Medzi vlajkovými telefónmi sú ohybné mobily stále špecifické smartfóny, ktoré nie sú pre každého. Honor Magic V3 sa rozhodol, že zacieli na širšiu základňu používateľov, pretože sa zbavuje jedného z často vytýkaných nedostatkov. Ako sa kompaktná novinka Honoru podľa nás podarila? Odporučili by sme ju?
Na recenziu Honoru Magic V3 som bol skutočne zvedavý. Už pri písaní preview článku som cítil, že sa Honor odhodlal takmer k revolúcii. Ohybné telefóny formátu knihy sú stále prevažne ťažkopádne. V zloženom stave nemôžeme hovoriť o nenápadných zariadeniach. Také smartfóny svojim používateľom ťahajú nohavice dole svojou hmotnosťou, navyše ich hrúbka spravidla výrazne prevyšuje aj hrubšie „bežné“ telefóny. Honor Magic V3 sa to rozhodol zmeniť.
Prvý úchop ma presvedčil, že vysoké očakávania boli naozaj naplnené. Je to neuveriteľné, ale Honor Magic V3 skutočne dokázal umiestniť všetku svoju vnútornú výbavu do veľmi tenkej konštrukcie. Pri rozložení by ste v najužšom mieste zmerali iba necelých 4,5 mm. To je tak málo, že zdierka USB-C pokrýva na výšku takmer celý spodok jednej polovice mobilu. Výraznejšie konštrukciu rozširuje len osemuholníkový výstupok fotoaparátov.
Nie je to ale len o hrúbke, Honor Magic V3 sa snažil dohnať vlajkové mobily klasickou konštrukciou aj hmotnosťou. Aj tu sa mu to s 226 gramami podarilo.
Kĺb vplyvom tenkej konštrukcie nepôsobí tak pevným dojmom, ako je to napríklad v prípade Galaxy Z Fold6, ale na jeho pevnosti to nie je poznať. Pokiaľ by som mal byť z nejakého pohľadu ku konštrukcii kritický, napadá mi zložitejšie otvorenie oboch polovíc. Tenkosť jednoducho môže za to, že palce nemajú dostatočnú plochu na úchop, takže aj tak budete otvárať mobilný telefón nechtom.
Inak Honor zapracoval aj na odolnosti. Je to prvýkrát, čo jeho ohybný telefón dostal certifikáciu, a rovno IPX8 pre plnú vodoodolnosť. Odolné sú aj materiály – sklo a bočný hliník.
Po otvorení Honoru Magic V3 má ľavý bok kolískové tlačidlo hlasitosti, pravý bok zapínacie tlačidlo. Našťastie sú každé v inej výške, preto aj po zatvorení ľahko rozpoznáte, že nižšie je práve zapínacie tlačidlo.
V zavretom stave sa na spodnej polovici dole nachádza USB-C konektor a hore infraport. Na hornej polovici telefónu hore aj dole nájdeme stereo reproduktory. Pri sledovaní videa alebo hraní hier preto odporúčam mobil po otvorení otočiť o 90°, aby vám zvuk vychádzal z oboch strán.
V balení nájdeme kryt vyrobený z dvoch častí. Zadná časť sa vyznačuje textúrou kože. Logicky s ním Honor Magic V3 razom naberá trochu väčšie rozmery, ale pomôže to práve napríklad ľahšiemu otváraniu.
Krúžok okolo foto výstupku je možné vyklopiť, a urobiť tak z puzdra zároveň aj stojan. Honor Magic V3 sa predáva v zelenej a čiernej. Oba varianty s hladkým chrbtom. Pokiaľ chcete kožu, je potrebné nasadiť spomínaný kryt.
Za maximálne využitie plochy musím Honor naozaj pochváliť. Oba 120 Hz displeje majú skutočne rozsiahle OLED panely s uhlopriečkami 6,43" a 7,92". Vonkajší nie je neprakticky pretiahnutý, ale si zachováva rozumný pomer strán 20 : 9. Vnútorný tvorí s 9,78 : 9 takmer štvorec, čo je podľa mňa na prezeranie webových stránok, na ktorých často vertikálne skrolujeme, úplný ideál. Honor sa zachoval zodpovedne aj vzhľadom na rozlíšenie. Jemnosť 402 ppi pre oba displeje patrí do kategórie špičky, pritom nie je zbytočne hnaná k energeticky náročnejším pixelom navyše.
Z produktových fotografií nebolo jasné, ako veľmi je vonkajší displej po pravej strane zaoblený. Verte, že úplne minimálne. Väčšinu zvažujúcej sa plochy totiž už zaberá čierny rámček. Pri vnútornom zobrazovači musím z konštrukčného hľadiska ešte pochváliť len minimálne znateľný ohyb. V porovnaní so Samsungom Galaxy Z Fold6 je to pocitovo príjemnejšie.
Na displejoch sú predlepené ochranné fólie. Tie samozrejme umožnia odtlačkom a odleskom, aby boli za všetkých podmienok viditeľné, ale ani tak nebude ohrozený pohľad na obraz. Pokiaľ sa totiž na displeje pozeráte priamo, ani maximálny slnečný svit vám obraz neohrozí. Jas oboch panelov je viac ako dostatočný, nemal som problém s čitateľnosťou.
Honor nemal veľmi na výber, ktorý procesor zvoliť. Ak chcel konkurovať Samsungu Galaxy Z Flip6 nielen konštrukciou, ale aj výkonom, voľba musela padnúť na Snapdragon 8 Gen 3. Kúpiť si potom môžete jedinú verziu s 12 GB RAM a 512 GB vnútorného úložiska. V prípade verzie systému Android tu samozrejme nájdeme Android 14, grafická nadstavba je MagicOS, v testovanej verzii 8.0.1.
Pri testovaní benchmarku Geekbench som nebol schopný ani s najnovším updatom systému dostať z Magic V3 viac, než sú čísla korešpondujúce skôr s Motorolou Edge 50 Ultra. Tá je však vybavená „len“ Snapdragonom 8s Gen 3. Dôležitejšia je ale samozrejme reálna skúsenosť. Tu nemám čo vytýkať. Pri hraní graficky náročnejšej hry sa síce mobil trošičku zadýcha, tenkej konštrukcii sa ale nedá príliš čudovať. Honor Magic V3 nemá byť v prvom rade herným telefónom, hoci sa na jeho vnútornom displeji všetko zobrazuje naozaj perfektne a hranie si vychutnáte.
Po rokoch skúseností už firma prepracovala aj multitasking. Oproti ohybnému Samsungu som plnohodnotne využil na väčšinu aktivít aj displej vonkajší, ale hlavným benefitom zostáva vnútorný panel. Aplikácie skladáte vedľa seba, nad seba, môžete ich minimalizovať k bočnej hrane, zväčšiť na maximálnu plochu aj zavrieť. Tlačidlá na tieto úkony sa podobajú tlačidlám z „dospelých“ operačných systémov Windows a macOS. Mobilný iOS potom pripomína zobrazenie aktivít okolo selfie kamerky, iPhony to nazývajú dynamickým ostrovčekom, a možnosť pri niektorých aplikáciách dlhším stlačením vyvolať ich menu priamo z plochy.
Nebol by to moderný operačný systém, keby mu chýbali prvky AI. V systéme je predinštalovaná aplikácia umelej inteligencie Gemini, ktorá na vyžiadanie kreslí aj obrázky. Na ploche sa nachádza aj zložka pomenovaná ako AI návrhy, čo navrhuje aplikácie, ktoré by ste mohli chcieť spustiť. Mobilný telefón dokáže extrahovať text z obrázku a ďalej s ním pracovať. Prekvapivo ale chýbajú nejaké explicitné AI úpravy priamo v galérii fotiek. AI v tomto prípade úpravy vykoná ihneď po vytvorení snímky.
Vo výbave Honoru Magic V3 nechýba ani infraport na hornej hrane, takže ho použijete aj ako diaľkové ovládanie na televízor či ďalšie spotrebiče. Predná selfie kamera umožní mobil ovládať gestami rúk, avšak tu si musíte obhájiť reálne využitie, ktoré sa len tak neponúka. Možno sa hodí na posúvanie receptu pri varení a mastných rukách. Tento spôsob ovládania je navyše veľmi pomalý.
Čítačka odtlačkov prstov v prípade Honor Magic V3 nie je v displeji, ale v zapínacom tlačidle. To je veľmi úzke, napriek tomu odtlačok spoľahlivo rozpozná. Zvykol som si po tlačidle prstom prejsť, ale stačí len priložiť. Odozva je viac ako blesková.
Do tenkého a ľahkého tela skladacieho Honoru Magic V3 sa prekvapivo zmestila batéria s kapacitou až 5 150 mAh. Hoci jednodňová výdrž je obdobná ako v prípade Samsungu Galaxy Z Fold6, ktorý má slabší 4 400 mAh akumulátor, so 66 W adaptérom, dostupným zadarmo v rámci štartu predaja, sa plného nabitia dočkáte za podstatne kratší čas, okolo 50 minút. Novinkou v rade Magic V je prítomnosť bezdrôtového nabíjania, ktoré rovno začína na výkone 50 W.
S takým fotomobilom v portfóliu, akým je Honor Magic6 Pro, sa očakáva, že značka prepchá skvelé snímače aj do svojho nového ohybného Magic V3. Našťastie od nich nie sme príliš ďaleko, aj keď tak špičkovými snímačmi ohybná novinka vybavená nie je. Napriek tomu sa hlavný 50 Mpx foťák chváli svetelnosťou f/1,6 a optickou stabilizáciou. Ďalej vidíme 40 Mpx širokouhlý fotoaparát a nakoniec aj 50 Mpx periskopový teleobjektív so schopnosťou 3,5-násobného optického zoomu.
Súhrnne musím kvalitu všetkých fotoaparátov Honoru Magic V3 pochváliť. Kto čaká podarené snímky, dostane ich. Potešil ma rozsah všetkých fotiek. Pri snímaní si možno vybrať jeden z troch režimov, ktorými sú Prirodzený, Jasný so svetlejším vyznením a Autentický s vyšším kontrastom. Ten ma osobne zaujal najviac. Pred každým cvaknutím spúšte si môžete túto trojicu prejsť a zistiť, ktorý bude pôsobiť najlepšie.
Fotoaparát Magic V3 nemá problém s kontrastnými prechodmi, detaily telefón pri výslednej 12 Mpx snímke zachováva v plnej miere. Širokouhlé fotky by mohli mať širší uhol záberu. Občas som si nebol istý, či som danú fotografiu fotil širokouhlo, alebo je to snímka hlavného fotoaparátu. Podľa výrobcu je uhol iba 112°. Určite nie je jediným smartfónom, ale obzvlášť s tak veľkoplošným vnútorným displejom by mu pristal väčší záber.
Režimy fotoaparátu, medzi ktorými je možné v menu prepínať, sú Clona, Noc, Portrét, Fotografia, Video, Film, Pro a Ďalšie. V poslednom menovanom nájdeme napríklad Super makro, Panoráma, Spomalene, Skenovanie dokumentov či Duálny náhľad. Obe selfie kamerky majú zhodné rozlíšenie 20 Mpx a zábavné funkcionality s tvárou v živom náhľade. Chcete si zväčšiť oči, zmenšiť nos alebo rovno celú hlavu?
Na druhej strane od širokouhlých záberov môžete približovať na hodnotu 2× a 3,5×. Ako s aktívnym AI vylepšením, tak bez neho, zakaždým je prepínanie medzi režimami porovnateľne rýchle. Pri blízkom priblížení sa k objektu sa spustí režim makro snímania s aktívnymi tlačidlami približovania. Pri manuálnej voľbe režimu Super makro sa dočkáte len možností priblíženia 0,6× a 2×.
Pri snímaní videa je možné pracovať s až profesionálnym nastavením. Môžete vybrať režim LOG na zachovanie širšieho dynamického rozsahu pre následné úpravy, dá sa točiť vo filmovom pomere strán 21 : 9 a 4K rozlíšení s 24 fps. Pri natáčaní v režime Film môžete vyberať z 8 zaujímavých farebných efektov.
Ak sa vám Honor Magic V3 páči, ale nemusíte nutne mať ohybný mobilný telefón, potom stačí siahnuť po jednom z najlepších fotomobilov súčasnosti, ktorým je Honor Magic6 Pro. Samozrejme ušetríte peniaze, navyše to bude skvelá voľba pre tých, ktorí uprednostňujú kvalitu fotoaparátu pred druhým displejom.
Na slovenskom trhu ohybných konkurentov veľa nezostáva. Každopádne bol by hriech neuviesť Samsung a jeho Galaxy Z Fold6. Asi najznámejší ohybný telefón súčasnosti za Honorom zaostáva podstatne väčšou hrúbkou. Odolá ale aj prachu vďaka certifikácii IP48. Displeje sú o niečo menšie, vonkajšie ale kryje slávne Gorilla Glass Victus 2. Výkonnostne oba mobily zhodne ponúkajú rovnaký čip aj grafiku.
Galaxy Z Fold6 je striedmejší v oblasti fotoaparátov, takže musí stačiť kombinácia 50 + 12 + 10 Mpx. Hlavne v prípade teleobjektívu je rozdiel v pixeloch zreteľný. Kto ocení rýchle nabíjanie, mal by si vybrať Honor. Samsung stále zotrváva na pomalom 25 W nabíjaní, prípadne 15 W bezdrôtovom. Operačný systém s nadstavbou OneUI má záruku dlhej podpory, na čo Honor nemusí stačiť. Dôležitým aspektom môže byť aj cena. Samsung je podstatne drahší. Za porovnateľnú kapacitu pamäte 512 GB si kórejský výrobca vypýta o 120 eur viac. Viac v recenzii Samsung Galaxy Z Fold6 (RECENZIA): Pekný kus elektroniky, ktorý prešiel vylepšeniami aj odtučňovacou kúrou, výrobca ale mohol zabrať ešte viac
Pokiaľ nepočítame flipové mobilné telefóny, už sa na našom trhu ponúka porovnateľne len OnePlus Open. To už je minuloročný kúsok, napriek tomu zasahuje do boja. Jeho displeje sú podobne veľké a sú to špičkové panely typu OLED a AMOLED. Nešetrilo sa ani na rozlíšení fotoaparátov. Dvojica 48 Mpx s Honorom Magic V3 drží krok, teleobjektív navyše čerpá dáta zo 64 Mpx snímača.
Počítať musíme s minuloročným vlajkovým čipom Snapdragon 8 Gen 2 a grafikou Adreno 740. To ale pre mnohých nemusí byť žiadna prekážka. V predaji je tiež len 512 GB verzia, prípadne je možné zvoliť úplne novú červenú verziu s kapacitou 1 TB. OnePlus bohužiaľ nemá bezdrôtové nabíjanie. Viac v článku OnePlus Open nevyzerá zle. Má pekný dizajn a v mnohých ohľadoch aj lepšiu výbavu než konkurenti.
Parametre/Model | Honor Magic V3 | Samsung Galaxy Z Fold6 | OnePlus Open |
---|---|---|---|
Displej | Uhlopriečka: 6,43" a 7,92" | Uhlopriečka: 6,3" a 7,6" | Uhlopriečka: 6,31" a 7,82" |
Rozlíšenie: 2 376 × 1 060 px, 402 ppi
2 344 × 2 156 px, 402 ppi |
Rozlíšenie: 2 376 × 968 px, 410 ppi
2 160 × 1 856 px, 374 ppi |
Rozlíšenie: 2 484 × 1 116 px, 431 ppi
2 440 × 2 268 px, 426 ppi |
|
Typ: OLED | Typ: AMOLED | Typ: AMOLED (vnútorný), OLED (vonkajší) | |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | |
Ochrana: ✕ | Ochrana: Gorilla Glass Victus 2 | Ochrana: Ceramic Guard | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx, f/1,6, OIS | Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS | Hlavný: 48 Mpx, f/1,7, OIS |
Širokouhlý: 40 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2 | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/3,0, OIS | Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS | Teleobjektív: 64 Mpx, f/2,6, OIS | |
Predný fotoaparát | 20 Mpx, f/2,2 (oba) | 10 Mpx, f/2,2 (vonkajší) 4 Mpx, f/1,8 (vnútorný) |
32 Mpx, f/2,4 (vonkajší) 20 Mpx, f/2,2 (vnútorný) |
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 750 | Adreno 740 |
RAM | 12 GB | 12 GB | 16 GB |
Interné úložisko | 512 GB | 256/512 GB/1 TB | 512 GB/1 TB |
Operačný systém | Android 14 | Android 14 | Android 14 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✕ | ✕ | ✕ |
Stupeň krytia | IPX8 | IP48 | IPX4 |
Akumulátor | 5 150 mAh | 4 400 mAh | 4 805 mAh |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 66 W/50 W | Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W | Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 67 W/- | |
Rozmery | 156,6 × 74 × 9,2 mm (zavretý) 156,6 × 145,3 × 4,35 mm (otvorený) |
153,5 × 68,1 × 12,1 mm 153,5 × 132,6 × 5,6 mm |
153,4 × 73,3 × 11,7 mm 153,4 × 143,1 × 5,8 mm |
Hmotnosť | 226 g | 239 g | 239 g |
Obsah balenia | telefón, USB-C kábel, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | telefón, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | telefón, USB-C kábel, adaptér, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka |
Cena | 1 999 € | od 1 999 € | od 1 875 € |
Honor Magic V3
MobilyS minuloročným modelom som síce nemal tú česť, ale papierovo aj podľa diskusií má novinka Magic V3 navrch skutočne v mnohých ohľadoch. Nebojím sa povedať, že priniesol revolúciu v rozmeroch, ktoré sú na tento typ konštrukcie skutočne neuveriteľné. Honor toho ale ukázal viac. Telefón dostal certifikáciu vodoodolnosti, vo vnútri mu bije najlepší Snapdragon, teleobjektív a selfie majú vyššie rozlíšenie a pribudlo bezdrôtové nabíjanie. Beriem novinku ako najlepší ohybný mobilný telefón roka, pretože odstránil jednu z najväčších prekážok tejto kategórie mobilov. Uvidíme, kto budúci rok zdvihne hodenú rukavicu Honoru.
Klady
Zápory
Už sa naozaj tešíme na to, ako konkurencia bude musieť zareagovať. Honor možno predbehol dobu a nastavil latku až nebezpečne nízko. Pokiaľ sa ale počnúc budúcim rokom dočkáme tenkých ohybných telefónov, môžeme Honor považovať za priekopníka, ktorý iné značky postrašil. Špičkové parametre totiž bez kompromisov napchať do tenkého tela možné je. My sme sa o tom práve presvedčili.
• Autor: Ondřej Chabr
Pri nástupe ohybných smarpthonov bolo len otázkou času, kedy sa z kostrbatých riešení v podobe hrubých a ťažkých tehál dostaneme k niečomu vizuálne atraktívnejšiemu a ľahšiemu. Aj keď nám ohybniaky ťahajú vrecká dole viac, než je tomu pri smartfónoch klasickej konštrukcie, výrobcovia sa snažia váhu a rozmery redukovať. Citeľne sa o to postaral Honor s jeho novým modelom Magic V3.
Novinka predstavená na veľtrhu v Berlíne položila veľmi solídny základ pre niečo, o čom sa už dá hovoriť ako o kompaktnejšom ohybnom smartfóne knižkovej konštrukcie. V tejto kategórii ide o najtenší a najľahší smartfón súčasnosti. Po zaklapnutí má hrúbku len 9,2 mm, ktorú dosahujú aj moderné smartfóny ako Xiaomi 14 Ultra alebo OnePlus 12. Po roztvorení je tenšia polovica tenká len 4,4 mm. Pánt telefónu je z vylepšenej ocele.
Váhovo je na tom nový Honor tiež skvele. S hmotnosťou 226 gramov taktiež priamo konkuruje veľkým vlajkovým modelom. Konštrukcia pritom drží vodoodolnosť IPX8, čo znamená veľmi pozitívnu zmenu oproti predchádzajúcemu Honoru Magic V2. Dá sa hovoriť aj o odolnosti skiel. Vonkajšie je Honor Anti-scratch NanoCrystal Shield, vnútorné sa nazýva Honor Super Armored. Honor Magic V3 vstupuje do predaja v zelenom a čiernom farebnom vyhotovení.
Smartfón Honor Magic V3 sa oproti konkurencii snaží výraznejšie redukovať rámčeky okolo displeja. Mobil si preto zachoval sympatické rozmery v kombinácii s veľkými uhlopriečkami. Tá vonkajšia dosahuje 6,4", vnútorná potom 7,9". Rozlíšenia sú v oboch prípadoch natoľko vysoké, že jemnosť šplhá nad hodnotu 400 ppi.
Vonkajší OLED displej má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu s LTPO a vysoký jas až 5 000 nitov. To je samozrejme skôr marketingový údaj. Jeho pravá strana sa zvažuje k bokom. Vnútorný AMOLED má tiež LTPO 120 Hz panel a sľubuje, že aj napriek ohybu je dostatočne odolný. Oba displeje podporujú dotykový stylus Magic Pen so schopnosťou detekcie prítlaku.
Pre plný výkon bez zbytočných zádrhov a kompromisov integroval Honor ako pohon to najlepšie, čo sa vo svete Android zariadenia dá zohnať. Neprekvapí teda prítomnosť procesora Snapdragon 8 Gen 3. S konfiguráciou si hlavu nemusíte lámať, na náš trh sa dostal jeden výkonný variant s vnútornou operačnou pamäťou 12 GB a plne dostačujúcim 512 GB úložiskom. V prípade systému samozrejme počítajme s najnovším Androidom 14.
Systém obohacujú schopnosti umelej inteligencie Honor AI. Tá sa, podobne ako v prípade konkurencie Google Gemini alebo Apple Intelligence, stará o efektnú a rýchlu editáciu fotografií, kvalitné instantné preklady medzi svetovými jazykmi či prácu s textom alebo prepis zvukového záznamu. Honor v prípade svojho Magic V3 ďalej spomína aj prispôsobenie hlasitosti telefónneho hovoru pre minimalizáciu úniku informácií von a potlačenie šumu.
Veľmi dobre vyzerá aj kremíko-uhlíková 5 150 mAh batéria. Obzvlášť skvele pôsobí v kombinácii so 66 W drôtovým rýchlonabíjaním a po novom má ohybný Honor Magic V3 k dispozícii aj nabíjanie bezdrôtové. Ak čakáte základný výkon 15 W, príjemne poteší fakt, že Honor nešetril a púšťa možnosť nabíjať až 50 W.
Na zadnej strane mobilu nájdeme 3 fotoaparáty, čo sľubuje prítomnosť všetkých dôležitých snímačov vrátane teleobjektívu.
Honor Magic V3 fotí 50 Mpx širokouhlým fotoaparátom s optickou stabilizáciou, 40 Mpx ultraširokouhlým a 50 Mpx teleobjektívom tiež s podporou OIS. Teleobjektív je povahy periskopovej, takže dokáže produkovať pôsobivý zoom. Konkrétne 3,5-násobne priblížite opticky a až 100-násobne digitálne. Selfie fotoaparáty, ako ten vnútorné, tak aj vonkajší, majú zhodné rozlíšenie 20 Mpx.
Ultraširokouhlý fotoaparát sa stará aj o tvorbu makro fotografií, kedy by mal byť schopný ostriť už od vzdialenosti 2,5 cm. Umelá inteligencia Honor AI je k dispozícii na okamžité zachytenie aj rýchlo sa pohybujúcich objektov. Honor má po ruke aj 3 jedinečné štýly portrétov vytvorené v spolupráci so štúdiom Harcourt.
Najnovší ohybný telefón od Honoru si za svoje schopnosti, veľké a kvalitné displeje a slušné fotoaparáty nechá dobre zaplatiť. Konfigurácia 12/512 GB v zelenéom a čiernom farebnom variante sa začína predávať za 1 999 €.
i
Ak sa vám cena zdá príliš vysoká, neváhajte využiť dočasné akcie spustené na štart predaja. Čaká vás nielen zľava, ale aj príslušenstvo a záruka na displej zadarmo. Viac v článku Ohybný HONOR Magic V3 s mnohými bonusmi: výrazná zľava, stylus, nabíjačka aj poistenie.
Parametre/Model | Honor Magic V3 | Honor Magic V2 |
---|---|---|
Displej | Uhlopriečka: 6,4 " a 7,9" | Uhlopriečka: 6,4 " a 7,9" |
Rozlíšenie: 2 344 × 1 060 px, 402 ppi
2 376 × 2 156 px, 402 ppi |
Rozlíšenie: 2 344 × 1 060 px, 402 ppi
2 376 × 2 156 px, 402 ppi |
|
Typ: OLED (vnútorný), AMOLED (vnitřní) | Typ: OLED (vonkajší), AMOLED (vnútorný) | |
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz (oba) | Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz (oba) | |
Ochrana: Honor Anti-scratch NanoCrystal Shield a Honor Super Armored | Ochrana: - | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx, f/1,6, OIS | Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS |
Širokouhlý: 40 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,0 | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/3,0, OIS | Teleobjektív: 20 Mpx, f/2,4, OIS | |
Predný fotoaparát | 20 Mpx, f/2,2 | 16 Mpx, f/2,2 |
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 740 |
RAM | 12 GB | 16 GB |
Interné úložisko | 512 GB | 512 GB |
Operačný systém | Android 14 | Android 14 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✕ | ✕ |
Stupeň krytia | IPX8 | ✕ |
Akumulátor | 5 150 mAh | 5 000 mAh |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 66 W/50 W | Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 66 W/✕ | |
Rozmery |
156,6 × 74 × 9,2 mm (zatvorený)
156,6 × 145,3 × 4,4 mm (otvorený) |
156,7 × 74,1 × 9,9 mm (zatvorený)
156,7 × 145,4 × 4,8 mm (otvorený) |
Hmotnosť | 226 g | 237 g |
Obsah balenia | USB-C kábel, adaptér, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | USB-C kábel, adaptér, kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka |
Cena | 1 999 €* | 1 499 €* |
i
Mohlo by vás zaujímať
Pri novom Honore Magic V3 sa nám toho páči mnoho. Okrem rekordnej váhy a hrúbky napríklad aj navýšená odolnosť proti nárazom aj vode. Za zmienku stojí ale aj vyšší výkon nielen pre funkcie Honor AI, ale aj prítomnosť rýchleho bezdrôtového nabíjania aj schopnejší teleobjektív. Najlepšie ohybné smartfóny majú novú konkurenciu.