Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Společenská próza

0
Značky a parametre
Albatros (2)
AUDIOS.CZ (2)
AudioStory (15)
AVIK (1)
Kristian (1)
MladaFronta (3)
One Hot Book (2)
OneHotBook (22)
Panteon (2)
Plus (1)
Radioservis (22)
Synergie (1)
Tebenas (1)
Tympanum (34)
XYZ (5)
Autor
Paulo Coelho (8)
(* 24. augusta 1947, Rio de Janeiro) Paulo Coelho je známy brazílsky autor psychologických románov a zároveň jeden z najčítanejších spisovateľov posledných desaťročí. V roku 2002 sa stal členom Brazílskej literárnej akadémie. Jeho knihy krajinách v 168 krajinách sveta a je možné si ich prečítať až v 73 jazykoch. Skôr než sa stal spisovateľom, pracoval ako dramatik, novinár, televízny scenárista a piesňový textár brazílskych spevákov. Ako mladý musel čeliť ťažkému životnému osudu a svoju cestu za úspechom potom včlenil aj do niektorých svojich príbehov. Najúspešnejším knižnom bestsellerom Paula Coelha je bezpochyby román Alchymista (1998, česky 1999), vďaka ktorému bol Coelho zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako autor najprekladanejšej knihy. Významným dielom je aj autobiografický príbeh o neobyčajnej ceste katolíckeho pútnika do Santiaga de Compostela s názvom Pútnik - Mágov denník (1987, česky 2002), kde sa Coelho inšpiroval vlastnými zážitkami z duchovnej púti. V súčasnosti vychádza román Nevera (česky 2014) o mladej redaktorke Linde, ktorá sa pod vplyvom sexuálneho žiadostivosti odhodlá k manželskej zrade.
Fredrik Backman (5)
John Irving (4)
Michal Viewegh (4)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Bohumil Hrabal (3)
(* 28. marca 1914, Brno – 3. februára 1997, Praha) Bohumil Hrabal bol významným českým prozaikom, ktorého tvorba patrí predovšetkým do druhej polovice 20. storočia. Za svoje knihy získal množstvo národných aj medzinárodných prestížnych ocenení. Jeho diela sa hojne prekladajú do cudzích jazykov, ale mali aj zásadný vplyv na rozvoj českej prózy. Jeho knihy sa dočkali aj filmového spracovania, vznikol tak napríklad kultový snímok Jiřího Menzela – Ostro sledované vlaky (1965), ktorý získal Oscara za cudzojazyčný film. Ďalej bol natočený film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či napríklad tragikomédia Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Do literatúry vstúpil ako básnik koncom 30. rokov, postupne však preorientoval svoju tvorbu smerom k próze a najmä v 60. rokoch sa stal jednou z najvýraznejších osobností. Hrabalové príbehy sa vyznačujú značnou rôznorodosťou, experimentmi a premenlivosťou. Ocitajú sa často na pomedzí medzi realitou a imagináciou, groteskou a skepsou. Hrabal často čerpal zo svojho života a rozprávania strýka Pepina. Prvou realistickou prózou bez interpunkcie sa stala poviedka Jarmilka, ktorá bola napísaná už v roku 1952, ale vydanie sa dočkala až roku 1992. Hrabal debutoval rokom 1956 textom s názvom Hovory lidí, ďalej bol vydaný poviedkový súbor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou vetou napísal experimentálny text Taneční hodiny pre starších a pokročilých (1964). Je aj autorom tragikomickej novely zasadenej do okupačného obdobia – Ostro sledované vlaky (1965) a niekoľkých veľmi cenených spomienkových próz – Postřižiny (1976), Svadby v domě (1987), Slávnosti sněženek (1978). Životnú dráhu čašníka a hoteliéra zachytil v románe Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Príbeh starého samotára, robotníka v zberni papierov, vystihol v meditatívnej próze Příliš hlučná samota (1980). Napísal aj meditatívne esejistickú novelu Něžný Barbar (1981) o priateľstve bohémov Vladimíra Boudníka, spisovateľa Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.
Jaroslav Rudiš (3)
Petra Soukupová (3)
(* 1982, Československo) Petra Soukupová je českou spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou. Na filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe úspešne absolvovala scenáristiku a dramaturgiu. Potom sa stala scenáristkou divácky populárneho sitcomu Comeback (2008 – 2010) a od roku 2011 pôsobí ako dramaturgička v seriáli Ulice. Do literatúry vstúpila prvou knihou s názvom K moři (2007), za ktorú dostala Cenu Jiřího Ortena 2008 pre mladých literátov. Ďalším úspešným počinom sa stal triptych rozsiahlych poviedok Zmizet (2009), ktorý bol následne ocenený prestížnou Magnesia litera za rok 2010. K poviedke Na nakrátko vytvorila aj úspešný scenár, ktorý získal Cenu Sazky za nerealizovaný scenár. Na pultoch českých kníhkupectiev sa ďalej objavil titul Marta v roce vetřelce (2011) a prvá próza určená mladším čitateľom – Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci marca 2015 sa pripravuje vydanie ďalšieho románu s názvom Pod sněhem.
Antoine de Saint-Exupéry (2)
E. L. James (2)
Fjodor Michajlovič Dostojevskij (2)
Haruki Murakami (2)
Chalíl Džibrán (2)
Irena Obermannová (2)
Jonas Jonasson (2)
* 6. júla 1961, Švédsko – Jonas Jonasson je švédsky novinár a spisovateľ. Úspech zaznamenal predovšetkým ako autor humoristických románov. Jeho románová prvotina o vynaliezavom dôchodcovia Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) bola preložená do 40 jazykov a v roku 2010 sa stala najpredávanejšou knihou vo Švédsku. Získal za ňu množstvo literárnych ocenení a na jej motívy bola natočená divácky úspešná rovnomenná snímka. „Rozhodne ma ovplyvnil Švejk. Keď na neho príde, nemôžete určite povedať, či to bol najhlúpejší človek prvej svetovej vojny, alebo či bol jediný, kto rozumel, o čo vtedy šlo. To isté sa dá povedať o Allanovi“ – Jonas Jonasson. Podobný čitateľský ohlas získala aj jeho druhá kniha – Analfabetka, ktorá vedela počítať (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román sa opäť točí okolo postavy nevšednej hlavnej hrdinky, konkrétne černošského dievčaťa Nombeko Mayeki, je plný neočakávaných momentov a situačného humoru s prvkami irónie.
Karel Čapek (2)

Nová hodnota

Kateřina Tučková (2)
* 31. októbra 1980, Brno. Kateřina Tučková je súčasnou autorkou prózy, odborných statí a nezávislou kurátorkou. Bola nominovaná na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a dostala čitateľskú cenu Magnesia Litera za rok 2010. Vyštudovala dejiny umenia a český jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity, momentálne pôsobí ako doktorandka Ústavu pre dejiny umenia Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2004 založila projekt s názvom ARSkontakt, ktorého účelom je podpora mladých a začínajúcich maliarov. Ako spisovateľka prvýkrát vystúpila na verejnosť s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Veľký ohlas čitateľov aj kritiky však získal až jej román o odsune Nemcov s názvom Vyhnání Gerty Schnirch (2009), v ktorom sa inšpirovala hospodárskym životom a pokojnou juhomoravskou krajinou, už poznala zo svojho detstva. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012) , v ktorom sa znova obracia k českej histórii a približuje príbeh dávnych žítkovských liečiteliek s mimoriadnymi schopnosťami.
Khaled Hosseini (2)
(* 4. marca 1965, Kábul, Afganistan) Khaled Hosseini je lekár a americký autor bestsellerov. Všetky jeho knihy sa stali populárne na celom svete a boli preložené do niekoľkých desiatok cudzích jazykov. Jeho psychologické romány sú situované do súčasného Afganistanu, kde musia hlavní hrdinovia čeliť ťažkému osudu a náročnej životnej situácii spôsobenej tamojším režimom. Khaled sa narodil v Kábule do rodiny afganského veľvyslanca. Na začiatku 70. rokov sa s rodinou odsťahoval do Paríža a v roku 1980 našiel trvalý pobyt v USA. Tu si Khaled urobil doktorát z medicíny a následne začal pracovať ako lekár. V súčasnosti žije so svojou ženou a dvoma deťmi v severnej Kalifornii. Ako spisovateľ debutoval v roku 2003 románom Lovec Drakov (česky 2012), ktorý sa ihneď stal svetovým bestsellerom a dočkal sa aj filmovej adaptácie. Na úspech predchádzajúcej knihy naviazal titulom – Tisíce horiacich sĺnk (2007, česky 2013) a románom A hory odpovedali (česky 2013).
Peter Mayle (2)
Stefan Zweig (2)
Zdeněk Jirotka (2)
Amor Towles (1)
Bernard Minier (1)
Franz-Olivier Giesbert (1)
Jaroslav Žák (1)
Karel Klostermann (1)
Taylor Jenkins Reidová (1)
Thériault Denis (1)
Albert Camus (1)
Alexandra Potter (1)
Blanka Kubešová (1)
Daniela Fischerová (1)
E.L. James (1)
Esther a Jerry Hicks (1)
Eva Kantůrková (1)
František Tomáš Bratránek (1)
Guy de Maupassant (1)
Honoré de Balzac (1)
Charlotte Brontëová (1)
Choderlos de Laclos (1)
Ivanka Devátá (1)
J. Berlef (1)
Jack Kerouac (1)
Jáchym Topol (1)
Jan Novák (1)
Jan Šmíd (1)
Jan Werich (1)
Jarome Klapka Jarome (1)
Jaromír Typlt (1)
Jiří Hájíček (1)
(* 11. 9. 1967, České Budějovice) Jiří Hájíček je český básnik a prozaik. Najprv písal poéziu, koncom 80. rokov vystúpil v relácii Mirka Kovaříka a od konca 90. rokov sa venoval len realistickej próze, ktorú situoval skôr na vidiek, konkrétne do juhočeského prostredia. Jeho prvým literárnym vstupom bola zbierka poviedok s názvom Snídaně na refýži (1998 ). V roku 2001 vyšiel román Zloději zelených koní a o rok neskôr románový titul Dobrodruzi hlavního proudu. K poviedkam sa na čas vrátil, keď v roku 2004 vydal súbor dvanástich kratších próz, ktorý niesol názov Dřevěný nůž. O historickú reflexiu českých dejín sa pokúsil v románe Selský baroko (2005), za ktorý získal prestížnu cenu Magnesia Litera za prózu. Knihou roka sa stal román Rybí krev (2012) ocenený taktiež Magnesiou Literou. Román čitateľov zavedie na juhočeský vidiek, tentoraz však do obdobia na prelome 80. a 90. rokov 20. storočia. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je súbor sedemnástich poviedok, ktoré vznikali v rozpätí rokov 1995 – 2014 a nesú názov Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (2014 ). Dejiskom je opäť juhočeské vidiecke prostredie. Hrdinami sa stávajú tamojší obyvatelia, spätí s miestnou tradíciou a prírodou.
Johann Wolfgang Goethe (1)
Karel Poláček (1)
Krisztina Tóth (1)
Ladislav Špaček (1)
Louis de Bernieres (1)
Ludvík Vaculík (1)
Michal Gulyáš (1)
Michal Hvorecký (1)
Mika Waltari (1)
Miloš Urban (1)
(* 4. októbra 1967, Sokolov) Miloš Urban je popredný český spisovateľ, redaktor a prekladateľ. Napísal niekoľko úspešných románov, noviel a poviedok, ktoré boli preložené do nemčiny, španielčiny, holandčiny, maďarčiny, ruštiny a taliančiny. Je známy aj ako autor divadelných hier. Po štúdiách na Filozofickej fakulte UK v Prahe sa venoval práci redaktora v nakladateľstve Mladá fronta a od roku 2001 bol zamestnaný ako šéfredaktor v nakladateľstve Argo. V jeho prózach sa odrážajú prvky anglického literárneho štýlu, sám študoval angličtinu a niekoľko rokov žil v Spojenom kráľovstve. V roku 2001 získal za „zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za najlepšiu knihu roka v kategórii próza. Na predchádzajúci literárny úspech nadviazal o rok neskôr politickou publikáciou Paměti poslance parlamentu s podtitulom Sexyromán. Prestížne ocenenie Magnesia Litera si odniesol aj za knihu Stín katedrály (2005). Toho istého roku vyšlo voľné pokračovanie románu Stín katedrálys názvom Santiniho jazyk, v ktorom autor pátra po tajomstve univerzálnej vety. V roku 2006 prichádza na pulty kníhkupectiev titul Pole a palisáda, ktorý prináša novú, rýdzo autorskú verziu povesti o Libuši a Přemyslovi. Do Prahy pred koncom 19. storočia privedie čitateľov román Lord Mord (2008), v ktorom je sledovaný osud ľahkomyseľného, zhýralého a schudobneného grófa Arca. Táto kniha sa umiestnila na 3. mieste v kategórii Krásna literatúra súťaže Najkrajšie české knihy roku 2008. Román Boletus Arcanus (2011) rozpráva príbeh mladého nakladateľského redaktora Gregora Martyho, ktorý bojoval s podivuhodnou drogou a skoro nad ňou zvíťazil. V roku 2012 vyšiel román z doby konca Rakúska-Uhorska s názvom Praga Piccola (2012) a jednou z posledných kníh Miloša Urbana je aj noir príbeh Přišla z moře (2014), ktorý je koncipovaný ako odpoveď súčasným krvavým krimitrilerom.
Miroslav Horníček (1)
Petr Šabach (1)
St. John Greene (1)
Stephen Leacock (1)
Thomas Mann (1)
Věra Dvořáková (1)
Věra Nosková (1)
Viktor Fischl (1)
William Saroyan (1)
WM. Paul Young (1)
Paula Hawkins (1)
Hana Parkánová-Whitton (1)
Květa Legátová (1)
Muriel Barbery (1)
Michel Houellebecq (1)
Luisa Es. (1)
Sigrid Undsetová (1)
Kristin Hannahová (1)
Lenka Horňáková-Civade (1)
Kazuo Ishiguro (1)
Petr Jarchovský (1)
Iva Pekárková (1)
Alena Mornštajnová (1)
Irvine Welsh (1)
Sarah Perryová (1)
Bianca Bellová (1)
Chloe Benjaminová (1)
Interpret
Ladislav Mrkvička (6)
Igor Bareš (5)
Martin Finger (4)
Tereza Bebarová (4)
Josef Somr (4)
Renata Volfová (4)
Jan Hartl (3)
Lukáš Hlavica (3)
Martin Růžek (3)
Valérie Zawadská (3)
Viktor Preiss (3)
František Němec (3)
Jan Vlasák (3)
Lucie Pernetová (3)
Oldřich Kaiser (3)
Rudolf Pellar (3)
Taťjana Medvecká (3)
Martina Krátká (3)
Dana Černá (2)
Jiří Žák (2)
Miroslav Táborský (2)
Pavel Soukup (2)
Tereza Dočkalová (2)
Vladimír Ráž (2)
Berenika Kohoutová (2)
David Novotný (2)
Eduard Cupák (2)
Gabriela Vránová (2)
Ivan Řezáč (2)
Ivan Trojan (2)
Jana Stryková (2)
Jaroslav Satoranský (2)
Jiří Kalužný (2)
Klára Jerneková (2)
Klára Sedláčková (2)
Ladislav Frej (2)
Lenka Vlasáková (2)
Martha Issová (2)
Martin Stránský (2)
Michal Pavlata (2)
Milena Steinmasslová (2)
Pavel Nový (2)
Renata Honzovičová Volfová (2)
Rudolf Hrušínský st. (2)
Růžena Merunková (2)
Jan Cina (2)
Andrea Elsnerová (1)
Antonín Kaška (1)
Arnošt Goldflam (1)
Daniel Bambas (1)
Hana Maciuchová (1)
Jan Hyhlík (1)
Jan Werich (1)
Jana Hlaváčová (1)
Jiří Adamíra (1)
Jiří Lábus (1)
Jiří Samek (1)
Jiří Zavřel (1)
Jitka Ježková (1)
Kamila Šmejkalová (1)
Klára Issová (1)
Pavla Maršálková (1)
Sylva Talpová (1)
Vladislav Beneš (1)
Vojtěch Hájek a Magdaléna Borová (1)
Aglája Krausová (1)
Alena Vránová (1)
Bořivoj Navrátil (1)
Bronislav Poloczek (1)
D. Choděrová (1)
Dana Medřická (1)
Dana Syslová (1)
Daniela Hlaváčová (1)
Drahomíra Fialková (1)
Dušan Hřebíček (1)
Eduard Dubský (1)
Filip Čapka (1)
František Husák (1)
Hana Kofránková (1)
Hana Maciuchová a Viktor Preiss (1)
I. Bareš (1)
Ilja Prachař (1)
Ilja Racek (1)
Iva Janžurová (1)
Ivan Lupták (1)
Ivan Říha (1)
Ivana Denčevová (1)
Ivanka Devátá (1)
J. Dvořák (1)
J. Meduna (1)
Jan Kačer (1)
Jan Kolařík (1)
Jan Pokorný (1)
Jan Přeučil (1)
Jan Skopeček (1)
Jana Andresíková (1)
Jana Drbohlavová (1)
Jana Štěpánková (1)
Jarmila Skopalová (1)
Jaroslav A. Haidler (1)
Jaroslav Kepka (1)
Jaroslav Ples (1)
Jaroslav Plesl (1)
Jaroslav Rudiš (1)
Jaroslava Pokorná (1)
Jiří Bruder (1)
Jiří Čapka (1)
Jiří Holý (1)
Jiří Hromada (1)
Jiří Ornest (1)
Jiří Pleskot (1)
Jiří Schmitzer (1)
Josef Abrhám (1)
Josef Kemr (1)
Josef Pejchal (1)
K. Frejová (1)
K. Issová (1)
Karel Pospíšil (1)
Klára Issová a Jana Stryková (1)
Ladislav Boháč (1)
Ladislav Kazda (1)
Lenka Krčková (1)
Luboš Šplíchal a ďalší. (1)
Ludmila Vostrčilová (1)
Marie Vášová (1)
Marta Vančurová (1)
Martin Myšička (1)
Martin Sláma (1)
Martin Zahálka (1)
Michal Gulyáš (1)
Michal Slaný (1)
Michal Zelenka (1)
Miloslav Kopečný (1)
Miloš Hlavica (1)
Miloš Nedbal (1)
Miriam Chytilová (1)
Nelly Gaierová (1)
Oldřich Janovský (1)
Oldřich Vízner (1)
Oldřich Vlček (1)
Otakar Brousek st. (1)
Pavel Rímský (1)
Petr Ctvrtnícek (1)
Petr Haničinec (1)
Petra Špalková (1)
Petra Výtvarová Krausová (1)
Radovan Lukavský (1)
réžia Pavel Linhart (1)
Richard Krajčo (1)
Robert Roth (1)
Rôzni interpréti (1)
Saša Rašilov (1)
Simona Stašová (1)
Stanislav Zindulka (1)
Šárka Vaculíková (1)
Táňa Medvecká (1)
Tomáš Töpfer (1)
V. Cibulková (1)
Václav Postránecký (1)
Vanda Hybnerová (1)
Věra Galatíková (1)
Věra Kubánková a Oldřich Vízner (1)
Vítězslav Jandák (1)
Vojtěch Dyk (1)
Zdeněk Žák (1)
Lenka Šestáková (1)
Martin Pechlát (1)
Gabriela Míčová (1)
Irena Kristeková (1)
Kateřina Mendlová Horáčková (1)
Tereza Hofová (1)
Dĺžka
1 h
32 h

Ocenenie
Magnesia Litera (1)
Kategórie
Spoločenská próza (114)
Audioknihy (101)
Zahraničná literatúra (55)
Česká literatura (34)
Humor, satira a komédia (15)
Klasické diela (12)
Poviedky (7)
Životná filozofia, náboženstvo (6)
Dejiny a história (4)
Pre mládež (4)
Divadlo, rozhlas, televízia (3)
Dobrodružné romány (2)
Spomienky a biografie (2)
Z filmu (2)
Detektívky, thrillery (1)
Nová hodnota (1)
Populárne náučná (1)
Audiosprievodcovia (1)
Ostatné (1)
Séria
Martin Servaz (audio) (1)
Provence (audio) (1)
Jazyk
česky (112)
česky (2)
Zobraziť položky
114 položiek
Malý princ
Audiokniha MP3 Antoine de Saint-Exupéry, čte Eduard Cupák, 1 hod. 48min.

€6,96
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ418
Mráz
Audiokniha MP3 Bernard Minier, čte Jiří Žák. První díl francouzské bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem, 19 hod. 20min.

€11,24
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A109
Padesát odstínů temnoty
Audiokniha MP3 E.L. James, čte Tereza Bebarová, 20 hod. 48min.

€13,57
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ749
Muž jménem Ove
Audiokniha MP3 - Příběh o přátelství, které dokáže vrátit chuť do života, i když se mohlo zdát, že ztratil smysl. - Fredrik Backman, čte Jan Vlasák, 8 hod. 46min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ288
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Audiokniha MP3 - Jedna z nejvtipnějších knih poslední doby. - Jonas Jonasson, čte Martin Stránský, 12 hod. 43min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI034
Hana
Audiokniha MP3 - Skvěle hodnocený román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. - Alena Mornštajnová, čte Lenka Vlasáková, Tereza Dočkalová, 9 hod. 19min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A895
Gentleman v Moskvě
Audiokniha MP3 - Strhující příběh klenoucí se od vzniku Sovětského svazu přes Velkou vlasteneckou válku až po nástup Chruščova k moci. - Amor Towles, čte Igor Bareš, Vladislav Beneš, Daniel Bambas, 18 hod. 34min.

€14,35
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A963
Zatím dobrý/Mašínovi
Audiokniha MP3 Jan Novák, čte Jiří Ornest, 8 hod. 47min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI151
Saturnin
Audiokniha MP3 Zdeněk Jirotka, čte Oldřich Vízner, 6 hod. 4min.

€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A108
Žítkovské bohyně
Audiokniha MP3 Kateřina Tučková, čte Tereza Bebarová , Miroslav Táborský, délka 12 hod. 31 min., 12 hod. 33min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKI110
Analfabetka, která uměla počítat
Audiokniha MP3 Jonas Jonasson, čte Martin Stránský, 12 hod. 46min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ271
Tady byla Britt-Marie
Audiokniha MP3 - Nášup emocí od autora, který vás rozveselil i rozplakal v románu Muž jménem Ove. - Fredrik Backman, čte Valérie Zawadská, 10 hod. 19min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A099
Soumrak dne
Audiokniha MP3 - nejznámější román Kazuo Ishigura, který obdržel Nobelovu cenu za Literaturu 2017 - Kazuo Ishiguro, čte Jan Vlasák, 7 hod. 25min.

€12,79
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A634
Nevěra
Audiokniha MP3 Paulo Coelho, čte Jana Stryková, 7 hod. 59min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ685
Slavík
Audiokniha MP3 Kristin Hannahová, čte Renata Volfová, 20 hod. 3min.

€11,63
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A725
Rok v Provenci
Audiokniha MP3 Peter Mayle, čte Renata Honzovičová Volfová, 8 hod. 24min.

€8,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA813
Alchymista
Audiokniha MP3 Paulo Coelho, čte Lukáš Hlavica, 4 hod. 28min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ187
Chatrč
Audiokniha MP3 WM. Paul Young, čte Igor Bareš, 7 hod. 15min.

€10,46
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ648
Padesát odstínů svobody
Audiokniha MP3 E. L. James, čte Tereza Bebarová, 21 hod. 42min.

€15,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ905
Idiot
Audiokniha MP3 Fjodor Michajlovič Dostojevskij, čte Jan Hartl, Václav Postránecký, Jana Hlaváčová, Martin Růžek, Ludmila Vostrčilová, Klára Jerneková, Taťjana Medvecká, Josef Somr, Rudolf Hrušínský st., Eduard Cupák, Růžena Merunková, Vladimír Ráž, Radovan Lukavský, 2 hod. 3min.

€8,90
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A074
Sekyra
Audiokniha MP3 Ludvík Vaculík, čte čte Jan Kačer, režie Pavel Linhart, 6 hod. 59min.

Sekyra
-27%
-27% €7,90
€5,80
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA184
Bratři Karamazovi
Audiokniha MP3 Fjodor Michajlovič Dostojevskij, čte Ladislav Frej, Jan Hartl, František Němec, Josef Somr, Marta Vančurová, Jiří Čapka, Dana Syslová, Miloslav Kopečný, Ivan Řezáč, Petr Haničinec, Karel Pospíšil, Bořivoj Navrátil, Bronislav Poloczek, Simona Stašová, Zdeněk Žák, Otakar Brousek st., Rudolf Pellar, Jaroslav Satoranský, Jan Skopeček, Jan Přeučil, Jiří Holý, Věra Galatíková, 2 hod. 19min.

€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ573
Čarodějka z Portobella
Audiokniha MP3 Paulo Coelho, čte Renata Volfová, 8 hod. 25min.

€8,52
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA909
My proti vám
Audiokniha MP3 - Volné pokračování úspěšného románu Medvědín. - Fredrik Backman, čte Pavel Soukup, 14 hod. 59min.

My proti vám
Nové
€13,57
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B062
Započúvajte sa do Ishigurovho Súmraku dňa Zoznámte sa s pánom Stevensom, majordómom zo staroanglického panstva lorda Darlingtona. Svoj život pred...

Zadajte názov tovaru

Poznámka:


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB19
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi