Získajte doručenie ZADARMO na rok iba za 1 € mesačne! Viac informácií

AlzaPlus+ Alzákove TOPky

Ako vybrať hračku pre chlapca od 4 do 5 rokov

Zobraziť katalóg

U chlapcov v predškolskom veku jasne víťazí všetko, čo má kolesá alebo sa nejakým spôsobom premiestňuje, takže autíčka, motorky, vláčiky, lietadlá, traktory alebo bagre v akejkoľvek podobe sú jasnou voľbou. Malí pretekári zažijú adrenalínové dobrodružstvo pri pretekaní na autodráhe, dobrodružné povahy sa vydajú preskúmať praveký svet dinosaurov a nadšení stavitelia sa určite skvele zabavia so stavebnicou LEGO®. Nesmieme zabudnúť ani na Labkovú patrolu a jej akčné záchranárske príbehy psích hrdinov.

Ako vybrať hračku pre chlapcov

Pred výberom hračky pre chlapcov od 4 do 5 rokov si odpovedzte na tieto otázky:

 1. Aký typ hračky má chlapec v obľube?

 2. Vyberám hračku do izbičky alebo na vonkajšie aktivity?

 3. Je chlapec skôr domácim majstrom, dobrodruhom alebo športovým nadšencom?

 4. Má malý chlapec v obľube nejakú rozprávkovú postavičku?

Typy hrčiek pre chlapcov od 4 do 5 rokov

Stavebnica LEGO® od 4 rokov

Stavebnica LEGO® od 4 rokov

 • Rozvoj kreativity aj jemnej motoriky
 • Najobľúbenejšia stavebnica detí aj dospelých
 • Mnoho tematických súprav podľa záujmu detí

Kto by nepoznal stavebnicu LEGO® a nekonečné možnosti, ktoré ponúka deťom každého veku? Konkrétne potom pre chlapcov predškolského veku je určený rad LEGO® Classic, s ktorou si malí majstri postavia všetko podľa vlastnej fantázie, a rad LEGO® City, ktorej súčasťou sú atraktívne policajné aj hasičské súpravy, lietadlá a vrtuľníky, vlakové súpravy alebo rôzne druhy vozidiel. Okrem kreatívneho tvorenia si akční stavitelia môžu vymýšľať so svojimi výtvormi vlastné príbehy a situácie a užívať si tak samostatnú aj spoločnú hru s kamarátmi, súrodencami alebo rodičmi.

Autíčka

Autíčka

 • Rozvoj zručnosti aj fantázie
 • Reálne modely aj rozprávkové inšpirácie
 • Široký sortiment vozidiel všetkého druhu

Autíčko ako darček pre chlapcov je stávkou na istotu, ide totiž o jednu z najobľúbenejších a najcharakteristickejších hračiek vhodných pre tento vek. V ponuke nájdete klasické angličáky, hasičské aj policajné vozidlá, modely z kociek LEGO® či autíčka Hot Wheels, ktoré sa stali hitom posledných rokov a ku ktorým dokúpite aj rôzne dráhy alebo celé garáže. Ďalšou možnosťou sú RC autá na diaľkové ovládanie, ktoré zoženiete aj na vonkajšie využitie, a pokiaľ má dieťa v obľube príbehy animovaných hrdinov Labkovej patroly alebo Cars, ponúkajú sa aj tieto rozprávkové vozidlá.

Autodráhy

Autodráhy

 • Postav trať a usporiadaj preteky! 
 • Akčná zábava pre malých aj veľkých pretekárov
 • Mechanické, drevené, svietiace, elektrické aj diaľkovo ovládané typy

Autodráha je skvelým darčekom nielen pre chlapcov so súťažným duchom, ale aj pre malých konštruktérov, ktorí si sami zostavia vlastnú dráhu na akčné pretekárske dobrodružstvo. Vedľa klasickej elektrickej autodráhy typu Carrera s loopingami a križovatkami si deti s obľubou postavia aj autodráhu LEGO® alebo Hot Wheels. Svetelnými efektmi potom zaujmú v tme svietiace autodráhy a mechanické autodráhy zase disponujú vystreľovačom autíčok. Možností, ako prevetrať svoje autíčka, je skrátka plno, preto na nič nečakajte, vyrazte na štart a pustite sa do pretekania!

Hasiči a polícia

Hasiči a polícia

 • Hrdinovia detských sŕdc
 • Podpora príkladného správania
 • Široký výber rôznych hračiek, stavebníc aj kostýmov

Mnoho chlapcov práve v tomto veku zatúži byť neohrozeným policajtom, ktorý naháňa zákerných lotrov alebo bankových lupičov, alebo odvážnym hasičom statočne bojujúcim s ohnivými plameňmi. Premeňte ich detské sny na skutočnosť a kúpte im také hračky, s ktorými budú môcť svoje akčné dobrodružstvá prežívať okamžite. Policajné a hasičské autá, policajná pištoľ na hranie, autentické vysielačky, tematické stavebnice aj rôzne kostýmy a uniformy čakajú na malých hrdinov, ktorí už vedia, ako odvrátiť každé nebezpečenstvo a nastoliť potrebný poriadok a poriadok.

Dinosaury

Dinosaury

 • Veľjaštery mnohých podôb
 • Výprava do obdobia druhohôr
 • Súboj dobrých a zlých postáv

Máloktorý chlapec odolá kúzlu monštruóznych veľjašterov, ktorí sú s vycerenými zubami a vytasenými pazúrmi pripravení na boj so svojím nepriateľom. Brachiosaurus, Triceratops alebo obávaný Tyrannosaurus Rex znovu ožívajú v detských fantáziách a deti sa v ich prítomnosti prenášajú do obdobia druhohôr, aby tu preskúmali dávno vyhynuté druhy zvierat, divoké rastliny aj aktívne sopky. Figúrky dinosaurov sú stvárnené autenticky aj rozprávkovo, a táto téma je atraktívna aj pre stavebnicu LEGO®, ktorá má v ponuke aj niekoľko dinosaurích súprav.

Tlapková patrola

Labková patrola

 • Na motívy obľúbeného animovaného seriálu
 • Statoční psí hrdinovia v úlohe záchranárov
 • Rozmanitý sortiment hračiek aj doplnkov

Mená ako Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye sú deťom predškolského veku veľmi dobre známe. Vedia totiž, že títo parťáci spoločne tvoria neohrozený tím záchranárskych psíkov, ktorí nenechajú nikoho v núdzi a dokážu vyriešiť každý problém. Preto ich určite poteší, keď ich prekvapíte plyšovým kamarátom alebo figúrkou z tímu Labkovej patroly. S motívmi obľúbeného seriálu zoženiete aj autíčka, autodráhy, puzzle alebo maľovanky a k dispozícii sú aj doplnky na detskú párty alebo napríklad štýlové obliečky na príjemné zaspávanie.

Elektrické vozidlá

Elektrické vozidlá

 • Reálne vozidlá v zmenšenej verzii
 • Rýchlosť až 15 km/h
 • Bohatá doplnková výbava

Bude vaše dieťa pirát ciest, alebo skôr vyhliadkový vodič? To zistíte, ak mu kúpite vlastné elektrovozidlo, s ktorým sa bude môcť pohodlne prepraviť kamkoľvek si zmyslí. Niektoré modely sú také žihadlá, že dokážu vyvinúť rýchlosť až 15 km/h, iné idú skôr slimačím tempom okolo 3 km/h, takže sú ideálne pre začínajúcich vodičov. Ponuka elektrovozidiel je naozaj široká a okrem klasických športových, terénnych aj SUV áut s realistickými detailmi v nej nájdete aj policajné vozidlá, pretekárske motorky alebo farmárske traktory.

Traktúrky

Detské traktory

 • Pre malých farmárov
 • Ideálna hračka na záhradu
 • Podporuje pobyt na čerstvom vzduchu

Šliapacie traktory by nemali chýbať vo výbave malých farmárov, ktorí radi pomáhajú pri práci na záhrade. So svojím vozidlom si môžu užiť veľa zábavy pri vonkajšej prechádzke, alebo sa zapojiť a pomáhať pri jednoduchých záhradníckych úkonoch. Treba previezť lístie, drevo, alebo prepraviť opadané jablká? Pre malého traktoristu žiadny problém! Či už sa dieťatko aktívne zapojí, alebo sa bude len ľubovoľne prechádzať, trénuje svoju koordináciu a stabilitu a trávi svoj voľný čas vonku na čerstvom vzduchu.

Základné kritériá na výber hračky pre chlapcov od 4 do 5 rokov

Výber hračky podľa veku chlapca

Pre 4 – 5-ročných chlapcov by mali byť hračky zamerané na spoznávanie okolitého sveta a na zapájanie sa do činností dospelých.

 • Vhodné hračky do izbičky
 • V izbičke malého predškoláka väčšinou jasne dominujú autíčka a všetko s nimi spojené, ako sú autodráhy, garáže alebo servisné opravovne. Stavebnica LEGO® podporuje kreatívneho ducha, dinosaurí svet zase odkrýva historické okienko. Atraktívni sú stále policajti, hasiči aj ďalší hrdinovia, ktorí zachraňujú svet pred všetkými zločincami a dokážu odvrátiť každé nebezpečenstvo.

 • Vhodné hračky na von
 • Ak bude na chlapcov v tomto veku čakať vonku nejaký dopravný prostriedok v podobe elektrického vozidla alebo šliapacieho traktoru, určite zabudnú na domáce povaľovanie a s nadšením zasadnú za volant, aby sa vydali na dobrodružnú prechádzku.

Ako spoznať bezpečnú hračku

Pri všetkých hračkách je potrebné dbať na ich bezpečnosť a zdravotnú neškodnosť. Kupovať by sme preto mali len schválené hračky s označením CE podľa Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2009/48/ES z 18. júna 2009 o bezpečnosti hračiek. Tá rieši hlavne vhodnú konštrukciu hračiek, použitie nehorľavých a zdravotne neškodných materiálov a ďalšie potrebné bezpečnostné požiadavky.

Starostlivosť o hračky pre chlapcov od 4 do 5 rokov

Hračky pre deti z rôznych materiálov vyžadujú špecifickú údržbu.

 • Drevené hračky

Drevené stavebnice alebo autodráhy postačí raz za čas utrieť vlhkou handričkou od prachu, drevo by sa nemali príliš namáčať.

 • Plastové hračky

Plastové hračky sa udržiavajú veľmi ľahko, dajú sa totiž umývať pod tečúcou vodou alebo na ne použiť vhodné čistiace prostriedky.

 • Plyšové hračky

Plyšáky a hračky z textilu sa odporúča pravidelne vyprať, zbavíte sa tak nachytaného prachu aj prípadných roztočov.

Aké hračky sú najvhodnejšie z hľadiska vývoja dieťaťa?

Rozvoj dieťaťa podporte hračkami, ktoré rozvíjajú jeho fantáziu a tvorivosť. Môžu to byť rôzne skladačky, hlavolamy alebo spoločenské hry, pri ktorých sa dieťa dozvedá nové informácie a ktoré potom následne pri hre aplikuje. Roky už k veľmi obľúbeným stavebniciam patria kocky LEGO® a odborníci túto aktivitu podporujú, pretože prispieva ako k zlepšovaniu jemnej motoriky, tak k rozvoju kreatívneho myslenia. Žiadna hračka však nenahradí čas dieťaťa aktívne strávený s rodičmi, preto sa s deťmi hrajte, tvorte a skladajte spoločne.

Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií