Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden Obchodník roka 2019

Honor MagicWatch 2 (PREVIEW) – univerzálne hodinky so 14-dňovou výdržou

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Čínska spoločnosť Huawei predáva smart hodinky ako pod vlastným názvom, tak pod značkou Honor. A práve pod druhou zmienenou nálepkou nájdeme tiež model Honor Magic Watch, ktorý sa teraz dočkal nástupcu s číslovkou 2.

honor magic watch 2; smart hodinky; smartwatch; nositeľná elektronika; wearables
Prakticky jediná oficiálna fotka hodiniek Honor MagicWatch 2 dostupná po oficiálnom predstavení.

Honor MagicWatch 2 – OBSAH

  1. Miesto činu? Konferencia v Pekingu
  2. MagicWatch2 vo veľkosti 42 mm a 46 mm
  3. Smart funkcie, ktoré vás nesklamú
  4. Honor MagicWatch 2 pre šport vnútri aj vonku
  5. Tep srdca, stres a spánok. MagicWatch 2 vás postrážia
  6. Honor MagicWatch 2 – špecifikácie, dostupnosť a cena

Miesto činu? Konferencia v Pekingu

Hoci sme o chystaných smart watch Honor MagicWatch 2 vedeli s predstihom, pred oficiálnym predstavením bol známy iba dizajn. Všetky detaily tak odhalila ešte len konferencia v Pekingu, kde MagicWatch 2 zažiarili po boku telefónov Honor V30 (Pro), MagicBooku 14 a 15 alebo slúchadiel FlyPods 3. Aj tento rok sme sa predstavenia smart watch dočkali pred blížiacimi sa Vianocami, a tak je zrejmé, že sa Honor rád blysne najmä v čase nakupovania darčekov.

MagicWatch 2 vo veľkosti 42 mm a 46 mm

Na rozdiel od prvého modelu ponúkajú smart hodinky Honor MagicWatch 2 výber hneď z dvoch odlišných veľkostí. Tie sa však od seba líšia len rozmermi, výdržou batérie a samozrejme tiež počtom pixelov, čo má za následok zachovanie rovnakej kvality displeja pri oboch variantoch. Puzdro je vyrobené z obzvlášť odolnej a pritom ľahkej 316L nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa okrem iného využíva tiež v leteckom priemysle. Podľa neoficiálnych informácií navyše majú smart hodinky MagicWatch 2 hrúbku iba 9 mm, a patria tak medzi najtenšie inteligentné hodinky vôbec.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 vo variante 46 mm.

Väčšia 46 mm verzia ponúka 1,39-palcový displej s rozlíšením 454 × 454 pixelov, zatiaľ čo menší 42 mm model disponuje 1,2-palcovým displejom s 390 × 390 pixelmi. Obe možnosti tak ponúkajú famóznu jemnosť 326 PPI, vďaka čomu sa kostrbaté hrany stanú obyčajnou minulosťou. Či už si teda zvolíte ktorýkoľvek z predpripravených vzhľadov ciferníku, výsledok bude pôsobiť jednoducho skvele.

MagicWatch 2 navyše dostali displej typu AMOLED, teda v podstate najlepšiu a najdrahšiu zobrazovaciu technológiu. Tá zaručuje úžasné farby, vernú čiernu, dokonalé pozorovacie uhly, ale napríklad aj úsporu energie. AMOLED zároveň ponúka viac ako solídnu čitateľnosť na slnku, ktorú navyše zlepšuje aj relatívne vysoká maximálna svietivosť dosahujúca krásnych 800 nitov.

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 vo variante 42 mm.

Smart funkcie, ktoré vás nesklamú

Smart hodinky Honor MagicWatch 2 spoliehajú na moderný čip Kirin A1 od Huawei, ktorý má byť zárukou plynulého chodu všetkých dostupných aplikácií. Open source systém Huawei LiteOS nám potom ponúkne vcelku všedné funkcie, ako je budík, časovač, nájdenie mobilného telefónu, predpoveď počasia či upozornenia na SMS, e-maily, kalendár a sociálne siete.

Honor MagicWatch 2 však poteší aj o niečo vzácnejšími funkciami, ako je napríklad možnosť sprostredkovať telefónny hovor po pripojení k telefónu pomocou Bluetooth 5.1, a to až na neuveriteľnú vzdialenosť 150 metrov. Pokojne tak môžeme nechať mobilný telefón doma a vyraziť napríklad na záhradu bez toho, aby sme prišli o dôležité hovory alebo správy. Nové oficiálne informácie však odhalili, že inteligentné hodinky Honor MagicWatch 2 ukrývajú zabudovaný mikrofón a reproduktor iba vo variante 47 mm. Menší 42 mm variant teda telefonovanie neponúka.

Tým sa dostávame k hudbe, ktorú síce možno počúvať aj cez spomínaný repráčik, avšak prvou voľbou používateľov samozrejme bude počúvanie prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel. Do samotných smartwatch totiž vďaka voľnému priestoru 2 GB (z celkových 4 GB) môžeme nahrať až 500 piesní. Či už si teda chceme pustiť hudbu pri športe, alebo kdekoľvek inde, absencia mobilného telefónu už nebude prekážkou.

Moderných trendov sa napokon dočkala aj konektivita. Popri WiFi sa tak MagicWatch 2 chvália aj najnovšou verziou Bluetooth 5.1, ktorá sa objavila až tento rok. Ďalej sa môžeme oprieť o dvojfrekvenčnú GPS, ktorá zaručuje rýchlu a presnú lokalizáciu polohy, čo oceníme najmä pri zázname svojich pohybových aktivít.

Vôbec najväčším lákadlom smart watch Honor MagicWatch 2 však zrejme je parádna výdrž batérie. Pri 46 mm verzii sa vďaka 455 mAh batérii môžeme spoľahnúť až na 14-dňovú výdrž, zatiaľ čo 42 mm verzia s 215 mAh vydrží „len“ týždeň. Hoci ide o zásadný rozdiel, sedem dní je vo svete smart hodiniek stále veľmi slušnou hodnotou, ktorá hravo prekoná mnohú konkurenciu.

honor magicwatch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Honor MagicWatch 2 ponúka tiež funkciu VO2 Max.

Honor MagicWatch 2 pre šport vnútri aj vonku

Smart hodinky dnes už bežne zvládajú monitorovanie pohybových aktivít, a ani Honor MagicWatch 2 tak samozrejme nie sú výnimkou. Vedľa klasického základu v podobe záznamu ušlých krokov, vzdialenosti či spálených kalórií, máme k dispozícii aj 15 športových režimov. Osem z nich je zameraných na vonkajšie aktivity a sedem zostávajúcich potom na pohyb vo vnútri.

Zaznamenať tak môžeme napríklad beh, cyklistiku, turistiku, triatlon, veslovací trenažér alebo plávanie, pri ktorom inteligentné hodinky zmerajú dokonca aj srdcový tep. Honor MagicWatch 2 teda neprekvapí vodotesnosťou 5 ATM, ktorá odolá všetkému okrem hlbšieho potápania. Pre začínajúcich aj skúsených bežcov je pre zmenu pripravených hneď 13 profesionálnych kurzov vrátane hlasového sprievodcu, ktorý je však dostupný iba v angličtine. Vedľa snímania srdcového tepu zákazníci určite ocenia aj funkciu VO2 Max ukazujúcu hodnotu maxima kyslíka, ktorý športovec zvládne využiť (súvisí s celkovou kondíciou).

honor magic watch 2; chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; wearables
Smart hodinky Honor MagicWatch 2 vo variante 42 mm.

Tep srdca, stres a spánok. MagicWatch 2 vás postrážia

Honor MagicWatch 2 je produktom dcérskej spoločnosti Huawei, a pochopiteľne tak využívajú úplne rovnaké aplikácie. Analýzu spánku zaisťuje HUAWEI TruSleep™2.0, ktorý dokonca zvláda diagnostikovať šesť bežných typov porúch spánku a ponúkne aj viac ako 200 odporúčaní pre lepší spánok.

O monitorovanie srdcového tepu 24/7 sa zase stará HUAWEI TruSeen 3.5™, ktorý upozorní na akékoľvek neštandardné výkyvy. Pre mobilné telefóny s Androidom je potom pripravená tiež funkcia HUAWEI TruRelax™ pre nepretržité zaznamenávanie psychickej aj fyzickej záťaže organizmu. Všetky dáta o našom zdraví potom môžeme na smartfóne synchronizovať s aplikáciou Huawei Health, ktorá podporuje ako iOS, tak Android.

honor magic watch 2; smart hodinky; smartwatch; nositeľná elektronika; wearables
Smart hodinky Honor Magic Watch 2 sú vybavené čipom Kirin A1

Honor MagicWatch 2 – špecifikácie, dostupnosť a cena

Médiá aj zákazníci si rýchlo všimli, že Honor MagicWatch 2 sa nečakane podobajú hodinkám Huawei Watch GT 2, ktoré sú vlastne od rovnakej spoločnosti. Totožné sú veľkosťou puzdier a displejov, rozlíšením aj typom panelu. Úplne zhodná je aj výdrž, čip, Bluetooth 5.1, vodotesnosť 5 ATM, všetky aplikácie a okrem remienka tiež celkový dizajn. Sú tieto hodinky tak dokonalé, že už ich nie je možné vylepšiť, alebo výrobca jednoducho nič nové nevymyslel? To necháme na zváženie čitateľa.

Prvá vlna predaja smartwatch Honor MagicWatch 2 započne už 12. decembra 2019 v 20 štátoch po celom svete. A zatiaľ čo napríklad Spojené štáty, Švédsko alebo Slovensko sa hodiniek nedočkajú, Česká republika v onom dátume inteligentné hodinky získa. Odporúčaná cena začína na 179 eurách pri 42 mm verzii a 189 eurách pri väčšej, 46 mm veľkosti.

Na výber je pritom z niekoľkých spracovaní. Pri 46 mm máme na výber z Charcoal Black (čierne telo, čierny remienok) a Flax Brown (strieborné telo, hnedý remienok). 42 mm variant sa pre zmenu vyrába v Agate Black (čierne telo aj remienok) a Sakura Gold (zlaté telo aj remienok). Zatiaľ nemáme správy o tom, či v SR budú všetky verzie, je to ale vysoko pravdepodobné.

Honor Magic Watch 2 odhaľujú dizajn

Informácie o chystanej novinke Honor Magic Watch 2 sa v poslednej dobe začínajú hromadiť. Po skoršom zverejnení náčrtu smart watch, ktorý potvrdil okrúhly displej a veľkosť 46 mm, sme sa dočkali odhalenia dátumu predstavenia a nakoniec aj prvých reálnych fotografií produktu. Z nich je v podstate už na prvý pohľad zrejmé, že smart hodinky Honor Magic Watch 2 zachovávajú dizajn svojho predchodcu a nepúšťajú sa do žiadnych radikálnych zmien.

Len niekoľko hodín pred vydaním tohto textu navyše server TechRadar získal hneď tri fotografie, ktoré vzhľad a spracovanie hodiniek podrobne odhaľujú. Honor Watch Magic 2 sú na rozdiel od prvého modelu sfarbené do odtieňov čiernej. Zjednotený bol tiež nápis na prednej strane, kde bielu a červenú vystriedala bielosivá. Hodinky vďaka tomu pôsobia moderne, minimalisticky a predovšetkým štýlovo. TechRadar však zároveň uznáva, že k dispozícii nakoniec môžu byť aj ďalšie farebné varianty, o ktorých zatiaľ jednoducho nevieme. Tiež prvý model je napokon k dispozícii hneď v troch farebných verziách.

honor magic watch 2; smart hodinky; smartwatch; nositeľná elektronika; wearables
Už skôr zverejnený náčrt smart hodiniek Honor Magic Watch 2.

Nové ovládanie a výkonný procesor?

Niektoré špekulácie hovoria o novom type ovládania, v ktorom by svoju úlohu mali zohrať tiež bočné tlačidlá. Z hľadiska výkonu by potom inteligentné hodinky Honor Magic Watch mali byť vybavené moderným procesorom Kirin A1. Ten bol pritom odhalený až v septembri a pochváliť sa môže napríklad podporou Bluetooth 5.1 alebo Bluetooth LE 5.1. Žiadne z uvedených informácií však zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené, a v tejto chvíli tak ide o číre špekulácie.

Spoločnosť Honor na trh síce uviedla už niekoľko fitness náramkov, avšak na poli smartwatch zostávajú spomínané Honor Magic Watch úplne osamotené. O to viac si zrejme výrobca dá záležať na druhom modeli, na ktorom záleží jeho povesť v tomto segmente.

honor magic watch 2; smart hodinky; smartwatch; nositeľná elektronika; wearables
Fotografia Honor Magic Watch 2 zverejnené serverom Techradar.com.

Hoci o smartwatch Honor MagicWatch 2 nevieme prakticky nič, ich vzhľad dokáže skutočne zaujať. Na ďalšie podrobnosti si však budeme musieť počkať do ďalších únikov, prípadne do 26. novembra, kedy majú byť MagicWatch 2 oficiálne odhalené. Zatiaľ si môžete prezrieť našu aktuálnu ponuku prostredníctvom zeleného tlačidla nižšie.

Zdroje: TechRadar, Gizmochina

i Mohlo by vás zaujímať

Smart watch Honor MagicWatch 2 sú výbornými hodinkami v každom ohľade. Vydarený dizajn, AMOLED displej s vysokým rozlíšením, dlhá výdrž, vodotesnosť či rad štandardných aj nadštandardných funkcií. To všetko je pritom k dispozícii za relatívne nízku cenu, a rozhodne tak ide o jeden z najatraktívnejších modelov na trhu. Škoda len, že sa smart hodinky viac nelíšia od veľmi podobného modelu Huawei Watch GT 2.

Honor Band 5_Meteorite Black - Fitness náramok
Viac ako98%spoľahlivosť
-11%
Honor Band 5_Meteorite Black
Fitness náramok – s priamym meraním tepu zo zápästia, krokomer, výpočet kalórií, monitoring spánku, meranie rýchlosti, záznam trasy, pripojenie pomocou Bluetooth, s akcelerometrom, s gyroskopom, s oxymetrom, hodnota vodotesnosti 50 m (5 ATM), kompatibilný s Android a iOS

-11% 39 €
34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Späť do formy
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 7:00
Objednávací kód: HON004
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi