Black Friday květen 2021 HP, Media Nájdi sa v hľadáčiku

Asus Strix Radeon RX 5700 XT O8G Gaming (RECENZIA A TESTY)

Zobraziť katalóg
Aktualizované

Tým najvýkonnejším Radeonom RX 5700 XT v ponuke spoločnosti ASUS je v súčasnosti grafická karta Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming, ktorá zároveň patrí do tej vôbec najpopulárnejšej hráčskej edície tejto spoločnosti, teda ROG (Republic Of Gamers). Vďaka príslušnosti k tejto elitnej sérii grafických kariet sa potom tento STRIX môže pochváliť aj nadštandardným vyhotovením a výbavou, ktorú iste ocení nejeden hráč počítačových hier. Aká teda je grafická karta Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming? Veď sa presvedčte sami!

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming recenzia a testy

Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming (RECENZIA A TESTY) – OBSAH

 1. Predstavenie Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming
 2. Ako testujeme grafické karty
 3. Testy prevádzkových vlastností
 4. Výkon grafických kariet
 5. Pretaktovanie
 6. Hodnotenie grafickej karty

Predstavenie grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming je postavená na najnovšom hernom grafickom čipe Navi 10 (XT) spoločnosti AMD v plnej konfigurácii, na ktorý sú pomocou 256-bitovej zbernice pripojené moduly grafickej pamäte typu GDDR6 s kapacitou 8 GB. Svojim výkonom potom Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming spadá do segmentu grafických kariet vysokého výkonu (high-end), kde zaberá stredné priečky výkonnostného rebríčka.

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming popis

Frekvencia grafickej karty

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming disponuje dvoma BIOSmi označenými ako Q-mode (Quiet mode) a P-mode (Performance mode), medzi ktorými sa dá prepínať pomocou prepínača BIOS Switch na zadnej strane grafickej karty. V závislosti na tom, ktorý BIOS využijete, sú potom riadené tiež frekvencie grafickej karty.

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPUZ; Q-mode

V predvolenom nastavení bola grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming nastavená do režimu Q-mode (BIOS1). V tomto režime je základná frekvencia grafického čipu 1 730 MHz, herná frekvencia 1 870 MHz, boost frekvencia 1 980 MHz a TDP grafického čipu 210 W. Frekvencia grafických pamätí potom bola 1 750 MHz, čo v prípade pamätí typu GDDR6 predstavuje efektívnu frekvenciu 14 000 MHz. Oproti referenčným hodnotám je teda karta na jadre pretaktovaná o 125/75 MHz (base/boost) a TDP limit až 30 W. Grafické pamäte sú taktované v referenčných hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPUZ; P-mode

V režime P-mode (BIOS2) je základná frekvencia grafického čipu 1 770 MHz, herná frekvencia 1 905 MHz, boost frekvencia 2 010 MHz a TDP grafického čipu 220 W. Frekvencia grafických pamätí zostala na 1 750 MHz, teda 14 000 MHz efektívne. Oproti referenčným hodnotám je tak karta na jadre pretaktovaná o 165/105 MHz (base/boost) a TDP limit až 40 W. Grafické pamäte sú opäť taktované v referenčných hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Systém chladenia GPU

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming meria na dĺžku 305 mm a na základnej doske vášho počítača zaberie 3 rozširujúce sloty. O chladenie sa stará dvojica pasívov zložených z hliníkových rebier a poniklovanej medenej základne, ktoré sú pre lepší odvod tepla prepojené celkovo šiestimi tepelnými trubicami (heatpipes). Dosadacia plocha základne na grafický čip je pre lepší kontakt dokonale obrobená (MaxContact). Grafické pamäte sú chladené pomocou chladiaceho plátu (heatsink plate), z modulov napájacej kaskády je potom odpadové teplo odvádzané priamo do rebrovania zadného pasívu. Všetky dôležité súčasti grafickej karty sú tak veľmi kvalitne chladené.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; systém chladenia

Aktívnu časť systému chladenia Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming tvoria tri 90 mm ventilátory, ktoré sú pre dlhšiu životnosť a nižšiu hlučnosť uložené v dvojitých guľôčkových ložiskách. Ventilátory podporujú technológiu 0dB Fan, ktorá pri nízkej záťaži a teplote grafickej karty pod 60 °C všetky ventilátory zastaví, a zníži tak jej hlučnosť na minimum (semi-pasívne chladenie). Charakteristika závislosti hlučnosti od otáčok ventilátora je nasledujúca:


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; závislosť otáčok a hlučnosti

Účinnosť systému chladenia

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickú kartu Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming som testoval v oboch režimoch, teda P-mode a Q-mode. Pri testovaní účinnosti chladenia v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosiahla grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v režime Q-mode na skóre 99,3 % a v režime P-mode potom na 99,7 %. V oboch režimoch tak v týchto testoch stability snímkovej frekvencie grafická karta prešla (minimálna hranica je 97 %).

Napájanie a spotreba

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; horná strana

O napájanie grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming sa stará 11 + 3-fázová napájacia kaskáda, ktorá vyžaduje prídavné napájanie pomocou dvoch 8-pinových konektorov. Príkon karty bol výrobcom nastavený na 255 W (max. 315 W) a ten potom ma jej prevádzku odporúča zdroj s výkonom minimálne 600 W.

Výstupy na monitor

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor sú v prípade grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming riešené pomocou troch konektorov DP 1.3/1.4 (Display Port) a jedného konektora HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak a Aura

Súčasťou balenia grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming sú tiež firemné nástroje spoločnosti Asus s názvom GPU Tweak II a Aura.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovať v používateľskom rozhraní „Simple“, v ktorom môžete vyberať jeden z troch prednastavených výkonnostných režimov.

 1. OC mode – nastavuje kartu na maximálny výkon (+20 MHz jadro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu na vyrovnaný výkon (predvolené nastavenie)
 3. Silent mode – nastavuje kartu na úsporný režim (-20 MHz jadro, -10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II taktiež umožňuje prejsť do „profesionálneho“ rozhrania Advanced, v ktorom potom môžete používateľsky nastavovať rôzne parametre grafickej karty, ako sú napríklad frekvencia grafického čipu, frekvencia grafických pamätí, otáčky ventilátorov chladiča, alebo tiež nastavovať limity teploty, spotreby atď. Vďaka nástroju GPU Tweak si tak môžete nastaviť správanie grafickej karty podľa svojich špecifických potrieb. Grafickú kartu môžete napríklad nastaviť na jej maximálny výkon, alebo naopak, môžete jej výkon obmedziť a dať prednosť skôr lepším prevádzkovým vlastnostiam (teplota, hlučnosť či spotreba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Na používateľské nastavenie správania RGB LED potom slúži nástroj Asus AURA, s ktorého pomocou môžete nastavovať nielen ich farby, ale aj týmto RGB LED priradiť rôzne efekty (blikanie, pulzovanie, prechody atď.). Pokiaľ máte od spoločnosti Asus ešte nejaké ďalšie komponenty podporujúce funkciu AURA, ako sú napríklad základné dosky, svetelné pásy atď., môžete si pomocou aplikácie AURA Sync nechať synchronizovať nastavené svetelné efekty aj do všetkých týchto zariadení.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; GPU Tweak II monitoring

Na sledovanie správania grafickej karty ponúka nástroj GPU Tweak II samozrejme tiež monitoring, s ktorého pomocou môžete mať na očiach všetky okamžité aj historické údaje dôležitých prevádzkových hodnôt, ako sú napríklad frekvencie, teploty, otáčky ventilátorov, napätie grafického čipu atď.

Ako testujeme grafické karty

Testy grafických kariet sa na Alza.sk skladajú ako z testov ich herného výkonu, ale pretože samotný výkon nie je pre mnoho užívateľov tým jediným a všeobjímajúcim parametrom výberu, v prípade grafických kariet dôkladne testujeme aj ich prevádzkové vlastnosti, ako sú teploty, hlučnosť či spotreba. Veď kto by chcel mať vo svojom počítači výkonnú, no nepríjemne hlučnú grafickú kartu.

Testy herného výkonu

V testoch herného výkonu sa snažíme grafické karty testovať v tých najnovších herných tituloch tak, aby ste mali prehľad, ktoré grafické karty podávajú najlepší výkon na najmodernejších herných enginoch, a teda či vaša prípadná investícia do konkrétnej grafickej karty bude aj do budúcnosti naozaj výhodná.

i

Naše recenzie sú vždy aktuálne

Pretože sa snažíme, aby bola každá recenzia grafickej karty trvale aktuálna, nie sú výsledky testov v prípade jednotlivých hier priraďované ku konkrétnej grafickej karte, ale len k typu grafickej karty, teda grafickému čipu. Práve to nám totiž zabezpečí, že v prípade výskytu nejakých podstatných zmien, ktoré ovplyvňujú konečné výsledky testov (vydanie nových a výkonnejších ovládačov, pridanie novej hry do testovacej metodiky atď.), Môžeme rýchlo všetko pretestovať, a nové výsledky sa tak okamžite premietnu aj do recenzií staršieho dáta.

Testy prevádzkových vlastností

Na rozdiel od herných testov, v ktorých sú výsledky priraďované k jednotlivým typom grafických kariet, testy prevádzkových vlastností sú vykonávané bez rozdielu pri každej grafickej karte. V týchto testoch sa potom snažíme ísť do tých úplne najmenších detailov a v prípade grafických kariet merať čo najviac prevádzkových parametrov, ako sú okrem teploty a hlučnosti tiež napätie, spotreba či reálne frekvencie grafického čipu.

V testoch prevádzkových vlastností potom samozrejme nechýba ani ich podrobné porovnanie s ostatnými grafickými kartami tak, aby ste mali prehľad o tom, ktorá grafická karta by práve pre vás bola tou najvhodnejšou.

Testovacia zostava


Testy prevádzkových vlastností Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Na meranie prevádzkových vlastností grafických kariet využívam nástroj 3DMark a jeho záťažový test s názvom Time Spy Stress Test. Tento test sa skladá z celkom 20 prechodov minútovej scény Time Spy, a trvá tak pomerne dlhých 20 minút, počas ktorých grafická karta pracuje na plný výkon, a zahreje sa tak na svoju bežnú prevádzkovú teplotu. Až po dosiahnutí pracovnej teploty grafickej karty, najčastejšie v poslednom prechode scény, meriam jej prevádzkové vlastnosti. Ako teda grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v tomto záťažovom teste dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZÁCIA PREVÁDZKOVÝCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming Q-mode P-mode Poznámka k meraniu
Pracovná teplota 83°C 70 °C Merané na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 100 °C 88 °C Merané na konci testu
Teplota VRAM 90 °C 80 °C Merané na konci testu
Reálna pracovná frekvencia 1 870 MHz 1 895 MHz Merané ako priemer v teste
Spotreba systému 350,0 W 356,9 W Merané ako priemer v poslednom prechode
Otáčky ventilátorov 1 260 ot/min 1 800 ot/min Merané na konci testu
Hlučnosť 34,2 dBA 39,4 dBA Interpolované z otáčok ventilátorov


V režime Q-mode (BIOS1) sa teploty grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming na konci záťažového testu držali na vysokých 83 °C pri veľmi nízkych otáčkach ventilátorov okolo 1 260 ot/min, ktoré pri tejto rýchlosti generovali veľmi nízku hlučnosť 34,2 dBA. Frekvencia grafického čipu sa v priebehu záťažového testu pohybovala okolo hranice 1 870 MHz.

V režime P-mode (BIOS2) sa potom teplota grafického čipu držala na 70 °C pri rýchlosti ventilátorov okolo 1 800 ot/min a hlučnosti 34,2 dBA. Frekvencia grafického čipu nám stúpla na 1 895 MHz.

Rozdiel medzi režimami Q-mode a P-mode je v prípade grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming celkom zrejmý a vy si ho do tých najmenších detailov môžete prezrieť práve v tomto videu z testovania počítačovej hry The Division 2.

Porovnanie prevádzkových vlastností Radeon RX 5700 XT

Ak by vás zaujímalo aj porovnanie prevádzkových vlastností Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming so všetkými ostatnými grafickými kartami Radeon RX 5700 XT, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz testovali, môžete sa pozrieť do nasledujúcich grafov.


Prevádzkové vlastnosti
Prevádzkové vlastnosti


Výkon grafických kariet Radeon RX 5700 XT

Meranie herného výkonu grafických kariet je vykonávané vo vopred zvolených scénach špeciálne vybraných počítačových hier. Počítačové hry sú do testovacej metodiky vyberané tak, aby čo možno najviac reprezentovali súčasné nároky moderných herných enginov. V samotných testoch je potom pri každom type grafickej karty meraná rýchlosť snímok (FPS), ktorá je pre nás tiež ukazovateľom jej výkonu.

Vzhľadom na značné výkonnostné rozdiely medzi grafickými kartami zo segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu stredného (Mainstream) nemôžu byť grafické karty porovnávané v úplne všetkých počítačových hrách pri rovnakom nastavení grafických detailov. Z tohto dôvodu sú konečné výsledky rozdelené do dvoch grafov. V prvom grafe sú sumarizované výsledky z úplne všetkých herných testov len pre grafické karty zo segmentu High-end/Mainstream, v druhom grafe potom môžete vidieť relatívny výkon úplne všetkých grafických kariet. Výsledky v druhom grafe sú však počítané len z tých herných titulov, ktoré pri testoch využívajú zhodné nastavenie grafických detailov pre úplne všetky grafické karty, teda naprieč kategóriami High-end/Mainstream.


Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier označených symbolom zaškrtávacieho pola a prevedený na percentá. Recenzovaná grafická karta v grafe dosahuje hodnoty 100%, ostatné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu radené relatívne vyššie či nižšie.

Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Horizon Zero Dawn
Doom Eternal
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5
Checker Testy Wolfenstein II: The New Colossus


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.

Výkon grafických kariet:
Výkon grafických kariet
i

Relatívny výkon grafických kariet uvedený v grafe bol vypočítaný ako priemerný výkon zo všetkých testov nižšie uvedených počítačových hier označených symbolom zaškrtávacieho pola a prevedený na percentá. Recenzovaná grafická karta v grafe dosahuje hodnoty 100%, ostatné grafické karty sú potom podľa svojho dosiahnutého výkonu radené relatívne vyššie či nižšie.

Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Horizon Zero Dawn
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5


Akým výkonom disponujú grafické karty v jednotlivých hrách našej testovacej metodiky, či ako boli hry v testoch nastavené a ako bolo merané, si môžete nechať zobraziť kliknutím na obrázok konkrétnej počítačovej hry.


Výkon grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming je daný najmä výkonom samotného grafického čipu NAVI 10 XT, ktorý sa od iných grafických kariet Radeon RX 5700 XT môže líšiť iba prednastavenou frekvenciou grafického čipu, nastavenou frekvenciou grafických pamätí či nastaveným vyšším limitom spotreby, ktorý potom toľko neobmedzuje frekvenciu grafickej karty. Na udržanie vyššje frekvencie grafickej karty, a tým aj jej výkonu, potom môže pomôcť tiež kvalitný systém chladenia, ktorý udrží grafický čip na nízkych teplotách. V každom prípade vždy platí, že čím vyšších frekvencií grafického čipu karta dosahuje, tým vyšší je tiež jej herný výkon. Musíte však počítať s tým, že rozdiely vo frekvenciách, a teda aj rozdiely vo výkone medzi grafickými kartami Radeon RX 5700 XT rôznych výrobcov a značiek nemôžu byť nijako extrémne.


Frekvencie grafických kariet


V prípade grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming sa reálna frekvencia grafického čipu v záťažovom teste 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v priemere okolo 1 870 MHz, a vy si tak z vyššie uvedeného grafu môžete urobiť obrázok o tom, akým výkonom táto grafická karta disponuje oproti ostatným Radeonům RX 5700 XT, ktoré sme na Alza.sk a GPUreport.cz testovali.


Pretaktovanie Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Ako som grafickú kartu taktoval

Pretaktovanie grafického čipu

Pretaktovanie grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT 08G Gaming som prevádzal pomocou nástroja MSI Afterburner tak, aby som v žiadnom prípade neohrozil kartu, a neprišiel tak o jej záruku. Na maximum (+50 %) som zvýšil iba hranicu spotreby (Power Limit), napätie grafického čipu som nechal na východiskových hodnotách 1,200 V (viac sa ani oficiálne nastaviť nedá). Postupne som zvyšoval hodnoty frekvencie grafického čipu a následne potom testoval stabilitu v počítačových hrách. Ako maximálne stabilné frekvencie sa pre grafický čip nakoniec ukázala hodnota 2 130 MHz.

Pretaktovanie grafických pamätí

V prípade grafických pamätí som postupoval obdobne, len som ich frekvenciu znižoval z maximálnych 950 MHz postupne o 5 MHz (80 MHz efektívne) a opäť testoval stabilitu v počítačových hrách. Ako stabilná sa nakoniec ukázala frekvencia 930 MHz (14 880 MHz efektívne).


Pretaktovanie Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; Afterburner

S nastavenou frekvenciou jadra navýšenou na 2 130 MHz a pamäťou na efektívnych 14 880 MHz som potom otestoval niektoré hry z testovacej metodiky s nasledujúcimi výsledkami:

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; výsledky pretaktovania

i

Pomocou ručného pretaktovania sa mi z grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming podarilo získať v priemere ešte zhruba o niečo viac ako 6 % ďalšieho výkonu, čo samozrejme nie je veľa. Na spotrebe celej zostavy sa však toto pretaktovanie prejavilo v počítačovej hre The Division 2 takmer 40 W navyše. Ja osobne by som však do takéhoto pretaktovania v prípade grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming rozhodne nešiel. Kvôli nejakým 6 % totiž prídete o inak skvelé prevádzkové vlastnosti tejto grafickej karty.

Toto video ukazuje nárast výkonu a prevádzkové vlastnosti v prípade takto pretaktovanej grafickej karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v počítačovej hre The Division 2 do tých úplne najmenších detailov.


Hodnotenie Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming

i

Pre koho je táto grafická karta určená?

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming, respektíve všetky Radeony RX 5700 XT, ponúka veľmi zaujímavý herný výkon všetkým náročnejším hráčom počítačových hier. Ten sa pohybuje nad úrovňou konkurenčnej GeForce RTX 2070, avšak na výkonnejšiu GeForce RTX 2070 SUPER predsa len nejaké to percento stráca. Oproti konkurenčným RTX kartám avšak tieto Radeony neponúka podporu akcelerácie real-time ray tracing, čo však zatiaľ nevidím ako veľký problém, pretože hier s podporou ray tracingu je v súčasnosti celkom málo. Možno neskôr, s pribúdajúcim počtom ray tracingových titulov, by to však problém byť mohol. Ak teda budete chcieť ray tracing využívať už dnes, budete musieť siahnuť po ponuke konkurencie a zaobstarať si nejakú tú GeForce radu RTX. Najlepšie potom tie úplne najvýkonnejšie, ako sú GeForce RTX 2080 Ti či GeForce RTX 2080, ktorých obstarávacia cena je však v porovnaní s Radeony RX 5700 XT oveľa vyššia.

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 O8G XT Gaming ako taká vám môže ponúknuť naozaj veľa muziky. Skvele spracovaný a výkonný systém chladenia s tromi ventilátormi alebo dual BIOSom, vďaka ktorému túto grafickú kartu môžete prevádzkovať v dvoch rozdielnych režimoch. Režim Q-mode (BIOS1) vám v prípade tejto grafickej karty ponúka veľmi nízku hlučnosť pri vyšších (stále však bezpečných) teplotách. Naopak, režim P-mode (BIOS2) vám grafickú kartu prepne do režimu Performance, v ktorom je uprednostnený výkon a nízke teploty na úkor hlučnosti. Záleží teda len na vás, aký režim si v prípade tejto grafickej karty zvolíte.

Výrobca potom túto grafickú kartu nezabudol vybaviť ani funkciou 0 dB Fan (semi-pasívne chladenie) a samozrejme tiež pekným RGB LED osvetlením. Na zahodenie potom nie sú ani všetky tie výhody edície ROG (Republic of Gamers), ako sú napríklad výberové súčiastky, MaxContact, FanConnect či AURA Sync. To všetko totiž na grafickej karte Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming nájdete tiež.

Medzi nevýhody grafické karty Asus STRIX RX 5700 O8G XT Gaming potom môžeme zaradiť najmä jej väčšie rozmery, kedy musíte počítať s tým, že sa pri dĺžke nad 300 mm nemusí zmestiť do úplne každej počítačovej skrine. Niekoho potom tiež môžu v režime Q-mode vydesiť vyššie monitorované teploty grafického čipu, verte však, že ide o teploty síce vysoké, stále však bezpečné. Tým však krátky zoznam záporov končí, a to je tiež dôvod, prečo si grafická karta z dnešnej recenzie odnáša ocenenie „Zlatého Alzáka“.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming ponúka atraktívny herný výkon všetkým náročnejším hráčom počítačových hier. Grafická karta je vybavená veľmi dobre technicky spracovaným a výkonným systémom chladenia, ktorý jej v režime Q-mode (BIOS1) prepožičiava veľmi nízku hlučnosť.

Klady

 • Atraktívny výkon (high-end)
 • Vyššie takty už od výrobcu
 • Nízka hlučnosť (Q-mode)
 • AURA RGB LED osvetlenie
 • 0 dB Fan (semi-pasívne chladenie)
 • 2× FanConnect (regulácia systémových ventilátorov podľa teploty GPU)
 • Dual BIOS
 • PCI Express 4.0 (ak máte podporu v základnej doske)

Zápory

 • Väčšie rozmery (dĺžka cez 300 mm)
 • Vyššie teploty (Q-mode)
Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Volám sa Pavel Šantrůček a grafickým kartám sa profesionálne venujem už viac ako 5 rokov. Architektúra, recenzie a testy grafických kariet sú presne to, čo ma posledné dva roky živí a čo stalo neoddeliteľnou súčasťou môjho pracovného života na GPUreport.cz. Ako programátor som tiež autorom niekoľkých nástrojov na analýzu snímkovej frekvencie grafických kariet, z ktorých asi najznámejší FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojne využívaný na celom svete.

Battlefield V - Hra na PC
-13%
Battlefield V
Hra na PC – škatuľová verzia, žáner: akčný a FPS/Strieľačky – v rámci návratu série ku svojim koreňom vás zavedie v dosiaľ nevídanom spracovaní druhej svetovej vojny do najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách. Veďte svoj tím k víťazstvu na bojiskách, ktoré môžu hrať vo váš prospech. Vybudujte si vlastnú rotu z vojakov, zbraňového vybavenia a vojenskej techniky – a vydajte sa s ňou na veľkolepú cestu vojnovými frontami. Zažite dosiaľ najintenzívnejší a najpodmanivejší Battlefield. Už nikdy nebudete rovnakí.

-13% 39,90 €
34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 15:00
Objednávací kód: WG1073
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi