Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Hobby Vlaha pre váš trávnik

Objavte v sebe domáceho majstra s multifunkčným náradím

Zobraziť katalóg

Multifunkčné náradie, čiže oscilačné brúsky, sú obľúbené predovšetkým medzi domácimi majstrami a remeselníkmi. Poskytujú nekonečné množstvo možností využitia a predovšetkým široký počet príslušenstva. Navyše vám umožnia pracovať v ťažko dostupných miestach, kde sa len ťažko manipuluje s priamočiarou okružnou pílou (maflom) či chvostovou pílou. Právom ich môžeme označiť slovom švajčiarsky nôž. Použitím rôznych nadstavcov tak môžete rezať zámky, pánty, skracovať dvere a zárubne, odrezávať klince, skracovať potrubie alebo odstrániť starý koberec.

Multifunkčné náradie, nadstavce

Oscilačné brúsky ako alternatíva k niekoľkým bežným typom náradia

Oscilačné brúsky patria právom medzi najuniverzálnejšie ručné elektrické náradie. Dokonale nahradia klasické nástroje, ako sú pílky a dokonca aj brúsky. Pri ich výbere určite zvážte, aká široká je pre vybraný model ponuka špeciálnych nadstavcov. Základné multifunkčné súpravy nástrojov spravidla bývajú vybavené štandardnými nadstavcami, ako sú nadstavce na frézovanie, brúsenie, rezanie a zoškrabovanie.

Práca, rezanie, náradie

Na niektoré zložitejšie práce, medzi ktoré napríklad patrí odstraňovanie lepidiel na dlaždiciach alebo kobercoch, je potrebné dokúpiť špeciálny nadstavce či nástroje, určené práve na túto činnosť.

Nájde si svoje miesto na stavbe aj v domácnosti

Na prvý pohľad oscilačná brúska pripomína brúsku uhlovú, čiže flexu. Hlavným rozdielom je však upnutý rezný či brúsny nástroj. Ten sa v prípade oscilačnej brúsky neotáča, ale kmitá, teda osciluje. Príslušný nadstavec využíva rýchly oscilačný pohyb vretena s nástrojom, ktorý podľa typu použitého príslušenstva umožňuje opracovať najrôznejšie typy materiálov, od dreva, kovu až po keramiku či plasty. Oscilačné brúsky sú ideálne na opravy, renovácie, prispôsobovanie a rekonštrukcie.

Skvelý pomocník pri odrezávaní starých klincov

Ak dennodenne pracujete s drevom, tak zaiste viete, aké to je vyťahovať pokrútený klinec. Rozhodne to nie je ľahká úloha. Ponúkajú sa vám však dva varianty. Môžete použiť buď klasické kliešte, alebo jednoduchší variant, a to multifunkčné náradie so špeciálnym nadstavcom určeným na rezanie a odrezávanie. Hneď uvidíte, ako vám práca pôjde jednoducho a rýchlo od ruky.

Klince, náradie, manipulácia

Prečo to robiť zložito, keď to ide tak jednoducho?

Doba sa posúva a najrôznejšie inteligentné zariadenia sa za vás postarajú hádam o všetko čo nám príde na myseľ. Prečo teda nevyužiť nové technológie aj v prípade náradia? Multifunkčné náradie zaberí podstatne menej miesta, ušetrí veľa času a spríjemní veľakrát až otravnú prácu.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi