Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Zlevněné audioknihy - beletrie

0

Najpredávanejšie

1.
Myšlení, rychlé a pomalé Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 - Převratná audiokniha o tom, jak přemýšlíme, od nositele Nobelovy ceny za ekonomii. EXKLUZIVNĚ POUZE NA ALZA.CZ - Daniel Kahneman
-17%
€23,29
€19,40

2.
Pýcha a předsudek Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 Jane Austenová, čte Jaroslava Adamová, Jiří Adamíra, Milena Steinmasslová, Miroslava Hozová, Miroslav Masopust, Simona Stašová, Věra Kubánková, Jitka Sedláčková, Petr Štěpánek, Marcel Vašinka, Alena Vránová a další
-10%
€9,88
€8,90

3.
Jáma a kyvadlo a jiné povídky Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Audiokniha MP3 Edgar Allan Poe, čte Bořivoj Navrátil
-27%
€5,27
€3,85

Ďalšie najpredávanejšie
104 položiek
Značky a parametre
ALBATROS (4)
Audiostory (6)
Jan Melvil Publishing (3)
One Hot Book (8)
OneHotBook (16)
Plus (4)
Radioservis (36)
Supraphon (1)
Tympanum (20)
Walker&Volf (4)
XYZ (2)
Autor
Vlastimil Vondruška (6)
* 9. mája 1955, Kladno – PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektívnych príbehov. Za literárnu činnosť získal v roku 1987 Cenu literárneho fondu, roku 2005 bol ocenený Zlatou stuhou v kategórii Literatúra faktu a populárno-náučná literatúra pre mládež a v rokoch 2006 a 2007 dostal aj Cenu čitateľov nakladateľstvo MOBA. Roku 1979 úspešne zakončil štúdium histórie a národopisu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a potom sa niekoľko rokov venoval vedeckej práci v Československej akadémii vied, kde spolupracoval s Ústavom pre etnografiu a folkloristiku. V 80. rokoch bol riaditeľom historickej časti Národného múzea a od 90. rokov začal spoločne so svojou ženou podnikať v oblasti výroby kópií historického skla. Obľubu písať získal už v mladosti, teraz je autorom viac ako 50 vedeckých štúdií, mnohých historických románov pre dospelých a niekoľkých populárnych a oceňovaných knižiek pre deti a mládež. Spolupracuje s Českým rozhlasom, v ktorom pravidelne vystupuje a predstavuje poslucháčom zaujímavé udalosti z českých dejín a života ľudí v stredoveku. Svojich čitateľov si v súčasnosti získal najmä historickou ságou z doby vlády Přemyslovcov: Přemyslovská epopej I – Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II – Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. – Král básník Václav II. Veľmi populárne sú aj cykly historických detektívok z dávnych čias minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), ďalej napínavé prózy z 16. storočia (Letopisy královské komory I – VIII, 2006 – 2013) a od roku 2002 pravidelne vychádza čitateľsky pútavý cyklus s kráľovským prokurátorom Oldřichom z Chlumu z doby vlády kráľa Přemysla Otakara II.
Jo Nesbo (3)
* 29. marca 1960, Oslo – „Jo Nesbo sa môže stať ďalším Munchom alebo Ibsenom... a či existuje na svete spravodlivosť, bude raz Harry Hole rovnako slávny ako Harry Potter...“ hovorí CNN. Jo Nesbo, kráľ severskej krimi, je súčasný nórsky spisovateľ a hudobník. Za svoje romány získal množstvo literárnych ocenení, jeho knihy boli preložené do 35 jazykov a vyšli v 140 krajinách. Narodil sa do rodiny knihovníčky a vášnivého čitateľa. Od detstva ho okrem futbalu zaujímala aj hra na gitaru a rocková hudba. Spoločne s mladším bratom založili kapelu Di Derry a dobyli nórsku rockovú scénu s rekordným počtom predaných albumov a až 180 odohranými koncertami ročne. Písaniu sa začal naplno venovať až v roku 1997, kedy mu vyšiel prvý detektívny román Netopier (Flaggermusmannen), v ktorom prvýkrát predstavil postavu veľmi osobitého a svojrázneho kriminalistu Harryho Hola. Kniha okamžite zožala obrovský úspech a jej autor za ňu dostal cenu Rivertonprisen za najlepší literárny počin s kriminálnou tematikou. Ohlas vzbudili aj ďalšie knihy zo série s detektívom Harrym Holom – Šváby (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram ( Marekors), Spasiteľ (Frelseren), Snehuliak (Snomannen), Leopard (Panserhjerte), Prízrak (Gjenferd) a Polícia (2013). Mladších čitateľov si získal humornou sériou kníh s hlavným hrdinom doktorom Proktorom: Doktor Proktor a prdiaci prášok (2007). Originálne a vtipne ilustrované príbehy sú plné humoru, fantázie a bláznivých situácií, ktoré zaujali deti a mládež na celom svete.
Peter Mayle (3)
Asa Larsson (2)
Frederick Forsyth (2)
Martina Drijverová (2)
Agatha Christie (2)
Edgar Allan Poe (2)
(* 19. januára 1809, Boston, USA – 7. októbra 1849, Baltimore, USA) Edgar Allan Poe bol americký prozaik a básnik. Písal fantastické a mystické príbehy a je považovaný za zakladateľa detektívneho a hororového žánru. V jeho tvorbe môžeme uvidieť aj prvky sci-fi. Po smrti matky a otcovom odchode sa trojročného Edgara ujala rodina Allanovcov, po ktorých prijal meno. Poe vyštudoval literatúru a už počas štúdia mal problémy s alkoholom, dlhmi a depresiami. Poe bol nevyrovnaná osobnosť, v dôsledku čoho sa stretával s problémami v práci. Bol však inteligentný a zdvorilý. Zaoberal sa okrem iného aj mysticizmom, čo sa prejavilo v jeho diele. Poe je autorom mnohých poviedok a básní. Jeho dielo inšpirovalo množstvo neskorších autorov, napríklad Arthura Conana Doyla. Autorovým životným dielom a majstrovským kúskom je báseň Havran. Je o samotárskom mužovi, ktorý prežíva muky z horúčky a spomienok na mŕtve dievča Lenoru. Vydáva aj hororovú poviedku Zánik domu Usher a svoju najslávnejšiu prózu, Jama a kyvadlo (audiokniha), o človeku odsúdenom inkvizíciou na smrť za kacírstvo. V knihe Zlatý Skarabeus Poe ukazuje, že veľa zdanlivo nevysvetliteľných náhod hraničiacich až s mágiou môže mať prosté logické a racionálne vysvetlenie. Edgar Allan Poe bol 3. októbra 1849 nájdený opitý na jednom baltimorskom chodníku. Okamžite bol prevezený do nemocnice, kde však po 4 dňoch zomrel na prekrvenie mozgu. V našej ponuke nájdete aj veľa audiokníh s dielmi E. A. Poea.
Chalíl Džibrán (2)
Jeffery Deaver (2)
(* 6. mája 1950, USA) Bývalý novinár, ľudový spevák a právnik, autor tridsiatich dvoch románov, je v súčasnosti špičkou medzi autormi svetových bestsellerov. Jeho knihy sa predávajú v 150 krajinách sveta a boli preložené do viac ako dvadsiatich piatich jazykov. Svoju prvú knihu napísal už v 11 rokoch. Preslávil sa však až sériou kriminálnych románov s ochrnutým kriminalistom Lincolnom Rhymom. Prvý diel série s názvom Zberateľ kostí (The Bone Collector, 1997) zaznamenal obrovský úspech a stal sa predlohou pre rovnomennú snímku s Angelinou Jolie a Denzelom Washingtonem. Okrem úspešných kriminálnych sérií a niekoľkých poviedkových kníh s detektívnou tematikou je autorom populárnych románov, ako Hořící drát (český 2010), Zahrada bestií (Garden of Beasts, 2004), Příští oběti (česky 2010) a mnohých ďalších.
Karel Čapek (2)

Nová hodnota

Peter May (2)
(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland) Peter May je škótsky spisovateľ, obľúbený televízny scenárista a novinár, ktorý momentálne žije aj tvorí vo Francúzsku. Keď v dvadsiatich siedmich rokoch vydal prvý román The Reporter (1978), bol požiadaný, aby ho prepísal do podoby scenára pre seriál BBC. Od tej doby sa venuje televíznej tvorbe. Má na konte viac ako tisíc položiek vrátane seriálov The Standard a Machair. V poslednej dobe obohacuje svet literatúry strhujúcimi krimi románmi a trilermi, ktoré sú populárne na celom svete a pri ktorých tŕnie napätím nejeden čitateľ. Súčasným svetovým bestsellerom je kriminálna trilógia Ostrov Lewis. Prvý román z trilógie odohrávajúci sa v Mayovom rodnom Škótsku nesie názov Skala (podľa originálu The Blackhouse) a vyšiel v roku 2009. Po vydaní v septembri 2011 figuroval osem týždňov na britskom rebríčku bestsellerov, bol prezentovaný v prestížnom Richard and Judy Book Club, zvíťazil v ankete o najobľúbenejšiu knihu jesene 2011 a BBC plánuje natočiť jeho filmovú verziu. V septembri 2012 vyšiel druhý diel s názvom Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v januári 2013 záverečný diel trilógie – Šachové figúrky (The Chessmen). Knihy sa neustále držia v rebríčkoch a sú nadšene prijímané svetovou tlačou, recenzné ohlasy plné superlatívov vychádzajú v najprestížnejších denníkoch a ich literárnych prílohách.
Petra Soukupová (2)
(* 1982, Československo) Petra Soukupová je českou spisovateľkou, scenáristkou a dramaturgičkou. Na filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe úspešne absolvovala scenáristiku a dramaturgiu. Potom sa stala scenáristkou divácky populárneho sitcomu Comeback (2008 – 2010) a od roku 2011 pôsobí ako dramaturgička v seriáli Ulice. Do literatúry vstúpila prvou knihou s názvom K moři (2007), za ktorú dostala Cenu Jiřího Ortena 2008 pre mladých literátov. Ďalším úspešným počinom sa stal triptych rozsiahlych poviedok Zmizet (2009), ktorý bol následne ocenený prestížnou Magnesia litera za rok 2010. K poviedke Na nakrátko vytvorila aj úspešný scenár, ktorý získal Cenu Sazky za nerealizovaný scenár. Na pultoch českých kníhkupectiev sa ďalej objavil titul Marta v roce vetřelce (2011) a prvá próza určená mladším čitateľom – Bertík a čmuchadlo (2014). Na konci marca 2015 sa pripravuje vydanie ďalšieho románu s názvom Pod sněhem.
Caroline Kepnes (2)
Josef Bernard Prokop (2)
Alan Piskač (1)
Andy Weir (1)
Bernard Cornwell (1)
Cressida Cowellová (1)
David Walliams (1)
Dmitry Glukhovsky (1)
Dominik Landsman (1)
Fredrik Backman (1)
Ilja Kučera ml. (1)
Ivan Kraus (1)
Jan Neruda (1)
Josef Smrčka (1)
Ladislav Špaček (1)
Martin Vajčner (1)
Paulo Coelho (1)
(* 24. augusta 1947, Rio de Janeiro) Paulo Coelho je známy brazílsky autor psychologických románov a zároveň jeden z najčítanejších spisovateľov posledných desaťročí. V roku 2002 sa stal členom Brazílskej literárnej akadémie. Jeho knihy krajinách v 168 krajinách sveta a je možné si ich prečítať až v 73 jazykoch. Skôr než sa stal spisovateľom, pracoval ako dramatik, novinár, televízny scenárista a piesňový textár brazílskych spevákov. Ako mladý musel čeliť ťažkému životnému osudu a svoju cestu za úspechom potom včlenil aj do niektorých svojich príbehov. Najúspešnejším knižnom bestsellerom Paula Coelha je bezpochyby román Alchymista (1998, česky 1999), vďaka ktorému bol Coelho zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako autor najprekladanejšej knihy. Významným dielom je aj autobiografický príbeh o neobyčajnej ceste katolíckeho pútnika do Santiaga de Compostela s názvom Pútnik - Mágov denník (1987, česky 2002), kde sa Coelho inšpiroval vlastnými zážitkami z duchovnej púti. V súčasnosti vychádza román Nevera (česky 2014) o mladej redaktorke Linde, ktorá sa pod vplyvom sexuálneho žiadostivosti odhodlá k manželskej zrade.
Roald Dahl (1)
Rudolf Křesťan (1)
Stephen King (1)
(* 21. september 1947, Portland, Maine) Stephen Edwin King je popredný americký spisovateľ a jeden z čitateľsky najvyhľadávanejších autorov hororov a temných fantasy príbehov súčasnosti. Svojich čitateľov ohromuje už od konca 70. rokov, na konte má už vyše 40 knižných titulov a neustále si získava nových priaznivcov. Je držiteľom mnohých významných ocenení a na motívy jeho románov bola natočené celé množstvo kultových snímok a televíznych seriálov. Na filmových adaptáciách sa často podieľali známi herci a režiséri, ako napríklad Stanley Kubrick alebo Frank Darabont, ktorí dodali Kingovým mrazivo tajomným a dramatickým príbehom ojedinelú atmosférou. Medzi najúspešnejšie filmové snímky možno uviesť napríklad Carrie, Osvietenie, Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa a veľa ďalších. Sám Stephen King si vyskúšal prácu režiséra aj epizódneho herca. Okrem obľúbenej knižnej fantasy série Temná veža (The Dark Tower) a knižných bestsellerov, ako sú Prekliatie Salemu, Cintorín zvieratiek alebo Misery, sa veľkého úspechu dočkal aj novší titul Doktor spánok (2013, česky 2014 ), ktorý je priamym pokračovaním románu Osvietenie.
William Shakespeare (1)
Adina Mandlová (1)
Alexander Dumas (1)
Alexandre Dumas ml. (1)
Anders de la Motte (1)
Bohumil Hrabal (1)
(* 28. marca 1914, Brno – 3. februára 1997, Praha) Bohumil Hrabal bol významným českým prozaikom, ktorého tvorba patrí predovšetkým do druhej polovice 20. storočia. Za svoje knihy získal množstvo národných aj medzinárodných prestížnych ocenení. Jeho diela sa hojne prekladajú do cudzích jazykov, ale mali aj zásadný vplyv na rozvoj českej prózy. Jeho knihy sa dočkali aj filmového spracovania, vznikol tak napríklad kultový snímok Jiřího Menzela – Ostro sledované vlaky (1965), ktorý získal Oscara za cudzojazyčný film. Ďalej bol natočený film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či napríklad tragikomédia Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Do literatúry vstúpil ako básnik koncom 30. rokov, postupne však preorientoval svoju tvorbu smerom k próze a najmä v 60. rokoch sa stal jednou z najvýraznejších osobností. Hrabalové príbehy sa vyznačujú značnou rôznorodosťou, experimentmi a premenlivosťou. Ocitajú sa často na pomedzí medzi realitou a imagináciou, groteskou a skepsou. Hrabal často čerpal zo svojho života a rozprávania strýka Pepina. Prvou realistickou prózou bez interpunkcie sa stala poviedka Jarmilka, ktorá bola napísaná už v roku 1952, ale vydanie sa dočkala až roku 1992. Hrabal debutoval rokom 1956 textom s názvom Hovory lidí, ďalej bol vydaný poviedkový súbor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou vetou napísal experimentálny text Taneční hodiny pre starších a pokročilých (1964). Je aj autorom tragikomickej novely zasadenej do okupačného obdobia – Ostro sledované vlaky (1965) a niekoľkých veľmi cenených spomienkových próz – Postřižiny (1976), Svadby v domě (1987), Slávnosti sněženek (1978). Životnú dráhu čašníka a hoteliéra zachytil v románe Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Príbeh starého samotára, robotníka v zberni papierov, vystihol v meditatívnej próze Příliš hlučná samota (1980). Napísal aj meditatívne esejistickú novelu Něžný Barbar (1981) o priateľstve bohémov Vladimíra Boudníka, spisovateľa Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.
Brad Stone (1)
Dan Brown (1)
* 22. júna 1964 Exeter, New Hampshire – Dan Brown sa narodil roku 1964 v Exeteri v štáte New Hampshire. Vyštudoval na tamojšej univerzite a niekoľko rokov sa pokúšal uchytiť sa v Los Angeles ako skladateľ. Keď neuspel, vrátil sa do rodného mesta, nejaký čas vyučoval na univerzite angličtinu, ale vzápätí ho zlákala profesia spisovateľa. V roku 1996 vydal svoju prvotinu Digitálna pevnosť (Digital Fortress) z prostredia tajných služieb. O tri roky neskôr slávil úspech s románom Anjeli a démoni (Angels and Demons), v ktorom sa prvýkrát objavila postava harvardského profesora Roberta Langdona, a v roku 2001 nasledovala Klamári (Deception Point). V roku 2003 sa však z autora relatívne úspešných thrillerov stal podľa výsledkov ankety časopisu Time jeden z najvplyvnejších ľudí na svete a z jeho ďalšieho románu celosvetový fenomén. Da Vinciho kód (The Da Vinci Code, Argo vydalo aj v odlišnom preklade pod názvom Da Vinciho kód) zaznamenala nevídaný úspech. Veľmi úspešný bol aj ďalší triler s hlavným hrdinom Robertom Langdonom – Stratený symbol (The Lost Symbol) a Inferno (Inferno).
David Drábek (1)
Don Miguel Ruiz (1)
E. L. James (1)
E.A.Poe (1)
Eduard Petiška (1)
Ernest Hemingway (1)
Eva Kantůrková (1)
Evžen Boček (1)
Evžen Boček, povolaním kastelán na zámku v Miloticiach, je súčasný český autor humoristickej prózy. Vo svojich knihách často tematizuje šľachtu a prostredie českých zámkov. Zdrojom humoru bývajú generačné, sociálne aj kultúrne rozdiely a prekreslenie aristokratických hrdinov. Debutoval Denníkom kastelána (1999), pri ktorého tvorbe sa inšpiroval vlastnými profesijnými zážitkami. Príbeh rozpráva o hrdinovi, ktorý opúšťa veľkomesto a odchádza na pokojný vidiek, aby zachránil svoju rodinu a našiel zmysel života. Za román Posledná aristokratka získal ocenenie Miloslava Švandrlíka za najhumornejšiu knihu roka 2012. Hlavnou postavou je potomok šľachtického rodu, František Antonín gróf Kostka z Kocky, ktorý žije v New Yorku. Po páde komunistického režimu sa vracia do Čiech, kde zdedí zámok aj jeho personál. A práve tu sa rozbieha séria nečakaných komických situácií a hlášok, ktoré pobavili nejedného čitateľa. Kniha je pokračovaním čitateľsky úspešného románu aristokratka vo vare, kde sa stretávame aj so šľachtičnou Máriou Kostkovou z Kocky aj s bláznivými zamestnancami „najchudobnejšieho“ zámku v Čechách.
Filip Jánský (1)
František Nepil (1)
František Novotný (1)
Franz Kafka (1)
Friedrich Dürrenmatt (1)
George R. R. Martin (1)
(* 20. september 1948 v Bayonne, New Jersey) George Raymond Richard Martin je známy americký spisovateľ čitateľsky úspešných románových sérií a noviel, ktoré patria do žánru sci-fi a fantasy. Za svoje knihy získal spisovateľské ocenenia Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award. Kult priaznivcov okolo spisovateľa Georgea RR Martina sa utvoril predovšetkým po vydaní prvých dielov epickej ságy Pieseň ľadu a ohňa (A Song of Ice and Fire), podľa ktorej bol následne natočený divácky populárny seriál káblovej televízie HBO. Sám autor sa podieľa aj na scenároch. Doposiaľ nedokončená sága zahŕňa diely - Hra o tróny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Stret kráľov, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Búrka mečov, 2002 (A Storm of Swords , 2000), Hostina pre vrany, 2006 (a Feast for Crows, 2005) a Tanec s drakmi, 2012 (a Dance with Dragons, 2011). Nový diel ponesie názov Víchry zimy (The Winds of Winter), ale zatiaľ je uverejnených len niekoľko kapitol. Napínavá sága si získava čitateľov aj divákov na celom svete. Podobne ako v prípade slávnych drám Williama Shakespeara tu figurujú hlavní hrdinovia s tragickými osudmi, láska je vždy vopred odsúdená na zánik a do rozporu sa dostáva tvrdá pravda a milosrdné klamstvo. Je tiež autorom noviel o rytieroch a obľúbených poviedkových zbierok, ako napríklad Pieseň pre Lyu , 2002 (a Song for Lya, 1976), Spevy hviezd a tieňov, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytier Siedmich kráľovstiev (a Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých ďalších.
Georges Simenon (1)
Gillian Flynn (1)
Guy de Maupassant (1)
Helen Fieldingová (1)
Henrik Ibsen (1)
Honoré de Balzac (1)
Irena Obermannová (1)
Iva Procházková (1)
Ivanka Devátá (1)
Jack London (1)
Jan Procházka (1)
Jan Šmíd (1)
Jan Werich (1)
Jane Austenová (1)
Jay Elliot (1)
Jiří Anderle (1)
Jiří Menzel (1)
Jiří W. Procházka (1)
Josef Škvorecký (1)
Kateřina Tučková (1)
* 31. októbra 1980, Brno. Kateřina Tučková je súčasnou autorkou prózy, odborných statí a nezávislou kurátorkou. Bola nominovaná na Cenu Jiřího Ortena a Cenu Josefa Škvoreckého a dostala čitateľskú cenu Magnesia Litera za rok 2010. Vyštudovala dejiny umenia a český jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity, momentálne pôsobí ako doktorandka Ústavu pre dejiny umenia Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2004 založila projekt s názvom ARSkontakt, ktorého účelom je podpora mladých a začínajúcich maliarov. Ako spisovateľka prvýkrát vystúpila na verejnosť s novelou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006). Veľký ohlas čitateľov aj kritiky však získal až jej román o odsune Nemcov s názvom Vyhnání Gerty Schnirch (2009), v ktorom sa inšpirovala hospodárskym životom a pokojnou juhomoravskou krajinou, už poznala zo svojho detstva. Zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Žítkovské bohyně (2012) , v ktorom sa znova obracia k českej histórii a približuje príbeh dávnych žítkovských liečiteliek s mimoriadnymi schopnosťami.
Ladislav Fuks (1)
Lev Nikolajevič Tolstoj (1)
Ludvík Vaculík (1)
Lyndsay Fayeová (1)
Madeleine Albrightová (1)
Michail Afanasjevič Bulgakov (1)
Michal Viewegh (1)
(* 31. marca 1962, Praha) Michal Viewegh je českým spisovateľom, scenáristom a publicistom. Preslávil sa najmä ako autor spoločenských románov a parodických próz. Je aj držiteľom prestížnej Ceny Jiřího Ortena z roku 1993. Jeho otec bol inžinier chémie, matka právničkou. Po absolvovaní gymnázia v Benešove (1980) dva roky študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Štúdium prerušil a chvíľu pracoval ako nočný strážca v podniku Chemapol Praha, príležitostne aj ako sprievodcovia vlaku a stavebný figurant. Potom sa do školy vrátil a v roku 1988 dokončil štúdiá češtiny a pedagogiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Stal sa učiteľom na základnej škole v Zbraslavi, redaktorom nakladateľstva Český spisovatel a od roku 1995 spisovateľom z povolania. Od 80. rokov prispieval do Mladej fronty, Mladého světa, písal aj do časopisu Playboy, Literárnych a Lidových novín. Preslávil sa aj ako autor literárnych predlôh a scenárov k známym a divácky úspešným filmom, ako sú Výchova dívek v Čechách (1996), Báječná léta pod psa (1997), Román pro ženy (2005), Účastnici zájezdu (2006), Nestyda (2008), Svatá čtveřice (2012) a iné.
Miroslav Žamboch (1)
(* 13. januára 1972 Hranice) Miroslav Žamboch je súčasný český autor, ktorý sa venuje prevažne fantasy literatúre a science fiction. ,,Milujem príbehy. Existujú dobré a zlé príbehy, žiadne iné delenie nie je podstatné. “ Jeho prozaickou prvotinou je poviedka Zpověď válečníka (1995), s ktorou vyhral v súťaži O najlepšiu fantasy, a s ktorou okamžite získal priazeň českých čitateľov. Poviedka je inšpirovaná jednou z piesní skupiny Lucie. Napísal aj niekoľko rozsiahlych knižných sérií, ako napríklad Líheň, Koniáš, Bakly - Bez slitování, Agent John Francis Kovář (Prokletí legendy: Dámská hra) či Agent X-Hawk 01. Často ide o napínavé romány, novely a poviedkové cykly, v ktorých vystupujú známi hrdinovia, ale objavujú sa aj nové postavy a charaktery. Naraziť môžete aj na upírov, vlkolakov, čarodejníkov, ale aj tajných agentov a nemilosrdných zabijakov. Ponorte sa do príbehov plných napätia, akcie, nečakaných momentov, tajomstiev a zbraní.
Nikolaj Vasiljevič Gogol (1)
Oscar Wilde (1)
Robert Galbraith (1)
(* 31. júla 1965 v Yate) Pod umeleckým pseudonymom Robert Galbraith sa neskrýva nikto iný ako autorka slávnej ságy o Harrym Potterovi, Joanne Rowlingová. Britská spisovateľka je aj autorkou novely pre dospelých – Prázdne miesto (The Casual Vacancy, 2012). Séria kníh o čarodejníckom hrdinovi priniesla Rowlingovej nečakaný úspech. Romány získali množstvo ocenení a predalo sa ich viac ako 400 miliónov kópií. Podľa novín The Sunday Times bola Rowlingová v roku 2008 označená ako 12. najbohatšia žena v Británii. V súčasnosti sa venuje aj charitatívnej činnosti a aktívne podporuje niekoľko charitatívnych organizácií. Pod pseudonymom Robert Galbraith vyšiel v roku 2013 (po česky 2014) napínavý detektívny román Volanie Kukučky (The Cuckoo's Calling), ktorý je zároveň prvým dielom plánovanej krimi série o súkromnom detektívovi a vojnovom veteránovi z Afganistanu, Cormoran Strikeovi, ktorého si často najímajú žiarliví zbohatlíci. Hlavný hrdina sa tak dostáva do sveta luxusu, bohatých mužov, krásnych žien, kde mu však samotnému veľakrát hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Pokračovanie s anglickým názvom The Silkworm by malo vyjsť v českom preklade v roku 2015.
Stanisław Lem (1)
Stefan Zweig (1)
Thomas Harris (1)
Viktor Fischl (1)
Vilém Mrštík (1)
Virginia Wolfová (1)
Vladimír Hulpach (1)
Vladimír Komárek (1)
Voskovec a Werich (1)
Waldemar Matuška (1)
William L. Simon (1)
Zdeněk Jirotka (1)
Paula Hawkins (1)
Květa Legátová (1)
Petr Stančík (1)
Stephen Clarke (1)
Ingela Korsell (1)
David Hidden (1)
Samuel Bjork (1)
Simon Mawer (1)
Tereza Janišová (1)
Ashlee Vance (1)
Ransom Riggs (1)
P. G. Wodehouse (1)
Daniel Glattauer (1)
M. R. Carey (1)
Zuzana Hubeňáková (1)
Ben Aaronovitch (1)
Lenka Horňáková-Civade (1)
Chris Voss (1)
Robert Vlach (1)
Miroslav Macek (1)
Světlana Alexijevičová (1)
Daniel Kahneman (1)
Renáta Fučíková (1)
Interpret
Rôzni interpréti (9)
David Novotný (5)
Jan Vondráček (5)
Miroslav Táborský (5)
Jiří Dvořák (4)
Josef Somr (4)
Viktor Preiss (4)
Filip Švarc (3)
Jan Hyhlík (3)
Luděk Munzar (3)
Lukáš Hlavica (3)
Martin Růžek (3)
Jiří Ornest (3)
Lenka Vlasáková (3)
Miloš Nedbal (3)
Jaroslava Adamová (2)
Jiří Adamíra (2)
Klára Sedláčková (2)
Lucie Pernetová (2)
Marek Holý (2)
Pavel Rímský (2)
Růžena Merunková (2)
Tereza Bebarová (2)
Valérie Zawadská (2)
David Prachař (2)
Gabriela Vránová (2)
Jan Vlasák (2)
Jana Andresíková (2)
Jiří Klem (2)
Ladislav Mrkvička (2)
Milena Steinmasslová (2)
Miroslav Masopust (2)
Simona Stašová (2)
Věra Kubánková (2)
Vilma Cibulková (2)
Vladimír Čech (2)
Vladimír Hauser (2)
Petr Hanák (2)
Alan Piskač (1)
Alena Vránová (1)
Barbora Hrzánová (1)
Čestmír Řanda (1)
Dana Černá (1)
Dana Syslová (1)
Daniela Kolářová (1)
Eduard Cupák (1)
Hana Maciuchová (1)
Hynek Čermák (1)
Ivan Kraus (1)
Ivan Trojan (1)
Jan Hartl (1)
Jan Meduna (1)
Jan Pivec (1)
Jan Teplý (1)
Jan Zadražil (1)
Jana Stryková (1)
Jaromír Meduna (1)
Jiří Lábus (1)
Jiří Žák (1)
Josef Smrčka (1)
Ladislav Frej (1)
Ladislav Špaček (1)
Luboš Ondráček (1)
Martin Myšička (1)
Martin Sláma (1)
Martin Vajčner (1)
Martina Krátká (1)
Miloš Hlavica (1)
Oldřich Kaiser (1)
Otakar Brousek st. (1)
Pavel Soukup (1)
Pavla Maršálková (1)
Rudolf Hrušínský (1)
Rudolf Křesťan (1)
Soběslav Sejk (1)
Taťjana Medvecká (1)
Václav Neužil (1)
Vasil Fridrich (1)
Vladislav Beneš (1)
A. Strejček (1)
Alena Vránová a další (1)
Alois Švehlík (1)
Apolena Veldová (1)
Atletická kráľovná (1)
Berenika Kohoutová (1)
Bořivoj Navrátil (1)
D. Choděrová (1)
Dana Černá a Marie Marešová. Úprava a réžia Hana Kofránková (1)
David Matásek (1)
Drahomíra Fialková (1)
Eduard Dubský (1)
Eduard Kohout (1)
Felix Le Breux (1)
Filip Čapka (1)
František Filipovský (1)
František Němec (1)
František Nepil (1)
Hana Kofránková (1)
Helena Dvořáková (1)
Helena Friedrichová (1)
Igor Bare (1)
Ilja Prachař (1)
Ivana Jirešová (1)
Ivanka Devátá (1)
Jan Dolanský (1)
Jan Vondráček (moderátor) (1)
Jana Drbohlavová (1)
Jana Plodková (1)
Jana Štěpánková (1)
Jana Štvrtecká-Kaločová (1)
Jarmila Krulišová (1)
Jaroslav Konečný (1)
Jaroslava Obermaierová (1)
Jaroslava Pokorná (1)
Jiří Anderle (1)
Jiří Hromada Dramaturgie: Jiří Vondráček (1)
Jiří Kalužný (1)
Jitka Sedláčková (1)
Josef Kemr (1)
Josef Langmiler (1)
Josef Patočka a ďalší (1)
Josef Vinklář (1)
Kamil Halbich (kolegyňa z repre Janka) (1)
Klára Sedláčková Oltová (1)
Ladislav Boháč (1)
Ladislav Kazda (1)
Linda Rybová (1)
Lucie F. Šternerová (1)
Lucie Polišenská (kolegyňa z repre Mirka) a ďalší (1)
Magdaléna Borová (1)
Marcel Vašinka (1)
Marie Rosůlková (1)
Marie Vášová (1)
Martha Issová (1)
Martin Stránský (1)
Martina Hudečková (1)
Milena Dvorská (1)
Miloš Kopecký (1)
Miroslav Donutil (1)
Miroslav Vladyka (1)
Miroslava Hozová (1)
Nelly Gaierová (1)
Oldřich Janovský (1)
Oldřich Vízner (1)
Pavel Soukup Překlad: Martin Hilský Dramaturgie: Jitka Škápíková Režie: Markéta Jahodová Rozhlasová nahrávka z roku 2002 (1)
Petr Kubes (1)
Petr Oliva (1)
Petr Štěpánek (1)
Petra Špalková (1)
Petra Špalková (1)
překlad František Fröhlich. (1)
Radek Valenta (1)
Radovan Lukavský (1)
Renata Honzovičová Volfová (1)
réžia Aleš Vrzák (1)
réžia Pavel Linhart (1)
Réžia: Markéta Jahodová (1)
Roman Štolpa (1)
Rostislav Novák st. (tréner Hácha) (1)
Rudolf Deyl ml. (1)
Saša Rašilov (1)
Simona Babčáková (1)
Simona Peková (1)
Slávka Budínová (1)
Stanislav Zindulka (1)
š Ivana Plíhalová a ďalší. (1)
Tomáš Kobr (1)
Václav Postránecký (1)
Václav Vydra st. (1)
Vanda Hybnerová (1)
Veronika Kubařová (1)
Viktor Dvořák (1)
Vladimír Komárek (1)
Voskovec a Werich (1)
Waldemar Matuška (1)
Zdeněk Dítě a ďalší (1)
Zdeněk Maryška (1)
Zdeněk Velen (1)
Jana Pidrmanová (1)
Martin Písařík (1)
Jan Cina (1)
Dĺžka
1 h
139 h

Kategórie
Audioknihy (47)
Zahraničná literatúra (46)
Česká literatura (34)
Detektívky, thrillery (26)
Spoločenská próza (12)
Humor, satira a komédia (11)
Dejiny a história (10)
Klasické diela (10)
Spomienky a biografie (10)
Fantasy a sci-fi (9)
Poviedky (9)
Divadlo, rozhlas, televízia (5)
Osobný rozvoj (5)
Pro děti (5)
Nová hodnota (4)
Dobrodružné romány (2)
Horory a mystika (2)
Poézia (2)
Pre mládež (2)
Ekonomika a biznis (2)
Literatúra faktu a publicistika (1)
Životná filozofia, náboženstvo (1)
Erotické (1)
Séria
Akta Enzo (audio) (1)
Cormoran Strike audio (1)
Peter Grant (audio) (1)
Jazyk
česky (102)
Zobraziť položky
Pýcha a předsudek
Audiokniha MP3 Jane Austenová, čte Jaroslava Adamová, Jiří Adamíra, Milena Steinmasslová, Miroslava Hozová, Miroslav Masopust, Simona Stašová, Věra Kubánková, Jitka Sedláčková, Petr Štěpánek, Marcel Vašinka, Alena Vránová a další, 3 hod. 36min.

Pýcha a předsudek
-10%
-10% €9,88
€8,90
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA116
Myšlení, rychlé a pomalé
Audiokniha MP3 - Převratná audiokniha o tom, jak přemýšlíme, od nositele Nobelovy ceny za ekonomii. EXKLUZIVNĚ POUZE NA ALZA.CZ - Daniel Kahneman, 20 hod. 20min.

Tento týždeň zakúpilo 13 zákazníkov
Myšlení, rychlé a pomalé
-17%
-17% €23,29
€19,40
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A782
Balíček audioknih Letopisy královské komory za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Kriminální řada, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, 22 hod. 58 min.,

Balíček audioknih Letopisy královské komory za výhodnou cenu
-25%
-25% €38,74
€29,05
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B009
Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Příběh emigrantské rodiny Kostků, která v restituci získá zpět své zchátralé rodové sídlo. - autor Evžen Boček, čte Veronika Kubařová, 13 hod. 57 min.,

Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu
-40%
-40% €26,16
€15,70
Kúpiť
Akciová cena
Posledných 41 ks
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A570
Jáma a kyvadlo a jiné povídky
Audiokniha MP3 Edgar Allan Poe, čte Bořivoj Navrátil, 2 hod. 18min.

Jáma a kyvadlo a jiné povídky
-27%
-27% €5,27
€3,85
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ176
Válka s mloky
Audiokniha MP3 Karel Čapek, čte Karel Höger, Rudolf Hrušínský, František Filipovský, Jaroslava Adamová, Jan Pivec, Rudolf Deyl ml., 1 hod. 42min.

Válka s mloky
-51%
-51% €11,86
€5,80
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA038
Revizor
Audiokniha MP3 Nikolaj Vasiljevič Gogol, čte Václav Postránecký, Martin Růžek, Jarmila Krulišová, Růžena Merunková, Václav Vydra st., Čestmír Řanda, Zdeněk Dítě a další, 1 hod. 43min.

Revizor
-45%
-45% €9,08
€5,02
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA141
Balíček audioknih Přemyslovská epopej za výhodnou cenu
-14%
-14% €43,30
€37,21
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ994
Thrillery Dana Browna za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Balíček audioknih krále mysteriózních thrillerů Dana Browna. - Dan Brown, různí interpreti, 83 hod. 34 min.,

Thrillery Dana Browna za výhodnou cenu
-24%
-24% €57,10
€43,60
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ584
Máme rádi víno (Úsměvné vyprávění o víně a vinařích)
Audiokniha MP3 - Úsměvné vyprávění o víně a vinařích. - Alan Piskač,Ivan Kraus,Rudolf Křesťan,Ladislav Špaček,Martin Vajčner,Josef Smrčka, čte Alan Piskač,Ivan Kraus,Josef Smrčka,Ladislav Špaček,Martin Vajčner,Rudolf Křesťan, 1 hod. 3min.

Máme rádi víno (Úsměvné vyprávění o víně a vinařích)
-34%
Nové
-34% €8,24
€5,40
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B131
Sonety
Audiokniha MP3 William Shakespeare, čte Průvodní slovo: Martin Hilský Recitace: Scott Bellefeuille, Pavel Soukup Překlad: Martin Hilský Dramaturgie: Jitka Škápíková Režie: Markéta Jahodová Rozhlasová nahrávka z roku 2002, 7 hod. 37min.

Sonety
-18%
-18% €11,86
€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA102
Mistr a Markétka
Audiokniha MP3 Michail Afanasjevič Bulgakov, čte Miloš Kopecký, Ladislav Frej, Helena Friedrichová, Eduard Cupák, Josef Vinklář, Josef Langmiler, Jiří Ornest, Jan Teplý, Viktor Preiss, Ilja Prachař, Simona Stašová, 2 hod. 53min.

Mistr a Markétka
-18%
-18% €11,86
€9,68
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA054
Obraz Doriana Graye
Audiokniha MP3 Oscar Wilde, čte Miroslav Masopust, Jaroslav Konečný, František Němec, Jiří Adamíra, Marie Rosůlková, Miloš Nedbal, Slávka Budínová, 3 hod. 51min.

Obraz Doriana Graye
-18%
-18% €11,86
€9,68
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA043
Otec Goriot
Audiokniha MP3 Honoré de Balzac, čte Martin Růžek , Alena Vránová , Růžena Merunková , Marie Vášová , Miloš Nedbal , Viktor Preiss , Miloš Hlavica , Drahomíra Fialková , Pavla Maršálková , Eduard Dubský , Jana Andresíková , Ladislav Boháč , Jana Drbohlavová , Ladislav Kazda , Oldřich Janovský , Jaroslava Pokorná , Nelly Gaierová, 1 hod. 56min.

Otec Goriot
-21%
-21% €8,80
€6,96
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ211
Balíček audioknih Husitská epopej I - V za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, 138 hod. 47 min.,

Balíček audioknih Husitská epopej I - V za výhodnou cenu
-24%
-24% €57,10
€43,60
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A692
Balíček e-kniha a audiokniha Na volné noze za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Jak podnikat jako profesionál? Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. - Robert Vlach, audioknihu čte Petr Hanák,

Balíček e-kniha a audiokniha Na volné noze za výhodnou cenu
-30%
-30% €38,81
€27,18
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A677
Sharpův tygr
Audiokniha MP3 Bernard Cornwell, čte Luboš Ondráček, 15 hod. 19min.

Sharpův tygr
-37%
-37% €9,85
€6,18
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A319
Nebeští jezdci
Audiokniha MP3 Filip Jánský, čte David Novotný, 4 hod. 8min.

Nebeští jezdci
-58%
-58% €9,08
€3,85
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA109
Dneska už se tomu směju
Audiokniha MP3 Adina Mandlová, čte Simona Peková, 2 hod. 53min.

€7,74
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKA150
Obrazy ze Starého a Nového zákona za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Starodávné biblické příběhy podané současným jazykem. - Renáta Fučíková, čte Lukáš Hlavica a Jiří Dvořák, 3 hod. 22 min.,

Obrazy ze Starého a Nového zákona za výhodnou cenu
-25%
-25% €15,48
€11,63
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A998
Tulák po hvězdách
Audiokniha MP3 Jack London, čte Jan Vondráček, 4 hod. 3min.

Tulák po hvězdách
-30%
-30% €11,05
€7,74
Kúpiť
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1A327
Balíček audioknih pro muže za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - různí autoři,

Balíček audioknih pro muže za výhodnou cenu
-7%
-7% €43,30
€40,28
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ978
Stephen King za výhodnú cenu
Audiokniha MP3 – autor Stephen King,

Stephen King za výhodnú cenu
-14%
-14% €30,62
€26,33
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AKZ583
Balíček audioknih ze série Čínské thrillery za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Případ detektiva Li Jena a americké soudní lékařky Margaret Campbellové. - Peter May, čte Jana Plodková, Martin Myšička, 33 hod. 9 min.,

Balíček audioknih ze série Čínské thrillery za výhodnou cenu
-25%
-25% €34,88
€26,17
Kúpiť
Akciová cena
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
Objednávací kód: AK1B004

Horúce novinky týždňa

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 1 dňom kúpila Marcela, Bratislava
Pred 2 dni kúpil Miroslav, Nižná Slaná
 
Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu Posledných 41 ks
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€15,70Pred 2 dni kúpil Andrej, Bratislava - Nové Mesto
 
Jáma a kyvadlo a jiné povídky Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€3,85Pred 3 dni kúpila Renáta, Košice - Sever
 
Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu Posledných 41 ks
Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€15,70Pred 3 dni kúpila Katarína, Senec
Pred 4 dni kúpila firma, Bratislava - Ružinov
 
Myšlení, rychlé a pomalé Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€19,40Pred 5 dni kúpil Marek, Košice
 
Myšlení, rychlé a pomalé Ihneď k stiahnutiu a počúvaniu
€19,40Pred 5 dni kúpila Katarína, Senec

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB20
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi