Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Doprava zadarmo práve teraz! Nepremeškajte šancu ušetriť na vianočných darčekoch.

ESET antivírus ochráni PC aj telefón. Aký však vybrať?

Zobraziť katalóg
ESET antivírus ochráni PC aj telefón. Aký však vybrať?

Stále nové typy vírusov číhajúce na internete sa stali už koloritom dnešnej doby. Útočníci vytrvalo nachádzajú ešte zákernejšie spôsoby, ako vám z počítača či mobilu urobiť nepoužiteľný kus elektroniky alebo ako získať citlivé informácie. Ich motiváciu navyše zvyšuje obrovský zisk, ktorý z týchto zločinov plynie. Ako sa však neustále vynaliezavejším hrozbám brániť? Produkty ESET ponúkajú varianty antivírusovej ochrany ako pre mobilné telefóny, tak aj počítače!

Spoločnosť ESET

Ak ste už niekedy po antivírusových programoch pátrali, určite pre vás nie je tvár futuristického robota veľkou neznámou. ESET je slovenská softvérová firma pôsobiaca na poli IT bezpečnosti. Dnes už s medzinárodným ohlasom, je považovaná za jednu z najúspešnejších slovenských firiem vôbec. Hlavnú zásluhu na úspechu majú antivírusové softvéry ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security.

ESET produtky vedľa seba

ProduktESET NOD32 AntiviusESET Smart SecurityESET Family Security PackESET Smart Security Premium
Počet licencií113 + 31
Antivírusová ochrana
Firewall
Ochrana online platieb
Ochrana routera
Ochrana webkamery
Šifrovanie dát
Správca hesiel
Cena39,90 €49,90 €1 590 Kč (Alza.cz)69,90 €

Otestovaný ESET antivírus

Cieľom spoločnosti ESET je umožniť všetkým bezpečné užívanie digitálneho sveta. O napĺňanie tejto vízie svedčí aj fakt, že práve jej bezpečnostný softvér ako jediný získal viac ako stonásobne ocenenie VB100. Túto cenu získava antivírusový softvér na základe dôkladného testovania. Testy prebiehajú v pravidelných dvojmesačných intervaloch už od roku 1998. Hlavným meradlom úspechu je percento simulovaných hrozieb, ktoré antivírusový program odhalí a zneškodní. Cena VB100 magazínu Virus Bulletin je tak vo svete kyberochrany známe a prestížne ocenenie.

Eset logo, vírus bulletin VB100

i Čo pre nás antivírusový program robí?
Antivírusový program je počítačový softvér slúžiaci na identifikáciu a zneškodnenie počítačových vírusov a iného škodlivého softvéru (označovaný ako malvér). Aby bol program toho schopný, využíva množstvo techník, funkcií a hlavne obrovské množstvo dát.

ESET NOD32 Antivirus

Vlajková loď spoločnosti ESET – antivírus ESET NOD32, sa radí k legendám bezpečnostného softvéru a je rozšírený medzi viac ako 110 miliónov používateľov na celom svete. Aj cez to je však stále vyvíjaný a rozširovaný o nové funkcie.

Charakteristickými vlastnosťami ESET NOD32 sú bezpochyby prehľadné prostredie a jednoduchá ovládateľnosť vo všetkých smeroch. Bežný používateľ nebude mať pri orientácii v používateľskom rozhraní najmenší problém. Všetko je intuitívne a navyše už základné nastavenie po inštalácii poskytuje veľmi dobrú ochranu.

ESET NOD32 Antivirus

Oproti väčšine ostatných známych antivírusových programov si ESET NOD32 získal veľkú obľubu medzi komunitou hráčov počítačových hier. To všetko vďaka nízkym systémovým nárokom, ktorých zásluhou zostane k dispozícii vždy dostatočné množstvo výkonu na náročnejšie programy. Novinkou v prípade poslednej verzie ESET NOD32 je ochrana pred skriptovánými útokmi. Zo zoznamu ďalších funkcií Anti-Phishing, Exploit Blocker alebo LiveGrid. Ak sa o spomínaných funkciách chcete dozvedieť viac, stačí rozbaliť roletku pod odsekom.

Jednoduchosť víťazí nad funkcionalitou

Jednoduchosť, prehľadnosť, rýchlosť, to všetko ESET NOD32 obstaráva na úkor komplexnejších funkcií a možností. Napríklad ponúka len dve voľby kontroly. Prvou je základná, čiže predvolená kontrola, ktorú možno modifikovať pomocou druhej možnosti, voliteľná kontrola. Ďalej ESET NOD32 antivírus neposkytuje vlastný firewall, ale využíva predvolený firewall vo vašom počítači. Ten tak nie je možné cez pužívateľské prostredie ESETu upraviť. Je preto vysoko pravdepodobné, že náročnejší používateľ sa neuspokojí s holým základom antivírusového programu NOD32. Ale nezúfajte, presne pre takýchto používateľov je tu ESET Smart Security.

ESET Smart Security

Už asi sami tušíte, že spoločnosť ESET nevyráža do boja s kyberzločinom iba so základnou verziou NOD32. ESET Smart Security predstavuje kompletnú antivírusovú ochranu, ktorá prináša veľa pokročilých funkcionalít, bez straty prehľadnosti. Stoja však tieto vylepšenia za väčšiu investíciu?

Laptop, obrazovka, ESET Smart Security

Všetku základnú výbavu, samozrejme, preberá ESET Smart Security antivírus od svojho kolegu ESET NOD32. Hneď prvá zmena však poteší všetkých náročnejších používateľov – možnosť využitia personálneho firewellu. O kompletné bezpečie sa postarajú pokročilé funkcie ochrany. Zabezpečenie webkamery, ochrana pred sieťovými útokmi, Botnet zabezpečenie a ochrana internetového bankovníctva, to všetko obsahuje balíček ESET Smart Security.

Prostredie umožňuje pokročilejším používateľom dostať sa viac do hĺbky. S trochou snahy nastavíte všetky funkcie presne podľa vašich predstáv a požiadaviek. Možno je tak trošku škoda, že ESET na úkor prémiovej verzie schválne opomenul správcov hesiel a šifrovanie dát. Všetky detaily o funkciách sú k dispozícii v roletke pod odsekom.

Porovnanie ESET, BitDefender, Kaspersky, McAfee a Norton

ESET Smart Security, bohužiaľ, neprináša voľbu rýchleho skenovania. Stále sme nútení využiť predvolenú úplnú kontrolu. Poďme sa však pozrieť na to, ako obstojí ESET Smart Security v rýchlostnom porovnaní s konkurenčnými programami – BitDefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, McAfee Internet Security a Norton Security.

ProduktESETBitDefenderKasperskyMcAfeeNorton
Úplný sken (hh: mm: ss)00:07:3101:27:0800:19:0200:19:1900:16:29
Rýchly sken (hh: mm: ss)00:00:0400:01:2100:08:1800:07:26

Všetky testy prebiehali na systéme Windows 8.1 so 6 GB RAM a zaplnených bolo 36 GB z celkového miesta 500 GB. Výsledok je časový priemer niekoľkých testov a len potvrdzuje nízke systémové nároky všetkých produktov ESET. Na druhú stranu väčšina antivírusových programov v kategórii je porovnateľná v rámci zabezpečenia aj funkcií, ale dajú sa zaobstarať za veľakrát nižšiu cenu ako ESET antivírusy.

ESET Mobile Security – ESET Free

ESET medzi svojimi produktmi nezabudol ani na majiteľov zariadení s platformou Android. Predsa len sa stále viac a viac presúvame s internetovým pripojením na mobilné a ľahko prenosné zariadenia. Z toho dôvodu nie je radno podceňovať ich zabezpečenie. Útoky kyberzločincov sú totiž čoraz častejšie cielené práve na mobilné telefóny a tablety. Tieto zariadenia však bývajú spravidla ponechané bez akéhokoľvek bezpečnostného softvéru.

V neprémiovej verzii je ESET Mobile Security antivírus zadarmo. Zaobstarať sa dá na internetovom obchod Google Play. Základná bezplatná verzia má v sebe klasický antivírus poskytujúci ochranu v reálnom čase a funkciu vzdialeného uzamknutia.

Prémiová verzia ESET Mobile Security má už funkcií podstatne viac. V prvom rade prináša spomínaný Anti-Theft, ktorý pri odcudzení mobilné zariadenie ihneď zablokuje a umožní ho lokalizovať. Ďalej poskytuje plnú kontrolu nad telefónom, zásluhou filtrov hovorov a SMS správ. Vďaka tejto funkcii môžete napríklad blokovať vybrané telefónne čísla, prípadne určiť čas, kedy sa vám môžu dovolať.

Rodičovská kontrola, čiže ESET Parental Control

V dnešnej dobe plnej moderných technológií má prenosné zariadenie s pripojením na internet už naozaj každé malé dieťa. Internet však láka používateľov na veľa pútavých reklám a odkazov, ktoré však často smerujú k veľmi nevhodnému obsahu. ESET Parental Control pre platformu Android umožnuje sprístupniť iba overené stránky s vhodným obsahom. To všetko regulujete do veľkej miery aj vy sami.

ESET Parental Control ikona

Užitočnou funkciou je blokácia nevhodných aplikácií, na základe hodnotenia v obchode Google Play. Ďalej umožňuje naplánovať časový harmonogram využitia konkrétneho zariadenia. Takže napríklad v školských hodinách nebude na mobilnom telefóne vašich ratolestí sprístupnená herná kategória. Rodič môže aj zaslať správu na obrazovku, ktorá zamedzí používať prenosné zariadenie do jej prečítania.

ESET Family Security Pack

Vo veľkom množstve prípadov je potreba chrániť nie jedno zariadenie, ale hneď niekoľko. Na túto skutočnosť myslel ESET v podobe rodinného balíčka. Jeho súčasťou sú tri produkty ESET Smart Security, starajúce sa o zabezpečenie počítačov v celej rodine, plus tri licencie plnej verzie ESET Mobile Security. To všetko navyše kúpite za veľmi prívetivú cenu.

ESET skúšobná verzia – vyskúšajte ESET zadarmo!

Ak stále váhate nad tým, ktorý antivírusový program bude pre vás ten najlepší, nezúfajte. ESET ako väčšina antivírusov v kategórii ponúka skúšobnú verziu programu. Ide o tridsať dní bezplatného používania vami zvoleného produktu. Všetko si tak vyskúšate, zorientujete sa v používateľskom rozhraní a spoznáte všetky funkcie priamo na vašom zariadení. Po tridsiatich dňoch sa stačí už len rozhodnúť, či je niektorý produkt ESET pre vás ten pravý.

ESET Online Scanner

Ďalšou z možností, ako si otestovať samotnú detekciu ESET produktov je práve ESET Online. Funguje ako základná kontrola, ktorá detekuje a odstraňuje malvér. Je ľahko spustiteľný zo všetkých známych prehliadačov, a hlavne kompletne zadarmo! Každopádne spoliehať sa len na takúto základnú kontrolu cez prehliadač sa v žiadnom prípade neoplatí.

ESET Family Security Pack pre 3 počítače a 3 mobilné zariadenia na 12 mesiacov (elektronická licencia)
Bezpečnostný softvér – rodinný balík, obsahuje ESET Smart Security (antivírus, antispyware, firewall, antispam) a ESET Mobile Security

€69,90
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: WZ526a20
ESET Smart Security pre 1 počítač na 12 mesiacov (elektronická licencia)
Bezpečnostný softvér - obsahuje antivírus, antispyware, firewall a antispam

€49,90
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: WZ526a19
0
Vytlačiť
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB20
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi