AD homeoffice PET

Čo si zobrať na stanovačku? (TIPY A TRIKY)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Stanovanie je skvelá príležitosť, ako byť čo najviac s rodinou a priateľmi, ako si vyčistiť hlavu a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Na kemping je ale potrebné sa dôkladne pripraviť, aby ste si dovolenku užili bez zbytočných komplikácií. A práve preto je tu náš článok. Poradíme vám, čo si zobrať na stanovačku do kempu, na turistiku alebo keď vyrážate na stanovačku na bicykli. Máme pre vás inšpiráciu na jednoduché jedlá aj trvanlivé potraviny. Odporučíme, aké kempy sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo kam stanovať mimo kempu, aby sa vám dovolenka nepredražila pokutou. Hoďte teda svoje starosti za hlavu, zbaľte si batohy a vyrazte za dobrodružstvom.

Čo si zobrať na stanovačku

Čo si zobrať na stanovačku – OBSAH

  1. Čo si zobrať na stanovačku alebo Dovolenka bez stresu
  2. Čo si zbaliť na stanovačku s deťmi
  3. Čo si zobrať na stanovačku na jedenie
  4. Čo na turistiku
  5. Trvanlivé jedlo na cesty
  6. Stanovanie na bicykli
  7. Kam stanovať?
  8. Kam stanovať mimo kempu
  9. Vychytávky na stanovanie

Čo si zobrať na stanovačku alebo Dovolenka bez stresu

Mať zoznam vecí, ktoré vziať so sebou na stanovanie je veľmi dôležité, a to aj v prípade, že vyrážate kempovať už po niekoľkýkrát. Áno, improvizovať sa síce dá v mnohých prípadoch a hŕbu vecí možno dokúpiť na mieste, napriek tomu je lepšie starostlivo si spísať zoznam na stanovanie a užiť si balenie aj pobyt bez stresu.

Odporúčame rozdeliť si zoznam vecí na stanovanie do viacerých kategórií. Bude menej pravdepodobné, že na niečo zabudnete. Ak budete jazdiť stále na to isté miesto, využijete stále rovnaký zoznam. Inak si zoznam prispôsobte podľa toho, či plánujete stanovanie na Slovensku alebo idete stanovať k moru, či vyrážate do kempu alebo sa chcete utáboriť mimo kempu. Dôležitú úlohu hrá aj to, či vyrážate s malými alebo staršími deťmi.

Zoznam vecí na stanovanie do kempu

i Stan je váš domov na cestách, a preto je potrebné mať so sebou taký stan, ktorý bude plne zodpovedať vašim potrebám a požiadavkám. Ideálnymi značkami s ohľadom na pomer cena výkon sú napríklad Campgo a Ratikon. Ako vybrať stan priamo pre vás? Odpoveď nájdete v našom sprievodcovi Ako vybrať stan.

Čo si zbaliť na stanovačku s deťmi

Vyraziť s deťmi stanovať je jeden z najlepších spôsobov, ako tráviť čas s rodinou. Stanovanie s deťmi prináša rodine tie najkrajšie zážitky, na ktoré potom človek ešte dlho spomína.

Ak si nie ste istí, či vaše deti nocovanie v stane zvládnu, je lepšie si to skúsiť najprv na pár nocí na záhrade alebo v kempe neďaleko vášho domova. Ak sa chystáte s deťmi prvýkrát stanovať v čase, keď sú ešte malé, je potrebné sa na to veľmi starostlivo pripraviť. Pri stanovaní s malými deťmi je totiž najväčší problém zachovanie ich teplotnej pohody, kedy teplotné rozdiely v stane počas dňa a noci môžu byť veľké.

Stanovanie s batoľaťom

S prvým stanovaním s deťmi radšej počkajte, kým im budú aspoň dva roky. S ročným dieťaťom vyrazte stanovať len ak ste skúsení a dieťa má za sebou všetky potrebné očkovania a je úplne zdravé.

S malým dieťaťom starostlivo vyberajte tiež miesto, kam postavíte stan, aby ste netrávili deň na priamom slnku. Aj v prípade, ak budete mať stan postavený v tieni, odporúčame pre batoľa pribaliť plážový stan, ktorý je ľahký a skladný a zaistí mu závetrie aj ochranu pred priamym slnkom. V teple vaše dieťatko určite tiež ocení, ak mu pri stane nafúknete malý bazénik s vodou. Dieťa sa osvieži, zabaví sa a vy môžete vedľa neho relaxovať.

V prípade, že vaše batoľa ešte nosí plienky, pobyt v prírode a teplé letné počasie je ideálna príležitosť, ako sa plienok zbaviť. Avšak aj napriek tomuto plánu ich nezabudnite so sebou zbaliť na stanovačku, budú potrebné minimálne na noc. Ak vyrážate stanovať s malými deťmi, ktoré nemôžu ešte zostať bez dozoru, myslite na to, aby ste mali pri sebe dostatok pitnej vody a nemuseli často odbiehať od stanu. Kúpte si kanister na pitnú vodu, čo vám ušetrí behanie.

Čo si zbaliť na stanovačku s deťmi
Spoločné výlety a pobyt v prírode je ten najlepší spôsob, ako tráviť prázdniny.

Tak čo si zbaliť na stanovačku s deťmi? V podstate platí, že čím sú deti menšie, tým je dôležitejšie vziať pre nich viac vecí. Zamyslite sa nad tým, aké situácie môžu nastať, aby ste boli na ne čo najlepšie pripravení.

Čo zabaliť deťom na stanovačku – zoznam

Čo si zobrať na stanovačku na jedenie

Ak nechcete využívať reštauračné zariadenia, je nutné sa na varenie na stanovačke dobre pripraviť. Nemusíte byť pritom odkázaní iba na sáčkové polievky a konzervy, aj keď pri dlhšom pobyte sa bez nich nezaobídete. Máme pre vás rôzne tipy na jednoduché jedlá do kempu, ktoré vám nezdevastujú žalúdok.

Čo si zobrať na stanovačku na jedenie
Pripraviť si chutné a jednoduché jedlo v prírode nemusí byť žiadny problém. A v prírode majú väčšinou aj deti väčšiu chuť do jedla a sú menej vyberavé.

Jednoduché jedlá do kempu

Samozrejme, základom všetkého budú trvanlivé potraviny, ktoré prežijú cestu aj kempovanie. Ďalším kritériom sú jedlá nenáročné na množstvo surovín, a predovšetkým tiež minimálna časová náročnosť.

Praktické je priviesť si nejaké hotové jedlo už z domu na prvé dva dni, aby ste nemuseli hneď po vybalení variť. Vhodným variantom sú zavarený guláš alebo zavárané karbonátky, ku ktorým stačí odkrojiť kus chleba.

Základom na prípravu jedál by mali byť cestoviny a obilniny, ako kuskus, bulgur, ryža. Na nezaplatenie sú tiež rôzne hotové omáčky, tuniakové konzervy a strukoviny. Z čerstvých surovín na prípravu pokrmov sú vhodné zemiaky, koreňová zelenina, paradajky, papriky, cuketa, uhorka. Ak si chcete dopriať tiež mäsové pokrmy, je lepšie vziať si so sebou pár mäsových konzerv než riskovať uskladnenie mäsa v prírodných podmienkach. Za predpokladu, že máte so sebou autochladničku, môžete si so sebou priviesť tiež nenáchylné chladené potraviny ako syry, suché salámy, slaninu, špekáčiky a ďalšie údeniny. Ale v každom kempe alebo v jeho blízkom okolí je možnosť zakúpenia základných potravín, kde si môžete zakúpiť priamo na mieste napríklad aj jogurty a maslo.

Aké jedlo vziať so sebou do kempu?

  • Soľ, korenie, olej, čaj, káva, sušené mlieko, cukor, med, kakao
  • Kuskus, bulgur, proso, quinoia, ryža, cestoviny, červená šošovica
  • Zemiaky, koreňová zelenina, jablká, paradajky, papriky, cuketa, uhorka, cesnak
  • Tvrdý syr, trvanlivá saláma, slanina, žervé
  • Omáčky v skle, tuniaková konzerva, konzervovaná zelenina všetkého druhu, fazuľová konzerva, strukoviny či klasická paštéta, pesto v pohári, ovocné desiaty, marmeláda, instantný puding, piškóty, bábovka, instantná obilná kaša, cereálie, sušienky

Jedálniček na stanovanie v kempe – inšpirácia

Čo na turistiku

Ako zbaliť batoh na turistiku? Maximálne prakticky a zároveň minimalisticky. Je potrebné vylúčiť zbytočnosti a nezabudnúť nič zo základnej výbavy.

Čo na turistiku
Zbaliť sa na túru treba maximálne prakticky, aby ste na chrbte neniesli príliš ťažkú záťaž.

Než sa pustíme do súpisu, čo so sebou do batoha na čunder, začneme najprv pri batohoch samotných. Keďže si všetky svoje veci nesiete celý čas na chrbte, vybavte sa v prvom rade dobrým ruksakom alebo batohom na turistiku, ktorý vám bude na chrbte dobre sedieť a zabalíte doň všetko potrebné. Váš batoh by mal byť z pevného materiálu, mal by mať vlastnú pláštenku, odvetrávaný chrbát a pohodlný bedrový pás a hrudný popruh. Mal by umožňovať zavesenie dodatočného výstroja zvonka (karimatku, ešus a pod.).

i V pohodlnej chôdzi vám pomôžu aj turistické palice. Ako vybrať tie správne turistické palice?

A teraz k samotnému zoznamu, ktorý berte ako orientačný a prispôsobte si ho predovšetkým podľa typu terénu a počasia.

Čo na turistiku – zoznam

i Ak sa chystáte sami na turistiku, nikdy nezabudnite svojim najbližším oznámiť do akých končín smerujete a na ako dlho. Ak tam máte signál, je lepšie dať o sebe vedieť aj v priebehu výpravy.

Aké jedlo na turistiku

Aké jedlo si zabaliť so sebou do batoha na turistiku záleží predovšetkým od dĺžky výpravy a možnosti dokúpiť si zásoby. Rozhodne nie je vhodné ťahať rôzne poháre či veľké plechovky. A rovno tiež zabudnite na cestoviny, ktoré v malom ešuse nemajú dosť priestoru. Dajte prednosť obilninám, ktoré sa len zalejú horúcou vodou a nechajú sa napučať. Alebo ich stačí povariť iba 5 minút a v prikrytom ešuse nadobudnú objem. Vhodný je kuskus alebo bulgur, prípadne ryža vo vrecku. Do nich potom môžete zamiešať čokoľvek čo máte práve poruke.

Vhodné potraviny sú suché salámy typu vysočina, slanina, suchá klobása, paštéty, tvrdý syr, konzerva tuniaka, sáčková polievka (dnes sú v ponuke tiež instantné polievky s výživnou hodnotou a bez glutamanu a konzervačných látok). Skvelé jedlo na turistiku, ktoré obohatí váš jedálny lístok aj v provizórnych podmienkach a pritom výborne chutí, je trvanlivé jedlo typu MRE čiže Meal ready to eat.

Sušené mlieko je na turistike na nezaplatenie. Hrnček teplého mlieka alebo müsli zaliate mliekom na raňajky je príjemnou zmenou po chlebe so slaninou alebo so salámou.

Na desiatu sa bude hodiť sušené ovocie, energetické a proteínové tyčinky, orechy všetkého druhu (skvelé sú napríklad kešu oriešky). Zaberú málo miesta, sú ľahké, dodajú energiu a zaženú menší hlad.

Trvanlivé jedlo na cesty

Trvanlivé, dehydratované, sušené jedlo na cesty je skvelou alternatívou ku všetkým ťažkým konzervám. Navyše máte na výber z obrovského množstva druhov jedál. Či už si balíte jedlo na túru alebo jedlo na vodu, oceníte nielen nízku hmotnosť a rýchlu prípravu, ale aj výbornú chuť týchto pokrmov.

Instantné jedlo MRE – poctivé samoohrevné jedlo

Skvelým variantom trvanlivého jedla na cesty je instantné jedlo MRE (Meal Ready to Eat). Ale pozor! Neľakajte sa slova instantné. Nemáme na mysli nezdravú stravu z prášku bez nutričnej hodnoty plnú konzervantov a glutamanu. Ide o kvalitné, dehydratované jedlo bez konzervantov a bez chémie. Vďaka dnešnej technológii sušenia a zmrazovania potravín si počas pár sekúnd môžete dopriať porciu poctivého samoohrevného jedla, ktoré si zachovalo svoje nutričné hodnoty, minerály a vitamíny. Stačí do vrecka pridať vodu.

  • Vrecká so samoohrevným jedlom sú ľahké a skladné
  • Môžete si dopriať výživné a teplé jedlo aj bez zakladania ohňa
  • Trvanlivé jedlo MRE vydrží čerstvé až tri roky
  • Jedlá MRE vám poskytnú aj na cestách možnosť výberu z veľkého množstva variantov a chutí – slaných aj sladkých
Sušené mäso morčacie Sušené mäso hovädzie
Kura Korma s ryžou alebo jelenie ragú so zemiakovými kúskami. To je len zlomok toho, čo si môžete dopriať bez varenia aj na cestách.

Sušené mäso

Sušené mäso čiže Jerky je skvelá desiata plná hodnotných bielkovín bez chémie, ktorá vám dodá energiu pri dlhých pochodoch. Či už dáte prednosť hovädziemu či morčaciemu sušenému mäsu, môžete sa spoľahnúť, že na výrobu sa používa kvalitné chudé mäso. Je to dobrá alternatíva pre všetkých milovníkov mäsa.

Sušené mäso morčacie Sušené mäso hovädzie
Plátky sušeného výberového mäsa si zachovávajú svoje nutričné hodnoty a preto sú skvelou desiatou, ktorá vám dodá energiu.
i Či už vyrážate na turistiku alebo idete na bicykli stanovať, dostatok pitnej vody je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte mať stále pri sebe. Odporúčame preto mať so sebou cestovný filter alebo fľašu s filtrom vďaka ktorým môžete získať pitnú vodu z akéhokoľvek vodného zdroja.

Stanovanie na bicykli

Vyraziť na bicykli stanovať poskytuje v sebe obrovskú slobodu. Za deň prejdete niekoľko desiatok kilometrov, ste v bezprostrednom spojení s prírodou, spoznáte mnohé miesta. A ako sa zbaliť na stanovačku na bicykli?

i Pokiaľ by ste radi vyrazili pod stan na bicykli, žiadny ale nemáte, alebo máte, ale chcete si kúpiť nový, možno vás zaujmú horské bicykle, s ktorými sa nemusíte báť vyraziť do terénu.

Pri niekoľkodňovom výjazde na bicykli sa nezaobídete bez tašky na bicykel, pričom pri balení myslite na to, aby bol náklad správne vyvážený. Okrem cyklistického oblečenia nepodceňujte ďalšiu výbavu ako prilbu, okuliare a rukavice. Cyklistická prilba vás ochráni nielen pri nehode, ale vďaka nej vám slnko nepraží na hlavu. Cyklistické okuliare sú tiež dôležitým doplnkom, pretože keď vám pri zjazde z kopca vletí muška do oka, nemusí to dopadnúť dobre. Užitočné sú aj cyklistické rukavice, pretože na dlhšej jazde či výstupe sa ruky proste potia a potom na riadidlách kĺžu.

Na bicykli je dôležité mať so sebou predovšetkým dostatok pitia a jedla na cestu. Máme na mysli predovšetkým desiaty, ktoré vám dodajú energiu na jazdu. Napríklad energetické tyčinky, energetické gély, banán, jablko, sušené ovocie, oriešky, plnenú bagetu. Veľké jedlá si doprajte až po tom, čo dorazíte v daný deň do cieľa. S plným žalúdkom sa do kopca šliape naozaj ťažko. Na večer je ideálne instantné jedlo na cesty, ktoré je sýte a chutné, pritom nič neváži a v cyklotaške nezaberie veľa miesta. Na raňajky sú vhodné rôzne instantné kaše alebo cereálie so sušeným ovocím zaliate sušeným mlékem. 

Vyrážame na cyklovýlety s batoľatami

Ak sa na svoj cyklovýlet vydávate aj s deťmi, ktoré sú na vlastný bicykel ešte príliš malé, musíte započítať do potrebného vybavenia aj kvalitnú a hlavne bezpečnú cyklosedačku.

i Najlepšie alternatívy
Na bicykli pod stan
Nech už vyrážate na bicykel kamkoľvek, nezabúdajte svoj bicykel chrániť vhodným zámkom.

Čo so sebou na bicykel na stanovanie – zoznam

Kam stanovať?

Či už dávate prednosť kempom, alebo radšej vyhľadávate pokoj a priamy kontakt s prírodou, či vás to ťahá stanovať k moru, je dôležité vopred vedieť dostatok informácií o mieste, kam sa vydáte, aby ste neboli nepríjemne zaskočení a aby sa vám dovolenka vydarila podľa vašich predstáv. Ak vyrážate kempovať s deťmi, obzvlášť s tými menšími, ktoré sú menej odolné voči zmenám, teplotným výkyvom a extrémom, prináša to so sebou veľkú zodpovednosť.

Kam stanovať s deťmi?

Čím je dieťa menšie, tým lepšie zázemie potrebuje. Preto, ak chcete s deťmi stanovať mimo kempu, nevydávajte sa na úplne osamelé miesta. Je vždy lepšie, keď ste v dostupnej vzdialenosti dediny alebo nejakého obydlia. Utáborte sa na mieste, kde sa dá bezpečne urobiť oheň a máte blízko zdroj vody. Ideálne je, keď neďaleko preteká potôčik, ktorý vám môže poslúžiť aj ako provizórna chladnička.

Väčšina rodín pochopiteľne volí pre svoju rodinnú stanovačku kemp. Pri výbere vhodného kempu by mala byť vôdzkou úroveň hygieny, čisté kúpanie, dostatočné vyžitie pre deti nielen priamo v areáli kempu, ale aj v jeho okolí. Výhodou je spoločná kuchynka. Zistite si tiež možnosti postaviť stan v tieni alebo aspoň v jeho blízkosti. Určite sa oplatí vyberať kempy, kde budú prevažne rodiny s deťmi a vy tak znížite pravdepodobnosť hlučných tínedžerov v noci.

i Cestujete so svojím domácim miláčikom? Psy sú dnes už vo väčšine kempov vítané. Napriek tomu odporúčame vopred zistiť, či kemp, kam sa chystáte stanovať so psom, tohto štvornohého návštevníka povoľuje, prípadne za akých podmienok.

Dôležitým kritériom na výber kempu je tiež aj druh kúpania. Ak dávate prednosť prírodnému kúpaniu, budú vám vyhovovať kempy ležiace priamo pri brehu rybníka či rieky. Rad kempov sa rozprestiera pri vodnej priehrade, kde máte možnosť užiť si vodné radovánky ako sú vodné bicykle, lodičky, elektročlny a rôzne vodné športy. Súčasťou niektorých kempov je aj vonkajší bazén, často aj s detským bazénom. Takéto kempy s bazénom sú obľúbené u rodín s malými deťmi.

i Existuje niekoľko webových portálov, na ktorých nájdete databázu kempov u nás aj v zahraničí. Nájdete tu užitočné informácie aj recenzie. Môžete si tu vyfiltrovať kemp podľa svojich vlastných kritérií, či už idete stanovať so psom, bez áut alebo v zime. Príkladom takýchto portálov je napríklad kemping.info.

Kam stanovať mimo kempu

Možno vás nelákajú rušné kempy a uprednostňujete stanovanie uprostred lesov, kde si môžete užiť prírodu plnými dúškami. Avšak so stanovaním mimo vyznačeného táboriska to nie je také jednoduché. Pravdou je, že táboriť v Slovenskej republike môžete tam, kde to nie je zakázané. Ale mnoho ľudí porušuje zákaz a riskuje pokutu bez toho, aby o tom vedeli. Avšak nevedomosť neospravedlňuje. Kde teda môžete, resp. nemôžete táboriť? Stanovať nemôžete na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany. Chránené krajinné oblasti majú pravidlá stanovania definované osobitne. Bivakovanie a zakladanie ohňa je v národných parkoch zakázané, okrem vyhradených miest.

Vychytávky na stanovanie

Na záver máme pre vás pár užitočných vychytávok, ktoré sa vám pri kempovaní môžu hodiť.

  • Všetko prehľadne v prepravkách
  • Nemáte radi veci nahádzané všade možne, kedy často ani nemôžete nájsť to, čo práve potrebujete? Kúpte si pár prepraviek rovnakej veľkosti. V jednej prepravke môžete mať uložený riad a hrnce, v druhej jedlo, v ďalšej drogériu a pod. Prepravky potom naskladáte na seba, čím ušetríte miesto a vždy budete hneď vedieť kam siahnuť.

  • Jednorazové mini mydlá
  • Starostí kam s mokrým mydlom vás zbavia jednorazové mini mydlá. Stačí si narezať tenké plátky z kocky mydla a vziať si ich len toľko, koľko budete potrebovať.

  • Penové puzzle pre väčšie pohodlie
  • Na pohodlné spanie, ale aj väčšie pohodlie v stane môžete využiť penové puzzle, ktoré majú vaše deti v izbičke. Sú ľahké, skladné a možno ich využiť aj ako sedáky na trávu.

  • Skladací drez na riad
  • Zbaliteľný drez na riad je ideálny na umývanie riadu, ale aj na osobnú hygienu. Je ľahký a skladný, po rozložení bežne s objemom 10 l.

  • Campingové súpravy riadu
  • Kempingová súprava riadu alebo piknikový batoh pre 2 či dokonca 4 osoby sú skvelým spôsobom, ako mať zbalené úhľadne a skladne všetko potrebné na stolovanie. Súpravy zahŕňajú riad, príbory, taniere, hrnčeky aj otvárače. Zaberú málo miesta a máte všetko pokope.

    Kempingová súprava riadu Kempingová súprava riadu
    Keď potrebujete zbaliť čo najmenej vecí, ale zároveň chcete mať so sebou všetko potrebné, prichádzajú na rad šikovné vychytávky, ako napríklad kempingová súprava riadu.
  • Cestovná filtrácia vody
  • Bez pitnej vody sa nezaobíde nikto, ale ťahanie zásob PET fliaš s vodou je v mnohých prípadoch nerealizovateľné či nanajvýš nepraktické. V takom prípade je ideálne mať so sebou filtráciu vody, ktorá upraví mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Dokáže filtrovať až niekoľko tisíc litrov vody. Môžete si zvoliť filter na vodu alebo fľašu s filtrom. Alternatívou sú aj UV filtre na vodu alebo dezinfekčné tablety.

  • Kresadlo
  • Zápalky či zapaľovače sú síce jednoduché a lacné, ale keď navlhnú, prestanú byť užitočné. Kresadlo je malé, ľahké a vydrží 3 000 či niektoré aj 10 000 škrtnutí. Jeho veľkou výhodou je, že s ním oheň založíte za akéhokoľvek počasia.

  • Toaletné tampóny namočené vo vosku
  • Pri zakladaní ohňa oceníte malé toaletné tampóny namočené vo vosku. Takmer nič nevážia a zaberú minimum miesta.

  • Solárna energia a Power Bank
  • Ak potrebujete nabiť svoj mobilný telefón, GPS alebo notebook mimo dosahu elektrickej energie, bude pre vás neoceniteľná solárna energia či Power Bank, ktoré dodajú vaším prístrojom energiu mimo civilizácie.

Dovolenka pod stanom pri mori

Dovolenka pod stanom pri mori

Láka vás vydať sa so stanom k moru? Dopriať si ten luxus, že budete zaspávať pri šumení vĺn a ráno sa prebúdzať s výhľadom na more? Znie to krásne. Avšak dovolenka pod stanom pri mori má svoje úskalia, a to v podobe tepla, pred ktorým sa len tak neschováte. Je potrebné si uvedomiť, že pred chladom v našich zemepisných šírkach sa ochránite lepšie ako pred neznesiteľným teplom, ktoré v južných krajinách dosahuje aj 35 °C. Z tohto dôvodu nie je vhodné vydať sa pod stan k moru s malými deťmi. 

Ponuka prímorských kempov je skutočne široká. Stačí si vybrať lokalitu. Ale dávajte si pozor, aby ste v danom kempe mohli svoj stan postaviť v tieni stromov, inak v ňom nevydržíte. Ak sa chystáte so stanom k moru, pred odchodom si vytipujte určite niekoľko kempov v jednej oblasti, dosť možno budete jazdiť a prezerať si ich viac ako sa utáboríte. Nie všetky webové stránky vykreslia kemp podľa reality. Venujte pozornosť tiež recenziám ľudí, ktorí daný kemp už navštívili. 

Pod stan k moru
Kempovanie pri mori má svoje čaro, ale buďte dobre pripravení na vysoké teploty cez deň.

Ak chcete prežiť svoju dovolenku pod stanom pri mori, máte viac možností, ako to zrealizovať. Vyjsť s vlastným stanom k moru a sami si vyhľadať vhodný kemp. Môžete sa ubytovať aj v kempe, ktorý poskytuje už plne vybavené stany priamo pri mori. Alebo sa môžete vydať pod stan k moru s cestovnou kanceláriou. Neodporúčame však stanovanie pri mori mimo kemp. Väčšina európskych krajín má prísne pravidlá pre wild camping.

Obľúbenou destináciou, kam jazdia Slováci stanovať je Chorvátsko. Často navštevované sú aj kempingy v Taliansku, v Grécku alebo Španielsku. Prehľad kempov v Európe nájdete napríklad na webových stránkach DoKempu.cz. Nájdete tu aj recenzie a skúsenosti ľudí, čo je mnohokrát užitočnejšie než fotografie a opis areálu.

Vybavte sa na kempovanie dokonale a užite si svoju dovolenku pod stanom pohodlne a bez starostí.


4,8 45×
Husky Brody 4 classic
Stan outdoorový, tvar: iglu s predsienkou, pre max. počet osôb: 4, sklolaminátová konštrukcia, dvojplášťový, nepremokavý, vodný stĺpec 3000 mm, hmotnosť 4.3kg
91,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTsc788
3,9 10×
Cattara Army PU 2 000 mm 200 × 120 × 100 cm
Stan cyklistický, tvar: iglu s jedným vchodom, pre max. počet osôb: 2, sklolaminátová konštrukcia, jednoplášťový, nepremokavý, vodný stĺpec 2000 mm, hmotnosť 1.4kg
25,85 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPTsc1697
4,2 14×
Coleman COASTLINE 4 Deluxe
Stan rodinný, tvar: tunel s predsienkou a s dvoma spálňami, pre max. počet osôb: 4, sklolaminátová konštrukcia, dvojplášťový, nepremokavý, vodný stĺpec 3000 mm, hmotnosť 13.8kg
Zľavnené -2 %
362,90 € 369,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTkn1986
4,7 41×
VAR - Varič VAR 2
Kempingový varič plynový, spojenie: závit, hmotnosť 0.11kg
28,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTvar0001
4,3 15×
Brother mat double 2,5 - L35
Karimatka – samonafukovacia, hrúbka 2,5 cm, rozmery 186 × 110 cm (D׊), materiál polyester, hmotnosť 1800 g, rozmery po zbalení 56 × 21 cm (D׊), nosnosť 120 kg, tepelný odpor 2,8 m²K/W, modrá farba
36,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPT14570d
5,0
Trakker - Varič Armolife CG-3 Stove
Kempingový varič plynový, spojenie: závit, hmotnosť 381g
61,18 €
Na sklade 1 ks u dodávateľa
Objednávací kód: JVR055944
Optimus Crux Lite
Kempingový varič plynový, spojenie: závit, hmotnosť 72g
39,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPT15780
3,5
Optimus Crux
Kempingový varič plynový, spojenie: závit, hmotnosť 83g
52,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPT15779
4,6 48×
AdventureMenu - Hovädzí guláš so zemiakmi
MRE – Meal Ready To Eat, hlavné jedlo, energetická hodnota na 100 g: 369 kJ, hmotnosť 400 g - 2,43 €/100 g
9,70 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPT2587
4,6 28×
AdventureMenu - Ryžový nákyp so slivkami
MRE – Meal Ready To Eat, hlavné jedlo, energetická hodnota na 100 g: 827 kJ, hmotnosť 250 g - 2,36 €/100 g
5,89 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPT2597
4,8
Husky Kids Nami -10°C
Spací vak – múmia, trojsezónny, detský, výplň duté vlákno, komfortná teplota 5 °C, maximálna výška postavy 145 cm, modrá farba, hmotnosť 1290 g
46,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPThusk0022
4,8 12×
Husky Mantilla -5 °C
Spací vak – múmia, trojsezónny, unisex, výplň duté vlákno, komfortná teplota 5 °C, maximálna výška postavy 195 cm, dĺžka zabaleného spacieho vaku 37 cm, priemer zabaleného spacieho vaku 20 cm, modrá farba, hmotnosť 1680 g
67,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPThusk0019
4,7 37×
Husky Briton 2 clasic
Stan outdoorový, tvar: iglu s apsidou, pre max. počet osôb: 2, sklolaminátová konštrukcia, dvojplášťový, nepremokavý, vodný stĺpec 3000 mm, hmotnosť 2.9kg
70,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPTsc790
4,1 29×
Cattara Zagor
Stan cyklistický, tvar: iglu, pre max. počet osôb: 2, sklolaminátová konštrukcia, jednoplášťový, nepremokavý, vodný stĺpec 1500 mm, hmotnosť 1.3kg
Super cena
21,70 € Ušetríte 1,95 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPTbd0255
4,2 20×
Brother PILOT 1
Spací vak – dekový, letný, unisex, výplň duté vlákno, komfortná teplota 15 °C, maximálna výška postavy 190 cm, dĺžka zabaleného spacieho vaku 32 cm, priemer zabaleného spacieho vaku 17 cm, modrá farba, hmotnosť 950 g
19,39 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPT14581
5,0
Hamax Caress Plus – adapter šedá/čierna
Detská sedačka na bicykel zadné umiestnenie, s prichytením na zadný nosič, na bicykle veľkosti 26", 700C, 27,5" a 29", nosnosť 22kg, 3-bodový rýchloupínací bezpečnostný pás, hmotnosť 4.4kg
Cenová bomba
126,90 € Ušetríte 15,50 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SPTham029
4,9 53×
Mivardi Comfort Quattro
Rybárske kreslo - nosnosť 160 kg
80,87 €
Na sklade > 5 ks u dodávateľa
Objednávací kód: RYB152
4,3 33×
Husky Fery 5 extreme lite
Karimatka – nafukovacia, hrúbka 5,5 cm, rozmery 187 × 55 cm (D׊), materiál nylon, hmotnosť 410 g, rozmery po zbalení 22 × 10 cm (D׊), opravná sada súčasťou balenia, tepelný odpor 1,6 m²K/W, zelená farba
46,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SPThusk059
Vytlačiť
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií