedomia divákov zapísal ako predstaviteľ záporných postáv, vrahov, psychopatov či inak pokrivených charakterov. Talent stvárniť tieto ťažké role ho čoskoro preniesol na americkú pôdu a jemu sa tak naskytlo množstvo zaujímavých možností. Po boku Seana Penna si zahral v kriminálnom príbehu Stav milosti ako jeho gangsterský kamarát. Celé deväťdesiate roky boli pre Garyho v znamení záporných rolí, napríklad v Stoneovom JFK, v Pravdivej romanci Tonyho Scotta, vo Vražde prvého stupňa či v Air Force One Wolfganga Petersena. V roku 2004 sa objavil v úspešnej sérii filmov o Harrym Potterovi, v ktorých bol predstaviteľom Siriusa Blacka, Harryho kmotra. Ďalšia kladná rola (poručíka Jima Gordona) mu bola pridelená v snímkach Batman začína, Temný rytier a Temný rytier povstal. V roku 2011 triumfoval v úlohe tichého špióna britskej tajnej služby vo filme Jeden musí z kola von, za ktorú bol dokonca nominovaný na Oscara. V posledných rokoch sa mu nové ponuky len a len hrnú. Okrem herectva sa občas venuje aj réžii.
Carla Gugino (3)
Michal Dočolomanský (2)
Alan Cumming (2)
Dagmar Veškrnová-Havlová (2)
(* 22. marca 1953, Brno) Dagmar Havlová, rodená Veškrnová, je českou herečkou. 4. januára 1997 sa stala manželkou vtedajšieho českého prezidenta Václava Havla a prvou dámou ČR. Ako prvá dáma manžela sprevádzala pri jeho pracovných povinnostiach a začala sa venovať charite. Spoločne založili Nadáciu Dagmar a Václava Havlových ViZE 97, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej, zdravotnej, vzdelávacej a kultúrnej. V deň narodenín Václava Havla Dagmar zaviedla tradičné odovzdávanie Ceny Nadace VIZE 97 významným domácim a zahraničným osobnostiam. V roku 1971 úspešne dokončila štúdia na štátnom konzervatóriu v Brne a v roku 1975 absolvovala Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne. Účinkovala v brnenskom Divadle na provázku, po príchode do Prahy účinkovala v Divadle Jiřího Wolkera, v Semafore a v Divadle na Vinohradoch. Po sobáši s Václavom Havlom svoje pôsobenie v divadle prerušila. Po 11 rokoch sa opäť vrátila do divadla, kde vystupovala v hre Izraela Horovitza Chvíle pravdy. Teraz je členkou Divadla na Vinohradoch. Medzi jej divadelné úlohy patria napr. Jana v Skřivánkovi, Katarína v Skrotenie zlej ženy, Lady Macbeth, titulná postava v Macbethovi atď. Vo filme sa preslávila rolou Dany vo veselohre Holky z porcelánu (1974). Natočila viac ako 60 filmov a 250 televíznych inscenácií. Zahrala si napríklad vo filmoch Holka na zabití (1975), Zítra to roztočíme, drahoušku (1976), Já už budu hodný, dědečku! (1978), Přátelská výpomoc (1989), Odcházení (2011), Dědictví aneb kurva se neříká (2014).
Danny Trejo (2)
Iva Janžurová (2)
Jiří Menzel (2)
Kirsten Dunst (2)
(* 30. apríla 1982, New Yersey, USA) Kirsten Dunst, celým menom Kirsten Caroline Dunst, je americkou herečkou. Už v detstve hrala v reklame, celkovo bola v 68 reklamných spotoch. Preslávila sa rolou Mary Jane Watsonovej v trilógii o Spidermanovi. Zahrala si napríklad. vo filmoch Poviedky z New Yorku (1989), Malé ženy (1994), Hamouni (1994), Odvážne srdce (1997), Čmuchalky (1999), Prekliaty láskou (2000), Úsmev Mony Lisy (2003), Elizabethtown (2005), All Good Things (2010), Melancholia (2011).
Miloš Kopecký (2)
Petr Čepek (2)
Petr Kostka (2)
Udo Kier (2)
Vladimír Menšík (2)
Vlastimil Brodský (2)
Antonio Banderas (2)
(* 10. augusta 1960, Málaga, Španielsko) Antonio Banderas, celým menom José Antonio Domínguez Banderas, sa preslávil ako španielsky filmový herec, producent, režisér aj spevák. Od detstva sa túžil stať slávnym futbalistom. Potom, čo si v 14 rokoch zlomil nohu, svoje plány prehodnotil a dal sa na štúdium herectva. Chvíľu pracoval ako čašník a model, kým sa stal členom Národného divadla. V súčasnosti je prednou hollywoodskou hviezdou a držiteľom niekoľkých ocenení, ako napríklad tony Award, Drama Desk Award, Drama League Award a Theater World Award. Prvú veľkú filmovú rolu stvárnil v snímke Labyrint vášní (1982), ktorá pochádza z dielne špičkového režiséra Pedra Almodóvara. Objavil sa aj v jeho ďalších filmoch, napríklad v trileri Matador (1986). Ďalej zažiaril v hlavnej úlohe akčnej krimi snímky Roberta Rodrigueza – Desperado (1995), o rok neskôr vystúpil po boku speváčky Madonny v životopisnom muzikáli Evita (1996) a v roku 2008 sa predstavil ako legendárny hrdina v romantickej dráme Zorro: Tajomná tvár (1998), kde mu spoločnosť robili Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jones. Filmový fanúšik ho v súčasnosti mohol vidieť napríklad v akčnej krimi komédii Machete zabíja (2013) či hviezdami nabitej akčnej snímke Expendables 3 (2014).
Daryl Sabara (2)
Alexa Vega (2)
Ryan Reynolds (1)
Bolek Polívka (1)
(* 31. júla 1949, Vizovice) Boleslav Polívka je český herec, komik a mím. Narodil sa ako najmladší z troch synov. Vyštudoval brnenskú JAMU a v roku 1972 sa stal významným členom divadla Husa na provázku. V roku 1993 si založil vlastnú scénu, a to Divadlo Bolka Polívky. Stvárnil celé množstvo divadelných, filmových aj televíznych rolí. Je otcom šiestich detí, ktoré má so štyrmi rôznymi ženami. Do povedomia filmových fanúšikov sa prvýkrát zapísal v snímke Kalamita (1981). Nasledovali filmy Šašek a královna (1987) a dnes už legendárne Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992), v ktorom Bolek vytvoril kultovú postavu večne opitého Bohuša, ktorý zdedil obrovský majetok a nie príliš vhodne s ním nakladá. Bolek sa aj objavil vo filmoch Jana Hřebejka. Spomeňme napríklad Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2000) či Pupendo (2003). Za úlohu vo filme Musíme si pomáhat získal jedného zo svojich dvoch Českých levov. Druhého dostal za úlohu vo filme Zapomenuté světlo (1996). Vo filme U mě dobrý (2008) stvárnil Bolek rolu bývalého varietného kúzelníka Mrklasa. Vo filme Roming (2007) zase svojrázneho Stana. Zahral si aj basgitaristu v hudobnej komédii Revival (2013). Vystupoval aj so svojimi vlastnými reláciami Manéž Bolka Polívky a Bolkoviny.
Bruce Willis (1)
(* 19. Marca 1955, Idar-Oberstein, Západné Nemecko) Walter Bruce Willis, je americký filmový herec, producent a spevák. Jeho otec bol americký vojak slúžiaci v Nemecku a matka bola Nemka. Keď mal Bruce dva roky, presťahovali sa jeho rodičia do New Jersey v USA. Už od mala sa zaujímal o hranie na harmoniku a chcel sa stať profesionálnym muzikantom. Kým absolvoval dramatický kurz na Štátnej univerzite Montclair, živil sa rôznymi profesiami. Nasledovali role v televíznych reklamách a v divadle. Nakoniec sa mu podarilo získať úlohu súkromného očka v seriáli Mesačný svit, za ktorú získal ceny Emmy a Zlatý glóbus. V roku 1988 sa prvýkrát objavil v úlohe Johna McClanea v kasovom trháku Smrtonosná pasca. Bol hlavným hrdinom aj všetkých štyroch ďalších pokračovaní: Smrtonosná pasca 2 (1990), Smrtonosná pasca 3 (z pohľadu tržieb najúspešnejší film roku 1995), Smrtonosná pasca 4 (2007) a posledná Smrtonosná pasca: Opäť v akcii (2013). Bruce Willis si vďaka svojej všestrannosti zahral v rôznych žánroch. Či už išlo o boxera z Tarantinovho Pulp Fiction (1994), cestovateľa časom zo snímky 12 opíc (1995), súcitného detského psychológa zo Šiesteho zmyslu M. Night Shyamalan (1999, film nominovaný na Oscara, film aj Willis získali ocenenie People's Choice Award), bojovníka proti zlu vo filme Luca Bessona Piaty element (1997), dobráckeho pištoľníka v snímke Posledný zostáva (1996), záchrancu sveta v Armageddone (1998), sympatického mafiána v snímkach Môj sused zabijak (2000) a Môj sused zabijak 2 (2004), Catch .44 (2011), či úlohu v sci-fi trileri Looper (2012).
Clive Owen (1)
(* 3. Októbra 1964 v Keresley, Coventry, Warwickshire, Anglicko, Veľká Británia) Clive Owen pochádza z chudobnej anglickej rodiny. Po ukončení strednej školy bol rozhodnutý skúsiť šťastie na Kráľovskej akadémii dramatických umení, kým sa mu to však podarilo, strávil dva roky na podpore. Po škole sa pripojil k divadelnej spoločnosti Young Vic Theatre Company. Tam sa zahľadel do jednej zo svojich kolegýň, ktorú si vzal a s ktorou má dnes dve deti. V roku 1988 prichádza jeho filmový debut v snímke Vroom, nasleduje rola psychopata v seriáli Chancery z produkcie BBC. O svojom hereckom talente presvedčil v psychologickej dráme Zavri moje oči, v ktorej si zahral po boku Alana Rickmana. Zlom v jeho kariére nastal stvárnením úlohy spisovateľa v nízkorozpočtovej snímke Krupiér, vďaka ktorej sa zapísal do povedomia Hollywoodu. Ďalšie filmy, v ktorých si zahral, sú napríklad Agent bez minulosti, Pokrvné puto, Kráľ Artuš, Sin City alebo Na dotyk. Za tento film bol dokonca ocenený Zlatým glóbusom.
Dana Homolová (1)
Dana Medřická (1)
Danny Huston (1)
Dave Bautista (1)
Ethan Hawke (1)
Eva Josefíková (1)
(* 3. februára 1990, Uherské Hradiště) Eva Josefíková je českou divadelnou a filmovou herečkou. Od roku 1999 navštevovala literárno-dramatický odbor na Základnej umeleckej škole v Uherskom Hradišti. Hrala v Stavovskom divadle, hosťovala v Národnom divadle, v súčasnosti hrá v divadle Disk a zároveň dokončuje štúdium na DAMU v odbore Herectvo činoherného divadla. Popri hraní sa Eva Josefíková venuje aj dabingu. Zahrala si napr. Vo filme PIKO (2010), v rozprávke Čertova nevěsta (2011) či vo filme Signál (2012). V tom istom roku sa objavila po boku Jiřího Mádla v komédii Probudím se včera, nasledovala komédia Jiřího Menzela Donšajni (2013) či film Tomáša Vorla Vejška (2014, soundrack).
Evelyna Steimarová (1)
Filip Blažek (1)
(* 21. augusta 1973, Praha) Filip Blažek je českým divadelným a filmovým hercom. Má dve deti, syna Luciánia a dcéru Johanu. Vyštudoval herectvo na Pražskom konzervatóriu. Spočiatku účinkoval v Mosteckom divadle, v roku 1994 sa stal členom Mestských divadiel pražských, pôsobí v Divadle ABC, hosťoval aj vo Vinohradskom divadle a v Divadelnom spolku Kašpar. Do podvedomia českých divákov sa dostal vďaka svojej prvej hlavnej úlohe Mateja, rozprávkového krásavca, v snímke Nesmrtelná teta (1993). Zahral si v niekoľkých rozprávkach a seriáloch, neskôr prešiel z úlohy krásavca do úlohy drsného muža stredného veku, ako napr. V divácky úspešnom seriáli Případy 1. oddělení. Ďalej hral napr. vo filmoch Azrael, anděl smrti (1995), Lišák (2002), Andělská tvář (2002) Duše jako kaviár (2004), Pusinky (2007), Na vlastní nebezpečí (2007), Kouzla králů (2008), Stín smrtihlava (2012), Probudím se včera (2012), Zejtra napořád (2014), v seriáloch Poslední sezona, Letiště, Velmi křehké vztahy, Ulice. Okrem hrania sa venoval aj dabingu, medzi jeho najznámejší dabing patrí film Madagaskar, v ktorom daboval hlavnú postavu leva Alexa, ďalej seriál The Walking Dead, v ktorom daboval hlavnú postavu Ricka Grimes.
Guy Pearce (1)
(* 5. októbra 1667 v Ely, grófstvo Cambridge, Veľká Británia) Guy Edward Pearce sa narodil v anglickom meste Ely, už v troch rokoch sa však s rodinou odsťahoval do austrálskeho mestečka Geelong. V súčasnej dobe žije v Melbourne. O herectvo sa Guy zaujímal už odmalička a počas štúdia na univerzite už pôsobil často na divadelnej scéne. Svoju prvú úlohu získal v austrálskom seriáli Neighbours v roku 1985 a vďaka nej o jeho talent prejavili záujem aj ďalšie tamojšie televízie. Prijal ponuku v televíznych seriáloch Home and away a Snowy River: The McGregor Saga. Pearce však mal vyššie ciele než len role v televíznych seriáloch, preto sa v rokoch 1990 – 1991 objavil hneď v niekoľkých austrálskych nezávislých filmoch, ako napríklad Friday on my mind, Heaven tonight alebo Dravec. Ozajstným štartom hviezdnej kariéry však bol jeho herecký výkon v provokatívnom filme Dobrodružstvo Priscilly, kráľovnej púšte od režiséra Stephena Elliota z roku 1994, v ktorom stvárnil transvestitu Adama/Feliciu. Krátko nato mu bola ponúknutá úloha v snímke LA – Prísne tajné (Curtis Hanson, 1997), v hororovom filme Antonia Birda Dravci (1999) a hlavne v Memente Christophera Nolana z roku 2000. Do roku 2004 nasledovalo obdobie prijímania hlavných rolí v niekoľkých priemerných filmoch – Stroj času, Gróf Monte Christo a Dokonalá lúpež. Potom sa však Pearce znovu dočkal priaznivých ohlasov vďaka hlavnej úlohe v snímke Dvaja bratia od režiséra Jean-Jacquesa Annauda a o rok neskôr vo filme Proposition. Lákavé ponuky sa odvtedy začali len hrnúť. V poslednej dobe sme tak mali možnosť ho vidieť napríklad v snímkach Factory Girl, First Snow alebo Iron Man 3.
Harvey Keitel (1)
(* 13. mája 1939, Brooklyn, New York, USA) Harvey Keitel je americký herec, ktorý sa pravidelne objavuje na striebornom plátne už od polovice 60. rokov. Kým sa stal filmovou hviezdou, narukoval do americkej armády a slúžil v námornej pechote v Libanone. Po svojom návrate sa rozhodol pridať k divadlu a nejakú dobu vystupoval na newyorských scénach, kým si jeho neobyčajný talent všimol kultový režisér Martin Scorsese a obsadil ho do svojej snímky Kto to klope na moje dvere (1967). V roku 1973 si zahral po bohu Roberta de Nira v kriminálnej dráme Špinavé ulice, ďalej sa objavil v snímke Alica tu už nebýva (1974) a krimitrileri Taxikár (1976). Nasledovala rola v snímke Thelma a Louise (1991, réžia Ridley Scott), o rok neskôr zažiaril v čiernej komédii Gauneri, ktorá pochádza z dielne režiséra Quentina Tarantina. Filmoví fanúšikovia ho mohli vidieť aj v hviezdne obsadenom trileri Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994 ) či v akčnom horore Roberta Rodrigueza Od súmraku do úsvitu (1996). Po boku herečky Andie MacDowellovej sa objavil v dráme Otrok (1998) a v posledných rokoch získal rolu napríklad v sci-fi snímke Futurologický kongres (2013) či absurdnej komédii Grandhotel Budapešť (2014).
Charlotte Gainsbourg (1)
(* 21. júla 1971, Londýn) Charlotte Lucy Gainsbourg je francúzskou herečkou a speváčkou. Pochádza z hereckej rodiny – matka Jane Birkinová (britská herečka) a otec Serge Gainsbourg (francúzsky herec, básnik, muzikant a režisér). Narodila sa v Londýne, ale vyrastala v Paríži, kde navštevovala súkromnú dvojjazyčnú školu. Následne študovala vo Švajčiarsku. Jej materinským jazykom je francúzština, ale hovorí plynule anglicky. Jej životným partnerom sa stal francúzsko-izraelský herec Yvan Attal, s ktorým v súčasnosti vychováva tri deti. Jej prvou filmovou úlohou bola postava Catherine Deneuvovej vo francúzskej milostnej dráme V žiari reflektorov (1984). V roku 1986 bola ocenená Césarom pre najsľubnejšiu herečku za rolu vo filme L'effrontée (1985) a v roku 2000 získala Cézara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za film Pusa (199). Počas svojej kariéry sa objavila vo viac ako 30 filmoch. Zahrala si napríklad v snímkach Betónová záhrada (1993), 21 gramov (2003), Náuka o snoch (2006), Bezo mňa: Šesť tvárí Boba Dylana (2007) či Nepochopená (2014). Charlotte je taktiež dvornou herečkou kontroverzného režiséra Larsa von Triera, preto brilantne stvárnila hlavnú úlohu v psychologickom horore Antikrist (2009), objavila sa v sci-fi dráme Melancholia (2011) a zažiarila v nekonvenčnej dráme Nymfomanka I. (2013) a Nymfomanka, časť II (2013).
Charlotte Rampling (1)
(* 5. februára 1946, Sturmer, Veľká Británia) Charlotte Ramplingová je britská herečka. Chodila do školy vo Versailles, študovala sj St. Hilda's School a školu v Bushey. V mladosti sa venovala účinkovaniu v reklamách a modelingu. Za svoju hereckú kariéru bola nominovaná na 29 ocenení, 11 ich získala. Je držiteľkou Rádu britského impéria. Bola dvakrát vydatá a má dvoch synov. Zahrala si napr. vo filmoch Bez zľutovania (1968), Súmrak bohov (1969), Spomienky na hviezdny prach (1980), Nech žije život 1984), Maskara (1987), Krídla vášne (1997), Bozkávajte sa, s kým chcete (2002), Lumík (2005), Chaotická Ana (2007), Melancholia (2011).
Ian Holm (1)
Jake Gyllenhaal (1)
Jan Bidlas (1)
Jan Potměšil (1)
Jan Schmid (1)
Jana Brejchová (1)
Jana Břežková (1)
Jana Riháková-Dolanská (1)
Jaromír Hanzlík (1)
Jim Sturgess (1)
Jiří Bartoška (1)
(* 24. marca 1947, Děčín) Jiří Bartoška je významný český herec a filmový organizátor. Po úspešných štúdiách na JAMU pôsobil v niekoľkých divadlách, ako napríklad v Divadle na provázku alebo v Divadle Na zábradlí. Kariéru pred kamerou začal v roku 1975, keď získal prvú filmovú rolu v dráme Hřiště. Ďalej si zahral napríklad vo filmovej adaptácii románu Cirkus Humberto (1988), zažiaril v dráme Hřbitov pro cizince (1991), objavil sa v tragikomédii Příběhy obyčejného šílenství (2005) režiséra Petra Zelenku, v rozprávke Anděl Páně (2005) a v romantickej sérii Marie Poledňákovej – Líbáš jako Bůh (2009) a Líbáš jako Ďábel (2012). Pravidelne vystupuje aj v populárnych televíznych seriáloch, ako sú Malý pitaval z velkého města (1982), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Dobrá čtvrť (2005) alebo Nemocnice na kraji města – nové osudy (2008).
Jiří Krampol (1)
(* 11. júla 1938, Buštěhrad) Jiří Krampol je českým hercom a moderátorom. Detstvo prežil v Prahe. V roku 1962 absolvoval DAMU, potom krátko účinkoval v Divadle Na Fidlovačke a následne prešiel do Divadla Na Zábradlí. V rokoch 1972 až 1977 pôsobil v Divadle Ateliér, v rokoch 1978 až 1979 bol členom hereckého súboru Filmového štúdia Barrandov. Veľmi úspešným sa stal aj vďaka dabingu - svoj hlas prepožičal vo filmoch, v ktorých hrá Jean-Paul Belmondo a po smrti Františka Filipovského začal dabovať komika Louisa de Funesa. Je propagátorom vzpierania, po sedemdesiatke sa ešte aktívne venoval tomuto športu. Moderoval zábavný televízny program Nikto nie je dokonalý, ktorý v roku 2014 nahradila nová relácia Nikto nie je perfektný a Jiřího Krampola vystriedali Heidi Janků s Patrikom Hezuckým. Zahral si napr. vo filmoch Tři přání (1958), Bylo nás deset (1963), Pršelo jim štěstí (1963), Pasťák (1986), Parta hic (1976), Ten svetr si nesvlíkej (1981), Smrt krásných srnců (1986), Vlčí bouda (1986), Dva lidi v ZOO (1989), Ceremoniář (1996), 2Bobule (2009), v seriáloch 30 případů majora Zemana (1974), Malý pitaval z velkého města (1982), Synové a dcery Jakuba skláře (1985).
Jiří Mádl (1)
(* 23. októbra 1986, České Budějovice) Jiří Mádl je český filmový herec a začínajúci režisér. V mladosti bol vášnivým hokejistom a športovcom. V roku 2006 absolvoval Biskupské gymnázium J. N. Neumanna v Českých Budějoviciach. Po gymnáziu krátko študoval psychológiu na Filozofickej fakulte UK. V roku 2007 neuspel na skúškach na FAMU. Potom študoval odbor Sociálna a masová komunikácia na Univerzite Jána Amosa Komenského v Prahe, ktorý absolvoval v roku 2009. Hereckú dráhu začal konkurzom na film Snowboarďáci (2004), kde si ho Karel Janák vybral zo 700 uchádzačov. A tým ho automaticky katapultoval do hereckej sféry. Na hory sa vydali v tom istom roku s hereckým kolegom Kotkom ešte raz, s televíznym filmom Nadměrné maličkosti: Hypnóza. Účinkoval v komédii Márie Poledňákovej Jak se krotí krokodýli, v ďalšej tínedžerskej komédii Rafťáci, a čiernej krimikomédii Ro(c)k Podvraťáků (2006 všetky tri). Zahrál si aj v historickom veľkofilme Juraja Jakubiska Bathory (2008). Netreba zabudnúť na úspešnú komédiu Gympl (2007). V hlavnej úlohe Adama si zažil nástrahy ŠtB v dráme Konfidenti (2012). Ďalej si zahral v milostnom príbehu dvoch zajatcov Colette (2013) či komédii vo vysokoškolskom prostredí s názvom Vejška (2014).
Jordi Molla (1)
Josef Vinklář (1)
Július Satinský (1)
(20. augusta 1941, Bratislava – 29. decembra 2002, Bratislava) Julius Satinský bol slovenským hercom, komikom, dramatikom, spisovateľom a autorom literatúry pre deti. Celé detstvo prežil v Bratislave. Hovoril niekoľkými cudzími jazykmi. Jeho potomkovia sú dcéra Lucia a syn Ján. V roku 1989 získal titul zaslúžilý umelec. In memoriam bol v roku 2003 vyznamenaný slovenskou Medailou Za zásluhy. V roku 1958 vyhral recitačnú súťaž Hviezdoslavov Kubín. Úspešne vyštudoval pedagogiku na strednej pedagogickej škole. Vždy túžil po herectve, na jeho štúdium však nebol prijatý. V rokoch 1962 – 1966 študoval na Vysokej škole múzických umení dramaturgiu, ako dramaturg pracoval v Československej televízii v Bratislave (1964 – 1967). Od roku 1959 spoločne s Milanom Lasicom vystupovali ako komická dvojica v autorských reláciách. Napísal veľké množstvo scénok, dialógov, celovečerných programov, ale je aj autorom niekoľkých kníh s tematikou spomienok na Bratislavu a obľúbených kníh pre deti. Zahral si napr. vo filmoch Buldoci a třešně (1981), Pomocník (1981), S tebou mě baví svět (1982), Srdečný pozdrav ze Zeměkoule (1982), Tři veteráni (1983), Vesničko má středisková (1985), Vážení přátelé, ano (1989), Zlatnanka (1990), Požírač medvědů (1996), Rumplcimprcampr (1997), Kruté radosti (2002). Je autorom kníh, ako napr. Večery pre dvoch (1996), Jubileum (1990), Mně z toho trefí šlak! (1994), Momentálne som mŕtvy, zavolajte neskôr (2003).
Juraj Višný (1)
Karel Effa (1)
Karel Roden (1)
(* 18. mája 1962, České Budějovice) Karel Roden je známy český filmový a divadelný herec, ktorý vystupuje aj v úspešných hollywoodskych snímkach. Po štúdiách na DAMU krátko pôsobil na niekoľkých divadelných scénach a v 90. rokoch odišiel do Anglicka, kde sa naučil výborne anglicky a navštevoval herecké kurzy. Po návrate do Čiech získal cenu Alfréda Radoka za osobitý herecký výkon v dráme Velkolepý paroháč a v roku 1984 si zahral v prvom dieli básnickej trilógie – Jak básníci přicházejí o iluze. Medzi prvé väčšie role patrí hrdina kapitán Tůma vo filme Copak je to za vojáka (1987). Ďalej sa objavil v talianskej výpravnej rozprávke Princezná Fantaghiro (1992) alebo krimi trileri May Day (2001). Potom, čo prešiel náročným konkurzom, získal rolu v snímke 15 minút (2001), kde si zahral po boku Roberta De Nira. Zažiaril aj ako záporný hrdina v akčnom fantasy filme Blade 2, ako antihrdina sa objavil v akčnej komédii Neprůstřelný mnich (2003) a stvárnil postavu Rasputina v snímke Hellboy (2004).
Karl Urban (1)
Katee Sackhoff (1)
Kiefer Sutherland (1)
Kodi Smit-McPhee (1)
Kristen Stewart (1)
Květa Fialová (1)
Ladislav Mrkvička (1)
Ladislav Pešek (1)
Lenka Termerová (1)
Leoš Suchařípa (1)
Lubomír Lipský st. (1)
Luboš Diviš (1)
Magda Reifová (1)
Marie Rosůlková (1)
Martin Růžek (1)
Michal Kocourek (1)
Michelle Monaghan (1)
Milan Lasica (1)
Milan Šteindler (1)
Miroslav Macháček (1)
Miroslav Táborský (1)
Naďa Konvalinková (1)
Nicholas Hoult (1)
Nina Divíšková (1)
Olga Schoberová (1)
Ondřej Hach (1)
Ondřej Vetchý (1)
(* 16. mája 1962, Jihlava) Ondřej Vetchý vyštudoval pražské konzervatórium. Potom hral v Činohernom štúdiu v Ústí nad Labem a v divadle E. F. Buriana. V súčasnosti je členom pražského Činoherného klubu. Stvárnil množstvo filmových aj televíznych rolí. Venuje sa bojovým športom a v džude je držiteľom 1. danu. Je ženatý, z prvého manželstva má dcéru Veroniku a z druhého manželstva dcéru Rebeku. Vo filme sa prvýkrát objavil v roku 1981 v epizódnej úlohe detskej snímky Neříkej mi majore. Väčšina z nás si ho však bude pamätať za výbornú úlohu zo snímky S čerty nejsou žerty (1985). Prvú veľkú hlavnú rolu si Ondřej Vetchý zahral v titule Dům pro dva (1988), v ktorom stvárnil ľahkomyseľného zvodcu, ktorý sa spolieha na svoju roztomilú drzosť. Za výkon v tomto filme bol ocenený cenou Félix. Za zmienku určite stojí aj úloha vojaka Kefalína z komédie Černí baroni (1991). Alebo rola energického otca, ktorý vplyvom vonkajších okolností prepadne depresiám v snímke Báječná léta pod psa (1997). Často spolupracoval s duom Zdeňkom a Jánom Svěrákovými. Tí ho už vo svojej prvotine Obecná škola (1990) obsadili do úlohy vodiča električky. V oscarovom Koljovi (1996) si zahral hrobára Broža. Ďalšia spolupráca bola hneď hlavná rola Františka Slamy vo filme Tmavomodrý svět (2001). Za svoju bohatú kariéru bol Ondrej päťkrát nominovaný na Českého leva. Cenu nakoniec získal za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, ktorý je prequelom seriálu Okresní přebor. Veľmi úspešný je aj film Příběh Kmotra, podľa knihy Jaroslava Kmenta, Kmotr Mrázek.
Paul Giamatti (1)
Pavel Diviš (1)
Petr Forman (1)
Radan Rusev (1)
Robin Wright (1)
(* 8. apríla 1966 v Dallase) Robin Wrightová začínala kariéru vo sfére modelingu. Jej prvá herecká úloha bola Kelly Capwellová v televíznom seriáli Santa Barbara (1984), za ktorou si vyslúžila nomináciu na cenu Daytime Emmy. Predsa len významnejším počinom bola rola celoživotnej partnerky hlavného hrdinu vo filme Forrest Gump (1994), za ktorou získala nomináciu na Zlatý glóbus. Pod taktovkou Roberta Zemeckisa si zahrala aj vo fantasy snímke Beowulf (2007). Počas natáčania krimi Stav milosti (1990) sa dala dokopy so Seanom Pennom. Vzali sa v roku 1996, majú spolu dvoch synov, roku 2010 sa však rozviedli. Robin Wrightová sa spoločne s Pennom zišli vo filmoch She´s so lovely (1997) a Zbytočnosti (1998). Penn ju ešte obsadil do niektorých snímok, ktoré sám režíroval. Boli nimi Križovatka smrti (1995) a Prísaha (2001). Spoločne s Kevinom Costnerom si zahrala v príbehu o stratenej a nájdenej láske Odkaz vo fľaši (1999). S Brucom Willisom a Samuelom L. Jacksonom sa objavila v trileri Vyvolený (2000). V roku 2002 si Robin Wrightová zahrala spoločne s Michelle Pfeifferovou a Alison Lohmanovou v dráme Biely oleander. Pod režijnou a scenáristickou taktovkou Anthonyho Minghellu zaujala v snímke Dvere dokorán (2006). Objavila sa aj v dráme Na odstrel (2009) a Sprisahanie (2010). Vo filme Futurologický kongres (2013) hrá seba samu: filmovú hviezdu za zenitom, ktorej s pribúdajúcimi vráskami ubúdajú roly, ale filmové štúdio je pripravené naskenovať jej telo, pohyby a emócie a vytvoriť tak virtuálnu herečku, vďaka ktorej by sa stala nesmrteľnou.
Rudolf Hrušínský (1)
(17. októbra 1920, Nový Etynk – 13. apríla 1994, Praha) Rudolf Hrušínský bol významným českým hercom, divadelným a filmovým režisérom. Napísal jednu detektívnu divadelnú hru. První případ z roku 1944. Pochádza zo slávneho hereckého rodu Červíčkových a Budínských. Získal niekoľko ocenení, napr. Titul Zaslúžilý umelec (1965), Zaslúžilý člen ND (1982), titul Národný umelec (1988), Cenu Senior Prix (1993). Má dvoch synov, Rudolfa a Jána, obaja sa stali tiež herci. Už v detstve účinkoval v divadle. Študoval na gymnáziu v Prahe, ale vzhľadom na časté absencie kvôli divadelnej činnosti bol vylúčený. Pôsobil v niekoľkých divadlách: v holešovickej Uranii, v Burianovom Déčku, v Divadle na Vinohradoch, v Městských divadlech pražských, v Národnom divadle v Prahe. Do svojich 25 rokov hral v 17 filmoch. Zahral si napr. vo filmoch Humoreska (1939), Noční motýl (1941), Předtucha (1947), Dobrý vojak Švejk (1956), Poslušně hlásím (1957), Kam čert nemůže (1959), Spalovač mŕtvol (1968), Skřivánci na niti (1969), Adéla ještě nevečeřela (1977), Postřižiny (1980), Slávnosti sněženek (1983), Tři veteráni (1983), Smrt krásných srnců (1986), Obecná škola (1991).
Sandra Nováková (1)
(* 15. apríla 1982, Praha, Československo) Sandra Nováková ako malá spievala v Dismanovom rozhlasovom súbore. Svoje prvé herecké krôčiky podnikla už ako dieťa, kedy si so svojím bratom Adamom Novákom zahrala v seriáli Správna šestka. O rok neskôr si spoluprácu zopakovali v úspešnom seriáli Bylo nás pět. Je aj divadelnou herečkou a hosťovala napríklad v Divadle pod Palmovkou či Divadle Rokoko. Má aj svoj vlastný program Barování, ktorý uvádza v Malostranskej besede. Zahrala si aj v príbehu Pusinky, o troch osemnásťročných kamarátkach prežívajúcich posledné prázdniny po maturite. Ďalšiu hlavnú úlohu získala v komédii Školský výlet a vidieť ju môžete aj v ďalších snímkach, ako sú Veni, vidi, vici, Protektor, Vy nám taky, šéfe či Zakázaný člověk. Do povedomia divákov sa dostala aj ako seriálová herečka. Zahrala si zdravotnú sestričku v populárnom seriáli Ordinace růžové zahradě, ďalej účinkovala v seriáli Pojišťovna štěstí, Soukromé pasti alebo Kriminálka Staré Město.
Steve Buscemi (1)
Timothy Spall (1)
Tommy Lee Jones (1)
(* 15. september 1946 San Saba, Texas, USA) Tommy Lee Jones sa následne presťahoval do New Yorku, aby sa stal hercom. Po prvom predstavení na Broadwayi (1969), a množstve vedľajších rolí, nasleduje prvá vedľajšia rola vo filme, a to v titule Love Story. V roku 1980 Jones získal svoju prvú nomináciu na Zlatý glóbus za stvárnenie manžela country speváčky Loretty Lynn vo filme Prvá dáma country music. Široké masy na seba prvýkrát upozornil až filmom Olivera Stonea JFK (1991), za ktorý bol nominovaný na Oscara. Tu si ho všimol Andrew Davis a ponúkol mu rolu po boku Harrisona Forda vo filme Utečenec (1993). Oscarová nominácia sa tentoraz zmenila na splnený sen a Jones si z pódia odniesol zlatú sošku. Po tomto úspechu už nebolo pochýb, že publikum Jonesa miluje a tak mu boli ponúknuté role vo filmových trhákoch ako Batman Navždy (1995) alebo Muži v čiernom (1997) s pokračovaním Muži v čiernom 2 (2002) a Muži v čiernom 3 (2012) , v ktorých si zahral s Willom Smithom. Jones si zahral s režisérom Clintom Eastwoodom vo filme Vesmírni kovboji (2000). V roku 2007 stvárnil úlohy v dvoch významných filmoch, a to v snímkach V údolí Elah (za ktorú bol nominovaný na Oscara) a oscarovom Táto krajina nie je pre starých. V roku 2013 sa objavil v úspešnej komédii Mafiánovci.
Václav Postránecký (1)
Vera Farmiga (1)
Věra Křesadlová (1)
Viktor Preiss (1)
(* 13. marca 1947, Praha) Viktor Preiss je významný divadelný aj filmový herec. Okrem výrazného hereckého talentu vyniká aj mimoriadnym speváckym prejavom. Jeho manželkou je herečka Jana Preissová. Syn Martin sa tiež venuje herectvu. Viktor Preiss je aj popredným českým dabérom, prepožičal svoj hlas napríklad americkému hercovi Robinovi Williamsovi. Niekoľko rokov pôsobí aj ako moderátor v Českom rozhlase, kde uvádza svoju vlastnú reláciu Báječný svět. Vyskúšal si aj prácu scenáristu a režiséra v televíznom snímke Nadměrné maličkosti: Léčba neklidem (2004). Narodil sa do divadelníckej rodiny, čo bolo jedným z hlavných predpokladov pre jeho životnú kariéru. Aj keď sa najprv túžil stať novinárom, nastúpil na štúdium na DAMU. Po úspešnom absolvovaní akadémie pôsobil na popredných divadelných scénach, ako je napríklad Divadlo na Vinohradoch, Divadlo Na zábradlí alebo Divadlo Na Fidlovačke. Na televíznych obrazovkách sa objavuje pravidelne už od konca 60. rokov. Zahral si napríklad v televíznom seriáli F. L. Věk (1970), populárnej Nemocnici na kraji města (1977) či rodinnej snímke Pan Tau (1988) s rovnomenným kúzelným hrdinom. Medzi jeho najznámejšie filmové úlohy patrí postava správcu v rozprávke S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana. Zahral si aj vo filme Báječná léta pod psa, natočenom podľa predlohy M. Viewegha, alebo vo Svěrákovom filme Tmavomodrý svět. V posledných rokoch sa objavil v dráme Anglické jahody (2008), v komédii Miloslava Šmídmajera Probudím se včera (2012) a podieľal sa aj na animovanej snímke Husiti (2013), v ktorej je mladším aj dospelým divákom celkom originálne predložené poňatie českých dejín.
Vin Diesel (1)
(* 18. Júla 1967 v New Yorku, USA) Slávny americký herec sa narodil v New Yorku ako Mark Vincent. V domácnosti žil spoločne so svojou matkou, starším bratom a nevlastným otcom – divadelným režisérom. Už v detstve účinkoval v divadle Greenwich Village za 20 dolárov na týždeň. Markovou veľkou vášňou bolo okrem herectva aj športovanie a vďaka svojej vypracovanej postave si mohol privyrábať ako vyhadzovač v newyorských kluboch. V tej dobe si tiež zmenil meno na Vina Diesela. Začal študovať angličtinu na vysokoškolskej Hunter College, ale už po troch rokoch odišiel do Hollywoodu, aby si splnil svoj sen a presadil sa ako herec. Spočiatku to bolo ťažké, ale po tom, čo natočil krátky film Multi-facial o svojich pokusoch uspieť v hereckej brandži, si jeho talent všimli producenti a ponúkli mu rolu v snímke Stray. Ten sa s úspechom premietal na Sundance Festivale v roku 1997 a bol kritikmi pozitívne prijatý. Jeho snímka Multi-facial zaujala aj režiséra Stevena Spielberga, ktorý si ho vybral do úlohy vo vojnovej snímke Zachráňte vojaka Ryana. Nasledoval príval ponúk, z ktorých prijal napríklad úlohu vo filmoch Čiernočierna tma, Riziko alebo Rýchlo a zbesilo. Posledný zo spomínaných filmov mu otvoril bránu k dvadsaťmiliónovým honorárom. Medzi filmy, v ktorých sme Vina Diesela za posledné roky mali možnosť vidieť (okrem ďalších pokračovaní Rýchlo a zbesilo), patria napríklad Riddick a Strážcovia Galaxie.
Vladimír Marek (1)
Zdeněk Svěrák (1)
(* 28. marca 1936, Praha) Zdeněk Svěrák je popredný český dramatik, scenárista, herec a autor piesňových textov. Napísal aj niekoľko knižiek pre deti a humorných poviedok pre dospelých. Po štúdiách na Vysokej škole pedagogickej sa venoval práci v Československom rozhlase, kde stál pri zrode postavy Járy Cimrmana a kde tiež prvýkrát stretol Jaroslava Uhlíře, s ktorým dodnes spolupracuje. V roku 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pre ktoré Svěrák napísal prvú hru s názvom Akt, a potom vytvoril autorskú dvojicu s Ladislavom Smoljakom. Okrem hier, napísali aj niekoľko filmových scenárov, napríklad pre filmy Vrchní, prchni! (1980), Tři veteráni (1983) a mnohé iné. V niektorých filmových záberoch sa objavovali aj ako herci. Zdeněk Svěrák si zahral napríklad v rodinnej komédii Na samotě u lesa (1976), v komédii Věry Chytilovej Kalamita (1981), vo filme Jára Cimrman ležící, spící (1983), v Olmerových filmoch Co je vám, doktore? (1984) a Jako jed (1985). V tom istom roku nakrútil Jiří Menzel podľa jeho scenára úspešný film Vesničko má středisková. Peripetie divadelného súboru sledovala komédia Neistá sezóna (1987). Na začiatku 90. rokov vytváral scenáre pre svojho syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikli tak veľmi známe a populárne snímky ako Obecná škola (1991), Tmavomodrý svět (2001) či slávny film Kolja, ktorý okrem iných ocenení získal Oscara za najlepší neanglicky hovorený film roku 1996. Medzi jeho zatiaľ posledné scenáristické počiny patria filmy Vratné lahve (2006, el. kniha) a rozprávka Tři bratři (2014).
Alfred Abel (1)
Gustav Fröhlich (1)
Brigitte Helm (1)
Rudolf Klein-Rogge (1)
Fritz Rasp (1)
Radha Mitchell (1)
Joe Anderson (1)
Kevin Costner (1)
Britt Robertson (1)
Asa Butterfield (1)
Cara Delevingne (1)
Cheech Marin (1)
Edita Brychtová (1)
Elizabeth Banks (1)
Bill Hader (1)
Vanessa Kirby (1)
Thure Lindhardt (1)
David Ajala (1)
Tom McKay (1)
Mónika Balsai (1)
Elizabeth Dębicki (1)
Jayne Heitmeyer (1)
Julia Dietze (1)
Christopher Kirby (1)
Götz Otto (1)
Peta Sergeantová (1)
Jeffrey Wright (1)
Michael Arden (1)
Bryan Cranston (1)
Anton Pampušnyj (1)
Sanžar Madijev (1)
Valeria Škirando (1)
Vjačeslav Razběgajev (1)
Sebastien Sisak (1)
Timothy Olyphant (1)
Danielle Panabaker (1)
Christie Lynn Smith (1)
Preston Bailey (1)
Gal Gadot (1)
Jordi Mollà (1)
Dane DeHaan (1)
Rihanna (1)
Jacki Weaver (1)
Claudia Kim (1)
Dacre Montgomery (1)
Naomi Scott (1)
RJ Cyler (1)
Ludi Lin (1)
Becky G (1)
Teri Hatcher (1)
Robert Patrick (1)
George Clooney (1)
Milla Jovovich (1)
Chris Tucker (1)
Zsombor Jéger (1)
Merab Ninidze (1)
György Cserhalmi (1)
Zbyněk Fric (1)
Dĺžka
81 min
153 min

ČR (16)
USA (11)
Nemecko (6)
Francúzsko (5)
Kanada (4)
Veľká Británia (3)
Belgicko (2)
Spojené arabské emiráty (2)
Anglicko (1)
Izrael (1)
Poľsko (1)
Luxembursko (1)
Dánsko (1)
Švédsko (1)
Čína (1)
Fínsko (1)
Austrália (1)
Maďarsko (1)
Hong Kong (1)
Rusko (1)
Zobraziť položky

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 5 dni kúpil Matej, Bratislava
 
Criminal: V hlavě zločince Ihneď prehrateľné online
€2,69




Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB0
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi