IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Redakcia

V domácej recenzii sme pre vás tentokrát otestovali IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL, ktorý sa hodí na epiláciu celého tela vrátane tváre. Je vybavený unikátnou technológiou SensoAdapt, vďaka ktorej sa prispôsobí odtieňu vašej pokožky a IPL epiláciu tak vykonáva s maximálnou šetrnosťou. Ako sa tento IPL epilátor používa a aký na nás urobil dojem? Prečítajte si viac.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia

IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 | OBSAH

 1. Prvé dojmy z Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL
 2. Než sa začne Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL používať
 3. Všetko pripravené, ideme na to!
 4. Ako ovládate epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL počas epilácie?
 5. Aké výsledky môžete očakávať?
 6. Celkové hodnotenie

Prvé dojmy z Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Škatuľa je veľmi elegantná, kompaktná a úhľadná. Boxík, v ktorom je samotný epilátor uložený so všetkým jeho príslušenstvom, má nádhernú farbu a veľmi luxusný minimalistický vzhľad. Je to vlastne menší kufrík, taká väčšia šperkovnica, ktorú si môžete hrdo vystaviť v spálni alebo v kúpeľni. Vyzdvihnúť musím úložné vrecko, v ktorom sa skrýva samotný epilátor, všetko je skvele zakryté, čisté a pohromade.

Čo obsahuje škatuľa s epilátorom Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

V balení nájdete všetko, čo je potrebné na použitie. Konkrétne:

 • Braun Silk-expert Pro 5 IPL
 • Pevný napájací kábel
 • Dva menšie nadstavce
 • Jeden väčší nadstavec
 • Žiletku a čepeľ
 • Používateľskú príručku
 • Napájací kábel
 • Návod na použitie

Telo epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Tvar epilátora IPL je ergonomický a kompaktný. Skvele padne do jednej ruky, s dĺžkou 18 cm nie je vôbec problém prstami ovládať tlačidlá na epilátore, a to aj keď máte malé ruky. Tlačidlo pre blesk je veľké a je možné ho jednoducho stlačiť palcom aj prstami. Hmotnosť epilátora je 285 g, je ľahký, ale veľmi pevný.

Braun Silk-expert epilátor má čisté línie, jemné krivky a zlaté akcenty, pôsobí kvalitným, elegantným, luxusným dojmom – presne tak, ako od značky Braun očakávate. Dokonca aj cca 2 metre dlhý napájací kábel vyzerá prémiovo. Braun Silk-expert Pro 5 funguje iba po zapojení do elektrickej zásuvky, napája sa teda priamo z elektrickej siete. Nemusíte sa preto obávať, že budete mať vybité, alebo že sa vám prístroj vypne uprostred epilovania.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia
IPL epilátor Braun poteší elegantným, a zároveň ergonomickým dizajnom.

Nadstavce epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Zlatý štandardný nadstavec na telo meria 1 × 3 cm, takže celková plocha blesku je 3 cm2. Ide o viacúčelový nadstavec pre nohy, telo, podpazušie a líniu bikín. Široký nadstavec využijete na väčšie partie tela, akými sú stehná či lýtka. Menšie a presnejšie nadstavce sú zasa špeciálne navrhnuté pre menšie a citlivejšie partie, ako napríklad línia bikín, a pre niektoré dámy sú vhodné aj na tvár – pre pánov tak isto! Nasadzovanie nadstavcov môže byť spočiatku trochu nepohodlné, ale zvyknete si.

Než sa začne Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL používať

Než som s IPL epilátorom začala, bolo nutné prečítať si používateľskú príručku a vykonať test citlivosti pokožky. Príručka je veľmi dobre písaná, ľahko sa číta a nie je dlhá. Nájdete tu tabuľku bezpečného odtieňa pleti a farby vlasov, schému samotného zariadenia IPL, stručné vysvetlenie toho, ako IPL funguje, kontraindikácie a varovania, opisy ako ho používať, informácie o vašom teste kože, pláne ošetrenia, čistenia a skladovania. Dozviete sa tiež možné vedľajšie účinky, pokyny na opaľovanie aj používanie v tehotenstve, ktoré musíte dodržiavať, aby ste udržali svoju pokožku v bezpečí a predišli vedľajším účinkom!

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia
Epilácia s týmto IPL epilátorom je jednoduchá a bezbolestná.

Všetko pripravené, ideme na to!

Odporúčam postupovať podľa nasledujúcich krokov.

 • Pred ošetrením – a to každým – sa ohoľte.
 • Pre ovládanie a začiatok epilácie slúži predovšetkým hlavné biele veľké spúšťacie tlačidlo, ktoré je perfektné na veľmi pohodlné ovládanie, a to aj keď sa holíte na menej dostupných miestach a musíte s rukou a prstami trochu čarovať. Začnete tak, že ho stlačíte a po rozsvietení bieleho svetla budete počuť zvuk ventilátora.
 • Potom umiestnite epilátor naplocho na kožu; snažte sa ho držať kolmo pod uhlom 90 stupňov a stlačte tlačidlo blesku.
 • Posuňte sa na ďalšie miesto na vašom tele a zopakujte, vyhnite sa pritom miestam, ktoré ste už epilovali.
 • Tak postupne epilujete celú oblasť, ktorú potrebujete mať bez chĺpkov.

i

Čo je pri tomto epilátore veľmi prínosné, sú režimy epilovania, lepšie povedané, spôsoby pohybu.

Čo je pulzný režim?

Nastavenie PULSE poskytne priamu kontrolu nad každým svetelným impulzom, pričom zariadenie vytvorí jediný impulz pri každom stlačení aktivačného tlačidla. V zásade platí, že zakaždým, keď stlačíte tlačidlo, bude do ošetrovanej oblasti vyslaný pulz svetla. S pulzným režimom máte nad všetkým plnú kontrolu.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia
Nadstavce na epiláciu každej časti tela.

Novinka: režim „kĺzania“

Prepnutím do režimu GLIDE bude toto skvelé zariadenie automaticky generovať svetelný pulz v pravidelných intervaloch v okamihoch, keď budete epilátorom pohybovať po ošetrovanej oblasti. Vďaka tomu môžete nepretržité ošetrovať bez nutnosti zakaždým ručne aktivovať pulz tlačidlom. Jednoducho pohybujte zariadením po pokožke plynulými pohybmi a režim „kĺzania“ sa postará o produkciu všetkých svetelných pulzov, ktoré potrebujete.

Kedy zvoliť pulzný vs. kĺzavý režim?

Kľúčom k pochopeniu, ktorý režim je najlepší, je táto otázka: potrebujete presnosť alebo rýchlosť? Pre bodové ošetrenie, väčšiu presnosť a maximálnu kontrolu sa odporúča použitie pulzného režimu. Ten umožňuje ľahké ošetrenie menších oblastí na tele, ako je podpazušie, brada, líca a pery, rovnako ako citlivejšie miesta, ako je oblasť bikín. Pre presnosť na malých plochách je teda tým správnym režim PULSE. Na ošetrenie nôh, paží alebo iných väčších oblastí by ste mali prepnúť do režimu „kĺzania“, aby bolo ošetrenie rýchlejšie a jednoduchšie. Väčšina používateľov zaznamená konzistentnejšie výsledky za kratší čas na veľkých ošetrovaných plochách práve pri použití tejto metódy. Pre rýchlosť na väčších plochách je režim GLIDE presne to, čo budete chcieť.

Ako ovládate epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL počas epilácie?

Na epilátore sa nachádza menšie tlačidlo so znakmi +/-, ide o navolenie prevádzkového režimu opakovaným stlačením v troch stupňoch intenzity: štandardný, jemný, extra jemný. Na čo nám vlastne tieto režimy slúžia? Jednoducho povedané, pre rýchlosť a intenzitu epilácie. Zvlášť na citlivých miestach, akými sú podpazušie alebo oblasť bikín, oceníte jemný režim, najmä ak máte nižší prah bolesti.

Všetko je dobre vidieť vďaka svetelnej indikácii:

 • 1 svetlo znamená extra jemný režim, teda najnižšiu úroveň intenzity,
 • 2 svetlá indikujú jemný režim,
 • 3 svetlá sú pre štandardný režim.
Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia
Na uloženie epilátora slúži praktické puzdro.

Režim SensoAdapt™ epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Po stranách IPL sú ďalšie diódy, rad svetielok od 1 do 10, vďaka ktorým viete, akú má pulzné svetlo intenzitu. Tieto diódy detegujú farbu vašej kože a zachytia aj tie najmenšie rozdiely odtieňov. K snímaniu dochádza až 80× za sekundu a automaticky sa tak optimalizuje výkon každého záblesku. Hovoríme teda o jednom z najvýkonnejších zariadení pre domácu epiláciu.

A čo je úplne skvelé, túto intenzitu nemusíte korigovať, všetko prebieha automaticky pomocou snímača odtieňa pokožky Skin Pro 2.0 SensoAdapt™ s UV filtrom. Rýchlosť zábleskov je veľmi vysoká, zhruba každých 0,6 až 1,2 sekundy, prispôsobuje sa teda mnohokrát za sekundu v každom jednom záblesku rôznym častiam tela a automaticky upravuje intenzitu svetla podľa odlišného odtieňa pokožky. Vaša pleť prejde touto kontrolou pred každým zábleskom a pokiaľ by hrozilo nebezpečenstvo poškodenia pokožky kvôli odlišnému tónu pleti, IPL nevyšle záblesky.

Obava zo zle zvoleného stupňa tak nie je na mieste, preto je tento epilátor najbezpečnejší na trhu. Táto inteligentná technológia vám umožní nepremýšľať nad tým, akú úroveň intenzity zvoliť. Stačí zapojiť a začať prepínať.

Ako účinkuje pulzné svetlo na kožu

Pulzné svetlo pôsobí na kožné farbivo melanín tak, že farbivo svetlo absorbuje a to vedie k vypadávaniu vlasov a chĺpkov. Po skončení odpojíte epilátor Braun Silk-expert Pro 5 zo siete, sám sa vypne.

Aká je životnosť lampy v prípade epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Pre zariadenie IPL je to 400 000 zábleskov! Keď teda vezmeme do úvahy štandardný nadstavec s okienkom blesku 3 cm2 a odporúčaný režim 12 ošetrení počas prvých 3 mesiacov, potom nasleduje 12 ošetrení ročne, vyjde nám z toho číslo 132 ošetrení na oblasť tela za 10 rokov.

Čo vaše oči? Nedôjde k poškodeniu?

Tiež som mala obavy… Pri epilácii držíte nadstavec, z ktorého vychádza záblesk, v jednej rovine s pokožkou. Ak to tak nie je, epilátor nebude blikať. Čo to znamená? Že ho nemôžete zapnúť a omylom namieriť do otvoreného priestoru alebo spustiť kdekoľvek v blízkosti vašich očí.

Pocity z epilácie

Spočiatku sa môžete obávať epilátor zapnúť, nieto potom priložiť si ho na kožu a nechať na ňu mieriť záblesky. Ale v skutočnosti je to lepšie a bezpečnejšie ako samotná žiletka. Začujete vrčanie ventilátora, ktorý ochladzuje. A s každým zábleskom budete počuť aj zapraskanie. Záblesky sú neškodné pre vaše oči. Na koži ucítite iba menšie zahriatie a akési drobné štiepanie alebo mravčenie. Po epilácii môžete mať začervenanú kožu, čo je normálny stav, ktorý zmizne do 24 hodín. Vyhnite sa tiež saune, vírivke, parfumovaným krémom a peelingu. A pozor na opaľovanie!

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenzia
Epilátor sa hodí na rôzne časti tela.

Aké výsledky môžete očakávať?

Po 2 aplikáciách si všimnete pomalší rast chĺpkov. Po 4 aplikáciách budete mať hladké miesta bez chĺpkov. Akonáhle budete mať hladké miesta všade, epilujete podľa potreby, raz za mesiac a s odstupom času 1× za dva mesiace. Bez chĺpkov vydržíte až 6 mesiacov. Čo sa týka samotného času jednej epilácie, celé telo je hotové za necelých 9 minút, nohy mi trvali 4 minúty.

Záver z používania Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL epilátora

Braun Silk-expert Pro 5 je jedným z najrýchlejších a najpriamejších vysoko výkonných domácich IPL, ktoré som testovala. Je bezpečný pre svetlú až tmavú pleť a automaticky prispôsobí každý záblesk vášmu tónu. Napájanie zo siete, vynikajúca kvalita, kompaktná, ľahká a rýchla pre tvár, malé aj veľké plochy. A všetko hotové za pár minút! Skutočne funguje a to je hlavné. Je to pre mňa skvelý a efektívny spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov na dlhý čas, čo ocením najmä v letnom období alebo na dlhších cestách. Kto nerád trávi dlhý čas v kúpeľni a každý druhý deň holením, celkom určite IPL epilátor ocení. Navyše tento druh epilovania vôbec nebolí.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL

IPL epilátory

IPL epilátor novej generácie vhodný na tvár aj všetky časti tela. Disponuje unikátnou technológiou pre ešte vyššiu ochranu pokožky, znižuje rast chĺpkov a je úplne bezpečný. Vyberať môžete z desiatich úrovní intenzity a troch režimov ošetrenia pokožky. Poteší aj ergonomickým dizajnom a jednoduchým ovládaním.

Rozlúčte sa s každodenným holením a užívajte si dokonale hladkú pokožku počas až niekoľkých mesiacov!

Klady

 • Skutočnosť, že epilátor automaticky rozpozná farbu vašej pokožky, je výhodou, pretože v niektorých častiach tela máme tmavšiu pokožku ako v iných.
 • Neohrozí vašu pokožku, je bezpečný.
 • Rýchlosť prístroja.
 • Je naozaj jednoduchý na použitie a veľmi rýchlo funguje.
 • Bez bolesti.
 • Rôzne veľkosti hlavíc pre rôzne plochy vášho tela.
 • Luxusný dizajn.
 • Sieťové napájanie, bez obáv, že sa epilátor vybije počas holenia.
 • Kĺzavý pohyb pri epilovaní.

Zápory

 • Nájsť svoju techniku a rytmus chce trochu cviku.

Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií