Kokosový olej na vlasy ponúka mnoho blahodarných účinkov

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Ak uprednostňujete v starostlivosti o vaše vlasy čisto prírodné produkty, určite oceníte skvelého pomocníka, ktorým je kokosový olej na vlasy. Tento prírodný zázrak neobsahuje chemické látky, silikóny ani alkohol, navyše aktívne napomáha regenerovať oslabené a poničené vlasy. Už po niekoľkých týždňoch spozorujete zmenu v podobe pevných lesklých vlasov bez rozštiepených končekov, ktoré získajú na objeme i kvalite. Ak si kladiete otázky typu: Ako použiť kokosový olej na vlasy? Aké sú typy masiek z kokosového oleja? A ako často používať kokosový zábal? Prečítajte si náš článok, v ktorom sa dozviete všetko potrebné a užitočné pre aplikáciu kokosového oleja na vlasy.

Dievča s kokosom

Kokosový olej na vlasy a jeho pozitívne účinky – OBSAH

  1. Kokosový olej na vlasy a jeho pozitívne účinky
  2. Ako použiť kokosový olej na vlasy
  3. Maska na vlasy z kokosového oleja
  4. Rady a tipy pre aplikáciu kokosového oleja na vlasy
  5. Kokosový olej v starostlivosti o pokožku celého tela

Kokosový olej na vlasy a jeho pozitívne účinky

Hlavnou zložkou kokosového oleja, ktorá sa podieľa na výžive vlasov zvnútra, je kyselina laurová. Tá zabezpečuje regeneráciu vlasového vlákna, zvyšuje jeho pevnosť a lesk a zabraňuje stratám proteínov, ktoré sú také dôležité pre zdravie vašich vlasov. Na rozdiel od iných olejov alebo krémov je molekulárna štruktúra kokosového oleja výnimočná tým, že dokáže preniknúť do vlasov okolo kutikuly a vyživuje ich smerom zvnútra von. Výsledný efekt je preto znateľný už po niekoľkých aplikáciách a má dlhodobý účinok. Ako konkrétne pomáha kokosový olej vašim vlasom?

Dekorácia z kokosu
Kokosový olej ponúka široké využitie v kozmetike.

Celkovo vlasy vyživuje a regeneruje

Kokosový olej sa postará o dokonalú výživu vašich vlasov vďaka svojmu jedinečnému zloženiu. Obsahuje dôležité vitamíny E a K, ďalej potom železo a mastné kyseliny, z ktorých je pre vlasy najprínosnejšia kyselina laurová a kaprínová. Po takomto kokteile plnom živín budú vaše vlasy už po prvom použití krásne lesklé a hebké na dotyk.

Zaceľuje rozštiepené končeky

Vďaka rýchlemu vstrebaniu kokosového oleja do celej dĺžky vlasového vlákna dôjde k zaceleniu a uzavretiu narušených častí vlasu. Pokiaľ budete kokosový olej na vlasy používať pravidelne, nevzhľadné rozštiepené končeky vlasov už vás trápiť nebudú.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Vitamíny a látky v kokosovom oleji napomáhajú aj v boji s nadmerným vypadávaním vlasov. Ideálne je v tomto prípade staviť na masku z kokosového oleja, do ktorej primiešate ešte ďalšie výživné zložky, všetko samozrejme na prírodnej báze. Takáto kombinácia prírodných výťažkov je tou najlepšou prevenciou proti padaniu vlasov.

Pomáha v boji s lupinami

Mastné kyseliny v kokosovom oleji vám pomôžu vyriešiť problém s otravnými bielymi šupinkami vo vlasoch. Pravidelnou masážou pokožku hlavy premastíme a podporíte zároveň lepšiu cirkuláciu krvi k vlasovým korienkom. Výsledky by sa mali dostaviť už po dvoch týždňoch pravidelnej aplikácie. Odporúčaný postup, ako na to, ale aj ďalšie dôležité informácie pre boj s lupinami, sa dozviete v článku Ako sa zbaviť lupín.

Ničí škodlivé baktérie a plesne

Kokosový olej vyniká okrem iného tiež antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami, vďaka ktorým si dokáže poradiť s baktériami alebo plesňami, ktoré môžu napádať vlasové korienky.

Ako použiť kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je sám o sebe natoľko výživný, že pokojne postačí použitie v jeho čistej forme. Možností aplikácie je viac, veľmi záleží od vašich časových možností.

Aplikácia kokosového oleja
Kokosový olej možno aplikovať niekoľkými spôsobmi.

Rýchle ošetrenie práve umytých vlasov

Ak máte na mále a nestíhate, stačí, keď kokosový olej v rýchlosti votrite do vlhkých vlasov, prečešete a necháte voľne uschnúť. Zamerajte sa hlavne na ošetrenie končekov, do ktorých olej poctivo vtierajte. Pokožku hlavy v tomto prípade vynechajte, bez oplachu by vlasy pôsobili mastným a ulepeným dojmom.

Hĺbkové ošetrenie vlasov kokosovým olejom 

Pre hlbšiu výživu a regeneráciu použite niekoľko lyžíc kokosového oleja, ktoré necháte rozohriať v mikrovlnnej rúre. Takto rozpustený olej naneste na vlhké vlasy umyté šampónom z prírodných výťažkov. Vlasy rozdeľte na jednotlivé pramene pre pravidelnú aplikáciu a nanášajte kokosový olej smerom od korienkov po končeky vlasov, ktoré opakovane pošúchate v prstoch. Nakoniec krúživými pohybmi ošetríte vlasovú pokožku a necháte olej pôsobiť pokojne dve hodiny. Pre intenzívnejší výsledok môžete vlasy zakryť kúpacou čiapkou, nahriatym uterákom, alebo ich niekoľko minút prefénujte. Po uplynutí potrebnej doby opäť použite šampón s prírodnými ingredienciami, ktorým vlasy opláchnete.

Kokosový olej na vlasy cez noc

Ideálne raz za mesiac doprajte svojim vlasom hĺbkovú výživu v podobe zábalu na vlasy z kokosového oleja. Postup je rovnaký ako pri predchádzajúcej aplikácii, naneste kokosový olej na mokré vlasy, akurát v tomto prípade necháte vlasy zakryté kúpacou čiapkou či potravinovou fóliou cez celú noc. Ráno kokosový olej zmyte a vlasy nefénujte, len ich nechajte voľne preschnúť. Odporúčame tiež zvoliť vhodné nočné oblečenie a zakryť vankúš napríklad starším uterákom, pretože kokosový olej môže po celonočnom pôsobení zanechať mastné škvrny. Výsledok však bude stáť za to. Odmenou vám bude nádherne lesklá hriva, ktorú vám bude každý závidieť.

Kokosové oči
Intenzívna vlasová výživa s kokosovým olejom.

Ako vymyť kokosový olej z vlasov

Po každej aplikácii kokosového oleja je dôležité vykonať jeho dôkladné vymytie, aby vaše vlasy nepôsobili namasteným dojmom. Vezmite si do ruky kvalitný šampón ideálne na prírodnej báze, ktorý šetrne vmasírujte krúživými pohybmi do celej pokožky hlavy. Pri jeho zmývaní si nastavte vyššiu teplotu vody, jedine tak pôjde vymyť kokosový olej z vlasov bezo zvyšku.

Môžete vyskúšať aj aplikáciu suchého šampónu, ktorý do vlasov dôkladne votrite ešte pred samotným umývaním. Odporúča sa vlasy suchým šampónom dôkladne premnúť a chvíľu ho nechať pôsobiť. Suchý šampón má tú výhodu, že ľahko vstrebe kokosový olej ešte pred samotným použitím klasického šampónu a kokosový olej bude možné následne vymyť ľahšie a rýchlejšie.

i

Mohlo by vás zaujímať:

Domáca maska na vlasy zo zásob z chladničky a zo špajze

Ako pripraviť domácu masku na mieru vašim vlasom?

Maska na vlasy z kokosového oleja

Kombináciou niekoľkých vhodných prísad môžete vytvoriť tiež výživnú masku na vlasy. Okrem vitamínov z kokosového oleja doplníte ešte potrebné látky z iných prírodných zdrojov podľa konkrétneho typu vašich vlasov.

Kokosy v kozmetike
Kokosové orechy môžu viditeľne zlepšiť kvalitu vašich vlasov.

Maska z kokosového oleja a medu

Jednoduchým zmiešaním polievkovej lyžice kokosového oleja a rovnakého množstva medu vytvoríte masku, ktorú po zahriatí rovnomerne rozotrite po celej dĺžke vlasov. Tie potom zakryjete kúpacou čiapkou alebo nahriatym uterákom a necháte masku pôsobiť približne 20 minút. Po opláchnutí vlasy jemne prečešte a nechajte voľne uschnúť. Maska z kokosového oleja a medu dodáva vlasom hebkosť a lesk, celkovo tiež vlasy zjemňuje.

Maska na vlasy s vitamínom E

Túto masku ocenia najviac ľudia, ktorí majú problémy s vlasovou pokožkou, a tiež im vlasy často padajú. Vitamín E totiž posilňuje vlasové korienky, aj zmierňuje padanie vlasov a vďaka protizápalovým vlastnostiam udržuje zdravú pokožku hlavy. Na vytvorenie tejto masky budete potrebovať hlavne dve kapsule vitamínu E, ktoré rozpustíte v olejovej zmesi. Tú vytvoríte zmiešaním oleja kokosového, ricínového a mandľového, vždy po jednej lyžici od každého oleja. Vytvorenú zmes naneste na vlasy aj vlasovú pokožku a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno vlasy dôkladne umyte šampónom a studenou vodou.

Kombinácia olivového a kokosového oleja

Určite nič nepokazíte, keď namiešate do kokosového oleja tiež olej olivový. V tomto prípade platí zmiešať 4 lyžice olivového oleja a 1 lyžicu oleja kokosového. Túto olejovú masku nanesiete na vlasy a necháte pôsobiť pokojne aj niekoľko hodín. Potom zmes opláchnite a vlasy ošetrite jemným šampónom z prírodných výťažkov. Viac o vplyve olivového oleja na vlasy sa dočítate v článku Olivový olej na vlasy ako cesta ku krásnej a bohatej hrive.

Bohatá a lesklá hriva
Oslňujúci lesk a bohatý objem vašich vlasov zaistí olej z kokosov.

Ako často a akým spôsobom kokosový olej na vlasy aplikovať?

  • Kokosový olej vždy zľahka nahrejte na uvoľnenie potrebných látok
  • Pred aplikáciou kokosového oleja na vlasy si s ním najprv potrite predlaktie na zistenie reakcie vašej pokožky
  • Pokožku hlavy masírujte jemnými krúživými pohybmi
  • Na zmývanie kokosového oleja z vlasov používajte čisto prírodnú kozmetiku
  • Dodržiavate pravidelnú aplikáciu ideálne raz týždenne

Kokosový olej v starostlivosti o pokožku celého tela

Kokosový olej môžete okrem vlasovej pokožky aplikovať tiež na pokožku celého tela v rámci pravidelnej hydratácie. Skvele nahradí rôzne telové mlieka či krémy, krásne sa vstrebáva a hlavne po použití nezanecháva mastný film. Pokiaľ vás trápi atopický ekzém, vyrážky či alergie, vaša koža je skôr suchšia a citlivá, je pre vás kokosový olej priamo ideálny. Po jeho použití bude vaša pokožka jemná, vláčna a pružná, čo je tiež dôvod, prečo je kokosový olej toľko obľúbený aj medzi profesionálnymi masérmi. Využiť môžete tiež kokosový olej na vrásky, ktoré budú po pravidelnej aplikácii kokosového oleja menej znateľné a celkovo dôjde k vyhladeniu pokožky celej tváre. Nezabudnite tiež potrieť kokosovým olejom váš krk a dekolt, nech je vaša starostlivosť o pokožku celého tela s kokosovým olejom komplexná.

4,2
INECTO Conditioner Pure Coconut 500 ml
Kondicionér oplachový, účinok: hydratácia, výživa a rozčesávanie, typ vlasov: poškodené a suché - Od 7,28 €/1 l
Od  3,64 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: VLS739
4,9 13×
BaByliss PRO BAB2269TTE
Kulma na vlasy trojkulma, priemer 22 mm, materiál titán a turmalín, max. teplota 220 °C, studený hrot, počet teplôt 5, príkon 110 W, dĺžka prívodného kábla 1.95 m, farba čierna
64,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: BABKUL04
4,8 158×
VOONO Light brown 100 g
Henna na vlasy vegánska a prírodná farba na vlasy, bez amoniaku a peroxidu - 0,11 €/1 g
10,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSVL3315
4,8 43×
BIOKAP Nutricolor Delicato Honey Chestnut Gentle Dye 5.34 140 ml
Prírodná farba na vlasy permanentná, komplexné zafarbenie, v tekutej forme
10,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: VLS680
4,7 11×
SALOOS Bio Kokosový olej 250 ml
Masážny olej – vhodný na citlivú, normálnu a suchú pleť, hydratačný, vyživujúci, zjemňujúci, aktívna látka kokosový olej, s prírodnými olejmi, prírodné zloženie, objem 250 ml - 34,36 €/1 l
8,59 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: KSTE763
4,9 15×
PURITY VISION Kokosový olej farmársky 400 ml
Olej – vhodný na atopickú, ekzematickú, citlivú, normálnu a suchú pleť, hydratačný, vyživujúci, aktívna látka kokosový olej, s prírodnými zložkami, bio a prírodné zloženie, objem 400 ml - 20,98 €/1 l
8,39 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSPL600
5,0
PURITY VISION RAW Kokosový olej BIO 370 ml
Olej – vhodný na atopickú, ekzematickú, citlivú, normálnu a suchú pleť, hydratačný, vyživujúci, aktívna látka kokosový olej, s prírodnými zložkami, bio a prírodné zloženie, objem 370 ml - 22,16 €/1 l
8,20 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSPL596
4,9 18×
PURITY VISION Fair Trade Kokosový olej panenský BIO 420 ml
Masážny olej – vhodný na atopickú, ekzematickú, citlivú, normálnu a suchú pleť, hydratačný, vyživujúci, aktívna látka kokosový olej, s prírodnými zložkami, prírodné zloženie, objem 420 ml - 19,52 €/1 l
8,20 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSPL590
4,9 15×
PURITY VISION Kokosový olej bez vône BIO 120 ml
Masážny olej – vhodný na atopickú, ekzematickú, citlivú, normálnu a suchú pleť, hydratačný, vyživujúci, aktívna látka kokosový olej, s prírodnými olejmi, bio a prírodné zloženie, objem 120 ml - 33,33 €/1 l
Super cena
4 € Ušetríte 0,30 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSPL601
4,5 21×
WELLA EIMI Dry Me 180 ml
Suchý šampón na normálne vlasy, určený pre ženy, na objem vašich vlasov, - 47,72 €/1 l
8,59 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSVL2729
Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií