Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Acer Predator Helios 300 (RECENZIA)

Zobraziť katalóg
Acer Predator Helios 300 (RECENZIA)
Aktualizované

Spoločnosť Acer už nejakú dobu ponúka herné počítače, monitory a notebooky označované svojou gamingovou značkou Predator. Na jedného zo zástupcov sa dnes pozrieme, a to rovno na herný notebook Acer Predator Helios 300. Ten je možné nájsť v niekoľkých konfiguráciách, my sme na test dostali model s procesorom Intel Core i7-7700HQ, grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060, 16 GB RAM a kombináciou 256 GB SSD a 1 TB pevného disku. V nasledujúcej recenzii váš zoznam s výkonom a ďalšími aspektmi, ktoré rozhodne nie je možné pri hodnotení notebooku opomenúť.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Acer Predator Helios 300 (RECENZIA) – obsah

  1. Parametre notebooku Acer Predator Helios 300
  2. Acer Predator Helios 300 a jeho typicky herný dizajn
  3. Klávesnica Helios 300 nepoteší ani nesklame
  4. Konektory, displej a reproduktory Acer Predator Helios 300
  5. Acer Predator Helios 300 má povedomú konfiguráciu úložísk
  6. Syntetické testy výkonu Acer Predator Helios 300
  7. Predator Helios 300 v hrách
  8. "Kúri" Acer Predator Helios 300?
  9. Hodnotenie a cena Acer Predator Helios 300

Parametre Acer Predator Helios 300

Ako už bolo už spomenuté v úvode, výkonnostné jadro našej konfigurácie Acer Predator Helios 300 tvorí procesor Intel Core i7-7700HQ a grafická karta Nvidia GeForce GTX 1060. Desiata generácia grafických čipov Nvidia je známa vymazávaním výkonnostných rozdielov medzi desktopovými a notebookovým verziami. Notebook by mal teda ponúkať približne rovnaký grafický výkon, aký poskytuje stolný počítač vybavený referenčným modelom karty GTX 1060.

ParameterAcer Predator Helios 300
ProcesorIntel® Core™ i7-7700HQ (2,8 – 3,8 GHz, 6 MB L3 cache, 4 jadrá/8 vlákien)
Grafická kartaNVIDIA® GeForce® GTX 1060
Displej15,6" Full HD IPS (1 920 × 1 080), antireflexný, 60 Hz
Operačná pamäť16 GB (1× 16 GB) DDR4 2 400 MHz
Úložisko256 GB M.2 NVMe SSD + 1 TB HDD 5 400 ot./min
KonektivitaWiFi Intel® 802.11ac + Gigabit Ethernet LAN + Bluetooth® 4.0
Porty1× USB 3.1 Type-C, 1× USB 3.0, 2× USB 2.0, SD slot, HDMI, audio jack, Ethernet LAN
Vstupné zariadeniePodsvietená klávesnica s numerickým blokom, touchpad
BatérieLi-ion, 4-článková, 48 Wh
Rozmery39 × 26,6 × 2,68 cm
Váha2,7 kg
Operačná pamäťWindows 10 Home 64-bit

Notebook disponuje jedným modulom operačnej pamäte s kapacitou 16 GB. Takéto riešenie výrobca zvolil pravdepodobne z dôvodu budúcej rozšíriteľnosti, pretože Acer Predator Helios 300 dokopy ponúka dva sloty. Užívateľské dáta zabezpečuje kombinácia 1 TB HDD a 256 GB SSD, ktoré nájdeme v M.2 slote pripojené NVMe rozhraním, čo znamená vyššie rýchlosti, než aké dokáže poskytnúť rozhranie SATA III.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Ako displej je osadený antireflexným 15,6" IPS panel, ktorý by mal zabezpečiť verné farby a dobré pozorovacie uhly. Notebook nažive pri odpojenom napájaní udrží 48 Wh akumulátor. V prípade herného notebooku dnes už nesmie chýbať ani podsvietená klávesnica, ktorú Acer do svojho Predator Helios 300 nezabudol implementovať.

Acer Predator Helios 300 a jeho typicky herný dizajn

Predator Helios 300 sa drží konštrukčného riešenia, ktoré vychádza z posledných trendov spoločnosti Acer. Celkovo je dizajn ladený skôr agresívne, ako je to v prípade herných notebookov zvykom. Hlavnou farbou je čierna doplnená o červené akcenty. Tie nájdeme v podobe farebného olemovania touchpadu, výraznejšieho zafarbenia štvorica klávesov WSAD, dvoch pruhov na kryte notebooku a okolo chladenia v zadnej časti. Tu je použité väčšie množstvo plastu červenej farby, ktorého povrch je matný a menej výrazný, čo oproti produktovým obrázkom pôsobí solídnejším dojmom.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Prekvapením pre nás bola pevnosť celého prístroja. Kombinácia hliníka a plastu je tu spracovaná príkladne a nemáme k nej výhrady. Hliníkový kryt nájdeme na vrchnej časti tela notebooku okolo klávesnice, vďaka tomu nie je možné telo pri bežnom používaní akokoľvek prehnúť. Hliníkový je tiež kryt displeja, ktorý tiež vykazuje nadpriemernú odolnosť.

Pokiaľ máte Acer Predator Helios 300 otvorený, oceníte pevnosť kĺbu, ktorý zamedzuje väčšiemu kývaniu displeja, napriek tomu je možné notebook celkom ľahko otvoriť jednou rukou až do maximálneho uhla 140°.

Jeden malý nedostatok sme však z hľadiska spracovania notebooku Acer Predator Helios 300 našli. Rovnako ako v prípade nedávno recenzovaného Acer Aspire 5 sú hrany vrchného hliníkového krytu zabrúsené nie práve optimálnym spôsobom. Hrana je pomerne ostrá, čo predovšetkým na zápästiach spôsobuje nepríjemné otlaky, obzvlášť, ak máte notebook na kraji stola a jeho hrana je jediným oporným bodom vašej ruky. Väčšie zaoblenia by sme rozhodne ocenili.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Okrem hliníka sa na notebooku nachádza samozrejme aj plast, ktorý ale hodnotíme rovnako pozitívne. Nikde nedochádza k žiadnemu prehýbaniu, praskaniu ani vŕzganiu, všetko drží, ako má. Acer Predator Helios 300 tak pôsobí ako jeden kus materiálu, čo je docielené aj dobre vyhotovenými spojmi.

Pevné vyhotovenie notebooku Acer Predator Helios 300 sa však podpísalo na hmotnosti. Tá sa rovná 2 700 g, čo rozhodne nie je málo a notebook sa teda ťažšie prenáša. S pohodlím pri častom prenášaní teda skôr nepočítajte, jeho mohutnosť však oceníte pri transportoch v batohu a každodennom používaní.

Čo sa týka dizajnu, je ťažké ho zhodnotiť objektívne, pretože každý má právo si zvoliť prístroj, aký sa mu páči. Ak sa na notebook pozeráme z nášho subjektívneho pohľadu, nie sme nijako oslnení. Sami sa nepovažujeme za fanúšikov stereotypu obdivujúceho červenú farbu a agresívne tvarované herné notebooky, ak je to však podľa vášho vkusu, budete spokojní. Notebook vyzerá po všetkých stránkach moderne a hracie korene notebooku neskryjete, ani keby ste sa veľmi snažili.

Klávesnica Helios 300 patrí k štandardu triedy

Okrem ostrých hrán zdieľa Acer Predator Helios 300 s predtým recenzovaným Aspire 5 ešte jednu zásadnú podobnosť – klávesnicu. Hoci sa nejedná o identické kusy periférie, pôsobí podobným dojmom. Klávesnica Predátor je však o niečo podarenejšia, čo zodpovedá vyššej cenovej kategórii. Za lepší pocit z písania môže podľa nás vyšší zdvih klávesov a mäkší doraz. Výsledok sa síce nemôže rovnať s tým najlepším v ponuke, pri písaní a hraní vám však klávesnica žiadne nepohodlie spôsobovať nebude.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Predátorovi, čo by čistokrvnému hernému notebooku, samozrejme nesmie chýbať podsvietenie. To je agresívne červené a je ho možné iba vypnúť a zapnúť. Nastavenie jasu či farieb v RGB spektre nie je v tejto cenovej kategórii nijako nevídané, preto sme boli prekvapení, že ním notebook nedisponuje. Na druhú stranu je podsvietenie kvalitné, netrpí nerovnomernosťou a po tme sú teda vidieť všetky znaky bez akýchkoľvek problémov. Navyše sú prítomné aj dvojstavové indikačné diódy pre klávesy num a caps lock.

Konektory, displej a reproduktory Acer Predator Helios 300

Opäť sa nemôžeme ubrániť hľadaniu podobností medzi Predator Helios 300 a Aspire 5. Acer pre svoje notebooky pravdepodobne vytvoril šablónu, z ktorej tohtoročné modely vychádzajú. Okrem brúsenia vrchného hliníkového plátu a riešenia kĺbu vychádza z rovnakej predlohy aj usporiadanie konektorov.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Na pravej strane nájdeme dva konektory USB 2.0, kombinovaný audio vstup a výstup, napájanie a k nemu patriace dve indikačné LED diódy. Jedna informuje o prítomnosti napájania, druhá hovorí, či je počítač zapnutý. Ceníme si, že dodávaný napájací konektor je zahnutý a z notebooku teda nijako výrazne nevyčnieva.

Na ľavej strane nájdeme o niečo širšiu zostavu konektorov. Okrem jedného USB 3.0 a HDMI strana ponúka tiež tradične jeden Ethernet LAN port, čítačku SD kariet a USB-C bez podpory Thunderbolt.

Recenze Acer Predator Helios 300 Recenze Acer Predator Helios 300

Rovnako ako Aspire 5, ani Acer Predator Helios 300 sa nevyhne kritike umiestnenia konektorov. Cez všetky naše snahy sme nemohli prísť na logické odôvodnenie umiestnenia audio jacku na pravej strane notebooku. Štandardom herných headsetov je vývod kábla v ľavom slúchadle, čo je presne na druhej strane, než kde má audio vstup umiestnený Helios 300.

Okrem audio konektora nás trápi tiež absencia väčšieho množstva USB 3.0 portov. Mimo USB-C je na zariadení už iba jeden, zvyšné dva konektory sú USB 2.0.

Aby sme neboli len kritickí, musíme uznať, že nás opäť potešil ľahký prístup ku slotom na RAM moduly a na jednej pozícii na 2,5" disky. Je realizovaný prostredníctvom oddelených krytiek týchto pozícií, nie je teda nutné nijako operovať s celým spodným krytom.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Reproduktory

Reproduktory, ktorými Acer Predator Helios 300 disponuje, patria k tým lepším, sú hlasné a nechýbajú im ani basy. Netradične sú umiestnené na spodnej strane notebooku smerom k jeho prednej strane. Zvuk síce smeruje dole na dosku stola, ale to očividne ničomu nevadí, pretože nie je nijako tlmený a hlasitosť vyplní aj priemernú obývaciu izbu. Pri príležitostnom sledovaní filmov alebo hraní hier sa vám tak od Acer Predator Helios 300 dostane uspokojujúci zážitok. Tomu pomáha aj skutočnosť, že reproduktory obstojne prebijú aj hluk chladenia pri vysokej záťaži.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Displej

Ako už sme spomenuli vyššie, v notebooku nájdeme 15,6" IPS panel s rozlíšením Full HD a antireflexnou vrstvou. IPS technológia by mala zabezpečiť verné farby a dobré pozorovacie uhly. Z doby, ktorú sme s notebookom strávili, nám ale nemohol uniknúť pozorovateľne nižší jas, než na aký sme zvyknutí. V bežných kancelárskych a domácich podmienkach vás pri práci či hraní nijako obmedzovať nebude, bohužiaľ v blízkosti okna sa tento nedostatok prejavovať začne. Spoločne s antireflexnou vrstvou, ktorá svetlo neodráža dostatočne, získame displej, na ktorom pri vyššej úrovni okolitého svetla zanikajú tmavšie prvky v obraze.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Priesvity podsvietenia sme zaznamenali iba okolo hornej hrany obrazovky. Nie sú príliš výrazné. Na fotografii môžete v spodných rohoch pozorovať tiež IPS glow, nutné je však upozorniť na to, že tento jav je fotografovaním obrazovky výrazne umocnený a „na vlastné oči“ je takmer neviditeľný.

Acer Predator Helios 300 má povedomú konfiguráciu úložísk

Acer Predator Helios 300 je vybavený tradičnou dvojicou dátových úložísk. Hlavným diskom je SSD s kapacitou 256 GB pripojené v M.2 slote a komunikujúce prostredníctvom NVMe rozhrania, ktoré umožňuje využívať vysoké prenosové rýchlosti. Na výsledky sa môžete pozrieť nižšie. Vyplýva z nich, že SSD nepatrí k najrýchlejším a ani zďaleka sa nemôže rovnať tým najlepším diskom na trhu. V rýchlostiach zápisu je dokonca pomalší ako niektoré SSD pripojené pomocou rozhrania SATA III.

Recenzia Acer Predator Helios 300 Recenzia Acer Predator Helios 300

Rovnako tak mierne zaostáva HDD úložisko. Znovu spomíname nedávno recenzovaný Acer Aspire 5, ktorého disk parametrovo totožný s diskom v Predator Helios 300 podával v benchmarku CrystalDiskMark lepšie výsledky.

Syntetické testy výkonu Acer Predator Helios 300

Syntetické testy patria už k neodmysliteľnej súčasti testovania výpočtových systémov, ponúkajú totiž metódu, ktorá umožňuje objektívne porovnávať rôzne konfigurácie. Ľahko tak zistíme, ako si Predator Helios 300 vedie ako celok a dostaneme predstavu o jeho výkonovej stránke, na ktorú sa daný benchmark zameriava. Výsledkom benchmarkov je číselná hodnota, ktorú môžeme porovnať s ostatnými systémami.

PCMark 8

PCMark 8 je ucelené riešenie spoločnosti Futuremark, ktoré testuje notebooky v širokom spektre aplikácií. Má tri základné časti, ktoré svojim názvom vypovedajú o zameraní, v ktorom výkon testujú: Work, Creative a Home.

Recenzia Acer Predator Helios 300

3DMark Time Spy

Time Spy je prvou časťou komplexného testovacieho softvéru 3DMark, taktiež od spoločnosti Futuremark. V súčasnej dobe sa jedná o najnáročnejší 3DMark benchmark. Jeho cieľom je testovanie grafického výpočtového výkonu počítačov s použitím API DirectX 12.

Celkové skóre3 726
Grafické skóre3 775
CPU skóre3 775

3DMark Fire Strike

Fire Strike je asi najrozšírenejším grafickým benchmarkom, ktorý hry testuje v dnes stále ešte veľmi aktuálnom API DirectX 11. Ide o štandardný benchmark pre herné zostavy.

Celkové skóre9 944
Grafické skóre11 957
Skóre fyziky9 816
Kombinované skóre4 434

3DMark Sky Diver

Sky Diver je tiež benchmarkom, ktorý testuje výkon v API DirectX 11, v porovnaní s Fire Strike sa však zameriava práve na herné notebooky, čiže jeho náročnosť je nižšia, skóre však rovnako relevantné.

Celkové skóre23 368
Grafické skóre39 282
Skóre fyziky8 424
Kombinované skóre16 947

Cinebench R15

Cinebench R15 je samostatný benchmark grafického softvéru Cinema 4D. Jeho úlohou je otestovať výkon procesora v renderovanií náročnej scény s pomocou jedného a všetkých vlákien.

Recenzia Acer Predator Helios 300

PassMark

Benchmark PassMark je taktiež ucelené riešenie, podobne ako PCMark 8. Jeho výhodou je však výpis skóre pre jednotlivé komponenty, vďaka čomu ich môžete ľahko ohodnotiť pomocou širokej databázy výsledkov na webových stránkach PassMark.

Celkové skóre4 113,5
CPU8 756,2
2D graphics score700,3
3D graphics score2 489,7
Memory Mark2 273
Disk Mark8 711,4

Predator Helios 300 v hrách

Grafická karta GTX 1060 vy si mala spoločne s procesorom Intel Core i7-7700HQ poradiť so všetkými novými a staršími titulmi. Ako sa notebooku Acer Predator Helios 300 v hrách darí, sa môžete presvedčiť v obligátnom teste herného výkonu.

i Po novom sme zmenili systém hodnotenia herného výkonu, pretože najnižší, priemerný a najvyšší počet snímok za sekundu má obmedzenú informačnú hodnotu. Toto staré hodnotenie berie do úvahy iba hodnoty FPS bez ohľadu na frekvenciu ich výskytu. Maximálne a minimálne hodnoty sa tak mohli odvíjať od neprirodzeného výkyvu FPS. Do grafov teraz zaznamenávame priemerné FPS, najnižšie 1 % a najnižšie 0,1 %. Tieto dve nové hodnoty sa vzťahujú práve k spomínanej frekvencii. Hodnoty 1 % FPS boli namerané len v 1 % času, po zvyšok doby boli vyššie. Takto sa dajú zachytiť aj rozdiely vo výkone dvoch grafických kariet, ktoré majú inak identické hodnoty priemerných FPS, ale môžu sa líšiť plynulosťou. Tento systém merania sa teraz celosvetovo presadzuje ako štandard.
PC hra Deus Ex: Mankind Divided

Deus Ex: Mankind Divided

Deus Ex: Mankind Divided je akčná RPG z roku 2016, ktoré stále dokáže potrápiť aj tie najvýkonnejšie zostavy. Testovanie prebiehalo na scéne z predpripraveného benchmarku.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra PU Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds je akčná multiplayerová hra žánru battle royale. Napriek predbežnému prístupu už predala milióny kópií a stala sa jednou z najhranejších hier na Steame. Výkon v hre sa môže časom meniť, pretože jej aktuálny stav sa nachádza vo fáze alfa.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra Rocket League

Rocket League

Rocket League je kompetitívnym prekvapením z roku 2015. Síce sa taktiež nejedná o hru, ktorá by mala výkon počítačov akokoľvek preveriť, jej popularita je však taktiež veľmi vysoká. Test bol vykonávaný na mape Utopia Coliseum počas minúty štandardného hrania v móde traja na troch.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra Crysis 3

Crysis 3

Crysis 3 je hra z roku 2013, ktorá aj napriek svojmu veku stále ponúka jedno najlepších grafických spracovaní a od svojho vydania sa považuje za akýsi ukazovateľ pri meraní výkonu herných systémov. Výkonnostný test bol vykonávaný v jednom z koridorov v úvodnej časti hry.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra Witcher 3

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon od poľského štúdia CD Project RED je považovaný za jedno z najlepších RPG všetkých čias. Okrem žánrových kvalít je hra tiež zahalená v nádhernom kabáte a vzhľadom k jej celosvetovej popularite je to tá najvhodnejšia hra na otestovanie herného výkonu. Testovacia trasou bola cesta cez Oxenfurt a časť prírody za mestom.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra GTA V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V je jednou z najpredávanejších hier histórie. Svoj debut na PC zažila v roku 2015 ako vylepšená verzia hry na konzoly starej generácie z roku 2013. Ponúka rozsiahly otvorený svet a ohromujúci vizuál. Testy boli vykonávané na poslednú sekvenciu predpripraveného benchmarku.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra Watch Dogs 2

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 je titul z konca roka 2016, a hoci sú dostupné hry s lepším grafickým spracovaním, táto ponúkne niektoré ohromujúce scenérie a predovšetkým vysoké systémové požiadavky. Ako benchmark poslúžila trasa z herného Oaklandu do San Francisca cez Silicon Valley.

Recenzia Acer Predator Helios 300
PC hra Ghost Recon: Wildlands

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands je kooperačná hra až pre štyroch hráčov od štúdia Ubisoft. Veľká časť prostredia je tvorená vegetáciou a vďaka svojmu vizuálu titul patrí medzi tie najnáročnejšie. Test bol vykonávaný na vstavanej benchmarkovací scéne.

Recenzia Acer Predator Helios 300

„Kúri“ Acer Predator Helios 300?

Chladenie notebookov dokáže celkovú použiteľnosť prístroja ovplyvniť zásadným spôsobom. Preto je dôležité, aby si na ňom výrobcovia dali záležať a umožnili tým komponentom využiť maximum z ich potenciálu.

Acer svoj unikátny systém chladenia označil rovnako exkluzívne ako ostatní výrobcovia. V notebooku Predator Helios 300 nájdeme dvojventilátorový systém Aeroblade 3D. Ako si poradil s testami, sa môžete presvedčiť nižšie.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Hodnoty sme merali v benchmarkovacích softvéroch a v hrách. Pri viacvláknovom zaťažení v Cinebench R15 sa procesor držal okolo 80 °C a k žiadnemu teplotnému škrteniu nedochádzalo, po celú dobu testu si taktiež udržiaval konštantnú frekvenciu 3,4 GHz, čo je udávaná hodnota pri vyťažení všetkých štyroch jadier.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Zo všetkých testovaných hier sa ako na chladenie najnáročnejšie prejavil The Witcher 3: Wild hunt. Za menej ako štvrť hodiny hrania sa teploty hlavných dvoch komponentov vyšplhali do najvyšších desiatok. Procesor už neklesol pod 90 °C a zaznamenané maximum dosahovalo dokonca 96 °C. Frekvencia procesora pritom veľmi často striedala hodnoty 3,4 a 3,6 GHz, čo môžeme zviesť na prudké zmeny vyťaženia procesora. V prípade, že sa teploty začali pohybovať okolo spomínaných 96 °C, dochádzalo k teplotnému škrteniu, ktorý spôsoboval prudké poklesy frekvencie. Jednalo sa síce o výnimočný jav, však realita, že chladenie dovolí zahriatie na také teploty, mu veľa kreditu nepridáva. Grafická karta bola o poznanie chladnejšia. Dlhodobo sa jej teploty ustálili okolo 80 °C, pričom takt si držal frekvenciu 1 670 MHz s toleranciou v poriadku nižších desiatok.

Recenzia Acer Predator Helios 300

Okrem vyfukovaného vzduchu, ktorý ide našťastie dozadu, sa pomerne vysoké teploty prejavujú aj v oblasti medzi klávesnicou a displejom na hornej strane kovového krytu. Ak notebook dosahuje vysoké teploty, odporúčame sa tejto oblasti vyhnúť.

Notebook je tiež celkom počuť, čo však nie je medzi hernými notebookmi výnimka, preto sa hlučnosť nepremietne v negatívnom hodnotení. Acer svoj Predator Helios 300 navyše vybavil dostatočne hlasnými reproduktormi, aby sa dokázali prejaviť aj napriek chladeniu v záťaži. Ak je notebook v pokojnom stave, chladenie je veľmi tiché.

Hodnotenie a cena Acer Predator Helios 300

Acer Predator Helios 300 recenze

Acer Predator Helios 300

Notebooky

Acer Predator Helios 300 sa ponúka v niekoľkých konfiguráciách, z ktorých všetky majú veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. To platí aj pre nami testovaný model. Ak teda potrebujete herný notebook v ktorejkoľvek konfigurácii, je veľká šanca, že Helios 300 bude zrovna najvýhodnejší. Za relatívne nízku cenu dostanete dobre spracovaný stroj so všetkým, čo nesmie hernému notebooku chýbať, musíte sa len zmieriť s vyššími prevádzkovými teplotami a obmedzenou ponukou konektorov USB 3.0.

Klady

  • Pomer cena/výkon
  • Dobré celkové spracovanie
  • Podsvietená klávesnica
  • Jednoduchá rozšíriteľnosť pamäte a úložiska

Zápory

  • Nepohodlné kozmetické obrúsenie hrán
  • Len jeden konektor USB 3.0
  • Vysoké teploty v záťaži
Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií