AD - Niceboy AD - Niceboy

Cesta autom do Chorvátska (2022) – RADY A TIPY

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Chorvátsko, najobľúbenejšia dovolenková destinácia medzi slovenskými turistami, ponúka úchvatné výhľady, príjemné kúpanie aj priaznivé ceny. Predovšetkým je ale dopravne dostupné. Na Makarsku, jedno z najvzdialenejších chorvátskych letovísk, sa autom z Bratislavy dostanete za necelých 10 hodín. Všetko, čo potrebujete o ceste autom do Chorvátska v roku 2022 vedieť, nájdete v tomto článku. Vrátane najlepších platených aj neplatených trás, cien mýta a benzínu, potrebných dokladov alebo dopravných predpisov.

Cesta autom do Chorvátska

Cesta autom do Chorvátska – OBSAH

 1. Koronavírusové opatrenia v Chorvátsku (aktualizované 10 9. 2022)
 2. Na dovolenku do Chorvátska autom po klasickej ceste
 3. Cesta do Chorvátska (2022): ako obísť mýto
 4. Cesta do Chorvátska autom cez Maďarsko
 5. Cesta do Istrie po diaľnici aj mimo nej
 6. Koľko stojí cesta do Chorvátska celkom?
 7. Cestu do Chorvátska autom v roku 2022 poriadne naplánujte
 8. Ceny benzínu nielen v Chorvátsku (2022)
 9. Aké sú potrebné cestovné doklady do Chorvátska?
 10. Roaming v Chorvátsku
 11. Dopravné predpisy v Chorvátsku a tranzitných krajinách

Aktuálne podmienky cestovania do Chorvátska – koronavírusové opatrenia (aktualizované 10. 9. 2022)

Podmienky cestovania Chorvátsko úplne rozvoľnilo 1. mája 2022. Od tohto dátumu nie je nutné pri vstupe do krajiny ukazovať žiadne potvrdenie o covidovej bezinfekčnosti. Znamená to, že vám opäť stačia iba bežné doklady, rovnako ako pred začiatkom koronavírusovej krízy. O dokladoch potrebných na vstup do Chorvátska sa viac dočítate v jednej z nasledujúcich kapitol.

V Chorvátsku aktuálne neplatia ani žiadne ďalšie koronavírusové obmedzenia.

Podmienky pre cestovanie do Chorvátska cez Slovensko, Rakúsko, Maďarsko a Slovinsko

Podmienky pre cestu do Chorvátska cez klasické tranzitné krajiny sú v súčasnej dobe rovnaké ako pre vstup do Chorvátska. To znamená, že nie je nutné nijako preukazovať očkovanie či negatívny test na COVID-19 (aktualizované 10. 9. 2022).

Na dovolenku do Chorvátska autom po klasickej ceste

Naša cesta autom do Chorvátska začína variantom cez Rakúsko a Slovinsko. V prípade, že vyrážate z Bratislavy, povedie vaša cesta do Chorvátska cez hraničný priechod Jarovce, kde si môžete zakúpiť diaľničnú známku.

i Rakúske diaľničné známky
Na využívanie rakúskych diaľnic musíte mať zakúpenú platnú diaľničnú známku. Bežná známka na auto v Rakúsku stojí 9,6 €, a platí desať dní. Pri týždennej dovolenke vám tak vystačí aj na spiatočnú cestu.

Vo Viedni sa pri ceste do Chorvátska kolónam prakticky nevyhnete, a to hlavne na výjazde smer Graz. Kolóny sú tu bežné nielen počas prázdnin.

Cesta do Chorvátska pokračuje po rakúskej diaľnici A2 smerom na Klagenfurt/Villach. Tu cez leto počítajte s asi dvojkilometrovou obchádzkou na 78. kilometri a ďalej s niekoľkými dopravnými obmedzeniami, kde je prevádzka zvedená do jedného pruhu. Zdržíte sa tak v oboch smeroch. Kúsok od Grazu odbočte na diaľnici A9 ku slovinským hraniciam. Rakúskou diaľnicou A9 prejdete za chvíľu, a potom sa ocitáte v Slovinsku.

Ako tento rok obísť slovinskú diaľnicu? Ťažko

Slovinskom sa dá cesta do Chorvátska prejsť rýchlo po diaľnici A1. Tu však narazíte na prvé väčšie problémy: na krátky, šesťdesiatkilometrový úsek od rakúskych hraníc pozdĺž Mariboru a Ptuju, potrebujete diaľničnú známku, ktorá stojí 15 €. Tá navyše platí len týždeň, takže pokiaľ idete autom do Chorvátska klasicky na dva víkendy, budete ju na spiatočnej ceste musieť kúpiť pravdepodobne znova. Kvôli pár desiatkam minút jazdy tak zaplatíte nemalé peniaze. Hoci sa v tomto roku slovinská diaľnica A4 predĺžila o 7 km, stále nie je napojená na chorvátsku diaľnicu A2, a tak aj v prípade zakúpenia kupónu budete musieť v Slovinsku ísť 6 km po ceste 1. triedy.

Chorvátsky prístav
Cesta do Chorvátska autom nie je vždy jednoduchá, ale stojí za to.
iChorvátsko a hraničné kontroly
Chorvátsko stále nie je súčasťou schengenského priestoru. Colníci ale na hraniciach medzi Slovinskom a Chorvátskom turistov z Európskej únie nezdržujú a väčšinou len letmo skontrolujú cestovné doklady. Napriek tomu sa môžete na hraniciach zdržať pomerne dlhý čas, a to buď z dôvodu kolóny kamiónov alebo preto, že je pred vami preclené vozidlo, ktorého posádka necestuje z krajiny patriacej do Schengenského priestoru. Preto odporúčame sa pred prechodom zaradiť do pruhu EU, EEA, CH, ktorý je vyhradený pre vozidlá zo Schengenu a kontroly tu prebiehajú v rýchlejšom tempe. Naopak v pruhu EU, EEA, CH, NON-EU môžete zažiť zbytočné zdržanie.

Ak ste v minulých rokoch nechceli platiť za slovinskú diaľničnú známku, mohli ste spoplatnený úsek celkom ľahko obísť. Tento rok je všetko inak. Na hraniciach medzi oboma krajinami je otvorených len niekoľko medzinárodných hraničných priechodov a tie malé sú bez výnimky uzavreté. Ak by ste sa predsa len chceli diaľnici vyhnúť, čaká vás nemalá zachádzka a stojí za zváženie, či je potrebné tieto patálie absolvovať. Ďalšou prekážkou je dokončenie diaľnice A4 pri chorvátskych hraniciach, takže obľúbená skratka trasa po ceste E59 už nie je možná, aj keby sa otvorili všetky prechody.

Po príchode do Ptuje, odkiaľ už je to autom do Chorvátska čo by kameňom dohodil, máte niekoľko variantov, ako pokračovať. Prvou je využitie najpriamejšej trasy po ceste E59. Problémom ale je, že táto cesta pred frekventovaným hraničným prechodom Gruškovje/Macelj dochádzajú formou klasickej dvojprúdovky. A pretože Chorvátsko ešte nie je súčasťou schengenského priestoru, a na hraniciach so Slovinskom tak stále prebiehajú kontroly, je táto cesta do Chorvátska zahltená kamiónmi, a vznikajú tu tak kolóny.

iPozor na ilegálne prechody hraníc
V oblasti na juh od Ptuju sa nachádza niekoľko ciest a cestičiek, kadiaľ sa dá bezproblémovo prejsť autom z Chorvátska do Slovinska, hoci nejde o oficiálne hraničné prechody, napríklad pri obci Zalužje alebo v dedine Meje. Správne by ste sa na takých miestach mali otočiť a ísť sa odbaviť ku korektnému prechodu. V prípade, že tak neurobíte a hranicu autom do Chorvátska prejdete, dopúšťate sa ilegálneho prechodu. Pokiaľ by vás v takom prípade chytili policajti či colníci, môžete dostať pokutu až vo výške 400 €.

Chorvátske diaľničné poplatky pre sezónu 2022

Pri nabehnutí na chorvátsku diaľnicu musíte prejsť mýtnou bránou. Ceny diaľnic bývyjú v lete o 10 % vyššie ako po zvyšok roka, leto 2022 je ale výnimkou a ceny mýtneho zostávajú bez navýšenia.

Celkovo vás cesta zo Švaljkovca na Makarskú, obľúbený cieľ slovenských turistov, vyjde v prepočte na necelý 50 eur, ak idete po diaľnici A2 už z Macelj, je to o niečo drahšie. Pokiaľ budete pokračovať úplne na juh k Dubrovníku a pôjdete po diaľnici až na úplný koniec diaľnice A1, je to približne o päť eur drahšie.

i Prečítajte si tiež, ako cestovať so zvieraťom bezpečne a pohodlne nielen do Chorvátska.

Po diaľnici A2 dorazíte k Záhrebu, kde na križovatke Lučko plynule prejdete na diaľnicu A1 (po tom, čo bol navýšený počet pruhov pred mýtnou bránou Lučko, tu kolóny nebývajú tak dlhé ako v minulosti) a potom už vám zostáva 433 kilometrov k exitu 28, Šestanovace, odkiaľ už je to na Makarskú pár minút jazdy.

Jadranské more
Cesta do Chorvátska končí pri Jadrane, ktorý je naozaj čarovný.

Môžete ale pokračovať k exitu 29, Zagvozd (odtiaľ sa na Makarskú dostanete cez Tunel Sveti Ilja, ktorý je spoplatnený), alebo exit 30, Ravča. Výber exitu záleží od toho, kde konkrétne sa na Makarskej budete zdržiavať.

Cesta do Chorvátska autom by mala byť plynulá: Chorváti sa tradične snažia, aby v júli a auguste boli ich cesty maximálne prejazdné a tak na toto obdobie žiadne rekonštrukcie neplánujú. Z Lučka k Makarskej by ste sa optimálne mali dostať za menej než päť hodín.

i Aktuálne chorvátske informácie z dopravy môžete sledovať na týchto stránkach (po Chorvátsky alebo Anglicky).

Ak cestujete Chorvátskom až do Dubrovníka, predĺžite si jazdu o ďalších 133 kilometrov, prevažnú časť po pobrežných serpentínach Jadranskej magistrály (cesta číslo 8). Zdržanie môžete čakať na hraničnom priechode s Bosnou a Hercegovinou, kde pohraničníci pri ceste do Chorvátska kontrolujú každé auto. Počas sezóny by sa colníci ale nemali púšťať do dôkladných prehliadok, a preto by zdržanie na hraniciach nemalo byť dlhé.

Cesta do Chorvátska lacno 2022: ako obísť mýto

Pokiaľ cestujete do Chorvátska autom nízkonákladovo alebo si aj samotnú cestu chcete viac užiť, môžete sa vyhnúť chorvátskej diaľnici. Hneď po príchode do krajiny, za prechodom Macelj, vedie s diaľnicou A2 súbežná bezplatná komunikácia s číslom 1, po ktorej sa dostanete až do Záhrebu. Ak ste prekročili slovinsko-chorvátsku hranicu na menšom prechode a cestujete cez cestu číslo 35, pôjdete do Švaljkovca, kde už na cestu číslo 1 narazíte.

i Prečítajte si tiež, ako cestovať autom s deťmi nielen do Chorvátska.

Ak budete odmietať aj sebekratšiu cestu po diaľnici, zavítate priamo do srdca hlavného mesta Záhrebu. V centre však počítajte so zdržaním, aj tu sú zápchy na dennom poriadku. Môžete si tu dať pauzu a trochu sa po meste porozhliadnuť, alebo môžete mestom prejsť rovno: v oboch prípadoch sa pri výjazde z mesta držte styčného bodu v podobe záhrebskej Arény, odkiaľ už vedie priama cesta z mesta.

Pred diaľnicou A1 odbočte na Lučko, avšak nie na exit alebo odpočívadlo, ale do záhrebskej štvrti Lučko. Tu opäť začína cesta číslo 1, ktorá vedie súbežne s diaľnicou A1.

Cestu do Chorvátska autom možno realizovať aj mimo diaľnice. Môžete napríklad skúsiť cestu po Jadranskej magistrále, alebo môžete ísť cez Knin priamo k Splitu.

Po 55 kilometroch od Záhrebu dorazíte do Karlovacu, kde si môžete dať pauzu a porozhliadnuť sa po meste: nájdete tu napríklad veľa jaziev po vojne v Juhoslávii.

Objavte zaujímavé miesta v Chorvátsku a spríjemnite si cestu autom!

Za Karlovacom cesta číslo 1 už vedie viac nezávisle od diaľnice A1. Po necelých 80 kilometroch dorazíte k Plitvickým jazerám, ktoré vzhľadom na krásnu a zachovalú prírodu rozhodne stoja za návštevu, pretože vstupné nie je najlacnejšie. Za dospelého zaplatíte cca 35 eur a za dieťa staršie ako sedem rokov dáte 17 eur.

Plitvické jazerá
Pri ceste do Chorvátska sa môžete zastaviť pri Plitvických jazerách, ktoré patria k najkrajším rezerváciám na svete.

Po kratšej ceste dorazíte do Korenice, kde si môžete vybrať jeden z dvoch bezplatných variantov: buď budete po ceste číslo 1 pokračovať cez Knin priamo do Splitu, alebo odbočíte na cestu číslo 25 a cez Gospić dorazíte do Karlobagu, kde sa napojíte na legendárnu Jadranskú magistrálu.

Druhý variant má výhodu v tom, že sa opäť môžete pozrieť na pekné miesta, napríklad do pekných prímorských miest Zadar, Šibenik alebo Split (do týchto miest ale nie je problém sa dostať ľahko aj z diaľnice A1). Všetky spomínané chorvátske komunikácie by tiež mali byť cez leto plne funkčné.

Rakúsko-slovinský variant = krátky, ale na ceste autom počítajte s kolónou vo Viedni

 • Najkratšia možná cesta
 • Trasa v drvivej väčšine vedie cez diaľnice
 • Priaznivá cena rakúskej diaľničnej známky
 • Možnosť pozrieť sa na zaujímavé miesta
 • Kolóny vo Viedni
 • Drahé diaľničné známky v Slovinsku
 • Problematická cesta na chorvátskej diaľnici A1 pri striedaní turnusov

Cesta do Chorvátska autom cez Maďarsko

Keďže cesta autom do Chorvátska cez Rakúsko a Slovinsko má nielen výhody aj svoje muchy, skúša každoročne čoraz viac slovenských vodičov cestu cez Maďarsko. Pre východniarov je tento variant do Chorvátska jediný optimálny. Pre všetkých má však táto trasa svoje čaro v podobe nepreťažených maďarských ciest, možnosti dobrého a lacného stravovania priamo pri ceste a zvyčajne tiež priaznivých cien benzínu. Navyše pri ceste do Chorvátska autom prekvapivo nie je oveľa dlhšia ako Rakúsko-slovinská trasa (asi len o 50 kilometrov, čo je pri tak dlhej ceste takmer zanedbateľné).

i S tematikou auto-moto pre vás máme pripravené aj ďalšie články:

Cesta do Chorvátska autom začína po diaľnici D2 a pokračuje cez hraničný priechod Rajka.

Lacná dovolenka v Chorvátsku začína lacnou cestou

Vitajte v Maďarsku. Od Bratislavy prichádzate po diaľnici M15, či po ceste 150 – ak ste šetrili na slovenskej diaľničnej známke. V oboch prípadoch by ste za chvíľu mali dôjsť na diaľnicu M1. Nezabudnite si kúpiť známku: stojí a platí rovnako ako na Slovensku, teda 10 € na desať dní, čo sa oplatí, pretože v Maďarsku môžete cestou do Chorvátska prejsť 194 kilometrov po diaľnici, čo už je slušná vzdialenosť.

i

Chorvátsko – cestovanie autobusom vám môže ušetriť desiatky eur

Pokiaľ chcete naozaj veľa ušetriť, zvážte, či nevymeniť auto za autobus (alebo vlak). Akčné ceny za jednu cestu z Bratislaby na Makarskú začínajú okolo 45 €, a za 60 € už nie je problém zohnať lístky ani pri štandardných cenách. Cesta autobusom síce nie je taká pohodlná a bude trvať asi o 6 – 10 hodín dlhšie, pokiaľ ale cestujete len vo dvojici, môžete za celú dovolenku ušetriť pokojne 200 €. Cestovanie s malými deťmi je samozrejme niečo celkom iné. Bez auta si celú dovolenku výrazne skomplikujete a zasa toľko neušetríte.

Ak cestujete hromadnou dopravou, je dôležité vybrať správnu batožinu. Prečítajte si, ako na to.

Na diaľnici M1 pokračujte smer Budapešť. Po necelých 45 minútach cesty dorazíte na exit 129, kde prejdete na diaľnicu číslo M85 a pokračujte až na jej koniec pri meste Szombathely. Na tejto diaľnici sú síce hlásené nejaké stavebné práce, ale nemalo by to byť nič veľké.

Ak by ste nechceli ani v Maďarsku platiť za známku, tak kúsok od slovenských hraníc, pri obci Mosonmagyarvár, nevchádzajte na diaľnicu M1, ale vydajte sa po ceste B6. Po dvoch hodinách jazdy aj vy dorazíte do mesta Szombathely, kde končí už spomínaná diaľnica M86.

Cesta do Chorvátska autom môže viesť cez Maďarsko, čo je vďaka novo predĺženej maďarskej diaľnici tiež dobrý variant.

Ďalší kus cesty do Chorvátska cez Maďarsko je pre platičov aj neplatičov známok už spoločný: po ceste B7 pokračujte do Kámu, kde prejdete doprava na cestu číslo 8 smer Graz, a po len desiatich minútach jazdy, pri obci Vasvár, opäť zmeníte cestu: tentoraz odbočíte vľavo a po ceste číslo 74 vyrazíte k Nagykanizsu.

Mlini
Mestečko Mlini sa nachádza po ceste do Chorvátska autom úplne na juhu.

Tesne pred Nagykanizsom, po sto kilometroch jazdy, narazíte na diaľnicu M7, po ktorej sa do dvadsiatich minút ocitnete na chorvátskej hranici. Po jej prekonaní pokračujete na ceste do chorvátskeho vnútrozemia po diaľnici A4 smer Záhreb. Po hodine cesty dorazíte k mýto bráne Lučko – no a ďalej už to poznáte z opisu Rakúsko-slovinského variantu.

Pokiaľ nemôžete v Maďarsku jazdiť na diaľnici kvôli chýbajúcej známke, budete musieť prejsť Nagakanizsu, kde odbočíte doprava na cestu číslo 7 a taktiež vyrazíte autom po ceste do Chorvátska.

Ďalšou veľmi zaujímavou možnosťou, ako prejsť Maďarskom, je cesta cez Budapešť. Táto trasa je síce o 130 km dlhšia, ale po celý čas jazdy Maďarskom neopustíte diaľnicu. Od Slovenska pôjdete po diaľnici M1, pri hlavnom meste zahnete na exite 15 na obchvat M0 a hneď potom sa vydáte po diaľnici M7 smerom na Székesfehérvár. Po tejto diaľnici dôjdete až k chorvátskym hraniciam, kde sa M7 mení na A4. Výhodou tejto trasy je možnosť zastavenia pri jazere Balaton, ktoré je vyhľadávaným cieľom turistov v Maďarsku.

Ak máte v pláne aj v Chorvátsku bojkotovať mýto, tak zbystrite: ihneď po colnej kontrole totiž nabehnete na diaľnicu A4 a ak nechcete byť v Chorvátsku privítaní mýtnou bránou, musíte z diaľnice zísť ihneď na prvom exite (1, Goričan), kde začína cesta číslo 3, smer Záhreb. Cestou sa môžete zastaviť v turisticky zaujímavom Varaždine, ktorým budete prechádzať.

Maďarský variant na jazdu vlastným autom do Chorvátska

 • Oproti rakúsko-slovinskej trase voľnejšia cesta
 • Slušná dĺžka maďarských diaľnic za priaznivú cenu
 • Relatívne lacný benzín v Maďarsku
 • V Maďarsku musíte absolvovať 100 km jazdy po klasickej dvojprúdovke
 • Málo zaujímavých miest po ceste
 • Neponúka alternatívu cesty od Záhrebu na juh
i

Dvojaké ceny palív v Maďarsku

V Maďarsku sa ceny palív dlhodobo držali pod európskym priemerom. Tento rok sa ale nenechajte zmiasť, na tamojších čerpacích staniciach platia dvojaké ceny – jedny pre autá s maďarskou registračnou značkou a iné pre cudzincov. Zatiaľ čo miestni platia za liter benzínu cca 1,2 €, Slovák aktuálne zaplatí asi 1,5 €, teda podobne ako v SR.

Cesta autom na Istriu po diaľnici aj mimo nej

Na záver opíšeme ešte jednu cestu do Chorvátska autom, ktorá nekončí v Dalmácii, ani v Dubrovníku, ale na Istrii. Tá vychádza z chorvátskej diaľnice A1 a jej exitu číslo 6, Bosiljevo II, čo je za Záhrebom. To znamená, že pri ceste na Istriu môžete použiť všetky tri vyššie uvedené varianty.

Za spomenutým exitom Bosiljevo II začína chorvátska diaľnica A6, na ktorú zídete. Po hodine jazdy dorazíte do Rijeky, krásneho mesta, ktoré nezaprie svoj taliansky pôvod. Pokiaľ sa tu nechcete zdržovať, tak môžete prejsť na diaľnicu A8, ktorá vedie do úplného stredu Istrie, ale tiež môžete využiť pobrežnú komunikáciu číslo 66 do Puly. Stredom Istrie ešte vedie diaľnica A9, prepájajúca Pulu so slovinskou hranicou neďaleko Koperu.

Keď vaša cesta do Chorvátska nevedie na juh, ale na sever. Autom môžete ísť po diaľnici aj po ceste 1. triedy.

Ak nechcete pri ceste Chorvátskom platiť mýto, tak pre vás začína cesta už v Karlovaci, odkiaľ po ceste číslo 3 dôjdete do Rijeky – no a odtiaľ sa po bežných cestách už dostanete v rámci Istrie kamkoľvek.

i

Koľko stojí cesta do Chorvátska celkom?

Ak vyrážate z Bratislavy a mierite na Makarskú, čaká vás cesta dlhá asi 850 km. Pri priemernej spotrebe 7 litrov na 100 km spálite asi 40 – 60 litrov paliva, čo vás v závislosti od cien a typu paliva príde na 75 € za jednu cestu. Aktuálne (september 2022) nemá veľký zmysel špekulovať s cenami palív a miestom, kde natankujete, naprieč všetkými krajinami sú totiž ceny veľmi podobné. Na palivách niečo málo ušetríte v Slovinsku a Chorvátsku, naopak sa skúste vyhnúť tankovaniu v Rakúsku.

Na každú cestu je potrebné počítať s mýtnym v Chorvátsku, ktoré stojí asi 7 €/100 km. Cesta od hraníc na Makarskú tak bude asi za 40 €. Tam a späť teda za 80 €.

Pri ceste cez Slovensko a Maďarsko zaplatíte za diaľničné známky celkom asi 20 €, výhodou je, že ak je vaša dovolenka maximálne 10-denná, stačí známku v oboch krajinách zaplatiť len raz. Ak teda budeme počítať s čiastkou 135 € ako s nákladmi na palivo na jednu cestu a k tomu so všetkými diaľničnými poplatkami, bude vás doprava za celú dovolenku stáť asi 270 €.

V Rakúsku vás príde diaľničná známka asi na 10 €, v Slovinsku na 16 € – tú navyše budete musieť platiť dvakrát, je totiž len týždenná. S útratou 120 € za palivo na jednu cestu dôjdete na Makarskú a späť do SR asi za 324 €.

Cestu do Chorvátska autom v roku 2022 poriadne naplánujte

Ešte pred samotnou cestou do Chorvátska je dôležité všetko naplánovať a poriadne sa pripraviť.

Dôležité je cestu načasovať. Zároveň musíte vziať do úvahy všeobecne známy fakt, že v Chorvátsku sa väčšina turnusov strieda cez soboty.

i Ako pripraviť auto pred cestou na dovolenku sa dozviete v našom článku Ako pripraviť auto na dovolenku.

Úplne najhoršie, čo môžete urobiť, je vyraziť na cestu do Chorvátska autom v piatok popoludní. V takom prípade vás čaká na cestách doslova peklo. Rovnako v Rakúsku či Slovinsku, pretože na tamojších diaľniciach pribudnú aj turisti z Nemecka, Rakúska či Holandska, ktorých autom do Chorvátska cestuje tiež veľa.

Hustá doprava pri ceste do Chorvátska samozrejme tiež panuje v sobotu cez deň, čo je v letnej sezóne na cestovanie v Chorvátsku najhorší možný okamih. Pokiaľ máte v práci tú možnosť, zoberte si dovolenku napríklad od utorka do utorka (či od stredy do stredy), vyhnete sa tak najhorším termínom na cestu, k čomu napríklad nabáda aj Chorvátske turistické združenie. A keď už sa ceste do Chorvátska autom v piatok či sobotu cez deň z akéhokoľvek dôvodu nevyhnete, choďte aspoň cez Maďarsko.

i Pozrite sa tiež, aký DVD prehrávač do auta vybrať a zabaviť tak spolujazdcov.

Sobotňajšie cestovanie cez Rakúsko a Slovinsko ale ponúka aspoň jedno pozitívum: pri ceste do Chorvátska môžete bez problémov využiť hraničný prechod v Macelj, pretože sobota je jediný deň, keď táto colnica nie je zahalená kamiónmi.


Cesta autom do Chorvátska
Cestovať do Chorvátska mimo hlavnej sezóny je tiež jedno z riešení, ako sa vyhnúť preplneným diaľniciam.

Ideálny čas na cestu do Chorvátska je noc, kedy je síce na cestách stále relatívne dosť dovolenkárov, ale miestni obyvatelia jednotlivých štátov spia: v takých chvíľach je doprava najplynulejšia. Môžete vyraziť napríklad o deviatej, desiatej večer a na juh Chorvátska dorazíte ráno, kedy dopravná špička ešte len začína. Táto možnosť je vhodná aj pre rodičov s malými deťmi, pretože potomkovia pri ceste spia a nerozptyľujú tak vodiča.

i Pozrite sa tiež na niekoľko tipov, ako cestovať s bábätkom.

Pri spiatočnej ceste platia rovnaké princípy, ako pre cestu do Chorvátska.

Ceny benzínu nielen v Chorvátsku 2022

V Chorvátsku sa cenové hladiny pohonných hmôt pohybujú aktuálne v podobných výškach ako v SR. Za liter benzínu Eurosuper 95 zaplatíte v priemere 10,6 kuny čo je v prepočte 1,41 eur, Eurosuper 100 stojí v priemere 12,5 kún, aktuálne teda necelých 1,66 eur. Podobne je na tom nafta: Eurodiesel sa pohybuje okolo 13 kún (1,73 eura). Súčasné ceny benzínu môžete sledovať na chorvátskych stránkach Cijene goriva.

Cestovanie do Chorvátska cez Maďarsko má zvyčajne výhodu v cenách pohonných hmôt, ktoré sú tradične mierne nižšie na alternatívnych trasách. Aktuálna situácia je však iná a na Maďarských čerpacích staniciach platia dvojaké ceny pre miestnych a pre cudzincov.To znamená, že tam aktuálne zaplatíte veľmi podobnú cenu ako kdekoľvek za hranicami.

Chorvátsko
Po nie vždy jednoduchej ceste autom do Chorvátska si môžete more poriadne užiť.

Za účelom šetrenia môžete skúsiť známe vychytávky: napríklad načerpať lacný benzín do kanistrov a dopĺňať palivo na odpočívadlách. Ďalšia možnosť, ako ušetriť, sa predtým ponúkala v blízkosti bosnianskych hraníc, aktuálne sú ale ceny palív v Bosne a Hercegovine podobné ako v Chorvátsku.

(aktualizované 10. 9. 2022)

i Názvy pohonných hmôt v zahraničí
Aby ste cestou nezadrali motor...
Natural 95: Super, Super-Bleifrei (Rakúsko), Eurosuper 95, Super (Slovinsko), Szuper Benzin (Maďarsko), Super, Eurosuper 95 (Chorvátsko), Super 95 (Bosna a Hercegovina)
Natural 98: Super Plus (Rakúsko), Eurosuper 98, Super Plus (Slovinsko), Szuper Plusz, 98 Oktan (Maďarsko), Super Plus, Eurosuper Plus 98 (Chorvátsko), Premium 98 (Bosna a Hercegovina)
Diesel: Diesel (Rakúsko), Nafta, Diesel (Slovinsko), Diesel, Dizel (Maďarsko), Dizel, Diesel, Eurodiesel (Chorvátsko), Diesel (Bosna a Hercegovina).

Aké sú potrebné cestovné doklady do Chorvátska? Stačí občiansky preukaz?

Chorvátsko je členom Európskej únie, ale zároveň ešte nie je súčasťou schengenského priestoru. Aj tak vám do neho ale bude umožnený vstup na občiansky preukaz (pas nie je potrebný), čo platí aj pre deti. Avšak každé dieťa musí mať vlastný cestovný doklad – pokiaľ ešte nemá 15 rokov, potrebuje občiansky preukaz alebo pas nechať vyrobiť. Ak má viac ako 15, stačí dohliadnuť, aby si občiansky preukaz nezabudlo. Od roku 2012 už nemôžu deti cestovať na cestovný doklad rodičov.

Roaming v Chorvátsku

Ako rekreantov by vás tiež mohlo zaujímať, ako funguje volanie v Chorvátsku po zrušení roamingu v EÚ. Aj to je jednoduché: ceny za volania a esemesky sú také, aké máte na Slovensku dohodnuté vo svojej tarife. Telefón v Chorvátsku jednoducho môžete používať rovnako ako doma. Len pozor. Ak voláte v Chorvátsku zo slovenského čísla na chorvátske, platíte poplatok ako za medzinárodný hovor. Tak čo, kedy vyrazíte?

Dopravné predpisy v Chorvátsku a tranzitných krajinách

Základné dopravné predpisy sú si vo väčšine európskych krajín veľmi podobné ako u nás, avšak existujú rozdiely, ktoré vás môžu zastihnúť nepripravených, čo sa môže podpísať na stave vašej peňaženky. Pokuty totiž často bývajú vysoké, a aj keď nie sú, za príjemné ich označiť rozhodne nemožno. Na aké rozdiely v cestných pravidlách teda môžeme pri ceste do Chorvátska naraziť?

Cesta do chorvatska
Najmä v Nemecku a Rakúsku môžu byť pokuty nepríjemne vysoké.

Dopravné predpisy v Rakúsku

V Rakúsku, cez ktoré mieri väčšina slovenských turistov, sú predpisy podobné tým našim. Avšak niektoré pokuty sa pohybujú v astronomických sumách, preto si dajte pozor na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Rakúšania veľmi dbajú na bezpečnosť aj ekológiu a priestupky, ktoré výrazným spôsobom ohrozujú bezpečnosť alebo životné prostredie, sú prísne trestané.

K najčastejším vodičským neduhom patrí prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti. V Rakúsku sú pre osobné autá a motocykle povolené tieto najvyššie rýchlosti:

 • 50 km/h v obci,
 • 100 km/h mimo obce,
 • 130 km/h na diaľniciach.

Značná časť turistov sa pohybuje po diaľniciach. Tu môžete najmä v Alpách naraziť na premennú dopravnú značku obmedzujúcu rýchlosť na 80 alebo 100 km/h, pri ktorej je označenie IG-L. V tomto prípade ide o ekologickú zónu, kde je maximálna rýchlosť znížená z dôvodu nižších emisií. Prípadné prekročenie rýchlosti je tu pokutované sumami pohybujúcimi sa v až tisíckach eur.

Ďalšie možné vysoké pokuty hrozia za nebezpečné predbiehanie, jazdu na červenú alebo za používanie pneumatík s hĺbkou dezénu pod 1,6 mm. Rovnako nezabudnite svietiť aj počas dňa.

Dopravné predpisy v Slovinsku

Ďalšou krajinou, ktorej sa väčšina motoristov nevyhne, je Slovinsko. O tamojších diaľničných známkach sme už písali v kapitole vyššie.

Stanovené maximálne rýchlosti pre osobné vozidlá a motocykle sú v tejto krajine rovnaké ako na Slovensku, teda 50/90/130 km/h. Prekročením povolených rýchlostí sa vaša peňaženka síce nestenší tak ako v Rakúsku, ale rozpočet na dovolenku pokuta rozhodne naruší. Navyše je zbytočné sa ponáhľať a riskovať tak ďalšie ťažkosti vyplývajúce z porušovania bezpečnosti.

Ostatné dopravné predpisy sú v podstate rovnaké ako na Slovensku, výnimkou je tolerovanie 0,5 promile alkoholu v krvi. Povinné je denné svietenie a za porušenie predpisov sa považuje aj vchádzanie do križovatky na oranžovú/žltú.

Dopravné predpisy v Maďarsku

Ani v Maďarsku na vás žiadne veľké prekvapenie nečaká. Maximálne rýchlosti sú rovnaké ako u nás, denné svietenie je povinné, a tak by vás prejazdom touto krajinou nemuselo nič prekvapiť.

Dopravné predpisy v Nemecku

Tunajšie diaľnice sú naozaj rýchle. Väčšina úsekov tu nie je rýchlostne obmedzená. Ak by ste sa dostali mimo diaľnicu, v obci musíte ísť maximálne 50 km/h a mimo obce 100 km/h. Ďalšou zmenou oproti tuzemským predpisom je, že v Nemecku nie je nutné denné svietenie.

V nemecky hovoriacich krajinách sú tresty za porušenie dopravných predpisov vysoké, preto zbytočne neriskujte pokazenú dovolenku v podobe tučnej pokuty.

Dopravné predpisy v Chorvátsku

Konečne sme pri cieľovej krajine, v ktorej je už väčšina vodičov značne unavená. Ponáhľanie sa ale nevypláca, preto dodržujte maximálne rýchlosti, ktoré sú tu rovnaké ako na Slovensku, s výnimkou rýchlostnej cesty, kde smiete ísť len 100 km/h. Pre vodičov mladších 24 rokov ale platí mimo obce maximálnu rýchlosť 80 km/h, na rýchlostnej ceste 90 km/h a na diaľnici 120 km/h.

Denné svietenie je povinné ako u nás, navyše je však nutné mať aj náhradnú súpravu žiaroviek, tak si ju na cestu pribaľte.

Články o ceste do zahraničia vám prinášame už niekoľko rokov. Keď sa budete budúci rok opäť pripravovať na dovolenku, nezabudnite sa sem vrátiť, nájdete tu aktualizované informácie pre leto 2022.

5,0
Bestway Plameniak s držadlami
Nafukovacie lehátko – do vody, vhodné od 6 rokov, s držadlami, rozmery 127 × 127 cm (Š×D)
18,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 5. 6. 2023
Objednávací kód: HRAif12069
4,8
Intex Ležadlo s úchytkami
Nafukovacie lehátko – do vody, pre 1 osobu, vhodné od 6 rokov, s držadlami, s opierkou, 2 komory, materiál vinyl, rozmery 25 × 62 × 112 cm (V׊×D), rozmery 25 × 62 cm (V׊)
7,99 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif7898
4,5 32×
COMPASS Taška s povinnou výbavou 206/2018 zb. MD
Taška – uzatvárateľná na zips, obsahuje – žané lano, vystrážný trojuholník, autolekárničku veľ. I podľa vyhlášky ČR
19,90 €
1 ks
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR260
4,0 34×
COMPASS Kľúč na bicykle krížový 17 – 19 – 21 – 23
Kľúč na kolesá s veľkosťou (podľa metrického závitu) 17 mm, 19 mm, 21 mm a 23 mm krížový
7,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR110
4,2
G3 All-time 480
Strešný box – objem 390l, rozmery 193×73,8×37cm, jednostranné otváranie, farba sivá
228,90 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: AUPR07875
4,5 17×
Calter Cutty pikniková šedá
Pikniková deka – 150×130cm, s uchom na nosenie, s izolačnou vrstvou
Novinka
10,86 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPTkn0575
4,3 12×
Plážová podložka-taška RÁKOS
Plážové lehátko –
Novinka
4,99 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPT5422
4,7 29×
Spokey San Remo námornícka modrá
Termotaška – materiál: Polyester 600D, PE pena, hliníková fólia, rozmery: 52x20x40cm, hmotnosť: 464g
16,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTspo0043
5,0
ASTRID SUN Hydratačné mlieko na opaľovanie SPF 20 200 ml
Mlieko na opaľovanie – pre dospelých, ochranný faktor 20, na všetky typy pokožky, objem 200ml - 3,25 €/100 ml
6,49 €
1 ks
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSOP0219
4,1 20×
HAPPY GREEN Slnečník plážový s kĺbom 180 cm, žlto-biely
Slnečník – kruhový tvar, priemer 1,8 m, výška 190 cm, stredové uchytenie, ohybný kĺb a výškové nastavenie, materiál kov
11,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: VEPTR1d4
4,4 60×
COMPASS Chladiaci box BLUE displej s teplotou
Autochladnička – termoelektrická, napájacie napätie 12 V a 230 V, objem 25 l, ochladí až o 17 °C oproti okolitej teplote, vrátane ohrevu, s displejom, hmotnosť 4,1 kg, rozmery 43 × 38 × 25 cm (V׊×H), modrá farba
Cenová bomba
86,90 € Ušetríte 9,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR3137
3,7 12×
COMPASS Chladiaci box 50 l 230 V/12 V pojazdný
Autochladnička – termoelektrická, napájacie napätie 12 V a 230 V, objem 50 l, ochladí až o 20 °C oproti okolitej teplote, vrátane ohrevu, s kolieskami, s držadlom, hmotnosť 9,2 kg, rozmery 42 × 61,5 × 41 cm (V׊×H), modrá farba
222,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR2791
3,9 30×
NAVITEL R600 GPS
Kamera do auta – uhol záberu 170°, 2" displej, GPS, nahrávanie v slučke, detekcia radarov, detekcia nárazu, automatické spustenie a ochrana súborov, max. rozlíšenie videa Full HD (1920×1080), max. snímková frekvencia 30 sn./s, mono ozvučenie videa, kompatibilná s pamäťovou kartou micro SD, micro SDHC a micro SDXC do veľkosti 64 GB, podporovaný formát JPEG , H.264 a Mov, rozhranie USB 2.0, používateľská príručka, nabíjačka do auta a držiak v balení, napájanie zaisťuje zásuvka autozapaľovača, kapacita batérie 180 mAh
Zľavnené -7 %
74,90 € 80,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP720b2
4,2 60×
LAMAX C9 GPS 2K (s hlásením radarov)
Kamera do auta – uhol záberu 150°, 2,7" displej, asistenčný systém lane Assist, dotykové ovládanie, akumulátorové napájanie, GPS, nahrávanie v slučke, detekcia radarov, nočné videnie a g-senzor, max. rozlíšenie videa 2560×1080, max. snímková frekvencia 30 sn./s, mono ozvučenie videa, kompatibilná s pamäťovou kartou micro SD a micro SDHC do veľkosti 64 GB, podporovaný formát MP4, bezdrôtové rozhranie GPS a rozhranie Micro USB, používateľská príručka, USB kábel, puzdro, držiak a čistiaca utierka v balení, napájanie zaisťuje akumulátor, kapacita batérie 150 mAh
114,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 6. 6. 2023
Objednávací kód: LMA001f2
4,3 40×
Happy Green Slnečník závesný Beige
Slnečník – kruhový tvar, priemer 3 m, výška 2,4 m, závesný, na kľučku, materiál kov a oceľ, polyesterová plachta
119,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: HPG050h
Challenger K2, Kayak s pádlami
Kajak s nosnosťou 160kg, dĺžka 351cm, šírka 76cm
129,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: HRAif9067
4,9 108×
Compass Vesta výstražná oranžová EN 20471: 2013, XL
Reflexná vesta do auta, unisex, materiál Polyester, farba Oranžová, zapínanie na suchý zips, veľkosť XL
Od  1,97 €
Na sklade > 20 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR273
Škoda originál strešný box – Biely
Strešný box – objem 380l, rozmery 215×80×35cm, jednostranné otváranie, farba biela
456,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR19395
4,0
Spokey Acapulco, námornícka modrá
Termotaška – materiál: polyester 600D, pena PE, hliníková fólia, rozmery: 36×15×27cm, hmotnosť: 322g
8,80 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTspo0026
4,4 60×
Calter Family pikniková, pruhy modro-červené
Pikniková deka – 200×150cm, s uchom na nosenie, s izolačnou vrstvou
Novinka
18,83 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPTcal003
4,8 14×
Spokey Picnic Flannel
Pikniková deka – 180×150cm, s uchom na nosenie
21,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTif2171
4,9
ASTRID SUN Rodinné mlieko na opaľovanie spray SPF 30 300 ml
Mlieko na opaľovanie – pre dospelých a pre deti, ochranný faktor 30, na tvár a na telo, na všetky typy pokožky, objem 300ml - 3,97 €/100 ml
11,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: KSOP0232
5,0
LADIVAL PRE DETI OF 50 SPREJ 200 ml
Mlieko na opaľovanie – pre dospelých a pre deti, ochranný faktor 50, vyhotovenie: dermo, na atopickú a ekzematickú a problematickú pokožku, objem 200ml - 8,45 €/100 ml
16,90 €
1 ks
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: STALAD748
3,0 28×
LAMAX T6 GPS Wifi
Kamera do auta – uhol záberu 140°, 1,5" displej, magnetický držiak, dotykové ovládanie, GPS, nahrávanie v slučke, detekcia radarov, nočné videnie a g-senzor, max. rozlíšenie videa Full HD (1920×1080), mono a stereo ozvučenie videa, kompatibilná s pamäťovou kartou micro SD do veľkosti 128 GB, používateľská príručka, USB kábel, manuál, napájací kábel/adaptér, nabíjačka do auta, držiak a čistiaca utierka v balení, napájanie zaisťuje zásuvka autozapaľovača
+2 darčeky v hodnote 23,19 €
84,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: LMA003b1
4,1 29×
LAMAX T10 4K GPS (s hlásením radarov)
Kamera do auta – duálna rozlíšenie senzora 16 Mpx, uhol záberu 170°, 2,45" displej, magnetický držiak, akumulátorové napájanie, GPS, nahrávanie v slučke, detekcia radarov, automatické spustenie, parkovací režim a g-senzor, max. rozlíšenie videa Ultra HD (3840×2160), max. snímková frekvencia 30 sn./s, mono ozvučenie videa, kompatibilná s pamäťovou kartou micro SD, micro SDHC a micro SDXC do veľkosti 128 GB, podporovaný formát JPEG , H.264 a Mov, bezdrôtové rozhranie WiFi, bezdrôtové rozhranie GPS a rozhranie Micro USB, používateľská príručka, napájací kábel/adaptér, nabíjačka do auta a držiak v balení, napájanie zaisťuje akumulátor, kapacita batérie 200 mAh
+2 darčeky v hodnote 23,19 €
123,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: LMAXT10a1
4,2 21×
LAMAX S9 Dual GPS
Kamera do auta – zrkadlo, uhol záberu 150°, 9,66" displej, dotykové ovládanie, akumulátorové napájanie, GPS, nahrávanie v slučke, detekcia radarov a hlasové ovládanie, max. rozlíšenie videa Full HD (1920×1080), mono ozvučenie videa, kompatibilná s pamäťovou kartou micro SD do veľkosti 64 GB, podporovaný formát JPEG , H.264 a Mov, bezdrôtové rozhranie WiFi a rozhranie Mini USB, napájanie zaisťuje zásuvka autozapaľovača, kapacita batérie 500 mAh
+2 darčeky v hodnote 23,19 €
178,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: LMA002h1
4,5 109×
AlzaPower Holder ACC200 čierny
Držiak na mobil – mechanický, do ventilácie, kĺb s 360° rotáciou, nastaviteľný jednou rukou, pre mobilné telefóny s uhlopriečkou 4 – 6.3"
Super cena
12,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: APWPH0630
4,3 147×
AlzaPower Holder ACS100 čierny
Držiak na mobil – mechanický, na palubnú dosku a na sklo, nastaviteľný jednou rukou, pre mobilné telefóny s uhlopriečkou 4 – 6.3"
Super cena
12,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: APWPH0640
4,2 25×
AlzaPower WF400 Wireless Car Charger 15 W čierna
Držiak na mobil – celkový výkon 15W, Automatická fixácia telefónu, možnosť uchytenia na sklo, alebo do ventilácie, vstup USB-C, podpäťová ochrana, prepäťová ochrana, indikácia nabíjania, súčasťou balenia 1m kábel so zakončením USB-C a USB-A
Super cena
37,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: APCC007
4,8 87×
Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S
Kompresor , max. tlak 10.3bar
47,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: XI210a2
4,8 96×
COMPASS Pneumerač PROFI
Merač tlaku profesionálny, celokovový merač tlaku, 0,3 - 4 atm
20,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR257
4,1 54×
OSRAM H7 Cool Blue Intense Next Generation, 12 V, 55 W, PX26d, Duobox
Autožiarovka – H7 (pätica PX26d), výkon 55 W, napätie 12 V, svetelný tok 1500 lm, farebná teplota 5000 K (neutrálna biela), životnosť 200 h, 2 žiarovky v balení, na bežné použitie
15,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AUPR306801
4,5 98×
Sencor SWM 4545 BT
FM Transmitter – do auta s USB, Bluetooth a čítačkou pamäťových kariet, 206 FM staníc, mikrofón a displej, merač napätia, handsfree, hudobný prehrávač, FM Rádio, USB nabíjanie a bezdrôtové pripojenie, 2× USB port, Bluetooth 4,2, možnosť vloženia pamäťovej karty do veľkosti 32 GB, vstupné napätie 12 V a 24 V, čierna farba
Od  16,19 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: JN399c
4,6 10×
Ugreen Car & Home Bluetooth 5.0 Receiver aptX Audio Adaptér Handsfree Black
Bluetooth adaptér externý, vstupy/výstupy radiča: Bluetooth 4.0 a 3.5 mm jack, pripojenie USB 2.0, dosah 10 m
25,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 19. 7. 2023
Objednávací kód: ugre59
4,7
Lifeventure Inflatable Neck Pillow grey
Cestovný vankúš – cestovný nafukovací, krčný golier, materiál: polyester
16,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTtot0089
4,7 17×
Nafukovací matrac plameniak malý 147 × 147 cm
Nafukovacie lehátko – do vody, pre 1 osobu, vhodné od 9 rokov, s držadlami, 2 komory, materiál vinyl, rozmery 147 × 147 cm (Š×D)
17,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif1660
Vytlačiť
P-DC1-WEB20
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií