AD homeoffice PET

RAGE 2 (TESTY) – výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Počítačová hra RAGE 2 je tu a podobne, ako jej predchodca z roku 2010, sa odohráva v post-apokalyptickom svete po páde meteoritu, v ktorom sa preživší obyvatelia pokúšajú obnoviť civilizáciu, pretože môžu. Vašou úlohou, ako posledného preživšieho Rangera, je vysporiadať sa s robotickým generálom Crossom a jeho organizáciou The Authority, ktorá napadla vašu domovinu Vineland a pozabíjala väčšinu obyvateľov. A že to nebude práca jednoduchá, tomu verte. Svet, v ktorom sa budete pohybovať, je totiž nielen otvorený, ale hlavne tiež pekne rozľahlý. My sa však dnes žiadnemu robogenerálovi mstiť nebudeme, našou dnešnou úlohou totiž bude zistiť, s akou grafickou kartou AMD či NVIDIA si túto akčnú strieľačku zahráte najlepšie, alebo ktorej grafickej karte by ste sa mali v tele Rangera Walkera vyhnúť.

RAGE 2 testy

RAGE 2 (TESTY) – OBSAH ČLÁNKU

  1. RAGE 2 – predstavenie
  2. Ako budeme RAGE 2 testovať
  3. Výkony grafických kariet v hre RAGE 2
  4. RAGE 2 – plynulé hranie, alebo sekanie?
  5. Ako výkonný potrebujeme procesor?
  6. Koľko grafickej pamäte vyžaduje RAGE 2?
  7. Koľko jadier CPU v hre RAGE 2 využijete?
  8. Záverečné hodnotenie grafických kariet v hre RAGE 2

RAGE 2 – predstavenie

Za počítačovou hrou RAGE 2 stoja švédski vývojári zo štúdia Avalanche Studios, ktorí svoje sily spojili s ID Software, a jej vydanie si potom vzala pod svoje krídla Bethesda Softworks. Samotná počítačová hra je postavená na hernom engine Apex Engine, ktorý tentoraz využíva výhradne služby najnovšieho vykresľovacieho rozhrania VULKAN. V hre by sme sa tak mohli dočkať vysokej snímkovej frekvencie, a to aj v tak rozľahlom a otvorenom svete, akým počas hrania hry RAGE 2 prechádzate. Nepredbiehajme však a poďme sa najskôr pozrieť na hardvérové požiadavky na hranie RAGE 2.

i

Viac o samotných kvalitách hry v našej podrobnej recenzii Rage 2.

Oficiálne požiadavky na hardvér pre PC verziu hry RAGE 2


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 7/8.1/10 64-bit
Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor Intel Core i5-3570/AMD Ryzen 3 1300X
Intel Core i7-4770/AMD Ryzen 5 1600x
Grafická karta NVIDIA GTX 780 3 GB/AMD R9 280 3 GB
NVIDIA GTX 1070 8 GB/AMD Vega 56 8 GB
3D API VULKAN VULKAN
Operačná pamäť 8 GB 8 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

Ako budeme RAGE 2 testovať

Hlavnou úlohou dnešného článku je porovnanie výkonov grafických kariet v počítačovej hre RAGE 2. Pretože výkony grafických kariet v počítačových hrách sú ovplyvnené nielen výkonom samotného grafického čipu, ale aj mnohými ďalšími faktormi, najmä tak výkonom procesora alebo kapacitou grafickej pamäte, pokúsime sa v hre odhaliť aj tieto závislosti.

Na testovanie grafických kariet počítačová hra RAGE 2 žiadny vstavaný benchmark neponúka, a tak som si musel vytvoriť vlastnú testovaciu scénu. Pri prechádzaní hry som ako najlepšiu nakoniec vyhodnotil testovaciu scénu na mape Sekreto Wetlands (Kvasirk's Laboratory), ktorá vyťažuje grafické karty oveľa viac než v bežných lokáciách hry, a pre grafické karty teda bude znamenať skôr najhorší scenár. Ak totiž s grafickou kartou prejdete túto scénu s dostatočnou snímkovou frekvenciou, zvyšok hry už pre ňu nebude predstavovať žiadny väčší problém. Testovacia scéna trvá celkom 53 sekúnd a my v nej pri grafických kartách nebudeme merať iba priemernú snímkovú frekvenciu, ale v prípade každej karty budeme zaznamenávať aj jednotlivé časy snímok (Frame times), ktoré veľmi dobre opisujú plynulosť pohybu v hre, ďalej potom tiež využitie grafickej pamäte , využitie GPU, CPU a ďalšie dôležité veličiny.

Na zaznamenávanie dosiahnutých časov snímok, z ktorých sa následne počíta tiež výsledná priemerná rýchlosť snímok, budeme využívať špeciálny nástroj OCAT, ktorý ako jediný dokáže pracovať pod grafickým rozhraním VULKAN. Na zvyšný monitoring správania grafických kariet aj celého testovacieho systému som potom využil služby nástroja MSI Afterburner.

RAGE 2; nastavenie 1 RAGE 2; nastavenie 2 RAGE 2; nastavenie 2

Počítačová hra RAGE 2 využíva celkom štyri prednastavené grafické profily (Low, Medium, High a Ultra), ktoré môžete využiť v závislosti od výkonu vašej grafickej karty. Hra RAGE 2 je pomerne dobre optimalizovaná, aj keď, ako určite uvidíte, rezervy sa iste nájdu, a tak som v dnešných testoch využil najvyššie nastavenie (Ultra) na testovanie grafických kariet ako výkonu vysokého, tak tiež stredného.

Testovacia zostava

S akými grafickými kartami sme hru RAGE 2 testovali

Ak teda vieme ako a čo budeme testovať, poďme si na záver tejto kapitoly ešte predstaviť grafické karty, ktoré sa zúčastnia dnešných testov.

Grafické karty vysokého výkonu (high-end)




Zotac Gaming RTX 2080 Ti Triple Fan v testoch Gainward RTX 2080 Phoenix GS 8G v testoch Gigabyte Aorus RTX 2070 Xtreme v testoch Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS v testoch
Zotac Gaming RTX 2080 Ti Triple Fan Gainward RTX 2080 Phoenix GS 8G Gigabyte Aorus RTX 2070 Xtreme Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS
Sapphire Radeon VII 16G HBM2 v testoch Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 v testoch Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming v testoch
Sapphire Radeon VII 16G HBM2 Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming
Grafické karty stredného výkonu (mainstream)




Gigabyte RTX 2060 OC 6G v testoch Gainward GTX 1660 Ti Pegasus v testoch Inno3D GTX 1660 Twin X2 v testoch Asus Strix GTX 1650 O4G Gaming v testoch
Gigabyte RTX 2060 OC 6G Gainward GTX 1660 Ti Pegasus Inno3D GTX 1660 Twin X2 Asus Strix GTX 1650 O4G Gaming
Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 6G v testoch Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 3G v testoch

Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 6G
Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 3G


Sapphine Nitro+ RX 590 8GD5 SE v testoch Asus Strix RX 580 O8G Gaming v testoch Sapphine Nitro+ RX 570 4GD5 v testoch
Sapphire Nitro+ RX 590 8GD5 SE Asus Strix RX 580 O8G Gaming Sapphire Nitro+ RX 570 4GD5





Ako môžete vidieť, do dnešných testov boli zaradené grafické karty tak, aby v nich bol prítomný vždy jeden zástupca konkrétneho grafického čipu od spoločnosti AMD aj NVIDIA.

Výkony grafických kariet v RAGE 2

Tým najdôležitejším ukazovateľom výkonu grafických kariet je pre nás priemerná rýchlosť snímok. Čím vyšších hodnôt snímkovej frekvencie karta v testoch dosiahla, tým lepšie, a jej výkon môžeme pokladať za vyšší.

Nasledujúce grafy ukazujú, ako si v testoch počítačovej hry RAGE 2 viedli jednotlivé grafické karty v rôznych rozlíšeniach. V rozlíšení 3 840 × 2 160P (4K UHD) však boli testované iba grafické karty zo segmentu vysokého výkonu. Menej výkonné grafické karty totiž ani nie sú na toto vysoké rozlíšenie svojím výkonom stavané.

RAGE 2 – FPS

RAGE 2; výsledky testov

Pre naozaj kvalitné hranie počítačovej hry RAGE 2 budete potrebovať vysokú snímkovú frekvenciu a čím vyššiu, tým lepšie. RAGE 2 je totiž akčná strieľačka z pohľadu prvej osoby (pri riadení vozidiel potom z pohľadu tretej osoby), ktorá sa odohráva väčšinou v otvorenom svete, takže času na rýchle otočky a mierenie mnoho mať nebudete. Snímková frekvencia by teda v RAGE 2 mala byť svižná a rozhodne by sa nemala dostať pod hranicu 60 FPS. Pretože som však na dnešné testy zvolil scénu, ktorá je pre grafické karty v tejto hre asi jednou z najnáročnejších, bude pre nás dnes dostatočnou snímkovou frekvenciou hranica 50 FPS. Ak totiž v testovanej scéne dosiahnete aspoň túto hranicu, dá sa potom predpokladať, že v ostatných lokáciách hry vám rýchlosť snímok narastie ešte vyššie, určite však cez 60 FPS. Ako si teda viedli jednotlivé grafické karty v rôznych rozlíšeniach?

RAGE 2 v rozlíšení 3 840 × 2 160 p (4K UHD)

Najvyššie rozlíšenie 3 840 × 2 160 nie je v počítačovej hre RAGE 2 v nastavení ULTRA prakticky hrateľné na žiadnej grafickej karte. Snáď len s tou najvýkonnejšou GeForce RTX 2080 Ti by ste sa v tomto rozlíšení mohli dostať k hranici 60 FPS. Vlastníci všetkých ostatných grafických kariet však už majú smolu a budú sa musieť zmieriť s hraním v rozlíšení nižšom (alebo zásadným spôsobom znížiť grafické nastavenia v hre).

RAGE 2 v rozlíšení 2 560 × 1 440 p (WQHD)

V rozlíšení 2 560 × 1 440 je situácia už oveľa veselšia, v ňom si totiž RAGE 2 zahráte pomerne kvalitne na ľubovoľnej high-endovej grafickej karte. Najlepšie, samozrejme, na grafickej karte GeForce RTX 2080 Ti, s ktorou by ste sa mohli dostať v RAGE 2 cez vysokých 100 FPS. Okrem grafickej karty GeForce RTX 2060, s ktorou sa v tomto rozlíšení ešte počítať dá, všetci vlastníci ostatných mainstreamových kariet potom majú smolu a budú si musieť v hre nastaviť rozlíšenie ešte nižšie.

RAGE 2 v rozlíšení 1 920 × 1 080 p (Full HD)

V rozlíšení 1 920 × 1 080 je potom RAGE 2 v nastavení na ULTRA hrateľná na naprostej väčšine grafických kariet oboch výkonnostných segmentov aj výrobcov. Jedinými výnimkami však sú grafické karty GeForce GTX 1060 s 3 GB grafickej pamäte a potom tiež nové GeForce GTX 1650, s ktorými na hranie RAGE 2 v nastavení na ULTRA zabudnite.

Ukážky z testov RAGE 2: Súboj GeForce RTX 2080 a Radeon VII vyznel oveľa lepšie pre GeForce.

RAGE 2 – plynulé hranie, alebo sekanie?

Priemerná rýchlosť snímok grafických kariet je síce spoľahlivým ukazovateľom ich výkonu, nič nám ale nepovie o celkovej plynulosti renderingu, ktorý je rozhodujúcim faktorom zdania plynulého pohybu na monitore počítača. Veľmi často sa totiž stáva, že jednotlivé snímky nie sú grafickou kartou na monitor vykresľované v pravidelných intervaloch a sem-tam dôjde k nejakému zdržaniu. Toto občasné zdržanie sa potom v hre prejaví tak, že sa pri inak plynulom pohybe obrazu na monitore na okamih akoby zasekne (stutter). Stuttering je teda nepríjemnou chybou plynulosti pohybu v hrách, ktorá môže byť spôsobená nielen enginom samotnej počítačovej hry, ale napríklad aj celým systémom alebo nevyladenými ovládačmi grafických kariet.

Ako teda stuttering, či inú chybu plynulosti renderingu, v hrách odhaliť? Jednou z možností sú vypočítané hodnoty ukazovateľov 99. percentil (1 % Low FPS) a 99,9. percentil (0,1 % Low FPS), ktoré v prípade veľkých odstupov (rozdielov) od hodnoty priemernej snímkovej frekvencie naznačujú problémy s plynulosťou vykresľovania snímok, a teda aj nebezpečenstvo trhavého pohybu v hre. Pri posudzovaní miery stutteringu v hre pomocou percentilu je však dobré mať na pamäti, že táto metóda posúdenia častokrát nie je stopercentne spoľahlivá, niekedy nám totiž percentily „klamú“, a je preto dobré stuttering posudzovať aj podľa ďalších ukazovateľov.
Inou a úplne bezpečnou možnosťou, ako tento nepríjemný stuttering v hre odhaliť, je graf, do ktorého sú vynesené časy potrebné na vykreslenie všetkých snímok grafickou kartou. V týchto grafoch potom odhalíte prakticky akúkoľvek časovú anomáliu v renderingu. Poďme sa na to pozrieť.

Testy RAGE 2 – časy snímok

RAGE 2; časy snímok

Z grafov časov jednotlivých snímok je zrejmé, že sú tieto snímky distribuované v pomerne pravidelných intervaloch, bez nejakého výraznejšieho stutteringu. Sem-tam sa síce nejaká abnormalita v časovaní objaví, myslím ale, že to nie je nič tak závažné, aby vám to dojem plynulého pohybu v hre RAGE 2 výrazne pokazilo. Grafické karty AMD sú na tom s plynulosťou málinko lepšie, ale nie je to nič, čo by stálo za dlhé rozprávanie.


Ukážky z testov RAGE 2: V súboji GeForce RTX 2080 a GeForce GTX 1080 Ti to bolo takmer o prsia.

Ako výkonný potrebujeme procesor?

Asi najčastejším dôvodom nižšej snímkovej frekvencie v hrách býva nedostatočne výkonný procesor. Ako to ale spoznať? Hoci sa to niekomu z vás bude zdať čudné, nedostatočný výkon CPU poznáme podľa ukazovateľa vyťaženia GPU. Hodnota tohto ukazovateľa nám totiž počas testov ukazuje, či a ako je počítačová hra závislá na výkone procesora. Aby grafická karta pracovala na plný výkon, musí ju procesor (CPU + RAM) stíhať „kŕmiť“ potrebnými dátami, ktorá GPU nutne potrebuje na vlastný rendering snímky. Ak je procesor príliš slabý a potrebné dáta nedodá včas, grafická karta preruší rendering a musí na nich počkať. Vyťaženie grafickej karty tak klesá a rovnako tak ide dole aj rýchlosť snímok v hre. Táto situácia veľmi často nastáva v prípade výkonných grafických kariet pri hraní v nízkych rozlíšeniach 1 920 × 1 080. Poďme sa teda pozrieť, aká situácia panuje v hre RAGE 2. Do nasledujúcich grafov som umiestnil iba grafické karty GeForce RTX 2080 Ti, GeForce RTX 2080 a Radeon VII, pri ktorých sa dajú očakávať problémy najväčšie.

Vyťaženie GPU

RAGE 2; vyťaženie GPU

Ako môžete vidieť, vyťaženie tých najvýkonnejších grafických kariet sa pohybuje veľmi vysoko, takmer na 100 %, čo je dobre a takto to má v prípade moderného grafického rozhrania, akým je práve Vulkan, byť. Za povšimnutie však stojí správanie Radeon VII, pri ktorom vyťaženie so vzrastajúcim rozlíšením postupne klesá. Tak by to byť samozrejme nemalo a vyzerá to, že výkon Radeon VII je brzdený niečím iným než len samotným výkonom procesora. Na vine môže byť napríklad ovládač grafickej karty či priamo v hre nejaký horšie optimalizovaný kód (shadery) pre Radeon VII.

Ukážky z testov RAGE 2: Radeon RX 580 na tom bol predsa len lepšie než GeForce GTX 1060.

Koľko grafickej pamäte vyžaduje RAGE 2?

Jednou z ďalších vecí, ktorá ovplyvňuje výkon grafických kariet v počítačových hrách, sú požiadavky na kapacitu grafickej pamäte.
Aby grafická karta vykresľovala zábery čo najvyššou rýchlosťou, je nutné, aby boli dáta nevyhnutne potrebné na rendering (Working set) umiestnené v rýchlej grafickej pamäti (VRAM) priamo pri grafickom čipe. Ak je kapacita VRAM príliš malá na to, aby sa do nej Working set vošiel, musia byť tieto dáta dodatočne a priebežne prenášané z operačnej pamäte (RAM) pomocou pomalej zbernice PCI Express. Samozrejme, ak táto situácia nastane a GPU musí na dáta čakať, rýchlosť snímkov ide dole. Je teda veľmi dôležité, aby kapacita grafickej pamäte bola aj s malou rezervou na požiadavky danej hry dostatočne veľká. A ako je na tom RAGE 2?

Do nasledujúcich grafov som zaradil grafické karty RTX 2080 Ti a Radeon VII, ktoré disponujú obrovskou kapacitou grafickej pamäte. Ďalej GeForce GTX 1060 so 6 GB VRAM a nakoniec tiež grafickú kartu GeForce GTX 1060 s len 3 GB VRAM.

Prvý graf „Využitie VRAM“ nám ukazuje, koľko MB dát si grafickej karty počas testov obsadili vo svojich VRAM. Druhý graf „Vyťaženie PCI Express“ nám ukazuje intenzitu prenosov dát medzi GPU a RAM. Ak je táto intenzita príliš vysoká, signalizuje to nízku kapacitu VRAM a dodatočné doťahovanie dát z operačnej pamäte.

Využitie grafickej pamäte GPU

RAGE 2; využitie grafickej pamäte GPU

Kým grafické karty Radeon VII a GeForce RTX 2080 Ti si počas testu obsadili približne 30 % kapacity svojej grafickej pamäte, v prípade GeForce GTX 1060 6 GB to bolo nejakých 50 % a pri GTX 1060 3 GB potom už viac ako 80 % kapacity.

Ak sa následne pozrieme na graf vyťaženia zbernice PCI Express, je celkom zrejmé, že v prípade grafickej karty GeForce RTX 1060 3 GB nebolo vyťaženie zbernice nijako výraznejšie vyššia než pri ostatných grafických kartách. Môžeme tak konštatovať, že pri počítačovej hre RAGE 2 nie je v prípade grafických kariet VRAM s kapacitou 3 GB nejakou veľkou brzdou snímkovej frekvencie.

Ukážky z testov RAGE 2: Grafická pamäť s kapacitou len 3 GB nie je veľkou brzdou výkonu.

Koľko jadier CPU v hre RAGE 2 využijete?

Cieľom týchto testov je zistiť, ako je engine počítačovej hry RAGE 2 optimalizovaný na využitie viac procesorových jadier, teda či a ako je schopný svoje úlohy vykonávať paralelne. V tomto teste som v BIOSe základnej dosky postupne vypínal vždy dvojicu jadier procesora aj HTT (Hyper-Threading Technology) na Intel CORE i7-8700K. S grafickou kartou GeForce RTX 2080 Ti som potom následne meral výkon (snímkovú frekvenciu) v rozlíšení 1 920 × 1 080, kde je, ako už vieme, potreba výkonu CPU najviac. Pokiaľ bude v testoch výkon škálovať spoločne s počtom aktívnych procesorových jadier, môžeme potom povedať, že engine počítačovej hry RAGE 2 je pre viac jadier optimalizovaný dobre, čoho potom samozrejme môžu najviac využiť vlastníci viacjadrových procesorov.

Škálovanie jadier CPU

RAGE 2; škálovanie jadier CPU

Počítačová hra RAGE 2 je pre viac jadier procesora aj HTT optimalizovaná veľmi zle. Ak sa pozrieme na výsledky merania, je prakticky úplne jedno, koľko jadier využijete a či máte v procesore HTT vypnutý, alebo zapnutý. To samozrejme platí len pre štvor a viacjadrové procesory, v prípade iba dvoch aktívnych jadier sa mi totiž hru nepodarilo spustiť vôbec.

Ak máte teda vo svojom počítači nejaké vysoko taktované štvorjadro, zahráte si s ním počítačovú hru RAGE 2 rovnako dobre ako váš kolega, ktorý si zaobstaral drahší procesor so šiestimi či ôsmimi jadrami. To napokon potvrdzuje aj druhý graf, ktorý ukazuje, že štvorjadrový procesor vám vyťaží grafickú kartu GeForce RTX 2080 Ti rovnako dobre, ako šesťjadrový procesor so zapnutým HTT.

Ukážky z testov RAGE 2: Radeon RX 570 je oproti GeForce GTX 1650 jasným lídrom.

Záverečné hodnotenie výkonov grafických kariet v hre RAGE 2

Možno, že počítačová hra RAGE 2 neponúka úplne najpokročilejšiu grafiku, no jej hrateľnosť je vysoká, a ak vás RAGE 2 chytí, čaká na vás priehrštie rozličných prestreliek v rozľahlom otvorenom svete, a vy sa tak budete musieť dosť oháňať, aby ste ju prešli až do samého konca.

Samotné súboje sú hocikedy pomerne divoké a vy na ich úspešné zvládnutie budete okrem vlastných schopností potrebovať tiež svižnú snímkovú frekvenciu, ktorú vám zaistí dostatočne výkonná grafická karta. Najlepšie si túto počítačovú hru zahráte na grafickej karte GeForce RTX 2080 Ti, čo žiadnym prekvapením iste nie je, pretože ide o dnes vôbec najvýkonnejšiu grafickú kartu (nepočítajúc Titan RTX).

Aby ste si RAGE 2 dobre zahrali, nemusíte mať len to najvýkonnejšie. Aj ostatné high-endové grafické karty vám ponúknu výkon viac ako dostatočný. Ba čo viac, s dobrou snímkovou frekvenciou môžete počítať aj v prípade niektorých mainstreamových grafických kariet ako GeForce RTX 2060, RTX 1660/Ti a nestratia sa tu ani starí dobrí harcovníci ako Radeon RX 590/580/570 či GeForce GTX 1060 6GB.

O poznanie horšie na tom sú grafické karty GeForce 1650 alebo GeForce GTX 1060 3 GB, pre ktoré je nastavenie Ultra v tejto hre už nad ich sily, a je jasné, že ich majitelia budú musieť siahnuť do nastavenia hry a „zrezať“ niektoré grafické detaily.

S akým herným PC na RAGE 2?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox GTX 1660

Minimálne požiadavky:

Alza GameBox GTX 1660

Alza GameBox RTX2070 PLAYzone BYOC

Odporúčané požiadavky:

Alza GameBox RTX2070 PLAYzone BYOC

Alza BattleBox RTX2080Ti Ninja

Najvyššia nastavenie detailov:

Alza BattleBox RTX2080Ti Ninja

O výkon vášho existujúceho procesora sa príliš báť nemusíte, o to sa postarali už vývojári, ktorí do hry implementovali nové vykresľovacie rozhranie Vulkan. Stačiť vám tak bude nejaký vyššie taktovaný štvorjadrový procesor, s ktorým v tejto hre „nakŕmite“ pokojne aj tú najvýkonnejšiu grafickú kartu.

Ak však budete chcieť hrať RAGE 2 vo vyššom rozlíšení než 1 920 × 1 080 (Full HD), budete si musieť zaobstarať nejakú výkonnejšiu grafickú kartu, na hranie vo vysokom rozlíšení 4K UHD potom prakticky úplne zabudnite.

i Mohlo by vás zaujímať

Suma-sumárum, hoci to na prvý pohľad príliš nevyzerá, v prípade počítačovej hry RAGE 2 ide o graficky pomerne náročnú hru, ktorá vašu grafickú kartu rozhodne nijako šetriť nebude. To však neznamená, že si majitelia slabších grafických kariet nemôžu RAGE 2 tiež naplno užiť. Samozrejme že môžu, len sa budú musieť uskromniť a trochu znížiť grafické detaily v nastavení hry.

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Volám sa Pavel Šantrůček a grafickým kartám sa profesionálne venujem už viac ako 5 rokov. Architektúra, recenzie a testy grafických kariet sú presne to, čo ma posledné dva roky živí a čo stalo neoddeliteľnou súčasťou môjho pracovného života na GPUreport.cz. Ako programátor som tiež autorom niekoľkých nástrojov na analýzu snímkovej frekvencie grafických kariet, z ktorých asi najznámejší FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojne využívaný na celom svete.

Vytlačiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií