Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden Začněte myslet na sebe!

Tablet alebo čítačka e-kníh?

Zobraziť katalóg
Tablety a čtečky elektronických knih

Nedokážete sa rozhodnúť, ktorý z prístrojov by sa vám hodil viac? Pozrite sa na naše porovnanie, ktoré vám urobí jasno. Už teraz vám ale prezradíme, že ani jedno zo zariadení nenahradí to druhé. Ak si chcete užiť vymoženosti doby naplno, bude potrebné mať obe.

Tablet

Malý prenosný počítač s dotykovou obrazovkou, ktorá zaberá celú prednú stranu prístroja a slúži k jeho ovládaniu. Tablety sú ideálne na multimediálnu zábavu na cestách.

5 dôvodov, prečo chcieť tablet

Internet a sociální sítě Internet a sociálne siete

Tablet umožňuje byť stále online, je teda ideálny k surfovaniu na internete a sociálnych sieťach. Na jasnom displeji budú všetky webové stránky aj fotky priateľov vyzerať skvele.

Viac informácií
Sledování HD filmů a videí Sledovanie HD filmov a videí

Displej tabletu a jeho multimediálna výbava je priamo stvorená pre sledovanie filmov. Spolu s pripojením k internetu je tiež vhodný na sledovanie videí na YouTube či online vysielanie. A to aj na cestách.

Viac informácií
Hraní zábavných her Hranie zábavných hier

Tablety sú osadené výkonným hardvérom, takže zvládajú aj náročné 3D hry. Dotykové ovládanie navyše umocňuje zážitok z hrania a otvára hranice novým titulom, takže sa nikdy nebudete nudiť.

Viac informácií
Nespočet různých aplikací Nespočet rôznych aplikácií

Vďaka šikovnému operačnému systému tabletu budete mať aplikácie na všetko. Ak radi športujete, môžete si nainštalovať svojho osobného trénera, Shopholic ušetrí s aplikáciami pre najlepšie ponuky a vodiči zase ocenia bezplatnú auto navigáciu.

Viac informácií
Poslech hudby Počúvanie hudby

Kto rád počúva, ten si s tabletom naozaj užije. Okrem prehrávania muziky tablet zvládne určiť neznámu skladbu a dokonca vyhľadať aj jej text. Dídžejov potom poteší aplikácia pre mixovanie hudby.

Viac informácií

Čítačka elektronických kníh

Čítačka ekníh je špecializované zariadenie na čítanie elektronických dokumentov, najmä kníh. Na rozdiel od všestrannosti tabletu exceluje pri práci s bežným textom.

5 dôvodov, prečo chcieť čítačku

Ideální na dlouhé čtení Neunavuje oči

Čítať na čítačke je ako čítať z papierovej knihy. Kontrastný displej, právom nazývaný E Ink, nevyžaduje k svojmu chodu podsvietenie, a je tým pádom šetrný k očiam. Je tiež perfektne čitateľný na slnku a energeticky nenáročný – niekoľkotýždňová výdrž batérie je u čítačky normálna. Text na čítačke možno tiež ľahko zväčšovať a prispôsobovať pre každého čitateľa.

Viac informácií
Velmi tenký a lehký design Veľmi tenký a ľahký dizajn

Čítačky ekníh majú často kompaktnejšie rozmery a sú ľahšie ako tablety. Je to predovšetkým z toho dôvodu, aby samotné držanie čítačky ani pri dlhom čítaní neunavovalo.

Viac informácií
Celá knihovna stále u sebe Celá knižnica stále so sebou

Vnútorná pamäť čítačky má kapacitu až tisíce kníh, viac, než dokážete prečítať za celý život. Jedná sa preto o ideálny prostriedok, ako mať celú svoju knižnicu stále so sebou.

Viac informácií
Převod textu do mluveného slova Prevod textu do hovoreného slova

Moderné čítačky vedia prevádzať text do hovoreného slova. Knihy tak nemusíte len čítať, môžete si ich pokojne nechať čítačkou predčítať.

Viac informácií
Hraní logických her Hranie logických hier

Aj na čítačke si zahráte. Nebudú to žiadne 3D tituly, milovníci logických hier však budú potešení. Precvičte si mozog napríklad pri sudoku.

Viac informácií

Najpredávanejšie tablety

Lenovo Yoga Tablet 8 3G 16GB strieborný
Nejprodávanější tablet
ASUS MeMO Pad 7 ME176CX 16GB čierny
Nejprodávanější tablet
Lenovo Yoga Tablet 2 10 16GB platinum
Nejprodávanější tablet
Všetky tablety »

Najpredávanejšie čítačky ekníh

Amazon Kindle Paperwhite 2 (4GB)
Nejprodávanější čtečka eknih
PocketBook 626 Touch Lux 2 šedý
Nejprodávanější čtečka eknih
Amazon Kindle 6 Touch čierny
Nejprodávanější čtečka eknih
Všetky čítačky »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi