Nakupování budoucnosti Hobby

Meracie prístroje na stavbu aj do domácnosti

Zobraziť katalóg

Existuje veľa šikovných prístrojov, ktoré pri stavbe, rekonštrukcii či obyčajnej údržbe výrazne uľahčia prácu s meraním rôznych veličín. Či už ide o meranie vzdialeností, stanovovanie vodorovnej úrovne alebo meranie a detekciu elektrického vedenia. Pozrite sa na našu ponuku meracích prístrojov a zistite, čo všetko dokážu.

Diaľkomery

Diaľkomery slúžia na bezkontaktné meranie vzdialeností netransparentných objektov. Uplatnenie nachádzajú v stavebníctve, topografii, pri love a poľovníctve, pri športe alebo pri zaostrovaní pri fotografovaní či mierení zbraňou. Podľa spôsobu určenia vzdialenosti ich rozdeľujeme na aktívne a pasívne. Tie aktívne používajú na výpočet hlavne laserový lúč, ktorý je neškodný pre oči. Avšak existujú aj radarové alebo sonarové diaľkomery. Staršia, pasívna metóda merania používa trigonometrický výpočet, a to buď na základe známych, alebo odhadnutých rozmerov meraného objektu.

Diaľkomer meranie vzdialenosti laserom Bosch

Laserové diaľkomery sa vyznačujú vysokou presnosťou, rýchlosťou aj jednoduchosťou. Na vzdialenosť niekoľkých desiatok metrov zistíte s milimetrovou presnosťou najväčšiu vzdialenosť od bodu k bodu alebo jednoducho spočítate plochu či objem miestnosti. Obsluha laserových meračov je veľmi jednoduchá a samotný prístroj má nízku hmotnosť aj kompaktné rozmery. Väčšina prístrojov zvládne okrem merania vzdialenosti využiť rôzne pokročilé funkcie, ako napr. pytagorovu vetu, výpočty plôch či objemov, niektoré najnovšie modely umožňujú dokonca aj meranie sklonov a následný prepočet zmeranej vzdialenosti na vodorovnú vzdialenosť.

Krížové a čiarové lasery

Krížové a čiarové lasery vytvoria bezchybne vyrovnanú horizontálnu alebo vertikálnu čiaru a umožnia presné vyrovnávanie objektov v celom priestore. Uplatnenie nájdu najmä v rámci dokončovacích prác v interiéroch (budovanie priečok, montáže podhľadov a osvetlenia) alebo pri rozmiestňovaní nábytku. Ich hlavnou funkciou je presné a rýchle stanovenie vodorovnej alebo kolmej línie, vďaka čomu dokážu nahradiť tradičné značkovacie šnúry a pod. Dosah viditeľného lúča sa pohybuje v rozmedzí 10 až 20 m, avšak túto hodnotu možno niekoľkonásobne predĺžiť pomocou špeciálneho laserového prijímača.

Krížový laser vodorovná a zvislá kolmá čiara

Krížové lasery vysielajú vertikálnu a horizontálnu čiaru súčasne a sú samonivelačné, stačí ich upevniť alebo položiť v približne vodorovnej polohe a o zvyšok sa už postarajú sami. Krížové lasery sa medzi sebou líšia počtom vysielaných lúčov a presnosťou, ktorá sa pohybuje od ± 1 mm/m až po ± 5 mm/m.

Detektory

Detektor elektrického vedenia a kovu príde vhod v prípade, že sa chystáte vŕtať do steny, ale nie ste si istí presným umiestnením elektrického vedenia alebo kovových rúrok. Stačí na vybrané miesto priložiť detektor a ten indikuje, kde možno bezpečne vŕtať a kde naopak nie.

Detektor trubiek káblov v stene v stenách Bosch

Skúšačky

Elektrické skúšačky tvoria neoddeliteľnú súčasť výbavy každého elektrikára, poslúžiť však môžu aj domácemu majstrovi pri rôznych opravách. Tieto praktické prístroje často vreckových rozmerov signalizujú prítomnosť elektrického napätia, či už jednosmerného alebo striedavého.

Skúšačka napätia striedavého jednosmerného Fluke

Meranie prebieha kontaktnou alebo bezkontaktnou detekciou a prítomnosť napätia je signalizovaná opticky alebo akustickým signálom. Skúšačka môže nastaviť aj fázový vodič, sled fázy alebo polaritu. Dvojpólové skúšačky napätia sú spoľahlivejšie a aj bezpečnejšie, pretože pri meraní prúd neprichádza do kontaktu s ľudským telom.

Merače spotreby

Merače spotreby, čiže wattmetre, merajú spotrebu elektrickej energie. S ich pomocou si môžete jednoducho a s veľkou presnosťou skontrolovať spotrebu svojich spotrebičov, odhaliť tak tie s veľkým odberom a popremýšľať o ich výmene. Zistíte aj, ktoré spotrebiče odoberajú prúd aj v pohotovostnom režime (StandBy).

Merač spotreby elektriny energie wattmeter Voltcraft

Merače spotreby disponujú mnohými užitočnými funkciami, ktoré vám pomôžu lepšie sa orientovať v spotrebe elektrického prúdu vašej domácnosti. Po zadaní cenovej tarify vám niektoré modely vypočítavajú náklady v rôznych časových úsekoch. Najvyspelejšie prístroje sa pýšia funkciami, ako napríklad bezdrôtovým prenosom dát a možnosťou uloženia hodnôt na SD kartu na neskoršie spracovanie v počítači.

Multimetre

Aj multimetre sú nenahraditeľným pomocníkom elektrikárov a patria medzi najpoužívanejšie meracie zariadenia vôbec. Tieto prístroje dokážu zmerať všetky bežne používané elektrické veličiny, od napätia, prúdu a odporu až po teplotu, frekvenciu alebo kapacitu. Okrem toho skontrolujú aj funkčnosť súčiastok, napríklad diód a tranzistorov.

Multimeter meranie elektrických obvodov napätie prúd odpor kapacita frekvencia

Trh jednoznačne ovládli digitálne multimetre, avšak starší analógový multimeter si udržuje nezastupiteľnú úlohu najmä pri plynulom sledovaní nárastu alebo poklesu veličín. Takéto úlohy zvládne digitálny multimeter len orientačne. Digitálny multimeter môže mať manuálnu alebo automatickú voľbu rozsahov. Pokročilé multimetre uložia namerané hodnoty do pamäte.

Vodováhy

Kto by ich nepoznal? Tieto šikovné nástroje fungujúce na jednoduchom princípe sú pri stavbách a rekonštrukciách takmer nenahraditeľné. Vhod prídu aj pri bežných úkonoch, napríklad pri vešaní poličky alebo obrazu. Ak požadujete dokonalé výsledky, vyberajte z drahších modelov a pátrajte po označení presnosti (udáva sa v mm/1 m). Pokiaľ chcete mať navyše aj istotu, že vodováha odolá aj menej šetrnému zaobchádzaniu, oplatí sa priplatiť si za odolný a robustný kus s gumovým dorazom.

Vodováha Stabila vodorovná úroveň hladina

Vodováhy sú k dispozícii v rôznych dĺžkach a tvaroch. Často bývajú vybavené meradlom a možno ich využiť rovno ako pravítko. Model s oboma frézovanými hranami môžete prikladať k podlahe aj k stropu. Kvapalina v libele má najčastejšie zelenú farbu, avšak býva aj priehľadná, čo komplikuje odčítanie pri horších svetelných podmienkach. Užitočné je osvetlenie vodováhy, vďaka ktorému dobre uvidíte ako na meradlo, tak aj na oblasť okolo libiel.

Zvinovacie metre a pásma

Ani výber zvinovacích metrov by ste nemali podceniť. Naraziť môžete na metre za niekoľko eur, ale aj za 20 eur a vyššie. Cena sa odvíja od dĺžky, presnosti, odolnosti konštrukcie proti rozbitiu a ergonómie tela. Základ každého metra tvorí kovový pásik v šírke od 12 do 32 mm. Čím je pásik širší, tým lepšie odoláva zvlneniu či zlomeniu aj pri vytiahnutí do dĺžky niekoľkých metrov. Na dosiahnutie dlhej životnosti pásky je dôležitá kvalita laku (počet vrstiev), tie najlepšie bývajú opatrené vrstvou mylaru.
Zvinovací meter Stanley meranie pásma
Za povšimnutie stojí aj háčik, ktorý je nitmi pripevnený na páske. Tu platí jednoduché pravidlo, čím viac nitov a čím pevnejšie sú, tým väčšia je odolnosť proti odtrhnutiu. Podľa presnosti sa zvinovacie metre delia do niekoľkých tried, väčšina z nich patrí do druhej triedy, čo v praxi znamená maximálnu povolenú odchýlku 0,5 mm na dĺžke 1 m.
YATO Multimeter digitálny - Multimeter
-10%
YATO Multimeter digitálny
Multimeter - digitálny multimeter, napájaný batériou 9 V

-10% 9,90 €
8,90 € bez DPH 7,42 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať dnes od 15:00
Objednávací kód: AUPR1202
Makita LD050P
Merač vzdialenosti digitálny, dvojriadkový displej, meranie vzálenosti a plôch, meracia plocha 0,05 - 50 m, 2 x 1,5 V AAA, hmotnosť 100 g

88,90 € bez DPH 74,08 €
Kúpiť
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: CIB123e
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi