Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Nakŕmte si čítačku

HP DeskJet GT 5820 All-in-One Tank System (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

V poslednej dobe panuje na poli atramentových tlačiarní trend veľkokapacitných čiže tankových zásobníkov atramentu. Užívateľ tak nie je nútený neustále kontrolovať stav atramentu a riešiť obstaranie nových náplní. V mnohých prípadoch môžu prvé náplne dokonca vydržať aj po značnú časť životnosti tlačiarne. Spoločnosť HP prináša na náš trh tankové zásobníky s modelom HP DeskJet GT 5820. A tak som sa rozhodol ju pre vás v podrobnej recenzii dôkladne otestovať!

Čo sa v recenzii tlačiarne HP DeskJet GT 5820 dočítate?

 1. Prvé dojmy z tlačiarne HP DeskJet GT 5820
 2. Nenápadný, ale elegantný dizajn
 3. HP DeskJet GT 5820 uvedie do prevádzky aj laik
 4. Prepojiteľnosť s tabletom alebo telefónom pomocou WiFi
 5. Inštalácia ovládačov, programová výbava a užívateľské rozhranie HP DeskJet GT 5820
 6. Ako prebiehalo testovanie tlačiarne HP DeskJet GT 5820 pre recenziu
 7. Prijateľná kvalita pri maximálnej úspore atramentu
 8. Ako rýchlo dokáže HP DeskJet GT 5820 tlačiť?
 9. Tisíce vytlačených strán na jeden cartridge
 10. Ďalšie funkcie multifunkčnej tlačiarne HP DeskJet GT 5820
 11. Záver recenzie – hodnotenie HP DeskJet GT 5820 All-in-One Tank System

Prvé dojmy z tlačiarne HP DeskJet GT 5820

Škatuľa, okrem samotného zariadenia HP DeskJet GT 5820, obsahuje dokumentáciu, inštalačné CD, atramentové náplne, samostatne balené tlačové hlavy, kábel na 230 V a USB kábel pre pripojenie k PC (čo rozhodne nebýva pravidlom).

Po vybalení HP DeskJet GT 5820 z krabice a z ochrannej fólie sa pred budúcim používateľom objaví nenápadne vyzerajúca čierna debnička, ktorá pôsobí na prvý pohľad kompaktne. V tejto podobe sa však tlačiareň nemožno používať, lebo je potrebné ešte vysunúť zásobník papiera v zadnej časti tlačiarne a vpredu lištu pre výstup hotových výtlačkov.

HP DeskJet GT 5820, tabule HP DeskJet GT 5820

Celková výška HP DeskJet GT 5820 potom presiahne 31 cm, s čím treba počítať najmä pri výbere vhodného umiestnenia tlačiarne. Škoda, že výrobca neumiestnil zásobník papiera do lepšie prístupnej spodnej časti. Navyše by sa tým obmedzilo riziko zapadnutia nepatričných predmetov do útrob prístroja.

Neprehliadnuteľný tankový zásobník

Výrazný prvok tvorí na pravej strane stroja rozmerný zásobník atramentov s neprehliadnuteľným uzáverom pre zaistenie atramentu pri presúvaní HP DeskJet GT 5820. Vďaka priesvitným bokom s vyznačenými ryskami maximálneho a minimálneho množstva by mal byť na prvý pohľad zrejmý stav zvyšného atramentu.

HP DeskJet GT 5820 HP DeskJet GT 5820, zásobníky inkoustu

Bohužiaľ len spočiatku. Po nejakej dobe dochádza k zachytávaniu atramentu na stenách a do nádržiek prestáva byť vidieť. Po naplnení fľaštičkou s udávanými 90 ml dosahuje hladina presne k ryske s hodnotou 80 ml. Zvyšných 10 ml náplne zatečie do útrob tlačiarne, nemusíte sa teda báť, že by objem fľaštičky neodpovedal.

Hornú plochu HP DeskJet GT 5820 tvoria iba veko skenera a ovládací panel s lesklými membránovými tlačidlami a jednoduchým nepodsvieteným displejom. Pri niektorých tlačidlách je prítomná drobná kontrolka, hlavné vypínacie tlačidlo má navyše príjemne bielo svietiacu ikonu napájania, ktorá informuje o pripravenosti k tlači.

Tlačiareň s nenápadným, ale elegantným dizajnom

Hodnotenie samotného dizajnu je vždy záležitosťou vkusu konkrétneho jedinca. HP DeskJet GT 5820 nevybočuje zo súčasného trendu prevládajúcej čiernej farby. Výrobca zvolil materiály s prakticky matnou povrchovou úpravou, lesklé sú iba okraje skenera a tlačidlá. Pekné a hladko zaoblené tvary pôsobia elegantne a zároveň nenápadne. Pre zariadenie, ktoré má byť na očiach dennodenne, je to ideálna voľba.

HP DeskJet GT 5820

Pekne je vyriešený detail s priesvitným uzatváraním otvoru pre zásobník papiera v zloženom stave. Škoda len onoho prídavku na tlačiarni HP DeskJet GT 5820 v podobe zásobníkov atramentov, ktorý pôsobí trochu rušivo. Je jasné, že ucelený rad tlačiarní zladených v jednotnom štýle chcel výrobca narýchlo doplniť o moderný tankový systém.

HP DeskJet GT 5820 uvedie do prevádzky aj úplný laik

Prvé kroky nového majiteľa zariadenia sa snaží výrobca čo najviac zjednodušiť. V užívateľsky prívetivom tlačenom návode je prehľadne, krok za krokom, popísaný postup uvedenia tlačiarne HP DeskJet GT 5820 do prevádzky. Zvládnuť by ho mal bez najmenších problémov i úplný laik.

Kritickým bodom je dopĺňanie atramentu. Počas odisťovania prelepky na atramentových fľaštičkách môže pri istej dávke neopatrnosti dôjsť k zašpineniu prstov, prípadne až k vyliatiu celej nádobky. Následky na nábytku či oblečení potom môžu byť veľmi nepríjemné. Samotný proces doplňovania je už bez problémov, pretože plniace hrdlá sú opatrené špeciálnou membránou.

HP DeskJet GT 5820, cartrige

Prepojiteľnosť s tabletom alebo telefónom pomocou WiFi

Tlačiareň HP DeskJet GT5820 disponuje okrem klasického USB tiež WiFi rozhraním. Podporované sú všetky najrozšírenejšie operačné systémy, a tlač je možná dokonca prostredníctvom cloudových služieb priamo od HP alebo od Googlu. Podporovaný je aj WiFi Direct pre priame prepojenie tlačiarne a napríklad tabletu.

Inštalácia ovládačov, programová výbava a užívateľské rozhranie HP DeskJet GT 5820

Inštalácia ovládačov HP DeskJet GT 5820 do počítača nie je o nič ťažšia ako uviesť tlačiareň do prevádzky. Stačí len vložiť pribalené CD do optickej mechaniky počítača, alebo zo stránok výrobcu stiahnuť inštalačný súbor. Samotná inštalácia prebieha úplne automaticky, používateľ sa nemusí o nič starať.

Na odkazovaných stránkach vás čaká jednoduchý sprievodca v českom jazyku vedúci k rýchlemu stiahnutiu necelých 80 MB. Po inštalácii je všetko pripravené pre pripojenie tlačiarne HP DeskJet GT5820.

Užitočný sprievodca nastavením

Sprievodca pripojením vám následne pomôže s konečnou konfiguráciou tlačiarne HP DeskJet GT 5820. V niektorých prípadoch je nutné prepojiť tlačiareň s počítačom cez USB kábel. Berte však ohľad na to, že dodávaný USB kábel meria iba jeden meter. Po dokončení môžete tlačiareň začať okamžite používať.

Súčasťou inštalácie je aj aplikácia HP Smart slúžiaca napríklad na ovládanie skenovania, nastavenia alebo napríklad základnú údržbu zariadenia (čistenie, kalibrácia). Celková funkčnosť aplikácie trochu viazne a aplikácia pôsobí neprehľadne. Narazil som napríklad na problém s nefungujúcou detekciou spotrebného materiálu.

HP DeskJet GT 5820

Neprehľadná mi prišla správa tlačiarní, z ktorej sa mi navyše nedarilo odstrániť už nepoužívané stroje. Dúfam, že budúca aktualizácia z Windows Store tento neduh odstráni. Podobná aplikácia je dostupná v príslušných obchodoch ako pre Android, tak pre iOS.

Bezdrôtová tlač

Nastavenie tlačiarne HP DeskJet GT 5820, po komplikovanejšom zistení jej sieťovej adresy, je tiež možné cez webové rozhranie, ktoré sa pre svoju podrobnosť bude hodiť najmä pri prevádzke v netypických sieťach alebo firmách. Treba ešte podotknúť, že WiFi modul si napríklad neporadí v sieťach so vzdialenou autorizáciou.

Krátko som otestoval aj mobilnú tlač z Androidu. Tu som na žiadny problém nenarazil a všetko prebiehalo tak, ako by malo.

Ako prebiehalo testovanie tlačiarne HP DeskJet GT 5820 pre recenziu

Najdôležitejšou charakteristikou každej tlačiarne je pochopiteľne kvalita výstupu, a preto som sa pri HP DeskJet GT 5820 zameral na túto časť najviac. Pre testovanie som použil niektoré z voľne dostupných testovaných dokumentov ISO. Testy som vo väčšine prípadov prevádzal s bežným kancelárskym papierom, ale pre niektoré triky som použil aj špeciálny papier pre atramentové tlačiarne, alebo fotopapier.

Tlačiareň HP DeskJet GT 5820 v ovládači ponúka jednak výber použitého papiera, a jednak tri stupne kvality tlače (Koncept, Normálny a Najvyšší). Oboje nastavenia možno medzi sebou ľubovoľne kombinovať. Pre niektoré typy papierov možno zapnúť bezokrajovú tlač. Vzhľadom k veľkému počtu možností som sa rozhodol podrobne preveriť predovšetkým tlač na bežný kancelársky papier. Tlač na iné druhy papierov som testoval s cieľom posúdiť maximálnu možnú kvalitu.

HP DeskJet GT 5820

Prijateľná kvalita pri maximálnej úspore atramentu

Prvou testovanou tlačou som chcel preveriť kvalitu tlače bežných dokumentov. V režime najnižšej kvality „Koncept“ pôsobí text vyblednuto a rozmazane, podobne ako na starej ihličkovej tlačiarni. Text je však bez problémov čitateľný a svojmu účelu rýchleho náhľadu s minimálnou spotrebou atramentu plne vyhovie.

„Normálny“ stupeň kvality by už mal plne postačovať pre bežne tlačené dokumenty. Text je ostrejší a sýtejší, a len pri podrobnom skúmaní je znateľný tlačový raster. V režime „Najvyššej kvality“ je za cenu nižšej rýchlosti text dokonale sýty a ostrý.

HP DeskJet GT 5820, dokument HP DeskJet GT 5820, dokument HP DeskJet GT 5820, dokument
V režime „Koncept“ sa tlačí veľmi rýchlo, bohužiaľ, farby dokumentu sú znateľne vyblednuté. V režime „Najvyššej kvality“ sú už farby nádherne sýte, samozrejme za cenu pomalej tlače. Nenásilný kompromis so slušným pomerom rýchlosť/kvalita tlače ponúka „Normálny“ režim.

Čo ma však zarazilo, je občasná chyba tlače pri HP DeskJet GT 5820, a to pri všetkých režimoch kvality aj režimu použitého papiera. Pôvodne som to prisudzoval náhodným chybám, ale po vykonanom čistení a niekoľkonásobnom opakovaní tlače sa identické chyby objavili na úplne rovnakých miestach. Podľa výrobcu ide o chybu recenzovaného kusu, spôsobenú zrejme prevozom tlačiarne. Ostatných predávaných kusov by sa teda nemala týkať.

HP DeskJet GT 5820
Občasne rozmazaná tlač

Ďalší test mal preveriť kvalitu vykrytia jednoliatych plôch a farebné podanie. Tu som bohužiaľ zažil najväčšie sklamanie. Tlač konceptu sa nedá očakávať na špičkovej úrovni, ale HP DeskJet GT 5820 tu vyložene zlyháva. Plochy sú nerovnomerne vykryté a jednotlivé riadky pohybu hlavy sa mierne prekrývajú. Najmä pri čiernej farbe sa zdá, že systém nestíha dodávať potrebné množstvo atramentu. Sýtosť zodpovedá nastavenému režimu.

Pri nastavení režimu na „Normálny“ úplne mizne problém s prekrývaním riadkov, avšak jednoliatosť plôch stále pokrivkáva, a pre zmenu sa objavuje najmä na ostrých hranách farebných plôch zvýraznenie obrysov tmavším odtieňom.

Na najvyššom stupni nastavenej kvality už miznú všetky neduhy. Ostrosť aj vykrytie sú dokonalé.

HP DeskJet GT 5820, dokument HP DeskJet GT 5820, dokument HP DeskJet GT 5820, dokument
Pokiaľ zvolíte aj v prípade farebnej tlače režim „Normálny“, takmer určite nebudete výslednou kvalitou sklamaný.

Atramentová tlač ako taká má pri tlači na obyčajný kancelársky papier problém docieliť vysokých sýtostí farieb. Súvisí to s množstvom pigmentu, ktoré je papier schopný absorbovať, a nie inak je tomu pri tlačiarni HP DeskJet GT5820. Tá však v rámci týchto obmedzení dokáže v režime „Najvyššej kvality“ vykresliť ľúbivo sýte farby.

V oblasti farebnosti je tu znateľný nedostatok vernosti červenej farby, ktorá pôsobí mdlým dojmom s tehlovým nádychom. Podobne je modrá farba posunutá mierne k fialovej a žltá k okrovej.

i Viete, ako sa správne starať o tlačiareň? Náš poradca vám v tom pomôže. Ako predĺžiť život tlačiarne?

Tlač fotografií na špeciálne atramentové papiere

Čo môže byť pri tlači jednotlivých farieb miernym nedostatkom, môže byť pri tlači fotografií istým pozitívom. Uvedené posuny dávajú fotkám teplejší nádych, čím pôsobia ľúbivejšie a živšie. Napriek tomu je celková tlač zariadenia HP DeskJet GT 5820 trochu pastelovejšia, ale majme na pamäti, že ide o tlač na obyčajný kancelársky papier, ktorý je najmä pre atramentovú tlač fotografií všeobecne nevhodný.

Pri použití špeciálneho atramentového papiera sa situácia mení. Špecializované papiere sú prispôsobené pre prijatie väčšieho množstva atramentu, a tým pádom pôsobí tlač oveľa lepšie. Tlačiarni HP Deskjet GT5820 taký papier vyložene prospieva. Bez ohľadu na nastavený režim tlače sú text aj farby o znateľný kus sýtejšie a aj obyčajným pohľadom ostrejšie.

i Nie je papier ako papier. Ak požadujete kvalitný výstup, potrebujete kvalitný papier. Ako vybrať papier do tlačiarne?

V tomto prípade je aj najrýchlejší režim „Koncept“ (pre obyčajný papier) o poznanie použiteľnejšie ako v začiatku testovania. Nastavením vyšších režimov v kombinácii so špeciálnymi papiermi možno docieliť výbornej kvality.

Ostatne kombináciou nastaveného režimu a použitého papiera možno aj na hociktorý kancelársky papier vytlačiť na tlačiarni HP DeskJet GT 5820 pekné obrázky či výraznejší text, len je potrebné najmä pri väčších plochách počítať s možnosťou zvlnenia papiera alebo rozmazania v dôsledku neprimeraného množstva atramentu.

Fotografie vytlačené na špeciálny papier v „Najvyššej kvalite“ možno už bez hanby ukladať do rodinných fotoalbumov alebo použiť ako obrázky na nočný stolík či na stenu. Jedinou daňou, ktorá sa platí za kvalitu, je vyššia spotreba atramentu a tiež čas.

Počas spracovávania vytlačených testov som si chcel určitú časť označiť zvýrazňovačom, čím som narazil na jeden nie celkom príjemný jav. Ukázalo sa, že aj dlhšiu dobu odloženú tlač je ľahké fixkou rozmazať.

Ako rýchlo dokáže HP DeskJet GT 5820 tlačiť?

Hoci rýchlosť nie je pri atramentových tlačiarňach tým najsledovanejším parametrom, bolo by nemilé, keby napríklad vytlačenie jedného listu trvalo príliš dlho. Špecifikácie výrobcu udávajú rýchlosť 8 str./min v čiernobielej tlači a 5 str./min vo farbe.

Pre orientačné meranie rýchlosti tlače som vytlačil trikrát rovnakú stránku ISO IEC 19752 čiernobielo. Čas som meral od okamihu začatia tlače. Opäť som tlačil v režime pre obyčajný papier postupne ako „Koncept“, „Normálny“ a „Najvyššiu kvalitu“. Výsledky sú nasledovné:

HP DeskJet GT 5820, dokument

Čiernobiela tlač

Režim „Koncept“: 23 s (cca 8 str./min)

Režim „Normálny“: 53 s (cca 3 str./min)

Režim „Najvyšší“: 3 min 32 s (cca 0,8 str./min)

HP DeskJet GT 5820, dokument

Farebná tlač

Režim „Koncept“: 35 s (cca 5 str./min) – zodpovedá hodnotám výrobcu

Režim „Normálny“: 1 min 19 s (cca 2 str./min)

Režim „Najvyššia kvalita“: 4 min 32 s (cca 0,6 str./min)

Udávané hodnoty súhlasia so špecifikáciami, ale len za predpokladu použitia najrýchlejšieho možného režimu. Ten je však, ako som spomenul vyššie, pre bežnú tlač v podstate nepoužiteľný. Zvýšenie kvality značí citeľné spomalenie tlače.

Pre dokreslenie som na záver z HP DeskJet GT 5820 vytlačil celostránkovú fotografiu na najlepší lesklý fotopapier v „Najvyššej kvalite“. Táto vôbec najpomalšia tlač trvala orientačne 6 minút 14 sekúnd. Hoci to nie je krátka doba, v kontexte predošlých meraní by som čakal horší výsledok.

Je vidieť, že rýchlosť nepatrí k prednostiam tejto tlačiarne, a ani to pri modeli HP Deskjet GT 5820 nie je vyzdvihovaný parameter. Pre občasnú tlač v malej kancelárii, alebo ešte lepšie vytlačení napríklad referátu do školy, sú to hodnoty dostačujúce.

Tisíce vytlačených strán na jednu cartridge

Jedna náplň originálneho atramentu by mala vydržať na 5 000 strán čiernobielej tlače a tri oddelené náplne vydržia asi na 8 000 strán farebnej tlače. Tieto údaje boli počítané pravdepodobne na režim „Koncept“, takže pri použití iného režimu výťažnosť tlače klesá.

Aj tak ide rozhodne o pekné čísla. Samotný pohľad na ceny náplní do bežných tlačiarní v porovnaní s atramentmi do tankových systémov prezrádza, na koho strane je ekonomika. Pre príklad uvádzam porovnanie atramentov pre tankový systém a náplní pre náhodne vybranú atramentovú tlačiareň klasického typu.

Model tlačiarneTankový systém HP DeskJet GT 5820Klasický systém HP DeskJet 3700
Čiernobiela tlač (výťažnosť)5 000360
Farebná tlač (výťažnosť)8 000200
Cena cartridge7 €9,50 – 11,50 €
Cena za jednu stránku (čiernobiely výtlačok)0,0015 €0,0319 €
Cena za jednu stránku (farebný výtlačok)0,0023 €0,0488 €

Ďalšie funkcie multifunkčnej tlačiarne HP DeskJet GT 5820

Keďže je HP DeskJet GT 5820 multifunkčným zariadením, môže slúžiť aj ako skener alebo kopírka. Avšak úprimne povedané, tieto dve funkcie sú tu naozaj len ako doplnok. Skener má najvyššie možné rozlíšenie 300 dpi, čo je dobré nanajvýš na prácu s textom.

Ovládanie, ktoré prebieha z aplikácie HP Smart, je prehľadné a umožňuje v prednastavených formátoch vybrať oblasť skenovania. Ručne to však bohužiaľ nemožno. Naskenovaný dokument z HP DeskJet GT 5820 možno uložiť vo formátoch PDF a JPEG bez ďalších spresnení. Kopírovanie prebieha stlačením príslušného tlačidla, ktorým sa určí, či bude kópia farebná alebo čiernobiela, prípadne viacnásobným stlačením zvýšenie počtu kópií. Samotné kopírovanie je veľmi svižné a tlač zodpovedá kvalite v „Normálnom režime“.

Súčasťou inštalácie je aj softvér HP Photo Creations, teda mal by byť. Osobne sa mi ho podarilo korektne stiahnuť a nainštalovať až úplne oddelene od inštalácie ovládačov. Software ponúka jednoduché vytváranie rôznych obrazových dokumentov v podobe albumov, koláží, kalendárov a pod. Výber je pomerne široký, a možno ho dokonca o niektoré funkcie obohatiť nákupom doplnkov od 4 do 9 € priamo v aplikácii.

Záver recenzie – hodnotenie HP DeskJet GT 5820 All-in-One Tank System

Pokiaľ by som mal všetky svoje doterajšie poznatky zhrnúť, javí sa mi tlačiareň HP DeskJet GT 5820 ako zaujímavá voľba. Podobných zariadení na trhu zatiaľ nie je veľa. Neoplýva síce oslňujúcou kvalitou tlače, ale rozhodne ide o značne ekonomickú voľbu. Jediným naozaj významným neduhom sú spomínané chyby tlače, ale či ide o vadu kusa, alebo systémovú chybu, si netrúfam v tejto chvíli posúdiť.

Tlačiareň HP DeskJet GT 5820 urobí najlepšiu službu tým, u ktorých prevažuje potreba tlače bežných dokumentov a zároveň tlačia často alebo vo veľkom množstve. Pre častejšiu tlač fotografií v špičkovej kvalite možno potom na trhu nájsť vhodnejšie zariadenie.

HP DeskJet GT 5820

HP DeskJet GT 5820 All-in-One Tank System

Multifunkčné tlačiarne

Tlačiareň HP DeskJet GT 5820 sa hodí pre ľudí, ktorí chcú často tlačiť s minimálnymi nákladmi. Vyššia cena tlačiarne je vykúpená nižšími výdavkami za náplne.

Klady

 • Pekný dizajn
 • Ostrosť a sýtosť na kancelárskom papieri v režime „Najvyššej kvality“.
 • Kapacita atramentových náplní
 • Jednoduchosť obsluhy
 • Bezdrôtové pripojenie WiFi
 • Možnosť tlačiť z mobilných zariadení alebo cloudu

Zápory

 • Nerovnomerné krytie v „Normálnom“ režime
 • Pomalá tlač
 • Občasné chyby tlače
 • Nie je vstavaný duplex pre obojstrannú tlač
 • Tlač sa vlhkom rozmazáva (napríklad zvýrazňovačom)
 • Nie celkom verné farby
Miloš Korejs
Volám sa Miloš Korejs a v obore tlačiarní sa pohybujem už od roku 1999. Postupom času som mal možnosť zoznámiť sa s produktmi firiem ako sú Sanyo, Utax, Canon, HP alebo napríklad Brother. Spočiatku išlo predovšetkým o analógové kopírky, ale rozvoj digitalizácie nemohol minúť ani odbor tlačiarní, resp. multifunkčných zariadení. V spojení s využívaním najrôznejších softvérových produktov sa tak z obyčajného technika stáva tak trochu aj tzv. "ajťák".
HP M0H56AE č. GT52 - Cartridge
Viac ako99%spoľahlivosť
HP M0H56AE č. GT52
Cartridge – žltá, pre HP DeskJet GT 5810 All-in-One Printer, HP DeskJet GT 5820 All-in-One Printer, HP Smart Tank 530, výťažnosť 8 000 strán

7,79 € bez DPH 6,49 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: SB230g1e
HP M0H55AE č. GT52 - Cartridge
Viac ako99%spoľahlivosť
HP M0H55AE č. GT52
Cartridge – purpurová, pre HP DeskJet GT 5810 All-in-One Printer, HP DeskJet GT 5820 All-in-One Printer, HP Smart Tank 530, výťažnosť 8000 strán

7,79 € bez DPH 6,49 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: SB230g1d
HP M0H54AE č. GT52 - Cartridge
Viac ako99%spoľahlivosť
HP M0H54AE č. GT52
Cartridge – azúrová, pre HP DeskJet GT 5810 All-in-One Printer, HP DeskJet GT 5820 All-in-One Printer, HP Smart Tank 530, výťažnosť 8000 strán

7,79 € bez DPH 6,49 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 10 ks
Môžete mať dnes od 13:30
Objednávací kód: SB230g1c
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi