Windows 8

0

Windows 8/8.1 zakúpite v českej, slovenskej aj anglickej verzii. Vybrať si môžete medzi 32-bitovou a 64-bitovou verziou a niekoľkými typmi licencií.

Pokračovať

Hlavné novinky oproti Windows 7

 • Rýchle spustenie - zvyčajne trvá 10 až 15 sekúnd
 • Optimalizácia pre dotykové obrazovky
 • Štart Screen - prepracovaný dizajn úvodnej obrazovky
 • Integrácia s cloudovou službou OneDrive a obchodom s aplikáciami Windows Store
 • Vylepšené zabezpečenie najmä vďaka funkciám SecureBoot, BitLocker a AppLocker

Bitová verzia

V dnešnej dobe sú 64-bitové operačné systémy považované za štandard a 32-bitové sa stávajú minulosťou. Hlavná výhoda 64-bitového OS je v podpore viac ako 4 GB RAM a v spätnej kompatibilite s 32-bitovými aplikáciami. Jedinou požiadavkou je 64-bitový procesor - tie sú na trhu už od roku 2003.

Typy edícií

Niektoré vydania systému Windows možno už zakúpiť v inovovanej verzii na Windows 8.1. V opačnom prípade je tento upgrade možné stiahnuť dodatočne po inštalácii prostredníctvom služby Windows Update.

 • Windows 8 - verzia na bežné domáce použitie, dostačuje väčšine používateľov
 • Windows 8 Pro - umožňuje pripojenie k firemnej doméne, disponuje plnohodnotnou funkciou Vzdialenej plochy (klient aj hosť), obsahuje nástroj na šifrovanie dát BitLocker a podporuje virtualizáciu.
 • Windows 8 Enterprise - edícia využiteľná len vo firemnom prostredí. Oproti verzii Pro je obohatená hlavne o funkcie Windows-To-Go, DirectAccess, BranchCache, AppLocker a podporu VDI.

Typy licencií

 • OEM licencie - najlacnejšie licencie, ktorých používanie je viazané k novo zakúpenému počítaču. Produkt sa nedá inštalovať na iné zariadenie, ako to, ku ktorému bola licencia zakúpená. OEM licenciu možno využiť aj vtedy, keď si počítač zostavíte sami zo zakúpených komponentov.
 • FPP (krabicová verzia) - plná, prenosná licencia. Oproti OEM licencii je možné produkt odinštalovať a nainštalovať na ľubovoľné iné zariadenie - nesmie však byť používaná na viacerých počítačoch súčasne.
 • GGK (Get Genuine Kit) - slúži na legalizáciu operačného systému, ak je na vašom počítači nainštalovaný neoriginálny systém Windows. Táto licencia je, rovnako ako OEM licencia, viazaná na konkrétny počítač a je neprenosná. Okrem GGK licencie možno tiež na účely legalizácie zakúpiť FPP licenciu (krabicovú verziu) - OEM licenciu však nemožno použiť.

Oficiálna podpora až do roku 2023

Windows 8 s nainštalovaným upgradom na Windows 8.1 budú zo strany Microsoftu oficiálne podporované až do 1. októbra 2023. Do tejto doby budú prostredníctvom služby Windows Update vydávané dôležité systémové aktualizácie.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?
1 položka
WinPro 10 SNGL Upgrd OLP NL Acdmc
Operační systém upgrade, jedna jazyková verze, verze 10
  Interní

€78,90 bez DPH €65,75
Kúpiť
Dostupné nasledujúci pracovný deň
Objednávací kód: ED5600d
 

Zadajte názov tovaru

Poznámka:


Skúste Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11