Black Friday květen 2021 HP, Media Nájdi sa v hľadáčiku

Čítajte pohodlne vo svojej čítačke

Zobraziť katalóg
amazonekindle
cteckyPromo
PocketBook

Správa čítačiek

Adresy čítačky Kindle a PocketBook si jednoducho môžete nastaviť vo svojom účte Moja Alza na záložke Knihy. Vpravo hore kliknete na odkaz Správa čítačiek a v okne môžete pridávať alebo odoberať svoje zariadenia.

Ako nastaviť odosielanie na Kindle?

Firma Amazon umožňuje pohodlne posielať zakúpené knižky priamo do Kindle. Podmienkou je registrácia čítačky u Amazonu, znalosť vlastnej emailovej adresy pre Kindle a povolené zasielanie z Alza.cz

Ako zistím emailovú adresu čítačky?

Pri registrácii čítačky u Amazonu dôjde k vygenerovaniu špeciálnej emailovej adresy v tvare meno@kindle.com, ktorá je určená pre zasielanie kníh pomocou emailu. Adresu je možne po prihlásení k Amazon účtu nájsť v sekciiPersonal Document Settings.

Ako povoliť doručovanie kníh z Alza.sk

Nastavenie sa vykonáva v rovnakej sekcii - Personal Document Settings. Pod nadpisom Approved Personal Document E-mail List stačí použiť odkaz Add a new approved e-mail address. Do poľa E-mail address zadajte text @alza.cz a potvrďte ho tlačidlom Add address. Tento krok je absolútne nevyhnutný. Ak adresu na stránke nepovolíte, nebudeme vám môcť knihy posielať.

Ako to funguje?

V sekcii Moja knižnica stačí zadať email čítačky a nechať si zakúpenú knihu poslať. Po odoslaní dôjde po niekoľkých minútach k stiahnutiu knihy do čítačky cez WiFi alebo 3G sieť. V prvom prípade je služba poskytovaná zadarmo, v druhom je od Amazonu spoplatnená.

Ako nastaviť odosielanie na PocketBook

Firma PocketBook umožňuje vďaka službe Send to Pocketbook pohodlne posielať zakúpené knižky priamo do vybraných čítačiek. Podmienkou je registracia a vytvorenie účtu na Pocketbooku, vďaka ktorej získate adresu na Pocketbooku, a následne vloženie tejto adresy pri svojej registracii do Alzy. 

Registrácia v službe Send to Pocket Book po nákupe

Vo vašej čítačke na záložke Send-to-PocketBook (Nastavenie -> Účty a synchronizácia – Send-to-PocketBook) zadajte vašu aktívnu e-mailovú adresu a heslo, ktoré budete používať v službe Send to Pocket Book.

Potvrdenie registrácie

Na vami uvedený e-mail po registrácii obdržíte obratom e-mail. Potvrďte vytvorenie účtu kliknutím na prvý odkaz. 

Obratom získate e-mailovú adresu na zasielanie dokumentov a kníh do Pocket Booku

Ako zaslať knihu z Alzy do Pocket Booku?

1) V sekcii Moja knižnica stačí vybrať knihu, kliknúť na formát ePub a zadať email čítačky Pocket Book. Knihu odošleme priamo na vašu čítačku, kde dôjde do niekoľkých minút k stiahnutiu knihy cez Wi-Fi alebo 3G sieť.


2) V sekcii Moja knižnica môžete vpravo hore kliknúť na odkaz Správa čítačiek a zadať email čítačky Pocket Book. Knihu odošleme priamo na vašu čítačku, kde dôjde do niekoľkých minút k stiahnutiu knihy cez WiFi alebo 3G sieť.

V prípade prvého zaslania e-knihy z Alza.cz / Alza.sk, vás služba Send to Pocketbook požiada e-mailom o vaše povolenie k zaslaniu e-knih z adresy @alza.cz do vašej čítačky. 

Registrácia čítačky pri zakúpení čítačky Pocket Book na Alze

Ihneď po dokončení objednávky, v ktorej ste si zakúpili čítačku Pocket Book sa zobrazí okno, kde si zadáte heslo do čítačky Pocket Book. Automaticky sa tak vytvorí váš účet na Pocket Booku a pri zapnutí čítačky na Wi-fi dôjde k zaslaniu vami zakúpených e-kníh do vašej čítačky. Každú ďalšiu e-knihu, ktorú si zakúpite na Alze vám automaticky zašleme do čítačky.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi