Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Jarné športovanie

Herný veletrh E3 2017 je za dverami. Čo nás čaká?

Zobraziť katalóg
Herný veletrh E3 2017 je za dverami. Čo nás čaká?

Každoročný sviatok všetkých hráčov, veľtrh Electronics Enternainment Expo alebo E3, sa blíži, rovnako ako posledných 19 rokov aj tentokrát bude miestom, ktoré sa stane na pár junových dní centrom herného sveta, Convention Center v Los Angeles. V poradí už 23- E3 je síce naplánované až na 13. a 15. júna, ale ako sme si už zvykli ešte predtým usporiada niekoľko väčších herných vydavateľov svoje vlastné konferencie, na nich bude oznámené alebo potvrdené kvantum popredných titulov – a na ne by sme si radi posvietili.

Prinesieme Vám preto reportáže zo všetkých hlavných prezentácii, ktoré nás na E3 2017 čakajú (čo sme v súčasnej chvíli znamená EA, Microsoft, Betheseda, Ubisoft, Sony a Nintendo) a budeme Vás informovať o tých najlepších a najočakávanejších novinkách, o ktorých sa vývojári rozhodnú s hernou verejnosťou tento rok podeliť. A už je teraz jasné, že tento rok nebude málo!

Herní veletrh E3 2017

Obsah hlavnej prezentácie E3 2017

Electronic Arts

Tak ako v roku 2016 aj tento rok príde herný gigant Electronics Arts na E3 2017 so svojou vlastnou show EA Play mimo areál losangeleského Convention Centra. Tlačová konferencia na ktorej by sme sa mohli dočkať oznámenia toho najpodstatnejšieho prebehne 10.juna o 21:00h nášho času. Je isté že veľké množstvo priestoru bude ako obvykle venované športovným titulom, môžeme tak očakávať s ohlásením pokračovaní tradičných EA koní, ako sú  FIFA, NHL, NBA Live, Madden či PGA.

Pozrite náš nový Herný magazín!
Veľký počet fanúšikov (medzi ktorých patríme aj my) sa však najviac teší na novinky, ktoré ponúknu predsa len niečo naviac než aktualizované zostavy tímov a vylepšenú grafiku – pri všetkej úcte k vyššie zmieneným športovým titulom. Už teraz je skoro isté, že tými klučovými titulmi budú už skôr ohlasené kúsky : Star Wars Battlefront II a nový Need for Speed: Payback. Hlavne o druhom menovanom v túto chvíľu moc nevieme a tak čerstvá dávka informácii z E3 2017 bude viac než len vítaná.

Need for Speed: Payback; raceStar Wars Battlefront II; TIE fighter

Mimo toho však môžeme špekulovať o ďalších potencionálnych E3 2017 oznámeniach. Je možné, že spolu s EA sa do sveta Star Wars pozrieme hneď dva krát. Od roku 2013 sa totiž (snáď) intenzívne pracuje na ďalšom titule s tohto univerza a to v štúdiu Visceral Games, ktoré sa do povedomia hráčov zapísalo predovšetkým sci-fi hororovou trilógiou Dead Space. Možno ale zásadnejšia skutočnosť je, že kreatívnou šéfkou zatiaľ nepomenovaného herného titulu je Amy Henning a pokiaľ Vám niečo hovorí séria Uncharted, určite pochopíte, že dôvody k miernemu optimizmu sú rozhodne opodstatnené.


Každopádne ešte väčší delobuch môže prísť z kanadskej videohernej baterie menom BioWare, konkrétne z jejho hlavného kanónu BioWare Edmonton (jej vlastníkom je práve EA). Posledné tri roky (možno i viac) je vo vývoji bezmenná hra, ktorá nebude pokračovaním ani rozšírením žiadnej z úspešných značiek – takže nový svet, nový prístup ... a nový žáner ? Uvidíme .

Bioware's untitled project; Bioware's untitled project

Microsoft a Xbox

Narozdiel od minulých veľtrhov E3, kedy sa konferencia Microsoftu tradične konala v pondelok, sa tento rok na novinky z tejto dielne pozrieme už v neďeľu (11.6) a to v 23:00 stredoeurópskeho času. Dôvodom je snaha vyhnúť sa časovej kolízii s najväčšími konkurentami ( hlavne Ubisoft a Sony). Aj keď má Microsoft pod svojími krídlami veľa kvalitných vývojárov, tento rok nových oznámení príliš nečakáme. Zdá sa že štúdiá 343 (Halo) a The Coalition (Gears of War) majú plné ruky práce a na tejto E3 2017 s novými kúskami neprekypujú. 

Forza Motorsport 6; race

Naopak tešiť sa môžu na E3 2017 priaznivci závodných arkád. Veľmi by sme sa divili, keby sa neobjavila nová Forza Motorsport. Vieme tiež že príde i na podrobnejšie predstavenie už ohlásených titulov ako Crackdown 3, State of Decay 2 a Sea of Thieves. Ak to bude takpovediac „všetko“ alebo sa Microsoft pochlapí s niečím neočakávaným, ťažko povedať. Ale ak by sme si mali typnúť, povedali by sme, že pokračovanie Ori and the Blind Forest  je v podstate stávka na istotu.

Máme však za to že hlavná pozornosť Microsoftu bude sústredená na novú konzolu Project Scorpio („trošku“ vylepšený Xbox One), ktorá by sa mala stáť vyzývateľom pre Playstation 4 Pro. Rovnako ako konkurent od Sony ponúkne rozlíšenie 4K a podporu virtuálnej reality, pokladáme si teda otázku či táto odpoveď z Microsoftu neprichádza príliš neskoro – doby, kedy konzolovému trhu dominoval XBOX 360, sa zdajú byť nenávratne preč a nezdá sa nám reaálne si myslieť že Scorpio by malo dohnať predajné čísla PS4 Pro. Dobrou správou ale je, že hry pre Xbox On sú so Scorpiom kompatibilné. S konečnými výrokmi rak radšej ešte počkáme.

Sea of Thieves; naval battle

Bethesda

Bethesdu je stále možné považovať za nováčika medzi hlavnými hviezdami E3, teda pokiaľ ide o poriadanie vlastnej konferencie. Každopádne ale každý ročník (vrátane toho prvého pred dvoma rokmi) predvádza, že medzi túto vybranú spoločnosť patrí a výnimkou určite nebude ani rok 2017 (to zistíme 12.6 v 04:00 nášho času). Pravdepodobne bude podlá nás patriť E3 2017 z pohľadu Bathesdy skôr jej vývojárskym štúdiám, ktoré boli posledné roky mierne potichu.

The Evil Within 2; The Evil Within

Reč je o dvoch dlho mlčiacich kandidátov na hlavnú hviezdu, Tango Gameworks a MachineGames. Tango ma na svojom konte pomerne pozitívne prijímaný survival horor The Evil Within, ktorý však vyšiel už pred takmer tromi rokmi a nebolo by preto príliš bláznivé sa domievať, že nejaké informácie o druhom diely sa dočkáme práve už za pár dní. Väčším lákladlom bude pravdepodobne nový Wolfenstein, ktorý naviaže už predsa len na starnúci The New Order (2014). Pochopiteľne ide z našej strany len o špekulácie, ani jedno pokračovanie nebolo oficiálne potvrdené.

Wolfenstein: The New Order; Wolfenstein: The New Order

Ak ide o vlajkovú loď Bethesdy, sérii Elder Scrolls, pochybujeme,, že sa objaví na E3 2017 nejaké veľké oznámenie. Už skôr sa zástupcovia Bethesda Game Studios vyjadrili v tom zmysle, že než svetlo svetla uvidí šiesty diel slávneho openwordového RPG, hodlajú na peňaženky hráčov zaútočiť „niekoľkými“ inými projektami. A piaty Fallout to skoro isto  tiež nebude (maximálne ďalší DLC). Môžeme ale počítať s ďalšími podrobnosťami ohľadom očakávaného návratu Quake série od id Software, Quake Champions. A da sa predpokladať, že zverejnený bude jeden alebo viac z „niekoľko“ zatiaľ nepomenovaných projektov.

Quake Champions; Scalebearer

Nemôžeme však zabudnúť ani na hry, od ktorých už nejaká ta voda od ich vydania ubehla, ale cez to pre Bethesdu predstavujú stále fungujúci zdroj prímu. Týka sa to hlavne posledného DOOMu, Dishonored 2 (oba 2016) a samozrejme tak MMOčka The Elder Scrolls Online. Ak ich chce Bethesda udržať pri živote, musí svojim fanúšikom naservírovať nejaké DLC svačinky, skôr ako príde rada na hlavné chody, tj. Plnohodnotné pokračovanie. A dali by sme ruku do ohna( aj keď radšej tú ľavú) za to, že sa tak stane na tejto E3. V prípade akčnej FPS adventury Prey sme však trošku skeptický – predsa len to nie su ani dva mesiace, čo hra vyšla. Aj keď možno tvorcovia z Arkne Studios prekvapia.

DOOM; logo

Ubisoft

Jednými milovaný, inými nenávidený – taký je európske herné štúdio menom Ubisoft. Ak už patríte do ktoréhokoľvek tábora, určite sa všetci zhodneme na tom, že by to bol hriech nesledovať čo chalani a dievčatá z Francúzka pripravili tentokrát. Ich konferencia na E3 2017 sa začne 12.6 o 22:00 stredoeurópskeho času, ak to posúdime podľa minulých rokov pôjde o poriadnu nálož nových titulov. My sa zameriame na tie najlákavejšie.

Far Cry 5; The Last Supper

Rovnako ako iný vydavatelia i Ubisoft určite príde s celou radou DLC pre svoje existujúce a fungujúce tituly. Dávno sú preč doby, kedy sa hráči museli uspokojiť s maximálne jedným datadiskom (v lepšom prípade) pre svoj obľúbený kúsok. Dodatočný obsah je v súčasnosti už podstate podmienkou pre dlhodobejši úspech akejkoľvek hry. Nových rozšírení (alebo nových podrobností o chystaných rozšíreniach) sa podľa nás dočkajú hry ako Ghost Recon: Wildlands, The Division či For Honor a divili by sme sa keby to zostalo iba u nich.

Assassin's Creed: Origins; leaked screenSouth Park: The Fractured but Whole; logo

Každopádne nemožete svoju prezentáciu poskladať iba s predkrmou typu DLC, hráči si prajú poriadne „maso“a to sa im aj dostane v podobe Assassin’s Creed: Origins, o ktorom sme Vás nedávno už informovali, ale až na E3 príde ku skutočnému oficiálnemu odhaleniu. Pozadu určite nezostane ani Far Cry 5, South Park: The Fractured But Whole a možno v lepšom svetle ako prvý diel sa predvedie The Crew 2. je však pravdepodobné, že Ubisoft ma v rukáve zatiaľ i niečo skryté, čo si schováva na práve herní veľtrh. Nechajme sa prekvapiť.

Sony a PlayStation

Pre všetkých Playstation-pozitívnych iste najsledovanejšia udalosť celej E3 2017, Sony Interactive Entertainment zaháji svoju tlačovú konferenciu 13.6 pre nadšencov zase nekresťanský čas 03:00. Vy však ponocovať nemusíte od toho sme tu my!

God of War; Kratos

Zatiaľ čo konkurent Microsoft predstaví na E3 2017 vylepšenú verziu konzoli Xbox One, od Sony podobný krok určite nečakáme. Playstation 4 Pro je stále príliš mladá na to aby ju bolo nutné hádzať do starého železa. Playstation 5 teda pravdepodobne nebude, ale Playstation VR rozhodne ano. Sony sa určite zameria na dôkladnú preznetáciu svojho VR headsetu rsp. Nových titulov, ktoré sa možno posunú zo statusu vylepšených interaktívnych dem k plnohodnotným hrám.

Okrem toho Sony samozrejme disponuje celou skupinou kvalitných developerských týmov, ktoré pod jeho patronátom neúnavne pracujú na AAA tituloch nielen pre PS. Pravdou však je že  väčšina titulov, od ktorých sa očakáva že na konferencii zaujmú predné miesta už bola oznámená skôr (niektoré dokonca na predchádzajúcej E3). Máme na mysli hlavne third-person akciu God of War  (v poradí už ôsmy diel slávnej Playstation-exclusive série), nového  Spider-Mana od Insomniacu a stále zaujímavejšie sa ukazujúcu akčnú adventúru adventuru Detroit: Become Human, na ktorej sa pracuje už od konca roku 2013, takže ak Sony premýšľa ako udržať solídnu hype train v chode, bude musieť fanúšikom prehodiť nejaké tie neokúsané kostičky. 

Detroit: Become Human; Kara

Ďalej by sme sa nedivili, keby by sme na E3 2017 videli nejaký nový trailer, oficiálny dátum vydania a možno aj ukážku gameplaye pre ďalšiu akčnú adventuru, ľadenú do temných farieb survival hororu – The Last of Us: Part II. Tiež Uncharted: The Lost Legacy  si určite zaslúži čerstvú porciu informácií, rovnako ako Call of Duty: WWII, ktoré sa na prezentácie zrejme objaví vzhľadom k partnerstvu medzi Sony a Activision pre CoD sériu. Naopak od openwordovej akcie  Death Standing nič moc určitého neuvidíme, hra sa stále nachádza v počiatočnej fáze vývoja.

Čo sa týka doposiaľ neoznámených a pod pokrývkou vývojárskych hrncov ukrytých titulov môžeme doposiaľ len divoko špekulovať. Ale jedna nádejne tváriaca sa správa by tu bola – v nedávnej diskusií na hernom fóre NeoGAF riaditel Moon Studios (Ori and the Blind Forest) Thomas Mahler prehlásil, že v priebehu tohto E3 2017 vraj prebehne oznámenie Bloodborne 2, a to na „99 %“.

Call of Duty: WWII; soldier

Nintendo

Po piate za sebou si pôjde Nintendo vlastnou cestou a na E3 2017 miensto tradičnej tlačovej konferencie usporiada svoju osobitú Nintento Spotlight prezentaciu, konkrétne 13.6 v pre nás priaznivom čase 18:00. Okrem toho bude hostovat a streamovať turnaje svojich titulov Splatoon 2 a Arms , ktoré by mali krátko na to oficiálne vyjsť. Tretím hlavným trhákom japonského herného videoimpéria bude určite bezpochybne Super Mario Odyssey, ktoré by sa dalo charakterizovať ako akčná adventúrna, open-wordova plošinovka kombinujúca herné prvky staručkého Super Mario 64 (1996) a tiež už dosť fúzatého Super Mario Sunshine (2002).

Splatoon 2; logoArms; logo

Je nepochybné, že stredom pozornosti bude stále ešte nová a riadne nepreverená hybridná konzola Nintendo Switch. The Legend of Zelda: Breath of the Wild bola bola ešte správna voľba pre lanchový titul, Splatoon 2, Arms a Super Mario Odyssey rovnako predstavujú solídny základ pre arzenál AAA kúskov, kvôli ktorým stojí za to si Switch zaobstarať. Určite však s nami budete súhlasiť, že predsa len by neuškodilo trošku pridať.

Super Mario Odyssey; Mario in the city

Myslia si to našťastie aj v Nintendu. Ako inak si vysvetliť snahu dostať na Switch jednu z najocenovanejších PC hier posledných rokov, Skyrim? Že sa týmto smerom Nintendo vydá, sme tušili už od úvodného traileru pre Switch, kde sme mohli zaznamenať gameplay práve s tohto „bethesďáckého“ RPG. Je nad slnko jasné že sa na E3 2017 dozvieme viac a pokial ide o third-party hry, dosť možné že nezostaneme iba u Skyrimu.

Okrem toho pravdepodobne uvidíme odhalenie dlho chystaného cross-overu medzi seriou Mario a spin-offerm ubisoftího Raymana Raving Rabbids (zatial bez mena) a snáď aj pokračovanie ďalšieho nintedieho „rodinného striebra“, značky Fire Emblem, pod názvom Fire Emblem Warriors. Srdce zaplesá aj všetkým milovníkom japonských kúzelných príšeriek  prechodne hniezdiacich v čiernobielych vrhacích guličiek … ak nám hardcore-pokemon-fans tuto skratkovitou charakteristiku odpustí. Bojovka Pokken Tournament, pôvodne pre Wii U, sa predstaví v novom switchovom šate s menom Pokken Tournament DX.

Pokken Tournament DX; label

PC Gaming Show

E3 je však sviatkom všetkých herných tvorcov, nie iba tých čo majú nad sebou šéfa v podobe gigantickej nadnárodnej korporácie. Pre týchto „ostatných“ je určený už tretí ročník PC Gaming Show. Organizuje ju PC Gamer v spolupráci s Intelom, moderuje známa osobnosť nielen profesionálneho StarCraftu Sean „Day[9]“ Plott a jej primárnym obsahom budú PC hry od vývojárov  a vydavateľov, ktorý neplánujú vlastnú samostatnú konferenciu (aj ked Microsoft sa objaví aj tu). Začína 12.6 o 19:00 nášho času a aj z nej Vám  prinesieme prehľad tých najzaujímavejších kúskov.
Z titulov, ktoré bude podľa nás dobre pozornejšie sledovať, môžeme menovať napríklad Total War: Warhammer II od Creative Assembly, o ktorom Vás informujeme už v okamihu oficiálneho oznámenia v pravidelne aktualizovanom článku, BattleTech od Paradox Interactive či Hunt: Showdown od Cryteku.

E3 2017 a Kingdom Come Deliverance

Veľkou témou ešte pred samotnou E3 2017 bude netrpezlivo očakávaná stredoveká RPG Kingdom Come: Deliverance od českého Warhorse štúdia, ktoré vedie veterán našej video hernej scény Dan Vávra (Hidden & Dangerous, Mafia: The City of Lost Heaven, Mafia II). Ďen predtým, ako bude zahájená prvá hlavná prezentácia (EA), tj. 9.6. plánujú pražsky vývojári pridať pod kotlom vlaku menom Hype  nejakým zásadným oznámením, o ktorom fanúšikov informovali pomocou krásneho traileru s výzvou: „are you ready for the fight?“. Tak sa snáď konečne dozvieme dátum vydania? Nevieme ako vy, ale my sme teda pripravený absolútne!

Ako je vidno, aj výstava E3 2017 bude neskutočne nabitá, to sme tu primárne informovali o hrách, ktoré boli viac či menej potvrdené, alebo tie o ktorých sa hovorí že sa na E3 v nejakej forme objavia. Kto vie, čo v skutočnosti majú v rukáve jednotlivý vydavatelia. Neprekvapilo by nás, keby sme týmto prehľadom pokryli z pomysleného herného ľadovca iba tu najviditeľnejšiu špičku. Už za pár dni sa môžete na stránkach Alzy spoločne s nami presvedčiť, ako presní (alebo ako mimo) boli naše odhady.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi