LEGO Friends

Stavebnice LEGO v premenách času III – LEGO súčasnosti inšpiruje a rozvíja

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Firma LEGO sa na prelome nového tisícročia musela popasovať s doteraz nepoznanou výzvou. Prvýkrát vo svojej histórii vykazovala veľké finančné straty. Vďaka zmene firemnej stratégie sa jej ale pomerne rýchlo podarilo vrátiť späť do plusových čísel. Spoločnosť sa zo zakopnutia na začiatku milénia poučila. LEGO vyrába stavebnice, ktoré presne zodpovedajú schopnostiam a potrebám súčasných detí. Spoločnosť stavila na inteligentné inovácie a všíma si aktuálne trendy. V našom článku sa zameriame na najdôležitejšie míľniky spoločnosti LEGO posledných rokov. Predstavíme si najzaujímavejšie rady z tohto obdobia aj horúce novinky, ktoré sa ešte na pultoch nestačili ani ohriať. Tešíte sa?

LEGO kocky

LEGO – OBSAH

  1. LEGO Movie – dánska stavebnica ožíva na striebornom plátne
  2. LEGO série na motívy obľúbených filmov a seriálov
  3. Zamerané pre chlapcov
  4. LEGO Novinky 2020

LEGO Movie – dánska stavebnica ožíva na filmovom plátne

Novodobú éru začína spoločnosť LEGO naozaj veľkolepo. V roku 2014 firma expanduje. Otvára nové pobočky v Londýne, Enfielde (USA), Singapure a Šanghaji (Čína). Počas menej ako desiatich rokov tiež dokázala štvornásobne zvýšiť svoj obrat. LEGO s definitívnou platnosťou upevňuje svoju silnú pozíciu na trhu detských hračiek a chystá sa preniknúť aj na strieborné plátna.

Cesta do Hollywoodu alebo ďalší významný míľnik v LEGO histórii

Prvý celovečerný animovaný film LEGO Movie produkovala spoločnosť Warner Bros. Scenára a réžie sa zhostilo dynamické duo scenáristov Phila Lorda a Chrisa Millera. Z dielne týchto dvoch talentovaných scenáristov pochádzajú aj ďalšie blockbustery ako je Spider Man: Paralelné svety alebo úspešná komédia 21 a 22 Jump Street. LEGO Movie bol okamžite celosvetový hit, ktorý bol nielen komerčne úspešný, ale jeho kvalitu oceňovali aj filmoví kritici. Vtipný a nevtieravý príbeh o obyčajnej LEGO figúrke, ktorá zachráni LEGO svet pred tyranom v kombinácii s hviezdnym hereckým obsadením na čele s aktuálne veľmi populárnym Chrisom Prattom. To jednoducho nemohlo dopadnúť zle. Film získal množstvo významných ocenení vrátane ceny BAFTA za najlepší animovaný film. Bol tiež nominovaný na Zlaté glóbusy (v kategórii Najlepší animovaný film) a Oskara za Najlepšiu originálnu pieseň „Everything Is Awesome“.

Kuj železo, kým je žeravé

Na úspech treba hneď nadviazať a presne touto stratégiou sa riadilo ako štúdio Warner Bros, tak spoločnosť LEGO. Pokračovanie úspešného animáku LEGO Movie na seba nenechalo dlho čakať. V roku 2019 si odbil premiéru film LEGO Movie 2. Avšak nezaznamenal tak veľký komerčný úspech ako jeho predchodca. Vznikli tiež spin-offy The LEGO Batman Movie a The LEGO Ninjago Movie. Oba z roku 2017.

LEGO Movie
Animovaný film LEGO Movie mal obrovský komerčný úspech. Nasledoval druhý diel LEGO Movie 2 a tiež dva spin-offy.

i

V roku 2012 mal premiéru krátky animovaný film „The Lego Story“. Film vznikol v dánskom štúdiu Lani Pixels pri príležitosti 80. výročia založenia spoločnosti LEGO. Snímka mapuje obdobie od roku 1932 – 1968. Opisuje tŕnistú cestu Ole Kirk Christiansena a jeho syna Godtfreda Kirk Christiansena za celosvetovým úspechom značky LEGO.

LEGO série na motívy obľúbených filmov a seriálov – LEGO Simpsons, LEGO Scooby Doo a ďalšie trháky

Pri filmoch ešte zostaneme. LEGO vydalo od roku 2014 niekoľko úspešných sérií licencovaných stavebníc. Animovaný film je na svojom vrchole. Filmové štúdiá v tomto období chrlia jeden animák za druhým. Deti svojich filmových hrdinov zbožňujú a chcú tie úžasné dobrodružstvá prežívať spolu s nimi. LEGO im to umožňuje prostredníctvom svojich do detailu prepracovaných stavebníc.

LEGO Disney Princess pre malé slečny

Séria Disney Princess sa začala vyrábať v roku 2014. Tento rad je určený pre malé staviteľky vo veku od 5 – 12 rokov, ktoré obdivujú krásne a odvážne Disney princezné. V tejto kolekcii nájdete staré aj nové hrdinky známych Disney rozprávok. Nechýba princezná Jasmína, Ariel, Popoluška a krásna Bella. Zastúpené sú tiež princezné z nových Disney animovaných filmov. Dievčatká si môžu postaviť kráľovstvo Arendelle, v ktorom vládne kráľovná Elza a princezná Anna a spoločnosť im robí dobrosrdečný snehuliak Olaf, alebo si môžu postaviť vysokú vežu, v ktorej čaká na vyslobodenie princezná Locika. Séria Disney Princess ponúka množstvo kombinácií a neobmedzenú zábavu.

LEGO Simpsons

LEGO Simpsons vzniklo rovnako ako séria Disney Princess v roku 2014 pri príležitosti 25. výročia legendárneho amerického animovaného seriálu pre dospelých The Simpsons. V máji 2014 bola tiež odvysielaná „LEGO“ epizóda seriálu, ktorá sa volá „Brick like Me“. Rad The Simpsons bol naposledy vydaný v roku 2018.

LEGO The Simpsons
Séria LEGO The Simpsons vyšla v roku 2015 k 25. výročiu rovnomenného amerického seriálu.

LEGO Scooby Doo

Partia priateľov, ktorú sprevádza dobrácky, ale neskutočne ustrašený pes Scooby Doo, rieši strašidelné záhady a prenasleduje všemožné príšery. Dosť často ale prenasledujú príšery skôr ich. Zábavný americký animovaný seriál sa dočkal nielen filmového spracovania. V roku 2015 vyšla aj jeho vlastná séria LEGO Scooby Doo. Špeciálna edícia bola ukončená v roku 2017.

LEGO Elves

Stále sme vo svete filmu, ale tentoraz trochu inak. Rad LEGO Elves nevznikol na motívy rovnomenného seriálu. V tomto prípade je to práve naopak. Prvé uzrelo svetlo sveta práve LEGO Elves a následne vznikol seriál, ktorý sa v roku 2015 začal vysielať na Netflixe a tiež na LEGO Youtube Channel. Hrdinka série LEGO Elves po smrti svojej babičky dostáva amulet, prostredníctvom ktorého sa dostane do paralelného sveta Elvendale. Tu sa spriatelí so štyrmi elfmi, ktorí reprezentujú štyri základné elementy. Na motívy tejto série vznikla aj videohra LEGO Elves: Unite the Magic.

LEGO história
LEGO vytvorilo niekoľko veľmi úspešných radov na motívy obľúbených filmov a seriálov. Medzi najpopulárnejšie patrí séria LEGO Disney Princess, LEGO Simpsons, LEGO Harry Potter alebo napríklad LEGO Scooby Doo.

Zamerané pre chlapcov – LEGO Nexo Knights pre milovníkov rytierov, LEGO Boost pre malých programátorov

LEGO sa v novom tisícročí snaží ponúkať rodovo vyrovnané série. LEGO Disney Princess, LEGO Elves alebo aj staršie LEGO Friends sú typicky dievčenskou záležitosť. Chlapcov ale nič mrzieť nemusí, pretože LEGO samozrejme myslelo aj na nich. Na niektoré z nich sa podrobnejšie zameriame v nasledujúcich kapitolách.

LEGO Speed Champions

Speed Champions sa začalo vyrábať v marci 2015. Táto séria je určená pre chlapcov od 7 – 14 rokov, ktorí majú pretekanie v krvi. Chlapci si môžu postaviť verné kópie pretekárskych áut najprestížnejších značiek. Súčasťou tejto série nie sú len automobily. Nájdete v nej tiež náhradné diely, garáže, pneumatiky, štartové svetlá a tiež minifigúrky jazdcov. Malí pretekári si môžu zložiť a upraviť svoje vlastné pretekárske vozidlo. Potom už len stačí postaviť sa na štartovaciu čiaru a vyraziť!

LEGO Nexo Knights

LEGO novinka 2016, to sú Nexo Knights. V tom istom roku sa začal vysielať aj animovaný seriál inšpirovaný touto LEGO sériou. Výroba tohto radu bola ukončená v roku 2018. Nexo Knights je tematický rad, ktorý sa odohráva vo futuristicky ladenom stredoveku. Pätica hrdinských rytierov bojuje proti nepriateľovi menom Jestro Monstrox a jeho armáde príšer.

LEGO Boost

LEGO Boost je naozaj prepracovaná kreatívna séria, ktorá nadchne všetkých malých programátorov. Tento rad je veľmi dôstojným nasledovníkom LEGO Mindstorms. Malí stavitelia si môžu postaviť až 5 robotov, ktorých potom môžu ovládať s pomocou tabletu alebo smartfónu. Naprogramovať robota je veľmi jednoduché a vďaka hernej podložke, ktorá je súčasťou balenia, s ním môžete plniť rôzne úlohy.

LEGO Hidden Side

Sériu LEGO Hidden Side spoločnosť LEGO predstavila vo februári 2019 a vydaná bola v auguste toho istého roku. Dej sa odohráva v strašidelnom meste Newbury. Stavebnica je ale zaujímavá hlavne tým, že je spojená s rozšírenou realitou. Stačí si v App Store alebo cez Google Play bezplatne stiahnuť mobilnú aplikáciu a malý staviteľ môže nielen stavať jednotlivé budovy tohto záhadného mesta, ale aj chytať duchov a riešiť zapeklité záhady.

LEGO Speed Champions
Speed Champions nadchne všetkých malých pretekárov, ktorí túžia po pretekárskych autách najprestížnejších značiek.

LEGO Novinky 2020

Spoločnosť LEGO rozhodne nezaspáva na vavrínoch. Chcete vedieť, aké novinky si pre nás pripravila na rok 2020?

LEGO Dots

LEGO Dots je horúca novinka tohto roku, ktorá je určená pre všetky slečny parádnice. LEGO Dots predstavuje nový koncept 2 D kociek. Tento koncept poskytuje deťom umelecké plátno, na ktorom môžu popustiť uzdu svojej nekonečnej fantázii. Deti sa môžu doslova kreatívne vyblázniť. Možností je veľa, stačí len začať. Dievčatká môžu tvoriť slušivé náramky, dekorácie alebo napríklad stojančeky na ceruzky podľa svojho vlastného vkusu alebo nálady. Fantázii sa rozhodne medze nekladú!

LEGO Trolls World Tour

Princezná Poppy a Branch vyráža na svetové turné. Pokračovanie úspešného animovaného filmu Trolovia malo svoju premiéru na začiatku tohto roka. Premietanie v kinách bolo síce prerušené kvôli epidémii koronavírusu, ale fanúšikovia o nič neprídu, pretože nová séria LEGO Trolls World Tour už je v predaji. Milovníci Trolov, tak majú šancu zaobstarať si celú zbierku týchto spievajúcich farebných stvorení.

Jasať môžu tiež fanúšikovia bláznivých Mimoňov a legendárnej videohry Super Mario. Tento rok totiž vyšli aj tieto limitované série. V Slovenskej republike je zatiaľ možné tieto sety len predobjednať.

LEGO Dots
LEGO Dots predstavuje nový 2 D koncept. Malé slečny si môžu vytvoriť slušivé náramky, stojančeky na šperky alebo ceruzky.
i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články o stavebnici LEGO:

Spoločnosť LEGO patrí medzí najlepších výrobcov hračiek na svete. V posledných rokoch svoju silnú pozíciu ešte upevnila. LEGO stavebnice súčasnosti sú kreatívne a podporujú detskú fantáziu a tvorivé schopnosti.

LEGO Disney Princess 41168 Elsina čarovná šperkovnica
LEGO stavebnica pre deti pre dievčatá, vhodné od 6 rokov, téma: ľadové kráľovstvo, mini bábiky a princezné, postavičky: Elsa, rok uvedenia 2019, počet dielikov 300ks

31,90 € bez DPH 26,58 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LO41168
LEGO Disney Princess 43177 Bella a jej rozprávková kniha dobrodružstva
LEGO stavebnica pre deti pre dievčatá, vhodné od 5 rokov, téma: mini bábiky a princezné, postavičky: Bella, Cogsworth, Chip a Pani Pottsová, rok uvedenia 2020, počet dielikov 111ks

16,90 € bez DPH 14,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: LO43177
LEGO Friends 41395 Autobus priateľstva
LEGO stavebnica pre deti pre dievčatá, vhodné od 8 rokov, téma: auta, autobusy, mini bábiky a vozidlá, postavičky: Mia, Olivia a Stephanie, rok uvedenia 2019, počet dielikov 778ks

+ ZADARMO Darček LEGO

-15% 71,90 €
60,90 € bez DPH 50,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LO41395
LEGO Speed Champions 76895 Ferrari F8 Tributo
LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 7 rokov, téma: auta a vozidlá, rok uvedenia 2019, počet dielikov 275ks

-41% 26,90 €
15,90 € bez DPH 13,25 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: LO76895
LEGO Speed Champions 76899 Lamborghini Urus ST-X & Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO
LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 8 rokov, téma: auta a vozidlá, rok uvedenia 2019, počet dielikov 663ks

-23% 65,90 €
50,90 € bez DPH 42,42 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LO76899
LEGO Boost 17101
LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 7 rokov, elektrický a programovateľné, téma: roboti, rok uvedenia 2017, počet dielikov 847ks

143,90 € bez DPH 119,92 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LO17101
LEGO DOTS 41906 Stojanček na ceruzky v tvare ananásu
LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 6 rokov, rok uvedenia 2020, počet dielikov 351ks

16,94 € bez DPH 14,12 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: LO41906
LEGO Trolls 41251 Poppy a jej domček
LEGO stavebnica pre deti, vhodné od 4 rokov, téma: domy, mini bábiky, škriatok a stavby, rok uvedenia 2020, počet dielikov 103ks

16,90 € bez DPH 14,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: LO41251
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi