Nakupování budoucnosti HP + média Nájdi sa v hľadáčiku

Prežite čitateľské hody na Veľký knižný štvrtok 2017

Zobraziť katalóg
Prežite čitateľské hody na Veľký knižný štvrtok 2017

Poviedková zbierka spojená s reprodukciou obrazov, skutočný príbeh šialeného masového vraha, thriler z prostredia luxusu a prestížnych magazínov. To najzaujímavejšie z jarného knižného trhu opäť chystá Veľký knižný štvrtok. Jedenásty ročník prestížnej akcie vypukne 16. marca a ponúkne štrnásť starostlivo vybraných titulov.

Prežite jar s knihou

V rámci Veľkého knižného štvrtku sa milovníci kvalitnej literatúry môžu tešiť na viac ako tucet zaujímavých titulov  pôvodne raz ročne, od roku 2013 vždy na jar a na jeseň. Výber poteší prakticky všetky skupiny čitateľov, pretože v ňom sú zastúpené kriminálky, romány, non-fiction, biografie aj poviedky.

Veľký knižný štvrtok svojím poňatím spája vydavateľov a kníhkupcov so spravodajskými médiami a predovšetkým s čitateľmi. Prispieva tak k popularizácii literatúry a rozvoji knižného trhu. Dodnes predstavil desiatky kvalitných kníh rozmanitých žánrov od propredných nakladateľstiev.

Neoddeliteľnou súčasťou projektu tvorí stretnutie s autormi. Tento rok sa uskutoční na dvoch miestach a vstup na ne bude opäť zadarmo. V pražskej Mestskej knižnici budú 16. marca za moderovania Petra Vizinu rozdávať autogramy Petra Bergmann, Petra Dvořáková, Lenka Horňáková-Civade, Jozef Kollár a Mariusz Surosz. O týždeň neskôr sa predstavia, okrem posledne menovaného, ​​aj v brnenskej Knižnici Jiřího Mahena.

14 kníh, ktoré stoja za to, s Veľkým knižnom štvrtkom

Čerpajte z mimoriadnej ponuky a užite si Veľký knižný štvrtok aj prostredníctvom vášho mobilu či počítača. Všetky tituly si môžete v podobe e-kníh kúpiť na našom portáli Alza Media. Literatúra žije!

Chcete si prečítať niečo naozaj zaujímavé? Inšpirujte sa tým najlepším na tohtoročnú jar. Z titulov predstavených na Veľkom knižnom štvrtku vyberáme:

Ďábel v Bílém městě Erik Larson: Ďábel v Bílém městě

Bol to ešte človek, alebo už len diabol? Proti Henrymu Howardovi Holmesovi vyzeral aj Jack Rozparovač ako obyčajný babrák: beštiálny masový vrah počas Svetovej kolumbovskej výstavy roku 1893 zniesol zo sveta mimoriadne krutým spôsobom desiatky, ale skôr stovky žien. V Chicagu si pre svoje zvrhlé chúťky postavil hotel, v ktorom sa skrývalo skutočné peklo. Holmes v hroznom labyrinte nebohé dámy chytal do pascí slepých uličiek a prepadlísk. Potom na nich v mučiarňach a pitevniach ukájal svoje zvrhlé chúťky. Neuveriteľný prípad približuje v napínavom, bestsellerovom príbehu americký žurnalista Erik Larson. Filmové spracovanie pripravuje Leonardo DiCaprio.

Viac o knihe Ďábel v Bílém městě.

Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block: Ve světle nebo ve stínu

Veľmajster Združenia amerických autorov detektívnych románov Lawrence Block zostavil výnimočný poviedkový súbor inšpirovaný dielom maliara Edwarda Hoppera (1882  1968). Jeho realistické obrazy dýchajú zvláštnym kúzlom a naznačeným príbehom nabitým napätím, otáznikmi a erotikou. Ideálna štartovacia čiara pre 15 popredných spisovateľov na čele so Stephenom Kingom, Leem Childom, Jefferym Deaverom a Joyce Carol Oatesovou, ktorí si vybrali po jednom obraze a pretvorili ho do strhujúcej písanej podoby. Posledné dva príspevky dodali samotný editor a kunsthistorička Gail Levinová, špecialistka na Hopperovu tvorbu.

Viac o knihe Ve světle nebo ve stínu.

Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindbergová: Stockholm Přísně tajné

Bývalá úspešná novinárka Solveig Bergová na tom momentálne nie je veľmi dobre. Je bez práce aj bez priateľov. Vydavateľ Lennie Lee si naopak užíva slávy, peňazí a priazne krásnych žien. Cesty oboch hrdinov sa skrížia, keď za podivných okolností zomrie známa bloggerka a modelka Jennifer Leone. Hra bez pravidiel, úprimnosti a zmyslu pre fair-play, hra plná bizarných vrážd môže začať. Ako ďaleko je Solveig ochotná (a schopná) zájsť, aby sa opäť vrátila na výslnie? Napínavý príbeh švédskej spisovateľky Hanny Lindbergovej je bestsellerom v mnohých európskych krajinách a svojich čitateľov si nepochybne získa aj u nás.

Viac o knihe Stockholm: Stockholm Přísně tajné.

55 minut mezi životem a smrtí Jozef Kollár: 55 minut mezi životem a smrtí

Ako prekonať železnú oponu v časoch najtuhšieho socializmu? Preplávaním Dunaja, prestrihnutím ostnatého drôtu či podkopaním hraničného múra? V osobných aj nákladných áut, lodiach či vlakoch? Likvidáciou závor autobusom, nákladným autom alebo autožeriavom, to všetko za veľkého osobného rizika, že pokus skončí tragicky? Alebo byť múdrejší, všetko poriadne premyslieť, zostaviť teplovzdušný balón, tank, motorové rogalo, vrtuľník alebo akvaskútr a až potom sa pustiť do akcie? Práve na poslednú skupinu technicky obzvlášť schopných jedincov sa zameriava oceňovaný reportér Jozef Kollár. A ukazuje, že túžba po slobode a viera vo svoje zručnosti dokázala doslova cez hranice prenášať.

Viac o knihe 55 minut mezi životem a smrtí.

Ach, ty Češky! Mariusz Surosz: Ach, ty Češky!

Čo spája Věru Čáslavskú, Adinu Mandlovú, Petru Šachovú a Růženu Vackovú? Boli to Češky. Význačný poľský novinár, esejista a historik Mariusz Surosz na základe mapovania životných osudov týchto známych, avšak často polozabudnutých osobností odkrýva českú národnú povahu, silu aj komplexy. Ukazuje širšie súvislosti a odhaľuje minulosť nášho národa z uhla pohľadu, označujúcim nás oveľa viac, než si sami myslíme. Alebo chceme myslieť. Veľmi poučná kniha nadväzuje na titul Pepíci – dramatické století Čechů polskýma očima z roku 2010.

Viac o knihe Ach, ty Češky!

Každý má svou lajnu Petra Dvořáková: Každý má svou lajnu

Príbeh o radostiach aj starostiach dospievajúcich detí na českom malomeste má za ústredný motív florbal. Kateřina s Adamom, súrodenci a hlavní hrdinovia knihy Petry Dvořákovej, niekoľkokrát týždenne trénujú, aby posilnili šance svojho tímu na víťazstvo v krajskom pohári. A nielen to. Katařina sa trápi kvôli nezhodám rodičov a Adam túži po Eliške, ktorá však zrejme napomáha nečestným spôsobom partie okolo drsného Richarda. Jeho otec si vraj napokon môže dovoliť kúpiť víťazstvo nielen v rozhodujúcom zápase. Mladá autorka, dobre oboznámená s florbalovým prostredím, s nadhľadom opisuje nielen športové stretnutia, ale aj bežný život mládeže, túžby, priania, prvé výhry aj neúspechy.

Viac o knihe Každý má svou lajnu.

Skleněný zámek Jeanette Wallsová: Skleněný zámek

Životopisný román, v ktorom Jeanette Wallsová vykresľuje svoje rozporuplné detstvo v 60. rokoch 20. storočia. Stvorila neobyčajne silný a dojemný príbeh štyroch súrodencov, ktorých rodičia nie sú ako ostatní. Matka sa radšej ako starostlivosti o domácnosť venuje umeniu a otec neustále balansuje na hrane vezenia. Deťom však vie rozprávať nádherné, fantastické historky. Autorka napriek tomu obidvoch opisuje s láskou a porozumením, hoci ako dieťa sama v obavách hľadela do budúcnosti. Kniha sa hneď po svojom vydaní dočkala vysokých predajov a popularity, do kín sa práve chystá film s Brie Larssonovou, Naomi Wattsovou a Woodym Harelsonom.

Viac o knihe Skleněný zámek.

Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici: Kniha zrcadel

Presvedčte sa, že knihy môžu byť nebezpečné. Odvážny a všetkého schopný žurnalista John Keller dostane od literárneho agenta Petera Katza rukopis Kniha zrcadel. Čítanie je to vzrušujúce, zábavné a napínavé, až na to, že vražda váženého profesora Josepha Wiedera v ňom nie je objasnená  záver jednoducho chýba. A jeho autor Richard Flynn umiera v nemocnici. Rumunský spisovateľ žijúci vo Veľkej Británii Eugen Ovidiu Chirovici vás vo svojom trháku zatiahne do nebezpečných osídiel cudzích spomienok. Ako dopadne pátranie po 25 rokov starej vražde, ktorého kľúč kniha zrejme ukrýva?

Viac o knihe Kniha zrcadel.

Veľký knižný štvrtok a ďalšie tituly

Sestra smrt
Elektronická kniha - Severská krimi ze severu Čech. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a vyšetřovatel Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. - autor Daniel Petr, 342 stran

8,48 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25874
Hřbitov nevěst
Elektronická kniha - Detektivka založená na skutečných událostech. Přízračná sibiřská tajga, nekonečné bažiny, zapomenuté trestanecké osady a mizející dívky, které nikdo nehledá. - autor Tomáš Boukal, 224 stran

8,10 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25872
Gentleman v Moskvě
E-kniha - Bestseller New York Times. Kniha roku 2017 dle mnoha anket dává čtenářům nahlédnout do nejhlubších zákoutí ruské duše. - autor Amor Towles, 472 stran

9,82 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25770
Raději zešílet v divočině
E-kniha - Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. - autor Aleš Palán, Jan Šibík, 368 stran

10,20 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25768
Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky
E-kniha - Závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně odkrývá další osudy Eleny a Lily. - autor Elena Ferrante, 450 stran

10,20 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25767
Falešné hranice
Elektronická kniha - Odkrývá doposud téměř neznámou nezákonnou činnost Státní bezpečností na přelomu 40. a 50. let 20. století. - autor Václava Jandečková, 560 stran

10,58 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25493
Dívka, která upíjela měsíc
E-kniha - Oceňovaná fantasy a The New York Times Bestseller. - autor Kelly Barnhilovál, 336 stran

8,45 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK25492
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi