Black Friday květen 2021 HP, Media Prihraj si

Bezpečné zálohovanie so spoločnosťou Verbatim

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Značka Verbatim ponúka ucelenú súpravu produktov na ukladanie dát, ktoré vám výrazne pomôžu so zálohovaním dôležitých súborov a cenných spomienok. Aké sú vlastne pravidlá na bezpečné zálohovanie? A aký typ úložiska je ideálny?

Bezpečné zálohovanie so spoločnosťou Verbatim – OBSAH

 1. Sprievodca zálohovaním
 2. Zálohovanie dát na externé disky Verbatim
 3. Externé SSD Verbatim na kľúčové súbory
 4. Zálohovanie dát na USB flash disk
 5. Zálohovanie dát na CD/DVD/Blu-ray disky

Sprievodca zálohovaním

Iste ste už niekedy zažili ten infarktový stav, kedy sa rozbil počítač a na jeho disku zostala hromada nenahraditeľných súborov. K dátam sa možno v takomto prípade spravidla dostať, ak ale dôjde aj k fyzickému zlyhaniu disku, hrozí ich úplná strata. A čo potom, keď stratíte alebo vám niekto ukradne smartfón. Aj v ňom máte iste celý rad nenahraditeľných súborov alebo fotografií.

Svetový deň zálohovanie 2020
Svetový deň zálohovanie 2020 pripadá na 31. marca 2020.

Takým situáciám sa však dá predchádzať a zálohovať každé dôležité zariadenie. Aby bola záloha považovaná za optimálnu, musí prebiehať úplne automaticky.

Ako efektívne zálohovať dáta? Mrknite na pár užitočných tipov a trikov:

 • Začnite zálohovať svoje dáta skôr, než bude neskoro.
 • Dôležité dáta majte v 3 kópiách, pričom jedna by mala byť uložená mimo vašu domácnosť, napríklad na cloudovom úložisku.
 • Zálohovanie by malo prebiehať úplne automaticky a pravidelne.
 • Využívajte pokojne aj bezplatný softvér, ktorý väčšinou ponúka výrobca používaného disku.
 • Pri fotografiách nespoliehajte len na služby typu Facebook alebo Instagram. Typicky totiž ukladajú fotografie v relatívne nízkej kvalite.

Z vlastných skúseností vám môžeme vrelo odporučiť mať aspoň tri kópie dát. Teda okrem primárnych dát napríklad v notebooku je nutné urobiť druhú kópiu na flash disk alebo externý disk. A tretia kópia môže byť smerovaná napríklad na niektoré z cloudových úložísk. Pokiaľ snáď potrebujte zálohovať veľké množstvo dát (stovky GB, alebo dokonca TB), rozhodne si musíte zaobstarať svoj vlastný NAS server. Tu však počítajte s investíciou približne 380 eur za zariadenie a za rovnakú sumu zaobstaráte potrebné pevné disky.

Zálohovanie
Najlepší postup na zálohovanie je dodržiavať pravidlo 3-2-1.

i

Ako na ochranu proti ransomware?

Ochrana dôležitých dát proti napadnutiu šifrovacím softvérom je pomerne zložitá disciplína. Inteligentný záškodnícky softvér typu WannaCry totiž šifruje všetky dáta, ktoré nájde. Teda aj tie na záložnom úložisku alebo v cloude. Ochrana spočíva v automatickej aktualizácii bezpečnostných záplat systému Windows a rozhodne odporúčame aj inštaláciu spoľahlivého antivírusu. Disk so záložnými súbormi by potom tiež nemal byť neustále pripojený k PC.

Zálohovanie dát na externé disky Verbatim

Jednoznačne najlepším riešením v pomere cena/kapacita je obstaranie externého pevného disku Verbatim Store 'n' Go. Tie sú dostupné v mnohých vyhotoveniach a predovšetkým kapacitách. Sú vysoko spoľahlivé a zaisťujú pomerne rýchly prenos dát medzi počítačom a diskom samotným. V súčasnej dobe možno potešiť aj náročných používateľov, pretože sú k dispozícii napríklad aj 5 TB modely. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Verbatim poskytuje k externým diskom bezplatne zálohovací softvér Nero Backup. Stačí teda nainštalovať a behom pár minút máte dôležité dáta v bezpečí.

 • Jednoduché používanie a široká kompatibilita
 • Na výber mnoho variantov
 • Nízke prenosové rýchlosti pri využití staršieho štandardu USB 2.0
 • Možnosť straty alebo fyzického poškodenia

Externé disky Verbatim

Verbatim Store 'n' Go 2.5" GEN2 500GB čierny
Novinka z dielní firmy Verbatim ponúka veľkokapacitné úložisko s moderným vysokorýchlostným rozhraním USB 3.0. Disk s platňami rotujúcimi...
Viac
49,90 €
VERBATIM Store´n´ Go 2.5" GEN2 2TB strieborný
Externý disk VERBATIM Store´n´ Go 2,5" GEN2 2TB USB 3.0 strieborný je geniálny príklad toho, že externý disk môže mať štýl. Jeho napájanie zaobstaráva zbernica USB 3.0 a dátam ponúka celkom 2 TB úložného priestoru.
Viac
81,90 €
VERBATIM Store´n´ Go 2.5" GEN2 1TB modrý
Externý disk VERBATIM Store´n´ Go 2,5" GEN2 1 TB USB 3.0 modrý je geniálny príklad toho, že externý disk môže mať štýl. Jeho napájanie zaobstaráva zbernica USB 3.0 a dátam ponúkne celkom 1 TB úložného priestoru.
Viac
55,90 €
VERBATIM Store´n´ Go 2.5" GEN2 1TB červený
Externý disk VERBATIM Store´n´ Go 2,5" GEN2 1 TB USB 3.0 červený je geniálny príklad toho, že externý disk môže mať štýl. Jeho napájanie zaobstaráva zbernica USB 3.0 a dátam ponúkne celkom 1 TB úložného priestoru.
Viac
61,90 €
VERBATIM Store´n´ Go 2.5" GEN2 1TB biely
Externý disk VERBATIM Store´n´ Go 2,5" GEN2 1 TB USB 3.0 biely je geniálny príklad toho, že externý disk môže mať štýl. Jeho napájanie zaobstaráva zbernica USB 3.0 a dátam ponúkne celkom 1 TB úložného priestoru.
Viac
61,90 €
Verbatim 2.5" Store ’n’ Go USB HDD 1TB II - čierny

Novinka z dielní firmy Verbatim ponúka veľkokapacitné úložisko s moderným vysokorýchlostným rozhraním USB 3.0. Disk s platňami rotujúcimi...

Viac
61,90 €
Verbatim Store 'n' Go 2.5" GEN2 1TB strieborný

Novinka z dielní firmy Verbatim ponúka veľkokapacitné úložisko s moderným vysokorýchlostným rozhraním USB 3.0. Disk s platňami rotujúcimi...

Viac
59,90 €
VERBATIM Externí CD/DVD Slimline vypaľovačka + Nero, čierna

Stále viac notebookov a ultrabookov prestávajú výrobcovia vybavovať optickou mechanikou. CD a DVD sú ale pritom stále pomerne rozšírené...

Viac
26,90 €
VERBATIM Externí CD/DVD Slimline vypalovačka, čierna
Externá DVD mechanika Verbatim Mobile DVD ReWriter USB 2.0 Black (Light version) s tenkou konštrukciou s hliníkovým puzdrom na bezpečné zálohovanie dát.
Viac
26,90 €
VERBATIM Externí Blu-Ray Slimline Ultra HD 4K vypaľovačka USB 3.1 Gen 1 (USB-C)
Tenká externá Ultra HD 4K Blu-ray napaľovačka Verbatim Slimline vám umožní nielen čítať a prehrávať obsah z CD, DVD a Blu-ray, ale tiež vytvárať úplne nové médiá.
Viac
109,90 €
VERBATIM Externí Blu-Ray Slimline vypaľovačka

Ak sa nezaobídete bez zálohovania dát na bezpečné optické médiá, avšak váš notebook nie je vybavený napaľovacou mechanikou, bude...

Viac
109,90 €

Externé SSD Verbatim na kľúčové súbory

Potrebujete rýchlo, ale pritom úplne bezpečne prenášať citlivé dáta, ku ktorým nesmie mať nikto cudzí prístup? Verbatim ponúka produktový rad diskov Store 'n' Go so vstavanou fyzickou klávesnicou. To znamená, že pred každým použitím musíte vyťukať heslo, ktoré disk odomkne. Dáta sú pod kontrolou 256-bitového hardvérového šifrovania typu AES. Ak sa pevný disk dostane do nesprávnych rúk, uzamkne sa a po 20 neúspešných pokusoch o zadanie hesla bude vyžadovať preformátovanie.

Ak zabezpečenie dát až toľko neriešite, Verbatim ponúka samozrejme aj typické externé SSD disky, vyhlásené kvalitným spracovaním a rýchlym prenosovým rozhraním.

Verbatim Vx500, SSD

 • Vhodné pre situácie, keď vyžadujete extrémne rýchle kopírovanie dát
 • Malé fyzické rozmery
 • Nižšia kapacita
 • Vyššia cena

Zálohovanie dát na USB flash disk

Záloha na bežne dostupný USB flash disk Verbatim je rýchla, ale vzhľadom na rozmery zariadenia je tu väčšie riziko straty ako pri externých pevných diskoch. Flash disky zoženiete s kapacitou až 128 GB, čo je z pohľadu zálohy multimediálnej knižnice samozrejme málo. Hodia sa tak skôr na zálohovanie dátovo malých súborov – textových dokumentov, prezentácií, tabuliek a menší počet fotografií.

Horúcou novinkou poslednej doby je Verbatim Fingerprint Secure Drive. Teda doslova miniatúrny USB flash disk, ktorý má na bočnej strane čítačku odtlačkov prstov. K dátam sa tak okrem vás nikto cudzí nemá šancu dosť.

Verbatim Fingerprint Secure Drive

 • Jednoduché používanie
 • Pri nižších kapacitách lacné riešenie
 • Na výber mnoho variantov
 • Vysoká možnosť straty
 • Vzhľadom na nižšiu kapacitu sa nehodia na ukladanie videa
 • Prakticky nulová možnosť záchrany dát pri poškodení

USB flash disky Verbatim

VERBATIM Store 'n' Go Secure Pro 64GB USB 3.0 strieborná

erbatim Store 'n' Go Secure Pro je štýlový flash disk v striebornom vyhotovení, ktorý disponuje vysúvacím konektorom. Ten môžete počas doby, keď disk nepoužívate, jednoducho zasunúť a chrániť tak konektor. Ten je typu USB vo verzii 3.0 a ponúka rýchlosť čítania 35 MB/s a rýchlosť zápisu 100 MB/s. Flash disk Secure Pro má celkovú kapacitu 64 GB...

Viac
43,90 €
Verbatim Store 'n' Go Metal Executive 64GB zlatý

Zlatý USB flash disk Verbatim Store 'n' Go Metal Executive s kapacitou 64 GB je určený pre najnáročnejších užívateľov. Elegantný flash...

Viac
15,90 €
Verbatim Store 'n' Go Slider 64GB čierna

Verbatim Store 'n' Go Slider je štýlový flash disk v čiernom vyhotovení, ktorý disponuje vysúvacím konektorom.  Ten môžete počas doby, keď disk nepoužívate, jednoducho zasunúť a chrániť tak konektor. Ten je typu USB vo verzii 2.0 a ponúka rýchlosť čítania 10 MB/s a rýchlosť zápisu 4 MB/s. Flash disk Slider má celkovú kapacitu 64 GB...

Viac
12,90 €
Verbatim Store 'n' Go Metal Executive 16GB zlatý

Zlatý USB flash disk Verbatim Store 'n' Go Metal Executive s kapacitou 16 GB je určený pre najnáročnejších užívateľov. Elegantný flash disk...

Viac
8,09 €
Verbatim Store 'n' Go Slider 32GB čierna

Verbatim Store 'n' Go ToughMAX je štýlový flash disk v čiernom vyhotovení, ktorý disponuje viečkom. To môžete počas doby, keď disk nepoužívate, jednoducho nasadiť a chrániť tak konektor. Ten je typu USB vo verzii 2.0. Flash disk je vysoko odolný proti vodnému poškodeniu, nárazom a teplotám vďaka materiálu KyronMAX...

Viac
7 €
Verbatim Store 'n' Go PinStripe 32GB

Veľmi praktický USB flashdisk kompaktných rozmerov na jednoduché prenášanie dát v kapacite až 32 GB. Disk je hranatejšieho tvaru kopírujúci profil...

Viac
6,59 €

Zálohovanie dát na CD/DVD/Blu-ray disky

Predtým sa dáta zálohovali výhradne na CD alebo neskôr na DVD. Kvôli zvyšujúcim sa nárokom na kapacitu médií už často CD ani DVD nestačí. Dokážu totiž poskytnúť len zálohu na dáta do veľkosti približne 4,7 GB alebo 8,5 GB. Preto nastúpili Blu-ray disky s kapacitou pokojne až 100 GB. A napríklad rad Verbatim M-Disc zaistí uloženie dát na dlhšie ako 1 000 rokov.

 • Jednoduché používanie
 • Lacné riešenie
 • Väčšinou nedostatočná kapacita
 • Moderné PC a notebooky už mechaniku nemajú – je nutné zaobstarať externú
i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Spoločnosť Verbatim je po dlhé roky spoľahlivým partnerom v oblasti uchovávania dát. A rozhodne vám môžeme napríklad externé alebo flash disky vyložene odporučiť z celého radu osobných skúseností.

Verbatim Store 'n' Go Metal Executive 16 GB zlatý
USB kľúč USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 16 GB, miniatúrny, odolný, s pútkom na kľúče, štýlový, kov, zlatá farba

8,09 € bez DPH 6,74 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: DY056f
Verbatim 2.5" Store 'n' Go USB HDD 500GB II - čierny
Externý disk 2,5" s pripojením Micro USB-B, rozhranie USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 500GB

49,90 € bez DPH 41,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: DY307g2d
VERBATIM Store 'n' Go Secure HDD 2,5“ 1TB - Externý disk
-10%
VERBATIM Store 'n' Go Secure HDD 2,5“ 1TB
Externý disk 2,5" s pripojením USB-A a USB-C, rozhranie USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 1000GB

-10% 82,90 €
74,90 € bez DPH 62,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: DY307i7xx01
Verbatim 2.5" Store ’n’ Go USB HDD 1TB II - strieborný
Externý disk 2,5" s pripojením Micro USB-B, rozhranie USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 1000GB

59,90 € bez DPH 49,92 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: DY307i8f
Verbatim CD-R DataLife Protection 52x, 100 ks cakebox
Médium 80 min/700 MB - 0,22 €/ks

21,90 € bez DPH 18,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 7 predajniach
Objednávací kód: GO114b
Verbatim DVD-R 16×, 5 ks v škatuľke
Médium – 4.7GB - 0,72 €/ks

3,59 € bez DPH 2,99 €
Kúpiť
Na sklade > 20 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: GO292
Verbatim DVD-RW 4x, 25ks CakeBox - Médium
-7%
Verbatim DVD-RW 4x, 25ks CakeBox
Médium 4,7 GB - 1 €/ks

-7% 26,90 €
24,90 € bez DPH 20,75 €
Kúpiť
Na objednávku do 7 dní
Objednávací kód: GO295f
Verbatim DVD + RW 4x, 25 ks cakebox - Médium
-19%
Verbatim DVD + RW 4x, 25 ks cakebox
Médium – 4.7GB - 0,83 €/ks

-19% 25,60 €
20,80 € bez DPH 17,33 €
Kúpiť
Na sklade 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: GO307c
Verbatim DVD+R 8x, Dual Layer 10 ks cakebox
Médium 8.5 GB - Od 1,45 €/ks

Od 14,47 € bez DPH 12,06 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: GO320s2
VERBATIM BD-R SL 25 GB 6× WIDE PRINTABLE spindle 25pck/BAL
Médium – potlačiteľné 25GB, 6×, 25pck - 0,84 €/ks

20,88 € bez DPH 17,40 €
Kúpiť
Akciová cena
Na objednávku do 7 dní
Objednávací kód: GO403e1a
VERBATIM BD-R SL DataLife 25GB, 6×, spindle 25 ks
Médium – BD-R Single Layer, kapacita 25GB, rýchlosť zápisu až 6×, balenie 25ks v pevnom plastovom obale, technológia HardCoat proti poškriabaniu, odtlačkom prstov a nánosom prachu - Od 0,69 €/ks

Od 17,14 € bez DPH 14,28 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: GO525e16
VERBATIM Store 'n' Go ToughMAX 32 GB USB 2.0 čierny
USB kľúč USB 2.0, USB-A, kapacita 32 GB, rýchlosť zápisu až 4 MB/s, odolný, vodoodolný, plast a kov, čierna farba

8,20 € bez DPH 6,83 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: GP021b07
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi