AD schízovačka AD kola

Podmienky používania služby Alza Kredit

1. ÚVODNÉ USTANOVENIE
 

1.1 Obchodná spoločnosť Alza.cz a.s., IČ 27082440, sídlom Praha 7, Jankovcova 1522/53, PSČ 170 00, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 8573, (ďalej len „Alza“) týmto stanovuje podmienky poskytovania špeciálnych elektronických darčekových poukazov (ďalej len „Alza Kredit“) na odber tovaru a služieb ponúkaných Alzou na jej prevádzkovaných e-shopoch, ktoré sú k dispozícii na internetovej stránke https://www.alza.sk/kredit prevádzkovanej Alzou, ktorých odsúhlasením pri prvom využití služby Alza Kredit sa registrovaný zákazník Alzy (ďalej len „zákazník“) zaväzuje tieto podmienky dodržiavať.   

2. ZÁKLADNÉ PODMIENKY POSKYTOVANIA SLUŽBY ALZA KREDIT

 
Zákazník

2.1 Zákazník je povinný pred využitím Kreditu overiť, že má riadne vyplnenú registráciu na Alzou prevádzkovaných e-shopoch, kde uviedol pravdivo svoje meno a priezvisko a/alebo obchodné meno, adresu a/alebo sídlo a kontaktný email.
 
Alza Kredit

2.2 Alza Kredit je služba, ktorá zákazníkom umožňuje zakúpiť darčekový elektronický poukaz na odber tovaru a služieb od Alzy na jej prevádzkovaných e-shopoch, pričom zákazník si sám stanoví hodnotu poukazu vždy v celých korunách českých alebo eurách, pričom hodnota poukazu je vrátane príslušnej sadzby DPH.

2.3 Alza Kredit, ktorý má zákazník na svojom používateľskom účte, môže využívať podľa svojho uváženia a určenia na Alzou prevádzkovaných e-shopoch za tovar a služby Alzou ponúkané podľa príslušných všeobecných obchodných podmienok Alzy. Predaj nových Alza Kreditov je s účinnosťou od 28.3.2022 zastavený.

2.4 Zákazník neuhrádza žiadne manipulačné poplatky spojené s využívaním služby Alza Kredit, to sa netýka transakčných poplatkov za nabitie Alza Kreditu v prospech tretích strán vykonávajúcich bezhotovostnú platbu podľa ich aktuálnych cenníkov.

2.5 Alza poskytuje prehľad o Alza Kredite v rámci registrácie zákazníka na Alzou prevádzkovaných e-shopoch. Prípadné reklamácie je zákazník povinný vykonať bez zbytočného odkladu po tom, čo zistí akékoľvek nezrovnalosti, a predloží príslušné dôkazné materiály.

2.6 V prípade, že dôjde k odstúpeniu od zmluvy na nákup tovaru, pri ktorom bol využitý Alza Kredit, Alza vráti príslušnú časť kúpnej ceny tovaru vo forme nového Alza Kreditu. Vrátenie kúpnej ceny tovaru formou Alza Kreditu je možné aj v iných prípadoch na základe žiadosti zákazníka.

2.7 V prípade, že zákazník odstúpi od služby Alza Kredit, Alza mu poukáže výšku Alza Kreditu na jeho bankový účet, príp. platobnú kartu, ktorú využil pri kúpe služby Alza Kredit.

2.8 V rámci reklamácie či odstúpenia od zmluvy zo strany zákazníka - spotrebiteľa v prvých štrnástich (14) dňoch sú zákazníkom vrátené peňažné prostriedky vo forme Alza Kreditu, a to v prípade, že peňažné prostriedky nie je možné zaslať na účet zákazníka, alebo je jeho účet neznámy a pokiaľ Alze v takmto prípade zákazník do 10 dní od výzvy neoznámi číslo svojho platného bankového účtu. Následne je možné, aby zákazník peňažné prostriedky z Alza Kreditu bezplatne zaslal na svoj bankový účet.


Alza

2.9 Alza vystaví faktúru na Alza Kredit bez zbytočného odkladu od vykonania objednávky služby Alza Kredit, pričom na faktúre budú použité údaje zákazníka podľa jeho registrácie na Alzou prevádzkovaných e-shopoch. Dňom uskutočnenia zdaniteľného plnenia je deň potvrdenia objednávky.

2.10 Alza sa zaväzuje zabezpečovať čo najlepší štandard služby Alza Kredit, ale vyhradzuje si právo vo výnimočných prípadoch využitie Alza Kreditu obmedziť, oi v prípadoch vyššej moci.

2.11 Alza nenesie zodpovednosť za neautorizované využitie Alza Kreditu v prípadoch, kedy k takémuto využitiu dôjde z dôvodu nedostatočného zabezpečenie prístupových údajov zákazníkom a kedy k takejto situácii nedôjde v príčinnej súvislosti s konaním Alzy.

3. ZÁVEREČNÉ USTANOVENIE

 
3.1 Zákazník nie je oprávnený postúpiť práva a/alebo previesť povinnosti týkajúce sa Alza Kreditu na ďalšiu osobu bez predchádzajúceho písomného súhlasu Alzy.

3.2 V prípade, že bude existovať podozrenie na zneužitie služby Alza Kredit, vyhradzuje si Alza právo pozastaviť využívanie tejto služby do tej doby, kým také podozrenie bude vyvrátené.

3.3 Pravidlá poskytovania tejto služby sa riadia, ak nie je uvedené inak, občianskym zákonníkom v platnom a účinnom znení. Pravidlá týkajúce sa ochrany osobných údajov sa riadia všeobecnými obchodnými podmienkami Alzy.

3.4 Alza si vyhradzuje právo na zmenu podmienok Alza Kredit, avšak je povinná o takejto zmene informovať zákazníkov dopredu, najmenej pätnásť (15) kalendárnych dní pred nadobudnutím ich účinnosti. V prípade, že by došlo v súvislosti s týmito zmenami k podstatnému obmedzeniu práv zákazníka, je zákazník oprávnený najneskôr deň pred dňom nadobudnutia účinnosti zmien od využívania Alza Kreditu odstúpiť a požadovať jeho vrátenie.

V Prahe, dňa 10. 9. 2015 

Vytlačiť

P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií