Kufre

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Typ
Textilný
(59)
Škrupinový
(173)
Objem
13 l
950 l
-
Veľkosť kufra
S
(172)
M
(163)
L
(159)
XL
(9)

Kvalitné cestovné kufre sú základom pohodlného cestovania a rozhodne nesmú chýbať na dlhšej pracovnej ceste či dovolenke. Akú veľkú batožinu si so sebou môžete vziať na palubu lietadla? Oplatí sa kufor s TSA zámkami? Na koľko vám uľahčí manipuláciu kufor na kolieskach? A ako vlastne vybrať cestovný kufor? Poradíme vám.

Pokračovať

Je lepší škrupinový alebo textilný cestovný kufor?

Pri výbere sa prvotne zamerajte na materiál, z ktorého je cestovný kufor vyrobený. Ten totiž určuje odolnosť celej batožiny, čo je pri leteckej doprave, kde s batožinou často nie je zaobchádzané príliš šetrne, úplne zásadné.

 • Škrupinové kufre sú neskutočne pevné, odolné, nepremokavé a do lietadla predstavujú ideálny variant. Je možné v nich prevážať aj krehké veci. Takýto cestovný kufor do lietadla sa vyrába obvykle z hliníka alebo plastu, preto je trochu ťažší.
 • Textilné kufre z nylonu a polyesteru sú ľahké a majú priaznivú cenu. Väčšina umožňuje zväčšiť vnútorný objem povolením zipsov. Pri preprave ale neposkytujú takú ochranu.

Ktoré cestovné kufre môžete vziať na palubu lietadla?

Príručná batožina sa pri väčšine aeroliniek môže vziať na palubu lietadla. V ponuke sú textilné aj škrupinové kufre v reprezentatívnom dizajne. Majú objem do 50 litrov a vyznačujú sa výškou do 55 cm. Takéto cestovné kufre sa hodia na kratšie cesty alebo ako doplnok k veľkej batožine.

Príručná batožina na mieru leteckej spoločnosti

Každá letecká spoločnosť má vlastné prepravné podmienky, s ktorými súvisí, aké veľké a ťažké kufre na cestovanie je možné na palubu lietadla vziať. Požadované parametre sa môžu u niektorých leteckých spoločností čiastočne prekrývať.

!

Letecké spoločnosti môžu podmienky pre príručnú batožinu zmeniť, spoločnosť Alza.sk teda nemôže vždy garantovať kompatibilitu s ich aktuálnymi požiadavkami. Vždy odporúčame podmienky prekontrolovať na webových stránkach danej leteckej spoločnosti.

Cestovný kufor – základné vybavenie

 1. Menovka by rozhodne nemala chýbať kvôli základnej identifikácii.
 2. Vnútorná látková deliaca priehradka sa bude hodiť pri balení veľkého množstva vecí.
 3. Zips a krížové upínanie zaistí bezpečnú prepravu vašich vecí.
 4. Kolieska vám doprajú komfortnú manipuláciu.
 5. Expander umožňuje zväčšenie/zmenšenie objemu kufra.

V našej ponuke nájdete aj menovky na batožinu na cestovný kufor. Veľký či malý kufor si totiž musíte na letisku spoznať, s čím pomôžu práve menovky.

Manipuláciu vám uľahčia cestovné kufre na kolieskach

Cestovné kufre na kolieskach sú na cestovanie úplne ideálne. Platí, že čím sú kolieska väčšie, tým sa s kufrom ľahšie manipuluje. Môžu byť buď plastové alebo pogumované. Čo ovplyvňuje ich počet?

 • Cestovné kufre s dvojicou koliesok samovoľne nikam neutekajú, dokážu stáť stabilne na jednom mieste.
 • Cestovné kufre so štvoricou koliesok ponúkajú lepšiu ovládateľnosť a manipuláciu aj v preplnených priestoroch.

Myslite na bezpečnosť – aké zamykanie môže mať cestovný kufor?

Veľmi dôležitý prvok, ktorým by mal byť cestovný kufor vybavený, je zamykanie.

 • Kufre bez zamykania nemajú vo výbave zámok, sú vybavené iba robustnými zipsami.
 • Kufre s číselným zámkom šikovne uzamknete kódom. Integrovaný zámok väčšinou zaisťuje jazdce zipsu.

Cestovné kufre s TSA zámkom – v čom sú lepšie?

Pokiaľ si zaobstaráte cestovné kufre s TSA zámkom, môžete si tým ušetriť veľa starostí. Pri náhodnej kontrole totiž umožnia bezpečnostným zložkám kufor otvoriť univerzálnym kľúčom. Predídete tak prípadnému poškodeniu zámku, ktorý je letisková kontrola v rámci previerky batožiny oprávnená precvaknúť.

i

Padol vám do oka kufor cestovný bez zamykania? Zájdite do kategórie zámky na kufor.

Cestovný kufor vybavený držadlom

Cestovný kufor by mal mať držadlo, čiže rukoväť, ktoré je vysúvacie, najlepšie s poistkou proti zasunutiu. Zamerajte sa tiež na počet držadiel, ich rozmiestnenie a materiál. Cestovné kufre mávajú látkové alebo plastové držadlá, najlepšie by mali byť dve – jedno na kratšej a druhé na dlhšej strane kufra, ktoré býva pri veľkosti M a väčšej.

Vďaka vnútornému usporiadaniu pojmú cestovné kufre viac vecí

Cestovné kufre môžu obsahovať drobné vylepšenia, vďaka ktorým vaše veci zabalíte ľahšie. V každom prípade by nemalo chýbať vystužené dno či možnosť organizácie vnútorného priestoru pomocou vreciek a priehradiek.

 • Vnútorná deliaca priehradka vám pomôže oddeliť oblečenie či elektroniku a drogériu.
 • Krížové upínanie vám zaistí pevnú fixáciu oblečenia vo vnútri kufra.

Balenie na cesty uľahčia packing cubes, čiže látkové obaly najrôznejších veľkostí a farieb.

Cestovný kufor – zvoľte vhodnú veľkosť

Dôležitá je tiež veľkosť, ktorú má cestovný kufor. Malý, stredný či veľký? Podľa dĺžky plánovanej cesty vyberajte cestovný kufor z nasledujúcich veľkostí:

Veľkosť kufra Výška v cm
XS do 49 cm
S – klasické príručné kufre 50 – 59 cm
M 60 – 69 cm
L 70 – 79 cm
XL nad 80 cm

i

Vyberáte kufre na cestovanie pre svoju ratolesť?

 • Potrebuje vaše dieťa cestovný kufor? Stredný či veľký kufor môže byť pre ratolesť záťaž, no hodiť sa bude cestovný kufor pre deti, ktorý je výborným riešením, ak sa chystáte vydať na cesty so svojím dieťaťom. Nahliadnite do kategórie detské kufre.

Cestovný kufor zaobstaráte v tradičnom aj originálnom dizajne

Paleta farieb, z ktorých je možné vyberať cestovný kufor, je skutočne pestrá. Pri textilnej batožine prevládajú tradičné farby, škrupinové kufre na cestovanie sú v predaji s najrôznejšími potlačami. Originálny vzor má tiež praktický význam – znižuje riziko prípadnej zámeny kufra.

Praktické obaly na kufre premenia vašu batožinu na trendy doplnok.

S obmedzeným rozpočtom nie je ľahké hľadať cestovné kufre. Výpredaj ale ponúkne kúsky za výhodné ceny. Lacné kufre nájdete aj v bazári.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 66 l, rozmery 55 × 40 × 20 cm (V׊×H), expander, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, červená farba, hmotnosť 3,5 kg
169,90 €

2.
SUITSUIT TR-1262 Caretta Jungle Green Skladom podľa variantu
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 83 l, rozmery 65 × 43 × 24 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, číselný zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, zelená farba, zvierací motív, hmotnosť 4,1 kg
162,90 €

3.
ROCK TR-0193 modrá Skladom podľa variantu
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 60 l, rozmery 55 × 35 × 22 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, modrá farba, hmotnosť 4 kg
156,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
235 položiek
Roncato LIGHT modrá - Cestovný kufor Varianty
5,0
Roncato LIGHT modrá
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 109 l, rozmery 68 × 48 × 21 cm (V׊×H), otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie na patent, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, modrá farba, hmotnosť 3,8 kg

215,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTron023nad
SUITSUIT TR-1203 Royal Lavender - Cestovný kufor Varianty
5,0
SUITSUIT TR-1203 Royal Lavender
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 91 l, rozmery 77 × 50 × 28 cm (V׊×H), krížové upínanie, pevné dno, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, fialová farba, motív s textom, hmotnosť 4,5 kg

199,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsuit103nad
ROCK TR-0193 ružová
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 94 l, rozmery 68 × 45 × 25,5 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, ružová farba, hmotnosť 4,6 kg

130,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrc0060nad
Roncato YPSILON červená
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 40 l, rozmery 55 × 49 × 20 cm (V׊×H), expander, menovka, krížové upínanie, USB port a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, červená farba, hmotnosť 2,5 kg

222,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTron151nad
Roncato BOX 4.0 červená - Cestovný kufor
M L
Varianty
Roncato BOX 4.0 červená
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 130 l, rozmery 69 × 54 × 30 cm (V׊×H), expander, menovka, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, červená farba, hmotnosť 3,2 kg

Od  242,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTron160nad
SUITSUIT TR-1202 Papaya Peach - Cestovný kufor Varianty
SUITSUIT TR-1202 Papaya Peach
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 60 l, rozmery 55 × 35 × 20 cm (V׊×H), krížové upínanie, pevné dno, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné a zdvojené kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, ružová farba, motív s textom, hmotnosť 3,7 kg

Cenová bomba
140,90 € Ušetríte 30,14 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsuit100nad
Travelite Next Business wheeler Silver - Cestovný kufor
Varianty
Travelite Next Business wheeler Silver
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 34 l, rozmery 45 × 40 × 20 cm (V׊×H), vrecko na notebook a vnútorné vrecko, pevné kolieska, so 2 kolieskami, zapínanie na patent, TSA zámok, teleskopické a horné držadlo, strieborná farba, hmotnosť 4,3 kg

312,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTtrvl078
American Tourister Airconic SPINNER Deep Orchid
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 67 l, rozmery 77 × 49 × 31 cm (V׊×H), menovka, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické držadlo, fialová farba, hmotnosť 2,7 kg

168,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTamto001nad
ROCK TR-0214 svetlo zelená
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 66 l, rozmery 79 × 51 × 31 cm (V׊×H), expander, krížové upínanie, pevné dno a vnútorná deliaca priehradka, otočné a zdvojené kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, zelená farba, hmotnosť 3,9 kg

161,62 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrc0125nad
Roncato UNICA červená - Cestovný kufor Varianty
Roncato UNICA červená
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 114 l, rozmery 55 × 46,5 × 20 cm (V׊×H), menovka, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné a zdvojené kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, červená farba, hmotnosť 3,5 kg

202,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrct169nad
Roncato LIGHT čierna - Cestovný kufor Varianty
5,0
Roncato LIGHT čierna
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 109 l, rozmery 68 × 48 × 27 cm (V׊×H), otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie na patent, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, čierna farba, hmotnosť 4,8 kg

176,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrct051nad
ROCK TR-0193 S, ružový
Cestovný kufor – na kolieskach, malý, škrupinový, objem 34 l, rozmery 55 × 35 × 22 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické a horné držadlo, ružová farba, hmotnosť 3 kg

128,65 €
Rozbalené
Objednávací kód: SPTrc0052
MIA TORO HALINA H1013 Valerie Valerie - Cestovní kufr
M
Varianty
MIA TORO HALINA H1013 Valerie Valerie
Cestovní kufr – na kolieskach, škrupinový, objem 61 l, rozmery 56 × 37 × 23 cm (V׊×H), krížové upínanie, pevné dno, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, biela farba, zvierací motív, hmotnosť 3,6 kg

119,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrea203nad
American Tourister Sunside SPINNER Pink gelato
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 72,5 l, rozmery 77 × 50 × 31 cm (V׊×H), expander, menovka, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné a zdvojené kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, ružová farba, hmotnosť 3,7 kg

Od  170,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrea48nad
American Tourister Sunside Spinner 68/25 EXP Pink Gelato
Cestovný kufor – na kolieskach, stredný, škrupinový, objem 72,5 l, rozmery 67,5 × 46 × 32 cm (V׊×H), expander, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, ružová farba, hmotnosť 3,7 kg

164,56 €
Rozbalené
Objednávací kód: SPTrea52
5,0
Roncato LIGHT S, červená
Cestovný kufor škrupinový, teleskopické držadlo, hmotnosť 3kg

134,88 €
Rozbalené
Objednávací kód: SPTron022
5,0
Roncato LIGHT M, čierna
Cestovný kufor – na kolieskach, stredný, škrupinový, objem 80 l, rozmery 68 × 48 × 27 cm (V׊×H), so 4 kolieskami, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, čierna farba, hmotnosť 3,8 kg

194,77 €
Rozbalené
Objednávací kód: SPTron018
Samsonite Hi-Fi SPINNER Red - Cestovný kufor Varianty
4,0
Samsonite Hi-Fi SPINNER Red
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 39 l, rozmery 68 × 46 × 26 cm (V׊×H), expander, menovka, krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické držadlo, červená farba, hmotnosť 3,4 kg

257,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTamto042nad
SUITSUIT TR-1262 Caretta Jungle Green - Cestovný kufor Varianty
5,0
SUITSUIT TR-1262 Caretta Jungle Green
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 83 l, rozmery 65 × 43 × 24 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, číselný zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, zelená farba, zvierací motív, hmotnosť 4,1 kg

162,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsuit65nad
American Tourister HOLIDAY HEAT Upright 55 Navy - Cestovný kufor
Varianty
5,0
American Tourister HOLIDAY HEAT Upright 55 Navy
Cestovný kufor – na kolieskach, malý, textilný, objem 42 l, rozmery 40 × 20 × 55 cm (V׊×H), krížové upínanie, vonkajšie vrecko a vnútorné vrecko, otočné kolieska, so 2 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, číselný zámok, teleskopické a horné držadlo, modrá farba, hmotnosť 2,5 kg

92,90 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: SPTato005
ROCK TR-0193 modrá
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 60 l, rozmery 55 × 35 × 22 cm (V׊×H), krížové upínanie a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, modrá farba, hmotnosť 4 kg

156,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTrc0059nad
Samsonite S`CURE SPINNER Dark Blue
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 138 l, rozmery 55 × 40 × 29 cm (V׊×H), menovka, krížové upínanie, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie na patent, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, modrá a tmavomodrá farba, hmotnosť 4,2 kg

290,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTamto089nad
American Tourister Sunside SPINNER Pastel blue
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 72,5 l, rozmery 77 × 50 × 31 cm (V׊×H), expander, menovka, krížové upínanie, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie dvojcestným zipsom, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, modrá farba, hmotnosť 3,7 kg

203,51 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTamto028nad
Samsonite S`CURE SPINNER Black
Cestovný kufor – na kolieskach, škrupinový, objem 138 l, rozmery 55 × 52 × 20 cm (V׊×H), menovka, krížové upínanie, vnútorné vrecko a vnútorná deliaca priehradka, otočné kolieska, so 4 kolieskami, zapínanie na patent, TSA zámok, teleskopické, bočné a horné držadlo, čierna farba, hmotnosť 2,5 kg

261,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTamto081nad

Kufre

Ako vybrať vhodný cestovný kufor Chystáte sa na cesty a premýšľate nad voľbou vhodnej batožiny? Potom práve pre vás je určený náš článok, v...
Obdobie letného cestovania sa nezaobíde bez praktickej batožiny, do ktorej ľahko a prehľadne uložíte všetko...
Kufor je ako cestovný partner. Dokáže byť perfektným spoločníkom na cestách, ale aj pokaziť celú dovolenku. Ak...
campingČo do kufra na prázdniny Ak si nie ste istí, čo svojmu potomkovi zbaliť na letný tábor, ste na správnom mieste. V tomto článku sa...
Chystáte sa autom do Talianska? Potom pre vás máme tipy na rýchlu cestu k preslneným talianskym plážam v...
Na letisku nie je žiadnou výnimkou, keď pracovníci letiskovej kontroly podrobujú kufre cestujúcich podrobnej...
Viac článkov Všetky články

Kufre

V kategórii Kufre máme práve teraz na Alza.sk celkom 235 produktov.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné kufre Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie kufre Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie kufre Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii kufre recenzie
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií