Osviežte sa letnou zľavou na všetko! 😎💥 Nakúpte nad 100 €, v košíku zadajte kód LETNADESINA a objednávku vám zlacníme o 10 €. Akcia platí len do nedele!

Nakupování budoucnosti HP + média 15 % zľava LG

Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip (PREVIEW): našlapané smartfóny, čo klamú telom

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Spoločnosť Asus na trh uvádza dvojicu nových telefónov, Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip. Ide o veľmi dobre vybavené a výkonné kúsky s čipsetom Snapdragon 888, z ktorých jeden má opäť netradičnú konštrukciu. Výrobca aj tento rok použil výklopnú konštrukciu fotoaparátu, ktorú sme videli už pri jeho predchodcovi. Na čo všetko ale chce zaujímavá dvojica lákať zákazníkov? A ako je to s ich cenou a dostupnosťou?

i V predpredaji môžete získať Zenfone 8 s pamäťou 128 GB do 30. mája len za 599 EUR. Model Zenfone 8 Flip zakúpite za 799 EUR.

Asus Zenfone 8, úvod

Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip (PREVIEW) – OBSAH

  1. Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip svojou konštrukciou rozhodne zaujmú
  2. Všetok obraz sa na displeji bude pekne vynímať
  3. Takýto výkon by ste od radu Zenfone 8 nečakali
  4. Fotoaparátov poskromne, napriek tomu toho zvládnu veľa
  5. Telefóny Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip rýchlo dobijete a pripojíte sa s nimi všade
  6. Asus Zenfone 8 a 8 Flip: cena a dostupnosť

Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip svojou konštrukciou rozhodne zaujmú

Asus má vo svojom portfóliu dva modelové rady telefónov. Ide o jeden z najvýkonnejších telefónov súčasnosti Asus ROG Phone 5 a ďalej konštrukčne zaujímavý rad Zenfone. Práve ten je teraz aktualizovaný o nástupcov. Sú nimi Asus Zenfone 8 a Asus Zenfone 8 Flip. A každý z nich mieri na trochu iného zákazníka.

Už od pohľadu je medzi nimi jasný rozdiel. Asus Zenfone 8 je telefónom klasickej konštrukcie, na ktorej vás pravdepodobne prekvapia iba kompaktné rozmery a váha. Ide skutočne o príjemne malý smartfón s výškou iba 148 mm, ktorý čo do veľkosti súperí napríklad so Samsungom Galaxy A41. Ani váha 169 g vrecko neodtrhne.

A ako „osmička“ vyzerá? Predná strana s 5,9" displejom a malým priestrelom selfie kamery je rovná, dole sa zvažujú až okraje telefónu. Zadná strana má zahnuté boky a okrem názvu telefónu obsahuje už len ľahko vyčnievajúci fotomodul.

Asus Zenfone 8, dizajn
Telefón kompaktných rozmerov a štýlového dizajnu, to je Asus Zenfone 8.

Tlačidlo power na boku umožňuje navoliť ďalšie 2 akcie, ktoré sa vykonajú po dvojitom stlačení či stlačení a držaní. Rýchlo tak môžete spustiť vybranú aplikáciu, vypnúť/zapnúť Wi-Fi či zaobstarať screenshot. Kompaktný mobilný telefón sa môže pochváliť aj odolnosťou s certifikáciou IP68. Prach ani voda mu teda rozhodne neprekáža. Asus Zenfone 8 k zákazníkom poputuje v dvoch farebných vyhotoveniach, a to v čiernom a striebornom.

Asus Zenfone 8 Flip je o poznanie väčším telefónom. Ani on nemá zahnutý displej a nie je ani rušený žiadnym priestrelom prednej kamery. Modul fotoaparátu sa totiž dokáže preklápať nad displej na účely selfie kamery. Ide teda o rovnaký princíp, ako pri predchodcovi Asus Zenfone 7. Tiež tu na boku nájdeme užitočné modré tlačidlo power nazývané Smart Key s možnosťou navoliť si dvojicu funkcií. Zadnú stranu zdobí opäť názov série a na výber zostávajú farby čierna a strieborná.

Asus Zenfone 8 Flip, dizajn
Asus Zenfone 8 Flip jednoznačne púta pozornosť otočným fotomodulom.

Nenechajte sa však zmiasť, že ide v prípade porovnania oboch modelov len o zmenu dizajnu. Rozdielov medzi modelmi je viac, a to hneď v niekoľkých kategóriách.

Všetok obraz sa na displeji bude pekne vynímať

Základný Asus Zenfone 8 s displejom s uhlopriečkou 5,9" je na prvý pohľad znateľne menší, než je tomu pri 6,67" modeli 8 Flip. Hoci sa veľkosti displejov líšia o trištvrte palca, rozlíšenie je zhodné, FHD+. Lepšej jemnosti sa teda dočkáme pri modeli Zenfone 8. Ani väčší z modelov však s jemnosťou problém nemá.

Oba panely sú typu AMOLED a určite poteší, že majú veľmi rýchlu odozvu. Asus Zenfone 8 Flip disponuje odozvou 90 Hz, Zenfone 8 dokonca 120 Hz. Rozdiely medzi nimi viditeľné príliš nebudú, oba údaje sú skvelé. Mobilné telefóny by nemal zaskočiť ani priamy slnečný svit, pri Zenfone 8 výrobca uvádza jas 800 nitov, pri Zenfone 8 Flip potom 700 nitov. Podpora HDR je samozrejmosťou.

i Sony Xperia 1 III (PREVIEW): 4K displej aj variabilný periskop

Takýto výkon by ste od radu Zenfone 8 nečakali

Ak čakáte, že sa pri menšom modeli budete musieť zmieriť s nižším výkonom procesora, nie je to pravda. Asus sa rozhodol oba modely vybaviť najvýkonnejším čipom Qualcomm Snapdragon 888. Mobily teda nič nezaskočí a budú spoľahlivo dostačovať náročnému používaniu. Procesory dopĺňa operačná pamäť s veľkosťami 6, 8 alebo neskutočných 16 GB pri modeli Zenfone 8 a štandardných 8 GB pri Asus Zenfone 8 Flip. Model Zenfone 8 teda svojím výzorom malého telefónu klame a stáva sa jedným z najvýkonnejších, nielen malých, telefónov na trhu.

V prípade vnútorného úložiska možno pri oboch modeloch zhodne vyberať medzi 128 a 256 GB pamäťou. Pokiaľ však kapacita nestačí, iba pri modeli Zenfone 8 Flip rozšírite o pamäťovú kartu microSD s kapacitou až 2 TB. Moderný a výkonný čip samozrejme poskytuje tiež konektivitu 5G, takže oba modely môžete používať v najrýchlejšej mobilnej sieti našich operátorov. Už z výroby sa dostanú na trh s najnovším systémom Android 11 s nadstavbou ZenUI 8, takže môžete využívať jeho vychytávky.

Asus Zenfone 8 Asus Zenfone 8 Flip
Vľavo Asus Zenfone 8, vpravo Zenfone 8 Flip.

Fotoaparátov poskromne, napriek tomu toho zvládnu veľa

Veľmi zaujímavá situácia nastáva pri fotoaparátoch. Sprvu sa len 2 objektívy pri Zenfone 8 môžu zdať málo, ale Asus na toto myslel. Hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát sú práve tie, ktoré používateľ potrebuje najčastejšie. Prečo teda pridávať fotoaparáty navyše, keď je lepšie sústrediť sa na tie najpoužívanejšie. Snímač s rozlíšením 64 Mpx a optickou stabilizáciou štandardne kombinuje 4 pixely do jedného a vytvára kvalitné 16 Mpx fotky. Prípadne možno v tomto rozlíšení zaobstarať snímky dvojnásobne priblížené bez straty kvality.

i Samsung Galaxy A72 (RECENZIA): Výbava mu predurčuje úspech

Sekundárny 12 Mpx fotoaparát primárne slúži na fotenie širokouhlých scén s uhlom záberu 113̊. Zároveň výrobca pridáva možnosť fotiť makro snímky. Mobilný telefón pri nich ostrí už od 4 cm od objektu. Predná kamera s rovnakým rozlíšením zvládne elektronickú stabilizáciu obrazu. Asus Zenfone 8 natáča video v kvalite 8K a 24 snímok/s. Pokiaľ chcete dynamickejšie zábery, 4K rozlíšenie už poteší frekvenciou 60 sn./s.

V prípade modelu Zenfone 8 Flip sa opäť, ako tomu bolo pri Zenfone 7, stretávame s trojicou fotoaparátov chránených sklom Gorilla Glass 3, ktoré sa môžu vďaka novému krokovému motoru plynulejšie otočiť na prednú stranu. Ďalej sa parametre od menšieho bračeka veľmi nelíšia. Hlavný snímač tiež zvládne odfotiť až 64 Mpx snímky, ale iste poteší natáčanie 8K videa s frekvenciou 30 sn./s. Ultraširokouhlý fotoaparát sa chváli lepším zachytením svetla, teda aj lepšími výsledkami v prípade nočného snímania.

Asus Zenfone 8 Flip, selfie
Aký iný mobilný telefón sa môže pochváliť tak kvalitným selfie snímaním? Asus Zenfone 8 Flip má taký tromf v rukáve.

Makro kamera nechýba ani tu, opäť je súčasťou ultraširokouhlého objektívu. Pri natáčaní videí oceníte funkciu HyperSteady, ktorá si vezme časť obrazu, avšak ponúkne perfektné vyrovnanie pohybov v štýle gimbalu. Pod poslednou šošovkou sa schováva funkcia teleobjektívu. Asus Zenfone 8 Flip má 3-násobný optický a 12-násobný digitálny zoom.

V aplikácii fotoaparát potom nechýba veľa ďalších fotografických režimov, napr. lepšie napojovanie snímok pri panoráme, plynulejší presun medzi fotoaparátmi či redukcia hluku vetra pri natáčaní videí.

Telefóny Asus Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip rýchlo dobijete a pripojíte sa s nimi všade

Vysoký výkon procesoru si aj napriek energetickú úspornosť po čase povie o dobitie. Asus Zenfone 8 s batériou 4 000 mAh ponúkne pravdepodobne jednodňovú výdrž, pri Zenfone 8 Flip ide o väčšiu 5 000 mAh batériu. Oba modely nabijete maximálnym výkonom 30 W cez konektor USB-C. Poteší prítomnosť 5G, Wi-Fi 6 a pri modeli Zenfone 8 nezabudli ani na 3,5 mm jack konektor. Bezdrôtové nabíjanie si k týmto modelom cestu bohužiaľ nevytvorilo.

Asus Zenfone 8
iPhone 11.

Menší model pri detekcii používateľa spolieha iba na čítačku odtlačkov prstov v displeji, Zenfone 8 Flip k tomu pridáva aj detekciu tváre preklopením zadných fotoaparátov. Hudobný zážitok pomôžu používateľovi vychutnať dva reproduktory s technológiou Dirac HD.

Asus Zenfone 8 a 8 Flip: cena a dostupnosť

Teraz k tomu, čo iste bude záujemcov o novinky zaujímať – cena a dostupnosť telefónov Zenfone 8 a 8 Flip. Najprv k prvému. Asus Zenfone 8 je možné v predpredaji získať už teraz, a to s pamäťou 128 GB. Do 30. mája navyše len za 599 EUR. Potom už za cenu 699 EUR. Pokiaľ máte záujem o kapacitu pamäte 256 GB, vyjde vás Zenfone 8 na 739 EUR. Nakoniec je tu najvybavenejšia konfigurácia 16 GB/256 GB za stále sympatickú čiastku 829 EUR.

Ani Asus Zenfone 8 Flip sa v konkurencii telefónov iných značiek rozhodne nestratí. Cena nie je vôbec zlá. Verzia s 8 GB pamäťou RAM a 256 GB stojí príjemných 799 EUR. Do ponuky sa potom dostane koncom mája.

Parametre /
Model
Asus Zenfone 8 Asus Zenfone 8 Flip
Displej 5,9" (20: 9) 6,67" (20: 9)
2 400 × 1 080 px, 445 ppi 2 400 × 1 080 px, 394 ppi
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 90 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 64 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps
hlavný: 64 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 113°, 4K video s 60 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 112°, 4K video s 60 fps

teleobjektív: 8 Mpx
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,45, 4K video s 30 fps
viď fotoaparáty vyššie
Čipset Qualcomm Snapdragon 888, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 888, 8-jadrový
GPU Adreno 660 Adreno 660
RAM 6/8/16 GB 8 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB, microSD až 2 TB
Operačný systém Android 11 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 30 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 30 W / -
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 -
Audio stereo stereo
Rozmery 148 × 68,5 × 8,9 mm 165 × 77,3 × 9,6 mm
Hmotnosť 169 g 230 g
Cena od 699 EUR od 799 EUR
Ceny sú platné k 12. 5. 2021
i Mohlo by vás zaujímať

Nová generácia Asus Zenfone 8 prekvapila. Základný model v kompaktných rozmeroch prináša nezvyčajne kvalitné parametre. Model Zenfone 8 Flip je na tom podobne a k tomu exceluje silnou zostavou fotoaparátov, ktoré využijete aj ako selfie kameru.

Asus Zenfone 8 8 GB/128 GB čierny - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 128 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

698,90 € bez DPH 582,42 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045b1
Asus Zenfone 8 8 GB/128 GB strieborný - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 8 GB/128 GB strieborný
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 128 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

698,90 € bez DPH 582,42 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045b2
Asus Zenfone 8 8 GB/256 GB čierny - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 8 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 256 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

738,90 € bez DPH 615,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045c1
Asus Zenfone 8 8 GB/256 GB strieborný - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 8 GB/256 GB strieborný
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 256 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

738,90 € bez DPH 615,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045c2
Asus Zenfone 8 16 GB/256 GB čierny - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 16 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 16 GB, interná pamäť 256 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

828,90 € bez DPH 690,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045d1
Asus Zenfone 8 16 GB/256 GB strieborný - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 16 GB/256 GB strieborný
Mobilný telefón 5.92" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 16 GB, interná pamäť 256 GB, zadný fotoaparát 64 Mpx (f/1.7)+12 Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

828,90 € bez DPH 690,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST045d2
Asus Zenfone 8 Flip 256 GB čierny - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 Flip 256 GB čierny
Mobilný telefón 6.67" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 256 GB, microSD až 2000 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 64 Mpx (f/1.7)+8 Mpx +12 Mpx (f/2.2), elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM + pamäťová karta, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5000 mAh, Android 11

+ ZADARMO Poukaz Kurz fotografovania mobilom ON-LINE – Základy fotografovania a kompozície
+ ZADARMO Internet Security Bitdefender Mobile Security pre Android pre 1 zariadenie na 1 rok (elektronická licencia)

798,90 € bez DPH 665,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST046b1
Asus Zenfone 8 Flip 256 GB strieborný - Mobilný telefón
Nové
Asus Zenfone 8 Flip 256 GB strieborný
Mobilný telefón 6.67" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 8-jadrový, RAM 8 GB, interná pamäť 256 GB, microSD až 2000 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 64 Mpx (f/1.7)+8 Mpx +12 Mpx (f/2.2), elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM + pamäťová karta, neblokovaný, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5000 mAh, Android 11

Predpoklad. cena
798,90 € bez DPH 665,75 €
Strážiť
Tešíme sa
Objednávací kód: AST046b2
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi