Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Alza pro firmy

Ako vyčistiť mikrovlnku (TIPY A TRIKY)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Mikrovlnka je skvelý pomocník pri ohrievaní jedla a vďaka moderným funkciám je veľmi obľúbená aj na prípravu pokrmov. Nesmieme ale zabúdať na čistenie mikrovlnky, pretože zanedbaná údržba môže viesť až k poškodeniu mikrovlnnej rúry. Ale nestrácajte čas zdĺhavým a namáhavým čistením mastných a zaschnutých nečistôt. Máme pre vás rady a tipy, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru ľahko, rýchlo a bezpečne. Okrem toho vám objasníme, či je mikrovlnné žiarenie nebezpečné, ktoré domáce prostriedky sa hodia na čistenie mikrovlnky a na záver pre vás máme recept na ovsenú kašu z mikrovlnky.

Ako vyčistiť mikrovlnku

Ako vyčistiť mikrovlnku – OBSAH

 1. Prečo je čistenie mikrovlnky potrebné
 2. Ako vyčistiť mikrovlnku
 3. Domáce prostriedky na čistenie mikrovlnky
 4. Mikrovlnná rúra s ľahkou údržbou
 5. Varenie aj pečenie v mikrovlnnej rúre – multifunkčná mikrovlnka vás prekvapí
 6. Je mikrovlnné žiarenie nebezpečné?
 7. Ovsená kaša z mikrovlnky alebo Zdravé raňajky pre lepší deň

Prečo je čistenie mikrovlnky potrebné

Mikrovlnka je síce nenáročný spotrebič, ale je dôležité udržiavať ju čistú. A prečo je potrebné čistenie mikrovlnnej rúry? Zanedbanie pravidelného čistenia mikrovlnnej rúry môže viesť k poškodeniu vnútra mikrovlnky a takisto k poškodeniu jej funkčnosti. Predovšetkým potom vstupy mikrovĺn by ste mali udržiavať čisté. Zanesená a špinavá mikrovlnná rúra má tiež kratšiu životnosť a v krajnom prípade môže v takej mikrovlnke dôjsť k nebezpečnej situácii.

Ako vyčistiť mikrovlnku

Pri používaní mikrovlnnej rúry sa nikdy neubránite tomu, aby sa vnútoná časť mikrovlnky nezašpinila a nepoškodila. A keďže teplom sa zvyšky jedla ešte dôkladne vysušia a pripečú, môže byť niekedy čistenie mikrovlnky „lahôdka“.

Najlepšou prevenciou je používanie krytov vhodných do mikrovlnných rúr. Nielenže zabránia vysúšaniu ohrievaných potravín, ale účinne obmedzujú prskanie jedla na vnútro mikrovlnnej rúry. Kryt však nemožno použiť pri grilovaní v mikrovlnke alebo pri využití horúceho vzduchu.

Ďalším pravidlom je, že ak sa stane nejaká „nehoda“, určite mikrovlnku vyčistite ešte skôr, než nečistoty zaschnú. Ak sa chcete vyhnúť pravidelnému veľkému čisteniu mikrovlnnej rúry, po každom použití vytrite jej vnútro handričkou namočenou v teplej vode.

Ako vyčistiť mikrovlnku
Vnútro mikrovlnnej rúry je potrebné udržiavať čisté, aby nedošlo k poškodeniu mikrovlnky alebo znehodnoteniu pripravovaného pokrmu.

Ako správne čistiť mikrovlnnú rúru

Pri čistení mikrovlnnej rúry platí jedno zásadné pravidlo: nikdy nepoužívajte čistiace piesky či iný abrazívny prípravok, hubku s drsným povrchom či dokonca drôtenku. Tieto prostriedky by mohli povrch mikrovlnky poškriabať a poškodiť. Môže potom dôjsť aj k narušeniu pohybu mikrovĺn. Používajte len mäkkú handričku alebo mäkkú hubku namočenú do neagresívneho čistiaceho prostriedku, napríklad jemného prostriedku na umývanie riadu.

Pri používaní mikrovlnnej rúry je úplne bežná kondenzácia vlhkosti. Skondenzovanú vlhkosť vo vnútri mikrovlnky stačí len utrieť suchou handričkou.

Pokiaľ sú v mikrovlnke zaschnuté či pripečené nečistoty, odporúčame použiť špeciálne čističe určené na čistenie mikrovlnných rúr. Účinne a bezpečne si poradia s tukmi aj s pripálenín ako vo vnútornej, tak na vonkajšej strane mikrovlnnej rúry. Sú k dostaniu vo forme tekutého roztoku alebo spreja. Čistiaci prostriedok ale nestriekajte priamo na rúru, aby sa nedostal do priechodu mikrovĺn alebo do vetracích otvorov. Vždy je lepšie čistiaci prostriedok nastriekať na vlhkú handričku. Taktiež platí, že ovládací panel by nemal veľmi navlhnúť.

XAVAX Basic Ochranný kryt do mikrovlnnej rúry XAVAX M-Capo 111542 ochranný kryt do mikrovlnnej rúry
Ochranný kryt do mikrovlnnej rúry ochráni jedlo pred vysušením a vnútornú časť mikrovlnnej rúry pred ušpinením.

Ako vyčistiť mikrovlnku krok za krokom:

 1. Mikrovlnnú rúru vypnite zo zásuvky.
 2. Vytiahnite otočný tanier a tiež všetky diely pod ním. Tanier aj plastové diely umyte buď saponátom na riad alebo ho vložte do umývačky. Nemanipulujte s príslušenstvom mikrovlnky, kým je ešte chvíľu po použití horúce či teplé.
 3. Umyte vnútorné steny mikrovlnky mäkkou handričkou alebo hubkou a špeciálnym čistiacim prostriedkom na mikrovlnky alebo nejakým vhodným prírodným prostriedkom. Ak sú na stenách zaschnuté alebo pripálené zvyšky jedla, špeciálne čistiace spreje sú na to ideálne. Pozor však na stenu s priechodmi mikrovĺn. Na túto časť chemické prípravky nestriekajte. Zvyšky čistiaceho prostriedku by sa potom mohli dostať do jedla. V prípade odolných škvŕn v mikrovlnnej rúre pomôže, ak necháte vrieť v mikrovlnke šálku s vodou počas 2 – 3 minút, aby nečistoty vplyvom pary zmäkli.
 4. Odstráňte mastné usadeniny alebo zvyšky jedla okolo dvierok.
 5. Vonkajšie strany mikrovlnky umyte opäť vlhkou handričkou za pomoci vhodného čistiaceho prípravku. Dávajte pozor, aby handrička nebola príliš mokrá. Do vetracích otvorov sa nesmie dostať voda. Rovnako tak aj ovládací panel nesmie navlhnúť.
 6. Sklo v dvierkach mikrovlnky môžete vyleštiť z oboch strán handričkou a čistiacim prostriedkom na sklo.
 7. Mikrovlnku vytrite dosucha, vložte čistý tanier aj s dielmi a mikrovlnnú rúru zapojte opäť do zásuvky.
Ako vyčistiť mikrovlnku
Pri čistení mikrovlnky dajte pozor, aby na ovládací panel nenatieklo príliš vody. Utierajte ho iba navlhčenou handričkou.

Ako vyčistiť mikrovlnku s grilom

Mikrovlnka s grilom obsahuje výhrevné teleso grilu. Samotné vykurovacie teleso nie je potrebné čistiť, pretože veľký žiar spáli zvyšky jedál, ktoré na ňom zostávajú. Je nutné ale čistiť hornú stenu mikrovlnnej rúry nad vyhrievacím telesom. Opäť použite mäkkú hubku namočenú v teplej vode a ideálne špeciálny čistiaci prostriedok. Zvyšok mikrovlnky čistite podobne ako je v návode vyššie. Ak gril pravidelne nepoužívate, je vhodné ho cca 1× mesačne na pár minút zapnúť.

Ako odstrániť zápach v mikrovlnnej rúre

Pokiaľ mikrovlnku umyjete, a napriek tomu je z nej cítiť zápach, dobre sa ho zbavíte pomocou citrónovej šťavy. Do šálky s vodou pridajte vytlačenú citrónovú šťavu, postavte šálku na otočný tanier a nechajte vrieť pár minút.

Ako vyčistiť mikrovlnku domácimi prostriedkami
Došiel vám čistič na mikrovlnky? Pomôžu prostriedky, ktoré sa nájdu v každej domácnosti. Napríklad jedlá sóda je výborný prírodný čistiaci prostriedok.

Domáce prostriedky na čistenie mikrovlnky

Na čistenie mikrovlnnej rúry môžete využiť tiež prírodné čistiace prostriedky, ktoré nájdete v každej domácnosti. Osvedčený je ocot, citrón alebo jedlá sóda.

Ako vyčistiť mikrovlnku octom

Do hrnčeka vhodného do mikrovlnky nalejte vodu s octom v pomere 1:1. V mikrovlnnej rúre priveďte roztok do varu a potom varte cca 5 minút na najvyššom výkone. Octové výpary narušia nečistoty na stenách mikrovlnky, ktorú potom stačí vytrieť mäkkou vlhkou handričkou.

Ako vyčistiť mikrovlnku citrónom

Do misky vhodnej do mikrovlnky dajte pár plátkov citrónov alebo do vody vytlačte šťavu z citróna. Pridať môžete tiež plátky pomaranča na zintenzívnenie účinku. Nechajte v mikrovlnke cca 5 minút na plný výkon. Odparovaná para opäť naruší nečistoty, ktoré zotriete navlhčenou handričkou.

Ako vyčistiť mikrovlnku jedlou sódou

Jedlá sóda si tiež dobre poradí s usadeninami na stenách mikrovlnnej rúry. Môžete si urobiť pastu zmiešaním octu a jedlej sódy, ktorou potom za pomoci handričky namočenej v teplej vode odstránite aj zaschnuté usadeniny. Ale musíte si dávať pozor, aby ste nemali v paste vôbec žiadne hrudky. Alebo môžete v hrnčeku s vodou rozmiešať cca 2 polievkové lyžice jedlej sódy. Potom postavte hrnček uprostred otočného taniera a na pár minút zapnite mikrovlnnú rúru na plný výkon. Potom hrnček opatrne vyberte a vlhkou handričkou zotrite nečistoty z vnútornej časti mikrovlnky.

Multifunkčná vstavaná mikrovlnná rúra AEG Mastery KMR721000B
Nechcete sa trápiť čistením mikrovlnky? Stavte na mikrovlnné rúry s vnútornou povrchovou úpravou pre jednoduché čistenie a špeciálnou úpravou proti odtlačkom prstov. Taká je napríklad multifunkčná mikrovlnka AEG Mastery KMR721000B.

Mikrovlnná rúra s ľahkou údržbou

Nebaví vás drhnutie mikrovlnky? Riešením sú mikrovlnné rúry so špeciálnou úpravou vnútra, ktoré sa ľahko čistia a lepšie sa udržujú čisté. Napríklad z hladkého smaltu, ktorý je vysokoodolný a ľahko umývateľný. A ak vás rozčuľujú večné odtlačky prstov na mikrovlnke, bude sa vám páčiť mikrovlnná rúra s povrchovou úpravou proti odtlačkom prstov.

Riešením pre náročných klientov sú tiež multifunkčné vstavané rúry s mikrovlnkami, ktoré sa vyčistia bez vašej pomoci, a to vďaka pyrolytickému čisteniu. Rúra so samočistiacou schopnosťou spáli pri vysokých teplotách všetky nečistoty, ktoré po skončení programu stačí jednoducho zotrieť z povrchu rúry.

i V mikrovlnke by sa mal používať iba vhodný riad do mikrovlnky. Je odolný a to stále aj pri vysokých teplotách. V žiadnom prípade do mikrovlnky nevkladajte kovový riad ani nádoby zdobené kovom. Mikrovlnné žiarenie totiž kovom neprechádza, navyše by mohlo dôjsť k elektrickému výboju. Do mikrovlnnej rúry sa teda hodí riad z odolného plastu, keramiky, skla alebo porcelánu, ale iba bez kovových ozdôb.

Varenie aj pečenie v mikrovlnnej rúre – multifunkčná mikrovlnka vás prekvapí

Klasické mikrovlnné rúry, ktoré ohrejú obed počas chvíľky pozná každý. Ale vedeli ste, že v mikrovlnnej rúre môžete tiež grilovať, piecť a variť v pare? Pritom ide o veľmi rýchlu, zdravú a chutnú prípravu jedla. Tak prečo to nevyužiť?

Grilovanie v mikrovlnke

V mikrovlnnej rúre s grilom si môžete pripraviť grilované mäso zlatistej farby s chrumkavou kôrkou. Napríklad grilované kurča pripravené v mikrovlnnej rúre je také šťavnaté, že to inak, ako pomocou mikrovlnky nedocielite. Rovnako tak grilované klobásky. Navyše grilovanie v mikrovlnnej rúre je oveľa zdravšie než napríklad na vonkajšom grile alebo v rúre na pečenie.

Teplovzdušné mikrovlnné rúry a varenie v pare

Mikrovlnky s funkciou horúceho vzduchu sľubujú rovnomerné a rýchle pečenie. Ak sú navyše mikrovlnné rúry vybavené funkciou varenia v pare, môžete si jednoducho dopriať jedlo, ktoré si zachová svoje vitamíny, chuť aj farbu. Mikrovlnné rúry pomocou pary pripravia pokrm rýchlo a šetrne.

i Zdá sa vám investícia do multifunkčnej mikrovlnnky zbytočná? Myslíte si, že mikrovlnka je dobrá akurát tak na rýchle ohriatie jedla a ostatné funkcie bežne nevyužívate? Prečítajte si náš článok Kvalitná mikrovlnná rúra ušetrí čas, prácu aj financie, v ktorom sa okrem iného dozviete, prečo sa multifunkčná mikrovlnná rúra oplatí.

Kombinovaná mikrovlnná rúra

Moderná kombinovaná mikrovlnka dokáže už nahradiť klasickú rúru. Za použitia grilu a pary pripravíte vo vnútri šťavnaté a z vonku krásne chrumkavé mäso či rybu. S programom pečenia a pridanej pary vykúzlite nadýchaný a chrumkavý chlieb alebo dokonalú, vláčnu buchtu.

Grilovanie v mikrovlnke
Grilovanie v mikrovlnke je skvelý spôsob prípravy chutného jedla, pričom takto pripravený pokrm obsahuje výrazne menej nežiaducich splodín, než napríklad pri záhradnom grilovaní.

Je mikrovlnné žiarenie nebezpečné?

Tiež ste podľahli mýtu, že mikrovlnné žiarenie je škodlivé a znehodnocuje potraviny? Alebo ste na pochybách a váhate, či škodlivosť mikrovlnnej rúry neprevyšuje jej benefity? Poďme sa teda na to pozrieť.

Ako fungujú mikrovlnky

Mikrovlnné rúry využívajú elektromagnetické vlny s veľmi vysokou frekvenciou – mikrovlny. Základom mikrovlnnej rúry je teda magnetrón, ktorý elektromagnetické vlny vytvára. Mikrovlny rýchlo prechádzajú priamo do potravín a až následne dochádza k ohrievaniu riadu. Preto je ohrev a príprava pokrmov v mikrovlnnej rúre rýchla.

i Nikdy nezapínajte mikrovlnku prázdnu, teda keď vo vnútri nie je žiadne jedlo alebo tekutina. Ak mikrovlnka pracuje naprázdno, môže dôjsť k jej preťaženiu a následnému poškodeniu.

Škodlivosť mikrovlnnej rúry alebo Predstavuje mikrovlnná rúra nebezpečenstvo?

Medzi ľuďmi sa rozšírila obava z toho, že v dôsledku mikrovlnného ohrevu dochádza k zmenám v chemickej väzbe potravín, čím sa tieto potraviny stávajú pre nás pri požití nebezpečné. Je to naozaj tak? Predstavuje mikrovlnná rúra zdravotné riziká pre ľudí, ktorí si v nej pravidelne ohrievajú alebo pripravujú svoje jedlo?

Hneď na začiatku môžeme povedať, že táto obava je neopodstatnená a zbytočná. Mikrovlny totiž (na rozdiel od röntgenového žiarenia) nie sú schopné rozbíjať chemické väzby. Jednoducho povedané, nedokážu rozbíjať či meniť molekuly v potravinách. Tieto elektromagnetické vlny sa vždy premenia na vnútornú energiu, čo sa prejavuje zvýšením teploty. Navyše veľa experimentov a výskumov preukázalo, že pri mikrovlnnom ohreve potraviny nestrácajú o nič viac nutričných hodnôt, než pri iných tradičných spôsoboch tepelnej úpravy.

A ako je to s mikrovlnným žiarením pri sledovaní pokrmu cez sklo dvierok mikrovlnky? Sklo predsa prepúšťa mikrovlnné žiarenie. Áno, mikrovlny prechádzajú sklom, ale dvierka mikrovlnnej rúry sú opatrené kovovou mriežkou, ktorá bráni prestupu mikrovĺn, ale zároveň umožňuje pozorovanie potravín vo vnútri.

i Ako vybrať mikrovlnku? Chcete si zaobstarať novú mikrovlnnú rúru, ale strácate sa v nekončiacej ponuke modelov a funkcií? Mikrovlnka s grilom, mikrovlnka bez grilu, kombinovaná mikrovlnka – akú mikrovlnnú rúru vybrať, aby sme ju v kuchyni skutočne využili? Prečítajte si náš článok Ako vybrať mikrovlnnú rúru a urobte si v tom jasno.

Ovsená kaša z mikrovlnky
Ovsená kaša z mikrovlnky – bleskovo rýchle a zdravé raňajky

Ovsená kaša z mikrovlnky alebo Zdravé raňajky pre lepší deň

Na záver máme pre vás jeden tip, ako jednoducho a šikovne využiť mikrovlnné rúry.

Všetci vieme, že raňajky sú dôležité, ale v praxi len ťažko hneď ráno nachádzame čas na prípravu zdravých raňajok, navyše teplých a chutných. Ak máte doma mikrovlnnú rúru, nie je nič jednoduchšie, než si pripraviť výbornú ovsenú kašu na rôzne spôsoby.

Čo budete potrebovať:

 • Dostatočne veľkú, vyššiu misku (počítajte s tým, že kaša pri varení napení a vystúpi)
 • 30 g ovsených vločiek
 • 250 ml mlieka (prípadne vody)
 • Štipku soli
 • Prísady na dochutenie podľa vlastnej chuti: kakao, maslo, med, agávový sirup, orechy, semienka, čerstvé ovocie, sušené ovocie, kokosové lupienky

Postup prípravy:

Ovsené vločky osoľte a zmiešajte s 200 ml mlieka. Použite misku ideálne 3 × väčšiu než je objem zmiešaných vločiek s mliekom. Vložte do mikrovlnky a priveďte do varu – potrvá to cca 2 minúty. Potom nechajte vločky variť ešte pár sekúnd. Vyberte vločky von z mikrovlnnej rúry, dolejte zvyšok mlieka, zamiešajte a nechajte chvíľu odpočinúť. Kašu potom dochuťte podľa svojej chuti, napríklad aj zakaždým inak. Osladiť ju môžete medom alebo agávovým sirupom, doplniť ju možno orechmi a semienkami, dochutiť kakaom, maslom alebo sušeným ovocím a kokosovými lupienkami.

i Mohlo by vás zaujímať

Mikrovlnná rúra je šikovným pomocníkom, ktorý vám ušetrí veľa času aj špinavého riadu. Navyše vďaka moderným funkciám v nej pripravíte chutné a zdravé pokrmy. Vyberte si takú mikrovlnku, ktorá bude podľa vašich predstáv.

SENCOR SMW 1817BK - Mikrovlnná rúra
Viac ako99%spoľahlivosť
SENCOR SMW 1817BK
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1200 W, objem 17 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 700 W, veľkosť taniera 24.5 cm, časovač a bez grilu, farba čierna

50,90 € bez DPH 42,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: SEMW002
Samsung MS23F301TAS/EO - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
-19%
Samsung MS23F301TAS/EO
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, objem 23 l, počet úrovní výkonu 6, veľkosť taniera 28.8 cm, bez grilu, farba antikoro a antikoro

-19% 123,29 €
99,90 € bez DPH 83,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Objednávací kód: EAV2192u
DAEWOO KQG 6S3BK - Mikrovlnná rúra
-8%
DAEWOO KQG 6S3BK
Mikrovlnná rúra voľne stojaca, objem 20 l, počet úrovní výkonu 11, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, výkon grilu 1050 W, veľkosť taniera 24 cm, rozmrazovanie, gril, časovač a automatické programy, farba čierna

-8% 85,90 €
78,90 € bez DPH 65,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: DAEMW017
Samsung MG23F301TAK/EO - Mikrovlnná rúra
-19%
Samsung MG23F301TAK/EO
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1200 W, objem 23 l, počet úrovní výkonu 6, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, veľkosť taniera 28.8 cm, gril a automatické programy, farba čierna

-19% 119 €
95,90 € bez DPH 79,92 €
Kúpiť
Na ceste > 5 ks
Očakávame 24. 2. 2020
Objednávací kód: EAV2192v
CANDY CMXW22DW - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
CANDY CMXW22DW
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 800 W, objem 22 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, veľkosť taniera 25.5 cm, špeciálna úprava interiéru, rozmrazovanie, časovač, detská poistka, automatické programy a bez grilu, otočný tanier a grilovacia mriežka, farba biela

73,90 € bez DPH 61,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: CANMW001
WHIRLPOOL MWP 3391 SX - Mikrovlnná rúra
-33%
WHIRLPOOL MWP 3391 SX
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, objem 33 l, počet úrovní výkonu 7, výkon mikrovlnného ohrevu 1000 W, výkon horúceho vzduchu 1700 W, výkon grilu 1200 W, veľkosť taniera 36 cm, 3d distribúcia mikrovĺn, horúci vzduch, rozmrazovanie, gril, zapekanie crisp, varenie v pare, časovač a automatické programy, crisp tanier, crisp držiak, parná nádobka a otočný tanier, farba čierna a strieborná

-33% 430,94 €
288,90 € bez DPH 240,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: WHMW010
PANASONIC NN-CS894SEPG - Mikrovlnná rúra
-30%
PANASONIC NN-CS894SEPG
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, objem 32 l, výkon mikrovlnného ohrevu 1000 W, výkon horúceho vzduchu 1450 W, výkon grilu 1300 W, horúci vzduch, rozmrazovanie, gril, varenie v pare, detská poistka a automatické programy, plech, farba strieborná

-30% 779 €
548,90 € bez DPH 457,42 €
Kúpiť
Na ceste 2 ks
Očakávame 25. 2. 2020
Objednávací kód: PANMW008
PANASONIC NN-CD575MEPG - Mikrovlnná rúra
-21%
PANASONIC NN-CD575MEPG
Mikrovlnná rúra voľne stojaca, objem 27 l, výkon mikrovlnného ohrevu 1000 W, výkon grilu 1300 W, veľkosť taniera 34 cm, horúci vzduch, rozmrazovanie, gril, časovač, detská poistka a automatické programy, mriežka a otočný tanier, farba strieborná

-21% 429,90 €
338,90 € bez DPH 282,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: PANMW009
SHARP R 922STWE
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1000 W, objem 32 l, výkon horúceho vzduchu 2200 W, výkon grilu 1100 W, veľkosť taniera 31.5 cm, rozmrazovanie, gril, automatické programy a bez grilu, mriežka, pizza tanier a otočný tanier, farba čierna

173,90 € bez DPH 144,92 €
Kúpiť
Na sklade 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: SHMI014
Gorenje MO 4250 CLI
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1080 W, objem 20 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 700 W, výkon grilu 800 W, veľkosť taniera 24.5 cm, rozmrazovanie, gril, detská poistka a automatické programy, farba béžová

148,90 € bez DPH 124,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FBT6400f
Bosch HMT75M451 - Mikrovlnná rúra
-15%
Bosch HMT75M451
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1270 W, objem 17 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, veľkosť taniera 24 cm, rozmrazovanie, časovač, automatické programy a bez grilu, otočný tanier, farba antikoro

-15% 109,90 €
93,90 € bez DPH 78,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: FBT500a01
SHARP R 360S - Mikrovlnná rúra
-6%
SHARP R 360S
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 900 W, objem 23 l, veľkosť taniera 27 cm, rozmrazovanie, detská poistka, automatické programy a bez grilu, farba strieborná

-6% 126,90 €
119,90 € bez DPH 99,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: SHMI015
ELECTROLUX EMS 20300 OX - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
-20%
ELECTROLUX EMS 20300 OX
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1300 W, objem 19,5 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, výkon grilu 1000 W, veľkosť taniera 24.5 cm, rozmrazovanie, gril a automatické programy, otočný tanier, farba antikoro a antikoro

-20% 136,85 €
109 € bez DPH 90,83 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: EAV2066i
BEKO MGF 20210 X - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
BEKO MGF 20210 X
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, objem 20 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, výkon grilu 1000 W, veľkosť taniera 25.5 cm, rozmrazovanie, gril, časovač a detská poistka, otočný tanier a grilovacia mriežka, farba antikoro

108,90 € bez DPH 90,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: BEMW009
WHIRLPOOL MWD 122 SL - Mikrovlnná rúra
-15%
WHIRLPOOL MWD 122 SL
Mikrovlnná rúra voľne stojaca, príkon 1100 W, objem 20 l, počet úrovní výkonu 7, výkon mikrovlnného ohrevu 700 W, výkon grilu 800 W, veľkosť taniera 24.5 cm, rozmrazovanie, gril, časovač, detská poistka a automatické programy, otočný tanier, farba strieborná

-15% 105,48 €
89,90 € bez DPH 74,92 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: WHMW004
ORAVA MW-1731 S - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
-12%
ORAVA MW-1731 S
Mikrovlnná rúra voľne stojaca, príkon 1050 W, objem 17 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, veľkosť taniera 25.5 cm, rozmrazovanie, časovač a detská poistka, otočný tanier, farba strieborná

-12% 89 €
77,90 € bez DPH 64,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: ORAMW002
BEKO MOC 20100 W - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
-20%
BEKO MOC 20100 W
Mikrovlnná rúra voľne stojacia, príkon 1200 W, objem 20 l, počet úrovní výkonu 5, výkon mikrovlnného ohrevu 700 W, veľkosť taniera 24 cm, rozmrazovanie, časovač a bez grilu, otočný tanier, farba biela

-20% 65 €
51,90 € bez DPH 43,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: BEMW005
CANDY EGO-G25DCO - Mikrovlnná rúra
-19%
CANDY EGO-G25DCO
Mikrovlnná rúra voľne stojaca, príkon 900 W, objem 25 l, počet úrovní výkonu 5, výkon grilu 1000 W, veľkosť taniera 27 cm, gril, otočný tanier a grilovacia mriežka, farba oranžová

-19% 115,90 €
93,90 € bez DPH 78,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: CANMW010
GORENJE BM 300 X - Mikrovlnná rúra
Viac ako98%spoľahlivosť
-5%
GORENJE BM 300 X
Mikrovlnná rúra vstavaná, príkon 1250 W, objem 20 l, počet úrovní výkonu 6, výkon mikrovlnného ohrevu 800 W, výkon grilu 1000 W, veľkosť taniera 24 cm, rozmrazovanie, gril, detská poistka a automatické programy, farba antikoro

-5% 156,97 €
148,90 € bez DPH 124,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: FAC2300a16
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi