Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Počas sviatku 17. 11. máme otvorený iba náš showroom v BA, ale nakúpiť môžete aj z pohodlia domova.

Predĺžili sme otváraciu dobu našich predajní, ale ak nemáte cestu okolo, objednávky nad 80 Eur stále doručujeme zadarmo!

Splátky bez navýšení Výměna nevhodného dárku

Šijací stroj Brother NV15 – skvelá voľba pre začínajúce aj pokročilé krajčírky (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Radi šijete pre svoje deti či pre seba? Hľadáte spoľahlivý a jednoducho ovládateľný šijací stroj? Prečítajte si nasledujúcu recenziu a nebudete chcieť iný. Elektronický šijací stroj Brother NV15 s voľným ramenom je skvelou voľbou ako pre začínajúcu, tak pokročilú krajčírku. 

Recenzia šijacieho stroja Brother NV15

Obsah recenzie šijacieho stroja Brother NV15:

 1. Elektronický šijací stroj Brother NV15
 2. Šijací stroj Brother NV15 a jeho príslušenstvo
 3. Nastavenie šijacieho stroja Brother NV15
 4. Funkcie a vlastnosti šijacieho stroja Brother NV15
 5. Ako sa na šijacom stroji Brother NV15 pracuje
 6. Hodnotenie šijacieho stroja Brother NV15

Elektronický šijací stroj Brother NV15

O šijacích strojoch Brother som počula veľa kladných ohlasov, a preto som bola rada, že som dostala možnosť vyskúšať si šijací stroj Brother NV15 a sama sa presvedčiť o jeho kvalitách. Zaujímalo ma predovšetkým, ako sa s týmto šijacím strojom pracuje a ako si poradí s rôznymi materiálmi a vrstvením látok. 

Šijací stroj Brother NV15 s voľným ramenom je kompaktný elektronický šijací stroj v peknom dizajne. Už na prvý pohľad je zrejmé, že je vyrobený z odolného a kvalitného materiálu. Otočné ovládacie koliesko na voľbu stehu sa pohybuje plynulo. LCD displej slúžiaci na nastavenie vlastností stehu je dostatočne veľký a podsvietený. Stroj má zvlášť kábel so zapojením do elektriny a zvlášť na nášľapný pedál. V prípade poruchy pedálu sa dá jednoducho zakúpiť nový.

Šijací stroj Brother NV15 Pedál k šijaciemu stroju Brother NV15 Príslušenstvo šijacieho stroja Brother NV15
Šijací stroj Brother NV15 a jeho príslušenstvo

Šijací stroj Brother NV15 a jeho príslušenstvo

Súčasťou balenia šijacieho stroja Brother NV15 je praktický obal na stroj a základné príslušenstvo:

 • Sada troch ihiel
 • Jedna dvojihla
 • 4 pätky – zipsová, lemovacia, obšívacia, gombíková (plus základná pätka na stroji)
 • Pätka na šitie gombíkových dierok
 • Páradlo
 • 3 cievky (jedna cievka v stroji)
 • Krytky cievky v rôznej veľkosti
 • Doplnkový tŕň cievky
 • Sieťka cievky
 • Štetec na čistenie
 • Skrutkovač veľký
 • Skrutkovač v tvare disku
 • Vrecko na príslušenstvo
 • Ovládací pedál s protišmykovými gumičkami

Šijací stroj Brother NV15 si môže každá krajčírka prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Značka Brother totiž poskytuje tiež bohatú ponuku doplnkového príslušenstva na dokúpenie podľa požiadaviek každého jednotlivca. Výbavu stroja tak časom môžete doplniť napríklad o ďalšie pätky alebo prídavný stolík, ktorý rozšíri pracovnú plochu.

Nastavenie šijacieho stroja Brother NV15

Nastavenie stroja je jednoduché a úplne intuitívne. Zvládne ho aj začiatočník, a to nielen vďaka presným a jasným obrázkovým inštrukciám v návode alebo priamo na stroji.

Špulka hornej nite je umiestnená v horizontálnej polohe, čo je výhoda, pretože niť sa tak odvíja prirodzene a nezasekáva sa. Vedenie nite do ihly je na stroji nakreslené názorne a pochopiteľne, taktiež navlečenie ihly je jednoduché a možno ho zvládnuť bez čítania návodu. Veľmi príjemné je navliekanie spodnej nite, pretože stačí len nasadiť spodnú cievku a prevliecť v mieste, kde sa niť zastrihne a nie je nutné ju ďalej prevliekať a ručne preväzovať s hornou niťou.

Tlačidlá na stroji sú označené jednoduchými znakmi. Ihneď viete, čo ktoré znamená a vďaka nim je ovládanie stroja naozaj rýchle. Či už ide o automatické zapošitie, pozíciu ihly alebo reguláciu rýchlosti.

Šijací stroj Brother NV15
Vďaka horizontálnej polohe sa horná niť zo špulky odvíja plynule a nezadrháva sa. Vedenie hornej aj dolnej nite je na stroji názorne nakreslené.

Funkcie a vlastnosti šijacieho stroja Brother NV15

Šijací stroj Brother NV15 disponuje všetkými funkciami a vlastnosťami, ktoré by kvalitný a moderný šijací stroj mal mať:

 • Výber zo 16 typov stehov – voľba stehov je rýchla a jednoduchá pomocou otočného kolieska. Pri zvolení daného typu stehu máte pri ňom uvedené aj písmeno, akú pätku máte pre daný steh použiť. Šijací stroj ponúka všetky potrebné stehy ako pre nepružné, tak aj pre pružné látky.
 • Regulácia šírky a dĺžky stehu – dĺžku aj šírku stehov volíte na prehľadnom LCD displeji tlačidlom plus a mínus.
 • Regulácia rýchlosti šitia – voľba prebieha jednoduchým posunom tlačidla a rýchlosť šitia môžete nastaviť plynule v celom rozsahu, kedy najnižšia hodnota je naozaj pomalá a teda vhodná pre úplných začiatočníkov.
 • Nastavenie polohy ihly – poloha ihly v pozícii hore alebo v materiáli. Šijací stroj Brother NV15 automaticky ukončuje šitie tým, že ihla zostane v látke, čo je v prípade náhleho prerušenia práce veľmi príjemné, látka sa tak nehne a možno neskôr bez problémov pokračovať v šití.
 • Navliekač nite na ihlu – vďaka tomuto rychlonavliekaču sa nemusíte trápiť prevliekaním nite do ihly. Nemožno ho ale použiť v prípade dvojihly, ktorú si musíte navliecť sami.
 • Rýchloupínač pätiek – jednoduché a bleskové nasadenie či výmena pätky
 • Šitie dvojitou ihlou
 • Spätné šitie
 • Automatické zapošitie na začiatku a konci šitia
 • Regulátor napätia nite
 • Voľné rameno na šitie rukávov a nohavíc
 • LED osvetlenie pracovnej plochy
 • Praktický úložný priestor
Priehľadný kryt cievky Šijací stroj Brother NV15 – nastavenie stehov
Vďaka priehľadnému krytu je na cievku dobre vidieť a výber stehu pomocou otočného kolieska a nastavenie jeho dĺžky a šírky pomocou tlačidiel plus a mínus je naozaj rýchle a prehľadné

Ako sa na šijacom stroji Brother NV15 pracuje

V prvom rade je nutné povedať, že šijací stroj Brother NV15 šije ticho, nevibruje, a to ani pri najvyššej rýchlosti. Vďaka jednoduchej voľbe typu a vlastností stehov a vďaka rýchloupínaču pätiek je práca so strojom rýchla, bez zbytočného zdržovania. Prekvapila ma jednoduchosť navliekania nití, a predovšetkým veľmi pohodlné vkladanie spodnej cievky, ktorá je navyše pod priehľadným krytom dobre viditeľná. Pedál je dostatočne citlivý napríklad aj na jeden jediný steh. Vďaka tlačidlu štart/stop môžete využiť aj možnosť šitia bez pedálu, čo je napríklad u plošného vyšívania či quiltovania výhoda. Pätka je dostatočne vysoko a zmestí sa pod ňu pohodlne až 6 vrstiev koženky.

Šijací stroj Brother NV15 šije nepružné aj pružné materiály veľmi pekne. Na pružných látkach stehy krásne pružia. Stroj zvládne prešitie viacerých vrstiev látok, čo využijete napríklad pri prešívaní švov v rozkroku nohavíc. Pri použití dvojitej ihly môžete vykúzliť rôzne dekoratívne dvojfarebné stehy. Spätný chod funguje bezproblémovo a keďže je pomalý, ide pekne späť po niti. Pri prišívaní gombíka možno jednoduchým posunutím tlačidla na zadnej strane stroja vypnúť zúbky pre posúvanie látky. LED osvetlenie šijacieho stroja je jasné a na stroji sa tak dobre pracuje aj večer.


Hodnotenie šijacieho stroja Brother NV15

Elektronický šijací stroj Brother NV15 predstavuje skvelý pomer ceny a výkonu. Je to naozaj kvalitný prístroj, ktorý nesklamal moje očakávania. Práve naopak. Veľké plus šijacieho stroja Brother NV15 je jeho tichý chod, a to aj pri najrýchlejšom variante šitia. Obsluha stroja je veľmi jednoduchá, príjemná a rýchla. Stroj má ľahké navliekanie hornej aj spodnej nite, veľa možností nastavenia šitia, poradí si so všetkými materiálmi. Brother NV15 je presný, švy sú perfektné. Pracuje sa s ním naozaj pekne a plynule. Určite by som ho odporúčila ako pre začínajúce, tak pre skúsené krajčírky. Značka Brother navyše ponúka k stroju tiež široké doplnkové príslušenstvo, ktoré uspokojí individuálne nároky každého používateľa.

V prípade šijacieho stroja Brother NV15 mi však trošku chýbali rôzne ozdobné stehy. A ako drobný nedostatok môže niekto vnímať aj to, že pri výmene cievky je potrebné dať rozošitú látku bokom.

iHistória japonskej značky Brother siaha až do roku 1908, kedy Yasui Sewing Machine Co. začínal ako opravár šijacích strojov a výrobca dielov pre šijacie stroje. O pár rokov neskôr založil so svojím bratom výrobu šijacích strojov a ich spoločnosť tak začala niesť názov Brother Industries. Bratia spolu vyvinuli a vyrobili šijací stroj s retiazkovým stehom, ktorý sa preslávil svojou kvalitou a dlhou životnosťou. Dodnes sú šijacie stroje značky Brother známe svojou špičkovou kvalitou, spoľahlivosťou a nadčasovým dizajnom. Aj v Českej republike sa tešia mnohým víťazným oceneniam v nezávislých testoch a množstvu kladných hodnotení svojich spokojných zákazníkov. 
Šijací stroj Brother NV15

Šijací stroj Brother NV15

Šijacie stroje

Šijací stroj Brother NV15 nadchne všetky krajčírky, ktoré hľadajú kvalitný šijací stroj za rozumnú cenu. Stroj je tichý, stabilný, presný a ponúka všetky funkcie potrebné na domáce šitie. Jeho veľkou výhodou je jednoduché a používateľsky komfortné ovládanie. Jediné, čo sa dá stroju vytknúť je, že neponúka ozdobné stehy. 

Klady

 • Skvelý pomer cena/výkon
 • Presný a spoľahlivý
 • Jednoduché a intuitívne ovládanie
 • Tichý chod
 • Vhodný pre všetky materiály
 • Jednoduché a rýchle navíjanie cievok
 • Navliekanie nite do uška ihly pomocou navliekača
 • Rýchloupínač pätiek
 • Veľa možností nastavenia stehov
 • Prešije viac vrstiev látok

Zápory

 • Neponúka ozdobné stehy
Brother HF27
Šijací stroj – na šitie hrubých aj tenkých materiálov, šitie až silou ihly #30, šírka stehu až 7mm, 27 programov, voľne nastaviteľná šírka aj dĺžka stehu, gombíková dierka šitá na jeden krok, kvalitný navliekač nití, voľné rameno, LED osvetlenie

262,90 € bez DPH 219,08 €
Kúpiť
Posledný kus na sklade
Objednávací kód: BR001ab
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
Tipy na vianočné darčeky Zobraziť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi