Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Chladivá spása

Odsávače pár Concept spájajú elegantný dizajn s nadčasovými funkciami

Zobraziť katalóg
Odsávače pár Concept spájajú elegantný dizajn s nadčasovými funkciami

Viete si predstaviť svoju kuchyňu bez kvalitného odsávača pár? Určite nám dáte za pravdu, že pri varení sa bez spoľahlivého digestora nezaobídete. Spoločnosť Concept ponúka prepracované modely rôznych štýlov a veľkostí, ktoré skvele zapadnú do akejkoľvek kuchyne, a vďaka svojmu dizajnovému spracovaniu vytvoria aj zaujímavý interiérový doplnok. Ako ale vybrať odsávač pár vhodný práve do vašej kuchyne?

Odsávač pár Concept součásťou modernej kuchyne

Prečo sú digestory Concept tak dôležitým pomocníkom v kuchyni?

Medzi hlavné a najdôležitejšie funkcie digestorov patrí eliminácia nepríjemných pachov a pár, ktoré vznikajú pri varení. Okrem toho používaním kvalitného digestora pomáhate predchádzať vzniku plesní vo vašej domácnosti a celkovo v nej udržiavate čistý vzduch. Odpadá vám tak napríklad nevyhnutné vetranie pri varení v zimnom období, takže zároveň šetríte energiu. Bonusom taktiež môže byť napríklad osvetlenie varnej dosky.

i Nákupom spotrebiča Concept navyše podporujete tuzemskú výrobu s tradíciou
Už takmer 30 rokov pôsobí spoločnosť Concept na českom trhu. Za túto dobu prešla dynamickým rozvojom a v súčasnosti má svoju pevnú pozíciu aj na poľskom a slovenskom trhu. Hlavný dôraz kladie predovšetkým na vysokú kvalitu, moderný dizajn a rýchly servis.

Ako vybrať vhodný digestor pre váš kuchynský priestor?

Ak sa rozhodnete pre kúpu nového digestora, bolo by dobré vedieť, na aké parametre sa pri výbere zamerať, a zoznámiť sa so základným delením digestorov. Nie každý typ digestora sa totiž hodí do každej kuchyne. Predovšetkým záleží na veľkosti vašej kuchyne a hlavne na priestore, ktorý je určený na samotné varenie. Prakticky to znamená zamerať sa na veľkosť a umiestnenie varnej dosky, nad ktorou bude digestor umiestnený. Nezabudnite taktiež zvážiť možnosti, kadiaľ je možné viesť odťah vášho digestora. Veľkú úlohu hrá tiež požadovaný výkon či hlučnosť. Pri výbere odsávača pár sa zamerajte na tieto parametre:

Sací výkon

Výkon odsávača by mal zodpovedať minimálne desaťnásobne objemu miestnosti, z ktorej má odvádzať výpary. Pokiaľ máte kuchyňu prepojenú s obývacím priestorom, musíte započítať obe izby. Platí, že čím väčší má digestor sací výkon, tým lepšie si poradí so zápachom a parou. Najvyšší stupeň sacieho výkonu sa vždy udáva v kombinácii s maximálnou hlučnosťou a rozhodne tú neplatí úmera, že hlasnejší chod znamená väčší sací výkon, a tým pádom aj lepšie odsávanie.

Hlučnosť

U hlučnosti si všímajte hranicu hodnoty 49 decibelov. Digestory s touto, alebo nižšiu hodnotu, sú tiché a ich prevádzka vás nebude rušiť ani pri maximálnom výkone. Ak máte kuchyňu spojenú s obývacou časťou, alebo máte pri varení radi kľud, rozhodne hlučnosť digestora nepodceňujte.

Výška nad varnou doskou

Dôležité je správne umiestnenie odsávača nad varnú plochu. Podľa normy by ste mali digestor umiestniť minimálne 65 cm nad elektrickú varnú dosku a 68 – 70 cm nad plynovú varnú dosku. Do úvahy ale berte aj svoje telesné proporcie, narážať pri varení do digestora hlavou nie je nič príjemné.

Možnosť recirkulácie u digestoraCONCEPT OPV3660

Ak nemáte možnosť priameho odťahu pár von, kúpte si digestor s funkciou recirkulácie.

Spôsob odťahu pár

Vyberať možno z dvoch možností odťahu pár. Tou prvou je priamy odťah komínom, kedy je para vedená odťahom von z miestnosti. Druhým variantom je recirkulácia, kde sa o prečistenie vzduchu od pachov a pohltenie tukov postará uhlíkový a kovový filter. U odsávača s odťahom je dobré overiť, či je vybavený spätnou klapkou. Tá totiž zamedzuje prístupu pachov a studeného vzduchu do kuchyne vo chvíľach, kedy digestor nepoužívate.

Základné typy digestorov

Komínový digestor

Komínové digestory vynikajú hlavne svojím výkonom a v kuchyni tvoria dominantný prvok. Pre svoju priestorovú náročnosť sú určené do väčších kuchýň, v ktorých možno digestor napojiť na komínový odťah. Okrem klasického priestranného T typu si môžete zaobstarať tiež komínový digestor šikmého typu, ktorý má skosenú prednú časť. Tá vám zaručí bezproblémovú prácu vďaka priestoru pre hlavu, zároveň ide o netradičné vyhotovenie, ktoré oživí priestor vašej kuchyne.

Odsávač pár Concept OPK4690

4 stupne výkonu, dotykové ovládanie a dizajn z nehrdzavejúcej ocele ponúka komínový digestor CONCEPT OPK4690.

Ostrovčekový digestor

Podobne ako komínový digestor pracuje tiež ostrovčekový digestor. Ide takisto o výrazný kuchynský spotrebič a môžete u nej tiež počítať s vysokým výkonom. Tieto digestory sú určené pre kuchynské ostrovčeky, inštalujú sa preto nad kuchynskú pracovnú plochu stojacu v priestore.

Odsávač pár Concept OPO5590

CONCEPT OPO5590n je jeden z najvýkonnejších ostrovčekových digestorov. Okrem iného obsahuje aj pachové čidlo a 4× LED osvetlenie.

Výsuvný digestor

Výsuvný odsávač pár je ideálny pre malé a stredne veľké kuchynské priestory. Nevyniká síce tak veľkým výkonom ako komínový digestor, uvítate však jeho priestorovú nenáročnosť a možnosť zasunutia digestora v prípade, že ho práve nevyužívate.

Odsávač pár Concept OPV3860

Kombinácia nehrdzavejúcej ocele a čierneho skla tvorí výsuvný digestor Concept OPV3860 moderný dizajnový prvok v každej kuchyni.

Podstavný digestor

Pokiaľ chcete zvoliť skôr nenápadný odsávač pár, podstavný digestor je vhodnou voľbou. Inštaluje sa totiž pod kuchynskú skriňu a má väčšinou menšie rozmery. Hodí sa preto do takejto kuchyne, ktorá neponúka veľa priestoru a musíte v nej vhodne využiť každé miesto.

Odsávač pár Concept OPP2260

Dve možnosti odťahu a tri stupne výkonu podstavného digestora Concept OPP2260 oceníte hlavne v menšom kuchynskom priestore.

Vstavaný digestor

Ide o ideálnu voľbu, ak zariadujete úplne novú kuchňu alebo kompletne rekonštruujete tú pôvodnú. Vstavaný digestor je možné zabudovať do kuchynskej linky, je však dôležité priestor prispôsobiť presným rozmerom vstavaného digestora. Výkonný spotrebič sa tak stane nenápadnou súčasťou vašej kuchyne.

Odsávač pár Concept OPV3660

Predstaviteľom vstavaných digestorov je napríklad. CONCEPT OPV3660. Nadchne vás svojím výkonom, vzhľadom a špeciálne vymeniteľnou prednou lištou, vďaka ktorej prispôsobíte jeho vzhľad aktuálnym trendom.

Akými funkciami vynikajú digestory Concept?

Spoločnosť Concept sa snaží o neustálu inováciu svojich výrobkov tak, aby čo najviac šetrili čas a energiu svojich používateľov. Pri výbere digestora si teda všímajte tiež nasledujúce funkcie, ktoré určite oceníte a využijete aj vo vašej kuchyni.

Extra výkon odsávača

Stupeň výkonu u vášho odsávača si nastavíte individuálne tak, aby ste mohli okamžite použiť jeho maximálny výkon. Okamžite sa tak zbavíte nežiadúcich pachov aj pary, ktorá vzniká v priebehu varenia. Túto praktickú funkciu ocenia hlavne tí, ktorí doma využívajú na varenie plyn. Pri tomto varení totiž vzniká nežiadúci oxid dusíka, ktorý tak rýchlejšie odstránite z vašej domácnosti.

Praktický časovač

Ideálna funkcia pre všetkých, ktorí chcú byť časovo nezávislí. S časovačom si totiž jednoducho nastavíte program odložené vypnutie, takže sa digestor postará o nepríjemné pachy bez nutnosti vašej prítomnosti. Po vašom návrate môžete počítať s kuchyňou bez zápachu.

Intuitívne dotykové ovládanie

Dotykové ovládanie ponúka pohodlnú obsluhu aj jednoduchšie čistenie ako u spotrebičov s vystúpenými ovládacími tlačidlami. Ovládací panel navyše zároveň pôsobí moderným a atraktívnym dojmom.

Dotykovéovládánie digestora Concept

Dotykové ovládanie je intuitívne a praktické.

Úsporné LED osvetlenie

Led diódy vynikajú vysokou úsporou elektrickej energie a dlhšou životnosťou oproti klasickým žiarovkám. Vašu varnú plochu dokonale osvetlia a v kuchyni vytvoria zaujímavý svetelný doplnok.

Jednoduché čistenie tukového filtra

Tukový filter je potrebné občas vyčistiť a vymyť z neho nazbierané nečistoty. S touto funkciou ho jednoducho vložíte do umývačky a zvolíte štandardný umývací program. Možno ho tiež očistiť pod tečúcou vodou, pomocou jarovej vody to zvládnete rýchlo a filter tak môžete okamžite znovu použiť.

Účinná recirkulácia

Recirkulácia je funkcia, ktorá sa hodí pre kuchynské priestory, z ktorých nie je možné odvádzať pary von. Prakticky funguje recirkulácia tak, že za klasický tukový filter, ktorý pohlcuje mastnotu, jednoducho pridáte filter uhlíkový. Ten má za úlohu pohlcovať pachy a dochádza cez neho k prečisteniu vzduchu, ktorý je následne nafúkaný späť do kuchynského priestoru. Pri bežnej prevádzke digestora vydrží uhlíkový filter až 4 mesiace.

Vyberte si ten najvhodnejší digestor do vašej domácnosti a užívajte si pohodlné varenie bez nepríjemných pachov a pár. Štýlový digestor Concept sa môže stať dominantným prvkom vašej kuchyne, ktorý ju ozvláštni a dodá jej originálnu tvár.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi