Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ivona Hroníková

V domácej recenzii sme tentoraz vyskúšali elektrickú zubnú kefku Niceboy ION Sonic Black. Tá disponuje sonickou technológiou, nadštandardnou výdržou batérie a niekoľkými čistiacimi režimami. Ako táto zubná kefka so sympatickou cenovkou obstála počas trojtýždňového používania? Prečítajte si viac.

Niceboy ION Sonic Black

Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black (RECENZIA) – OBSAH:

 1. Kde a ako prebiehalo testovanie elektrickej zubnej kefky Niceboy?
 2. Čo elektrická kefka Niceboy ION Sonic Black ponúka a aké sú jej parametre?
 3. Obsah balenia a uvedenie elektrickej kefky do prevádzky
 4. Ovládanie kefky Niceboy
 5. Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black v praxi
 6. Záverečné hodnotenie Niceboy ION Sonic Black

Kde a ako prebiehalo testovanie elektrickej zubnej kefky Niceboy?

Zubnú kefku Niceboy som testovala po dobu viac ako troch týždňov. Elektrická zubná kefka pre mňa nie je žiadnou novinkou – používam ju už niekoľko rokov. Doteraz som ale bola verná rotačno-oscilačnej technológii. Moja zubná lekárka mi kvôli vyššej citlivosti ďasien ale pred časom odporučila vyskúšať sonickú technológiu, ktorá by k ďasnám mala byť o niečo šetrnejšia. Po ponuke testovania sonickej zubnej kefky som preto nadšene skočila a svoju starú kefku som vymenila za sonickú zubnú kefku Niceboy ION Sonic Black.

Čo elektrická kefka Niceboy ION Sonic Black ponúka a aké sú jej parametre?

Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black využíva sonickú technológiu, ktorá funguje na princípe vysokofrekvenčného stierania. Skvele odstraňuje zubný povlak, vstrekuje vodu a pastu aj do medzizubných priestorov, a zároveň je šetrná k ďasnám. Hodí sa aj pre ľudí s citlivými ďasnami, zubnými mostíkmi a implantátmi. Aby bolo čistenie zubov vykonávané správne, musíte s kefkou pohybovať podobne, ako pri čistení zubov manuálnou zubnou kefkou.

Táto zubná kefka ponúka 43 000 vibrácií za minútu, čo ju ohľadom výkonnosti radí do strednej triedy medzi sonickými kefkami. Disponuje praktickým časovačom, vďaka ktorému budete mať istotu, že každej časti ústnej dutiny venujete dostatok času. Veľkou výhodou je, že v balení nájdete hneď tri hlavice s rôznou úrovňou tvrdosti a vybrať si môžete hneď z piatich režimov čistenia. Na jedno nabitie dokáže kefka pracovať až 40 dní. V neposlednom rade stojí za zmienku aj elegantný dizajn, vďaka ktorému táto kefka zapadne do každej kúpeľne.

Niceboy ION Sonic Black
Počet kmitov za minútu 43 000
Bezdrôtová prevádzka
Výdrž batérie
Počet hlavíc v balení 3
Vodoodolnosť
Počet čistiacich režimov 5
Mobilná aplikácia

Obsah balenia a uvedenie elektrickej kefky do prevádzky

Po rozbalení pekne spracovanej krabičky na mňa čakala zubná kefka, tri hlavice s ochrannými krytmi, stojan, kábel a návod na použitie. Kefku som podľa pokynov výrobcu dala najskôr nabiť. Ocenila som, že na nabíjanie slúži priložený Micro USB kábel, takže sa kefka dá nabiť kdekoľvek a nie je preto potrebné mať v kúpeľni voľnú zásuvku. Kábel teda stačí vložiť do akejkoľvek kompatibilnej nabíjačky, ktorú doma určite nájde každý. Druhý koniec sa potom zapojí do nabíjacieho stojanu a potom už do neho stačí kefku iba položiť. Akonáhle sa kefka nabíja, jej svetelný indikátor svieti oranžovou farbou. Vo chvíli, keď je nabitý, rozsvieti sa zeleno. Nabíjanie by malo trvať približne osem až desať hodín.

Niceboy ION Sonic Black recenzia
Kefka je elegantne zabalená.

Súčasťou kefky sú tri hlavice, čo považujem za veľké plus. Každý si tak môže vybrať hlavicu podľa citlivosti svojich zubov a ďasien podobne, ako klasická manuálna zubná kefka. K dispozícii je mäkká (soft), stredná (medium) a tvrdá (hard) hlavica. Každá z nich má iné vyhotovenie štetín a na rozpoznanie slúžia aj praktické ukazovatele a nápisy v spodnej časti hlavíc, vďaka ktorým sa nikdy nepomýlite. Nasadenie hlavice je veľmi jednoduché – stačí ju iba nasunúť na telo kefky. Akonáhle je kefka nabitá a hlavica nasadená, môžete ju začať používať.

Niceboy ION Sonic Black recenzia
Hlavice zubnej kefky.

Ovládanie kefky Niceboy

Na ovládanie zubnej kefky slúži tlačidlo v hornej časti tela prístroja. Kefka sa pomocou nej spúšťa, vypína a využíva sa aj na zmeny čistiacich režimov. Tých kefka ponúka celkom päť:

 • Sensitive je veľmi šetrný mód vhodný pre citlivé zuby a ďasná.
 • Clean je základným režimom vhodným na každodenné používanie pre tých, čo netrpia na citlivosť zubov či ďasien.
 • White je špeciálny mód, ktorý vďaka špeciálnym pohybom efektívnejšie odstraňuje škvrny zo zubov.
 • GumCare je režim, ktorý vďaka unikátnym pohybom pomáha zlepšiť krvný obeh v ďasnách a podporuje zdravé ďasná.
 • ExtraCare je jemnejší režim, ktorý počas čistenia masíruje ďasná. Opäť je vhodný pre citlivé zuby a ďasná.

Jednotlivé režimy sa prepínajú stlačením ovládacieho tlačidla a o tom, aký režim máte nastavený, vás informuje svetelná signalizácia. Ako východiskový je nastavený režim sensitive. Ak si obľúbite iný režim, nemusíte zakaždým kefku prepínať. Vďaka funkcii automatickej pamäte si ju kefka zapamätá, ak režim budete využívať dlhšie ako päť sekúnd. Pri ďalšom spustení sa tak automaticky aktivuje vami používaný režim.

Niceboy ION Sonic Black recenzia
Ovládanie zubnej kefky.

Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black v praxi

Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic Black sa rýchlo stala súčasťou mojej rannej aj večernej rutiny a úplne nahradila moju pôvodnú rotačno-oscilačnú kefku. Na použitie sonického modelu som si kvôli odlišnej technológii musela chvíľu zvykať a naučiť sa trochu inému štýlu čistenia. Príjemným prekvapením pre mňa bola nízka hlučnosť tejto zubnej kefky, ktorá je skutočným kontrastom k mojej pôvodnej – kefku takmer nie je počuť.

Postupne som vyskúšala všetky režimy a všetky hlavice. Keďže mám citlivejšie ďasná a z estetických dôvodov som sa pred rokmi rozhodla pre zubný mostík, musím sa o zuby starať skutočne starostlivo, aj preto som zástancom elektrických zubných kefiek. Osobne mi najviac sedeli režimy Sensitive a Extra care v kombinácii so stredne tvrdou hlavicou. Jediný režim, ktorý ma príliš nenadchol, bol režim White, s ktorým mi čistenie práve v okolí zubného mostíka bolo mierne nepríjemné. Mäkká hlavica mi taktiež vyhovovala a určite bude ideálnou voľbou pre tých, čo majú viac citlivé zuby. Naopak tvrdá hlavica je podľa môjho názoru vhodná pre ľudí, ktorých žiadne problémy netrápia. Musím ale povedať, že aj tvrdá hlavica je o poznanie mäkšia ako hlavica mojej pôvodnej kefky, takže za to opäť dávam veľké plus, pretože v posledných rokoch zubní lekári odporúčajú používať skôr mäkšie zubné kefky.

Niceboy ION Sonic Black recenzia
Nabíjanie zubnej kefky.

Ovládanie kefky je veľmi jednoduché a oceňujem, že nie je potrebné nič nastavovať – kefka si sama zapamätala môj obľúbený režim čistenia. Počas testovania som zubnú kefku nemusela ani dobíjať, z čoho som bola nadšená. Rovnako tak aj z toho, že nemusí byť umiestnená v nabíjacej základni stále stále pripojenej k sieti, ako moja pôvodná kefka. V kúpeľni tak nie je potrebné riešiť prístup k elektrickej zásuvke a nepletú sa tu žiadne káble.

Počas čistenia využíva zubná kefka praktický časovač, ktorý vám pomôže ustrážiť potrebnú dĺžku čistenia zubov. Vždy po tridsiatich sekundách kefka krátko zastaví, čo je znamenie, že by ste sa mali s čistením presunúť do ďalšej štvrtiny ústnej dutiny. A akonáhle máte hotové všetky časti úst – čo teda zodpovedá odporúčaným dvoch minútam, kefka sa vypne.

i

Pokiaľ máte radi smart veci, Niceboy ponúka aj sonické zubné kefky s mobilnou aplikáciou, napríklad Niceboy ION SmartSonic Black.

Záverečné hodnotenie Niceboy ION Sonic Black

Vzhľadom na to, že vlastním kefku s odlišnou technológiou a niekoľkonásobne vyššou cenovkou, na porovnanie som sa naozaj tešila. Čistenie zubov s týmto modelom bolo, ako som už tušila, naozaj k mojim ďasnám šetrnejšie a pocit dobre vyčistených zubov som mala rovnako dobrý, ako s mojou pôvodnou kefkou. Tento model ma tak presvedčil, že na sonickú technológiu čistenia prejdem definitívne. Okrem spôsobu čistenia pre mňa bola veľkou výhodou ponuka piatich čistiacich režimov a troch hlavíc s rôznym stupňom tvrdosti. Kefka tak ponúka riešenie skutočne pre každého – či už máte zdravé alebo citlivé zuby, ďasná, mostík, ďalšie náhrady alebo rovnátka, zaručene si vyberte kombináciu, ktorá bude sedieť vašim špecifickým požiadavkám.

Veľmi spokojná som bola aj s intuitívnym ovládaním a batériou. Kefka by mala vydržať až 40 dní na jedno nabitie a je pravda, že som ju počas testovania nemusela dobíjať. Je vďaka tomu aj ideálnym parťákom na cesty a dovolenky, napájanie pomocou USB kábla je navyše veľmi praktické. Na kefke som tiež ocenila veľmi tichý chod a v neposlednom rade aj príjemný, elegantný dizajn. Výrobca ju navyše ponúka v niekoľkých farebných variantoch, takže si ľahko vyberiete model, ktorý skvele zapadne do vašej kúpeľne.

Čo mi na kefke naopak trochu chýbalo, bol senzor tlaku, na ktorý som zvyknutá. Celkovo môžem túto zubnú kefku len a len odporučiť, pretože za relatívne málo peňazí získate naozaj veľa muziky a výsledky čistenia sa pri bežnom používaní vôbec nijako nelíšia od čistenia s oveľa drahšou kefkou.


Niceboy kefka recenzia

Niceboy ION Sonic Black

Elektrické zubné kefky

Elektrická zubná kefka so sonickou technológiou, piatimi čistiacimi režimami a tromi hlavicami s rôznou tvrdosťou sa stane vašim nenahraditeľným pomocníkom pri každodennej starostlivosti o zuby. Na jedno nabitie vydrží fungovať až 40 dní a disponuje praktickým časovačom. Je vodotesná, vyniká nízkou hlučnosťou a intuitívnym ovládaním, ktoré si osvojíte v priebehu niekoľkých sekúnd. 

Klady

 • Pocit perfektne vyčistených zubov
 • Päť režimov čistenia
 • Obsahuje tri hlavice – mäkkú, strednú a tvrdú
 • Veľmi jednoduché ovládanie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Napájanie cez USB kábel
 • Časovač
 • Dizajn
 • Príjemná cena
 • Jednoduchá údržba
 • Nízka hlučnosť

Zápory

 • Nemá senzor tlaku
Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodla zavesiť kariéru v účtovníctve na klinec a konečne sa začala venovať tomu, čo ju naozaj baví – práci s textom. Pokiaľ práve nesedí za klávesnicou, testuje domáce spotrebiče, kozmetiku a produkty pre deti. Voľný čas najradšej venuje rodine, fotografovaniu a čítaniu.

4,8 88×
Niceboy ION Sonic Black
Elektrická zubná kefka – sonická, 43000 pohybov za minútu, 5 režimov, časovač, v balení 3 hlavice
30,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NICZK468
4,8 88×
Niceboy ION Sonic White
Elektrická zubná kefka – sonická, 43000 pohybov za minútu, 5 režimov, časovač, v balení 3 hlavice
29,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NICZK451
4,8 88×
Niceboy ION Sonic-pink
Elektrická zubná kefka – sonická, 43000 pohybov za minútu, 5 režimov, časovač, v balení 3 hlavice, nabíjací pohár
30,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NICZK540
4,8 88×
Niceboy ION Sonic DuoPack
Elektrická zubná kefka – sonická, 43000 pohybov za minútu, 5 režimov, časovač, v balení 6 hlavíc
47,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NICZK475
Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií