Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Predĺžili sme otváraciu dobu našich predajní, ale ak nemáte cestu okolo, objednávky nad 160 Eur stále doručujeme zadarmo!

Black friday Obchodník roka 2019

HP Sprocket, vrecková tlačiareň nielen na cesty (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Vreckové tlačiarne sú v posledných rokoch stále obľúbenejšie, a to predovšetkým u mladšej generácie používateľov, ktorá opäť objavuje kúzlo tlačenej snímky. Uplatnenie nájde taká tlačiareň tiež na oslavách a pri spoločenských udalostiach. Na rozdiel od fotoaparátov na princípe Polaroidu, z ktorých hneď po vyfotení vyjde hotová fotografia, majú totiž samostatné tlačiarne omnoho univerzálnejšie použitie. Jednu z takýchto horúcich noviniek v oblasti prenosných tlačiarní sme pre vás otestovali. Ako tlačiareň HP Sprocket obstála v našej recenzii?

Čo vám naša recenzia o tlačiarni HP Sprocket odhalí?

 1. Vrecková tlačiareň, alebo okamžitá fotografia?
 2. HP Sprocket je elegantná v každom detaile
 3. Ovládanie a pripojenie HP Sprocket
 4. HP Sprocket a toner? Nie, stačí vložiť len fotopapier
 5. Tlač jedným kliknutím vďaka aplikácii HP Sprocket
 6. HP Sprocket tlačí rýchlosťou blesku
 7. Záver recenzie – hodnotenie HP Sprocket

Vrecková tlačiareň, alebo okamžitá fotografia?

Veľkým hitom uplynulého roka bol, okrem iného, práve jeden z instantných fotoaparátov značky Polaroid – tieto fotoaparáty používajú namiesto klasického negatívneho filmu tzv. instantný film, ktorý je okamžite po nasnímaní vyvolaný, takže finálnu fotografiu držíte v ruke počas niekoľkých okamihov.

Polaroid Snap využíval novú technológiu tlače, tzv. Zero Ink (ZINK). Hoci sú fotoaparáty radu Polaroid Snap stále v predaji, samostatná tlačiareň môže byť univerzálnejším riešením. Bez akýchkoľvek problémov k nej totiž prostredníctvom rozhrania Bluetooth pripojíte aj niekoľko mobilných telefónov alebo tabletov (vždy však bude prijímať dáta len z jedného zariadenia) a môžete ľubovoľne tlačiť svoje fotografie.

HP Sprocket; mobilná tlačiareň; červenáHP Sprocket; mobilná tlačiareň; červenáHP Sprocket; mobilná tlačiareň; červená

Mobilná tlačiareň HP Sprocket Photo Printer je v predaji aj v peknej červenej farbe.

HP Sprocket je elegantná v každom detaile

Tlačiareň HP Sprocket je veľmi malé a kompaktné zariadenie (s rozmermi 116 × 75 × 23 mm a váhou 170 gramov), ktoré na prvý pohľad zaujme elegantným dizajnom, ktorý sa nesie v duchu značky Apple. Vybrať si môžete z bieleho a čierneho farebného vyhotovenia. Telo HP Sprocket je celoplastové. Ide však o solídny plastový odliatok, ktorý je vizuálne rozdelený na dve časti kontrastným pruhom v bronzovej, respektíve striebornej farbe (záleží na vami zvolenom farebnom variante).

Tlačiareň HP Sprocket

Vrecková tlačiareň HP Sprocket vsádza na ľahkú prenosnosť, uplatnenie tak nájde na oslavách a spoločenských udalostiach.

Továrenské spracovanie tlačiarne HP Sprocket je veľmi dobré a len ťažko by ste hľadali prípadné ostrapkanie, nezačistené hrany alebo vôľu v miestach, kde na seba doliehajú dva diely krytu. Lesklá povrchová úprava so sebou nesie všetky plusy aj mínusy – pekný dizajn je vykúpený ľahko vznikajúcimi menšími škrabancami a (primárne v prípade čierneho vyhotovenia) zanechávajúcimi odtlačkami prstov. V balení bohužiaľ nie je žiadne transportné vrecko alebo puzdro. Kvôli bezpečnosti transportu je na tele tlačiarne len minimum ovládacích prvkov. Všetka komunikácia a nastavovanie tlačiarne sú zabezpečované bezdrôtovo.

HP SprocketHP Sprocket

Kompaktné rozmery HP Sprocket sú hlavnou, nie však jedinou prednosťou tlačiarne.

Ovládanie a pripojenie HP Sprocket

Na jednej z kratších strán je micro USB konektor na nabíjanie vstavaného akumulátora. Vedľa neho potom očko na upevnenie zápästného pútka, malý otvor na prípadný reset zariadenia a dvojica LED indikujúca nabíjanie a aktuálny stav tlačiarne. Na dlhšej strane HP Sprocket nájdete tlačidlo na zapnutie/vypnutie tlačiarne.

HP SprocketHP Sprocket

Účelný a elegantný, taký je dizajn HP Sprocket.

Fotopapiere sa vkladajú do zásobníka pod vekom. Ten pojme celkovo 30 fotopapierov veľkosti 2 × 3 palca – cca 5 × 7,6 cm. Pri plnom nabití zvládne tlačiareň HP Sprocket vyrobiť až 50 fotografií. Zapnutie tlačiarne prebieha pridržaním vypínacieho tlačidla na niekoľko sekúnd, aby sa zabránilo nechcenému aktivovaniu počas prenášania. Veko tlačiarne je na svojom mieste pomerne solídne upevnené a pri prenášaní sa nemá šancu len tak oddeliť. Samotné odstránenie veka sa vykonáva opatrným ťahom nahor pri pohľade na logo HP, teda opačným smerom, než je výrez, odkiaľ odchádzajú vytlačené fotografie.

HP SprocketHP Sprocket

Fotopapiere sa vkladajú do zásobníka pod vekom HP Sprocket.

HP Sprocket a toner? Nie, stačí vložiť len fotopapier

Fotografie sa tlačia na špeciálny fotopapier určený do tlačiarní typu ZINK, ktorý sám o sebe obsahuje všetky farby potrebné pre výtlačok farebnej fotografie – netreba nič ďalšie. Stačí len otvoriť balenie fotopapierov a vložiť ich do tlačového zásobníka. Tlačiareň HP Sprocket pomocou technológie ZINK zahrieva fotopapier, na ktorom následne vzniká farebná fotografia. Výhodou tejto technológie je tiež vyššia oteruodolnosť a vodoodolnosť výsledných výtlačkov.

Každá fotografia má na zadnej strane samolepiacu vrstvu. Po odlepení krycej fólie môžete fotografiu nalepiť kamkoľvek sa vám zachce. Skvele sa svojou veľkosťou hodí do spomienkových albumov alebo napríklad na prilepenie na listový papier. Rovnako tak sa dajú fotografie použiť do rámčekov. Ak nalepíte fotografiu na tvrdší papier s podkladom z farebne sa opakujúcej textúry, vznikne veselá kombinácia fotiek do vašej zbierky.

HP SprocketHP Sprocket

Fotografie tlačí HP Sprocket na špeciálny fotopapier, pričom ten obsahuje všetko potrebné. Do tlačiarne tak nemusíte pridávať žiadnu farbu.

Tlač jedným kliknutím vďaka aplikácii HP Sprocket

Na používanie tlačiarne je potrebné najskôr do mobilného telefónu alebo tabletu nainštalovať rovnomennú aplikáciu HP Sprocket, ktorá je dostupná ako pre platformu Android v obchode Google Play, tak aj pre iOS v App Store. Po inštalácii vás program navedie k jednoduchému a rýchlemu spárovaniu tlačiarne s mobilným zariadením.

HP SprocketHP SprocketHP Sprocket

Na rýchlu a jednoduchú tlač je potrebné do vášho mobilného telefónu nainštalovať aplikáciu, ktorá je zadarmo dostupná pre systémy Android a iOS. Potom už stačí jedno kliknutie a HP Sprocket sa dá do práce.

V prostredí aplikácie si v galérii vyberáte fotografie, ktoré chcete vytlačiť. Vedľa galérii snímok priamo v smartfóne môžete aplikáciu prepojiť so sociálnymi službami Instagram, Facebook a Google fotky. Okrem výberu už hotových snímok môžete tiež z prostredia aplikácie zaobstarať fotografiu priamo pomocou vstavaného fotoaparátu vášho smartfónu. To, že túto možnosť aplikácia poskytuje, dáva efektne najavo aj tým, že pozadie hlavnej obrazovky aplikácie tvorí reálne snímaný obraz z fotoaparátu telefónu.

V prípade, že by ste chceli fotografiu pred tlačou upraviť, nájdete v aplikácii dostatok nástrojov na základné úpravy. Od regulácie jasu fotografie alebo zvýšenie jej sýtosti, efektov simulujúcich napríklad vzhľad starej fotografie, až po pridávanie rámčekov, textov či clipartov. Nikde však nie sú vidieť popisy jednotlivých funkcií, pretože program sa skôr spolieha na jednoznačne zrozumiteľné ikony. Ak niektorú nepoznáte, budete tak musieť jej funkciu najprv vyskúšať. Tým sa však vedľa úspory miesta na displeji zároveň rieši potreba lokalizácie aplikácie do iných jazykov. HP Sprocket totiž nie je v súčasnej dobe dostupná v slovenskom jazyku.

HP SprocketHP SprocketHP Sprocket

Aplikácia určená na ovládanie HP Sprocket disponuje aj základnými nástrojmi na úpravu vytvorených snímok.

HP Sprocket tlačí rýchlosťou blesku

Na tlač fotografie stačí kliknúť na ikonu tlačiarne a aplikácia zobrazí oznámenie o tlači. Ten začne prebiehať prakticky okamžite a približne do pol minúty je fotografia vytlačená, nech ste kdekoľvek. Výrobca odporúča po vytlačení fotografie počkať ešte niekoľko minút (3 – 5), ako s ňou bude možné manipulovať. Fotografia totiž na rozdiel od typickej Polaroidovej snímky neobsahuje biely rámček so širším okrajom na uchopenie na spodnej strane, pretože HP Sprocket tlačí bezokrajovo. Avšak, pri šikovnom uchopení za okraje snímke nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Stále však platí, že ak by ste fotku bezprostredne po vytlačení vzali do prstov, mohli by na potlačenej ploche zostať ich odtlačky.

Tlačiareň HP Sprocket

Ako odkryla naša recenzia, jednu snímku vytlačí vrecková tlačiareň do 30 sekúnd.

Výstup z prenosnej tlačiarne HP Sprocket je na veľmi dobrej úrovni. Výtlačok jednoznačne patrí medzi špičku medzi porovnateľnými ZINK tlačiarňami. Tlačiareň prekvapí skvelou farebnosťou, najmä ak je fotografia dodatočne upravená pomocou dostupných úprav v aplikácii. Avšak, nie je možné už z princípu očakávať dosiahnutie špičkovej úrovne profesionálnych fotografických laboratórií.

Oproti tým fotografia mierne zaostáva v detailoch, ale počas testovania sa tento fakt javil skôr ako výsledok spracovania mobilnou aplikáciou, ktorá fotografiu dodatočne upravuje na jednoduchší a rýchlejší prenos pomocou Bluetooth. To môže byť v budúcnosti vyriešené dodatočnými aktualizáciami aplikácie. Tlačiareň HP Sprocket neponúka žiadne ďalšie nastavenia, ktorými by sa dala kvalita tlače ovplyvniť. Jej ovládanie sa snaží byť rýchle, intuitívne a čo najjednoduchšie. Na účely, na ktoré je tlačiareň určená, kvalita fotografie úplne vyhovuje a tlačiareň väčšinu svojich zákazníkov určite milo prekvapí, vďaka čomu si s ňou užijú veľa zábavy.

HP Sprocket je ideálnym spoločníkom na detské oslavy, stretnutia s priateľmi alebo výpravy za dobrodružstvom, kedy môžete behom pár okamihov vytvoriť súpravu fotografií, ktorú budú ostatní môcť obdivovať. Obzvlášť pre mladšiu generáciu je tlačiareň HP Sprocket jednou z ciest, ako novým a neobvyklým spôsobom znovu prísť na chuť tlačeným fotografiám a rozvinúť svoju kreativitu. To všetko najmä vďaka skvelej prenosnosti, ktorú tlačiareň ponúka a schopnosti samolepiacej vrstvy každého jej fotopapiera.

Tlačiareň HP Sprocket

Záver recenzie – hodnotenie HP Sprocket

Hodnotenie 80 % Alza.sk

Hlavné parametre

Konštrukcia

90 %

Obrazová kvalita

75 %

Pomer cena/výkon

75 %

HP Sprocket; recenze; tiskárna

Klady

 • Veľkosť a dizajn
 • Rýchlosť tlače
 • Prenosnosť
 • Bezdrôtová tlač
 • Kompatibilita

Zápory

 • Vyššia cena fotopapiera
 • Jedna veľkosť papiera
 • Nemožnosť ovládať kvalitu tlače
 • V balení nie je ochranný obal
HP Sprocket Photo Printer biela - Mobilná tlačiareň
-23%
HP Sprocket Photo Printer biela exkluzívne
Mobilná tlačiareň – fototlačiareň, technológia tlače Zink, rozmery papiera 5×7.6cm, rýchlosť tlače fotografie za 42 sekúnd, hmotnosť 170g, Bluetooth

-23% 128 €
98,90 € bez DPH 82,42 €
Kúpiť
Black Friday
Posledných 14 ks
Môžete mať dnes od 17:00
Objednávací kód: PA005d9
HP Sprocket Photo Printer čierna - Mobilná tlačiareň
-23%
HP Sprocket Photo Printer čierna
Mobilná tlačiareň – fototlačiareň, technológia tlače Zink, rozmery papiera 5×7.6cm, rýchlosť tlače fotografie za 42 sekúnd, hmotnosť 170g, Bluetooth

-23% 128 €
98,90 € bez DPH 82,42 €
Kúpiť
Black Friday
Posledných 11 ks
Môžete mať zajtra od 10:45
Objednávací kód: PA005d8
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
Tipy na vianočné darčeky Zobraziť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi