Mletie patrí medzi jeden z tradičných spôsobov prípravy mäsa. Okrem priemyselného spracovania má mletie mäsa veľkú obľubu aj v domácich podmienkach. Mlynčeky na mäso vám môžu poslúžiť aj pri príprave paštét, úprave zeleniny a ďalších potravín. Aký mlynček na mäso pre vás bude ten pravý? Pomôžeme vám s výberom.
PokračovaťAký mlynček na mäso sa vám bude hodiť?
Mlynček na mäso vám umožní namletie mäsa v rôznych stupňoch hrubosti. Pri výbere berte ohľad najmä na to, ako často ho budete používať. Na občasné mletie mäsa v menšom množstve postačí mlynček na mäso ručný. Na častejšie využitie však už zvážte elektrický.
- Ručné mlynčeky na mäso sa najčastejšie vyrábajú zo sivej liatiny a sú opatrené drevenou rukoväťou. Ručný mlynček na mäso môže mať dnes už ale telo aj zo špeciálne tvrdených vysokoodolných plastov.
- Elektrické mlynčeky na mäso majú telo buď plastové, alebo v kombinácii plastu s kovom. Milovníci kuchynského dizajnu a minimalizmu nájdu však v ponuke aj elektrický mlynček na mäso celokovový.
i
Na trhu existujú aj mlynčeky na veľkokapacitné spracovanie mäsa. Profesionálny elektrický mlynček na mäso má nerezovú konštrukciu a jeho cena sa obvykle pohybuje v rádoch stoviek eur. Takýto strojček na mäso využívajú mäsiari, údenári alebo veľkí spracovatelia mäsa na farmách.
Kvalitný mlynček na mäso vám uľahčí varenie
Okrem už uvedenej frekvencie využitia sa pred nákupom mlynčeka zamyslite aj nad tým, či vás láka iba mletie mäsa, alebo či oceníte aj jeho ďalšie funkcie. Mlynček na mäso s elektrickým pohonom toho za vás v kuchyni zvládne určite viac ako mlynček na mäso ručný.
Čo všetko môže vedieť profi mlynček na mäso
Profi mlynček na mäso vám môže slúžiť aj ako mlynček na potraviny rôznych druhov. Niekto využije elektrický mlynček na zeleninu a jej spracovanie, ďalší ho využijú skôr ako mlynček na klobásy, no obľúbené sú aj elektrické mlynčeky na strúhanku. Čo je dobré si postrážiť pri výbere?
- Príkon, ktorý sa môže pohybovať v rozpätí 500 – 2 200 wattov.
- Rýchlosť mletia, počet nastaviteľných rýchlostí, hrubosť mletia.
- Druhy nadstavcov na krájanie, strúhanie, drvenie, plnenie údenín.
Bezproblémový chod mlynčeka zaisťuje aj funkcia spätný chod na ľahké uvoľnenie mlecieho mechanizmu. V prípade zaseknutia mäsa alebo inej suroviny vám ušetrí veľa času a nervov.
Vyberáme mlynčeky na mäso do posledného detailu
Máte v základnom výbere jasno? Potom sa ešte poďme pozrieť, čo ďalšieho prezrádzajú na mlynčeky na mäso recenzie z rôznych zdrojov. Okrem vzhľadu, ktorý môže byť pri elektrických mlynčekoch veľmi minimalistický aj dizajnovo zaujímavý, oceníte napríklad tieto praktické tipy:
- Veľký plniaci otvor uľahčuje prácu a urýchli vám namletie mäsa vo väčšom množstve.
- Gumové nožičky zabezpečia, aby bol mäsový mlynček stabilný na pracovnej ploche.
- Samoostriaci nôž šetrí starosti, prípadný servis a starostlivosť o postupne otupované nože.
i
A čo údržba? Vo väčšine prípadov je jednoduchá, pretože ručné mlynčeky na mäso aj mlynčeky na mäso elektrické sa dajú rozobrať na jednotlivé časti a umyť v ruke alebo v umývačke. Mlynček na mäso do umývačky však nedávajte, pokiaľ to daný výrobca v návode vyslovene nepovoľuje.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Najpredávanejšie