Honor 200 Pro (RECENZIA): Štýlový fotomobil, ktorému sa len ťažko niečo vytýka

Zobraziť katalóg
Honor 200 Pro – recenzia

Honor 200 Pro (RECENZIA): Štýlový fotomobil, ktorému sa len ťažko niečo vytýka

S veľkým očakávaním vloženým najmä do fotoaparátu sme otestovali Honor 200 Pro. Kvalitný fotomobil má aj pár ďalších es v rukáve a v boji s konkurenciou sa ich bude snažiť vytiahnuť. Má tento Honor nejakú slabinu?Recenzia

Autor: Ondřej Chabr

Honor 200 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Honor 200 Pro patrí k najštýlovejším mobilom na trhu
 2. Podarený P-OLED displej nešetril na veľkosti, drobnejšie zaoblenie nevadí
 3. Na Honor 200 Pro sa môžu spoľahnúť aj mobilní hráči, nabíjanie exceluje
 4. Na kvalite portrétov Honor spolupracoval so slávnym parížskym fotoateliérom
 5. Chcete kompaktnejšiu konkurenciu?
 6. Elegantnému Honoru 200 Pro paradoxne vytknem len eleganciu
 7. Čo sme o Honor 200 a Honor 200 Pro písali skôr

Honor 200 Pro patrí k najštýlovejším mobilom na trhu

Elegancia a štýl sa v prípade nového Honoru 200 Pro kombinujú a z toho vzniká výsledná podoba. Honor má túto praktiku už zažitú, takže sa nie je prečo diviť, že na zaoblené hrany opäť stavil. Telefón je vyrobený z kombinácie materiálov skla a plastu. Nie je špecifikované, akú dôveru do skla môžeme vložiť, o Gorilla Glass však pravdepodobne nejde. Z výroby je sklo displeja viditeľne prelepené ochrannou fóliou, o ktorej sa nepríjemne zadrháva prst pri pokuse stiahnuť hornú lištu.

Honor 200 Pro, recenzia, predná strana Honor 200 Pro, recenzia, zadná strana
Zaoblená konštrukcia Honor 200 Pro bude vždy mať priaznivcov aj odporcov. Tu ale zahnutie nie je tak radikálne.

Plastové boky sa po stranách len ľahko zaobľujú a lesknú, čo v tejto cenovej relácii na mňa nepôsobí príliš elegantne. Dostáva sa to aj do kontrastu so zamýšľaným vyznením celej konštrukcie. To isté musím povedať o sklenenej zadnej strane. Na poklepanie sa totiž Honor 200 Pro javí, že má plastovú aj zadnú stranu. Aspoň ju ozvláštňuje textúrou, ktorá najmä na testovanom bielom variante nevyzerá zle.

Honor 200 Pro, recenzia, spodný rámček Honor 200 Pro, recenzia, fotoaparáty
Rámčeky displeja sú skutočne tenké. Foto výstupok Honoru 200 Pro zaujme tým, že sklenená plôška má iné kraje ako strieborné spodné lemovanie.

Honor 200 Pro drží certifikáciu odolnosti IP65, takže prach ani dážď mu vadiť nebudú. Nad povrch zadnej trany potom vystupuje tvarovo neobvyklý foto výstupok. Ten v jednej chvíli pripomína elipsu, na druhý pohľad si všimnete strieborné časti lemujúce okraje, ktoré celý tvar zase trochu pozmeňujú. V balení k telefónu dostanete iba to hlavné, teda napájací USB-C kábel. Puzdro, ktoré by pekne zarovnalo vystupujúce fotoaparáty, či adaptér, je potrebné dokúpiť.

Podarený P-OLED displej nešetril na veľkosti, drobnejšie zaoblenie nevadí

Maximálnymi rozmermi sa pýši P-OLED displej. Máloktorý mobil má viac ako tu použitých 6,78" a Honor 200 Pro poteší aj lepším rozlíšením ako Full HD+, ktorý na uhlopriečke zobrazí viac informácií. Vďaka svojej technológii má Honor 200 Pro skvelé pozorovacie uhly a sýte farebné podanie. Zaoblenie patrí k tým menej výrazným, k nechceným dotykom po krajoch u mňa možno aj preto nedochádzalo.

i

Xiaomi 14 Ultra (RECENZIA): Top výbava, skvelý fotoaparát a 16 GB RAM. To je on, vo svojej triede šampión

Honor nezanedbal ani jas, ktorý sa v reálnom použití dá prirovnať k tým lepším smartfónom na trhu. Ani na priamom slnku teda nie je problém. Ovál s dvojitou selfie kamerou v hornej časti displeja nie je taký pretiahnutý ako v prípade Honoru Magic6 Pro, ale trochu kompaktnejší.

Honor 200 Pro, recenzia, jas displeja Honor 200 Pro, recenzia, selfie
Obrovský P-OLED displej má ľahké zaoblenie a vysoký jas.

Na Honor 200 Pro sa môžu spoľahnúť aj mobilní hráči, nabíjanie exceluje

Pokiaľ sa vám Honor 200 Pro páči a máte aj chúťky na nejaké to herné zápolenie, bude vás zaujímať jeho výkon a tiež proces chladenia. V kategórii mobilov tesne pod 800 € sa dá očakávať, že na procesore sa nešetrí. Honor sa rozhodol pre populárny Snapdragon 8s Gen 3. Ten sa uchytil aj v ďalších podobne vybavených smartfónoch. Úsporný čip má vysoký takt všetkých 8 jadier a je energeticky účinný.

Pokiaľ by ste sa obávali nechceného zahrievania telefónu, Honor na toto myslel a integroval chladiacu doštičku s celkovou plochou odvodu tepla 36 881 mm2. Počas používania som nemusel mobil odložiť kvôli horúcej zadnej časti krytu. Neskúšal som ale hry veľmi náročné na grafický výkon. Aj keď práve minimálne po stránke grafiky by to mobil mal zvládnuť vďaka čipu Adreno 735.

i

Snapdragon 8s Gen 3 je výkonný, podporuje AI a objaví sa v zabijakoch vlajkových telefónov

Pri mojom testovaní sa voľba Snapdragonu 8s Gen 3 osvedčila. Systém Android 14 s nadstavbou Magic UI je obohatený o vlastné aplikácie ako Honor Dokumenty, Honor Zdravie alebo My Honor. Automaticky sú predinštalované aj aplikácie Booking, Netflix, Amazon Music, TikTok a ďalšie. Netrvá dlho si systém prispôsobiť, nechcené programy zmazať a nastaviť vlastnú vhodnú tému či len vlastnú snímku obrazovky.

Honor 200 Pro, recenzia, menu Honor 200 Pro, recenzia, ovládací panel Honor 200 Pro, recenzia, nastavenia Honor 200 Pro, recenzia, diaľkový ovládač Honor 200 Pro, recenzia, Geekbench
Hlavné menu ihneď po spustení, horný ovládací panel, nastavenie, ovládanie televízora v aplikácii a výsledky Geekbench.

Napríklad vstavanú aplikáciu Inteligentný ovládač využijete na ovládanie domácich spotrebičov vďaka infraportu na hornej hrane telefónu. Vzdušnými gestami je možné mobil ovládať pohybmi ruky pred čelnou selfie kamerou. Chce to trochu cviku a na bežné použitie je to nezmysel, ale na ovládanie v situáciách, kedy sa nemôžete dotýkať displeja, príde vhod.

Čím sa Magic UI podobá konkurencii? Napríklad horná dvojitá selfie kamera sa už sama o sebe podobá dynamickému ostrovčeku iPhonov. Dokáže sa však tiež obklopiť aj ďalšími informáciami, napríklad odpočítaním minútky či sekundami záznamu diktafónu. Dokonca je možné ju ešte viac rozšíriť na celú šírku obrazovky po kliknutí na aktivitu v nej zobrazenú. V podaní Honoru sa nazýva ako Magická kapsula.

Honor 200 Pro, recenzia, magická kapsula
Tzv. magická kapsula je priestor okolo dvojitej selfie. Inšpirácia v dynamickom ostrovčeku Applu je viac ako jasná.

Musím chváliť batériu Honoru 200 Pro. Výrobca nepodcenil kapacitu, takže sa dá tešiť z 5 200 mAh akumulátora. Na deň a pol mi v pohode dostačovala. Oplatí sa ale povypínať pre vás nepotrebné aktivity na pozadí. Veľmi výkonné je aj nabíjanie. Po dokúpení 100 W adaptéra naplno využijete potenciál Honor SuperCharge technológie. Z nuly na stovku sa dostanete za necelých 50 minút. Ďalej chválim aj bezdrôtových 66 W.

Na kvalite portrétov Honor spolupracoval so slávnym parížskym fotoateliérom

Od Honoru 200 Pro nemožno očakávať nič iné ako veľmi kvalitné snímky. Prečo je to tak? Keďže výrobca dáva kvalitu fotiek do popredia a má ich ako predajnú stratégiu vo svojich reklamách. Optika so všeobecne najpoužívanejším rozlíšením 50 Mpx má k dispozícii optickú stabilizáciu obrazu, svetelnosť f/1,9 a samozrejme funguje s prispením AI. Na fotenie širokouhlých záberov je tu 12 Mpx fotoaparát a zostavu završuje 50 Mpx teleobjektív. Rovnaký počet obrazových bodov má aj predná selfie.

Honor 200 Pro, recenzia, denné foto Honor 200 Pro, recenzia, detailný obrázok Honor 200 Pro, recenzia, teleobjektív
Snímky za denného svetla sú v podaní Honoru 200 Pro skutočne pôsobivé.

Pri testovaní Honoru 200 Pro som si fotenie za denného svetla skutočne užíval. Fotenie vás baví, pokiaľ máte v ruke taký fotomobil. 200 Pro má skvele vyvážené farby, dostatočnú úroveň detailov, nedochádza k prepalom a celkovo snímka pôsobí prirodzene a bez viditeľných chýb.

Honor 200 Pro, recenzia, širokouhlý Honor 200 Pro, recenzia, portrét
Širokouhlý snímok a portrét.

Fotiť môžete aj pri 2-násobnom priblížení, avšak odporúčam už rovno kliknúť na tlačidlo 2,5×. To je totiž maximálna úroveň zoomu teleobjektívu. Tu, rovnako ako pri hlavnom fotoaparáte, musím vyzdvihnúť kvalitu snímky. Veľmi pekný výsledok, ktorý bez problémov môžete naďalej približovať na obrazovke počítača. Širokouhlé snímky klasicky strácajú detaily po stranách, inak širokáč Honor 200 Pro nijako nezhadzuje a fotky sú opäť veľmi dobre použiteľné.

Honor 200 Pro, recenzia, makro Honor 200 Pro, recenzia, makro
Makro funguje s prispením širokouhlého fotoaparátu.

Pokiaľ si ceníte možnosti vytvárať kvalitné portréty, ideálne podčiarknuté slávnou značkou, Honor 200 Pro má niečo pre vás. Práve na portrétnom režime spolupracuje s francúzskym štúdiom Harcourt. Z pohľadu používateľa si môžete v režime portrét vybrať špeciálne jeden z 3 filtrov tohto štúdia. Kto uprednostňuje makro, ocení zase režim Super macro využívajúci širokouhlú kameru.

Honor 200 Pro, recenzia, nočné foto Honor 200 Pro, recenzia, nočný režim
Nočné snímky Honor 200 Pro zvláda tiež výborne.

Bol som zvedavý, čo dokáže vyprodukovať nočné snímanie. Nad výsledkom musím vzdať poklonu, aj tu sa Honoru podarilo latku udržať. Miera šumu je rozhodne akceptovateľná. Dajte Honoru 200 Pro pár sekúnd nehybného držania, a výsledok stojí za to. Stabilizované video v kvalite 4K s 60 fps má peknú kresbu a pri maximálnom snímkovaní jeho kvality odpovedajú tomu, na čo sme pri súčasných telefónoch zvyknutí. Naposledy sa ešte pristane povedať, že zaujímavé výsledky sa dajú dosiahnuť aj pomocou 50 Mpx selfie. Odporúčam využiť aj režim dvojitého videa z prednej aj zadnej kamery súčasne.

Chcete kompaktnejšiu konkurenciu?

Pretože je Honor 200 Pro skutočne veľký telefón, zahrnul som do výberu Xiaomi 14. Ten sa radí ku kompaktným vlajkovým lodiam s uhlopriečkou rovného displeja iba 6,36". Panel už kryje regulárne sklo Gorilla Glass. Celkovo má Xiaomi maximálnu odolnosť IP68. V rámci výkonu Android zariadenia na trhu aktuálne nie je nič lepšie ako Snapdragon 8 Gen 3. Ten podporí aj 12 GB operačnej pamäte.

Aj tu môžeme v rámci fotografických schopností vidieť populárnu spoluprácu, konkrétne so značkou Leica. Celá trojica fotoaparátov dosahuje 50 Mpx rozlíšenie a teleobjektív má viac ako 3-násobný zoom. Do Xiaomi 14 už sa nevošiel akumulátor s prehnane veľkou kapacitou. Každopádne 90 W drôtové nabíjanie znie veľmi dobre.

Pre tých, ktorým veľký displej nevadí, mám na porovnanie Realme GT 6 5G. Nedávno uvedený smartfón sa tiež dostal s uhlopriečkou na 6,78". Rovnako, ako v prípade Xiaomi 14, aj tu je krytý sklom Gorilla Glass. Realme má s Honorom zhodný výkon, teda Snapdragon 8s Gen 3 s grafikou Adreno 735. Realme kúpite aj vo variante s 12 GB RAM.

i

Motorola Edge 50 Pro (RECENZIA): Unikát s perfektným displejom, skvelým fotoaparátom a rýchlym nabíjaním

Realme GT 6 5G aj podobne fotí. Hlavný fotoaparát s 50 Mpx a OIS dopĺňa 8 Mpx širokáč a 50 Mpx teleobjektív s iba 2-násobným zoomom. Aj Realme má na hornej hrane užitočný infračervený port na ovládanie spotrebičov. Na dlhšiu výdrž síce hovorí kapacita 5 500 mAh, ale akumulátor nabijete len drôtovo. Hoci 120 W je skutočne parádny výkon.

Honor 200 Pro, recenzia, konkurencia, Realme GT 6 5G
Realme GT 6 5G má zrkadlovú zadnú stranu, takže po stránke vizuálnej atraktivity je Honoru aj zdatným konkurentom. Zdroj: realme.com
Parametre/Model Honor 200 Pro Xiaomi 14 Realme GT 6 5G
Displej Uhlopriečka: 6,78" Uhlopriečka: 6,36" Uhlopriečka: 6,78"
Rozlíšenie: 2 700 × 1 224 px, 437 ppi Rozlíšenie: 2 670 × 1 200 px, 460 ppi Rozlíšenie: 2 780 × 1 264 px, 450 ppi
Typ: OLED Typ: OLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz
Ochrana: Ochrana: Gorilla Glass Victus Ochrana: Gorilla Glass Victus 2
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS Hlavný: 50 Mpx, f/1,6, OIS Hlavný: 50 Mpx, f/1,7, OIS
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2 Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2 Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2
Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,4, OIS Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,0, OIS Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,0
Predný fotoaparát 50 Mpx, f/2,1 + 2 Mpx, f/2,4 32 Mpx, f/2,0 32 Mpx, f/2,5
Čipset Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3
GPU Adreno 735 Adreno 750 Adreno 735
RAM 12 GB 12 GB 12/16 GB
Interné úložisko 512 GB 256/512 GB 256/512 GB
Operačný systém Android 14 Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP65 IP68 IP65
Akumulátor 5 200 mAh 4 610 mAh 5 500 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 100 W/66 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 90 W/50 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 120 W/-
USB-C
Rozmery 163,3 × 75,2 × 8,2 mm 152,8 × 71,5 × 8,2 mm 162 × 75,1 × 8,6 mm
Hmotnosť 199 g 188 g 199 g
Obsah balenia Telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka Telefón, USB-C kábel, adaptér, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka Telefón, USB-C kábel, adaptér, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka
Cena 792,90 € Od 729 € Od 679 €
Ceny sú platné k 17. 7. 2024. 

Elegantnému Honoru 200 Pro paradoxne vytknem len eleganciu

Honor 200 Pro; recenzia, zhodnotenie

Honor 200 Pro

Mobily

Ak mám Honor 200 Pro zhodnotiť, nemožno mu nič zásadné vytknúť. Vlastne všetky kategórie parametrov, ktoré hodnotím, spĺňal na výbornú. Subjektívne mám len výhrady k nevzhľadným plastovým bokom, celkovo však dizajn presne zapadá do štýlu značky. Dostatočný výkon podporený vysokokapacitnou batériou a perfektná foto zostava dokážu zaujať aj najnáročnejších zákazníkov. Pokiaľ sa softvérová podpora bude držať po dobu ďalších rokov, má Honor 200 Pro ambície byť špičkovým telefónom aj do budúcna.

Klady

 • Nádherný a jasný displej
 • Svižný systém s možnosťou gest, ovládanie cez IrDA
 • Veľmi rýchle nabíjanie
 • Schopné fotoaparáty

Zápory

 • Lacno pôsobiace hrany
 • Sekundárna selfie výraznejšie nepomáha
i Mohlo by vás zaujímať

Honoru sa podarilo urobiť z modelu 200 Pro skutočne veľmi sľubný smartfón. Ten navyše dostáva svoje meno ako fotomobil. Ako výkon, tak práve fotoaparáty či veľký jemný displej sú dôvody, prečo by vás Honor 200 Pro mohol zlákať. Len tie nevzhľadné kraje by som prekryl nejakým puzdrom. 

Čo sme o Honor 200 a Honor 200 Pro písali skôr

• Autor: Matěj Toul

Obľúbený výrobca Honor sa vracia s novými telefónmi, tentoraz pre strednú triedu. V domovskej Číne ukázal novinky Honor 200 a Honor 200 Pro, ktoré zaujmú predovšetkým vysokým výkonom, dvojica však nesklame ani displejom či fotografickou výbavou. Spustenie ich predaja v Európe sa blíži, poďme sa teda pozrieť na to najdôležitejšie, s čím prichádzajú a ako to bude s ich cenou a dostupnosťou u nás.

Honor 200 recenze

Honor 200 – OBSAH

 1. Nové modely Honor 200 prídu so zjednoteným dizajnom
 2. Honor 200 aj Honor 200 Pro lákajú na veľké 120 Hz displeje
 3. Fotografická výbava telefónov je veľmi slušná, model Pro má navyše druhú selfie kamerku
 4. Pomer medzi cenou a kvalitou modelov Honor 200 aj Honor 200 Pro bude určite výhodný
 5. Pre bezdrôtové nabíjanie budete musieť siahnuť po modeli Honor 200 Pro
 6. Rad Honor 200 – tabuľka parametrov
 7. Honor 200 a Honor 200 Pro – cena a dostupnosť

Nové modely Honor 200 prídu so zjednoteným dizajnom

Priamym predchodcom nových telefónov Honor 200 je rad Honor 100, ktorý sa u nás, bohužiaľ, neukázal. Novinky si však z tohto radu, konkrétne z modelu Honor 100 Pro, berú obrovskú inšpiráciu, najmä čo sa dizajnu týka. Nový rad Honor 200 navyše dizajn základného modelu aj variantu Pro zjednocuje. Asi najvýraznejším dizajnovým prvkom je veľký oválny fotomodul a neobvykle textúrovaný chrbát. Núdza nebude ani o pastelové farebné vyhotovenia. Exkluzivitou Honoru 200 je modrá farba a Honore 200 Pro prichádza v unikátnom zelenom vyhotovení.

Honor 200 design
Honor 200 prichádza v bielej, ružovej, čiernej a modrej.

Honor 200 aj Honor 200 Pro lákajú na veľké 120 Hz displeje

Displeje dvojice telefónov Honor 200 sú si v základe veľmi podobné. Ide o panely typu OLED so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Mierne sa potom odlišujú uhlopriečkou. Tá je pri základnom modeli 6,7 palca a pri variante Pro o niečo väčšia – 6,78". Obidva telefóny tak ponúknu veľké a svižné displeje, ideálne pre multimédiá aj hranie hier. Vyššia uhlopriečka kompenzuje vyššie rozlíšenie tak, aby obrazovky získali podobnú jemnosť 436 – 437 ppi.

Honor 200 Pro dizajn
Honor 200 Pro má biely, čierny a ružový variant. Namiesto modrého nastupuje zelený.

Fotografická výbava telefónov je veľmi slušná, model Pro má navyše druhú selfie kamerku

Bez poriadneho fotoaparátu by to ani nebol Honor. Na to, že sa rad Honor 200 chystá zamieriť len do strednej triedy, to tak v prípade fotoaparátov vôbec nevyzerá. Na papieri totiž fotoaparáty vyzerajú veľmi dobre. Obidva modely majú 50 Mpx hlavné snímače – nie sú však rovnaké. Hlavný snímač modelu Honor 200 Pro je väčší a jeho objektív má svetelnosť f/1,9 oproti f/2,0 základného modelu. Dá sa tak predpokladať, že snímky drahšej verzie Pro budú o niečo lepšie. V oboch prípadoch nechýba optická stabilizácia.

i

Najlepšie fotomobily 2024

Zvyšok fotomodulu obidva modely zdieľajú. Nájdete v ňom 50 Mpx (f/2,4) teleobjektív s 2,5-násobným optickým zoomom a optickou stabilizáciou. Čisto podľa parametrov by mohol teleobjektív fungovať veľmi dobre, čo je v strednej triede stále vcelku ojedinelý úkaz. Fotografickú trojicu uzatvára 12 Mpx širokouhlý snímač s objektívom so svetelnosťou f/2,2.

Honor 200 Pro fotoaparát
Honor 200 Pro bude, pravdepodobne, čo do kvality fotografie lepšie vybavený.

Mobilné telefóny Honor 200 a 200 Pro majú tiež rovnaký predný fotoaparát. Ten využíva 50 Mpx snímač a objektív so svetelnosťou f/2,1. Na prvý pohľad má Honor 200 Pro ešte druhú prednú kameru – ide však iba o hĺbkový senzor pre kvalitnejšie portréty.

Pomer medzi cenou a kvalitou modelov Honor 200 aj Honor 200 Pro bude určite výhodný

Z hľadiska výkonnosti na tom telefóny z radu Honor 200 nebudú vôbec zle. Nižší z modelov poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, ktorý si poradí s väčšinou herných titulov, hoci možno na nižšie nastavenie, a poteší efektivitou a schopnosťami multitaskingu. O niečo zaujímavejší je potom model Honor 200 Pro. Ten si berie na starosť nový čipset Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, ktorý predstavuje cenový kompromis oproti Snapdragonu 8 Gen 3, ale zároveň by mal ponúkať vyšší výkon než nedávno vlajkový Snapdragon 8 Gen 2.

Honor 200 Pro výkon
O výkon nebude ani v jednom z modelov Honor 200 núdza.

Pre bezdrôtové nabíjanie budete musieť siahnuť po modeli Honor 200 Pro

Posledný rozdiel medzi obidvomi telefónmi nájdete v oblasti batérie. Kapacitu akumulátora majú síce novinky rovnakú, konkrétne 5 200 mAh, líšia sa však možnosťami nabíjania. Základný variant aj model Pro drôtom dobijete 100 W rýchlonabíjaním, 66 W bezdrôtové nabíjanie je však vyhradené len pre model Honor 200 Pro.

Rad Honor 200 – tabuľka parametrov

V nasledujúcej tabuľke sme porovnali celý rad Honor 200, vrátane predtým oznámeného modelu Honor 200 Lite. O jeho dostupnosti v Európe však nie sú žiadne správy, a tak je uvedený čisto pre úplnosť.

Parametre/Model Honor 200 Honor 200 Pro Honor 200 Lite
Displej Uhlopriečka: 6,7" Uhlopriečka: 6,78" Uhlopriečka: 6,7"
Rozlíšenie: 2 664 × 1 200 px,
436 ppi
Rozlíšenie: 2 700 × 1 224 px,
437 ppi
Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px,
394 ppi
Typ: OLED Typ: OLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
60 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx (f/2,0), OIS Hlavný: 50 Mpx (f/1,9), OIS Hlavný: 100 Mpx (f/1,8)
Širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2) Širokouhlý: 12 Mpx (f/2,2) Širokouhlý: 5 Mpx (f/2,2)
Teleobjektív: 50 Mpx (f/2,4), OIS, 2,5× zoom Teleobjektív: 50 Mpx (f/2,4), OIS,
2,5× zoom
Makro: 2 Mpx (f/2,4)
Predný fotoaparát Hlavný: 50 Mpx (f/2,1) Hlavný: 50 Mpx (f/2,1) Hlavný: 50 Mpx (f/2,1)
Hĺbkový senzor: 2 Mpx (f/2,4)
Čipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 MediaTek Dimensity 6080
GPU Adreno 720 Adreno 735 Mali-G57 MC2
RAM 12 / 16 GB 12 / 16 GB 8 GB
Interné úložisko 256 / 512 GB 256 / 512 / 1 024 GB 256 GB
Operačný systém Android 14 Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP55
Akumulátor 5 200 mAh 5 200 mAh 4 500 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdrôtové / reverzné nabíjanie: 
100 W / – / 5 W
Rýchlonabíjanie / bezdrôtové / reverzné nabíjanie: 
100 W / 66 W / 5 W
Rýchlonabíjanie / bezdrôtové / reverzné nabíjanie: 
35 W / – / –
Rozmery 161,5 × 74,6 × 7,7 mm 163,3 × 75,2 × 8,2 mm 161,1 × 74,6 × 6,8 mm
Hmotnosť 187 g 199 g 166 g
Cena od 345 € * od 447 € * od 289 €*
*Prepočítané z čínskej ceny, bez DPH a cla. Kurz platný k 28. 5. 2024. 

Honor 200 a Honor 200 Pro – cena a dostupnosť

Modely Honor 200 a Honor 200 Pro sú aktuálne oznámené pre čínsky trh. Na rozdiel od predchádzajúceho radu Honor 100 by sme sa však nových modelov mali dočkať aj v Európe. Oznámenie by malo prísť zhruba o dva týždne, 12. júna 2024. Je možné, nie však príliš pravdepodobné, že sa niektoré parametre budú od čínskeho variantu líšiť. Zatiaľ sú známe ceny platné v Číne, pričom tie európske sú spravidla o zhruba 30 % vyššie. K 28. máju 2024 ich ceny vyzerajú nasledovne (pre obidva modely je uvedená najnižšia a najvyššia konfigurácia):

 • Honor 200 12 / 256 GB stojí 2 699 čínskych juanov, teda asi 345 €
 • Honor 200 16 / 512 GB stojí 3 199 čínskych juanov, teda asi 409 €
 • Honor 200 Pro 12 / 256 GB stojí 3 499 čínskych juanov, teda asi 447 €
 • Honor 200 Pro 16 / 1 024 GB stojí 4 499 čínskych juanov, teda asi 575 €
i Mohlo by vás zaujímať

Popularita nového radu Honor 200 bude veľmi závisieť od finálnej slovenskej cenovky. Mobily však vyzerajú veľmi slušne z hľadiska výkonu, displeja aj dizajnu. Dobré by mali byť aj fotoaparáty, či už vďaka solídnym parametrom, alebo reputácii značky Honor. Nezostáva nám než čakať na globálne vydanie. 

Telefóny Honor Mobilné telefóny
5,0
HONOR 200 Pro 12 GB/512 GB Black
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2700 × 1228 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,9) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 100W, bezdrôtové nabíjanie 66W, batéria 5200 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 180 €
Novinka
792,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM333b1
5,0
HONOR 200 Pro 12 GB/512 GB Moonlight White
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2700 × 1228 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,9) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 100W, bezdrôtové nabíjanie 66W, batéria 5200 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 180 €
Novinka
792,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM333b2
HONOR Magic6 Pro 12 GB/512 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 43×
HONOR Magic6 Pro 12 GB/512 GB čierny
Mobilný telefón – 6,8" AMOLED 2800 × 1260 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 50Mpx širokouhlý + 180Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, čítačka odtlačkov prstov, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 80W, bezdrôtové nabíjanie 66W, batéria 5600 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 099 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM331b1
HONOR Magic V2 16 GB / 512 GB fialový - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,3
HONOR Magic V2 16 GB / 512 GB fialový
Mobilný telefón – 7,92" OLED 2376 × 1060 (120Hz), operačná pamäť 16 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, fotoaparát: 50Mpx (f/1,9) hlavný + 50Mpx širokouhlý + 20Mpx teleobjektív, predná kamera 16Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 66W, batéria 5000 mAh, model 2023, Android
+2 darčeky v hodnote 93 €
1 699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: UM330b2
4,3
POCO F6 12 GB/512 GB Green
Mobilný telefón – 6,67" AMOLED 2712 × 1220 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,59) hlavný + 8Mpx širokouhlý, predná kamera 20Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 90W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
479 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SKPOCO120b2
4,8 16×
Sony Xperia 10 VI 8 GB/128 GB White
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2520 × 1080, operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný, predná kamera 8Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5 mm) a USB-C, vodoodolný podľa IP65, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 40,90 €
Novinka
399 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SOM0106b2
4,8 16×
Sony Xperia 10 VI 8 GB/128 GB Black
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2520 × 1080, operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný, predná kamera 8Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5 mm) a USB-C, vodoodolný podľa IP65, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 40,90 €
Novinka
399 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SOM0106b1
Infinix Note 40 PRO 12 GB/256 GB Titan Gold - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,6 32×
Infinix Note 40 PRO 12 GB/256 GB Titan Gold
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2436 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Helio G99 Ultimate, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 2Mpx makro, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, USB-C, rýchle nabíjanie 70W, bezdrôtové nabíjanie 20W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 25,90 €
Zľavnené -3 %
264,90 € 274,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1024b1
Infinix Note 40 PRO 12 GB/256 GB Vintage Green - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,6 32×
Infinix Note 40 PRO 12 GB/256 GB Vintage Green
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2436 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor MediaTek Helio G99 Ultimate, fotoaparát: 108Mpx (f/1,75) hlavný + 2Mpx makro, predná kamera 32Mpx, GPS, NFC, LTE, USB-C, rýchle nabíjanie 70W, bezdrôtové nabíjanie 20W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+2 darčeky v hodnote 25,90 €
Zľavnené -3 %
264,90 € 274,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INFI1024b2
4,8 13×
Motorola EDGE 50 Pro 12 GB/512 GB Moonlight Pearl
Mobilný telefón – 6,7" P-OLED 2712 × 1220 (144Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,4) hlavný + 13Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 50Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 125W, bezdrôtové nabíjanie 50W, batéria 4500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom EDGE50MOTOROLA 594,15 €
699 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR533b3
4,9 174×
Samsung Galaxy A55 5G 8 GB/128 GB modro-čierna
Mobilný telefón – 6,6" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, hybridný slot, procesor Samsung Exynos 1480, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 5Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP67, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
479 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0263b3
4,5
Realme GT 6 5G 12 GB/256 GB Fluid Silver
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2780 × 1264 (120Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,69) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP65, rýchle nabíjanie 120W, batéria 5500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Novinka
679 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: REAM057b1
4,5
Realme GT 6 5G 16 GB/512 GB Razor Green
Mobilný telefón – 6,78" AMOLED 2780 × 1264 (120Hz), operačná pamäť 16 GB, vnútorná pamäť 512 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,69) hlavný + 8Mpx širokouhlý + 50Mpx teleobjektív, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP65, rýchle nabíjanie 120W, batéria 5500 mAh, model 2024, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Novinka
746,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: REAM057c2
Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií